Biand bij de Domeinen voor ontwikkeling van nieuw groen p Uienoogst was klein - Aan vraag kan niet worden voldaan Nederland fluoride-waterland Harde strijd Vier doden bij vliegtuigongeluk Uitgebreide voorzorgsmaatregelen waren getroffen BURGH, 16-2. Bij de Domeinen werd donderdagmiddag alle per soneel gemobiliseerd om paraat te zijn bij het afbranden van het z.g. „groene duin". Dit gebied zonder dennenbegrceiing ligt aan weerszij den van de Adr. v. d. Weijdeweg en wordt bedekt dcor een enorme vege tatie van helmgras, duindoorns en ander struikgewas. Het gras en de helm zijn momenteel geheel dood en kurkdroog. De bijna ondoordringbare laag Ls ongeveer 40 jaar oud en het is bekend dat cm een aantal jaren afbranden van deze mat tot gevolg heeft dat een prachtig nieuw groene bedekking zich ontwikkelt. Hiervan heeft het duingebied in de Westhoek al veel voorbeelden en na de vele duinbranden in het drege 1959 kwam cp al deze zwart geblakerde terrei nen een prachtig nieuw groen ge was. In het „groene duuntje" nu was deze laag zo dik geworden dat bijna alle nieuwe groei werd tegengegaan en practisch onmogelijk geworden. Bovendien deed zich het gevaar voor dat deze kurkdroge laag, indien er niets aan gedaan zou worden, bin nenkort met het begin van het toe ristenseizoen een argeloos wegge worpen sigaar of sigaret de boel in de brand zou zetten. Dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest omdat er dan niet zomaar- direct per soneel en brandweer bij de hand zouden zijn om de zaak een halt toe te roepen. De Westhoek kent geluk kig geen brandende dennebos- sen. Daarom nam de hoofd-opzichter der Domeinen, de heer N. H. Lysen te Burgh het besluit om een peukje sigaar voor te zijn en het terrein zelf af te branden. De hulp werd in geroepen van een aantal jongelui van de Outward Bound School uit Renesse en al het beschikbare eigen personeel opgetrommeld. Donderdag middag werd eerst een stukje proef- gebrand, dcch het bleek weldra dat het gehele terrein rustig afgebrand ken worden. Overal stonden man nen met spaden en vuurzwepen om een mogelijk overslaan der vlam men naar de dennen te voorkomen en zelfs een mobiele kraan was ge reed cm als het moest te kunnen helpen bij het doven der vlammen. Ongeveer 20 ha werd op deze manier zwart geblakerd en bijna elk dood sprietje of stukje hout werd door het vuur verteerd. Zware rookwolken en meters hoge vlammen stegen van het terrein op en weldra trokken deze de aandacht van enige vlieg tuigen die het schouwspel vanuit de lucht bekeken. De heer Lysen had echter alle instanties gewaarschuwd zodat cnncdig alarm vermeden kon worden. Omstreeks half vijf was het bedoelde terrein één zwarte massa gewerden met hier en daar nog een smeulplekje of een rokende paal. Het weinige gevogelte dat zich in dit veld schuilhield zoals enige fazanten en patrijzen ging vroegtijdig op de wieken om een veiliger plaats te vin den. Over een paar weken en mét de medewerking van een flinke re genbui zal het groen het zwart weer snel de baas worden. Voorlopig zul len er met wat wind nog wel veel zwarte stukjes as rondvliegen doch ze zijn voorlopers van eeri hernieuwd .groene duuntje". Een kleintje De uieiimarkt (Van een medewerker). I. Het marktbericht van het Produkt- schap voor Greenten en Fruit heeft dit keer weer eens bijzondere aan dacht geschonken aan het produkt uien. Aan de hand van deze en an dere gegevens komen wjj tot het vol gende overzicht van uienmarkt. In de herfst- en wintermaanden ontleent de intereuropese uienhandel zijn