OVER SNEL PIJNSTILLEN Gezamenlijk ruimtevaren of holbewonen? Ren nies)# Alles over de nokkenrad-zaaimachine en precisie-zaaien Amerikanen en Russen Monument voor Paus Johannes Gevechten in Binnen-Mongolië Indianen op het oorlogspad STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 februari 1967 Nr. 19715 „Uieiunorgeii" Bedrijfsvoorlichting ZIKR1KZEE. 13-2. In de Graau- beurs werd deze week - gelijk ge meld - een z.g.n. „uienmorgen" ge houden, uitgaande van de Bedrijfs voorlichting. De medewerkers van de SNUIF (Stichting Nederlandse Uien Federatie) de heren D. Hooghiemstra en J. L. Koert hebben in inleidingen er op gewezen dat de uienteelt een nog altyd veel arbeid vragende is en op hetgeen er na de oorlog is gedaan om over te schakelen op een arbeidsextensief gewas. Het is voornamelijk de onkruidbe strijding, maar daarnaast ook het zaaien en het rooien, waarop men er in is geslaagd tijdbesparend te wer ken. Volgens een Lei rapport uit 1965 was het wieden dat voorheen 350 manuren per ha. vergde, door de mechanische en meer nog de che mische onkruidbestrijding terugge bracht tot 170 manuren per H. A. Wellicht dat door toepassing van de bodemherbisiden een nog grotere te ruggang van de uren per ha kon worden bewerkt. De boer die uien teelt moet aan zichzelf de vraag stellen, wat is de beste chemische onkruidbestrijding voor opkomst of na opkomst en wel ke middelen zal ik toepassen. De contactmiddeien of de bodemherbysi- den. In de z.g. contactmiddelen heeft men de keuze tussen: 1. Diquaat (Reglone); 2. Dimixan houdende middelen en (tegen veel gras) 3. Gramoxan. Droge weersom standigheden en zonnig weer zijn bij het toepassen van deze middelen te verkiezen boven een ander weertype. De laatste jaren komen naast de contactmiddelen de bodemherbysiden naar voren. Naast het reeds bekende en goed werkende Alisept is nu een nieuw middel voor het eerst dit sei zoen volledig goedgekeurd het Ram- rot. Beide middelen doen het het beste bij vochtig weer. Het nadeel van bei de middelen is dat het wel bodem- onkruid bestrijdt, maar minder het reeds boven staande onkruid. Deze beide middelen hebben een lange werking. Ramrot werkt minder gun stig bij de bestrijding van witte knodde, maar geeft goede resultaten bij de bestrijding van kamille en gras Men moet bij het gebruik van bo demherbysiden toch ook de contact middelen niet vergeten. Bekend is hier de werking van chloor i.p.c. en zwavelzuur. Do heer Hooghiemstra gaf daarop nog nadere gegevens over de bespuiting. Chloor i.p.c. niet later toedienen dan half mei. 'Bij bespui ting met zwavelzuur is veel water nodig. Goede kwaliteit De heer J. L. Koert had geen af doende oplossing voor het door voor zitter Doeleman opgegeven raadsel tje, waarom dit jaar de uien zo goed van kwaliteit waren, vergeleken bij vorige jaren. De heer Doeleman had als moge lijkheid geopperd het wegspoeden (door de zomerregens) van teveel stikstof. De heer Koert zag vooral het gunstige najaarsweer bij de ui- enoogst als een niet te verwaarlozen factor (meer speciaal het gunstige weer bij de laatste groei en afrij- pingsperiode) De rij-afstand Een apart vraagstuk voor de land bouwer die tegenwoordig uien zaait Ls het vraagstuk van de rijafstand. Als 33 cm niet meer past, omdat men tot normalisatie is overgegaan op een veelvoud van 12 V2 cm moet men zich afvragen of men zal kiezen voor 25 cm rijafstand of 37 Vz cm. Men moet in dit geval rekening houden met een oogstdepressie, zo als proeven hebben aangetoond. Stelt men bij een rijafstand van 25 cm, de opbrengst op 100, dan is de opbrengst bij 33 cm 95 en bij 37% cm 93. Op Schouwen-Duiveland is men zeer geporteerd voor het zaaien, van