ii V AR4 IllSllllfl VOOR VORSTENHUIS EN VADERLAND P.JONGELING Een nieuwe zaak te Bursh: „De Verfbron" marktberichten korte berichten GEREFORMEERD POLITIEK VERBONI lit het binnenland kerknieuws Morgen gaat U kiezen; kies principieel sportberichten Provinciale stoomboot- diensten Zeeland in 1965 keuze uit spaarvormen met NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK BURGH, 13-2, Burgh heelt er weer een zaak bü. In eigen kring opende de familie J. de Meij in liurgh een nieuwe spicaalzaak („De Verfbron") in diverse verfsoorten. In de vroegere Spar-winkel, destüds aangekocht dcor de heer De Meij werd de helft afgezonderd voor het inrichten van een aan de eLsen des tijds ingericht winkelpand. De an dere zijde van de vroegere kruide nierszaak werd bij het woongedeelte getrokken. Een aanwinst voor Burgh is deze zaak waar de klant zich kan voor zien uit een enorm aantal soorten verf, plamuur, menie, tractorlakken en een groot sortiment behang. Een elektrische afrandmachine zorgt er voor dat een koper zijn rolletje haar scherp afgesneden mee naar huis krijgt. Nieuw in verkoop zijn de al- luminlum deurplaten als vervangers der ouderwetse glazen deurbekleed- sels. Dan ligt er een groot sortiment kwasten gereed, kortom een winkel waar iedereen die thuis wat te ver ven heeft, alle kanten uitkan. Een aantal heel aardige toiletkastjes ko men eveneens in het sortiment voor. Volgens de heer J. de Meij krijgen de mensen een steeds groter inzicht in de kunst van het zelf schilderen, zodat de verkoop hiervan groter wordt. Vooral in de Westhoek wor den veel zomerhuizen door de eige naars van een nieuwe verflaag voor zien. Doch ook de gewone permanen te woningen ziet men meer en meer door de bewoners eens een flinke verfbeurt geven. Een mooie winkel, alles overzich telijk opgesteld met nog ruimte te over om in de toekomst uit te brei den, die het in het Burghse winkel- rhillieu zeker zal doen. Bijna de ge hele verbouwing werd door de firma De Meij zelf uitgevoerd, terwijl vloerbedekking enz. op keurige wij ze werd verzorgd door de fa. A. L. Bakker te Burgh. HAAMSTEDE Jaarvergadering Herv. vrouwen- en mannenver. De j'aarvergadering van de Her vormde Vrouwen- en Mannenvere- niging uit Haamstede, vorige week in de Winterkerk gehouden, kan weer tot een geslaagd geheel toege voegd worden aan de vele goede vo rige avonden. Tot deze bijzondere avond richtten ook velen van het Hervormd koor en andere belang stellenden hun schreden. Het programma was voor een groot gedeelte ingenomen door de heer J. v. d. Berge uit Haamstede die zijn in beeld gebrachte vakantiereis 1966 maar Tunesië op het scherm projec teerde via een fraaie dia-reeks. Uit dit relaas konden de aanwezigen zich een goed beeld vormen van dit Noord-Afrikaanse land. Veel zon en warmte zijn een ideale omlijsting van de vakantiegangers die dit land in steeds groter aantal gaan bezoe ken. Uit het grijze cultuur-verleden had de heer v. d. Berge veel op de gevoelige plaat vastgelegd, doch ook de levensgewoonten der tegenwoor dige bevolking hadden een bijzonder grote plaats in dit dia-programma. Na een dergelijk beeld en de erbij behorende vertelling moest de voor zitter, de heer P. Slager constateren dat men wel extra de collecte voor het Verelddiakonaat moest herden ken en dankbaar zijn voor het vele goede wat er in de westerse samen leving te vinden is. „De naaste kan heel dicht bij zijn, maar ook ver af". Tevoren was het de presidente van de vrouwenvereniging die de bijbel inleiding hield naar aanleiding van Psalm 84. Het programma bevatte verder veel samenzang en natuurlijk werd da koffie eer aan gedaan. ADVERTENTIE Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 13-2. Aanvoer 1262 runderen. Prijzen per kg: slacht runderen: extra kwaliteit f 4,40-4.70. Ie f 3,95- 4,35, 2e f 3,65-3,85, f 3,20-3,45; stieren f 4.00-4,45; worstkoeien f 3.15-3,40. Aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen onveranderd. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 13-2. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Eigenhei mers 40 mm opwaarts f 20,00-21,00; Bintjes 35-50 mm opwaarts f 13,00- 13.75; Bintjes 40 mm opwaarts f 14,00 -14,75; Furore 40 mm opwaarts geen handel; Mr^erlander 40 mm opwaarts geen handel. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 14,25-14,75; Bintjes 45 mm opwaarts f 14,50-15,00. Zand-aardappelen voor het bin- land: Bintjes - blank - 35 mm op waarts f 10,50. Zand-aardappelen voor de export: Climax 35 mm opwaarts geen note ring; Bintjes - blank - 35 mm op waarts f 9,75. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Stemming: binnenland rustig; ex port flauw. Prijzen berekend per 100 kg en de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Maandag is in Frankrijk officieel de verkiezingscampagne begonnen. De politici van de oppositie hebben drie weken tijd om te trachten de greep van president de Gaulle op het parlement losser te maken. On geveer 2500 kandidaten dingen naar de 487 zetels van de Nationale Ver gadering. Het Japanse persbureau Kyodo meldt dat Chinese en Russische troe pen, althans volgens een muurkrant in Peking, kortgeleden met elkaar slaags zijn geweest aan de Chinees- Russische grens ten noorden van Wladiwcstok. Wat biedt de BEELDBUIS? Het bestuur en de leden stelden het zeer op prijs dat burgemeester en mevrouw Everwijn deze avond kon den bijwonen. Door de voorzitter werd het ten slotte een aktie aangekondigd om abonnees te winnen voor het week- bMd Hervormd Nederland zodat men meer op de hoogte blijft van alles wat er landelijk plaats vindt. HONGKONG. 57 Australische en Nieuwzeelandse studenten die een bezoek aan China hebben gebracht, hebben in Hongkong, waar zij zater dag zijn aangekomen, verklaard dat volgens maarschalk Sjen Yi de Chi nese hulp aan Noord-Vietnam veel belangrijker is dan de Russische. Scheepvaartberichten Aagtekerk, 12-2. te Manilla. Attis, 13-2 te Barbados. Caltex Rotterdam, 11-2 van Kaap stad naar Durban. Gaasterland, 11-2 te Antwerpen. Ganymedes, 11-2 te Paramaribo. Skadi, 12-2 te Benghazi. Tjipanas, 13-2 te Hongkong. Afkondiging strafverordening Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat gedu rende drie maanden ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen be taling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld de Verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening voor de gemeente Zieï'ikzee, vastgesteld bij raadsbesluit van 20 december 1966, no. 17a. Deze wijziging betreft het intrek ken van de artikelen 148 tot en met 151 en 153 tot en met 173, in verband met het vaststellen van de Brand preventieverordening 1966. Deze wijziging van de Algemene Politieverordening treedt in werking op de datum van inwerkingtreding van de Brandpreventieverordening 1966. Zierikzee, 14 februari 1967. Burgemeester en wethouders van Zierikzee, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Afkondiging brandpreventie verordening Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat gedu rende drie maanden ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen be taling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld de Brandpreventieverordening 1966, vastgesteld bij raadsbesluit van 20 december 1966, no. 17, goedgekeurd door het college van gedeputeerde staten van Zeeland d.d. 30 januari 1967, no. 675/295, 3e afd. Vorenbedoelde verordening treedt in werking op 17 februari 1967. Zierikzee, 14 februari 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. I