STREEKNIEUWS Oud-commissaris sprak over „De strijd die nooit eindigt" P J G organisee,d b»0"0'1" Uitvoering door Goese operettevereniging Voor „Nut en Genoegen" te Dreischor Hé» afd*»?in<r Sehnuwpn.niliv^ DREISCHOR. 20-2. Voor de ver- eniging „Nut en Genoegen" trad vo rige week in hotel „De Drie Scha pen" alhier op de heer J. A. Kwast, oud-commissaris van palitie en oud- hoofd van de recherchedienst te Rot terdam. Op deze laatste Nutsavond van het seizoen hield de heer Kwast een in teressante causerie over gewiekste rechercheurs en geslepen misdadi gers onder de titel „De strijd die nooit eindigt". Vcor de vuist weg Na ingeleid te zijn door de heer J. L. Braber, voorzitter van „Nut en Genoegen", begon de heer Kwast - zoals hij het ook zelf noemde - voor de vuist weg over zijn ervaringen bij de politie en recherche te Rot terdam te vertellen. Spreker heeft in Rotterdam 40 jaar bij politie en re cherche gewerkt. In zijn causerie ging spr. dieper in op de feiten, wel ke lang niet altijd in de krant ko men, maar de heer Kwast liet er nu vaak het volle daglicht op vallen. Hierdoor kreeg zijn verhaal onge twijfeld een scherper accent. Spr. begon met even over de grenzen te kijken, waarbij hij constateerde, dat in Engeland bv. de misdaad welig tiert. Veel beroepsmisdadigers uit Frankrijk schijnen tegenwoordig uit te wijken naar Wallonië, doch ook wel naar België. Onze zuiderburen zijn door het herbergen van deze misdadigers bezig zich eer. slechte reputatie op te bouwen. Er zijn echter symptomen, die er op wijzen dat ook de situatie in Nederland aan het verslechteren is. De recherche zal zich hierbij moeten aanpassen. Ofschoon de politie in een leuke kraak nog wel een sportief evene ment kan zien zitten, is het natuur lijk toch zeer gewenst om de rovers te „knippen". Bankovervallers Uitvoerig ging spreker in op de gepleegde bankovervallen zoals te Vaals, Tilburg en Amersfoort. Bij enkele van deze gevallen was een buitenlandse bende onder leiding van de heer Sanotto aan het werk geweest. De heer Sanotto vertoeft momenteel in een gevangenis in Pa rijs Hij onderscheidde drie soorten misdadigers, welke het op de banken en andere roofovervallen gemunt hebben, t.w.: a. buitenlandse ben den; b. Nederlandse beroepsmisda digers en een derde groep welke hij aanduidde met individuele misda digers. In Nederland zelf schijnen geen officiële benden te bestaan. Na enige aandacht aan Interpol te heb ben geschonken kwam hij in Ne derland tot vier soorten misdadigers, waarmee de recherche herhaaldelijk wordt geconfronteerd. Dat zijn de kruimeldieven, gelegenheidsmisdadi- gers, beroepsmisdadigers en de ge wone misdadigers. Wie in een havenstad als Rotter dam ruim 40 jaar gewerkt heeft krijgt ook herhaaldelijk te maken met sexe en misdaad en de publie ke vrouwen. In dit verband gaf de heer Kwast ook wat „omzetcijfers". Doar de klanten wordt alleen nog maar in Rotterdam 40 miljoen gul den per jaar uitgegeven. Duizend vrouwen, welke gedeeltelijk in func tie zijn als „fulltimers" en „partti mers" hebben deze 40 miljoen te delen. Door pooiers en andere ka pers worden de dames echter weer aardig kaalgeplukt. Nederland nog een paradijs Na de pauze hield de heer Kwast de talrijke aanwezigen bezig met tal van gebeurtenissen uit de praktijk en vertelde hierbij ook enkele grap jes uit de politiekeuken. Zo komen er 'bij de recherche dagelijks mensen binnen lopen met verzonnen verha len. De essentie van deze verhalen is dan echter om er achter te komen of iemand de