anders dan andere -Qenó komt cle ótra^ Financiële situatie Westerschouwen blijft' zorgelijk „De Zoom" n.v. I ZIERfKZEESOtÈ NIF.U VI SBOÜÉ Donderdag 9 februari 1967 Nr. 19741 Voorlopig geeu nieuwbouw ^enimiteliiiis HAAMSTEDE, 8-2. In de maan dagavond Jnder leiding van burge meester II. I*. Everwijn gehouden raadsvergadeung van Westerschou wen is opnieuw gebleken dat de ti- nanciëie situatie van de gemeente veel te wensen overlaat. Dit betreft in hoofdzaak de recreatiesector inaar als recreatiegemecute heeft dit ge volgen voor het totale beleid. Intus sen neemt de uitbreiding van de be volking toe niet als gevolg dat het woningtekort weer een punt van de eerste orde is geworden. De \eertig ratiowoningen die binnenkort gereed komen zullen dan ook slechts ten dele uitkomst brengen. De uitbreidingsplannen, sommigen van 1959, verouderen snel. en hier en daar moeten dan ook wijzigingen werden aangebracht. Het financiële tekort maakt voorlopig ook een eind aan de plannen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, zoals dat geprojecteerd was aan de Serooskerk- seweg achter de R.K.-strandkerk. Wat betreft het gemeentehuis is de gemeente thans wel gedwongen tot maatregelen. Er is een groot te kort aan ruimte. Daarom is voorlopig de volgende nood-oplossing gekozen. De woningen van de heren Mooij en Ta.ngeman zullen bij het gemeen tehuis getrokken worden en enige verbindingen zullen ervoor zorgen dat de gemeenteontvanger nu bene den komt te zitten, terwijl de bur gemeester zelf een eigen kamer krijgt in de woning van de heer Tangeman. Beide bewoners zullen een ratiow# ning krijgen. De kosten, waarvan 90 Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 10 FEBRUARI. NEDI: In „Fanclub'' haalt Judith Bosch weer een heleboel tienerpro blemen overhoop. Behalve de vaste rubrieken zijn er veel vaste gasten. Na het journaal tien minuten met de CHU en een klein half uurtje met Achter het Nieuivs". Vijftig minu ten zijn vervolgens gereserveerd voor Milo Anstadt, die zijn documen taire over Polen voortzet. Hij zal veel aandacht besteden aan het merkwaardige herbouwplan van Warschau, de verwoeste stad, die ge heel in oude stijl werd herbouwd. „Mies en scène" is er ook weer deze vrijdagavondTo, slot vijf veel be sproken minuten, nl. „Uitgerekend", waarin de kijker-consument meer prijsbewust gemaakt wordt. NED. II: De Communistische Par tij Nederland vult de politieke zend tijd. Na he, journaal de Amerikaanse belevenissen van de familie Douglas, die een mooi buitenhuisje kochten in de buurt van New York. In Jazz met Jacobsgeen buitenlandse gas ten deze keer maar zal Rita Reys de volle aandacht krijgen. In de rubriek Overal 'en Nergens'' komen weer allerlei gewone mensen uit het land aan he, woord. Na de dagsluiting, verzorgd door mej. ds. E. L. van Eg- mond uit Baarn, volgt de laatste af levering voor de verkiezingen van „Nipothese", waarin de laatste cij fers bekend zullen worden gemaakt van de prognoses voor de verkie zingen. Teleac brengt tenslotte nog de herhaling va,i de les Kernfysica. ZATERDAG 11 FEBRUARI. NED. I: Uit het Bisletstadion in Oslo komen volledige reportages van de wedstrijden om het wereldkam pioenschap schaatsen. Vanmiddag de 500 en 5000 meter. Als Pipo en de reclame zijn geweest begint de TROS uitzending met „Mijn oom van Mars". De tijdmachine is kapot dus blijven we in deze tijd. Een kwar tiertje vervolgens met de Engelse beatgroep „The Summerset". Ten slotte presenteert Rienk Beider weer de tekenles. En dan de KRO. De ge bruikelijke zaterdagavondkost, d.w. z. Het Gulden Schot", waarin Kees Schilperoort kijkers achter de hand boog zet en enkele artiesten ont vangt en tenslotte „Moord en Strip tease", he, laatste gedramatiseerde Amsterdamse politieverhaal van de schrijvende politie-inspecteur Mar tin Treffers. NED. II: De AVRO opent het avondprogramma met „Kunstcon