bestaansrecht voornamelijk aan het feit dat Engeland en West- Duitsland belangrijk meer uien con sumeren dan produceren. De markt- voorziening van deze landen wordt dan grotendeels verzorgd door Ne derland, Spanje, Polen, Hongarije, Canada en Tsjechoslowakije. Onder deze exportlanden neemt Nederland een dominerende positie in. De laat ste jaren was ca 30 pet. van de uien die Engeland en West-Duitsland in de maanden juli t.m. december im porteerden afkomstig uit Nederland. Dit seizoen hebben wij echter een zeer kleine uienoogst en kunnen wij niet aan de vraag voldoen. Ons aan deel daalde daardoor tot 23 pet. en het waren Spanje, Polen en Tsje choslowakije die het gat opvulden door hun leveranties te vergroten of te vervroegen. Engeland. Ondanks de verdere uitbreiding van het areaal had Engeland in 1966 een kleinere uienoogst dan het jaar tevoren. De Engelse invoer van uien bedroeg in de maanden juli t.m. de cember van de jaren 1964, '65 en '66 achtereenvolgens 102, 104 en 102 miljoen kg. Hiervan kwam uit Ne derland respectievelijk 18, 19 en 15 min. en uit Spanje 41, 48 en 54 min. Zoals uit deze cijfers blijkt is de to- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Baarn (vac. J. v. Slie- dregt): Iz. Kok. Zegveld; te Nieuw- Lekkerland; J. Vroegindeweij, Goud swaard. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Ouwer- kerk: I. Faber, a.s. em.pred., Schoon oord. Bedankt voor Ruurlo: J. H Bok- hove, Neede (Gld.). Beroepbaar; drs. S. Ypma, Gronin gen. Ger. Kerken Beroepen te Emmen-Zuid: D. H. Borgers, Nijverdal; te Laren, als zie- kenhuispred.: Joh. Knol, Beverwijk. Aangenomen naar Hellevoetsluis: dr. H. M. Matter, Rotterdam-Kra- lingscheveer. Ger. Gemeenten Beroepen te Klaaswaal: J. C Wes- trate, Meliskerke. Bedankt voor Scherpenisse: M. G. Mouw, Middelharnis. HAAMSTEDE. Dinsdag 21 febru ari a.s. 's avonds 7.30 uur: ds. Mouw, Middelharnis. tale Engelse invoer in de aangege ven periode opmerkelijk constant en heeft Spanje zijn toch reeds do minerende positie de laatste tijd nog weten te versterken. Met name het afgelopen halfjaar heeft Spanje bij zonder veel uien aan Engeland ge leverd. Het heeft kennelijk gebruik gemaakt van de kleine oogsten in Engeland, Nederland en Canada. Overigens werden ook uit Polen minder uien ingevoerd. Inmiddels zijn de Engelse uien in de meeste teeltgebieden praktisch geruimd. Alleen in Cambridge schij nen nog wat voorraden te zitten. Men verwacht dat deze toereikend zullen zijn tot eind maart. De kwa liteit is niet al te best meer. Ook de Spaanse leveranties lopen thans terug zowel in kwantiteit als in kwaliteit. Tot aan de komst van de Egyptische uien lijkt er enige schaarste te zullen ontstaan. Moge lijk kunnen Polen, Hongarije, Zuid- Af rika en Chili hier nog van profi teren. Nederland heeft niet veel meer aan te bieden. West-Duitsland. Ook West-Duitsla id had in 1966 een kleine uienoogst. Anders echter dan in Nederland en Engeland wordt dit niet toegeschreven aan de ge- BRUSSEL, 16-2. De landbouwco öperaties in de E.E.G.-landen zouden samen een strategie voor de ontwik keling van de landbouwcoöperatie in Europa moeten opstellen. Die ge dachte hield de Fransman J. C. Piel donderdag voor de duizend coöpera- toren uit de zes landen die in Brussel bijeen waren gekomen voor de ver gadering van hun E.E.G.-samenwer- kingsorgaan „Cogeca". Een begin van het apparaat, nodig voor de verwerkelijking van zijn, ge dachte, zag de heer Piël in een in 1S64 gevormde werkgroep van des kundigen, die bestaat uit hoofddirec teuren van een groot aantal lande lijke coöperatiecentrales uit de E.E.G.