Russische ambassade in Peking houdt rekening met lang beleg A. Heijboer kampioen bandstoten - groep I Parijse vrouwenmoordenaar gearresteerd Nieuw stelsel van omzetbelasting Het overleg van Brandt in Washington Wil de KVP ons nu eens vertellen hoe ze met de VVD tot sociale hervormingen kan komen. Een gewaarschuwd mens stemt voor PEKING, 9-2. In de Russische ambassade in Pekir.g worden, terwijl de demonstraties voer de muur ge- wc on deergaan, voorbereidingen ge- trctfen voor een langdurig beleg. In de ambassade bevinden zich onge veer 100 mannen - 20 vrouwen, de laatsten secretaressen en diploma tenvrouwen zender kinderen. Vanuit Rustend zijn met vliegtui gen tonnen voedsel aangevoerd, die samen met vers brood door Oosteu- repese diplomaten via de zijingang de ambassade bereiken. Het zwem bad van de ambassade Is met water gevuld om over een noodvoorraad te FINANCIËN EN ECONOMIE De E.E.G.-ontwikkeling tot 1970 BRUSSEL, 9-2. De E.E.G.-minis terraad heeft in Brussel eindelijk zijn goedkeuring gehecht aan een E. E.G.-prcgram veer de economische ontwikkeling tot 1970. Het is bedoeld als een richtlijn voor de verschillende onderdelen van de economische politiek van de zes lidstaten (met name ten aanzien van do industriële investering), doch het bindt de regeringen niet. De E.E.G.-commissie heeft het program als economische leidraad vcor de periode 1966-'70 laten ont werpen door een greep deskundigen. Het ontwerp is bijna een jaar in discussie geweest en er zijn door de nationale deskundigen van de zes nogal wat amendementen in aange bracht, alvorens het de uiteindelijke, voor de E.E.G.-ministers aanvaard bare vorm kreeg. kunnen beschikken en volgens som mige functie narissen is de kolen- voorraad voldoende cm het deze maand uit te houden. Betogingen Buiten gaan de betogingen onver minderd door en kreten van de me nigte worden via versterkers over het ambassadeterrein geslingerd. Er komen echter momenten voqt dat de zij ingang van de ambassade vrij is en dan trotseren Ocsteuropese am bassadeurs en lagere diplomaten de Chinese dreigementen dat hun vei- Igiheid niet gegarandeerd kan wor den bij een bezoek aan ce Russische ambassade. Volgens Russische func tionarissen heeft geen Rus het am bassadeterrein verlaten sinds de Chinese leiders hiertoe hebben aan gemaand. De telefoonverbinding met Meskou is onregelmatig en volgens de functionarissen komen via de pest alleen Chinese kranten en pro testen van allerlei instanties en or ganisaties binnen. Kranten uit Rus land of Hong Kong worden niet meer ontvangen. Onderhandelingen in grafisch bedrijf liepen vast UTRECHT, 9-2. De onderhande lingen over de C.A.O. voor het gra fisch bedrijf (technisch bedrijf en chefs) zijn voor onbepaalde tijd op geschort. Het belangrijkste struikel blok was de werkgeversbijdrage voor het vakbondswerk van f 10 per werknemer, die vorig jaar op groot verzet bij de leden van de grafische werkgeversorganisatie is gestuit. Russische orders voor Nederlandse schoenindustrie DEN HAAG. 9-2. De erilers van Rusland veer de Nederlandse schoenindustrie zün thans definitief Levestigd, zc wirdt vernomen van de Federatie van Nederlandse Schoen fabrikanten. Dit betekend, dat in 1967 door 15 Nederlandse schoenfabrieken in to taal ongeveer 750.000 paar letteren schoenen ter waarde van ca. twaalf miljoen gulden naar Rusland zullen worden geëxporteerd. De betekenis hiervan wordt dui delijk als men weet dat de Neder landse schoenindustrie in 1966 24 miljeen paar lederen schoenen pro duceerde en daarvan 4,2 miljoen paar exporteerde. Het stemt de federatie tot voldoe ning dat een aantal Nederlandse schoenfabrikanten op de Russische markt de zware concurrentie uit ons omringende landen met goed gevolg heeft doorstaan. De voorgeschiedenis van deze transactie begon met het bezoek van een Nederlandse economische dele gatie aan de Sowjet-Unie, eind mei 