cours", waarin deze keer vijf caba retiers hun kunnen tonen. De rest van de avond is gewijd aan de sport. Een uitgebreide aflevering van Sportpanoramabrengt eerst een opname van de woensdag gehouden bokswedstrijd om de werldtitel tus sen Cassius Clay en Ernie Terrell. Vervolgens ook nog beelden uit Os lo, waar Koen Verhoeff een praatje maakt met de Nederlandse deelne mers aan de wereldkampioenschap pen. VRIJDAG 10 FEBRUARI. NED. I: 10.45 Schooltelevisie: 18.45 Pipo18.50 Journaal: 18.55 Reclame: 19.00 Fanclub; 19.56 Reclame: 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Ver- kiezingspolitiek; 20.30 Achter het nieuws; 20.55 Polen niet te ver slaan; 21.45 Mies en scène- 22.50 Uit gerekend; 22.55 Journaal. NED. II; 19.50 Verkiezingspolitiek; 20.00 Nieuws; 20.01 Reclame; 20.05 Geen beter leven dan buiten leven; 20.30 Jazz met Jacobs: 20.55 Overal en nergens21.40 Overdenking; 21.45 NIPO-these; 22.10 Reclame; 22.15 Journaal. ZATERDAG 11 FEBRUARI. NED. I: 14.30 Nieuws; 14.31 Re clame; 14.34 Week journaal; 14.57 Reclame; 15.00 Schaatsen16.00 Kin derprogramma: 16.20 Schaatsen; 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 18.55 Re clame; 19.00 Mijn oom van Mars; 19.25 The Summersets; 19.41 Kleur in zwart en wit; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal20.16 Reclame: 20.20 Het gulden schot; 21.20 Moord en strip tease; 22.15 Brandpunt; 22.55 Jour naal. NED. II: 20.00 NietLWs; 20.01 Re clame; 20.05 Kunstconcours; 21.15 Boksen: 21.45 De sfeer van Bislet; 22.10 Reclame; 22.15 Journaal. 'i door de eigen dienst worden geno men. bedragen ca. f 10.724,-. Op dc- vraag van ce heer Hendrikse of een nieuw gemeentehuis spoedig werke lijkheid zal werden zei de voorzitter dat dit voorlopig uitgesloten is. Op zijn gunstigst gaat dit 1970 worden. ..Onverantwoord, weggegooid geld', noemde de heer Westhoeve het, die al meerdere malen tegen „oplappen" was. Een architect zou best een te kening kunnen maken voor een nieuw gebouw op deze plaats, vol gens de hoer Westhoeve, doch dan zou. volgens de voorzitter men toch tijdens de bouw een poos moeten verhuizen met vele kosten. Hier ver bouwen tot een acceptabel geheel, een vraag van de heer Kloosterman, zal niet kunnen, want alles moet dan toch tegen de grond. Het voorstel om de beide woningen erbij te trekken werd dan aangenomen met de stem van de heer Westhoeve tegen. De gemeente kreeg een verzoek van de heer M. de Vries te Renesse om zijn schoenenzaak te mogen ver anderen in een cafetariabedrijf. De uitkomsten in zijn huidige zaak lo pen terug en hij zou op dezelfde plaats in de Kromme Reke een ander bestaan willen zoeken met een pala- tes-zaak. Daar het uitbreidingsplan op deze plaats niet voorziet in een dergelijk bedrijf zouden b. en w. het verzoek van de heer De Vries om dit .plan bebouwde kom Renesse" te willen wijzigen, af willen wijzen Hoofdmotief noemde het college de bsscherming van de kerkring tegen hinderlijke bedrijfsvestigingen. De heer Kloosterman hield een pleidooi voor de heer Do Vries. Hij zag geen verschil in het uiterlijk van een ruit van een schoenenzaak of van een cafetaria. Vooral nu de mid denstanders extra aanslagen /.ijn door de nieuwe straatbelasting noem de spreker het niet meer dan billijk dat deze mensen extra aandacht krij gen. ..Wij onderzoeken andere moge lijkheden om d? heer De Vries tege- rrr:t te komen" was volgens de heer K1 .