BREDA BIER GRATIS zwaarder is er niet! INTER-REAL concurrent voor de politici Rook'm óók 15 februari op beeldscherm Natrium en magnesium op grasland Koude in Italië Nederland ondertekent ruimte-verdrag sleutelhangers met alle bekende automerken Tijdelijk! Vraag uw leverancier Dominas krijgt vijftien jaar HET PORSELEINEN MASKER Inter moet thuis winnen! ADVERTENTIE In de nationale competitie gaat het Inter Milaan en vooral Real Madrid op het ogenblik voor de wind. In de sterke Italiaanse competitie onder vinden de Milanezen geduchte con currentie van het vermaarde Ju- ventus, de sterrenploeg uit Turijn, maar tot dusver heeft Inter de kop weten te behouden. Real Madrid be gon de competitie nogal zwakjes, kreeg een morele opdoffer door de nederlaag tegen de kampioen van Uruquay (om het wereldkampioen schap voor clubs), maar de laatste maanden zijn de Madrilenen weer ongenaakbaar en bezetten de eerste plaats met een comfortabele voor sprong. Het Europacupa vontuur ds voor Inter succesvol begonnen. Twee ster ke tegenstanders, te weten Torpedo en Vasas Boedapest, werden uitge schakeld, en vooral de 2-0 overwin ning in Boedapest bevestigde de uit stekende vorm van de Milanese top- ploeg. Real hoefde als bekerhouder niet in de eerste ronde uit te komen, maai- moest in de tweede ronde di rect al tegen München aantreden. Deze lastige tegenstander werd pas na heel veel moeite bedwongen. Vorig seizoen werd Inter tot veler verrassing door Real Madrid uitge schakeld. Dat gebeurde in de halve finale, toen Inter uit met 1-0 verloor maar thuis niet verder kwam dan 1-1. Hechte defensie Wil Inter dit seizoen voor de derde maal de Europacup veroveren, dan zal het de thuiswedstrijd tegen de Spanjaarden beslist moeten winnen. Dat behoeft niet met ruim verschil te gebeuren. Elke club, die eerst thuis uitkomt tegen Real, moet met ruim verschil cm in Madrid nog geen kans te maken, maar dat geldt niet voor Inter, De Milanezen be schikken over zo'n verschrikkelijk hechte defensie, dat zij zoals al vaak bewezen is, aan één doelpunt ver schil meestal voldoende hebben om een volgende ronde te bereiken. In die defensie zult u vooral het eminente werk van Fachetti (de back die ook dikwijls doelpunten voor zijn club maakt). Burgnich, Guarae- ri en doelman Sarti kunnen bewon deren. De voorhoede van Real, die niet te vergelijken is met het met sterren als Puskas en Di Stefano uit geruste kwartet dat eens alle defen sies van Europa onder de voet liep, zal weinig kans maken door deze betonnen muur heen te breken. Dat wil niet zeggen dat de Madri- Dan loopt er in Inters voorlinie ook het nodige talent. Dirigent van de aanval is de befaamde Spanjaard Suarez, een van de beste voetballers ter wereld, die schutter Mazzola on getwijfeld weer van vele passes zal voorzien. De Braziliaan Jair en de zwervende Mario Corso bezetten de beide vleugels van Inter en ook van hem mag men knappe acties ver wachten. Niemand kan zeggen of Inter-Real Madrid een briljante of een saaie wedstrijd wordt. Wanneer beide ploegen enthousiast op de aanval gaan spelen, dan zal het stellig een „grote wedstrijd' worden, een treffen op zeer hoog niveau. Niet onmogelijk is echter, dat beide ploegen bang voor elkaar zijn en geen enkel risico durven nemen. Uiteraard zullen de miljoenen televisiekijkers hopen op een spannend, briljant voetbalge vecht, dat beide ploegen aan hun re putatie toch eigenlijk ook wel ver plicht zijn. TOM NODDY. AMSTERDAM. Een jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest eiste deze week de officier van jus titie bij de Amsterdamse rechtbank, mr. H. E. van Renesse, tegen de 38- jarige bordenwasser Jantje uit Me- nado (Indonesië), op wiens kamer in Amsterdam in december vorig jaar drie kg marihuana werd aangetrof fen. De V.S. en Zuid-Vietnam hebben de Vietcong er van beschuldigd, dat „Functionarissen" in