„Instrumentale" gaf concert in Zierikzeese Concertzaal STREEKNIEUWS Doden door aardbeving in Columbia De K.V.P. en de andere partijen Groep bouwvakkers legt werk neer Voor 25 jonr.... ZOONTJE Het toneel van. de Zierikzeese Con certzaal was donderdagavond belang rijk vergroot om al de strijkers en blazers van de Vereniging voor In strumentale Muziek een plaatsje te kunnen geven voor het jaarlijkse concert op Schcuwen-Duiveland. Met erdere woorden: bet podium was vol. Hetzelfde kan echter niet gezegd worden van de zaal. Immers, vooral beneden" bleven nogal wat stoelen leep. De muziekliefhebbers die hier hadden kunnen zitten maar niet ver schenen hebben bepaald wel wat ge mist want de Instrumentale onder leiding van de dirigent Jan Out en met als soliste de alt Aafje Heynis hebben het publiek een geslaagd en gevaneerd concert geboden en daar bij - zoals andere keren - veel ver diende waardering geoogst. Hoogtepunten „in de zaal"- de jeugd was er bij. maar ook de aan wezigheid van Je burgemeesters Kas telein, Everwijn, Van Eeten, Francke en het lid van Ged. Staten de heer Van Geesb'-rgen mag hier zeker :iiet cnverir.eld blijven. Een andere „uiterlijke kant" van dit concert: Zierikzeeënaars met al leen in de zaal maar ook op het po dium. Niet minder dan vier violisten en een trompettist „van eigen bo dem" werkten mee aan dit concert van de Instrumentale: mej. El. v. d. Ende, de heren Vlinkervleugel. v. d. Lelie, Kooiman (viool) en kweek- schüolleerlmg Hans v. d. Velde (trompet). Het concert: d> ragfijne wonder- DODELIJKE ONGELUKKEN BROEKSTERWOUDE. Uit Broek- sterwoude is donderdag in het zie kenhuis in Dokkum bezweken aan de zware verwondingen, die hij de avond tevoren opliep bij een ver keersongeval in zijn woonplaats. ROUVEEN. Op de oude Rijksweg in Rouveen, behorend tot de ge meente Staphorst, is de 83-jarige J. Buitenhuis uit Rouveen om het leven gekomen, toen hij met zijn fiets aan de hand de weg overstak zender op het verkeer te letten. Hij werd door een passerende auo aan gereden en overleed ter plaatse. VOORBURG. De 62-jarige schip per A. Holleman uit Krimpen aan de IJssel is in een scheepsruim ge vallen en korte tijd later overleden. SPORTBERICHTEN BILJARTEN Om gewestelijke titel 2e klasse libre lijk en weldadige muziek van De bussy was vcor ens hei ..instrumen tale" glansnummei van de avond. En di't na de twee Rückert-liederen van Mahler met grote dramatische kracht gezongen door Aafje Heynis! Zeer in dringend was vooral Um Mitteinacht: Herr über T d und Leben. Du halt die Wacht um Mitternacht! Een andere wereld: Mozart's Sym fonie nr. 35 In D, een stralend en feestelijk begin van deze fijne mu ziekavond. Stabat Mater van Vivaldi kemt hier op de laatste plaats. Na hel horen van Debussy's Petite Suite was het - althans voor ons - niet eenvoudig cm met alle respect voor de zeer gevoelvolle vertolking door soliste en orkest deze geladen dra matiek opnieuw te beleven. Terwijl de zaal zorgde voor een langdurig applaus bood leerling-vio liste Neileke Koopman d-r zangeres en dirigent een fraai boeket aan. J. ZIERIKZEE N.V.V.-T.B.C.-fonds collecte De jaarlijkse collecte van het N.V.V.-T.B.C.