-o-terman het juiste antwoord ge weest. Cok de heer Hendrikse zag maar weinig verschil in de Kromme en in de I/ange Reke op welke laat ste een heel andere bestemming ligt. De heer Kloosterman noemde de ze verandering een niet aantasten van de stedebouwkundige aard, ter wijl de heer Padmos- veel moeilijk heden voorzag in de vorm va:i par- keermoeilijkheden en herrie. „(riever de duinen in. weg van het dorp", zei- de de heer Padmos. De heer Dalebout zag er niets in en gaf als voorbeeld Burgh. waar een dergelijk bedrijf buiten het dorp is gehouden en het er rustig is, in tegenstelling met Haamstede waar een dergelijk be drijf een ergernis is voor vele- voor bijkomenden en omwonenden. De voorzitter attendeerde de raad er op dat dit bestemmingsplan al in 1961 door de raad werd aanvaard. Hot college zal trachten op een ;.n- dere plaats een mogelijkheid te vin den voor dit bedrijf, omdat de Krom me Reke in haar huidige toestand gehouden moet worden. Het verzoek van de heer De Vries, in stemming gebracht, werd door de raad aange nomen met 9-2 stemmen. De heren Kloosterman en Hendrikse stemden tegen Bij de ingekomen stukken was do goedkeuring van b. en w. der be groting Rusthuis „Duinoord". De ta rieven zullen omhoog moeten, het geen de heer Steur deed opmerken dat de vroegere verliezen, nog druk kende op do huidige bewoners, hem t.cch onaangenaam aan deden. Het verlies, volgens de voorzitter dat nog af te schrijven is, bedraagt f 108.000,- en met f 6.GG0.- per jaar zal dit uit de tarieven moeten kernen. ..Een na re boel", noemde de voorzitter het. Schoolraad De schoolraad is nu definitief sa mengesteld en bestaat uit de dames De Kup-Bos. Speelman-Sloof, de he ren H. Beije, C. Oosse, L. de Blon de en L. Bakker, allen uit de ouder - ccmmissies. Verder uit het onderwijs de heren J. v. Antwerpen, G. B. Heutink, uit de raad de heer M. J. Steur waaraan toegevoegd mej. A. J. Houtman en uit het Volksonder wijs de heer L. Hack. Goedgekeurd werd de aankoop van een stuk bouwgrond, gelegen aan de Zeedistelweg 2 te Renesse, groot 880 ADVERTENTIE Onze wasserij levert een kraak heldere was in enkele dagen uit en thuis Wasserij Zierikzee - Telefoon 2673 Vroege lente BRUSSEL, 8-2. Bij Berendrecht in de buurt van Antwerpen zijn maan dag en dinsdag een 50-tal reigers neergestreken op hun traditionele broedplaatsen. Zij zijn aanzienlijk vroeger dan andere jaren - hetgeen^ de- mensen uit die streek de beste" .hoop geeft op een vroege lente. m- door de heer C. H. Gilijamse te Renesse. Prijs f 25,- per m-. Een gedeelte van de grond waarop de Hoge Hilleweg is aangelegd is nog niet in handen van de gemeente. De-' ze strook, 260 ca groot, is van de ei genaar. de heer M G. de dopper, overgenomen voor een massaprijs van f 1,-. Eveneens is gebleken dat bij de aansluiting van de Achterweg bij de Noordstraat nog een strook grond eigendom is van de heer P. J. Pleu- ne. De gemeente kocht deze strook grond, groot 28 m- voor de prijs van f 15,- per m-. De raad kon zich verder verenigen met enige salarismaatregelen het ge- meent epersoneel betreffende, de in trekking van de Uitkerings- en Pen sioenverordening aan de algemene bezoldigingswijzigingen van het Rijkspersoneel per 1 januari 1964; met de vaststelling van de Uitke rings- en pensioenverordening wet houders; met de vaststelling' van de Aanpassingsverordening 1964 en met de vaststelling van de Aanpassings- verordening 1964 II. In enige begrotingswijzigingen 67 zat o.a. een afvoeren van f 21.000,- bestemd voor verbetering parkeer terrein aan de Punt. Omdat in de na bije toekomst de Deltadienst hier toch gebruik van gaat maken lijkt het b. en w. beter om dit bedrag be schikbaar te stellen voer verharding der Westerenbanweg die de verbin- c.ne vormt van Kloosterweg met J. J. Boeijesweg. Een credietlening van f 195.000,- is bestemd voor verbeteren parkeer terrein einde Scholderlaan, verhar ding voetpad rond boomgaard A. D. Dalebout, ruiterpad ten westen dei- vuurtoren en verbetering van 4 do- neinovergangen naar het strand. Van dit bedrag mag f 163.000,- in A. C. W. of Incoretsubsidie verwacht wor den. Een aantal minder belangrijke punten betrekking hebbende op de vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs passeerden als ha.merstukiken de vergadering. Ten einde te voorkomen dat tijdens de voorbereiding van een