GRIEKENLAND bakermat van onze cultuur STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS Raad Duiveland accoord met voorstel bouw bejaardenwoningen Griekenland is de laatste jaren als vakantieland in trek. Om meer dan één reden. In de eerste plaats is er natuurlijk de magische kracht, die het voor velen bezit als de bakermat van onze westerse cultuur. Daarnaast zijn factoren van betekenis de 318 zonnige dagen per jaar die Athene garandeert, en de lage prijzen, die het verblijf er voor de vreemdeling in niet geringe mate veraangenamen. Wie kersvers uit het steeds duur der wordende Nederland is gekomen kijkt er echt wel even van op als hij op een zonnig terrasje slechts twee en een haLve drachme (plm. 37 cent) behoeft neer te tellen voor het glaas je ouzo (de Griekse borrel met ster ke anijsamaak), waarbij hij, behalve het onafscheidelijke glas heerlijk koud water, een schotel met hartige hapjes heeft gekregen. Die hartig- heidjes, die altijd bij de (lage) prijs zijn inbegrepen, zijn: een stukje toast met geitekaas, een paar olijven, één of twee dolmades vleesballetjes in druivenblad gewikkeld) eert grote garnaal, die uit zijn opgelegde dode ogen ligt te staren en die mien dus eerst moet pellen alvorens de smaak er van te kunnen gemeten. Voor wat er na die pellerij op het schoteLtje achterblijft, zijn de vliegen intens dankbaar. Ideale vakantie Toch zouden noch die genoemde magie van Hellas' groots verleden, noch acht maanden zomer en goed koopte Griekenland hebben kunnen maken tot het vakantieland, dat het nu zo langzamerhand wel is gewor den, als er niet allerwegen de grote reisbureaus waren geweest. Zij heb ben het mogelijk gemaakt, dat een reis naar Griekenland binnen het be reik is gekomen van velen, die daar een jaar of tien geleden nog niet van zouden hebben durven dromen. Het merendeel van de door deze reisbureaus georganiseerde reizen - zeker van ons land uit - zijin vijftien- daagse vliegreizen. De sprong van Schiphol naar Hellenikon, het vlieg veld van Athene (plm. 2500 km) wordt gemaakt in de tijd van drie tot vijf uur (dit is afhankelijk van het type vliegtuig, waarmee wordt gevlogen), zodat men dus maar wei nig tijdverlies heeft door het reizen. Men komt gewoonlijk vroeg in de middag van de eerste dag in Athene aan en vertrokt pas in de namiddag op de laatste dag voor de terugreis. Er blijft dus een periode van twee volte weken over om het een en an der van Griekenland te zien. Maar hce Nu staan we echter voor een moei lijke vraag: hoe moeten we die twee weken besteden? Er zijn reisbureaus, die kant-en-klaar-reizen organiseren en u in korte tijd zeer veel, ja zowat alles laten zien wat u zien moet; Athene met zijn bezienswaardighe den, het heiligdom van Delphi (en en passant het klooster van St. Lu cas), kaap Sounion met de mooiste zonsondergang ter wereld, Korinthe, My ken e, Nauplion Epidauras en Clympia en tenslotte één of meer ei landen, op zijn minst Hydra. Dat is mooi, maar men moet van zo'n reis onder geleide houden. Persoonlijk geef ik de voorkeur aan meer vrijheid en daarom zou ik iedereen, die Engels en/of Frans spreekt, het Griekse alfabet kent en kan „lopen op een plattegrond", wil len aanraden een geheel vrije reis te kiezen, zoals b.v. Fit in Eindhoven biedt. Men kan dan gebruik maken van de diensten van het reisbureau, b.v. voor het deelnemen aan een ex cursie naai* een plaats, waar men an ders niet zo gemakkelijk zou komen, doch behoeft dat niet. Men kan zijn dagen indelen zoals men dat zelf wil. Maar dat moet dan wel met over leg gebeuren! Een degelijke voorbereiding in de maanden, die aan de vakantie voor afgaan, is nodig. Lees het een en an der over Griekenland, bijvoorbeeld het