volledige waarheid spreekt, want de meesten houden nog al wat achter. De grote kunst is steeds het waarom te vinden. Tal van motieven zijn denkbaar, zoals eigenbelagn, verzamelwoede, jaloe zie, wrok, etc. Soms lijkt het er wel eens op, dat het motief voor een ge pleegd feit helemaal ontbreekt, maar toch is er wel altijd een motief te achterhalen. De enkele gevallen waarvan dat niet gelukt, worden dan echter met behulp van moderne technische apparatuur onderzocht Zo ondervindt de recherche tegen woordig grote steun van het gerech telijke laboratorium te Den Haag, enorme administratiemethoden en van computers, welke laatste echter in Nederland nog maar in de kinder schoenen staan. Zo zijn bijvoorbeeld in Amerika alle gestolen auto's op de computer gezet en behoeft men maar op een knop te drukken om Vij doden bij verkeers ongeluk in Oostenrijk KLAGENFURT, 18-2. Bij een ver keersongeluk op de weg van Klagen- furt naar Glainach (Oostenrijk) zijn vijf Oostenrijkse militairen omgeko men en vijf zwaar gewond, van wie twee levensgevaarlijk. Docr onbekende oorzaak kwam een auto met vijftien soldaten, die op weg was naar een schietoefening, in een beek terecht. Vijf inzittenden verdronken, de andere tien militai ren werden allen gewond. Kippen gaan leggen voor binnenlands verbruik ARNHEM, 18-2. Volgens dr. nr. J. de Hoogh van het Landbouw Econo misch Instituut, docent aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, zal er in 1975 geen export van Nederlandse eieren meer zijn. De produktie is dan nog alleen voldoende voor het bin nenlands verbruik. Dr. De Hoogh, die dit verklaarde tijdens een bijeenkomst van de C.B. T.B. te Arnhem, baseerde deze prog nose op een onderzoek dat het L.E.I. heeft ingesteld naar de positie van de Nederlandse landbouw tot 1975. te weten of een bepaalde auto ge stolen is. Vals geld en opium Zeer interessant was ook het on derwerp dat op vals geld betrek king had en waarvan spreker enkele voorbeelden schetste, welke zich o. a. in Nederland en Parijs hadden voorgedaan. Amsterdam en Rotter dam zijn belangrijke doorvoerha vens van opium, dat in deze steden uit het verre oosten wordt aange voerd en meestal weer wordt door- verzonden naar de Verenigde Staten van Amerika. Wat de psychologie betreft, was spreker zeer positief. Hij erkende dat men bij de politie en recherche ongetwijfeld nog al eens afwijzend tegenover de moderne zielkunde staat en pleitte er voor, dat men deze mogelijkheden meer in het onder zoek moest gaan betrekken. Vooral wat de bewijskracht beti-eft, zou de psychologie de recherche goede diensten kunnen bewijzen. Wat de paragnosten betreft: deze wees hij absoluut af. De Nutsvoorzitter, de heer J. L. Braber, dankte spreker aan het ein de hartelijk voor zijn boeiende cau serie. ,De Grcusprinses'' (Van een medewerkster) GOES, 18-2. De Gcese Operette vereniging heeft in „De Prins van Oranje" te Gces een uitvoering van de operette „De Circusprinses" gege ven. Het is een geslaagde uitvoering geworden, die de onmisbare factoren vaart, enthousiasme en goed stem- menmateriaal in zich droeg. De voorstelling nam meer dan vier uur in beslag en hierin kwam de operettevereniging onder regie van Toine van Bergen tot opmerkelijke prestaties. Bij de duetten van Fedo ra Palinski (Ali Bekenes-Bdoemen- daal) en Mister X (Chris Reumer), Miss Mabel Gibson (Annie Wijnands) en Toni Schlumberger (Simon van Trirum) kwam het tot hoogtepun ten wat de solisten telkenmale open doekjes opleverde. Aan de costuums en decors was