WOENSDAG 15 FEBRUARI. NED. I: Vandaag kiest Nederland een nieuwe Tweede Kamer. De hele avond is ervoor uitgetrokken op de televisie. Slechts Pipo en „Mona" bleven op het programma. Zij pro beert haar echtgenoot van het idee af te helpen het leger in de steek te laten. Maar daarna is het verkiezin gen geblazen: Van half acht zal de televisie zich bezighouden met het "geven van uitslagen, het leveren van commentaar daarop en het aan het woord laten van de overwinnaars en de verslagenen uit de stembus strijd. Bijna de gehele actualiteiten staf van Hilversum is in de weer. NED. II: De AVRO besteedt de avond op het tweede net aan voet ballen. Van acht tot tien een directe reportage van de Europa cup-ont moeting tussen Real Madrid en In ternationale Milaan. In de pauze en na afloop Jaap van Meeheren met „Televizier", waarin de kijkers op de hoogte worden gehouden van wat zich op het eerste net afspeelt, nl. de verkiezingen. Om half elf als slot nog een stukje Teleac: de herhaling van de tweede les uit de reeks „De detaillist als ondernemer". DONDERDAG 16 FEBRUARI. NED. I: Na Pipo, de reclame, de Verrekijker, het gewestelijk jour naal, Sporf midweeks, het nieuws en Attentie het hoogtepunt van de week. Het is de Nederlandse televi- sie-produktie van Cole Porters mu sical „Kiss me Kate", in vijf weken opgenomen in Theater Carré in Am sterdam onder regie van Steye van Brandenburg. In de hoofdrollen zien we Thérèse Steinmetz, Will van Seist, Marijke Merckens, Jules Ha mel, Jan Blaaser, Pieter Lutz en Renê Frank. Twee uur duurt deze grote NCRV-produktiedaarna gaan we kijken naar de tweede aflevering van „Arm en Rijk", de serie docu mentaires over ontwikkelingshulp en hoe die besteed wordt. Tot slot van de avond de herhaling van de Teleacles over „Automatisering" NED. II: De VARA begint met de buitenlandse serie „Mogul". „Blijf maar zitteen waar je zit" is de titel van deze aflevering. Vervolgens „Achter het Nieuws" en „Coronation Street", de nieuwe bestseller. De hoofdpersonen worden al een beetje vertrouwde figuren. Vanavond ver biedt Frank Barlow, Kenneth deel te nemen aan een protestmars tegen de atoombom. De rubriek „Verken ning in de Wetenschap" is geheel gewijd aan de koude technieken, die in het Kamerling Onnes laboratori um worden toegepast. Tot slot van de avond de zevende aflevering van Dichterbijwaarin kernbegrippen uit de bijbel aan de praktijk ervan worden getoetst. WOENSDAG 15 FEBRUARI. NED. I: 17.00 Kinderprogramma; 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Re clame; 19.00 Mona; 19.25 Socutera; 19.30 Verkiezingsuitslagen; 19.56 Re clame; 20.00 Journaal; 20.16 Re clame; 20.20 Verkiezingsuitslagen. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Re clame; 20.05 Milaan-Real Madrid; 21.00 Televizier21.10 Milaan-Real Madrid; 21.55 Televizier; 22.10 Re clame; 22.15 Journaal; 22.30 Teleac. DONDERDAG 16 FEBRUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Reclame; 19.00 De Verrekijker; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.30 Mensen in de sport; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Attentie; 20.45 Kiss me Kate22.30 Rijk en arm; 22.45 Journaal; 23.00 Teleac. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Re clame; 20.05 Mogul; 20.55 Achter het nieuws; 21.20 Coronation Street; 21.45 Verkenning in wetenschap; 22.10 Reclame; 22.15 Journaal; 22.30 Dichterbij. ARNHEM. De 16-jarige Marjo A. Holtslag uit Velp is toen zij op weg was naar school, op het Velperplein te Arnhem door een vrachtauto ge grepen en daarbij dermate gewond dat zij korte tijd later in het Arn hems gemeenteziekenhuis overleed. AMSTERDAM. Z.K.H. Prins Bern- hard der Nederlanden heeft een in formeel bezoek gebracht aan „Het huis in de bocht" - Herengracht 475 in Amsterdam. Het volledig geres taureerde hoofdkantoor van de Hol- landsche Sociëteit van Levensverze keringen N.V. AMSTERDAMDe 60-jarige me vrouw M. A. M. Meinema-Wrüsch uit Amsterdam, die op het Nassau- plein in haar woonplaats bij het oversteken op een zebrapad dooreen bestelauto werd aangereden, is in het Wilhelmina gasthuis aan haar verwondingen overleden. HERENTHALS. De 49-jarige H. K. die enkele maanden geleden uit het rijksasiel Dr. S. Mesdag te Gronin gen was ontsnapt, is door de politie in Herenthals aangehouden en na verhoor ter beschikking van de Ne derlandse autoriteiten gesteld. TILBURG. De Tilburgse politie heeft in verband met de brandkas- tenkraak in de nacht van 2 op 3 fe bruari jl. bij de N.V. Naaykens Ap paratenbouw te Tilburg, de 20-jari- ge plaatwerker R. V. aangehouden en ingesloten. DEN HAAG. In het ziekenhuis Westeinde in Den Haag is overleden de 70-jarige heer G. J. van Dam uit Monster, die maandag jl. in zijn woonplaats met zijn bromfiets bij een voorrangskruising geen voor rang verleende aan een personen auto. HARDENBERG. In Hardenberg is een broodoorlog uitgebroken. Aan leiding hiervan is het feit dat een „warme" bakker de afgelopen maand het brood drie dagen per week tien cent goedkoper, mits af gehaald, verkocht. SCHIPHOL. De S.A.S. heeft in het boekjaar 1965-'66 een netto winst gemaakt van 45,6 miljoen gul den, zo staat in het juist verschenen jaarverslag te lezen. De totale in komsten waren met 7 procent geste gen tot 840,- milfjoen gulden. ROTTERDAM. Twee Rotterdam se politieagenten waren op de West kruiskade bezig een verkeersover treding van een man te corrigeren, toen de 32-jarige W. R., timmerman uit Rotterdam, voorbijkwam en zich met de zaaik begon te bemoeien. Hij haalde een keting uit zijn zak en verwondde daarmee een der agenten ZEIST. De 18-jarige mej. Fossen uit Zwolle is voor de ogen van haar verloofde bij het oversteken van de spoorwegovergang te Den Dolder, gem. Zeist, door de trein Utrecht- Amersfoort gegrepen. Zij werd ruim tien meter weggeslingerd en moest met ernstige verwondingen in het academisch ziekenhuis te Utrecht worden opgenomen. AMSTERDAM. Het 38sle congres van de internationale organisatie van accordeonspelers dat in Wenen is gehouden heeft besloten dat het congres van 1967 van 14 tot 17 ok tober in Leiden zal worden gehou den. UTRECHT. Het vorig jaar zijn er in ons land op overwegen in totaal 65 mensen om het leven gekomen. In dit cijfer zijn vijftien gevallen van zelfmoord begrepen. Wanneer men de zelfmoordgevallen buiten be schouwing laat, dan blijkt dat het aantal dodelijke ongelukken op overwegen gedurende de laatste vijf jaar vrij constant blijft. Het aantal zelfmoordgevallen eveneens. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hedel: W. A. S. Lau- rense te Benthuizen; te Aardenburg en St. Kruis: H. Fafoer te Ronse (Bel gië). Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Berkhoven (U.): J. Lekker- kerker a.s. emeritus predikant te Loon op Zand. Geref. Kerken Beroepen te Heerhugowaard, Mui- derberg, Slootdorp en te Tuindorp- Oostzaan: K. Zijlstra, kand. te Ber gen (N.H.); te Aaltsen (vac. L. J. Goe de), Bergum (vac. R. Petersen), Ids- kenhuizen, Leeuwarden-Huizum (vac. B Berends) en te Dokkum (vac. A. v. Asselt): J. Jurjens te Vries (Dr.); te Dokkum (5e pred. pl.): G. de Jong te Coevorden; te Nieuwleusen; J. B. F. v. d. Brink te Mildam. Aangenomen naar Zwijndrecht (vac. .S. v. d. Veen): C. v. d. Woude te Dronrijp, die bedankte voor Nij- kerk (vac. J. Koppe); naar Schiedam (2e beroep) (vac. J. Couveé): J. C. v. Veen te Maarssen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Amsterdam-zuid: D. Biesma te Aalsmeer en I. de