uien met de precisie-zaaimachine, veel meer dan in andere uien verbouwen de streken van ons land. De weers omstandigheden beïnvloeden uiter aard de opbrengstresultaten, maar er mee doorgaan is aanbevelenswaardig. Bij precisie-zaaien krijgt men een betere verdeling van de planten irt de rij, een kleiner percentage grote gaten en een idem kleiner percentage z.g. propjes, waar teveel zaad op één plaats is gevaLlen. Dat is een groot voordeel van de precisiezaaiing. Moe ten we dan de nokkenradzaaimachi- ne maar vergeten? Spreker wilde het beslist niet zo stellen. Een nadeel van de presiciezaaiing is de prijs van het gefracfcioneerde zaad. Dat is duurder al heeft men er minder van nodig. Wie echter een precisiezaaimachine gebruikt moet gefractioneerd zaad gebruiken. Ais men uitgaat van 50 zaadjes op een meter (afstand in de rij 2 cm) dan moet men rekening houden met een verlies van 20 u/o. Men houdt dan over 40 plantjes, waarvan, er nog eens 5 mislukken. BLijft dus 35 plantjes. Liever 40 plantjes dan 35 plantjes. Men moet in de praktijk een zaal systeem opbouwen dat zo veel moge lijk voldoet, waarbij men vrij is een nokkenrad- of een precisiezaaimachi ne te gebruiken. Toen na jaren succesvol gebruik bleek dat de uienmadevlieg resistent was geworden tegen de ontsmetting van het zaad met koolwater stoffen, was men genoodzaakt over te stap pen op de z.g. „fosforesters". Uienmadevlieg Bij de bestrijding van de uienma devlieg is de eiafzetting op het jon ge gewas sterk bepalend. Men heeft nu de keuze tussen drie bestrijdings- methoden, de veldbespuiting, het ge bruik van z.g. granulaten en de zaad behandeling voor het zaaien. Dia- chloorfention en Pytosal zijn hier bij veldbespuiting wel de bekendste. Mi nimaal 500 liter water per ha is hier voor het minimum. De Oder-Neisse grens LONDEN, 15-2. Een woordvoerder van het Britse ministerie van bui ten landse zaken heeft gezegd dat het Britse standpunt inzake de Oder -Neisse grens niet is veranderd en dat voor deze grens alleen een re geling kan worden getroffen als on derdeel van een vredesverdrag met Duitsland. Men had hem om com mentaar gevraagd over de opmer kingen van minister Brown van maandag, die in de richting wezen van een eventuele Britse erkenning van de Oder-Neisse-grens. Deze verklaring had beroering gewekt in Westduit se diplomatieke kringen in Bonn. ADVERTENTIE Oud grafgewelf gevonden AMMAN, 15-2. In de rotsen bij Nabloes in Jordanië is een grafgewelf uit 900 v. Chr. ge vonden met de overblijfselen van honderd mensen, zo meldt de Jordaanse oudheidkundige dienst. De vondst is gedaan in Sebaste, de plaats die door Herodes is gekozen voor de vestiging van de hoofdstad van het koninkrijk Israël. Het gebied werd vroeger Samaria genoemd. Behalve de graven heeft men 200 stukken aarde werk en beelden gevonden. De Jordaanse regering heeft vijf miljoen gulden beschikbaar gesteld om van de plek een toeristische attractie te maken. Na de rampzalige brand die on langs woedde in een Apollo-capsule, waarbij drie Amerikaanse astronau ten het leven hebben verloren, is de vraag gerezen of de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie hun plannen voor een expeditie naar de maan niet beter kunnen combineren. In de politieke situatie die een jaar of acht geleden heerste, was dit een weinig realistische gedachte geweest. De rivaliteit in het verwerven van ruimte-prestige vierde toen hoogtij. Maar men krijgt de indruk dat die vandaag een veel kleinere rol speelt Amerika1 s maanproject riskeert momenteel een ernstige vertraging. Als men wil afstappen van het le vensgevaarlijk gebleken gebruik van zuivere zuurstof in bemande capsu les, dan eist dat