DE ZEEIUVENONTWIKKEIJNC IN ZUIDWEST-NEDERLAND eeuwig leven Hebben i Schouwen-Duivelandse sportspiegel ZIF.RTKZEF.Sr.HF. NIEUWSBODE Vrijdag 17 februari 1967 N'r. 19716 Gepensioneerd verzamelaar MIDDENSCHOUWEN, 16-2. Het algemeen bestuur van het orgaan voor overleg en samenwerking op het gebied van de zee hit ve non t wik keling in zuid-west Nederland zal op ilLsdag 21 maart a.s. in de Sta tenzaal te Middelburg met zijn werk zaamheden beginnen. Tijdens een bespreking, die op donderdag 9 fe bruari j.l. in het stadhuis van Rot terdam werd gehouden, is omtrent doelstelling en werkwijze overeen stemming bereikt tussen de commis sarissen van de koningin in de pro vincies Noord-Brabant en Zeeland, de waarnemend commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Ho 1- land, de burgemeester van Rotter dam, de voorzitter van de raad van Rijnmond, alsmede de directeur-ge neraal en de plaatsvervangend direc teur-generaal van rijkswaterstaat. De voorlopige formulering van de doelstelling, waarover men het eens werd, luidt: „De havenontwikkeling van zuid-west Nederland, in het bij zonder van zeehavens en daarmee in relatie staande industrieterreinen en voorzieningen". De partners in het overleg zullen ernaar streven over een aantal as pecten van hun beleid overeenstem ming te bereiken in de eerste plaats met betrekking tot zeehavens en daarmee in relatie staande industrie terreinen. Daarnaast zal uiteraard ook overeenstemming, dienen te wor den bereikt omtrent daarmee ver- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Sprang G. Wür- sten te Wierden. Bedankt voor Melissant B. A. van Donkersgoed te St. Philipsland; voor Schoonhoven (vac. J. C. Schuurman) C. Vos te Gouda. Geref. Kerken Beroepen te Heemstede (vac. Dr. A. Dondrop) A. Ricldersma te Zuidla ren; te Leidschendam (vac. G. L. R. Riphagen) G. O. N. Veenhuizen te Emmen-Angelslo; te Deventer (vac. P. C. L. de Jager) en te Klaziena- veen (vac. N. H. Heiner) J. Jurjens te Vries (Dr.); te Asperen H. Len- ters kand. te Geldermalsen. Aangenomen naar Augustinusga- Surhuizum G. de Ruiter te Sydney- Australië, die bedankte voor Rotter - dam-Lombardijen. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Brunssum-Treebeek J. W. Beekman te Hillegersberg- Straatweg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te 's-Gravendeel A. Broersma kand. te Leeuwarden; te Maarssen J. Kruis kand. te Apel doorn. Bedankt voor Amsterdam-Oost P. N. Ribbers te Enschedé-West; voor Scheveningen G. Bouw te Eemdijk. Geref. Gemeenten Beroepen te Riderkerk A. W. Ver hoef te Barneveld. Bedankt voor Leiden G. A. Zijder- veld te Middelburg. band houdende voorzieningen zoals de hoofdlijnen van de infrastructuur (wegen, kanalen, spoorwegen en oe ververbindingen) en de situering van ween- en recreatiegebieden, een en ander voorzover deze bij de zeeha venontwikkeling zijn betrokken Od 25 mei 1966 bereikten het pro vinciaal bestuur van Zeeland en het gemeentebestuur van Rotterdam overeenstemming omtrent samen werking. Zij namen toen ook het ini tiatief tot het organiseren van een havenconferentie voor zuid-west Ne derland op 14 oktober 1966 te Mid delburg Daarnaast bestond reeds een periodiek contact van de colleges van deputeerde staten van Noord-Bra bant. Zeeland en Zuid-Holland (het z.g. drieprovinciënoverleg). Dit leidde er - zoals bekend - toe. dat ook de provinciale besturen van Noord-Bra bant en Zuid-Holland aan de orga- satie van de conferentie hun mede werking verleenden, terwijl Rijn mond eveneens bij deze zaak werd betrokken. Nadat tijdens het drieprovinciën- overleg op 29 november 1966 omtrent vorm en struct uur van een perma nente