schoolraden zijn ambtenaren Voor 45 jaar. DEN HAAG, 11-2. Met „functio narissen", die benoemd kunnen wor den ais lid van een schoolraad, wor den ambtenaren bedoeld. Dit blijkt uit het antwoord, dat de staatssecretai'is mr. J. H. Grosheide geeft op vragen van het kamerlid J. H. Scheps, die opmerkte, dat .tegen het benoemen van ambtenaren ern stige bezwaren leven bij onderschei dene bestuurders van gemeenten. De staatssecretaris zet uiteen, dat is voorgeschreven, dat de schoolraad wordt gevormd uit drie groepen van personen: 1. ouders, voogden en ver zorgers, die lid zijn van een ouder commissie 2. onderwijzend perso neel van de openbare scholen, en 3. gemeentelijke bestuurder en functio narissen. Daarnaast kunnen ook an dere deskundigen en belangstellen- in de schoolraad zitting hebbeh. De staatssecretaris merkt op, dat de derde groep het gemeentebestuur vertegenwoordigt. Gemeentelijke be stuurders zijn raadsleden en de bur- DRACHTEN. In de nacht van zij zich 'in de eerste twee dagen van - donderdag op vrijdag hebben onbe- het bestand ter gelegenheid van het Boeddhistische nieuwjaar schuldig heeft gemaakt dart 180 bestandschen- dingen. Schilderijendiefstal op Belgisch kasteel BRUSSEL, 11-2. Op kasteel Nor- mandië te Sterrebeek (Belg.) wordt een viertal schilderijen - w.o. een madonna van Titiaan •- vermist, waarvan de waarde op een half mil joen gulden wordt geschat. De an dere werken zijn een magdalena uit de Florentijnse school, drie engelen uit de 18e eeuwse Italiaanse sdhool, en een heilige maagd van Boucher. De kunstwerken moeten in de nacht van woensdag op donderdag uit hun lijst zijn gelicht. LAND- EN TUINBOUW Van grasland zijn heel wat cijfers van grondmonsters bekend. Op zand- grasland blijkt telkens weer dat de voorziening van natrium, maar ook die van magnesium veel te wensen overlaat. Voor de grasproduktie fs dit niet zo'n bezwaar. Wel voor de gezondheid van het vee en daarme^ voor de melkopbrengst. Wat is hier tegen te doen? Indien de magnesiumtoestand te laag is, dan helpt alleen een flinke gift kieseriet. Bijv. 300-400 kg-ha. Een sterk wapen tegen het gevaar van kopziekte! Aanvullend helpt ook het strooien van kainiet als kali meststof (die 5°/o MgO bevat) en vooral van magnesamon als eerste stikstofgift. En dan het natrium. Is hiervan de toestand te laag, dan kan die worden verholpen door het strooien van landbouwzout. Maar als tevens vol gens het advies ook kalikunstmest nodig is, dan doet men beter de Na aanvulling te geven in de vorm van kalizout 20 of kainiet, die per 100 kg resp: ruim 25 en ruim 20 kg Na tron in de grasmat brengen. Is de natriumvoorziening niet zor gelijk, dan voorziet kalizout 40 °/o steeds het beste in de lopende Na- behoefte. Met als voordeel, men be hoeft minder produkt te strooien. Kalium, natrium en magnesium zijn eigenlijk drie voedingsstoffen, die men in één verband moet zien. kenden in Drachten uit het kantoor van de vervoersmaatschappij N.T.M. een kluis met f 4.000 gestolen. Het geld was de dagopbrengst van de lijnconducteurs. DEN HAAG. Het comité zelfbe schikking Nieuw-Guinea heeft zich tot de minister-president gewend met het verzoek antwoord te krijgen op de vraag: wat denkt de Neder landse regering te doen ter bestrij ding van het door Indonesië aan de bevolking van West-Irian (Nieuw- Guinea) bij voortduring aangedane onrecht. In dit schrijven haakt het comité in op een krantenbericht. Door overstromingen in Peru zijn ten minste vijftien mensen om het leven gekomen. In de afgelopen da gen zijn hevige regens gevallen. ROME, 11-2. In geheel Italië heerst een koudegolf. Tot ver in het zuiden wordt het verkeer bemoei lijkt door sneeuw en gladheid. Te Avellino, nabij Napels, vroor het de afgelopen nacht 15 graden celsius. Zowel in het gebied van Napels als ter hoogte van Bari aan de oostkust brengen