AR 4 iiiSHimn adverteren is verkopen A. L. Bakker en Zonen Flinke belangstelling voor uitvoeringen „Crescendo" - Dreischor STREEKNIEUWS t SUCCESJES mondragon elektrische dekens Hollandse Konjak EERLIJK UW VOORDEEL! QUIST SUPERMARKT HEROPENING! M. BOOT HET PORSELEINEN MASKER Geslaagde toneel- en muziekavonden DltEISCIlOll. Ir. de bcvenzaal van hotel „De Drie Schapen" hield de plaatselijke harmonie „Crescen do" op donderdag en zaterdagavond een tweetal zeer geslaagde uitvoe ringen, die ook nu weer goede be langstelling trokken. Het is voor Dreischor verheugend dat men bij „Crescendo" - in tegenstelling tot andere verenigingen in het dorp - nog steeds een vaste groep tonelisten telt. Het zijn mensen met een wil om de stukken goed in te studeren en echt niet van die „kassiekijkers", zo als voorzitter A. J. de Bil later op de avond opmerkte. In zijn openingswoord verwelkom de de voorzitter van de harmonie, de heer A. J. de Bil in het bijzonder de ere-leden van de muziek, burge meester mr, J. P. Boersma van Brouwershaven en een aantal afge vaardigden van zusterverenigingen. De heer de Bil liet duidelijk uitko men, dat het afgelopen jaar geen topjaar voor „Crescendo" is geweest Een vijftal leden verliet de vereni ging en als sluitstuk meende ook de toenmalige direkteur, de heer J. van der Weijde, er meo op te moeten houden. In deze vakature werd la ter voorzien door de benoeming van de heer A. Radewalt uit Nieuwer- kerk. Ex-direkteur van der Weijde nam echter de hoorn weer op en dient „Crescendo" nu weer als mu zikant. Spreker memoreerde verder de concerten en de deelname aan de festiviteiten op koninginnedag. Ook gaf „Crescendo" haar medewerking aan een tweetal concerten te Haam stede en Renesse. Drie jonge leden traden toe. De voorzitter verweet de gemakzuchtigen, die het wel geloven en hij stelde deze mensen aanspra- KERKNIEUWS Vastenbrief voorgelezen in R.K. kerken ZIERIKZEE, 12-2. In de R.K. ker- ken van Zierikzee en Haamstede is zondagmorgen de vastenbrief voor gelezen, waarin wordt gesteld dat bepaalde - tot nu toe gehandhaafde vormen van boetvaardigheid - zijn afgeschaft. Met name wordt hier ge doeld op het vasten. De wijzigingen evenwel betekent niet dat bekering en boetvaardigheid niet meer be langrijk zouden zijn. Integendeel, met nadruk wordt beklemtoond dat het christelijk geloof altijd bekering zal vergen. De gelovigen worden op geroepen blijvend boetvaardigheid te betrachten in de zin van een du rende en daadwerkelijke liefde-be- oefening tot de naaste, zowel in eigen milieu en in de wereld. INGEZONDEN STUKKEN Aktie Brillen voor melaatsen Veel mensen in Zuid-Amerika, In dia, Indonesië, Nieuw Guinea en Afrika lijden aan melaatsheid. Deze ziekte tast heel vaak de ogen aan, waardoor ze tijdelijk of blijvend slecht zien of helemaal blind wor den. Velen van hen kunnen een hele tijd of voor de rest van hun leven geholpen worden met een bril. Er zijn echter streken, bijv. in Afrika, waar ze niet eens weten dat er bril len bestaan of dat er met een bril iets te doen is tegen slecht zien. Geld om een bril te kopen, waar door ze zoveel langer zouden kun nen zien, is er in die gebieden niet. U kunt deze arme mensen een on schatbare dienst bewijzen door uw oude, ongebruikte of afgekeurde brillen, monturen en glazen af te staan. Ook zonnebrillen zijn hard nodig omdat vele melaatsen, wier gezichtsvermogen sterk is vermin derd, moeilijk zonlicht kunnen ver dragen. Een zonnebril is voor hen een uitkomst. Via de MEMISA te