samenwerking nadere gedach ten waren geformuleerd, kon op 9 februari j.l. een definitief voorstel worden opgesteld, dat op 21 maart a.s. aan het algemeen bestuur zal worden voorgelegd. In het nu dus afgesloten voorover leg zijn enkele afspraken gemaakt omtrent het voorzitterschap en het secretariaat. Het ligt Lil het voorne men, dat de commissaris van de ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aart- sen, zal optreden als voorzitter van het algemeen en van het dagelijks bestuur, in welk laatste alle deelne mende partijen zullen zijn vertegen woordigd. Afgesproken is voorts, dat het secretariaat op de provinciale griffie van Zeeland zal worden ge vestigd. In het algemeen bestuur 2ullen voor elk van de drie provincies vijf leden zitting nemen. Rotterdam zal door drie en Rijnmond door twee af gevaardigden vertegenwoordigd zijn, terwijl de minister van verkeer en waterstaat twee vertegenwoordigers zal aanwijzen. De mogelijkheid is aanwezig, dat in de provinciale de legaties. naast leden van de dage lijkse besturen der provincies, ge- meent ebesturen. die bij de zeehaven- ontwikkeling zijn betrokken, verte genwoordigd zijn. Dezer dagen zal tot de bij de sa menwerking betrokken partijen het verzoek worden gericht hun verte genwoordigers aan te wijzen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De 19-jarige banket bakker S. O. uft Den Haag is door de Haagse politie ingerekend. Hij wordt er van verdacht 35 inbraken te heb ben gepleegd in de tijd van onge veer vier maanden. De banketbak ker heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. De totale waarde van de buit bedroeg meer dan f 15.000, ROTTERDAM. De sleepboot van L. Smit en Co's internationale sleep dienst „Zwarte Zee" en de Duitse sleepboot „Seefalke" houden nu al drie weken lang het wrak van de Nederlandse ertstanker „Jacob Ver- olme" gaande ter hoogte van de Ca- narische eilanden. RHEDEN. De bocht, die de IJssel ten zuiden van de gemeente Rheden vertoont, zal worden weggewerkt, een karwei, dat bijna twee jaar zal duren of om precies te zijn negentig weken. AMERONGEN. Een loods van een veehouder is in Amerongen uitge brand, nadat een vierjarig jongetje uit Leersum er met vuur had ge speeld. Twee kalveren kwamen le vend in de vlammen om en drie var kens liepen zulke ernstige brand wonden op, dat zij moesten worden afgemaakt. De schade bedraagt in totaal f 20.000. ROTTERDAM. De 43-jarige hoofd agent J. G. Vierbergen is met zijn motor met zijspan op de Schiekade in Rotterdam door onbekende oor zaak tegen een pijler van een via duct gereden. Hij is met hoofdletsel in zorgwekkende toestand naar het Dijkzigt-ziekenhuis gebracht, waar hij later aan zijn verwondingen is overleden. STAPHORST. Een frontale auto botsing heeft het leven gekost aan de 38-jarige G. Liefers uit Hatlem. De 34-jarige J. van Dam, eveneens uit Hattem, is zwaargewond opgeno men in het ziekenhuis te Assen. Het ongeluk deed zich tegen halfzes voor op rijksweg 31 onder de gemeente Staphorst. MAASTRICHT. Uit de Maas bij Eijsden is het stoffelijk overschot gedregd van de 23-jarige ongehuw de G. Thijssen uit Heer. De jonge man was sinds ongeveer vier weken vermist. SOMERBN. De 63-jarige F. Jans sen uit Someren is bij een verkeers ongeval ernstig gewond en enkele uren later in het ziekenhuis te Gel drop overleden. Hij reed per brom fiets de rijksweg Helmond-Weert op en werd daarbij aangereden door een bestelauto komende uit de rich ting Helmond. Boeken en brochures „Kluwers kleine belastinggids 1967" Dezer dagen verscheen in de boek handel „Kluwers kleine belasting- gids 1967" een handig boekje, vooral in deze tijd van het jaar, nu