zeer handige boekje van Ph. C. la Chapelle jr. Aan de hand daarvan kan men zelf een basisprogramma samenstellen, waarbij men, als men naar Delphi of Korinthe wil, er re kening mee moet houden, dat men dat beter niet op eigen gelegenheid kan doen. De hoofdstad Athene ademt direct de sfeer van het nabije oosten. Alles krioelt er dooreen en het is er een herrie van jewelste. Autobestuurders en vooral de honderden taxiehauffeurs olaxo- neven dat het een 'lieve lust is en de kooplieden roepen en redekavelen er met elkaar alsof zij de hoogste ru zie hebben. Het is er een heel apart en fascinerend wereldje. Men wordt er zo door gegrepen, dat men er telkens weer naar toe trekt en er al heel spoedig de smaak van beet zal hebben om een maaltijd uit te kiezen in één van de vele goedkope eetgeiegenheden, waar Een der Ionische zuilen op de bin- nengalerij van de Propylaeeën. Algemene Bond „Mercurins" afdeling Zierikzee vierde tienjarig bestaan in feestelijke bijeenkomst Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan hield de algemene bond Mercurius, bedrijfsbend van werk nemers in de handel, het Bank- en Verzekeringswezen en de Vrjje Be roepen, aangesloten bij het N.V.V. vrijdagavond een feestelijke bijeen komst in het Huis van Nassau te Zierikzee. Wegens ziekte der voorzitter, de heer M. de Moor werd de bijeen komst gepresideerd door het be stuurslid de heer J. B. Grootjans, die in zijn openingswoord de leden met echtgenoten, het oudbestuurslid de heer J. Snijders, de districtsbestuur der de heer P. Diepenveen en de af gevaardigde van de bestuurdersbond, de heer L. v. d. Bijl hartelijk welkom heette. De voorzitter wenste de heer de Moor en het bestuurslid de heer P. Huijser een voorspoedig algeheel herstel toe. Uit de openingsrede bleek dat reeds na de oorlog een afdeling in Zierikzee bestond, hoofdzakelijk leden bestaan de uit kantoorpersoneel en uit het verzekeringsbedrijf. Daar do afdeling toen te klein was werd ze opgeheven en de leden als verspreide leden in geschreven. Na de fusie in 1956 met de Centrale Bond van Transportar beiders bleek er behoefte om op nieuw een af del/wig op te richten. Deze vergadering werd destijds bij gewoond door de districtsbestuurder de heer P. van Baarle, doch in 1957 kwam de nieuwe districtsbestuurder de heer P. Diepenveen, wedke vele malen bemiddelend is opgetreden tussen werkgevers en leden. Het le denbestand der afdeling is in de af gelopen 10 jaar met 50 gestegen. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Diepenveen, die aller- eerst de afdeling Zierikzee feliciteer de met dit jubileum namens het hoofdbestuur van hot N.V.V. In een propagandistische toespraak schets te de districtsbestuurder de vele fa cetten. waarmee tegenwoordig de bond te maken heeft, zoals o.a. de wei-kgelegenheid, de loonpolitiek en het conflict huisarts-ziekenfondsen. Met klem bepleitte spreker nog eens de bond sterk te maken en collega's te bewegen om lid te worden van de bond- De meesten hebben slechts nog een klein duwtje nodig. In de pau ze vend een verloting plaats waar- Winkelend in Athene. schape- en Lamsvlees aan het spit wordt gebraden. Het eten is over het algemeen voortreffelijk klaarge maakt. maai-met olijfolie. Niet onmogelijk ds het, dat men daarvan enige hinder ondervindt. En daarom is het wel verstandig een kokertje Entero Vioform (in apotheek of dro gisterij verkrijgbaar) uit Nederland mee te nemen. Van Athene uit worden dagexcur sies naar die plaatsen georganiseerd; ze zijn niet bepaald goedkoop (naar Delphi zo'n veertig gulden per per soon), maar ze worden gemaakt in luxe toerwagens en zijn voortreffe lijk verzorgd, meestal met een war me lunch in een eerste klas restau rant. En