Rotterdam worden de brillen gezonden naar de landen, waar ze broodnodig zijn. Er zijn 20 opticiens, die de brillen gra tis controleren, repareren en van la bels voorzien. Talloze, vooral oudere mensen, die soms in jaren niet gewerkt hadden, omdat hun ogen slechter werden, zijn met een bril weer aan het werk gegaan. Nettenboetsters en wevers wisten niet wat er gebeurde toen ze een bril op hadden, weer aan het werk konden en opnieuw zelf in hun onderhoud konden voorzien of hun huishoudelijke bezigheden weer Konden verrichten. U kunt deze brillen zenden aan: Aktie: Brillen voor melaatsen; Jac. van Voorenberghe, Provincialeweg B 34f, IJzendijke (Zld.). Tel. 01176- 487. Wanneer u dus oude brillen, zon nebrillen, glazen of monturen hebt, die geen dienst meer doen, kunt u andere mensen de kans geven hun eigen brood te verdienen en een menswaardiger bestaan te leiden. Namens deze lijdende mensen danken wij u hartelijk. kelijk voor het ondermijnen van het verenigingsleven. Hij adviseerde de serieuze gegadigden om het ledental op peil te houden. Mede met het oog op de toenemende rekreatie zullen de muziekkorpsen een grote rol blij ven spelen en hij wees in dit ver band op de zomerprogramma's van de V.V.V.'s. Tenslotte hoopte hij op wat meer publieke belangstelling bij de eigen tentconcerten. Na de be noeming van de heer S. Wagemaker tot ere-lid, dankte hij ook de dona teurs, voor hun geldelijke steun. Muzikale gedeelte Voor het muzikale gedeelte gaf de heer de Bil daarna de leiding over aan de direkteur, de heer A. Rade walt, die in een vlot tempo de vol gende nummers liet afwerken: Sous l'Aigle Double, mars; Carnaval Ouverture; Le Comte de Luxem bourg, suite de Valses de FTanz Le- har; Our Director, mars; Les Dia- logves, ouverture; Doornroosje's Bruidsvaart; Spearmint, mars. Hier na kregen de tonelisten het woord, die een verdienstelijke vertolking gaven van het kluchtige spel in drie bedrijven van R. Feenstra: „Het blondje uit het Kurhotel". Medewer king verleenden de dames: J. A. van Maanen, J. H. Waasdorp, M. A- de Wit-v. d. Klooster, C. A. Slager- Nelisse en de heren A. P. de Wit, A. P. Verjaal, P. L. van der Weijde, L. J. van der Weijde en C. J. van Dixhoorn. Na afloop mochten de da mes een kleine attentie in ontvangst nemen. Voorts waren er dankwoor den voor souffleur J. C. van der Maas, grimeur A. W. Biesen uit Zie rikzee, de familie A. J. van Mierlo en „last but not least" het publiek voor hun geldelijke bijdragen aan de verloting. Een gezellig bal na besloot beide avonden. ZIERIKZEE Contactavond Heiv. Stichting voor Maatschappelijk Werk Gisteren (maandag)avond vond in de bovenzaal van restaurant „Mandra gon" de jaarlijkse contactavond plaats voor allen die werkzaam zijn in de „Hervormde Stichting voor Maat schappelijk Werk en Gezinsverzor ging op Schouwen-Duiveland". Op deze avond was een groot aantal be jaardenhelpsters, gezinshelpsters, ge zinsverzorgsters en uiteraard maat schappelijk werksters bijeen. Dö. F. A. van Liere te Renesse, voorzitter van de stichting, sprak woorden van welkom, in het bijzonder tot het be stuurslid jhr. A. van Citters, oud- burgemeester van Burgh, die deze avond verzorgde met de vertoning van twee fraaie dia-reportages, na melijk van een reis die zijn zoon maakte door Afrika en van de tcoht die het echtpaar Van Citters onder nam door Canada. Deze laatste se rie is door jhr. Van Citters reeds een aantal keren voor gezelschappen vertoond, de reportage over Afri ka. zij het uit „tweede