T l 1 r L k m m Grote show van landbouwwerktuigen op het industrieterrein Middenstandsprogramma 1967 van C.H.U. Diverse zaken aan de orde in een uitgebreide rondvraag ONZE PUZZEL-RUBRIEK Het Europabus-net Wat biedt de BEELDBUIS? Vermisten in Zuid-Vietnam ZIF.RTK7.EESr.HF. NIEUWSBODE Vrijdag 10 februari 1967 Nr. 19742 (.EBECO presenteeert zich te Zierikzee Z1 FRIKZEE. febru- ari. De (andbouwers van Schouwen-!)ui- veland, uit geheel Zeeland, uit Brabant en van de Zuid-Hol landse eilanden heb ben deze laatste da gen van de week alle aanleiding om een bezoek te brengen aan het Zierikzeesc industrieterrein. Daar immers organiseert de CEBECO op 9, 10 en 11 februari een grote shew van de meest uiteenlopende landbouwwerktuigen. Deze groot opgezet te show wordt geor ganiseerd door het centrumbedrijf Goes van de CEBECO, dat filialen heeft in alle genoemde gebieden van het zuid-westen. Niet alleen voor de boer is er zeer veel to zien op het gebied van de landbouwme chanisatie - afge stemd op het zuid westelijk kleigebied - maai* ook aan de vrouw is gedacht. Voor haar is speciaal een diepvries- en koelkastprogramma opgesteld, zoals dat gangbaar is voor de boerderij. De 'tentoonstelling wordt afgewisseld met in de middaguren doorlopende filmvoorstellingen over de aardap pelteelt en een speciale film over tractoren. Gisteren, op de eerste dag heerste in het tot tentoonstelling in gerichte CEBECO-gebouw reeds 's morgens een grote drukte, met veel belangstelling ook van buiten Schouwen-Duiveland Voor de be zoekers werden dagelijks fraaie prij zen beschikbaar gesteld, dat wil zeg gen voor degenen die in het bezit zijn van een bepaald toegangsnum mer. Deze prijzen worden 's avonds in het tentoonstellingsgebouw be kendgemaakt door burgemeester D. W. Kastelein van Zierikzee. De omzet van het centrumbedrijf Goes van de CEBECO bedroeg in de periode van 1 juli tot 1 januari j.L ruim vier en een half miljoen gub- den. De omzet op Schouwen-Duive land in het boekjaar '65-'66 was f 650.000-, Het afgelopen halfjaar, dus van juli tot 1 januari j.l. be droeg de omzet op Schouwen-Duive land reeds f 480.000,-. Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 8-2. Op de jongste raadsvergadering van de ge meente Westerschouwen, ender voor zitterschap van burgemeester H. P. Ever wijn, zijn in de rondvraag nog verschillende zaken aan de orde ge steld. De heer Kloosterman zou wat ach terweggetjes van de Noordstraat willen verbeteren, hetgeen de voor zitter zal bezien. Op de vraag van de beer Kloosterman, «iu b. en w. het standpunt huldigen dat zonder rio lering g'een uitbreiding van kampeer terreinen toegestaan zal worden, of ar in Westenschouwen toch uitbrei ding komt antwoordde de voorzitter duidelijk: „Neen'. Parkeerwachters zijn moeilijk te krijgen. Dit deelde de voorzitter mee op een vraag van de heer Steur die gaarne parkeergel'den zou innen. Verder vroeg de heer Steur of er geen ventilatortje in de vergaderzaal kon komen die de rook kan verdrij ven. Hieraan wordt gewerkt. Ook de heer Hendrikse vroeg nog Na het „schokje" van de week te voren, toen de oplossing bij de puz zel stond, hebben de „denkers onder ons" op de laatste puzzel weer hun best, moeten doen. Dat is goed gelukt want de meeste oplossingen waren juist. De eerste prijs is bestemd voor: mej. P. van Roon, Boulevard 13, Katwijk aan Zee De tweede prijs gaat naar: mevr. G. Donkers-Merle, Duivelsbruglaan 72, „Huize Zcnneleen", Breda. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: l. tombe; 4. mos; 6. aster; 10. i.o.; 11. v.a.; 12. ik; 14. om; 15. ra; 17. slap; 19. koel; 21. n.b.; 22. ijle; 24. or; 25. re; 26. pro; 27. I.d.; 29. a.v.; 31. st; 32. ge; 33. asem; 35. last; 37. art; 38. trompet; 40. tol; 42. kap; 45. maandag; 49. mus; 51. does; 53. gaai; 56. n.t.; 57. s.g.; 58. p.k.; 60. fa; 62. and; 64. el; 65. au; 67. rob; 69. r.o.; 70. krib; 72. arno; 74. se; 75. si; 76. po; 77. n.n.; 78. du; 80. llano; 81. nap; 82. ketel. Verticaal: 1. turijn; 2. mi; 3. bos; 4. map; 5. sik; 7. sol; 8. t.m.; 9. robot II. vara; 13. kort; 16. al; 18. I.o.; 20. ee; 21. nr; 23. eist; 26. pest; 28. de; 30. vlo; 31. sip; 32. ga; 33. ar; 34. mt; 35. lt; 36. to; 37. alk; 39. men; 41. lus; 43. ad; 44. pond; 45. m.s.; 46. alg; 47. dop; 48. g.g.; 49. maar; 50. ui; 52. et; 54. af; 55. karei; 57. slip; 59. karn; 61. abeel; 63. no; 64. er; 66. un; 68. os; 70. kin; 71. bon; 72. a.n.p.; 73. ode; 75. s.a.; 79. uit. DE NIEUWE PUZZEL 7" i J f 6 7 9 /O >r /3 'V Ji m/ó '7 ló '9 Zo 21 U 23 if 26 28 '4 ÈO Jr~~ ji ji h 36 J8 49 Vo m </J </v i/6 v i/8 «9 n Si S3 s</ yó 28 6o ir~ 03 0f 66 46 r 7' 7< 7' 7* 77 7' r De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: l. landbouwwerktuig 3. familielid 6. Europeaan; 9. pers. voornaamw.; 11. soort vogels; 14. scheepsterm; 16. uitroep; 17. familie lid; 18. voorzetsel; 19. de onbekende; 20. aanw. voornaamw.; 22. moeder; 25. hetzelfde (afk.); 27. vruchtbare plaats; 28. plaats in Duitsland; 30. stel; 31. eerwaarde heer (Lat. afk.); 32. bergplaats34. vat; 35. Chinese maat; 36. rivier in Brabant; 37. geestdrift; 40. strafwerktuig; 42. voor; 43. keukengerei; 44. watertje; 47. inhoudsmaat; 50. N.V. (Fr. afk.); 51. inhoudsmaat; 52. noodsein; 54. gewicht (afk.); 55. eerste persoon (afk.); 57. plant; 58. waterdier; 60. plaats in de Betuwe; 61. eenh. van kracht (afk.); 62. meisjesnaam; 64. plaats -in Italië; 66. heilige afk67. voorzetsel; 69. gevangenis; 70. op de wijze van; 71. land in Europa; 74. gelijke; 78. de onbekende (afk.); 79. vreemde munt; 80. filmmaatschappij 81. bekende motorraces (afk.). Verticaal: 1. maanstand (afk.); 2. plaats in Spanje; 3. onder andere (afk.); 4. Engelse afstandsmaat; 5. als eerder (afk.); 6. voegwoord; 7. sprakeloos; 8. voorzetsel; 9. vernuf tig; 10. voegwoord; 12. uitiroep; 13. ijverig; 14. plaats in Drente; 15. het Romeinse rijk (afk.); 19. gevangenis 20. deel v. Sumatra; 21. pers. voor naamw.; 23. meisjesnaam; 24. heilige stier; 26. spoedig; 29. zeepwater; 33. breedvoerig; 35. soepel; 38. gevange nis; 39, zwaardvis; 40. klierstof; 41. aanzien; 44. hoender; 45. nobel; 46. loterijbriefje; 48. deel v.e. trap; 49. rechtsgebied; 50. vruchtennat; 52. houding; 53. glazen uitbouw; 56. staatsbedrijf; 58. geogr. aanduiding (afk.); 59. ambtshalve (Lat. afk.); 63. oosterse jongensnaam; 65. kreupel; 68. titel (afk.); 70. pers. voornaamw.; 71. voorzetsel; 72. soort onderwijs (afk.); 73. windrichting (Eng. afk.); 75. bijwoord; 76. zangnoot; 77. Frans voegwoord. eens duidelijk „Komt er nergens uit breiding van kampeerterreinen?". Nogmaals antwoordde de voorzitter: „Neen". De heer Hendrikse zag gaar ne de drains van de sportvelden schoongespoeld. Alleen voor het sportpark „Van Zuijen" is hier op dracht voor gegeven. Over de dou ches in gemeentewoningen zeidie wethouder v. d. Klooster dat de meeste bewoners er geen prijs op stellen. „Hoe