- en E.V.A.-landen met hun medewerkers. Internationale handelsondernemin gen in de particuliere sfeer volgen in de verschillende werelddelen waar zij hun vestigingen hebben eenzelfde beleidslijn. Om voor de ontwikkeling van de landbouw coöperaties tot zo'n gemeenschappelijk gerichte strategie te komen, is een oneindig veel inge wikkelder proces van besluitvorming nodig dat nog lange tijd niet te ver werkelijken zal zijn. De heer PiëL erkende dit maar zag er geen reden in om het streven naar zo'n gemeen schappelijke strategie uit te stellen en niet alvast te beginnen mot het aanbrengen van de voor de samen werking nodige hulpmiddelen. Hij deed de suggestie als coöperaties van de E.E.G. gemeenschappelijk een groot voorlichtingscentrum, op te zet ten. Dit zou niet alleen moeten be schikken over een kaartsysteem met gegevens over opzet en resultaten van de voornaamste coöperatieve or ganisaties, maar ook over een nauw keurige documentatie betreffende de concurrentie in de particuliere sec tor: de „groten" van de voedings middelenindustrie en de wereldhan del. Dat alles zou nog gecompleteerd moeten worden door een economi sche documentatie, waarin men bij voorbeeld de diverse mogelijke vor men van integratieovereenkomsten met veehouderijbedrijven kan vinden en een technische documentatie. Onrustige verkiezingen in India NIEUW DELHI, 16-2. Tijdens verkiezingsonlusten in Nieuw Delhi heeft dc politie donderdag een kan didaat voor het Indiase parlement gearresteerd. Tien personen werden gewond. De politie nam ruim veertig betogers in hechtenis. Ook uit Belgharia, een voorstad van Calcutta, komen be richten over ongeregelheden. De re gering van de Indiase staat West- Bengalen heeft politieversterkingcn gezonden. Er zou een dode zijn ge vallen. De komende dagen wordt in ver scheidene delen van India gestemd. De eerste verkiezingsuitslagen ver wacht men na 21 februari. KIEL, 16-2. Een bijzonder re cord had tot nu toe Italië in handen: het bezat het kleinste schilderij ter wereld. De af metingen: iets meer dan een millimeter in diameter. Thans is dit record gebroken. De Duitse schilder en goudsmid Hans-Joachim Babrikowski schiep een schilderij, dat niet eens een millimeter groot is. Het olieverfschilderij een portret van Dante kan alleen onder een microscoop bekeken worden. Zelfs een sterke loep zou niet voldoende vergroten, om alle fijnheden te laten zien De grootste moeilijkheid by het schilderen bleek het pen seel te zijn. De dunne kunst harsvezel brak steeds weer af. En toch gelukte het de schil der het portret in de kleuren rood, groen, zwart en wit ten slotte in zes maanden te vol tooien. In omgekeerde ver houding tot de dimensies staat de prijs, die Babrikowski voor het miniatuur vraagt: 7.000 D.mark. In deze prijs komt echter niet zo zeer de kunst waarde van het Dante-portret tot uitdrukking, maar veel meer de curiositeit van het feit, dat dit het kleinste schil derij van de wereld is. Het vond derhalve onlangs een ereplaats naar aanleiding van een tentoonstelling in de Ber- lijnse „Galerie miniature". INGEZONDEN STUKKEN Nieuwe voorzitter Werkgeversverbond ringe produktie per ha., maar aan de drastische inkrimping van het ar senaal. De Duitse invoer is het af gelopen halfjaar ca. 15 pet. groter geweest dan in de tweede helft van 1965. Nederland leverde weliswaar 10 min. 