-fonds „Zonnestraal" zal plaats vinden in de week van 12 tot en met 18 februari. De 'collec te wordt gaarne aanbevolen in de gunst van de burgerij. Zendingsavond Hervormde Kerk Op maandag 13 februari a.s. wordt vanwege de Ned. Hervormde kerk een zendingsavond gehouden in het ned. hervormd verenigingsgebouw. Op deze avond zal door ds. P. J. Mackaaij uit Oegstgeest het echt paar dr. G. F. Drejer worden voor gesteld. Dr. en mevrouw Drejer zijn in opleiding geweest aan de zen dingshogeschool te Oegstgeest en zullen zeer binnenkort naar Toum- bar (Kameroen) vertrekken. De bedoeling van de zendings avond is dat de gemeente Zierikzee een band aangaat met genoemde zendingsarbeiders. Zij zullen vanuit Kameroen contact houden met Zie rikzee en naar hier hun rondzend brieven sturen. Dit komt maandag avond a.s. uitvoerig ter sprake en daarbij zal gelegenheid zijn om per soonlijk kennis te maken en vragen te stellen. Opbiengst UV.V.-colecte De opbrengst van de U.V.V.-cöl- lecte, die zal worden bestemd voor het bejaardenwerk, heeft opgebracht f 882,85, een fraai resultaat, waar over het bestuur zeer content is. KERKWERVE Toneelmiddag ouden van dagen Woensdagmiddag 8 februari j.l. waren de ouderen van •Ellemtet. Scharendijke en Noordgcuwe te gast bij ce bejaarden van Kerkw&rve, waar die middag door de Christe lijke Bceren en Tuindersbond een to neelstuk werd verzorgd. Ds. Westerink kon bij de opening van deze middag een groot aantal bejaarden welkom heten. Ne gebed en psalmgezang volgde de toneel groep van de C.B.T.B. die met suc ces het toneelstuk in drie bedrijven „De p.- ets van Akkerlust" naar vo ren bracht. Dit toneelstuk dat goed naar veren werd gebracht kreeg dan ook een dankbaar applaps. Van ce C.B.T.B. een lofwaardig Initiatief om zonder enige vergoeding de bejaarden een genoeglijke middag te verschaffen. Mededeling werd gedaan flat de volgende soes voor de bejaarden van Kerkwerve zal worden gehouden op donderdag 23 februari a.s. Door de dames van het comité werd de ge bruikelijke koffie en keek geserveerd Met een dankwooz'd aan de toneel groep en het organiserend comité vcor de hartelijke ontvangst en de geslaagde middag, sloot ds. Schone- veld cie bijeenkomst af. DREISCHOR Vergadering Z.L.M.-afdeling Op dinsdag 14 februari a.s. wordt in hotel „De Drie Schapen" de alge mene vergadering gehouden van de ZLM-afdeling alhier. De heer ir. Hulsbos zal spreken over „Buiten landse werkzaamheden van de Heir- de Maatschappij" met dia's. Ver toond worden de films „Overwin ning der jungle" en „Werkzaamhe den in Iran". NIEU WERKERK De verkeerscursus Van de zijde van de afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer, deelt men ons mede, dat door om standigheden vanaf 16 februari a.s. op donderdagen in gebouw „Reho- both" de verkeerscursus zal worden gehouden. Opgave tot deelneming is nog altijd mogelijk. Ambtsdragersvergadering Hervormde kerkeraden De ambtsdragersvergadering van leden van de kerkeraden der Her vormde gemeenten cp Schouwen- Duiveland, in het gebouw „Reho- bcth" te Nieuwerkerk was druk be zocht. Ds. G. Huizing uit Haamstede sprak daar in zijn openingswoord zijn vcldoenning over uit. Als schriftgedeelte werd gelezen Matth. 24 vers 45 tol Matth. 25 vers 13. De bedoeling van deze avonden, is het met elkaar in ^iseussie brengen van een bepaald onderwerp en voor deze avond ging het om „Het Konin krijk Gods In de e:rste vraag werd gesteld: komt het of gaan we er heen en in onderdelen; ziet u daarvan iels in deze wereld? a. In politiek en b. in uw eigen leven. Discussieleider was ds. H. J. Groe- newegen te Oosterland en de discus- sie over deze vraag was zo geani meerd dat men niet meer toe kwam aan twee andere vragen, die nog op het uitgereikte stencil stonden. Ds. Schoneveld, Dreischor-Noord- °9uwe eindigde met dankgebed. BRUINISSE BOGOTA, 9-2. 