een herziening die één a twee jaar zal vergen. Maar een recent tijdschriftartikel van de Russische kosmonaut Titow wijst er op dat ook de Russische be mande ruimtevaart momenteel enigszins stagneert. Titow signaleer de het bestaan van „grote proble men", zonder ze overigens nader aan te duiden. Rusland in de knel Eén van die problemen is waar schijnlijk de ligging van de lanceer- plaats Bajkonoer, ten oosten van het Aralmeer. Dit is de basis waar de bemande Russische vluchten steeds zijn begonnen. Wij hebben echter al bijna twee jaar lang geen Rus meer in de ruimte gezien. Dit kan samenhangen met het feit dat bij vertrek van Bajkonoer de eerste omlóopbaan van het ruimte vaartuig over China komt te lopen. Er zijn de laatste weken onbeman de) Kosmos-satellieten waargeno men waarvan de omloopbaan er op wijst, dat zij gelanceerd zijn vanaf een nieuwe basis, die veel verder westelijk ligt, namelijk ten noordeh van de Zee van Azow. Bij een lan cering daarvandaan komt een satel liet tijdens zijn eerste omloop niet over China Wanneer nu de beide grote niim- tevaartmogendheden met moeilijk heden te kampen hebben, dan ligt het voor de hand, te denken aan bundeling van krachten en uitwisse ling van ervaringen op het terrein run <h- bemande ruimtevaart. UW KLEDING BADSCHOON en in enkele dagen uit en thuis Chemische wasserij „DE ZOOM" n.v. Zierikzee - Tel. 2673 TEL AVIV. Bij een vuurgevecht tussen Israëliërs en Syriërs in het gebied van Dan is een Israëlische soldaat gewond geraakt, zo heeft een Israëlische woordvoerder meege deeld. SANTIAGO. Een deel van Noord- Chili is getroffen door een krachti ge aardbeving. Volgens de eerste be richten zou de bevang, waarvan de kracht 5 was op de 12-puntsschaal van Richter, geen slachtoffers of schade hebben geëist. Flitsen uit het buitenland MADRID. Het Spaanse kabinet heeft het wetsontwerp inzake de vrijheid van godsdienst verworpen, zo is uit betrouwbare bron verno men. WASHINGTON. Van de Ameri kaanse militairen die in de eerste elf maanden van het vorig jaar in Vietnam zijn gesneuveld, vormden negers bijna 18 procent. In de V.S. bestaat de bevolking voor ongeveer 10 procent uit negers. SAIGON. Zeven Amerikaanse mi litairen zijn gedood en vier gewond toen een artillerie-granaat in de eigen linie terecht kwam tijdens een beschieting van de Vietcong ten noordwesten van Qui Nhon. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van handel heeft be kend gemaakt dat het tekort op de betalingsbalans van de Verenigde Staten over 1966 1.424 miljoen dollar bedraagt. MOSKOU. Het Russische rege ringsdagblad Izwestia heeft de Chi nese communistenleider Mao Tse Toeng en de andere Chinese leiders beschuldigd van het invoeren van terreur en een militaire dictatuur. Als voorbeeld werd de instelling van een militair bewind in Peking ge noemd. ANTWERPEN. Een boer uit Lillo bij Antwerpen heeft enig opzien ge baard met een verklaring, dat op een terein waar de Albatros olie maatschappij bezig is een raffinade rij te bouwen, een zware onontplofte bom uit het laatste oorlogsjaar in de grond zit. HONGKONG. Het blad „Hong kong Star" zegt van gewoonlijk be trouwbare zijde te hebben vernomen dat de militaire leiders in China's westelijke provincies Joennan, Zzetsjwan, Kansoe en Sinkiang be sloten hebben samen te spannen te gen Mao Tse Toeng. WASHINGTON. 