de weetgierigheid van de belastingin specteur naar inkomen en vermo gen weer zo duidelijk aan de dag treedt Velen heben inmiddels de be kende envelop van de inspecteur ontvangen en dat is tevens een goe de gelegenheid om de waarde van dit boek aan de praktijk .te toetsen. Ongetwijfeld hebben we hier te doen met een handige gids voor allen dien zonder hoofdbrekens hun aangifte biljet goed willen invullen en - eventueel - teveel betaalde belasting willen terugontvangen. OVERDENKING In Hem En gelijk Mozes de slang in de woestijn verhoogd heeft, zo moet ook de Zoon des mensen ver hoogd worden, opdat een ieder, die in Hem gelooft eeuwig leven hebbe. Joh, 3 14. Wellicht kent u deze geschiedenis van het volk Israël op zijn woestijn- reis van Egypte naar Kanaan. Ze hebben er al 38 jaar opzitten. De „realisten", die gezegd hadden het is onbegonnen werk om het beloofde land binnen te trekken, waren ge storven onderweg. Aaron de broer van Mozes is ook al uitgekleed (is overleden). Een nieuwe tegenvaller doet zich voor: broeder Edom wei gert een doortocht door zijn lpnd, dit betekende een kortere weg naar het uiteindelijk doel. Ze moeten een 'hele omweg maken. En dat nemen ze niet! Gemopper en ontevredenheid. Ze komen in opstand tegen God' èn Mozes, anders meestal tegen Mozes en bv. Jozua, de asistent van Mozes, straks zijn opvolger. Maar het kwaad werkt heel vaak als een boemerang, d.w.z. het valt op de bedrijver terug. Ze worden be zocht en geplaagd door vurigei gif tige slangen. Er vallen doden dn het tentenkamp van Israël, de beesten kruipen van tent tot tent, van stam tot stam. Het beest, de natuur keert zich tegen de mens. De vraag kan rijzen; is dit niet al te erg? De te leurstellingen waren toch al zoveel en nu Vlak bij het beloofde land als het ware en dan nog weer eens de woestijn in! Een klein steen, die losraakt boven op de met sneeuw bedekte bergen en naar beneden rolt, veroorzaakt straks een lawine, die dorpen bedelft. Zo is het telkens weer met wat we dan zonde noemen en heel vaak een woord is, dat tot op de draad versleten is, maar we zien het dan toch maar telkens en overal gebeuren. Zo was het daar toen ook. Maar ze zien hun fout, hun mis slagen, hun rebellerende woorden En Mozes moet in de Naam van God een teken maken en oprichten, een afbeelding in koper van de giftige slangen. Ieder die op dit opgerichte teken in Israëls tentenkamp opzag werd genezen. Het zat van zelfspre kend niet in. dat dode apparaat, die koperen slang. Nee, de HERE vroeg geloof, vertrouwen op Hem, Die zelfs doden levend maken kan. Jezus past dit op zichzelf toe in zijn gesprek met N'icodemus, met wie Hij een ingewikkeld gesprek had over het opnieuw geboren wor den, tot andere mensen worden. Zo zal de Zoon des mensen verhoogd worden aan het kruis, dat midden in deze wereld werd geplant. Ieder een moet het: weten, allen moeten het kunnen zien en dan wordt er al leen maar gevraagd' of wij het uit Zijn handen, dat is ook uit Vaders hapden willen aannemen en dan ook nog zeggen „als het u belieft", graag en dank u wel. We zijn de lijdens weken weer begonnen. We lezen er over, er wordt over gepreekt in de Een levend bewijs voor de humor van de mensen, is de hotellier Hans Bouleboulle uit Gelsenkirchen. Hem werd onlangs de gouden erering van het Duitse Sigareninstituut verleend. Aanleiding: Bouleboulle verzamelt sinds zijn tiende levensjaar de band jes, die in de hele wereld om sigaren geplakt worden. Ver over de twee miljoen van deze kleine bontbedruk- te papiertjes heeft hij intussen bij eengebracht. Zelfs artistieke wand schilderingen, o.a. een Roer-mijn- landschap, vervaardigde hij van