1966. Sclieepvaartberichten Esso Den Haag, 9-2 van Fawley naar Middellandse Zee. Korenia, 8-2 van Bombay naar Cal cutta. Slamat, 9-2 te Djibouti. Schouwen-Diiivelandse sportspiegel Zierikzec staat vcor belangrijk treffen tegen Goes Renesse zal tegen Noormannen danig uit moeten kjjken Zcnnemaire krjjgt het tegen Kwadendamme niet gemakkelijk Bruse Boys kan tegen Snui ncshie verbeteren. VOETBAL K.N.V.B. In de 4e klas G. staat er in cle ontmoeting tussen Goes en Zierikzee heel wat op het spel. In eigen omgeving wist Zierik zee een overtuigende overwinning te behalen, maar nu zullen de rood zwarten reeds dik tevreden zijn als zij de helft van de inzet mee naar huis kunnen brengen. D.F.S. gaat het in de Westhoek opnemen tegen Vosmeer, met de bezoekers als fa voriet. Nieuiv Borgvliet is in eigen omgeving zeker niet geheel kans loos tegen De Schutters 'evenals R.K.F.C. en Halsieren, die het voor eigen publiek gaan opnemen tegen B.S.C. en DIVO. AFDELING ZEELAND. ZON- DAGGOMPETITIE. In de le klas zal Renesse heel wat beter voor de dag moeten komen dan j.l. zondag als het bij Noormannen niet met lege handen wil blijven staan. Drei- schor zal bij het eveneens laag ge plaatste Groede zeker niet aan het kortste eind moeten trekken als het haar positie zal willen verbeteren. Koewacht zal in eigen omgeving nog behoorlijk op haar tellen moeten passen tegen Jong AmbonDomburg en Lewedorpse Boys zullen elkaar op het terrein van eerst genoemde niet veel ontlopen. Patrijzen, na lan ge tijd weer eens binnen de lijnen, zal in eigen omgeving van Robur moeten winnen als het zelf ook niet in de verdrukking zal willen komen Hoofdplaat en Luctor zullen elkaar in het Zeeuws Vlaamse land niet veel ontlopen. In de reserve le klas kan Zierikzee II op zware tegen stand rekenen van Hontenisse II, dat nog maar én verliespuntje meer heeft dan de thuisclub. R.C.S. II en Zeeland Sport IV gaan onder elkaar te Souburg uitmaken wie Zierikzee II het meest gaat belagen. In de 2e klas B zullen Zierikzee III en Re nesse II op eigen grond hun beste beentje moeten voorzetten om de puntjes tegen Hansweertse Boys II en Domburg II kwijt te raken. Zon- nemaire zal de uitwedstrijd tegen Kwadendamme in winst moeten om zetten, een opgaaf welke nog niet zo gemakkelijk is. D.F.S. II en S.V.O.W.K. staan beide voor een zware opgaaf in de uitwedstrijden tegen Luctor II en Kruiningen. In de 3e klas D. is Dreischor II in de thuis wedstrijd tegen Kwadendamme II zeker niet bij voorbaat kansloos. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas kan Bruse Boys haar positie niet onaanzienlijk verbeteren als het morgenmiddag Spui met lege han den naar huis weet te sturen, een opgaaf waartoe wij de groen-witten zeker in staat achten. Voor Mevo zal het niet mee ballen de te ver wachten nederlaag bij Wissenkerke te ontlopen. Arnemuiden II heeft bij Kats de beste troeven in handen, terwijl Middelburg V baas in eigen huis moet kunnen blijven tegen Zaamslag. Kloetinge zal voor eigen publiek nog op haar tellen moeten passen tegen Beren, terwijl ook V.C.K. en Bevelanders elkaar te Koudekerke niet veel zullen ontlo pen. In de2e klas A. spelen al onze teams deze week uit. Brouwersha ven zal in staat moeten zijn om de ontmoeting tegen Wolfaartsdijk II tot een goed einde te brengen. Bru se Boys II zal ivinst moeten boeken bij Yerseke II, een opgaaf welke nog niet zo gemakkelijk zal zijn. W.I.K. en Duiveland zijn zeker nief bij voorbaat kansloos tegen Heinkens- zand en Krabbendijke II. In de 3e klas A. zien wij weinig problemen voor Brouwershaven II tegen haar eigen derde elftal. S.K.N.W.K. moet de ontmoeting tegen D.F.S. IV tot een goed einde weten te brengen, terwijl Z.S.C. te Nieuwerkerk als favoriet binnen de lijnen komt te gen S.K.N.W.K. II. W.I.K. II en Bru se Boys III zullen elkaar te Kerk- werve niet veel ontlopen. JUNIOREN. In groep A I speelt Zierikzee