5.000 Amerikaan se geleerden, onder wie 17 Nobel prijswinnaars, hebben er in een pe titie aan president Johnson voor ge pleit, dat de V.S. niet als eerste in een conflict gebruik zullen maken van biologische en chemische wa pens. BRUSSEL. De gezinsuitgaven van employé's en ambtenaren in Frank rijk zijn meer dan tweemaal zo hoog als die van 'de boeren, en de gezins uitgaven van industriearbeiders goed anderhalf maal zo hoog als die van de landarbeiders. BOGOTA. Bandieten hebben in Caparrupi, dat op 160 km. ten wes ten van Bogota ligt, een bus aange houden en zeven passagiers ver moord. WEST-BERLIJN. In west-Berlijn is het begin van de campagne voor de 12 maart te houden algemene verkiezingen het afgelopen week einde gekenmerkt door het besme ren van verkiezingsplakkaten met hakenkruisen. Veiliger Dit zou een expeditie naar de maan waarschijnlijk een grotere kans van slagen geven en het zou meer veiligheid betekenen voor de inzittenden van het eerste maan- schip. Dat de mens de maan bereikt, is van groter belang dan de vraag, welke nationaliteit er vermeld staat in de paspoorten van de eerste maanreizigers. Het is niet eens zo irreëel, te denken aan een gemeng de Amerikaanse-Rusissche beman ning. Bij het overwegen van dit alles is er natuurlijk van uitgegaan, dat de ruimtevaart bestaat en dat zij ook niet meer weg te denken is. Er zijn, na het ongeluk op kaap Kennedy, stemmen te horen van mensen die vragen of het niet beter is, die hele ruimtevaart maar te staken. Dit is natuurlijk bij alle deernis jegens Grissom, White, Chaffee en hun nabestaanden onzin. (Grissom zelf heeft in een Interview kort voor zijn dood gezegd te hopen, dat het publiek óók de eventuele dodelijke ongelukken zou accepteren). Het risico Het is namelijk niet redelijk, nieu we technologische ontwikkelingen af te wijzen omdat er zich dodelijke ongelukken bij kunnen voordoen. Uit de geschiedenis kunnen wij leren dat elke uitvinding, elke ontdekking, elke nieuwe ontwikkeling door de mens wordt gebruikt. Het is on denkbaar (en het is ook nooit voor gekomen, want waarschijnlijk strij dig met de aard van de mens) dat bijvoorbeeld de elektriciteit zou zijn ontdekt en vervolgens ongebruikt was blijven liggen. Het zelfde geldt voor de stoommachine, de locomo tief, de automobiel, het vliegtuig, de de kernenergie, enz. enz. Hebben wij de ruimtevaart nodig Niet nodiger dan de krant, de ra diode telefoon, de televisie, het schip, de trein, de auto of het vlieg tuig. We zouden er buiten kunnen, maar de 'uiterste kontékwentie van die houding is een wereld zoals die er vermoedelijk in een ver-prehis- forisch tijdperk zal hébbén uitgezien. Wie een nieuwe ontwikkeling af wijst omdat zij (vooral in de begin tijd) gepaard kan gaan met ongeluk ken, moet het eigenlijk stellen zon der élke vordering. Dat wil zeggen: hij moet weer holbewoner worden. En daarbij naakt lopen, want ook het doden,van een beer om aan kledij te komen is gevaarlijk. Gcrlnn van Wapeningen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Op de 800-jarige Leipziger Messe, waarvan de vöor- jaarsbeurs 'dlit jaar gehouden wordt van 5-14 maart, zullen Nederlandse firma's exposeren op een ruimte van 3600 vierkante meter en worden on geveer 1700 Nederlandse zakenlie den verwacht. ROTTERDAM. De 48-jarige hoofd agent bij de Rotterdamse politie J. de S. hoorde voor de rechtbank in Rotterdam een straf van anderhalf jaar gevangenisstraf tegen zich eisen omdat hij steekpenningen heeft aan genomen voor het verstrekken van verblijfsvergunningen aan Turkse arbeiders, die daarop geen recht hadden. EINDHOVEN. Op verdenking van verduistering heeft de Eindhovènse politie de 48-jarige L. H. uit Deurne ingesloten. De man was tot einde van het afgelopen jaar als boekhou der in dienst van een verfhandel te Eindhoven. AMSTERDAM. Namens de ko ninklijke marine heeft de staats-se- cretaris van defensie A. van Es op de werf van 'de N.D.S.M. in Amster dam-Noord in aanwezigheid van ho ge marine-autoriteiten en talrijke genodigden