hand" was niieuw. De aanwezigen genoten bij- zaader van de fraaie en zeer scherpe kleurenbeelden die op het scherm werden geprojecteerd en talrijke in teressante opnamen te zien gaven va a o. a. grote moderne steden als Nairobi, Mombassa, Johannesburg en Durban, afgewisseld met dia's uit het binnenland van de westkust. De ze geslaagde jaarlijkse contactavond werd door de secretaris van de stich ting, ds. J. B. Assendorp, na een dankwoord door ds. Van Liere tot de heer Van Citters en mevrouw M. N. Coumou-Groenendijk voor de advie zen wat betreft de versnaperingen op deze avond-met -dankgebed-besloten. Aan de contactavond was een ver gadering van het algemeen bestuur van de Stichting voorafgegaan. Gewestelijk2 landdag N.C.V.B. Wij vernemen dat de landdag van het gewest Zeeland van de Ned. Chr. Vrouwenbond, zal worden gehouden op dinsdag 23 mei a.s. Uit de gehele provincie worden plm. 1600 dames verwacht, die worden ontvangen in respektievelijk de Nieuwe Kerk en de Chr. Ger. Kerk, waar afwisselend een zelfde programma zal worden afgewerkt. Afscheid bankdirecteur C. van der Vliet A. C.zn. Op een vrijdag 24 februari a.s. in „Mondragon" te houden receptie zal afscheid worden genomen van de heer C. van der Vliet A.Czn., direc teur van het kantoor van de Alge mene Bank Nederland N.V., zulks in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van be trokkene. Tevens zal zijn opvolger de heer J. J. van de Sande worden voorgesteld. ZELDZAAM TIENTJE VEENENDAAL, 13-2. De ei ge- naar van het Veenendaals ho tel „De Gouden Leeuw'* heeft in zijn zaak een biljet van tien gulden ontvangen, dat aan merkelijke kleurverschillen vertoont met de normale bil jetten. Aan één kant is de kleur rood geheel weggeval len en in plaats daarvan is het biljet groen. Een bank in Veenendaal heeft inmiddels geconstateerd dat dit een mis druk is en heeft de hotelier er 100 gulden voor geboden. Maandagmiddag kreeg hij van een verzamelaar een bod van 300 gulden. De eigenaar van het biljet zei het nog niet van de hand te willen doen, omdat hij verwacht dat hem nog ho gere bedragen zullen worden geboden. ADVERTENTIE Vrije mensen in een rechtvaardige samenléving ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTU EVANGELISCHE VOLKSPARTIJ DREISCHOR S Wagemaker ere-lid van „Crescendo" Tijdens de in hotel „De Drie Scha pen" gehouden uitvoering van het harmoniegezeischap „Crescendo" werd de heer S. Wagemaker, welke in november 1966 het gezelschap als aktief lid heeft verlaten, tot ere-lid benoemd. De voorzitter, de heer A. J. de Bil memoreerde de vele ver diensten van de heer Wagemaker, die o.a. door steeds aktief mee te spelen ook als secretaris zijn sporen heeft verdiend. Als dank voor het vele en goede werk aan de muziek in Dreischor bewezen bood voorzit ter de Bil hem het ere-lidmaatschap aan. Verder bood spreker de heer Wagemaker namens de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen de oorkonde met het vergulde insigne aan voor de meer dan 45 jaar trou we diensten aan „Crescendo" bewe zen. OUWERKERK Bijstand in het pastoraat Zoals reeds eerder gemeld, is op een vergadering van gemeenteleden dei Ned. Herv. gemeente, die uit geschreven was door de college's van kerkeraad en kerkvoogdij, be sloten tot bijstand in het pastoraat te benoemen ds. L. Faber te Schoon oord. Betrokkene heeft 39 jaar op deze standplaats gestaan en gaat per 1 mei a.s. met emeritaat. Inmiddels is bericht van aanvaarding van deze benoeming ingekomen. Dit werd be kend