68 personen hebben het leven verloren en zeker tweehonderd werden gewond bij een aardbeving, die donderdag Colum bia irof. 1 OUWERKERK. è-2. Dit weekend r Het zwaarst wérd het district Hui- zal te Ouwerkerk in hotel Vijver berg het toernooi plaatsvinden voor ck gewestelijke titel 2e klas libi'e. Het district ^chouWen-Duivèlanj zaf hierbij vertegenwoordigd' zijn dc'or haar kampioen J. den Haan die zeker zijn. uiterste best zal doen om in dit gezelschap een zo goed moge lijk figuur te slaan. Daar de deelne mers alle op de kampioenstitel van district beslag wisten te leggen mag er een spannende strijd worden ver wacht waarbij de biljarüiefhebbers zeker aan hun trekken kunnen ko men. Hedenavond zal om 7 uur met de eerste partijen een aanvang wor den gemaakt waarna het morgen wordt voortgezet om zondagavond rond zes uur te worden afgesloten. De deelnemers zijn: H. Kamerbeek, Zaltbommel; T. Witteveen, Helmond; C. Jaspers, St. Wiilebrord; M. Ma- chielse, Fijnaard; A. Buijs, Etten; F. Di&leman. Axel en J. den Haan, Haamstede. Hieraan zal nog de ver tegenwoordiger van het district Os, welke nog niet bekend was, worden toegevoegd. la geteisterd, dat ongeveer drïëhbn- derd kilometer ten zuiden van de hoofdstad in het centrale Andesgé- bergte ligt. BRUINISSE, 9-2. De gymnastiek vereniging Kwiek te Bruinisse be leeft een tijdperk van grete bloei, want waar vindt men hier een twee de vereniging met 175 leden. Het be zoek aan de jaarvergadering stak daar echter engunstig bij af en de presidente van het bestuur mevrouw Van Leeuwen-Sieling was daarover ook wel wat teleur gesteld. Muziek en toneel op uitvoering „Luctor et Emergo" RENESSE, 9-2. Vcor een tot de laatste plaats bezette zaal van het Dorpshuis gaf het fanfarekorps „Luctcr et Emergo" haar jaarlijkse donateurs uitvoering. In zijn ope ningswoord sprak de voorzitter, de heer J. A. Kcuman, een bijzonder wcord van welkom tct de burge meester van Westersohouwen H. P. Everwijn, de ere-voorzitter en oud burgemeester van Renesse de heer \V. II. Schelder en echtgenote en de ere-leden M. C. v. d. Bout, C. Dorre- man sr. en K. v. d. Have. De voor zitter liet hierna in kerte trekken de aktiviteiten van het afgelopen jaar de revue passeren waaruit bleek dat het korps weer talrijke malen ak- tief is geweest. Dank bracht hij aan de donateurs v~or het begrip dat zij hadden ge- tc nd bij de verhoging van de dona- tcursgeiden. De cud-papier-aktie is in het afgelopen jaar niet zo ge'-* slaagd a.ls in de voorgaande jaren, daar de afnemer niet meer bereid is gevonden om dit op te halen. Dank bracht hij aan de heren J. J. Padmos en A. Zanddijk vcor de medewer king welke zij In ze'hadden ver leend. Een nieuw plan staat hiervoor cp stapel, wat op de eerstkomende ledenvergadering ter tafel zal wor den gebracht. Een bijzonder woord dan dank bracht hij ook tot de direk- teur de heer J. H. Blom voor het vele werk dat hij zich in het afgelo pen jaar voor het corps heeft gedaan. De aktiviteit van de direkteur en het gehele korps vond zijn beloning in het concours te Hoinkenszand waar „Luctor et Emergo" erin slaagde tot de afdeling Uitmuntendheid door te dringen. De heer A. Padmos werd dank gebracht voor de leiding wel ke hij aan de tamboers geeft. Al met al concludeerde de voorzitter is het vcor Luctor et Emergo een goed jaar geweest waarbij er in het korps een uitstekende verstandhouding heerste. Het muzikale gedeelte Onder leiding van de direkteur bracht het korps hierna het muzika le gedeelte van het programma waarbij o.m. ten gehore werden ge bracht ,Men of Music", „Ierse Suite" (naar oude