veel aandacht besteed 2n zelfs echte circusnummers ont braken niet. Het koor kwam uitste- Honden bijten P.T.T. -ers BONN, 19-2. In 1965 zijn dn West- Duitsland 2.000 brievenbestellers door honden gebeten, zo meldt de Westduitse P.T.T. Ongeveer 400 moesten meer dan een halve week thuisblijven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Oude Tonge: J. Bos, Lunteren; voor Lopik: J den Bes ten, Huizen (N.H.). Ger. Kerken Aangenomen naar IJlst: H. Dijk stra, Diever, die bedankt voor Blija, Lemmer en voor Oppenhuizen. INGEZONDEN STUKKEN Zeer geachte redakteur Als vervolg op de protesten van dr. Woldinga en v. d. Salm i.v.m. Vietnam, graag het volgende: Van der Salm stelde ergens de vraag of het te rechtvaardigen is dat er duizenden slachtoffers of een, valt of vallen ter bestrijding van het communisme. Duidelijk wil ik hier stellen dat er ter bestrijding van wat dan ook geen mensenlevens mogen geofferd. Wanneer men het zo hoog nodig vindt iets te bestrijden als het com munisme, dan kan dat enkel en al leen met een daadwerkelijke chris telijke houding of zo men wil een houding die wil getuigen van de an der te bewijzen dat er een andere, betere manier van leven en werken is. Nu is het de spijtige gewoonte van u, de redakteur, om onder elk inge zonden stuk wat over dergelijke za ken gaat onmiddellijk een onder schrift te plaatsen, wat tracht de be doelingen van de protesterenden te torpederen, maar wat u nou in uw laatste deed namens de gehele re- daktie (u spreekt steeds over wij) neem ik u, die toch bekend staat als zeer kerkelijk en gezagsgetrouw, hoogst kwalijk. U zegt nl. een ont hutsende mentaliteit te registereren van mensen die bezig zijn in deze zaken te denken met hun hart en te voelen met hun hersenen. Waar in hemelsnaam leerde u dat dat ver keerd zou zijn? Schrijf dat eens aan Mao en u ontvangt per omgaand een rood boekje, verguld op snee en een nieuwe pet. Tot slot nog dit: willen nu ook de jongeren die het met onze protesten eens zijn, en uit wiens naam ook moorden gepleegd worden waar ook ter wereld, eens iets daartegen on dernemen en de Vietnamezen en de protesterenden niet in hun hemd laten staan. Dank voor de plaatsing aan de re- daktie. Bovenstaand is mij uit het hart gegrepen en ik gebruikte op een normale manier, dacht ik, mijn hersens. JOH. BERREVOETS, Zierikzee. (Tegenover de vrijheid van elke lezer(es) ingezonden stukken te plaatsen, moet mi. wel staan het recht er iets op terug te zeggen. Ge zien de naamsondertekening onder de toevoeging van dr. Woldinga's stuk meenden „wij" dit niet te moe ten herhalen. Maar u heeft het toch al begrepen, dus er is geen misver stand. Het Rode Boekje hebben we reeds gelezen. Het heeft mij veel ge leerd over de doelstellingen van de Chinese communisten, die ik graag aan het hart wil drukken, uit hoofde van een superbe naastenliefde, maar toch wel met de gedachte voorop, dat ze voor het geluk, de welvaart, het politiek fatsoen en de vrede van de mensheid gevaarlijk zijn. En een pet.nee, „ons" weinig opbeurend gezicht leent zich niet voor zo'n hoofddeksel. Komt u een eventuele volgende keer overigens wel met zakelijke argumenten en feiten? B. d. V.).' kend voor de dag en de muziek van Emmerich Kalman werd gespeeld door een orkest onder leiding van diligent J. P. Kousemaker. De ge sproken gedeeltes waren vaak moei lijk verstaanbaar en de meisjes van het ballet misten de nodige lichtvoe tigheid, doch deze kleine onvolko menheden verzonken volkomen in het niet tegenover de totale