'kg. minder, maar Polen en Tsjechoslowakije hebben het Neder landse tekort aan leveringscapaci teit ruimschoots gecompenseerd. Hongarije en Spanje handhaafden hun leveranties op het gebruikelijke peil. Na de jaarwisseling zijn er praktisch geen Tsjechische uien meer geïmporteerd Ook Polen liet de eerste drie weken verstek gaan. Inmiddels is het weer op de markt verschenen, zij het met belangrijk kleinere hoeveelheden dan voor de onderbreking. De invoer uit Spanje is de laatste weken snel terug gelo pen in verband met het voortschrij den van het exportseizoen, dat eind maart waarschijnlijk wel zal aflo pen. Onder deze omstandigheden behoeft het geen verwondering te wekken dat er een grote vraag was naar Nederlandse uien om de leemte op te vullen. Onze voorraden zijn echter dermate geslonken dat wij beslist niet in de Duitse behoefte kunnen voorzien totdat eind maart Egypte aan de markt komt. (Wordt vervolgd). Europese landbouwcoöperatoren in Brussel bijeen Geachte redakteur. Naar aanleiding van het protest van dr. Woldinga op 11 februari jl. zou ik willen zeggen, dat ik, hoewel ik geen politicus ben en daardoor de kwestie Vietnam niet geheel zui ver kan beoordelen, toch wel kan menen, dat hier inderdaad iets aan gedaan móét worden! Het is toch nodig, dat iemand ermee begint onze aandacht op deze treurige zaak te vestigen .Weliswaar is het een klein begin - één protest wanneer an deren echter deze mening delen, kan het uitgroeien tot één grote betoging tegen deze politiek, en als sommigen denken, dat deze ene demonstratie geen effect heeft, dan ligt dat alleen aan henzelf! Het is te hopen, dat meer mensen het met de zienswijze eens zullen zijn, dat Amerika zich uit Vietnam moet terugtrekken. Wij Nederlan ders zullen alleen weinig kunnen uitrichten, maar wanneer andere staten hetzelfde zullen denken, kan eindelijk een einde komen aan de mening, dat Amerika alles zo goed doet en Rusland de „boosdoener'' is. Kan men rechtvaardigen, dat het be strijden van het communisme, ook al heeft het laatste dan zijn scha duwzijden, zoveel mensenoffers waard is? Van verschillende kanten hoor ik wel zeggen, dat Amerika zich niet meer kan terugtrekken, omdat het DEN HAAG, 16-2. In een donder dagmiddag in Den Haag gehouden besloten vergadering van het alge meen bestuur van het Verbond van Nederlandse Werkgevers heeft de heer H. J. de Koster het algemeen voorzitterschap van dit verbond overgedragen aan de heer W. Bruyn- zeel, lid van de raad van beheer van de Beheermaatschappij Bruynzeel Fabrieken N.V. te Zaandam. DEN HAAG, 16-2. Op 1 februari jl. bedroeg het aantal inwoners van Nederland dat gefugrudeerd water gebruikt 1.728.250, of ongeveer 300 duizend meer dan een half jaar ge leden. Daarnaast zijn vergunningen tot fluoridering afgegeven voor ge bieden met een totaal van 2.265.800 inwoners, terwijl voor gebieden met in totaal 1.869.650 inwoners nog ver gunningsaanvragen in behandeling zijn. Deze gegevens zijn ontleend aan de thans verschenen brochure „Flu oridering van drinkwater", een uit gave van de commissie voorlichting door de minister van sociale zaken en volksgezondheid. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 19 FEBRUARI. NED. I: Voorlopig het laatste schaatsfeest. In Deventer strijden dit weekeinde de dames om de we reldtitel. Aansluitend volgt „Moni tor" met o.a. de opnames gemaakt van het Westhoekse stra-feest. Het avondprogramma gaat weer van start met twee kerkelijke uitzendin gen: voor de jeugd „Woord voor Woord" en voor de volwassenen „Opspraak". Natuurlijk is „Sport in Beeld" ook weer present met het uurtje flitsen van de sportvelden en -zalen. De KRO verzorgt daarna het avondprogramma. Ze doet dat met een nieuwe aflevering van „Operet te-theater". Uit Neurenberg komt „Polenblut", een vrolijke operette, die op het oude stramien borduurt: adel, armoede, vrouwelijk schoon en intriges. NED. II: Hel NTS programma van de zondagavond begint zoals ge woonlijk met een jeugdserie. Het is de vijfde aflevering van Thierry la Fronde" waarin van dik hout weer planken wordt gezaagd. Vervolgens „Wie zijn toch die Amerikanen", waarin weer een stukje verder in de Amerikaanse geschiedenis wordt gegraven. Na het journaal van acht uur komt Dr. Kildare met het der de deel van het verhaal „Die goede ouderwetse dokter". Daarna is het tijd om te gaan bezien hoe het is met „The Virginian" die we alweer een week of wat hebben gemist. Hij heeft het weer druk met zijn strijd tegen het onrecht, de dappere man. Het laatste uur van de NTS avond is gewijd aan „De Bezetting". Voor de vierde maal in dit seizoen een discussieprogramma over de serie van dr. L. de Jong. De oorlog in het voormalige Nederlands Oost Indië is het onderwerp. MAANDAG 20 FEBRUARI. NED. I: Na Pipo, de reclame en „Kenmerk" de eerste aflevering van de nieuwe NCRV serie „The Hero" uit Amerika. Hoofdpersoon is me neer Sam Garret, die een eigen te levisieshow heeft. Hij treedt daarin op als de kloeke sheriff Jed Clayton, thuis is hij echter helemaal niet zo'n held. Na het journaal en „Attentie" de vierde aflevering van David Cop- perfield, die dit keer met liefdespro blemen zit. Verder krijgen we dan nog de derde aflevering te zien van de reeks documentaires, die Kees van Langeraad maakte over de ont wikkelingshulp. Vanavond beelden uit Brazilië. Bij wijze van dagslui ting zingt de sopraan Ille Strazza- Brinkman een cantate van Handel. NED. II: De VARA begint met „Coronation Street'' met~~kleine da gelijkse strubbelingetjes in de sa menleving van gewone mensjes. Dan vijf en twintig minuten „Achter het Nieuws" en vervolgens „Uit Belle- vue", het kunstprogramma dat ge heel gewijd is aan de muziek. On langs heeft men op de televisie de teach-in kunnen volgen, die er werd gehouden over het programmabeleid van het Concertgebouworkest. Van avond zal Henk de By bekijken wel ke tastbare resultaten er al bereikt zijn en in hoeverre het beleid zal worden veranderd. Na het laatste journaal de derde aflevering van de Teleaccursus over de automatisering. Informatiebewerking door compu ters is het onderwerp. ZONDAG 19 FEBRUARI. NED. I: 13.10 Wereldkampioen schappen te Deventer; 15.30 Monitor; 19.00 Woord 'voor woord; 19.05 Op spraak; 19.30 NTS-sport; 20.25 Jour naal; 20.30 Operette Polenblut; 22.15 Epiloog22.25 Journaal. NED. II: 19.00 Thierry la Fronde; 19.25 Wie zijn toch die Amerikanen; 20.00 Journaal; 20.05 Dr. Kildare; 20.30 The Virginian; 21.40 Discussie over de Bezetting; 22.40 Journaal. MAANDAG 20 FEBRUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Ster; 19.00 Kenmerk; 19.30 De held; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Attentie; 20.45 Da vid Copperfield; 21.35 Arm en rijk; 22.25 lila Strazza-Brinkman; 22.30 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Ster; 20.05 Coronation Streel; 20.55 Ach ter het nieuws: 21.20 Openbaar debat Concertgebouworkest; 21.56 Ster; 22.00 Journaal; 22.30 Teleac. dan zijn „gezicht" zal verliezen, r» L maar dan vraag ik u toch: „Is dat KaZZia OD DOlltllllltSeil „gezicht" van Amerika zo belang rijk, dat daarvoor duizenden en nog eens duizenden mensenlevens opge offerd moeten wordend' Overigens zou, als