volksliederen) a. Saint Patrick's day, b. The Londonderrey Air en c. The Minstrel Boy; „De Graaf van Luxemburg", „l'Esterel"; „Yesterday" en „Close Up". Bijzender in de smaak viel ook hot optreden van de twee leerlingen Helma Primus en Ineke Wandel die met twee jeugdleden welke nu 1 jaar in het korp? spelen „Yellow Subma rine" ten gehore brachten. Gezien het warme applaus wat het korps en'de jeugdleden bij hun optreden ten deel viel werd het gebodene bijzonder op prijs gesteld. „Bloemen voor Barbera" Na do pauze trad de toneelvereni ging „Op Drift" voor het voetlicht met het blijspel „Bloemen voor Bar bera" van Dick van Maasland. De talrijke aanwezigen hebben hierbij gedurende enige uren kunnen ge nieten van allerlei verwikkelingen en komischè situaties wel'ke op voor treffelijke wijze door de tonelisten naar voren werden gebracht. Aan het slot werden de spelers(sters) voor de door hen geleverde prestaties met een spontaan applaus door de aan wezigen beloond. Do heer J. A. Kcu man zei veel plezier te hebben be leefd aan hetgeen door „Op Drift" op deze avond werd gebracht, waar bij hij verder wees cp de prettige sa menwerking welke er nu reeds een aantal jaren is. Burgemeester H. P. Everwijn feliciteerde Luctor et Emergo met het slagen van deze avond. Het korps is nog steeds in stijgende lijn wat ook op het con cours tot uiting werd gebracht. Het geen op deze avond werd vertolkt werd gced uitgevoerd en gaf blijk van studie. Veel succes wenste hij allen toe op het volgende concours. „Cp Drift" bracht hij een compli ment voor de wijze waarop de tone listen zich van hun taak hadden ge kweten. Na een geslaagde verloting werd de avond met het optreden van het dansorkest „De Wilco's" besloten. Geslaagde ouderavond o.l.-school Woensdagavond 8 februari werd de jaarlijkse ouderavond van de oJ.- schcol gehouden in het Ned. Hcrv. verenigingsgebouw te Bruinisse. De belangstelling van de zijde der ouders was bijzonder goed. Na ope ning door de voorzitter der oudei- commissie de heer L. A. Jonker-van cq Zande volgde een aaatai schetsjes en voordrachten door de LHingen van de school, als Barend de Big. Kriebelteen, Anijsdrop en Klas van Meester Pennewip en de Tweede Ka mer. De heer Jonker was als lid van ce ouderoommissie aftredend en niet een verlies, bleek wel uit de waarde ring waarmee over de heer Jonker herkiesbaar. Dat hier sprake is van als meelevend en imi werkend lid en meer nog als voorzitter weid ge dacht en gqsproken Namens de ouders. ontving de heer Jonker een fraaie asbak, namens het onderwijzend pc-rsoneel een boeken- b m. Als nieuwe leden van de ou- dercommiss'e werden gekozen me vrouw Hanse- Do&leman en de heer A. van Gilst. Twc-e taarten werden verloot om de kas van d? oudercommissie te versterken. De heer L. Becu tech nisch hoofdopzichter bij de Delta werken had van zijn werkzaamhe den bij de sluiting van de G revel in- rendam en de spectaculaire kabel baan prachtige filmopnamen ge maakt die door hem werden ver toond. Het verslag van het hcofd der schrol de heer B. de Haan memo reerde verschillende voorvallen uit het afgelopen jaar. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. De heer De Haan kon aan hat slct van de avond spreken ven een zeer geslaagde ouderavond, waarbij hij neg eens dankte voor de aktiviteiten van de Oudercommissie. Nagekomen familiebericht V.P.R.O. verzorgde bijeenkomst Ver. van Vrijz. Her1 slachtoffers zal stijgen. In Neiva, hoofdplaats van het dis trict Heila, is zeventig procent van de gebouwen ernstig beschadigd. Tot dusyer •zijn-ihier al veertig lijken gè- borgen en- werden ïjvim honAud mensen gewend. De aardbeving, diecp de interna tionale twaalf puntsschaal kracht 7.6 deed registrereen, duurde negentig seconden.. Latei-'op de dag degd zich De berichten uit afgelegen gebie- m Bogota een lichte" beving voelen, den komen slechts druppelsgewijs die géén schade aanrichtte, binnen en men vreest dat het aantal Jaarvergadering gymnastiekver. „Kwiek" - Bruinisse Wel enthousiast was ze over de gang van zaken in de vereniging, waar de voorturner de heer J. A. Kosters drie meisjes heeft afgezon derd om een aparte cursiis in Zie rikzee te volgen om de opleiding te voltooien. Dit zijn Corrie de Graaff, Elleke Meertens en Carla de Zeeuw. De rekening van de penningmees- teresse sloot met een batig saldo, maar een nadere beschouwing lever de een groot tekort op want in de ontvangsten was een bedrag opge nomen wegens verkocht materiaal, dus een éénmalige ontvangst. Dat materiaal kon worden ver kocht, was een gevolg van het feit c-at het mooie en uitstekend geoutil leerde gymnastieklokaal in gebruik kon werden genomen. Dit is een gro te aanwinst, maar daarnaast brengt het ook financiële consequenties mee. Wanneer de gemeente Bruinisse de subsidie zou opvoeren tot f 350,- a f 400,- zou men financieel rond kun nen komen, mede dank zij de koste loze training die door verschillende oudere leden aan de juniores wordt gegeven. De aftredende bestuursleden me vrouw Van Leeuwen-Sdeling en de heer L. Becu werden met bijna al gemene stemmen herkozen. De heer M. Haak zag zich genood zaakt zich als trainer terug ite trek ken. In zijn plaats werden aangesteld de heren Hans de Ronde en L. Ot- tens. Terwijl de heer J. A. Kosters uit Zierikzee de leiding heeft en uiter aard een bezoldigde kracht is, zijn de volgende onbezoldigde voorturnsters nog bezig diverse juniorengreepen te trainen: mevrouw Roth-van Pope- ring. mevrouw L. Haeck-d'e Feijter, mevrouw Hanse-Doeleman, mevrouw Koster-van Popering, mevrouw Van den Berg-Paape en de heer Groene- veld. De ouders-1 worden verzocht de jeugd niet te vroeg van huis te laten gaan. Hoe druk het wel is in het nieuwe gymnastieklokaal moge blijken uit het volgende staatje, van oefentijden. Maandag 5-6 uur .jongens van 8-10 jaar (Hans de Ronde). Dinsdag 4.30 -5.30 uur meisjes van 10 jaar hïevr. Koster en mevr. v. d. Berg. Woens dag van 6 tot 7 uur jongens van 10- 12 jaar (de heer L. Oittens). Woens dag van 7-8 uur jongens van 12 jaar en ouder de heer Kosters. Woensdag van 8-9 uur dames, de heer J. A. Kosters. Woensdag van 9-10 uur he ren, de heer Kosters. Donderdag van 3.30 tot 4.30 uur meisjes 8 jaar en tot 10 jaar mevr. Roth. Donderdag van 4.30 tot 5>30 uur meisjes 11 jaai en ouder mevr. Roth. Vrijdag van 7 tct 8 uur meisjes van 12 jaar en ouder, mevr. Hanse-Doeleman, mevr. Haeck en mevr. Koster. Vrijdag van 8 tot 9.30 uur dames, de heer Kos ter. 9.30 tot 11 uur dames, de heer Kosters, ZIERIKZEE, 10-2. De derde a vend die de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden dit seizoen in het Ned. Herv. verenigingsgebouw hield, werd verzorgd dcor de VPRO. De heren Ganus en Immink, medewer kers van de VPRO, waren naar Zie rikzee gekomen niet met de bedoe ling er een propagandaavend van te maken maar om met de aanwezigen te discussiëren over problemen en gebeurtenissen de omroepwereld be treffende. De inleiding van de heer Immink haakte in op de actualiteit. Hij sprak over ae nieuwe omroepwet die on langs ccor de Tweede Kamer is aan genomen en