si- garenbandjes. Op zijn huldigings dag versierde hij ook zijn auto en hog ehoed met meer dan 30.000 si garenbandjes en merkplaatjes van sigarenkisten. kerken, radio en t.v. geven het dooi en ja, u kunt er maar twee kanten mee op, of ja of nee zeggen. Met blijdschap en dankbaarheid dit grote geschenk aanvaarden en dit is het eeuwige leven ontvangen, vandaag al, in dit leven reeds; of u kunt de andere kant opkijken en doen alsof u van de prins geen kwaad weet. God heeft een voorkeur voor mensen die het zomaar uit Zijn handen wil len anapakken, die Hem in Zijn ge nade en barmhartigheid vertrouwen, die het zelf niet kunnen en ook eigenlijk niet willen, al zeggen we dat laatste niet zo erg vlot. Maar de H Geest leert u dit wel. Metropolen, steden; dorpen heb ben Mij voorgoed verworpen. Waarom gaat gij ook niet heen? Laat daarop uw antwoord in deze weken en steeds zijn: tot Wie zullen we dan heengaan? Gij hebt en spreekt de woorden van eeuwig le ven. Sch. H. S. ADVERTENTIE l Zierikzee heeft nog de beste troeven in handen in de vierde klas G DFC gaat cp bezcek bij De Schutters Renesse speelt in ei gen omgeving tegen Groede De Zierikzee-reserves hebben vrij af Dreischor II neemt het thuis op tegen Kruiningen II Zowel MEVO als Bruse Boys staan in thuiswedstrijden voor zware Toneelspeler en TV-acteur Wil van Seist 25STUKS f 1.50-EEN LAURENS PRODUKT VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee dat door het gelijke spel tegen Goes nog altijd de beste troeven in handen heeft, in de 4e klas G, gaat het zon dagmiddag op het sportpark Ban- nink opnemen tegen Hieuw Borg- vliet. Hoewel de Brabanders mo menteel de voorlaatste plaats op de ranglijst bekleden, zal het voor de thuisclub toch zaak zijn de tegen partij niet te onderschatten. DFC gaat op bezoek bij De Schutters, die nog tot de kanshebbers op de titel gerekend worden, waar het weer niet zal meevallen om de nederlaag te ontlopenGoes mag op zware te genstand rekenen in de uitwedstrijd tegen DIVO, terwijl ook Halsteren nog lang niet zeker is van de winst te Roosendaal tegen BSC. Bij het treffen tussen Oude Molen en RKFC zou het terreinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de Ie klas moet Renes- se in eigen omgeving in staat wor den geacht om Groede van het lijf te kunnen houden. Dreischor staat voor een heel wat zwaardere taak bij het bezoek dat het by Luctor gaat afleggen. Lewedorpse Boys moet zich voor eigen publiek kun nen herstellen tegen Hoofdplaat van de 3- Onederlaag welke het jl. zon dag van Domburg kreeg te inkasse- ren. Koewacht heeft thuis de beste troeven in handen tegen Patrijzen, terwijl Domburg als favoriet binnen de lijnen komt tegen Robur. In de reserve le klas hebben de reserves van Zierikzee deze maal vrij. Daar RCS II en Hontenisse II wel winst zullen boeken op Goes III en Wal cheren II raken zij de leiding zo goed als zeker kwijt. In de 2e klas B is Zonnemaire in de thuiswed strijd tégen Kruiningen nog lang niet zeker van de winst, hl de West hoek geven wij DFS II de beste kan sen in de ontmoeting tegen Zierik zee III. Voor SVOWK zien wij weer weing perspectief in de uitwedstrijd tegen Cortgene, terwijl Renesse II danig op haar tellen zal moeten passen in de uitwedstrijd tegen Le wedorpse Boys II. Luctor II is zeker niet bij voorbaat kansloos tegen Kwadendamme, terwijl Domburg 11 de beste papieren heeft by Hans- weertse Boys II. In de 3e klas D gaat Dreischor II het thuis opnemen tegen Kruiningen II, waarbij het niet zal meevallen om beslag op de inzet te leggen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas staan zowel MEVO als Bruse Boys in hun thuiswedstrijden