indruk, die deze operette achterliet. Een geestdriftig applaus en een bloemet je voor de dames waren de beloning voor de uitvoerenden. BRUSSEL. Sedert 1 januari 1964 zijn in Kongo 275 Belgen gedood, zo heeft de Belgische minister van bui tenlandse zaken Harmei verklaard in antwoord op een parlementaire vraag. BUREN. De rijkspolitie groep Bu ren heeft twee Betuwnaren gearres teerd die het gebied tussen de grote rivieren geruime tijd onveilig heb- gen gemaakt. De bevolking van de Sowjet-Unie MOSKOU, 18-2. De bevolking van de Sowjet-Unie is sinds 1917 - het jaar van de oktober-revolutie - met ruim 70 miljoen toegenomen tot 233.200.000 mensen op 1 juli van het vorige jaar, aldus meldt het pers bureau Tass. De Sowjet-Unie komt op de derde plaats, na China met 750 miljoen en India met 472 miljoen mensen. De Verenigde Staten komen op de vierde plaats met een geschatte bevolking in 1966 van 195 miljoen zielen. Op 1 januari 1966 telde de Sowjet- Unie dertig steden met meer dan een half miljoen inwoners. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Disdtrict Zuid I 4e klasse G: Zierikzee-Nw. Borg- vliet 4-1; De Schutters-DFS 4-0; DIVO-Goes 5-3; BSC-Halsteren 3-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse: Renesse-Groede 3-2; Jong Ambon-Noormannen 2-1; Koe wacht-Patrijzen 6-0. Reserve le klasse: Terneuzen III- Zeeland Sport IV 8-0; Goes III-RCS II 0-6; Vlissingen IV-Middelburg IV 1-1; Walcheren II-Hontenisse II 3-0. 3e klasse B: DFS II-Zierikzee III 1-2; Zonnemaire-Kruiningen 2-2; Kortgene-SVOWK 3-2; Hansweertse Boys II-Domburg II 3-1. 3e klasse D: Dreischor II-Kruinin- gen II 4-5; 's-Heer Arendskerke III- Kruiningen III 6-1; Kwadendamme li-Volharding II 5-1. Zaterdagcompetitie le klasse: MEVO-Kloetinge 3-4; Bruse Boys-Wissenkerke 0-4; Beve- landers-Middelburg V 3-2; Spui-Be- ren 2-3; VCK-Kats 5-1; Zaamslag- Arnemuiden II 0-2. 2e klasse A: WIK-Brouwershaven 0-1; Rillandia II-Bruse Boys II 10-0; 's-Heer Arendskerke-Krabbendijke II 10-0; Heinkenszand-Yerseke II 1-1. 3e klasse A: Brouwershaven II- MEVO II 1-2; Brouwershaven III- SKNWK 0-5; Bruse Boys III-DFS III 0-9; DFS IV-SKNWK II 2-0; WIK II-ZSC 0-4. J unioren Groep A III: Nieuwdorp A I-DFS A I 2-3. Groep B IX: DFS B I-ZSC B I 4-0; Renesse B I-Brouwershaven B I 8-1. Groep BX: SVOWK B I-Zierikzee B I 0-14; SKNWK B I-Zierikzee B II 2-2; MEVO B I-Bruse Boys B I 0-3. (Zierikzee B I kampioen). SCHAKEN Zierikzee—HWP 9%-% Zaterdag behaalde de schaakvere niging Zierikzee een spectaculaire overwinning op HWP uit Sas van Gent. Met maar liefst 9Vz-Vz werden de bezoekers verslagen. Zierikzee staat nu bovenaan de ranglijst om dat de naaste concurrenten Terneu zen en Middelburg verloren. De per soonlijke uitslagen van Zierikzee-H WP zijn: J. J. v. d. Ende-A. Dub beldam Vz-Vz\ dr. J. J. W.-Boerma- D. v. d. Bossche 1-0; M. J. Enzlin- W. Cordon 1-0; C. J. M. Nolet-J. Ver- bruggen 1-0; ds. J. H. Nawijn-W. Gankamp 1-0; J. M. Bevelander-W. Avermate 1-0; A. J. Scheele-M. Claessens 1-0; A. J. Hendrikse-n.o.g. 1-0; S. Boersma-C. Bode 1-0; M. C. Berman-J. v. Weelden 1-0. De afdeling Schouwen-Duiveland van de P.J.G. organiseert in samen werking met de „Jongeren Sociëteit Schouwen-Duiveland" een boottocht met het m.s „Stad Zierikzee" op maandag 27 maart (tweede Paasdag). Tijdens de tocht zal er gelegenheid zijn om te dansen. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwen Bond hoopt a.s. woensdag 22 februari haar maan delijkse bijeenkomst te houden dn het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Spreker op deze bijeenkomst is de heer W. Hack Sr. alhier over het onderwerp „De zin van het leven'. Ook belangstellende dames-niet le den zijn hartelijk welkom. Afdeling Schouwen-Duiveland C.B.T.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse C.B.T.B. en de Coöp. Aan- en Verkoop vereniging van die afdeling, houden een gecombineerde jaarvergadering op dinsdag 28 febr. a.s., in het „Huis van Nassau",, Op deze vergadering komen de jaarstukken aan de orde. Bestuurs verkiezing voor de gewestelijke af deling is nodig wegens aftreden van de heer B. den Boer, die zich her kiesbaar stelt. Aftredend en niet- herkiesbaar is de heer M. Krabbe. Ter voorziening in de vakature is een tweetal opgemaakt bestaande uit de heren B. Boot en P. Zandijk. Voor het bestuur van de C.A.V. is aftre dend de heer G. van der Sluis, die herkiesbaar is. Na de pauze wordt het onderwerp „Wat verwachten wij van de toe komst van de landbouw", door de heren G. J. de Jager te Anna Ja- coba Polder en W. de Wolf te Krui- ningen. Tenslotte volgt vaststelling van het rapport van de commissie adhoc over „Samenwerking". Afd. Schouwen-Duiveland „Philatelica" De jaarvergadering van de afde ling Schouwen-Duiveland van „Phi latelica" zal worden gehouden op donderdag 23 februari a.s. in „Mon- dragon". Jaarvergadering M.C. Sparta M.C. „Sparta" hield vorige week haar jaarlijkse ledenvergadering, welke zeer matig bezocht was. Na dat de voorzitter allen had welkom geheten, gaf de penningmeester een financieel verslag over het afgelo pen jaar. Uit dit verslag bleek wel zeer duidelijk, dat de kosten van de gehouden ritten en verdere zaken in het afgelopen jaar hoog waren, doch ondanks dat gaf de kas over 1966 een goed slot te zien. De deelname aan de ritten liep wat terug, daarom werd ter vergadering besloten, dit jaar met vernieuwde krachten een competitie van ritten te houden. In totaal zullen zes ritten worden ge houden, namelijk op: 27 maart eier- zoekrit, op 4 mei, 3 juni, 2 juli, 6 augustus en 23 september. Tijdens de vergadering gaven zich voor elke rit de uitzetters op. Wat voor het bestuur een flinke steun betekent voor het seizoen. Besloten werd te vens als vereniging lid te worden van de K.N.M.V., in verband met tussentijdse veranderingen en nieu we punten in het reglement.. In verband hiermede werd besloten dit seizoen te rijden onder reglement 1966-1967. De penningmeester zal zorgen dat binnen enkele dagen be doelde reglementen ter beschikking te hebben, zodat de leden ze bij hem kunnen afhalen Tijdens de rondvraag werd1 uitvoe rig gesproken over de mogelijkheid andere soorten ritten te gaan rijden. Plet bestuur zal dit punt in overwe ging nemen en bespreken met de daarvoor aangewezen instanties. De voorzitter sloot deze vergadering met de wens, dat in het komend sei zoen de ritten tot aller tevredenheid mogen worden verreden en dankte tot slot de uitzetters voor hun me dewerking. N.V.V.-T.B.C-fonds-collecte De collecte ten bate van het T.B. C.