is de bouw der ratio-wonin- gen? Zijn er rapporten?", vroeg de heer Hendrikse. „Neen." zei de voor zitter er aan toevoegenddat deze bouw massiawerk "is en nooit zoveel aandacht krijgt dan particuliere bouw. In het kader van de ratio- bouw slaan deze woningen geen slecht figuur, volgens Middelburg. De heer Hendrikse hechtte meer waarde aan een rapport uit de eigen dienist dan van een opzichter die vol gend jaar de streek verlaat, ,,'t Klinkt verdacht", meende wethouder v. d. Klooster. „Bij massabouw is het toe zicht slap; in Zierikzee zijn al ge breken opgetreden en in sommige woningen loopt het water op de bed den", merkte de heer Hendrikse op. De klap op de vuurpijl kwam van de heer Kloosterman die zei dat bij de ratiobouw 'in Haamstede ieder huis een scheve wand h'eeft. De voorzitter zegde toe een en ander eens na te zien. De Oostenrijkse woningen Over de Oostenrijkse woningen moet de gemeente nog aanvullende gegevens opsturen naar Den Haag voordat er een definitieve uitspraak komt. In Renesse is d'e klok nog ka pot. Een opmerking van de heer Hoogerhuis die ter antwoord kreeg dat opdracht gegeven is voor repa ratie. De zelfde vragensteller had vernomen dat mensen die in Renesse wilden wonen verwezen werden naar Haamstede en naar Middenschouwen. Volgens de voorzitter zijn dit mensen die klachten over hun woning heb ben en er zijn te weinig woningen, doch discriminatie van Renesse is het ni'et. De heer Dalebout zou igaarne twee lantaarns bij het Oostenrijkse dorp zien geplaatst. Deze worden opgeno men. Over een zekere voorkeur bij het uitgeven van een bouwvergun ning was geen sprake. Er zat een fout in de kaart van he't betreffende uitbreidingsplan. „Is er nog plaats voor oude tram wagons", vroeg de heer Padmos. De ze gaan verdwijnen en de plaatsen krijgen een andere bestemming. De heer Westhoeve meende dat er in Renesse een woning zonder ver gunning was gebouwd, doch de voor zitter antwoordde dat er gebouwd is in afwijking van de vergunning. Een rapport hierover komt naar b. en w. De heer Westhoeve zei verder nog dat een dame twee garages bouwde, die tnu zomerwoningen gaan worden. Diit zal bekeken worden. Tot slot ontspon zich nog een dis- kussie over de vraag hoe het beste de ratiowoningen verdeeld zouden kunnen worden. De 'heer Klooster man stelde deze vraag en. kwam op het idee om een wacht- en een ur- gentielijst aan te leggen. Wethouder v. d. Klooster zeide dat deze verde ling al vanaf 1945 erg moeilijk is en wel zal blijven ook. Nog juist voor middernacht sloot de voorzit ter deze vergadering, waarin de raadsleden in een nieuwe opstelling gegroepeerd zaten. Motelroof in Hollywood HOLLYWOOD, 9-2. Drie mannen hebben donderdag een overval ge pleegd op een motel in Hollywood. Zij maakten zich uit de voeten met juwelen en geld, volgens de motel directie met een totale waarde van ruim drie-en-een-half miljoen gul den. DEN HAAG 9-2. Het regeringsbe leid moet zodanig gericht zijn dat binnen ons volksbestaan de midden stand zich in ruime mate kan ont plooien. Als uitgangspunt daarvoor kiest de Christelijk-Historische Unie een economisch en sociaal beleid dat voldoende ruimte geeft aan de eco nomische ontplooiing van het indivi du in het maatschappelijk verkeer. Aldus begint het dezer dagen ver schenen middenstandsprogram 1967 van de C.H.U. Een dergelijk beleid houdt in een respecteren en bevorderen van de persoonlijke eigendom en het stimu leren