zware stormen de scheep vaart in moeilijkheden. LONDEN, 11-2. Vrijdag is in Lon den namens het Koninkrijk der Ne derlanden het verdrag ondertekend inzake richtlijnen voor de activiteiten van staten bij het onderzoek en ge bruik van de kosmische ruimte, met inbegrip van de maan en andere he mellichamen. Het verdrag verbiedt de statione ring van kernwapens in de ruimte en voorziet in de volledige en we derzijds gecontroleerde demilitarisa- tie van de maan en de andere hemel lichamen. Het stipuleert de vrijheid van alle staten om de ruimte en de hemellichamen te exploreren, en. te gebruiken, en verklaart de ruimte en de hemellichamen niet vatbaar voor nationale toeëigening door soeverei niteitsaanspraken of anderszins. Voorts bevat het verdrag algeme ne regels omtrent internationale sa- gemeester, functionarissen zijn per sonen in dienst van de gemeente. Volgens de staatssecretaris volgt uit het voorschrijven van de samenstel ling van de schoolraad, dat gemeen tebesturen, die bezwaar hebben te gen benoeming van ambtenaren in de schoolraad, uitsluitend raadsleden of de burgemeester kunnen aanwij zen als vertegenwoordiger(s) van het gemeentebestuur. A.R.-memoraiidum over midden- en kleinbedrijf DEN HAAG, 11-2. De werkgroep midden- en kleinbedrijf van de A.R. partij heeft een memorandum sa mengesteld omtrent de zaken, die naar haar oordeel bij de komendé kabinetsformatie zeer bijzondere aandacht behoren te krijgen. De werkgroep wijst er daarin op, dat de economische ontwikkeling de moei lijke positie van het midden- en kleinbedrijf steeds meer verscherpt. De structurele moeilijkheden, waarin het kleinere bedrijf al geruime tijd is komen te verkeren, hebben daar door voor velen een zeer acuut ka rakter gekregen. Nederlands meisje in Engeland omgekomen GLASGOW, 11-2. De 22-jarige mej. Nelie Kolmschot uit Oldenzaal is om het leven gekomen bij een auto-ongeluk in Glasgow. Haar 19-jarige zuster Patrica en haar 16-jarige zuster Christine wer den licht gewond naar een zieken huis overgebracht, evenals een vier de meisje, de 20-jarige mej. W. Hop pe, eveneens uit Oldenzaal, de meis jes zaten in een auto met twee jon gemannen, die beiden een shock kregen. De auto reed tegen een lan taarnpaal. Mej. Kolmschot werkte bij een fa milie in Bridge of Weir Enfrew- shire. Mej. Hoppe werkt bij een fa milie in Newton Mearns. BRUINISSE. Iv de Ned. Herv. Kerk had de plechtige viering plaats van het 50-jarig bestaan van de Zondagsschool. DREISCHOR. Voor de Nutsvere- niging trad op de declamator de heer Kuhn uit Amsterdam. De mooie avond werd met bal besloten. SEROOSKERKE. Het oude to renuurwerk, dat dateert uit het jaar 1621, is dezer dagen door een nieuwe vervangen. DREISCHOR. De zangvereniging Thalia" gaf ter gelegenheid van haar 35-jarig jubileum een uitvoe ring met medewerking van de pia nist E. Flipse uit Rotterdam. NOORDGOUWE. (Adv.). Kan da delijk geplaatst worden een leerling- verpleegster. Salaris 250,per jaar. BRUINISSE. Alhier is een mus- sengïlde opgericht ter bestrijding van de mussenplaag. Aanvankelijk traden 18 leden toe. ZIERIKZEE. Het aantal inwoners bedraagt thans 6775, t.w. 3261 man nen en 3514 vrouwen. Het zielen tal is ten opzichte van vorig jaar met 00 verminderd. ZIERIKZEE. In de Wielingen zal door het Nederlandse Loodswezen een stoomloQdsboot worden gestati oneerd. BRUINISSE. Voor de Christe lijke Zeeliedenbond sprak de heer Vink uit Scheveningen die het on derwerp werkloosheidbestrijding be handelde. ZIERIKZEE. In de Concertzaal werd de verfilming vertoond van het beroemde toneelstuk „Op hoop van Zegenvan Herman Heyermans. OOSTERLAND. Het nieuwe zuig- gasge.ma.al van het Waterschap Oos- ter_ en Sirjansland, welke het voor malig stoomgemaal vervangt, werd officieel geopend ADVERTENTIE menwerking bij het ruimteonderzoek jurisdictie en aansprakelijkheid, en omtrent assistentie bij ongelukken, opstelling van het verdrag hebben geleid, begonnen 12 juli 1966 in het kader van de V.N.