Amerika zich terugtrok, bij mij en ook anderen het effect juist omgekeerd zijn. Het wordt hoog tijd, dat onze ogen open gaan en er een einde komt aan deze moord! Onze christenplicht gebiedt ons niet lan ger te blijven dommelen, maar te trachten het onrecht uit de wereld te helpen, wat, als wij doorgaan met ons geweten in slaap te sussen, wel nooit zal geschieden. U schreef zelf wel in de krant van maandag jl., dat u en vele anderen zeer begaan waren met het lot van de Vietnamezen en de Chinese jeugd, maar wat hebben die daaraan? Het is altijd nog beter, dat men tegen één onrechtvaardig ding werkelijk in opstand komt dan dat men „be zorgde gedachten wijdt" aan tien verschillende volkeren, want dit laatste is zo gemakkelijk gezegd. Het is overigens ook zeer eigenaardig dat, zoals uit uw antwoord op het ingezonden stuk van dr. Woldinga wel blijkt, velen de Amerikaanse politiek in Vietnam niet onmiddel lijk veroordelen, maar toch zo te doen hebben met de Vietnamezen. Lijkt dat niet enigszins tegenstrij dig? Dan hoor je ook nog zo hier en daar mensen, die vinden, dat het nu eenmaal „mode" is om tegen de po litiek in Vietnam te demonstreren en dat dan ook maar eens geprotes teerd moest worden tegen, de toe standen in Tibet etc., maar het is toch logisch, dat men die zaak onder de aandacht brengt, die het belang rijkst voor ons is, omdat wij erbij betrokken zijn. Onze regering is im mers meer vóór dan tegen de Ame rikaanse handelwijze en met deze zaak zijn mensenlevens gemoeid, véél mensenlevens! Ook als wij niets doen, zijn we schuldig, want er moet een einde komen aan deze onrecht vaardigheid. Naar ik hoop blijft deze kwestie in het centrum van de belangsteling staan en wordt hij niet in de doofpot j-q y 10tïl3Tïi ANKARA, 16-2. De politie in de Turkse hoofdstad heeft" de oorlog verklaard aan de bontmuts, het door Kemal Ataturk ingevoerde hoofd deksel ter vervanging van de door hem ouderwets geachte fez. Krachtens een onder Ataturk uit gevaardigde „hoedenwet" is het de Turken verboden andere dan wes- ters-getinte hoofddeksels te dragen en de politie maakt hiervan gebruik om de weer populair geworden bont muts van de straat te verbannen. Maleisië opnieuw overstromingen getroffen KOEALA LOEMPOER, 17-2. In Zuid-Malakka zijn heden (vrijdag) twee kinderen verdronken en meer dan 400 mensen dakloos geworden door nieuwe overstromingen. Delen van de stad Kloeang in de staat Ja- hore staan onder water. Vorige maand eisten overstromin gen in het noorden en oosten van het schiereiland 40 mensenlevens. Groot financieel schandaal in Marseille MARSEILEE, 16-2. In het gebied van Marseille is een financieel schandaal aan het licht gekomen met ongedekte wissels en cheques en ge fingeerde expéditielijsten waarmee een bedrag van vijftig miljoen franc gemoeid zou zijn en naar aanleiding waarvan reeds negen personen zijn aangehouden, onder wie de 43-jarige Louis Roooa uit de hoge kringen van de stad. Ook voor andere plaatselij ke persoonlijkheden zou deze zaak gevolgen kunnen hebben en een aan tal banken zou erdoor in moeilijk heden kunnen geraken. GERARD v. d. SALM. (We kunnen je verbijstering over de gebeurtenissen in Vietnam heus wel begrijpen, maar je maakt je - onbewust wellicht - schuldig aan dé grootste versimpelingsfout, die maar gemaakt kan worden en die veel mensen maken. Het gaat echt niet louter om „gezichtsverlies" van de Amerikanen, maar om de confron tatie met agressie van' een keihard soort, gevoed door Aziatisch fana tisme en gespons ored door een mil joenenvolk