bestem mingsplan vergunningen moeten worden afgegeven voor bouwwerken die niet in overeenstemming zijn met het in voorbereiding zijnde plan, doch waarvoor overigens geen gron den tot weigering aanwezig zijn, kan krachtens artikel 21 van de wet op de Ruimtelijke Ordening door de raad een voorbereidingsbesluit wor den genomen. Een dergelijk besluit ontmoette geen bezwaar in de ogen der raad voor het gebied tussen Kloosterweg, J. J. Boeijesweg en de Breedsteweg. Hiervoor zullen voor schriften vastgesteld worden wat het gebruik van de grond betreft. Ver der een besluit voor de percelen wel ke volgens het bestemmingsplan „Zeebad Nieuw Haamstede" (al van af 1958) de bestemming horecabedrijf hebben. Verkeersmaatregelen De raad kon zich verenigen met een aantal verkeersmaatregelen zo als die vooral van nut zijn in het zomerseizoen. Allereerst een wacht- verbod in de Laöne te Renesse het geen een blijvend verbod wordt. Ge- parkèerd kan worden bij het Sport terrein Van 1 april-1 oktober een-één-rich- tingsverkeer in de Kromme Reke, die dan alleen mag ingereden wor den vanaf de Stoofweg. Eveneens van 1*april-1 oktober een wachtver- bod voor de linkerzijde der Krom me Reke met uitzondering van. de parkeerhavens. Het college had hier een volledig wachtverbod willen zien. doch dit ontmoette nogal wat tegenkanting. Verder is uitbreiding gevraagd bij de provincie voor het wachtverbod der Hoge weg te Westenschouwen tót aan de Westenschouwse weg. Één richtingsverkeer in de J. J. Boeijes weg van af de S-bocht. De bewoners kunnen dus gewoon over deze weg .1 dorp. De tijdelijke bewo ners der kampeerterreinen aldaar moeten nu naar Haamstede over de Maireweg. De heer Dalebout zag een gevaarlijke situatie ontstaan bij de camping „De Maire" doch de voorzitter noemde dit geen bezwaar omdat men daar een voorrangsweg opkomt en altijd moet stoppen. In de Torenweg zullen wat scheve bo men verdwijnen, terwijl wel één richtingsverkeer wordt ingevoerd voor de Larixweg. De uitmonding Esdoornweg zal wat overzichtelijker worden gemaakt. Het kruispunt Weeldeweg - Meeldijk - Moerweg - Kraaijesteinseweg wordt een stop kruising. Het wachtverbod Strand weg wordt uitgebreid tot aan de hoek Badweg. De heer Kloosterman noemde nog de hoek Dapperweg-Se- rooskerkseweg en het rijwielpad te Serocskerke dat daar de rijweg kruist. In het eerste geval nadert men ook weer een voorrangsweg en in Serooskerke zijn plannen in voor bereiding om aldaar vanaf de in het bouwland 'liggende caisson iet even voorbij de splitsing naar Renesse een rijbaanverdubbeling aan te bren gen. Aan de betreffende minister is uit stel gevraagd om de definitieve ar cheologische monumentenlijst in te sturen. Op deze lijst staan o.a. het Hoge Burgh (geheel), de gronden van slot Moermond enz. In dit verslag is al de aandacht ge vestigd op het verouderen van diver se uitbreidingsplannen. Het college heeft een aantal van deze plannen wat opgefrist en enigszins aangepast aan de moderner eisen des tijds. Zo is in het plan Noordzeebad de situa tie achter de vuurtoren aan weers zijden van de aldaar lopende weg veranderd. Hier komen, zoals eerder gepland, geen dubbele woningen meer doch aan de buitenkant op flinke stukken grond mooie wonin gen die slechts door één gezin be woond zullen worden. Het strakke in de bouwlijn heeft het college eveneens laten varen en het ene per ceel wordt wat groter dan het ande re terwijl de huizen niet op één lijn gebouwd zullen worden. De heer Hoogerhuis vond de percelen wat aan de grote kant, hetgeen de voorzit ter beaamde. Nog liever zag hij hier helemaal geen bebouwing. Op een vraag van de heer Steur zei de voorzitter dat deze vereniging van eigenaren die hier gaan bouwen al heel vroeg bericht kregen van de ze voorgenomen veranderingen, waarmee ze overigens akkoord gin gen. Een nieuw schetsje toonde de voorzitter over de