tegen Kloetinge en Wissenkerke voor een zware taak. Een puntenverdeling zou voor beide teams al een zeer goed resultaat zijn. Middelburg Jl heeft bij Bevelanders de beste troe ven in handen, evenals Arnemuiden II dat Zaamslag met een bezoek gaat vereren. VCK moet baas in eigen huis kunnen blijven tegen Kats, ter wijl Spui zeker niet met lege handen uit het strijdperk behoeft, te treden tegen Beren. In de 2e klas A gaat Brouwershaven te Kerkwerve pro beren op WIK revanche te nemen voor de thuis geleden nederlaag, een opgaaf ivelke zeker nog niet gemak kelijk zal zijn uit te voeren. Bruse Boys II gaat met weinig hoop op be zoek bij Rïllandia II. 's H. Arends- kerke moet vppr eigen publiek Krabbendijke Il'van het lijf kunnen houden, terwijl Heinkenszand de in zet moet kunnen bemachtigen op Yerseke II. In de 3e klas A zien wij weinig moeilijkheden voor de kop lopers SKNWK, DFS III en ZSC in hun wedstrijden tegen Brouwersha ven UI, Bruse Boys III en WIK II. In de wedstrijden Brouwershaven Il-MEVO II en DFS 1V-SKNWK 11 geven wij de bezoekers iets betere kansen. JUNIOREN. In groep A III speelt Zierikzee A II thuis tegen Wolf- aartsdijk A 1, terwijl DFS A 1 op bezoek gaat bij Nieuwdorp A I. Bei de teams hebben hierbij een rede lijke kans om tot winst te komen. In groep B X zien wij weinig moeilijk heden voor Dreischor B I om tot winst te komen tegen SKNWK B 1, terwijl op het sportpark Bannink Zierikzee A II toi winst moet kun nen komen legen SVOWK B I. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur ds. Lan en ds. Assendorp, 7 uur ds. Lam. Kerwerve: 11 uur ds. Zon neveld. Sercoskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 10 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Noordwclle: 7 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Westerhof. Brouwershaven: S.30 uur ds. Van Liere. Zcniiemaire: 10 uur ds. Feunekes. Noordgouwe: 11 uur ds. Schoneveld (Doopdienst). Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld (Doopdienst). Omvcrkerk: 11 uur ds. Roodenburg. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Rooden burg. Oosterland: 10 uur ds. Groene- wegen, 6 uur ds. Flink. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Scho neveld,. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Ja- gersma. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. K. Hage, Rot terdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 uur leesdienst, 5 uur de heer D. Jansma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Scholing. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10.30 en 3 uur dr. Beckcr. Oosterland: 9 uur dr. Becker, 3 uur ds. H. de Valk, Stad aan het Haringvliet. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. De Korte, em. pred,, Wol- dendorp. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 11 cn 7 uur kand. Meijer, Kampen (in het Ned. Herv. verenigingsgebouw). Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink (H. A. en Dankzegging). Haamstede: 10 uur dienst des woords 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur ds. Karens. Dinsdag 21 februari 7.30 uur bijbel lezing, ds. Karons in de Herv. Kerk. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10. 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Mie ras. Krimpen a.d. IJssel. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeenten Sommclsdfjk: 10 uur ds. Schenck. Doopdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst. 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholiekc Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 10 cn 5 uur. Haamstede: Eucharis tieviering om 9.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3