-commissie inzake het vreedzaam gebruik van de kos mische ruimte, en konden reeds op 8 december 1966 met volledig resul taat worden afgesloten. RECHTSZAKEN Politierechter Middelburg „Lag het niet aan de borrels?", vroeg de Middelburgse politierechter mr. B. S. Sieperda donderdagmiddag aan de 55-jarige arbeider P. A. K. uit Nieuwerkerk. K. stond terecht, omdat hij op tien november met zijn zoons auto bij Duiveland van de weg was geraakt. Hij dacht niet, dat het aan de bor rels lag. Volgens hem waren de ban den van de auto te glad. De verdachte vertelde, dat hij op de bewuste dag naar de garage was gereden, om te kijken of de nieuwe banden, die hij had besteld, er al waren. Dat was echter niet zo. Op de terugweg was hij met zijn echt genote nog in enkele café's geweest. Mr. Roscam-Abbing, de officier van justitie, noemde het ongeval een samenspel tussen drank, te hard rij den en gladde banden. Hij achte ech ter niet bewezen, dat de verdachte beschonken achter het stuur had ge zeten. Hij eiste een boete van 75 gul den en een ontzegging van de rij bevoegdheid van 8 maanden. De politierechter vonniste conform de eis. DORDMUND, 11-2. De 38-jarige Petras Dominas, leider van een ben de juwelendieven, is vrijdag in Dortmund veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, in aansluiting waarop hij ter beschikking van de regering zal worden gesteld. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis Volgens het Engelse ministerie van landbouw zijn in de meeste teeltge- bieden de voorraden thans geruimd. Verwacht wordt echter, dat de in Canbridge nog aanwezige voorraden toereikend zullen-zijn tot eind maart. De Chileense export van uien is op 6 februari j.l. begonnen. Er werden 49.990 kratten voor Engeland ver scheept. Men verwacht dat de vol gende verscheping midden februari zal plaats vinden. De regering heeft voor dit seizoen een exportcontinent vastgesteld van 15.000 ton met de mogelijkheid van verhoging indien de vraag daar aanleiding toe gééft. De veiling had vrijdagmorgen een totaal aanbod van 24 ton, waarvan slechts 6 ton klasse II. In de verschillende noteringen kwam niet veel verandering. De mid del klasse I werd afgemijnd voor f 38,40 tegen f 38,10 j.l. dinsdag. De grove liep iets terug en kwam van f 39,50 op 39,-, de drielingen daaren tegen verbeterden weer van f 39,- tot f 39,63. Voor de klasse II was niet veel belangstelling, de kleine hoeveelheid middel kan zelfs niet in één keer een koper vinden, de mid- denprijs voor de teler bedroeg f 34,50. De drielingen klasse II kwamen van f 37,- op f 38,-. De picklers waren met f 26,59 onveranderd in prijs. N.V.V.-bestuurders bitter gestemd over aanvullende werkgelegenheid HOOGEVEEN. 11-2. „Staatsse cretaris De Meyer moet wat minder praten, en zou wat meer tijd moeten besteden aan de problemen op zijn terrein in plaats van verzinsels de wereld in te sturen". Aldus reageer den de vice-voorzitter van het N.V .V., de heer A. de Boon en de secre taris van het N.V.V., de heer F. J. Willems, na een werkbezoek aan vijf aanvullende werkgelegenheidsobjec- ten in Drenthe op de opmerking van staatssecretaris De Meyer dat de vakbeweging verantwoordelijk is voor de overeenkomsten waaronder het graaf- en spitwerk wordt uit gevoerd. Het N.V.V. wijst elke arbeid af die in deze tijd niet meer past, zo menen de heren De Boon en Wil lems. Zij zijn van oordeel dat de aanvullende werken moeten worden uitgevoerd met de moderne ten dienste bestaande hulpmiddelen en niet het karakter moeten krijgen van werkverschaffing. „Er is geen haar verschil in de aard van het werk en de werkomstandigheden met de ja ren dertig, alleen het loon is wat verbeterd", zo meende de N.V.V.