denk niet, dat er in de bus zal worden gevraagd de chauffeur en de gids met een fooi te gedenken! Van zulk gebedel blijkt de gastvrije en behulpzame Griek naet te zijn ge diend. Uitrusten Wie rust wenst, kan in één week de belangrijkste dingen zien en de tweede week uitrusten in de niet ver van de hoofdstad gelegen luxe bad plaats Glyfada of op een der roman tische eilanden, zoals Poros, dat door slechts een nauwe zeestraat van het vasteland, de Peloponnesos, as ge scheiden. Voor één drachme (goed twaalf cent) vaart men naar de over kant en daar heeft rpen lijnbus dien sten naar beroemde plaatsen als Nauplion en Argos, terwijl men ook gemakkelijk Epidauros en Mykene kan bereiken. Maar heeft men geen zin er in de doorgaans nogal volle (en dus warme) autobussen te zitten of te staan, dan kan men er heer lijke wandelingen maken temidden van de uitgestrekte citroenenpJanta- ges, waai* het zo heerlijk ruikt., en de niet minder grote olijvengaarden. Tc-t slot nog twee welgemeende ad viezen. namelijk deze: 1 maak de rei9 in het voorjaar: eind april of begin mei. In Griekenland is het dan echt zomer, zonder dat het er al te warm is. en d'e sinaasappelen en citroenen hangen er rijp aan de bomen; 2. schaf, voordat men vertrekt, het boekje Grieks op reis (Van Goor Zonen, Den Haag) aan. Men zal er voel gemak van hebben. ZIERIKZEE Jaarvergadering Fok- en Controlevereniging „Schouwen-Duiveiand" Op vrijdag 17 februari a.s. houdt de fok- en controlevereniging „Schouwen-Duiveiand" in het Huis van Nassau alhier de jaarvergade ring. In deze vergadering zullen o.a. de koeien bekendgemaakt worden die in 1966 de hoogste produktie hebben geleverd. Na de pauze volgt een bestuurs verkiezing. Aftredend en herkies baar zijn de heren A. F. Schoof en M. O. Hanse. De agenda over deze vergadering vermeldt verder een inleiding te houden door ir. W. L. Harmsen over de groei en de doel stelling van de Hozubra. Verder houdt de heer L. M. Moermond een praatje over de jongste ontwikkeling van de K.I. in Zeeland. De N.V.V.-T.B.C.-colIecte De N.V.V.-t.b.c.-collecte, die deze week wordt gehouden, is niet een jaarlijkse, zoals wij in het eerste aankondigende bericht abusievelijk vermeldden, maar een driejaarlijkse. voor vele fraaie prijzen beschikbaar waren. Hoogtepunt van de avond was de vertoning van een prachtige kleurenfilm door de heer A, Knuist uit Zierikzee, welke hij dit najaar tijdens een reis naar Israël zelf heeft opgenomen. Bijzonder geboeid keken de aanwezigen naar de fraaie opna men. De heer Grootjans dankte na mens allen voor het gebodene waar bij hij een attentie aanbood aan de heer Knuist. Na afloop van het of ficiële gedeelte bleven allen nog eni ge tijd gezellig bijeen. Na de buitenlandse banken heeft Tanzania nu ook de acht voornaam ste levenmiddelenbedrijven genatio naliseerd, zo werd vrijdag officieel bekendgemaakt. Scheepvaartbericliten Esso Amsterdam, 7-2 van Slagen. Esso Rotterdam,. 8-2 te Ras Tanura. Esso Den Haag, pass. 10-2 Kaap Fi- nisterre naar Middellandse zee. Geeststar, 10-2 van Preston naar Barbados. Katsedijk, 10-2 van Bremen naar Hamburg. Koratia, 10-2 van Saigon naar Sin gapore. Slamat, 10-2 van Djibouti naar Suez HAAMSTEDE Het raadsverlag Het voox*steI van b. en w. om aan de heer de Vries te Renesse geen medewerking te verlenen om het bestemmingsplan Kromme Reke zo danig te wijzigen dat er een moge lijkheid in zou zitten om van zijn schoenenzaak een cafetaria te ma ken werd door de raad aangenomen met 9-2 stemmen. Voorstemmers waren de heren Kloosterman en Hendrikse. Uit het raadsverslag kon men dit resultaat duidelijk opmaken, doch de eindformulering kwam net andersom uit de pen. Het strSfeest In het verslag over