A I thuis tegen Goes A I. In groep A III komt Goes A II op bezoek bij D.F.S. A I, terwijl Zie rikzee A II te gasf is bij Robur A I. In groep B IX speeli Z.S.C. B I te Scharendijke tegen V/.I.K. B I, ter wijl D.F.S. B I in de Westhoek bin nen de lijnen komt tegen Brouwers haven B I. In groep B X gaat S.K.N.W.K. B I op bezoek bij Drei schor B I, Zierikzee B I komt weer binnen de lijnen tegen Bruse Boys B I, terwijl S.V.O.W.K. B I op het sportpark Bannink Zierikzee B II als tegenpartij zal vinden. SPORT BILJARTEN SCHARENDIJKE, 9-2. In hotel Be Lelie te Scharendijke is A. Heij boer van de biljartvereniging De Ca rambole te Dreischor er in geslaagd beslag te leggen op de kampioensti tel bandstoten (groep I) van het dis trict Schcuwen-Duiveland der K.N. B.B. De zwaarste concurrentie had hij hierbij te duchten van J. Everaerls van de B.V. Renesse die net zo veel punten wist te vergaren als de kam pioen maar die met zijn algemeen gemiddelde iets lager bleef. M. v. d. Schee scoorde in dit toernooi met een beurt van 12 caramboles de hoogste serie, terwijl Heijboer met 1,74 het hoogst gescoorde partij ge middelde op naam bracht. De secre taris van het dictrict de heer J. den Haan overhandigde aan het slot da door de deelnemers gewonnen prij zen. De organisatie was bij de bil jartvereniging De Lelie in uitsteken de handen. De eindstand van het toernooi ziet er als volgt uit: A. Heijboer, De Carambole. Dreischor 10 223 173 9 1.29 J. Everaerts, B.V. Renesse 10 236 193 6 1,22 J. Klcmp, K.V.L., Noordgouwe 8 207 209 6 1.00 M. v. d. Schee. Entre Nous, Zierikzee 6 204 204 12 1.00 J. Hulshof. B.V. Renesse 4 175 227 7 0,77 L. C. Kanse, B.V. Renesse 4 202 200 7 1,01 J. Meganck, De Lelie. Scharendijke 0 164 232 5 0,71 Voetbal K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G. Het programma voor a.s. zondag 12 februari luidt: D.F.S.-Vosmecr half drie); Goes- Zierikzee; Nieuw Borgvliet-De Schutters; R.K.F.C.-B.S.C.; Ha lste- ren-D.I.V.O. Een gebied van ongeveer 50.000 vierkante kilometer in de Indiase staat Rajahstan is tot noodtoestand verklaard wegens misoogst en gro te droogte, zo is donderdag in Nieuw Delhi bekend gemaakt. Drinkwater moet er met tankwagens worden aangevoerd. Doile t*n gewonden hij verkeersongeluk SOEST, 9-2. Een verkeersonge luk op rijksweg lb te Scest heeft het leven gekost aan de 45-jarige me vrouw A. A. Hovius-de Groot uit Hilversum. Een persoon werd bovendien zwaar gewend en twee anderen licht. Het ongeluk gebeurde doordat de 41-ja- rjge J. R. K. uit Ermelo door nog onbekende oorzaak op het linker weggedeelte terecht kwam en twee achter elkaar rijdende auto's aan reed. De eerste tegenligger werd nog een tweede maal aangereden door de daar achter rijdende wagen. De be stuurster van de eerste auto me vrouw Hovius-de Groot werd met een schedelbasisfractuur overge bracht naar het ziekenhuis te Soest en later naar het stads- en acade misch ziekenhuis te Utrecht, waar zij vanmorgen is overleden. De 47-jari- ge mevrouw H. van de H.-P. uit Maartensdijk die naast haar zat werd zwaar gewond. Kerkdak stortte in BALTIMORE, 9-2. In Baltimore is donderdag tijdens een dienst het dak van een R.K. kerk ingestort. Mogelijk is het kerkdak onder de last 'van een dikke laag sneeuw be zweken. Het ongeluk deed zich voor tijdens de ochtendmis van acht uur. Volgens de brandweer hebben ver scheidene mensen verwondingen op gelopen. Auto zesmaal over «le kop PARIJS, 9-2. Dc Parjjse politie heeft woensdagavond een oud-Iegio- naire aangehcuden, die heeft bekend een doktersvrcuw te hebben ver moord en sinds 16 maart meer dan 60 overvallen op vrouwen te hebben gepleegd. Dertienjarige spion SAN DOMINGO, 10-2. Presi dent Balaguer van de Domi nicaanse republiek heeft don derdag de invrijheidstelling gelast van een dertienjarige landgenoot, die gedurende ne gentien dagen gevangen heeft gezeten omdat hij werd ver dacht