het nieuwe fregat „Van Speijk" overgenomen. DEN HAAG. Nederland verleent hulp voor een bedrag van .500.000 dollar voor de bevordering van de industriële ontwikkeling van Ecu ador. SCHAYK. De 47-jarige A. Damen uit Oss is t.g.v, een verkeersongeval op rijksweg 55 in de gemeente Schayk om het leven gekomen. De man reed met zijn personenauto op de linkerweghelft tegen een aan hangwagen, die daar door een vrachtwagen achteruit de weg op werd gereden. DEN HAAG. De 62-jarige pension houder J. S. uit Den Haag is het slachtoffer geworden van straatro verij. De man raakte hierbij een be drag van f 700 kwijt en liep een ge broken been op. DEN HAAG. De Deense politie heeft drie Nederlanders, de 32-jarige W. O., de 35-jarige H. M. en de 42- jarige M. van R„ allen uit Amster dam bij de grenspost Kupfermuehle, nabij Flensburg, aan west-Duitsland uitgeleverd. AMSTERDAM In Amsterdam zijn in 1966 90 personen overleden ten gevolge van door een verkeersonge val opgelopen verwondingen. Ih 1965 werden 93 personen in het ver keer gedood. In 1966 liepen 2754 personen ernstig ietscl op tegen 2715 in 1965. Het aantal gedoden en ern stig gewonden bedroeg dus 2844. VATICAANSTAD, 15-2. In de lcop van dit jaar zal een monument voor wijlen pans Johannes de 23ste in de Sint Pietersbasiliek worden ge plaatst. Het wordt een bronzen beeldgroep van zes-en-een-halve-meter hoog en bijna drie meter breed, bestaande uit de figuur van paus Johannes omge ven door bisschoppen en zich bui gend naar een groep behoeftigen die de lijdende mensheid symboliseert. Boven de pausfiguur zweven drie en gelen met. olijftakken. Rondom de fi guur van Johannes zijn voorts de voornaamste feiten van zijn pontifi caat tot uiting gebracht: het concilie, de encycliek „Vrede op aarde" en zijn liefdadig werk Het monument krijgt een plaats rechts van het altaar waar het stof felijk overschot van de heiligver- klaarde paus Pius de Tiende rust. TOKIO. 15-2. Evenals uit Tibet komen thans meldingen over ge vechten tussen het leger en rode gardisten uit Binnen-Mongolië. Ja panse correspondenten haalden dinsdag berichten aan uit in deze Chinese provincie verschijnende kranten, waarin gezegd wordt dat de spanning tussen het leger en aan hangers van partijleider Mao Tse Toeng in de tweede helft van janu ari is gestegen. Afgevaardigden van alle partijen waren naar Peking ge vlogen om over een regeling te pra ten. QUITO .15-2. Auca-Indianen in het oerwoud van oost-Ecuador heb ben onlangs een boer met speren om het leven gebracht, zo heeft een politiek officier uit het gebied ge zegd. Het gaat om een van de laat ste stammen die zich nog verzet te gen de blanke invloed en die van tijd lot tijd de strijdbijl opgraaft. De Auca's, die hun vrouwen meenemen als zij ten strijde trekken, plegen hun aanvallen te richten tegen dor pen en eenzame boerderijen In 1964 werden vier mensen gedood en twee kinderen ontvoerd en in 1965 wer den vijf Amerikaanse missionarissen vermoord. ZIERIKZEE Vereniging „Ambachtschool Schouwen-Duiveland" De vereniging .Ambachtsschool voor Schouwen-Duiveland" zal don derdag 23 februari haar algemene ledenvergadering houden in de be stuurskamer van de Technische School „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee. Op de agenda staat o.a. verkiezing van bestuursleden ver meld wegens periodiek aftreden van de heren ir. J. L. van Sloten, M. Doeleman H.Jz., J. Kloote en Z. Roseboom, die zich allen herkies baar stelden. In de vacature van de heer mr. C J. B. du Croo worden door het bestuur aanbevolen de he ren J. v. d. Weele te Brouwershaven en C. H. Gilijamse te Renesse. Voorjaarsvergadering Plattelandsvrouwenbond De voorjaarsvergadering