de strê stond ditmaal naast de Schouwse Ruiters ook een aantal paarden van de rij school „Bonafide" uit Renesse mee liepen. Hier had aan toegevoegd moeten worden dat in de paarden- stoet nog negen dieren meeliepen uit de Manege Verseput uit Renesse. BURGH Nutsavond Behalve de verkiezingen die alle aandacht opeisen komt slechts het Nut deze week aan bod met een avond in hotel „Het wapen van Burgh" waar de gebr. J. en M. Boomsma uit Middelharnis zullen spreken over Rusland. Dit optreden komt op vrijdagavond en wordt ver lucht met kleurendia's en film. De Vrouwenwereldgebedsdag Er bestond voor de Vrouwen we reldgebedsdag, die hier ter plaatse werd gehouden in de Ger. kerk aan de Lange Achterweg, een goede be langstelling. Door de dames mevr. Laurense en mevr. Speelman werd aan de hand van de liturgie „Zijn Koningschap zal geen einde nemen" op waardige wijze de gebedsavond geleid. Het kerkorgel werd bespeeld doof mevr. D. Capelle-de Ronde. NIEUWERKERK Opbrengst collecte De collecte die gehouden is op de Vrouwenwereldgebedsdag te Niieu- werkerk voor zendingsdoeleinden heeft f 22 opgebracht. Ouderavond o.l.-school De jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere school te Nieuwer- kerk werd vrijdagavond in „Ons DUrVELAND, 11-2. De raad van Duivel and vergaderde vrijdagavond j.I. in het gemeentehuis te Nieuwer- kerk onder voorzitterschap van bur gemeester A. A. van Eeten. Deze opende de vergadering, waarop all* leden tegenwoordig waren, met het1 ambtsgebed. Als naar gewoonte op de eerste vergadering na het nieuwe jaar sprak de voorzitter zijn nieuw jaarsrede uit. (Zie hiervoor ons vol gende nummer). De heer Bolle (SGP) sprak namens de raad een dankwoord en wenste onder de zegen van God allen een goed jaar toe, en hij bracht de voor zitter dank voor aliles wat hij, in sa menwerking met de wethouders, voor de gemeente doet. Wethouder Knij per (Arb.) zei nog steeds moeilijk te kunnen verkroppen de spanningen die in de vorige raadsvergadering zijn ontstaan, en het had hein zeer bevreemd woorden als: „Ze doen maar wat" uit de mond van de heer Overbeeke (ARP) te hebben moeten horen. Hij kent hem al jaren als een bekwaam man. en ook de heer Bak ker (Arb.) kreeg te horen dat hij wal wat ver ging op de vorige vergade ring. Beide heren verdedigden zich over het besprokene. Da heer Bakker had gezegd: „De aotiviteiten van het college waren in het afgelopen ja^r niet groot en ook in het komende jaar zal dit wel weer zo blijven". Bij de ingekomen stukken werden de meeste punten voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Raad dar Europese Gemeenten om toe te treden ais lid. werd afgewe zen. Aan de Ned. Vereniging voor So ciale Zorg voor minder valide n zal een contributieverhoging plaats heb ben van f 10,- naar f 50,- per jaar. De raad beif.'cot verder aan te ko pen van de heer R. P. Gaanderse -te Nieuwerkerk een perceel grond al daar groot ongev. 3.83.50 ha met de zich daar bevindende landbouw- schuuii*, woonhuis, varkenshok en koelhuis. De heer Romeijn1 (WD) in formeerde wat deze grond zal' gaan kesten bij eventuele uitgifte in de toekomst, en wat er met de gebou wen zal gebeuren, die hierop staan. De voorzitter deelde mee dat de uit gifteprijs ongeveer f 33,- per m2 zal bedragen en dat de oude opstallen gedeeltelijk zullen blijven staan c.q. zullen worden gesloopt. De heer Bak ker informeerde naar de urgentie van deze aankoop, die voor de ge meentekas nogal ingrijpend is. Het laatste kon de raadsvoorzitter ndet ontkennen, maar we hechten grote waardje aan deze aanikoop, was zijn commentaar. Besloten werd verder aan de heer A. E. Stiins te verkopen de Woning wetwoning Esdoornstraat 20 f e Nieu werkerk, door hem momenteel be woond. De woning Molenweg 59 te Oosterland zal worden verhuurd met ingang van 1 maart a.s. tegen een huurprijs van f 1612.