de fusie van de AVRO en RTN die daarop volgde. De VPRO heeft zcih ten stelligste tegen het aanvaarden van de wet gekeerd om dat deze indruist tegen alle ideeën die de omroep over het omroepbestel heeft. De VPRO is o.a. voor een na tional e omroep, een politiek niet haalbare zaak omdat in Nederland de verzuiling hoogtij viert. Honderdduizend leden De wet bepaalt dat een cmroep tenminste 100.000 leden moet hébben wil het bestaansrecht krijgen. De zendtijd die een omar cap ver. toegewe zen krijgt hangt weer samen met het aantail leden. Hetgevolg is dat de omroepverenigingen, ,om zoveel mo gelijk léden te winnen,, programma's gaan brengen voor het grote publiek, wat de kwaliteit doorgaans niet ten goede komt. De wet bepaalt ook dat alleen de omroepverenigingen de programma's mochten publiceren. Deze bepaling dupeerde in het bij- zender het weekblad „Televizier", dat geen cmroep is en tcch program ma's publiceerde. Men is toen tot een noodoplossing gekomen door middel van een fusie van de AVRO en RTN, die het blad uitgeeft. De concurrentiestrijd in Bussum en Hilversum is groot: de heer Im mink illustreerde dit met enkele treffende voorbeelden. Interessant en dikwijls verbazingwekkend zijn ook de reacties van het publiek. Een pro gramma, cf zelfs maar een onderdeel van een programma, kan aanleiding zijn om als -lid te bedanken. De uit zending van het t.v.-spel „Ryder gaat naar 'huis" van Johnny Speight kost- te de VPRO 500 leden. Niet storen Tcch meent de VPRO zich aan dergelijke reacties niet te moeten Auto schoot sloot in Bestuurder gedood HAARLEMMERMEER. 9-2. Don- derdagmorgen is cp de oostelijke rij baan van rijksweg 4 ter hoogte van- het nieuwe areaal van Schiphol in de gemeente Haarlemmermeer een per sonenauto van de weg geraakt. De auto kwam met de wielen omhoog in een sloot naast de weg terecht. De bestuurder, de 35-jarige arbeidsana list A. van Oei uit Rijswijk, werd door de bestuurder van een perso nenauto, die langs de plaats van. het ongeval kwam, op het droge ge biecht. Met ernstige verwondingen werd de heer Van Oei overgebracht naar een ziekenhuis in Haarlem, waar hij later overleed. EJINDHOVEN, 9-2. „Wij staan wat ons programma betreft dicht bij de A.R. en de C.H.U. voor de vorming v?n een nieuwe regering na de ver kiezingen zullen wij daarom eerst met deze twee partijen praten en gezamenlijk zien of wij nog een an dere partij nodig hebben, al dan niet als versiersel". Dit verklaarde vanmiddag ir. P. Lardinois, de K.V.P.-lijsttrekker in Brabant voor de komende Tweede Kamerverkiezingen tijdens een in de grote hal van het auditoirium der Technische Hogeschool te eind hoven gehouden teach-in. o :DIj/N'èoSCH, 9-2. Op donderdag 16 maart wordt in de Brabanthallen in Den Bosch de 32ste Bossche paas- veetentoonstelling gehouden. De Bossche paasvcetentoonstelling is een der grootste in het land waar- 1 van de jury niet alleen door Neder landers maar ook door een groot aantal Belgen gevormd wordt. Met diepe droefheid geven wij kennis van het onver wacht overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze aioeder, behuwd- en groot moeder ANNA A. K. PLANDSOKN- FONTEINE in de ouderdom van 46 jaar. Noordwelle, 10 febr. 1967 L. C. PLANDSOEN Brijdorpe: J. J. A. v d. SCHELDE- PLANDSOEN J. P. v. d. SCHELDE Noordwelle: G. J. PLANDSGEN J. G. PLANDSOEN N. C. PLANDSOEN K. A. PLANDSOEN En kleinkind storen. 