van spionage. De politie arresteerde de jongen toen hij in een vliegtuig naar Frank rijk stapte. In zijn koffers vond men tekeningen van strategische installaties. Hij zou van plan geweest zijn naar MoskoiL te reizen. Kort na zijn arrestatie zei president Bala guer voor de televisie dat de jonge spion betrokken was bij een communistische samen zwering. Zijn ouders hebben nu verklaard dat zij hun zoon naar Frankrijk wilden sturen om hem te laten studeren. De man, Calude Buffet, werd een o ven val op een vijfjarig meisje, ge pleegd in de nacht van vorige week vrijdag op zaterdag in de Parijse buitenwijk Ris-Orangis, noodlottig. De politie kon op aanwijzingen van het meisje, Sylvia, Buffet arresteren. Tijdens het verhoor bekende hij de knappe doktersvrouw mevrouw Be- simensky te hebben vermoord, wier lijk op 19 januari van dit jaar in een taxi te Boulogne, dichtbij Parijs, werd gevonden. In de woning" van de moordenaar werd naast allerlei voorwerpen die hij van vrouwen had geroofd een pi stool gevonden, waarmee hij me vrouw Besimensky had doodgescho ten. Tegenover de politie verklaarde Buffet dat hij zijn overvallen pleeg de cm de vrouwen van hun- handtas te beroven. Op dinsdagavond vond op de rijksweg tussen Nieuwerkerk en Zierikzee, even voor „De Viersprong", een auto-ongeluk plaats, dat achteraf bijzonder goed blijkt afgelopen te zijn. Omstreeks half negen zag de heej v. d. C. uit Nieuwerkerk een, hem even tevoren gepasseerde auto welke over de 100 km reed, plotseling de linkerwegberm inrijden, weer terugkomen op het wegdek, waar de auto omsloeg en deze na vijf of zes buitelingen de rechter bermsloot inrolde. De hevig geschrokken heer v. d. C. reed rechtstreeks door naar „De Viersprong'' waar men onmiddelijk dokter en politie waarschuwde. Dokter van der Zande, welke zeer snel en als eerste ter plaatse verscheen moest tot zijn verbazing vaststellen dat de inmiddels uit de wrakstukken en sloot gekropen bestuurder, de heer R. t. K. uit Zierikzee, geen enkel letsel, zelfs geen schrammetje had op gelopen. Nog dezelfde avond werd de auto door de takelwagen van gara ge Ista weggesleept. Oorzaak van het ongeval bleek het plotseling onwel worden van de bestuurder (z.g, „black-out.") BRUSSEL, 9-2. Minister-presi dent Zijlstra heeft donderdag in de E.E.G.-ministerraad in Brussel in gestemd met de invoering door Ne derland van een stelsel van omzet belasting op de toegevoegde waarde (btw) voor 1 januari 1970. Ook de andere partners zullen dan, voor zover nodig, hun huidige stelsels voor de omzetbelasting aan een uni form E.E.G.-stelsel op basis van de B.T.W. hebben aangepast. Kernwapenverdrag aan «le or«le WASHINGTON, 9-2. De Verenigde Staten en West-Duitsland zjjn ten aanzien van het verdrag tegen een verdere verspreiding van kernwa pens - wat de belangen van de bondsrepubliek betreft - veel dich ter tot elkaar gekomen. Dit heeft de Westduitse minister van buiten landse zaken Willy Brandt, woens dagavond na zijn besprekingen met zijn ambtgencot Rusk en met presi dent Johnson tegenover de pers ver klaard. ADVERTENTIE Meneer Schmelzer, u zegt, dat u so ciale hervormingen tot stand wilt brengen. Daarop heb ik u herhaalde lijk gevraagd„Hoe wilt u dat doen met de VVD?" Er is toch niemand in Nederland die gelooft, dat de VVD vanToxopeus echt iets wil veranderen aan onze samenleving. En dat is nodig, willen we sociaal onrecht voorgoed uitbannen. Niet links praten en rechts doen, maar een duidelijk antwoord, meneer Schmelzer. De kiezers nemen op 15 februari vast niet met minder genoegen. Den Uy7, een man om mee f e werken. 