van de spaarzin in ons volk. RECHTSZAKEN Marihuana in b.h. AMSTERDAM, 9-2. De Amster damse rechtbank heeft de 30-jarige in Suriname geboren werkster Wil- ma M. D. wegens het in haar bezit hebben gehad van een kleine hoe veelheid marihuana veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waar van twee voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. Er was negen maanden waarvan drie voorwaarde lijk met aftrek van het voorarrest geëist. De politie had de marihuana aangetroffen in de b.h. van de vrouw die zei dat zij het had gekregen van een Marokkaan en dat het voor eigen gebruik bestemd was geweest. Willen wij deze doeleinden nastre ven. dan zullen wij daarbij moeten steunen op een economisch systeem, met een vrije prijsvorming, en een ondernemingsgewijze produktie. „Het midden- en kleinbedrijf le vert een aanzienlijke bijdrage aan de bevordering van de werkgelegen heid. Zij bedraagt ruim een kwart van de totale werkgelegenheid. Het versterken van de positie van de middenstand betekent een automa tische en waarneembare bevordering van de volledige werkgelegenheid, een der «hoekstenen van onze natio nale economische politiek", aldus het program. SOEST. Een verkeersongeval op de rijksweg ter hoogte van de ge meente Soest heeft donderdagmid dag het leven gekost aan de 50-ja- rige mevrouw A. Kooij uit Soest. UTRECHT, 9-2. Het Europabus- net is aanzienlijk uitgebreid. Dit jaar rijden op 168 toeristische routes Europabussen. Zij rijden onder su pervisie van de Unie van Wegver- voersdiensten van de Europese spoorwegen, waarbij 16 landen zijn aangesloten. Sinds kort behoort ook Hongarije tot de aangesloten landen. Het Europabus-net heeft thans een lengte van meer dan 100.000 km. In het tot koel-afdeling ingerichte gedeelte van de tentoonstelling staat een installatie die speciaal de aandacht trekt van de melkveehouders, namelijk een bussenkoelsysteem met ijswater. Via dit systeem kan een zeer snelle koeling verkregen worden van de melk, hetgeen uiteraard vooral in de zomermaanden een oplossing kan betekenen. De melk blijft immers gekoeld tot ze wordt opgehaald. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De NTS zendt zater dag 18 en zondag 19 februari op Ne derland 1 rechtstreekse reportages uit van de wereldkampioenschappen schaatsen voor dgmes, die in De- venier worden gehouden. DEN HAAG. De minister van ver keer en waterstaat, dr. J. E. de Qauy wil de mogelijkheden van regelmatig contact met het bouwbedrijfsleven overwegen, gezien de sterk gemecha niseerde graad van de bedrijven, die o.m. bij infrastructurele en wegen bouwprojecten zijn betrokken. SCHIPHOL. De grote operatie- Schiphol nadert snel. In beginsel is de opening van de nieuwe luchtha ven, die door de koningin zal ge schieden, vastgesteld op vrijdag 28 april. Verpleegsters als Valentines Er leefde eens een monnik, Valentyn, die alle mensen, die hem opzochten bij het afscheid nemen een bloem overhandig de uit zijn welverzorgde tuin. Hand over hand begint ook in Nederland de Valentijn-ge- dachte veld te winnen. Mis schien als tegenwicht tegen de verzakelijking van deze tijd krijgt de 14e februari, Valen- tijndag, meer en meer aan dacht als de gelegenheidsdag, waarop men zich eens extra bezint op de vriendschap en de attentie, waarmede men deze kan bestendigen. De waardering, die geheel ons volk heef, voor verpleegsters, vindt voor het jaar 1967 een symbolische uiting in het