van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, afd. Schouwen, zal gehou den worden op dinsdag 21 februari in restaurant „Mondragon" te Zie rikzee. Op de agenda komt verkie zing van bestuursleden voor wegens periodiek aftreden van de dames D. Klompe-v. d. Bijl, niet herkiesbaar, A. J. Krips-Doeleman en A. de Vlie ger-Knuist, die rich wel herkiesbaar stelden Verder zal verslag worden gedaan van de provinciale voor jaarsvergadering in Goes en van de kerstavond 1966. Na de pauze zal mevr. Goemans-v. Langeraad een praatje houden over de handwerk- cursus. Daarna bespreking over het programma 1967-1968 met discussie. KERKWERVE Ouderavond openbare lagere school KERKWERVE, 13-2. De openbare lagere school te Kerkwerve hield vrijdag j.L haar jaarlijkse ouder avond. De goed bezochte avond, waarbij ook het college van burge meester en wethouders van Midden- schcuwen aanwezig waren, werd ge opend met een welkomstwoord door het hoofd der school de heer R. Soes man. Hierna volgde een inleiding ever nieuwe vormen van onderwijs door de beide leerkrachten van de school. Op duidelijke wijze werden de ou ders in contact gebracht met de mo gelijkheden die de mammoetwet de didactiek op de lagere school ver schaft. Een van deze mogelijkheden, expressie in taal' en gebaar werd in een soort openbare les gedemon streerd. Na de pauze vergaderde de ouder- commissie van de school onder voor zitterschap van de heer S. A. van Kooten. Hierbij werden onder meer de schoolreizen aan de orde gesteld, die evenals voorafgaande jaren weer gecombineerd met de o.l.s. te Zonne mate zullen worden gemaakt. Na hel voorlezen van de notulen en het fi nancieel overzicht werd de verkie zing aan de orde gesteld van een se cretaris en een zesde lid van de ou dercommissie. De heer J. Neele werd met meer derheid van stemmen herkozen tot secretaris en mevrouw M. Theunis- se-Van Oeveren tot zesde lid. Na de rondvraag was het woord wederom aan de voorzitter die in zijn slotwoord wees op de goede gang van zaken in de school en de talrijke aktiviteiten, die de school in het af gelopen jaar had ontplooid. Eerder op de avond voerde burgemeester S. Francke het woord, waarbij hij de oudercommïssie compl imen teerde met de gcede samenwerking tussen de school en oudercommissie, Deze samenwerking is een stimulans ge bleken voor de aktiviteiten van het onderwijzend personeel, aldus de heer Francke. Het college heeft in hetgeen er op deze avond getoond is een bewijs gezien dat ze haar benoe ming niet behoeft te betreuren, zij riet met vertrouwen de toekomst te gemoet. Na afloop waren de ouders in de gelegenheid het werk der leerlingen in ogenschouw te nemen; waar druk gebruik van werd gemaakt. .Gehaaide" man DUNED1N, 15-2. De Nederlan der G. Budde die deelnam aan de Nieuwzeelandse kampioen schapswedstrijd speervissen kreeg de schrik van zijn leven toen zijn vangst werd wegge- snapt door een 4lA meter lan ge tijgerhaai. De heer Budde was zwemmend op weg naar een eiland, zijn vangst achter zich aan trekkend aan een 15 meter lange lijn, toen hij de haai onder zich zag. „Hij schoot naar boven, cirkelde drie keer om me heen en zwom toen weg. Ik dacht dat alles in orde was toen ik op eens een ruk voelde en ach teruit getrokken werd. Toen brak de lijn die ik om mijn middel vastgebonden had en ik begreep dat de haai er met mijn vangst vandoor ging. Wal was ik blij dat ik mijn vangst niet in een zak aan mijn middel droeg",, zei de heer Budde, „ik heb echter het gevoel dat er een grote toekomst voor me weggelegd is als wedstrijdzwemmer, want ik denk niet dat iemand ooit zo snel naar de kant gezwom men is als ik toen". ADVERTENTIE Brandend maagiuur? helpen direkt! Een brand die in een levensmid delenzaak was begonnen, heeft dins dag in de Thailandse stad Bhonkaen, 650 kilometer ten noordoosten van Bangkok, tweehonderd huizen ver woest, De schade wordt op 1.800.000 gulden geraamd, KERKNIEUWS Oecumenische hijbei in Italië MILAAN, 15-2. De uitgeverij Ar- noldo Mondadori in Milaan heeft bekend gemaakt, dat volgend jaar een oecumenische bijbel zal ver schijnen, waarvan de tekst de in stemming heeft van Rooms-katho- lieke, protestantse, orthodoxe en Joodse religieuze leiders in Italië. 