1-Iet zijn uitzendingen van de ze tijd. De omroep ziet het als een taak door te geven wat leeft in onze tijd. Het is immers aan het publiek zich er een houding tegenover te be palen. Er ontstond een levendige' dis cussie over de meest uiteenlopende onderwerpen. Over de verslechtering b.v. van de radioprogramma's waar van de redenen van financiële aard zijn. Door middel van een Video-re corder werden tot slot fragmenten getoond van de door de VPRO geor ganiseerde teach-in „God, na de dood van God". Textielexport- combinatie opgericht ENSCHEDE, 9-2. Teneinde een positie te verwerven op de markten in oost Europa, inclusief de Sowjet Unie, hebben vier textielconcerns, de Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-ten Cate te Almelo, de Koninklijke Nederlandse Textielunie te Hengelo, Texoprint te Helmond en de Koninklijke Textielfabrieken Gebr. Van Heek (Shuttersveld) En schede, een exportcentrale opgericht die de vorm heeft gekregen van een coöperatie en officieel is genoemd Coöperatieve Vereniging Nederland se Exportcombinatie, voor Textiel- produkten .'G.A, (C-NJS.T.j. Soldaat poogde verpleegster te bedwelmen ARNHEM, 9-2. De rijkspolitie te Ootmarsum heeft, naar thans bekend is gewerden, maandagnacht de 20-ja rige dip. soldaat C. B. G. A. uit Oot marsum aangehouden wegens eeh poging tot aanranding welke hij in de nacht van maandag op dinsdag in zijn geboorteplaats had ondernomen. De soldaat ingedeeld bij de lucht macht, was die nacht om omstreeks half vier binnengekomen in het ge bouw van de St. Radboudstichting en de kamer van een der verpleegsters binnengedrongen. Hier probeerde hij met behulp van watten en ether de verpleegster te bedwelmen maar op haar hulpgeroep kwamen collega's toesnellen die niet alleen het meis je wisten te ontzetten maar er ook in slaagden de soldaat vast te hou den tot de rijkspolitie arriveerde. De soldaat bleek de ingrediënten voor zijn euveldaad te hebben ontvreemd uit een drogisterij waar hij kort daarvoor had ingebroken nadat hij mlet een „flinke borrel" op een café ter plaatse had verlaten. De soldaat is in zijn kazerne te Arnhem inge sloten. TILBURG, 9-2. Vijfenvijftig bouw vakkers, in dienst bij het bouwbe drijf van Lier te Tilburg, hebben op advies van de rooms-katholieke bouwvakarbeidersbend Sint Joseph het werk aan een project van 78 wo ningen neergelegd. Het bouwbedrijf heeft reeds sedert september van hot vorig jaar met financiëlë moeilijkheden te kampen en onder meer een achterstand in betalingen aan de bouwvakkers van 15.000 gulden. De weningen in Goirle worden gebouwd in cpdracht van dc plaatselijke afdeling van het N.K.V. en waren reeds alle aan particulie ren verkooht. Deze behoren nu mede tot de gedupeerden, omdat slechts 20 huizen gereed zijn. 55 andere hadden binnen een maand kunnen worden opgeleverd, het wachten is nu op een aannemer die de bouw zal voortzetten, Het bouwbedrijf Van Lier heeft inmid dels surceatice van betaling aange vraagd. Meisje (11) verongelukt WIERDEN, 9-2. Op het Eurge- meester van de Bergplein in Wier den heeft de elfjarige Hermina Ge- zina Koezen bij een ongeluk het le ven verloren. 1-Iet meisje was met een vriendinnetje per fiets op weg naar school. Op het plein werden dc meisjes, die naast elkaar reden, in gehaald door een Duitsé vrachtauto doordat ze schrok kwam Hormina te vallen, juist onder de aanhanger. Het kind was op slag dood. BAARN. „De C.H.U. zal alleen aan de regering deelnemen wanneer de overige regeringspartijen de be strijding van de werkloosheid cen traal stellen en als volksvijand nummer 1 beschouwen". Dit zei don derdagavond prol. J. W. van Hulst, lid van de Eerste Kamer voor de komst in