situatie in wor ding op de gronden gelegen aan df Breedsteweg, eigendom der Stich ting Renesse. Deze partiële uitbrei ding werd gemaakt opdat de Stich ting verdei- kan werken. In het plan kom Haamstede met name het Boomgaardwekken (al goe- gekeurd in 1959) komt een ander we- genstramien, terwijl nu de vele au- tcboxen opvallen. Auto-showroom Tegenover het Dorpshuis in plan west van Renesse was ruimte voor een horeca-bedrijf. Hiervoor was echter geen animo. Nu zal een gega digde hier een auto-showroom bou wen terwijl daarnaast het nieuwe gebouw der Raiffeisenbank komt en daarachter het nieuwe postkantoor. Wat voorbarig overigens, zijn al foto's in de pers verschenen over de maquette van de nieuwe R.K. strand- kerk in Renesse. Gebouwd zal wor den op de driehoek tussen provincia le weg- K abbelaarsweg en Hocgen- boomlaan. Indien er te weinig' par keerruimte is kan altijd uitgekeken worden naar de overzijde van Kab- belaarsweg De heer Hendrikse at tendeerde het college erop dat al meer een R.K. strandkerk langs een provincialeweg is gebouwd, waarvan nu nog de parkeermoeilijkheden in de zomer zich voordien. Hij zou als eis willen stellen: een grote ruimte voor te parkeren auto's. De heer Westhoeve zou hier geen midget - golfbaan willen toestaan omdat er al één is in "Renesse. De voorzitter noemde dit geen steekhoudend argu ment en het zou een zeer beperken de maatregel zijn van de gemeente Meer in plan-west Het meer in het plan-west te Re nesse werd eens bijzonder goed uit de doeken gedaan. Volgens het col lege zal hier een restaurant gebouwd worden en 14 moteleenheden in de rand een zwembad. Er kwamen reeds bezwaren binnen omdat de omwo nenden bang zijn dat door waterpeil- verlaging veel groen zal doodgaan. B. en w. vragen f 2500- om deze grondwaterstand eens goed uit Ifi zoeken en om te zien of hier scnis een zwembad inzit en een ijsbaan. „Particuliere bouw" vroeg de heer Hendrikse. Op het „ja" van de voor zitter zei de vraagsteller: „Laat die dan deze kosten betalen". De voor zitter sprak deze mening tegen om dat in het onderzoek mogelijk voor deel zit. Een ander geluid kwam uit de mond van de heer Padmos, die het een mooi stukje natuur noemde waar niet gebouwd zou moeten wor den. „Wie geniet van deze natuur?" vroeg de voorzitter. „Niemand", want men mag er niet komen. Toch ging ieder met het plan akkoord. In plaats van 4 bejaardenwoningen in het Plan Kromme Reke te Renesse te bouwen zal er plaats gemaakt worden voor 10. In Haamstede ko men in het z.g. Platbos 18 bejaarden woningen. Met al deze wijzigingen verklaarde de raad zich akkoord. In deze vergadering beantwoordde de heer Dalebout de nieuwjaarsrede van burgemeester Everwijn, waarbij hij de hoop uitsprak op een goed jaar met God's onmisbare zegen. ADVERTENTIE caballero Toneelspeler en TV-acteur Julien Schoenaerts 25 STUKS f 1.50 - EEN LAURENS PRODUKT Een paar weken heb ik op andere mogelijkheden zitten broeden. Ten slotte dacht ik, er een gevonden te hebben. Eén van mijn buren, een su perieur van Frans, een kolonel, had een oogje op me. Dat wist ik. Als hij kans zag tijdens een feestje of zo, enige ogenblikken met me alleen le zijn, fluisterde hij altijd allerlei flau witeiten in m'n oor. Ik hield me dan maar in, gedachtig aan het feit, dat hij boven Frans stond. Op een avond toen ik wist dat zijn vrouw niet thuis was en Frans dienst had tot laat in de avond, zocht ik hem op. Hij was stom verwonderd. Enfinik heb enkele concessies moeten doen, dat begrijp je. Een griezel.... ik dacht het doel heiligt de middelen. Ik stel de mijn eisen tegenover zijn verlan gens. Hij keek bedenkelijk. Ik moest geduld hebben, zei hij. Ik antwoord de: „Uitstekend, dat heb ik. En dan zul jij het ook moeten betrachten. We gaan gelijk oversteken". Hij pro testeerde natuurlijk, maar ik hield voet bij stuk. En toen het een poosje duurde, ging ik