gemaakt op de laatstgehouden godsdienstoefening door ds. Jager- sma. BRUINISSE Leden vrouwenvereniging bij zuster Hajer Een 30-tal dames van de hervorm de vrouwenvereniging te Bruinisse bracht een bezoek aan de evangeli satie van zuster Hajer te Rotterdam. Deze evangelisatie is gevestigd in het gebouw „De Boemerang" aan de Vondelweg in Rotterdam. Zuster Hajer vervulde eerder een spreek beurt voor de vereniging te Brui nisse. Op het ogenblik heeft zij longontsteking en zij kon de Bruse dames dan ook niet verwelkomen. Dit werd gedaan door de heer Slin- gerlandt. In de dienst werd door een koortje gezongen. De heer Slinger- landt hield een toespraak; enkele dames legden een getuigenis af. Vrij Evangelisch predikant, ds. Ledel hield een evangelisatietoespraak. Enkele dames maakten zich verder verdienstelijk door begeleiding van de zang op mondaccordeons. Voor de vereniging te Bruinisse een interes sante en leerzame excursie. Gedra gen kleding, mits in goede staat, zal door de evangelisatiepost van zuster Hajer nog graag worden ontvangen. Ledenavond C.N.V. Vrijdag jL vond de jaarlijkse le denavond plaats voor de gezamen lijke bonden georganiseerd in het C.N.V. Voor deze niet bijzonder druk bezochte avond bestond vooral be langstelling van de leden uit Ooster- land en Sirjansland. De bijeenkomst werd met schriftlezing door de voorzitter, de heer A. Kik-Koopman geopend. Hij schetste 1966 als een jaar van grote aktiviteit en beklem toonde de noodzaak van de christe lijke vakbeweging. Vervolgens werd een filmprogramma afgewerkt. Als hoofdfilm werd vertoond „Het schot in de nacht", een spannende detec tive-film. Mede ter dekking van de onkosten werd tot besluit een taart verloot. Heden overleed in de Cor- neliastichting te Zierikzee, zacht en kalm, mijn ge liefde man PIETER GOEMANS in de ouderdom van 91 jaar. A. GOEMANS-KOSTEN Serooskerke, 13 febr. 1967 Dijkweg 20 De teraardebestelling zal plaats hebben vrijdag 17 febr. a.s., op de begraaf plaats te Serooskerke, om 14.30 uur, voorafgegaan door een rouwdienst in het dorpshuis. Mede namens onze ouders onze hartelijke dank voor de vele belangstelling die wij bij ons huwelijk mochten on dervinden. J. J. GEELHOED J. L. GEELHOED-QUIST Oosterland, 13 februari 1967 Suz. Maria Loncquestraat 16 Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde vader, behuwd- en groot vader JACOB SMALHEER weduwnaar van Maria Johanna Overbeke betuigen wij onze welge meende dank. Familie W. CAPELLE Familie N. SCHRIER Haamstede, februari 1967 Voor direkt gevraagd: brood-banket- bakkersbediende Bakkerij EVERAERS, Dorps- j straat 15-17, Scharendijke. WELTEVREDEN Appelmarkt 8-16 Zierikzee Telefoon 01110-2805; (3318 tot 6.00 uur) Diversen: Wie echt Protestant is, stemt morgen op lijst 8! Peugeot 1967, leuke brom fiets, ook met mandje voor op, vanaf f 399,50. Alle mo dellen in de etalage te zien. A. van Hese, Weststraat 5-7, Zierikzee. Heeft u lood, koper, zink, ac cu's? Belt dan 3131, J. Ravia, Schuttershofstraat 17, Zierik zee. Wie echt Protestant is, stemt morgen op lijst 8! Voor kolen, olie en gas óók naar P. L. Quist, Dreischor, telefoon 443. Nutsbibliotheek, Havenpark nr. 14, Zierikzee. Maandag: 16.00-17.00; woensdag: 18.30- 20.00; zaterdag 14.00-15.30 u. Voor bloemen en planten naar J. Ravia, Schuttershof straat 17, Zierikzee, tel. 3131. Verloren: Tussen Zierikzee en Brui nisse: een aktetas met inh. kokskleding. Tegen beloning terug te bezorgen bij hotel „Concordia", Zierikzee. Kerkstraat 16 - Tel. (01115) 278 BURGH Vrijdag-, zaterdag- en zondagavond, 17, 18 en 19 februari a.s., zal er van 6.00 uur af in ons restau rant een uitgebreide INDISCHE RIJSTTAFEL worden geserveerd (12 gerechten) voor de inclu- siefprijs van 5,75 per persoon. Reserveert nu reeds uw tafel! Eventueel in combinatie met het bal. Zaterdagavond 18 februari zal er op veler verzoek weer in de foyer worden gedanst op de maten van THE LAZY RIVER SIX Zij zullen U actief of passief maar in ieder geval aangenaam bezig houden. U kunt dan nog tot 1.00 uur blijven napraten of uitblazen. Café~Restaurant Oude Haven 13 - Zierikzee - Telefoon 01110-2670 PHILIPS - ERRES - ERIK Prijzen van 79,50 tot 152, Keus uit onder- of bovendekens, 1- of 2-per- soons en apart regelbaar Heerlijk om met deze koude in een voorverwarmd bed te stappen! U slaapt BETER met een elektrische deken DEZE WEEK: Speciale aanbieding Danton Superior met origineel glas, f 12,65 per liter bij uw slijter Firma M. C. VAN DER VLIET Havenpark 3 - Zierikzee - Telefoon 2241 Woensdag: 500 gr. gehakt - nu1,98 200 gr. boterham worst 0,58 Donderdag: 500 gr. runderlappen 1,98 (doorregen) Kilo spek1,69 Vacuum rookworst0,98 ZIERIKZEE Afd. Westerschouwen van de V.V. D. Geestverwanten, die per auto willen gaan stemmen op 15 februari, kunnen zich melden voor Haamstede en Burgh bij E. C. PRIESTER, telefoon (01115)287; voor Renesse bij L. J. HOLTSLAG, telefoon (01116) 210; voor Noordwelle bij M. C. MOERMOND, telefoon (01116) 484. Donderdag: Zaterdag: Ter gelegenheid van de heropening van onze winkel op donderdag 15 februari om 9.00 uur, bieden wij U aan: 250 gram koekjes van 1,— voor 0,85 250 gram bitterkoekjes van 1,50 voor 1,20 Van donderdag t/m zaterdag: 200 gram bonbons van f 0,98 voor0,89 1 rol Prince Fourré van 1,25 voorf 0,69 Bij iedere rol „Victoria" biscuits of wafels: 2 repen chocolade gratis Voor de kinderen hebben wjj een leuke verrassing Varremarkt 18 - Zierikzee Telefoon (01110) 28 14 33. Even ging er een schok door Aram heen. Hel leek bijna beangstigend, dal hij zijn doel zo gemakkelijk zou bereiken en ieder ogenblik verwachtte hij moeilijkhe den. Doch er gebeurde niets bijzonders. De schildwachten bij het paleishek brachtten de militaire groet toen de kleine troep naar binnen marcheerde. Op het voorplein klonk een commando en de soldaten sloegen linksaf. Voor een grote poort in de linker vleugel werd „halt" geschreeuwd en even later konden de krijgers inrukken. In kleine groepjes traden ze het gebouw binnen en Aram mengde zich zo onopval lend mogelijk tussen hen en volgde hen naar een groot vertrek, een soort wacht lokaal. Op lage banken tegen de muur za ten of lagen krijgers. Hier en daar stonden enkele met elkaar te praten. Met kloppend hart ging Aram naar binen en niemand lette op hem. De jonge krijger zocht zictT een plaatsje op een der banken uit en be gon vol ijver zijn wapens schoon te maken. Doch onderwijl luisterde hij nauwlettend naar de gesprekken van de anderen. Veel bijzonders hoorde hij niet. De meeste man nen waren enkele dagen geleden zo uit hun werk gehaald en hun gedachten toefden nog voornamelijk bij hen die ze hadden achtergelaten. Maar plotseling trof een opmerking Arams' oor. Terwijl een paar krijgers langs hem heen slenterden en iets verder bleven staan, hoorde hij één van hen zeggen: „Er moet vanavond weer een extra wacht naar de waterburcht! Ze zeggen dat er een be langrijk personage gevangen wordt ge houden!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5