Baarn. RENESSEOok in deze gemeente is voor enige weilanden een scheur- premie verleend. Aangezien deze weilanden gespit zullen worden, zal er in de winter geen werkloosheid voorkomen. RENESSE. Geen der bestaande verenigingen heeft plannen in dit seizoen een uitvoering te houden, waardoor voor de dorpsgenoten de winter even troosteloos zal verlopen als de vorige. RENESSE. In deze gemeente be slaat een grote vraag naar wonin gen. Alle zomerwoningen, die er enigszins geschikt voor zijn, zijn voor winterhuisvesting ingericht. BRUINISSE. De laatste weken schijnen in deze gemeente een of meer ongure elementen rond te slui pen, daar herhaaldelijk meldingen van diefstal binnenkomen. NIEUWERKERK. DP algemene vergadering van de ijsvereniging „Nieuwerkerk" werd door 97 leden bijgewoond. ELLEMEET. De kinderzangver- eniging „De Jonge Slem" voerde de kinderoperette Het Zonnekindop. ZIERIKZEE. Voor de vakante be- trekjdng van brugwachter hebben rich vijf sollicitanten aangemeld. BRUINISSE. Deze week werden 750 ton mosselen naar Holland ver zonden. De prijzen beliepen f 2,60 tot f 3,10 per ton. BURGH. Door bemiddeling van een ingezetene zal de begraafplaats van een moderne beplanting worden voorzien. RENESSE. In tegenstelling met vroeger wordt de jeugdkerk der Ned. Herv. kerk zeer goed bezocht. Niet minder dan 52 jongens en meisjes bezoeken elke iveek de zondags school. (Goede) huisvader haalt altijd zijn zoontje van school met de fiets. Het knaapje komt blij „dat het er weer opzit'' naar buiten gehuppeld, rent naar paps en zet zich op de baga gedrager. Knaapje uit de buurt van het jongetje mag doorgaans ook mee. Hij moet op de stang, waarbij de wielrijder speculeert op de af wezigheid c.q. het goede humeur van de politie, wani het mag niet volgens de wet. Gisteren was het weer zover. Zoontje op de bagagedrager, jon getje op de stang. Maar het zoontje had nog iets te sjouwen. Zijn neus snuiten of zo iets en pa (wat haas tig) zette er de sokken in. Zoonlief riep wel, maar er kwamen juist au to's voorbij gereden (en een brom mer), zodat zijn stemmetje teloor ging in het gedruis. Er ontwikkelde zich hierna snel een grap, wani pa dacht niet anders dan dat zijn zoon tje achterop de fiets zat. Zo nu en dan r'eP hij wat naar achteren, maar hij kreeg uiteraard geen ant woord. Het bevreemdde hem niet. want zijn spruit was nogal een stille. Wel praatte hij met het buurt jongetje, maar toen die afgezet was, ging het gesprek verder. Geen dialoog, zoals verondersteld, maar een monoloog. Voorbijgangers zagen de man in zichzelf praten en keken de preve lende man na- -Ué een zonderling", dachten ze, of „een minnaar van geestrijk vocht". Vlak bij huis is de bizarre vergis sing ontdekt. Pa bracht zijn voertuig tot stilstand en zei: „stap maar af", maar dat icas niet nodig geweest. Dc (goede) man keek vreemd op, maar aarzelde niet. Hij gaf snel zijn stalen ros de sporen en traptc weer naar school terug. Daar stond zijn huilend zoontje. Het verhaal herinnert a<in een ral lyrijderdie weer gestart na een stopplaats zijn dame een poosje la ter achterop de motor van een col lega voorbij zag suizen. Mogelijk in rall]i-roes had hij hct lieve mens ge woon vergeten. Commentaar van dc moeder van het zoontje (rie boren): „uric ver geet er nu zijn eigen kind?". Com mentaar dame van rally-rijder: „Jij bent ook -een mooie". Zo riet men maar hoe mannen (onschuldig) in moeilijkheden kunnen geraken. Schuldig zijnde trouwens oo,k wel. SCHIEREILANDMAN I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2