Va- lentijngeschenk dat een hon derd-tal verpleegsters, ver spreid over het gehele land zal ontvangen. Deze Valentijn- actie wordt dit jaar georgani seerd door het Bedrijfschap Banketbakkersbedrijf in sa menwerking met de Konink lijke Droste Fabrieken en de Union Chocoladefabriek. UTRECHT. Aan de rijksuniversi teit in Utrecht promoveerde pater E. Roebroeck uit Utrecht tot doctor in de ïetteren op een proefschrift over „Het land van Montfort". DEN HAAG. De gemeenteraad van Den Haag wordt voorgesteld in prin cipe te besluiten tot fluoridering van het drinkwater om tandbederf te voorkomen. Zeven jaar is deze kwestie in studie geweest. AMSTERDAM. Het vrouwen-actie comité voor vervroegd AOW-pen- sicen zal zaterdag 11 februari in Amsterdam een demonstratieve op tocht houden. UTRECHT. Prins Claus woonde in Utrecht een vergadering bij van het Nederlands instituut voor ruimtelij ke ordening en volkshuisvesting. UTRECHT. Op minstens twintig personenauto's hebben donderdag ochtend flinike schade opgelopen bij enkele kettingbotsingen op de rijks weg Utrecht-Den Haag ter hoogte van De Meern. UTRECHT. Het college van b. en w. van Utrecht is van oordeel, dat het rijk zou moeten bijdragen in de kosten van het stedelijk openbaar vervoer, nu het accent steeds meer komi te liggen op de verkeerstech nische functie. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Valkenburg (Z.H.): G. Zonneveld, Kerkwerve-Seroos- kerke; te 's-Hertogenbosch (vac. K. A. Oskam) (toez.): M. B. Blom, Hens broek; te Gorssel (toez.): E. Granms- bergen, Hontenisse. Bedankt voor Scherpenzeel (Fr.): S. den Blaauwen, Oostwold. Ger. Kerken Beroepen te Varsseveld: W. M. de Bakker, Zuidwolde. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Nagele (N.O.P.): J. Geertsema, Kantens. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Goes: kand. A. Broer- sma, Leeuwarden en kand. W. J. Quist, Hilversum; te Nieuw-Vennep: kand. A. Broersma, Leeuwarden en kand. J. Kruis, Apeldoorn. Ger. Gemeenten Tweetal te Klaaswaal: M. G. Mouw, Middelharnis en J. C. West- strate, Meliskerke. ZONDAG 12 FEBRUARI. NED. 1: Ui, het Bisletstadio,, in Oslo komen de reportages van de strijd om het wereldkampioenschap, waarin Ard en Kees vandaag op de 1500 en 10.000 meter in actie moeten komen. Het avondprogramma begint met „Woord voor Woord" en „Zin gend Geloven", waariu negen kerk koren samenkomen. Om half acht gaan we dan tveer verder met de sport. De NCRV besteedt een fiks deel van de zondagavond aan de avonturen van de kleine David Cop- perfield. Hij heeft afscheid genomen van zijn school en zoekt nu een baan Een half uurtje vervolgens met de vermaarde „Compagnons de la Chansons". Alvorens de dagsluiting de aandacht vraagt nog een nieuwe serie, getiteld „Arm en Rijk". Kees van Langeraad en Nico van Vliet zijn eens gaan kijken wa, nu eigen lijk precies ontwikkelingshulp is en zullen in deze documentaire wat tneer vertellen en vooral laten zien van de nood in sommige delen van de wereld. NED. II: „Thierry la Fronde" opent weer het programma van de NTS op het tweede net. Het derde deel van „Wie zijn toch die Amerikanen" zet ons terug in de tijd. Na het journaal krijgt „Dr. Kildare" weer te maken met enkele misstanden in de medi sche wereld en met lastige patiën ten. Om half negen is he, dan tijd voor de variété-artiesten wit de goe de oude tijd. Tot slot van de avond de kunstrubriek van de NTS „Be weging" waarin o.m. het