-be stuurders. Zij formuleerden deze indrukken na hun eerste werkbezoek aan en kele aanvullende werkgelegenheids- objecten in Drenthe. Het N.V.V. gaat extra aandacht schenken aan de werkgelegenheid en de omstandighe den waaronder werklozen op aan vullende werken te werk zijn gesteld 1 32. Het angstzweet brak Aram uit, doch plotseling hoorde hij een hevig gekraak naast zich en hij werd bijna bedolven on der de inhoud van de wagen. Bij het aan zetten was een wiel van het voertuig be zweken en nu lag het op z'n kant in de poort, terwijl de lading over de grond rolde. Van alle kanten schoten wachters en burgers toe om de doorgang vrij te maken en de verwarring werd nog groter toen van buiten een troepje krijgers aan kwam en de poort door wilde. Onmiddellijk nam Aram zijn kans waar. Terwijl de soldaten toeschoten om te hel pen en de wachters de handen vol hadden om de jammerende voerman tot bedaren te brengen, mengde de jonge krijger zich zo onopvallend mogelijk onder de nieuw aangekomenen en toen even later de weg vrij was en de troep verder marcheerde, bemerkte niemand dat zij met één man meer terugkwamen. Aram slaakte heime lijk een zucht van opluchting. Dat was op het kantje af geweest! Stel je voor dat zijn onderneming mislukt was, nog voor hij goed en wel begonnen was! Maar, in ieder geval was hij nu in de stad. Tersluiks keek Aram om zich heen. Hij kon merken dat er een opgewonden stem ming heerste. Overal stonden de mensen in kleine groepjes met elkaar te praten en telkens kwamen zij afdelingen soldaten te- gen. Langzamerhand begon hij zich af te vragen waar zij heen gingen, want, al was hij nu in de stad, om te weten wat er pre cies gebeurd was, moest hij op de een of andere manier binnen de muren van het paleis zien te komen. Doch op hetzelfde ogenblik ging er een schok door hem heen. De soldaten sloegen rechtsaf, een hoek om en plotseling zag Aram een reusachtig wit gebouw, omgeven door een rijk versierd hek. Hoog stak het met zijn torens boven de omgeving uit. Het kon niet anders, dit moest het paleis zijn! En de troep marcheerde er recht op af! De politici hadden het zo mooi vcor elkaar! Op de avond van de vijftiende februari zouden radio en televisie regelmatig de verkiezings uitslagen publiceren en uiteraard ZGuden verschillende kamerleden en ministers werden geïnterviewd. In dit plan is geen verandering geko men. Maar onze radio- en televisie commentatoren zullen nu moeten op boksen tegen een concurrentie, die de ktfk- en luisterdichtheid cp de gere serveerde zenders tot een laag per centage terugbrengt. Want op het tweede televisienet zal op deze avond het Europacupduel tussen Inter Milaan en Real Madrid worden uitgezonden, en welke poli ticus is tegen deze concurrentie be stand? Een topduel, dit treffen tus sen de twee sterkste ploegen van ons continent, die de pech hebben gehad vóór de finaLe reeds tegen el kaar te loten. lenen volkomen kansloos zijn om een doelpunt te scoren. Hun enige waar lijk grootse voorhcedespeler is de snelle Amanclo, die met zijn indruk wekkende solo's te allen tijde in staat is om de vijandelijke defensie te verrassen. Maar bovendien zal In- ter moeten aanvallen om de doelpun ten te maken, die hen de mogelijk heid scheppen de return in Madrid te overleven. Dat wil zeggen dat men niet constant defensief kan spelen en wanneer Inter ten aanval trekt, krijgt Real misschien toch de ruimte om tegenstoten te arrangeren Bang voor elkaar? Nu zal de Inter-voorhoede toch moeite hebben om de Madrileense defensie te overrompelen. In die Spaanse verdediging zijn doelman Betancourt, achterspeler Sanchis en vooral kanthalf Zocco spelers van al lure. U moet vooral eens op die Zoc co letten, een intelligente, technisch voortreffelijke voetbalier, die men gerust op één lijn met een Becken- bauer, en Bobby Moore kan stellen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4