dat (alweer) keihard wordt gedrild in het haten. Laat de Amerikanen maar weggaan uit Viet<- nam, de Ho Tchi Mins zullen wel an dere doelen vinden: Thailand, Bir ma, Maleisië, Indonesië. De in gang gezette agressieve beweging zal uit groeien tot een kettingreactie „to the point of no return'. Overal' komt men de onthutsende mentaliteit te gen van menlsen, die bezig zijn te denken met hun hart en te voelen met hun hersens. Dat kan mooi ide alistisch klinken en schijnen, maar het is funotioneel fout. Moet men dan maar alles prijzen wat de Ame rikanen ginds ondernemen? Men zal het ons niet horen doen, maar dat éénzijdige emotioneel denken en handelen is ier goed naast. Wat wil len we trouwens: Vietnam is maar één der Aziatische lessen. Er zijn er al heel wiat geweest; Maleisië (vraag het de Engelsen), Indonesië (nipt ont komen aan het gevaar en wat zal het worden?) en nog een pittig les jeKorea. Alweer vergeten? Red.) Boekenweekgeschenk „Het Bramzijgertje" AMSTERDAM, 16-2. De demisio- naire minister van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé zal de 32ste boekenweek (25 febr. t.m. 4 maart) op vrijdagavond 24 februari openen in het internationeal congrescen trum RAI in Amsterdam. Tijdens de boekenweek ontvangt, het publiek, bij aankoop van boeken voor ten minste f 7,50, het nieuwe boek van Jan de Hartog „Herinneringen van een bramzijgertje", waarin hij het leven in een Zuiderzeedorpje be schrijft vlak voor het gereedkomen van de afsluitdijk. Het zijn de Har- togs herinneringen toen hij als tien jarig jongetje (hdt bramzijgertje) met een vissersboot over de Zuider zee zwierf. SAIGON, 17-2. In Vietnam, b\j de Cambodjaanse grens, hebben Ameri kaanse eenheden donderdag tot in de nacht van donderdag op vrydag hevige strijd geleverd met naar schatting 2.000 man Noordvietna- mese troepen. Volgens de jongste gegevens wer den méér dan negentig militairen van het Noordvietnamese 66ste regiment gedood. Twee Amerikaanse compag nieën leden matige verhezen, zo is in Saigon meegedeeld. De operatie, één van de drie grote acties die se dert het „Tet"-bestand aan de gang zijn, heeft de naam „Sam Houston" gekregen. Bij een andere actie, „Pershing genaamd, die zich afspeelt in het mondingsgebied van de An Lao, iri de provincie Binh Dinh, zijn tot nog toe 92 opstandelingen gedood. De derde operatie speelt zich af in de provincie Tsjoeon Thien, in de Mekong-delta. Drieduizend rege ringsmilitairen zouden daar een ba taljon van de Vietcong hebben ver nietigd. BREMEN, 16-2. Bij het vliegveld van Bremen is donderdag een twee- motorig toestel van de luchtvaart maatschappij Travel-Air neergestort Uit het wrak is het stoffelijk over schot van de gezagvoerder en de tweede piloot geborgen. Later is vernomen dat alle vier in zittenden het leven hebben verloren. BORCULO. Op de rij les weg Bor- culo-Beltrum is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan het 9-jarige meis je A. M. ten Masche uit Borculo het leven kostte. SPORTBERICHTEN Competitie Zeeuwse Dambond lste klasse Souburg I-Zierikzee 14—6 De uitslagen van deze wedstrijd zijn als volgt: P. C. Allaart-C. Verton 1-1; C. van Rijswijk-J. C. Smalheer 0-2; J. Rie- senkamp-J. M. Kostense 2-0; F. van Dixhoorn-A. Westdorp 2-0; L. van Soelen-J. Huigens 2-0; J. Braber-P. C. Verpoorten 2-0; J. van Eenen- naam-C. P. Flikweerl 2-0; C. M. van As-K. B. Hogerland 2-0; J. de Wolff- M. de Wild 0-2; Chr. Kütz-n.o.g. 1-1. De einduitslag was dus 14-6 voor Souburg I.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4