-fonds van het N.V.V., die vorige week hier werd gehouden, bracht f 820,65 op. Dank gaat uit naar de "burgerij, die dit goede resultaat heeft mogelijk gemaakt. II AAMSTEDE BURGII Vergaderingen De N.F.O. houdt deze week de jaarvergadering. Naast het huishou delijk gedeelte /.al de heer A. Fran- kenhuizen verbonden aan de Plan- tenziektekundige Dienst in Wage- ningen een lezing houden over: Eerst zien, dan bestrijden. De vergadering is vastgesteld op dinsdagavond in hotel Bom. De zangvereniging „Nu met Hope" een der oudste koren van Schouwen- Duiveland, komt op vrijdagavond in hotel „Het wapen van Burgh" voor het voetlicht om haar donateurs en andere belangstellenden te doen ge nieten van zang en toneelspel. On der leiding van de directeur, de heer M. Hogenstein zal het koor een 8- tal zangnummers ten gehore bren gen, waarna een toneelgroep uit Bruinisse het toneelstuk „Het on verwoestbare" zal opvoeren. werd in de geschiedenis van de bank. De gelukkige spaarster werd namens het bestuur een gratificatie aangebo den onder couvert, vergezeld van ge lukwensen. SIRJANSLAND Succesvolle kookcursus De kookcursus, georganiseerd dooi de Stichting Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande is een groot succes geworden. Niet minder dan 22 dames namen er aan deel. Op de laatste avond mocht de lerares, me juffrouw C. G. Rezelman, als dank voor de prettige en leerzame avon den, een boekenbon in ontvangst ne men. De kookcursus zal vervolgd wor den door de cursus „Beter bewegen", eveneens georganiseerd door de Stichting Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande. BRUINISSE Flop-t.v.-uitzending De door velen met grote belang stelling tegemoet geziene Monitor- uitzending van zondagmiddag waar in het „Strè"-feest was verwerkt, is een flop geworden. Ondanks de be lofte van de Monitor-redactie om ongeveer 10 15 minuten aan dit feest te wijden, werd het totaal in gekrompen tot 4 minuutjes. In deze korte periode werd dan ook maar een sobere weerspiegeling gegeven van dit voorjaarsfeest, dat toch heus wel via dit populaire medium een grotere bekendheid had moeten heb ben. We vragen ons af of deze twee cameralieden en een commentator die hier een gehele dag vertoefden en voor 40 minuten film opnamen dit resultaat geweten hebben. Een historische uiteenzetting die de heer M. C. de Koster uit Burgh voor de camera hield had hier toch zeker een plaatsje moeten hebben. Als oorzaak van deze veel te korte uit zending zullen we Stien Kaiser maar noemen, die voor deze middag veel meer tot de kijkers sprak dan het strafeest in Burgh-Haamstede. Nieuwe directrice „Duinoord" Met ingang van 1 april is tot direc trice van het ruisthuis „Duinoord" te Haamstede benoemd zr. A. Jon ker, momenteel verbonden aan het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee als 1ste verpleegster. Zr. J. C. v. d. Wege, tot op heden direc trice van het ruisthuis, werd be noemd aan het Gasthuis-ziekenhuis te Middelburg. DREISCHOR Uitvoering ,Streven naar Beter" De vroegere zangvereniging van Dreischor, later omgedoopt in to neelvereniging „Streven naar Beter" zal op zaterdag 25 februari a.s. in café „De Drie Schapen" haar tradi tionele uitvoering geven. Niet tradi tioneel is, dat men deze maal de to neelgroep van de afdeling Westelijk Schouwen van „Volksonderwijs" vbor het voetlicht zal laten treden met het stuk genaamd „De avond van de zevende juli". NIEUWERKERK Waarschuwing voor het verkeer De afdeling Duiveland van het Ver bond voor Veilig Verkeer maakt de weggebruikers er opmerkzaam op, dat de kruisingen bij dokter Van de Zande en het Dorpshuis te Nieuwer- kerk als voorrangskruising (z.g. stop kruising) opgeheven zijn. Hoewel de stopstrepen nog aanwezig zijn, be hoeft men daar dus niet zonder meer te stoppen, want de betreffende ver keersborden zijn weg. Men bedenke echter, dat op die kruisingen nu de andere voorrangsregels van toepas sing zijn. Gevonden/verloren voorwerpen Gevonden: paar zwarte dames handschoenen, bruine heren glacé handschoen, rode