36 geleerden van deze vier geloofs richtingen hebben sinds 1959 aan deze uitgave gewerkt. Het werk verschijnt in eerste aanleg in het Italiaans. Later zal worden overwo gen of ook vertalingen ervan zullen worden verzorgd. ADVERTENTIE Pijnstillen dient niet alleen grondig maar ook snel te geschieden. Reuma tische pijnen, spit, griep, hoofdpijn, menstruatiepijnen verdwijnen snel met Togal. Neem ze in huis. Bij apoth. cn drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. I Schouwen-Duivelandse sportspiegel Bruse Boys stelde teleur tegen Spui MEVO leed nederlaag te gen Wissenkerke 9 Duiveland bleef de baas over Krabbendijke WIK verlcor van Heinkcnszand ZSC toonde zich de sterk ste tegen SKNWK II ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas stelden onze beide vertegen woordigers diep teleur. Bruse Boys kreeg een harde slag te verwerken door de 4-1 nederlaag van hekke- sluiter Spui. Spelend zo als tegen Spui vrezen wij het ergste voor de groen-witten. MEVO kreeg bij Wis senkerke een stevig pak voor de broek (7-1). Kats, dat vorige week nog door Bruse Boys iverd geklopt, speelde het nu klaar om Arnemui- den niet meer toe te staan dan een 1-1 gelijk spel. Kloetinge won met 7-2 van Beren, terwijl Middelburg V met dezelfde cijfers de baas bleef over Zaamslag. VCK toonde zich in eigen omgeving met 2-1 de meerde re over Bevelanders. kon boeken (6-0). Rillandia [I zag haar kampioenskansen aanzienlijk dalen door dc 4-2 nederlaag tegen 's Heer Arendskerke. Coljjnsplaaise Boys had weinig moeite om Kloe tinge III Ï7i eigen omgeving 77iet 6-1 te verslaan. Colijnspl. Boys 16 10 2 4 65-30 22 's H. Areiidsk. 14 10 1 3 58-26 21 Duiveland 15 10 0 5 47-26 20 Rillandia II 13 S 2 3 32-22 18 Heinkeiiszand 13 7 3 3 45-31 17 Br.haven 14 6 4 4 36-23 16 Krabbendijke II 14 6 2 6 40-34 14 Kloetinge III 14 5 3 6 33-47 13 WIK 13 5 1 7 37-35 11 Yerseke II 14 1 4 9 23-41 6 Wolfaartsdijk II 13 0 4 9 34-73 4 Bruse Boys II 13 1 2 10 11-73 4 Wissenkerke 14 9 4 1 52-19 22 Middelburg V 14 9 2 3 51-23 20 Arnemuid.en 11 12 8 3 1 35-16 19 VCK 13 7 2 4 31-23 16 Kloetmge 12 7 0 5 40r28 14 MEVO 14 6 2 6 40-45 14 Kats 15 5 2 8 21-34 12 Bevelanders 13 4 3 6 27-33 11 Zaamslag 12 4 1 7 21-31 9 Beren 12 2 3 7 21-51 7 Bruse Boys 12 2 2 8 19-39 6 Spui 13 3 0 10 27-43 6 In de 3e klas A bleef Brouwers haven III met 2-1 aan de winnende hand legen Brouwershaven II waar door DFS IV, dat mei 5-0 van SK NWK verloor, weer in het bezit kwam van de rode lantaarn, ZSC tooiidc zich met 4-1 de sterkste te gen SKNWK II tc Nieuwerkerk, In dc 2e klas A bleef Duiveland met 3-1 de baas over Krabbendijke II, terwijl Brouwershaven het thuis spelende Wolfaartsdiik geen schijn van kans gaf (2-7). WIK leed bij Heinkenszand een 4-2 nederlaag, terwijl Yerseke II in de ontmoeting tegen Bruse Boys II zijn eerste :eye DFS UI 13 12 0 1 87-21 24 SKNWK 12 11 0 1 92-15 22 ZSC II 10 0 1 62- 9 20 MEVO 11 II 5 0 6 34-36 10 Bruse Boys III 10 3 2 5 31-48 8 SKNWK II 12 4 0 8 32-67 8 Br.haven II 10 3 1 5 20-42 7 WIK II 10 3 0 7 2S-60 6 Br.haven III 11 2 0 9 16-57 4 DFS IV 12 1 1 10 19-66 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 9