- per jaar aan de heer S. W. A. Laurense. De zout- schadeherstelling zomede enige ver beteringen aan dit pand, nopen de huurprijs te verhogen. Op een vraag van één der raadsleden antwoordde de voorzitter dat één en ander ds ge schied met de volle instemming van de bewoner, die per 1 maart het huis weer za;l betrekken. In verband met de inwerlting-lredmg van het nieu we verkeersreglement komt het het college gewenst voor de bestaande vorkeersvoorsch rif ten in de gemeen te te herzien. En dit zowel in de dor pen Nieuwerkerk en Oosterland als Dorpshuis" gehouden. In zijn ope ningswoord heette de voorzitter, de heer R. Visser, de aanwezigen wel kom, in het bijzonder mevr. van Eeten. mevr. en ds. Westerhof. de heer J. L. v. d. Have. als algevaar digde van het Braam-comité, als mede oud-bestuursleden van de oudercommissie. Hierna deelde hij de samenstelling van het bestuur mede. Verder verzocht de voorzitter de leden met eventuele geschillen zich te wenden tot het hoofd der school, daar de oudercommissie al leen een adviserend lichaam is. De schoolraad bestaat uit leden van di verse oudercommissies in de ge meente Duiveland en spreker hoopte op een later te houden vergadering hierop nader terug te komen. Ook dankte hij de onderwijskrachten mevr. Snoek en de heer J. Buijsse, die nog tijd hadden gevonden om de kinderen stukjes te laten instuderen naast het onderwijs. Voor de pauze wex*d door de kinderen van de hoog ste klassen enige toneelstukjes en schetsjes opgevoerd, waarvan het stukje „De slimme dokter" in vier bedrijven wel zeer in de smaak viel bij de toehoorders. In de pauze kregen de leerlingen een versnapering en moesten toen naar huis, daar het alleen voor per sonen boven de 18 jaar toegestaan was het 2e gedeelte der vergadering te volgen. Nadat de secretaris hier na notulen en jaarverslag over 1966 naar voren had gebracht, werd door de penningmeester een overzicht van de financiën over het afgelopen jaar gegeven dat door de afgetreden secretaresse, mevr. Lievense, was samengesteld. Nadat de voorzitter mevr. Kronenburg had verwelkomt, kreeg deze het woord en hield een causerie over sexuele voorlichting op school. Dat de spreekster een ac tueel en voor vele ouders een moei lijk thema had aangesneden, bleek wel uit de vele, vragen en het ge animeerde gesprek dat volgde op haar uiteenzetting. Hierna sloot de ZIERIKZEE, 11-2. Een dezer da gen is opgericht een bouwstichting op Schouwen-Duiveiand, waarin de zes gemeente participeren. De bedoeling is door middel van deze bouwstichting, een bouwstroom van bejaardenwoningen te doen bou wen. Bruinisse heeft geen bejaardenwo- ninigen nodig, in totaal zullen in de overblij vende gemeenten 110-120 be te Cuwerkerk. In dit verband vroeg de heer Bakker naar de toekomstige plaatsing van het buswachtlokaal in de Burgemeester Van der Havestraat dat gepland was tegen het badhuis aan. Zulks in verband met de omleg ging van de busrouten over het dorp Oosterland. Hij vond het niet Sc nbevelingswaardig omdat het bad huis tussen twee straten ingelegen is. -'vt? rirf de voorzitter beaamde. Het voorstel het wachtlokaal te p'aat&en bij de ingang van de Van den Abeelestraat werd beter gevon den. Hier zal naar worden gekeken. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel inzake garantieverlening ten behoeve van de bouw van een be jaardentehuis te Bruinisse. Aange zien echter de bescheiden hiervoor te laat de leden bereikte, leenden zij dit niet grondig en rustig bestuderen en stelde de heer Romeijn voor er later, binnen korte tijd nog een raadsver gadering voor te beleggen. De voorzitter deelde mede dat de bescheiden niet eerder konden wor den verzonden omdat de samenspre- kimsr met h9t bestuur der Stichting pas de vorige dag kon plaats vinden. Bejaardenworing-en Sedert de liberalisatie van het bouwbeleid heeft hei college gezocht naar de mogelijkheid om te kouten tot de bouw van eensgezinswoningen en van bei aardenweningen. De bouw van eerstgenoemde categorie stuit op moeilijkheden, met de laatste gaat dit wat gemakkelijker. Een stichting, welke tot doelstelling heeft de huisvesting van bejaarden, kan reeds woningen bouwen wanneer de- r° stichting maar een kapitaal van f 100,- bezit. Besloten is met de andere gemeen ten op het eiland een stichting op te richten, welke de gewenste „bcuw- stroom" tofc stand kan brengen. In Duiveland zullen dan 20 bejaarden- wemngen kunnen verrijzen en wel te Oosterland en te Nieuwerkerk elk tien. Te Nieuwerkerk aan de Magno liastraat en te Oosterland aan de Steengrachtstraat. De raming van de totale bouw- en grondkosten zijn f 480.000. Huur per woning f 20,15 per week. Voor min der draagkrachtigen kan hierop een zg. bejaardenbijdrage worden ver leend van f 200 per jaar, of f 3,85 per week, zodat de huurprijs dan blijft f 15,30. In de huur ad f 20,15 zit f 8,25 voor vaste kosten centrale verwarmingsinstallatie. Naast de huur moeten de stookkosten apart worden betaald; Deze worden f3,55 per week of per jaar f 184,60. Als men in overweging neemt dat bij de uitvoering van de Algemene Bij standswet een norm van f 300 per jaar wordt aangenomen voor brand stof fengebruik dan is f 184,60 per jaar voor verwarming uitzonderlijk laag te noemen. De heer van 't Hoff (Arb.) vond de huren rijkelijk aan de hoge kant voor bejaarden, doch de voorzitter zei dat het moeilijk lager zal kunnen. Verder deelde de raadsvoorzitter mede dat er momen teel te Nieuwerkerk maar twee en te Oosterland negen aanvragen lig gen voor een bejaardenwoning, zo dat deze woningen ook wellicht wel zullen moeten worden verhuurd aan jonge gezinnen die bv. pas gaan trouwen. Men ging ten slotte met het voorstel accoord. In de verorde ning tot wijziging van de algemene politieverordening van Duiveland voorzitter deze goed bezochte verga dering en dankte de spreekster voor haar uiteenzetting. OOSTERLAND Start van de verkeerscursus De start van de verkeerscursus, die hier ter plaatse wordt georgani seerd onder auspiciën van de afde ling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer, is een goede start ge worden, gezien de grote belangstel ling. De cursus vond plaats in de koffiekamer van de „Conferentieka mer", die tjokvol was, eigenlijk te vol, gezien het feit dat enige per sonen vertrokken. Daarom zou het aanbeveling verdienen de volgende avonden zo mogelijk te houden in de grote zaal. Wegens ontstentenis van wachtmeester eerste klasse J. Hoek man alhier doceerde deze eerste woensdagavond wachtmeester eerste klasse G. J. Helmendach uit Brui nisse. Deze leidde de cursus in met een welkomstwoord en ging aan de hand van de z.g. „verkeers-sleutel" in, op verschillende nieuwigheden in de verkeerswetgeving, die hij later toelichtte met een serie lichtbeelden, nadat verschil lende vragen door hem waren beantwoord. Een aantal per sonen, die reeds verschillende jaren autorijden, waren aanwezig, want met recht zagen zij het nut er van in om niet alleen kennis te nemen van de nieuwe borden, maar ook om de theorie nog eens op te frissen. Onge twijfeld komen zij op deze cursus aan hun trekken. De volgende avon den zullen gehouden worden op don derdagavond, de eerstvolgende op 16 februari a.s. en dan hopelijk zo mo gelijk in de grote zaal. De heer Hoekman hoopt dan weer te