Bruijne te Rotterdam-C. Beroepen te Franeker: H. v. Mtd- ligen, kand. te Zwolle; te Zwaag- wiesteinde: J. Kruis, kand. te Apel doorn. Evang. Lutherse Kerk Aangenomen naar Utrecht (vac. J. Happee): dr. C. H. Lindijer te Rot terdam. ADVERTENTIE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ- EVANGELISCHE VOLKSPARTIJ DFS-Vosmeer 1—4 Ondanks een veldmeerderheid heeft D.F.S. onmachtig moeten on dervinden dat het door een zwakke Vosmeerploeg met 1-4 werd terugge wezen. Toch waren er voor de thuis club heel wat doelrijpe kansen, soms zelfs voor een geheel verlaten doel. Ko Tuinman had op deze laatste ma nier misschien wel 4 doelpunten kun nen scoren maar het bleef bij een volkomen missen van de bal. De thuisclub kwam in een andere opstelling - met Joop Hanse - in het veld. Wessels stond in het doel ter wijl Rini Dijkman en Jan Evertse in de voorhoede opereerden. Het was een zwakke voorhoede: pas in de tiende minuut na rust werd het eer ste schot van D.F.S. afgevuurd. Drie minuten na het begin wist De Leeuw uit een voorzet van Hommel uitstekend voor Vosmeer in te kop pen (0-1). Een verre treffer van, Ver- reijen werd wegens buitenspel af gekeurd. Ko Tuinman miste tot twee maal toe voor een open Vosmeer- doel. Na een half uur voerde De Leeuw de voorsprong op tot 2-0, on danks een D.F.S.-overwicht. Na de rust: D.F.S.-corners lever den niets op en een buit'enspeldoel- punt van Nico v. d. Graaf werd af gekeurd. Een kwartier voor tijd wist v. d. Graaf hard in te schieten uit een voorzet van Jan van Nieuwen- huize (1-2). De gelijkmaker kwam er echter niet uit. Het succes kwam aan de andere kant: Timmermans en Hommel brachten de eindstand op 1-4. DFS A I-Goes A II 4-0 De A-junioren uit de Westhoek hebben opnieuw laten zien dat het kampioenschap er nog volop in zit. De toch lang niet zwakke tegenstan ders uit Goes moesten met 4-0 hun minderheid toegeven in een strijd die wat ontsierd werd door te veel de mond te gebruiken. Ad je Wandel werd hier het slachtoffer van en werd door scheidsrechter De Bilde van het veld gezonden waardoor de thuisclub geruime tijd met 10 man verder moest spelen. Aan het over wicht deed dit niets meer terzake want de thuisclub was duidelijk de meerdere. De ruststand was 2-0. De doelpunten werden igemaakt door Adrie de Bilde, Joost v. d. Zande, Kees Boogerd en Theo den Engels man. SCHAKEN Wedstrijden om nationale schaaktitel te Zierikzee Wü vernemen dat van 3 tot en met 15 juli te Zierikzee de strijd zal worden gevoerd om de nationale schaaktitel heren. Huidig kampioen is Lede wijk Prins, die zijn titel zal verdedigen in een serie wedstrijden, waaraan - naar valt te verwachten de belangrijkste Nederlandse schaakmatadoren zullen deelnemen. De wedstrijden worden - iedere dag met uitzondering van de tussenlig gende zondag - gespeeld in de kan tine van Smit Bolnes N.V., hier toe welwillend afgestaan door de directie. DEN HAAG, 13-2. Het Land bouwschap heeft minister Biesheuvel gevraagd voor het prysjaar april 1967-april 1968 de richtprijs voor de melk te verhogen van 33Vi tot 35 cent per kilogram met 3,7 °/o vet. Scheepvaartberichten Attis, 13-2 van Barbados naar Trini dad. Alchiba, 13-2 van Khorramshar naar Karachi. Katsedijk, 13-2 van Hamburg naar Antwerpen. Korenia, 14-2 te Calcutta verwacht. Slamat, 13-2 te Suez verwacht. ZIERIKZEE, 13-2. Blijkens de jaarstukken van de provinciale stoombootdiensten in Zeeland heeft het totale verlies van de dienst over het boekjaar 1965 f 7.015.988,65 be dragen, tegenover een raming van f 6.892.000. Voor de diensten Vlissin- gen - Breskens, Terneuzen - Hoede- kenskerke en Kruiningen - Perkpol- der was het nadelig exploitatiesaldo f 6.617.494 (raming f 6.476.000); voor de dienst Zierikzee - Kats was dit f 