nylon want, akte tas met brood. Verloren: zwart/wit wantje (half leer), blauw/witte kindermuts, paar groene kinderwantjes. Inlichtingen bij de postcomman- dant der rijkspolitie te Nieuwerkerk. OOSTERLAND Bank passeert 4 miljoen Doordat mej. J. A. de Jonge uit Sirjansland deze week een spaarin- leg deed bij de Coöp. Raiffeisenbank „Oosterland", werd de vier miljoen gulden aan spaartegoed aan de bank overschreden, zodat dit een mijlpaal Afdeling N.C.V.B. De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield donderdag 16 februari haar maandelijkse ver gadering onder leiding van mevr. C. de Groot-Fluijt, die nadat gezon gen was Psalm 33 7 als Schriftge deelte las Lucas 22 54-62 en Matth. 26 31-35. Over het gelezene werd een korte meditatie gehouden. Medegedeeld werd dat mevr Ju- melet-Otte haar benoeming tot be stuurslid heeft aangenomen. Na de pauze sprak mej. van Strien uit Anna Jacobapolder over haar fa miliebezoek aan Noord-Amerika, een reis die een interessant reisver haal opleverde, welk verhaal aan levendigheid won door de fraaie dia's die waren opgenomen. De vergadering werd, nadat het Bondslied was gezongen, door mevr. de Groot met dankgebed gesloten. De volgende vergadering wordt gehouden op donderdag 16 maart, spreker zal daar zijn dr. H. Jagersma van Bruinisse. Baggerwerk veerhavens aanbesteed Door de Rijkswaterstaat te Middel burg werd volgens bestek no. 2197 aanbesteed het uitvoeren van bag gerwerk in de veerhavens van Zijpe en St. Philipsland. Er waren zes in- sohrijvingen binnengekomen. De laagsten waren fa. A. Kraaije- veld. Zwijndrecht f 115.000,-; Bag- germaatschappij „Holland" te Har- di.nxveld-Giessendam f 112.500,-; N. V. Baggermij. Van Noordenne, Slie- drecht f 111.000,-; Smeulers Aanne- mings- en Baggermaatschappij N.V., Utrecht f 107.750,-. Laagste inschrij ver werd de N.V. v/h J. Prins van Wijngaarden te Hattem met een be drag van f 107.500,-. „Het Veerhuis" in andere handen Hetbeker.de reeds vele jaren be staande café „Het Veerhuis" te Brui nisse, zal van 1 maart 1967 af, wor den geëxploiteerd door de familie P. J. IJzelenberg. Door het overlij den van de heer J. Bout eind 1966, die het café tot grote bloei bracht en die het tot een bekende zaak voor sportvissers maakte, moest naar een opvolger worden gezocht daar de familie Bout de exploitatie niet lan ger kon voortzetten. Mao Tse-Toeng heeft bevolen dat er een einde moet worden gemaakt aan de vernietiging van boeken uit de Chinese klassieke litteratuur. Dit heetf de correspondent van het Ja panse blad „Nihon Heizai" in Peking, de muurkranten citerend, vrijdag be richt. BROUWERSHAVEN, 18-2. Deze week kon een feestelijke dag worden genoteerd voor de kleuterschool „De Blokkendoos" te Brouwershaven. Een lang gekoesterde wens van de hoofdleidster en ouders ging name lijk in vervulling: de school kwam in het bezit van een telefoonaanslui ting. Wie thans (0U19)-465 opbelt krijgt keurig uit de mond van een kleuter te horen: „U spreekt met kleuterschool „De Blokkendoos". - Intussen betekent de telefoon niet alleen voor de hoofdleidster mej. Quant maar ook voor de ouders een grote geruststelling. De vorig jaar in maart in gebruik genomen en dus nog nieuwe school is immers wat afgezonderd gelegen in een polder- tje. Mocht nu onverhoopt een van de leerlingetjes iets overkomen dan staat het vast dat snel hulp kan worden geboden. En dat is uit een oogpunt van veiligheid natuurlijk niet meer dan normaal. ^nto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2