doceren. ROTTERDAM. De 39-jarige J. J. R. Vermeegen, classificeerder, uit Rotterdam, is in zijn woonplaats in de Rotte verdronken. De toedracht van dit ongeluk is niet bekend. jaardenwoningen worden gebouwd. De huurprijs zal in de buurt van f 20,- per week komen te liggen, in clusief centrale verwarming, maar na aftrek van een zekere toeslag in het kader van de Bijstandswet. De bouwplannen moeten voor 1 maart te Middelburg zijn ingediend. Geen gevolg kon worden gegeven aan de oorspronkelijke bedoeling een bouwstroom van woningwetwonin gen of premiewoningen te bouwen. werd een nieuw artikel ingevoegd, dat luidt als volgt: Het is verboden zonder vergunning van de burge meester vuurwerk te verkopen of af te leveren. Voor de toepassing van dit art. wordt onder vuurwerk ook verstaan voetzoekers, rotjes, Ben gaals vuur en dergelijke. Goedge keurd werd verder een voorberei de ngsbesluit te nemen voor het be stemmingsplan Nieuwerkerk I, om dat het officiële bestemmingsplan nog niet is goedgekeurd, waarvan de stukken pas enige weken geleden naar Middelburg zijn opgestuurd. De voorzitter deelde verder mede dat het uitbreidingsplan voor Oosterland is goedgekeurd. De rondvraag Bij de rondvraag wees de heer Bakker op de onhoudbare toestand die is ontstaan aan de Hofweg te Oosterland bij de school. Er parke ren hier geregeld vrachtwagens van een uiensorteerinrichting en die ma ken daar de boel zo rot en slecht dat het allemaal gaten worden. Men suggereerde om hier een parkeer verbod in te stellen, dat nog eens bekeken zal worden. De heer van 't Hoff (Arb.), vroeg naar straatver lichting te Nieuwerkerk bij de ra- tiobouw en zag graag een nacht brander komen in de Ehrling Steen straat-Esdoornstraat. Ook dit zal worden bekeken. De heer Romeijn vroeg naar de mogelijkheid om eni ge malen per jaar een periodiek te doen verschijnen en deze van huis tot huis te laten bezorgen, opdat alle gemeentenaren van Duiveland we ten wat er zo al gebeurt op het ge meentehuis, in de raad etc. Er is een gemeente op het eiland waar dit al gebeurt en door het publiek zeer wordt gewaardeerd. Verder bracht deze spr. de oprichting van een in- structiebad ter sprake. Ondanks dat dit een grote uitgaaf voor de ge meente zou betekenen, zou hij toch graag zien dat het aandacht kreeg van b. en w. Verder wees de heer Romeijn op het feit dat de oprich ting van een openbare kleuterschool te Ouwerkerk nog steeds niet is be vestigd. De heer op 't Hof infor meerde of er al is omgekeken naar de volkstuintjes te Sirjansland en naar de erfscheiding tussen de be graafplaats aldaar en het perceel van de beer Stuijk. Ook hieraan zal aandacht worden geschonken. De heer van den Hoek (CHU) vroeg of het badhuis te Nieuwerkerk nog ge sloten blijft. De voorzitter ant woordde dat er een verzoek ingeko men is van het Groene Kruis de sluiting te bestendigen. De heer Boogert (SGP) wees op verstoppin gen in een sloot te Oosterland, lo pende van de rioolzuiveringsinstal latie tot de heer Stouten. Ook dit zal de aandacht krijgen. De heer Bolle (SGP) had gezien dat in het wegdek op de Hofweg gevaarlijke gaten ontstaan door 'het afbrokke len van het teerprofie). Hij zou graag zien dat ook hier wat aan ge daan werd. Tenslotte vroeg deze spreker of het geen nut zou hebben de verschillende schoolhoofden in de gemeente, en vooral ook te Ooster land te attenderen op de vernielin gen die door de schooljeugd worden aangericht in dc openbare beplan tingen der igemeente. De voorzitter meende dat dit weinig zal helpen omdat het feitelijk een zaak is voor de politie. Via pas opgerichte bouwstichting Bouwstichting Bejaardenwoningen op Sch.-Duiveland t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5