398.584,65 (raming f 416.000). De totale vervoersopbrengsten hebben bedragen f 3.872.453,97, te genover e enraming van f 3.434.800. De vervoersopbrengsten van de Wersterscheldediensten bedroegen f 3.336.917,77 (raming f 3.000.000); die van de dienst Zierikzee - Kats f 535.536,20 (raming f 434.800). Er is dus in totaal aan vervoers opbrengsten f 437.653,97 meer ont vangen dan de raming, waarvan f 336.917,77 voor de Westerschelde- veren en voor de dienst Zierikzee- Kats f 100.736,20. Flitsen uit het buitenland MOSKOU, De Sowje^t-Russische minister van defensie, maarschalk Rodion Malinovsky, is ernstig ziek. zo is uit welingelichte bron in Mos kou vernomen. Hij zou al drie maanden in het ziekenhuis liggen. ADEN. In Aden zijn vanochtend kort nadat de bevolking weer op straat mocht drie Britse soldaten door een handgranaat gewond. De granaat werd naar een patrouille geworpen in het district Maalla. NEW YORK. De bisschoppen van alle acht diocesen in de staat New York hebben zich zondag in een pas torale brief, welke in alle kerken is voorgelezen, uitgesproken tegén li beralisering van de huidige wet op abortus. DJAKARTA. Het hoofd van de politie in Medan klaagt over toene mende misdadigheid met politieke motieven. Er doen zich bijna dage lijks gevechten in de stad voor. Ook worden er mensen ontvoerd. HOBART. De brandweer van Tas- manië heeft de laatste van de bos branden waardoor het eiland sedert vorige week werd geteisterd, onder controle gekregen. De branden heb ben aan 52 mensen het leven gekost. PEKING. Het personeel van de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot in Peking heeft op het vliegveld van deze stad zijn werk hervat. BUENOS AIRES. De deur en de vensters van het Amerikaanse con sulaat in de Argentijnse stad Cor doba zijn zondag door een ontplof fing vernield. Van persoonlijke on gelukken is geen melding gemaakt. BERLIJN. De Westberlijnse poli tie heeft gemeld een callgdrl-organi- satie opgerold te hebben die zich naar buiten uitgaf voor een huwe lijksbemiddelingsbureau. DAR ES SALAAM. President Ny- errere van Tanzania heeft de natio nalisering van alle verzekerings maatschappijen en van acht grote im- en exportfirma's, waaronder de Twentsche Overzee Handelmaat schappij, aangekondigd. ADEN. In Aden is een tweede do de gevallen, nl. een Arabier die door Britse soldaten werd neergeschoten omdat hij het uitgaansverbod had overtreden. VIENTIANE. De Noodvietnamezen en de troepen van de linkse Pathet- Lao beschikken over een nieuwe infanterieraket, die hun meer vuur kracht en beweeglijkheid geeft, zo is zondag van betrouwbare militaire zijde in Vientiane meegedeeld. LONDEN. Mevr. Neville Cham berlain, de weduwe van de voorma lige, in 1940 overleden Britse pre mier, is in de ouderdom van 84 jaar overleden. STOCKHOLM. De dader van de moord die 9 januari werd gepleegd op twee Stockholmse politiemannen en een nachtwaker is door de Zweedse politie gearresteerd. De moordenaar - zelf ex-nachtwaker - werd enkele uren na de arrestatie van zijn twee medeplichtigen en vier vrouwen aangehouden. KOPENHAGEN. De koninklijke garde in Kopenhagen heeft 50 pro vo's verspreid die bij het koninklijk paleis rookbommen gooiden. Een 16- jarige jongen werd aangehouden. NIEUW DELHI. In de Indische stad Phaltan in de staat Maharastra zijn bij botsingen tussen aanhangers van de regerende congrespartij en tegenstanders van deze partij een tachtigtal mensen gewond geraakt. NEW YORK. Ds. A. J. Muste, se dert vijftig jaar leider van de paci fistische beweging in de Verenigde Staten, is zaterdagavond op 82-ja- rige leeftijd in New York overleden aan een hartaanval. ADVERTENTIE 4% M 6 De bank waar u zich thuis voelt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4