2 Brandt zei dat de Bondsrepubliek de grootst mogelijke interesse heeft voor ailcs wat haar toekomst als in dustriële mogendheid aangaat. Hij vond dat het genoemde verdrag rii'et ten keste mag gaan van de landen die niet over kerniwapens beschik ken. Ook zou men er voor moeten zorgen, dat dit verdrag op de een of andere .manier gekoppeld wordt aan de ontwapening. Overigens verklaar de de minister naar aanleiding van een uitspraak vami zijn collega van financiën, Strauss, dat de Bondsre publiek zich niet tot een „overijlde ondertekening van het verdrag zal laten dwingen", dat men de desbe treffende rede van Strauss te Vils- hoven niet gelijk mag stellen aan een regeringsverklaring. Westduitse vliegtuigindustrie in moeilijkheden HAMBURG, 9-2. Het dagblad „Die Welt" schrijft dat de' West- Duitse vliegtuigindustrie gebrek aan geld, het intrekken van alle mili taire projecten en het ontslag van ongeveer 8000 ingenieurs en techni ci onder ogen dient te zien. In in dustriële kringen acht men voor 1967 een bedrag van 480 miljoen Dm noodzakelijk voor uitvoerihg van projecten, die met name de „Vak 191 B" en de „D.O. 31"-tóesteïlen die verticaal kunnen staf ten en landen - betreffen. Op de begroting wordt slechts voorzien in een be drag van 297 miljoen Dm, waarvan 177 miljoen al is uitgegeven. Het ziet er nu naar uit dat het restant van 120 miljoen Dm ook reeds een be stemming heeft. MINIATUUR- POLITIEK DOESBURG. 9-2. Ook de openbare lagere school in Doesburg in in de ban van de komende verkiezingen. Er zul len door de leerlingen, in na volging van de echte, speciale verkiezingen gehouden wor den. Er zijn zelfs politieke partijen voor opgericht en een van de „schoolpartijen", de „A.S.P.", heeft een interessant eerste punt op het partijpro gramma staan: „hogere lonen voor de meesters en de juf frouwen". Een leerling die on getwijfeld een mooie politieke toekomst vóór zich heeft, is op dat idee gekomen. Hij infor meerde of de onderwijzers en onderwijzeressen ook deel zou den nemen aan de stemming. Dat bleke het geval te zijn. Laten we dan die hogere lonen bovenaan de lijst zetten, zo dacht hij, dan hebben we in ieder geval die elf stemmen van het onderwijzend perso neel. Miniatuurpolitiek van gehalte Een hevige brand heeft donder dag zware schade toegebracht aan het instituut voor geologie en mine ralogie van de universiteit van Straatsburg. Het laboratorium, de collegezalen en de bibliotheek wer den gedeeltelijk verwoest. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 11 en zendag 12 februari Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- góuwe, tel.' (01112) 480, neemt waar voor de artsen Bontkes èn Van Hoorn. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280, neemt waar voor de artsen Simons en Terpstra. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. HET PORSELEINEN MASKER 31. Naarmate Aram dichterbij kwam, ver traagde hij zijn pas. Zou het hem lukken om de slad binnen te komen? De dikke waard had hen verteld, dat er bij de poor ten een scherpe controle was en nu zag hij ook duidelijk dat de wachters idereen, die de poort binnenkwam of uitging, aanhiel den en ondervroegen. Een ogenblik dacht Aram er over een omweg te maken en het bij één der andere poorten te proberen. Doch daar zou het waarschijnlijk precies hetzelfde zijn. De jonge krijger nam een Zo onverschillig mogelijke houding aan en stapte brutaal op de poort toe, terwijl een krakende wagen hem voorbij sukkelde. De schildwacht liet zijn lans zakken en ver sperde hem de weg. „Je nummer?" vroeg deze bars. „Weet je niet dat het krijgers verboden is zich alleen buiten dc stad te begeven?" Bliksemsnel liet Aram zijn gedachten werken. „Drieduizend zeven en zestig", zei hij op goed geluk. Maar de lans werd niet opgeheven. „Laat zien!" beval de wachter kort. „Zien?' 'herhaalde Aram, terwijl hij wan hopig om zich heen keek. Vlak naast hem ondervroeg een andere wachter de voer man van de wagen, zodat hij ook daar niet langs kon. Wanhopig vroeg hij zich af wal hij moest laten zien. Argwanend kwam de wachter een stap naderbij. „Nou?" vroeg hij ongeduldig. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4