bekende ballet van Rudi van Dantzig Mo- numenvoor een gestorven jongen". Het ballet heeft de homosexualiteit als onderwerp. MAANDAG 13 FEBRUARI. NED. I: Van kwart voor zeven tot acht uur zien we achtereenvolgens Pipo, het journaal en de Dick van Dyke show", met daar tussendoor de reclame. In het AVRO programma vervolgens „Klankklaar Nederlands" Het is een heel merkwaardig con cert, dat wordt gegeven door Neder lands oudste orkest, voor deze ene gelegenheid gevormd en „Boven de 65 Kamerorkest" gedoopt. Alle mu sici, inclusief dirigent Sam Swaap zijn AOW trekkers. Daarna kunnen we in „The Fugitivezien hoe Ri chard Kimble nog steeds op vrije voeten is. Tot slot van de avond „AVRO's Televizier". Deze extra lange aflevering is geheel gewijd aan de politiek. Alle lijsttrekkers zijn opgetrommeld om hun laatste woordje tof de kijkers ie spreken. NED. II: De KRO gaat op het tweede net van start met een afle vering van de Engelse televisieserie „Jazz 625". Steve Race introduceert in deze aflevering he, vermaarde or kest van Julian Canonball Adderley, een van de grootste figuren uit de moderne jazz. Daarna komen de kunstminnenden aan bod met de derde aflevering van de reeks gedra matiseerde documentaires over het leven van Michelangelo. Na de re clame, het laatste nieuws en de tweede aflevering van de nieuwe Teleacles over „Automatisering". ZONDAG 12 FEBRUARI. NED. I: 13.15 Wereldkampioen schappen schaatsen; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Zingend geloven; 19.30 NTS-sport; 20.25 Journaal; 20.30 David Copperfield; 21.15 Les compagnons de la chanson; 21.45 Arm en rijk; 22.20 Overdenking; 22.25 Journaal. NED. II: 19.00 Thierry la Fronde; 19.25 Wie zijn toch die Amerikanen; 20.00 Journaal; 20.05 Dokter Kildare 20.30 De goede oude tijd; 21.10 Be weging; 22.00 Journaal. MAANDAG 13 FEBRUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal 18.55 Reclame; 19.00 Kenmerk; 19.30 Dick van Dyke; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal20.16 Reclame; 20.20 Klankklaar Nederlands20.55 The fugitive; 21.45 Televizier NED. II: 20.00 Nieuws; 20.01 Re clame; 20.05 Jazz 625; 20.35 Het le ven van Michelangelo; 21.56 Recla me; 22.00 Journaal; 22.30 Teleac. SAIGON, 9-2. Het aantal vermis te Amerikaa.nse militairen is vorige weök op 500 gekomen, zo is van Amerikaanse zijde in Saigon ver klaard. Waarschijnlijk een derde hiervan zijn piloten die boven Noord-Vietnam zijn neergeschoten. Het aantal Amerikaanse militai ren in Zuid-Vietnam is vorige week met 6.000 gestegen, in totaal zijn er nu 410.000. Vorige week werden 117 Amerikaanse militairen gedood en 920 gewond, 170 Zuidvietnamezen sneuvelden en 26 worden vermist. In Mexico is donderdag een vliegtuig verongelukt van een Cu baanse luchtvaartmaatschappij. 12 mensen hebben het leven verloren en verscheiden.? zijn gewond. Het onge luk gebeurde bij Texcoco, 25 km ten noorden van de stad Mexico. Kosygin dineerde met Britse koningin LONDEN, 9-2. Premier Kosygin heeft donderdagavond als eerste Russische premier gedineerd met de Britse koninklijke familie op Buck ingham Palace. Kosygin was geze ten aan de rechterzijde van koningin Elizabeth en tegenover hen zat de hertog van Edinburgh met rechts van hem Kosygins dochter Lyoed- mila Gvisjiani. Achtenvijftig gasten onder wie premier Wilson zaten aan aan het diner. Er werden geen toe spraken gehouden. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3