een beetje met hem spelen. Als ik gewild had, zou ik hem stapelgek gemaakt hebben. Eindelijk, vorige week,-kwam hij met de cas sette aandragen. Gelukkig had ik de sleutel nog. Ik opende het kistje; alles bleek aanwezig te zijn. Enfin, ik betaalde mijn prijsWat kon ik anders? Het was half twaalf toen ik hem de deur kon uitwerken. Frans was twee dagen op dienstreis met een paar andere officieren. Daar had mijn kolonel van geprofiteerd. Ik had nog ongeveer zes en dertig uur de tijd en maakte dezelfde nacht alle voorbereidingen. Ik besprak een plaats in het vliegtuig naar Holland, maar kon niet eerder dan gisteren boeken. Kon me niet schelen. Ik pak te een koffer met kleding. Sjaanlje was die middag naar een vriendin netje aan de andere kant van het dorp en zou daar blijven slapen. De volgende morgen reed ik naar de stad, nam al mijn geld op en begon aan de lange tocht naar New York, een dag en een nacht rijden. Ik at in afgelegen restaurantjes, want ik was ervan overtuigd, dat Frans alles in het werk zou stellen om te voor komen, dat ik er vandoor zou gaan. Daarom immers had hij mijn pas en mijn geld in bewaring genomen? Ik moest twee dagen wachten, vóór mijn vliegtuig vertrok. De wa gen zette ik in een garage, waarna ik naar het vliegtuig ging. Nog altijd was ik bang, dat hij er zou zijn. Maar ik kon ongehinderd vertrekken. Nou hier ben ik dan. De gevangenis ont vlucht. Tienduizend illusies armer. Een verbitterde vrouw. Toen ik ging, had ik nog een dochter.Nu heb ik zelfs die niet meer. Alles is me af genomen Ze zakte met haar armen op de tafel en begon geluidloos tehuilen. Op dit ogenblik stak Attie Bengers haar hoofd om de deur en vroeg: „Moeten jullie nog koffie?" Hoofdstuk 12. Nog diezelfde dag telegrafeerde Max naar Amerika, dat Mientje ge zond en wel in Hoogdendijk was ge arriveerd. Dat had de vrouw hem niet uit het hoofd kunnen praten. „Als Frans al niet gehandeld heeft, zoals een behoorlijke man en echtge noot betaamt, is dat voor jou nog geen reden om hetzelfde te doen", was zijn mening. „Je bent nu veilig in Nederland, in Hoogendijk; je be zit nog steeds de Nederlandse natio naliteit en niemand kan je dwingen tegen je wil terug te gaan. Al ben je honderd keer zijn vrouw. Voorlopig blijf je hier; beschouw het weer als je eigen huis, net als vroeger. Al leen. Hij wees naar de vroegere door To Dorssen-van Loor, 58 slaapkamer, die hij nu ingericht had als zijn privékantoor, „je zult boven moeien slapen. Vanmiddag komt An- ni.... Annie Foorthuis. Die houdt sedert een half jaar het huis schoon. Ik zal de grote slaapkamer voor je in orde laten maken". „En jij dan?" „Sinds jullie vertrek slaap ik in de kleine achterkamer. Voor mij, als vrijgezel, groot genoeg". Ze had flink uitgehuild. Max stelde Attie met eert paar woorden op de hoogte van de situatie: „een kwestie van heimwee", loog hij; „dit is de natuurlijke reactie. Bedankt voor de koffie en wat er bij was". Hij keek Altie door het raam na, die met haar handen diep in de zak ken van de mantel de straat uitliep. Intussen huilde Mientje Sornee haar leed uit. Zwijgend liep hij naar de keuken om even later terug te ko men met een glas water. „Drink wat", zei hij rustig. Na een poosje kalmeerde ze. Hij gaf haar een sigaret en vuur. Gerui me tijd zaten ze zwijgend tegenover elkaar. „Ik houd je van je werk af, he?" De man glimlachte. „Ze kunnen wel een dag zonder mij draaien". Om half één aten ze. Max had vlug wat in huis gehaald, omdat hij door gaans in het hotel in het dorp at. Na het eten verzond hij hét telegram. Annie Foorthuis kwam om half twee en Max gaf de nodige instructies. Hoewel hij niets liet merken, wist hij, dat haar komst moeilijkheden zou veroorzaken. Frans is natuurlijk woedend. Hoe zal hij reageren? Maar wat hij gedaan heeft, was ook niet in de haak. Dat neemt toch geen enkele vrouw! Intussen zit ik er maar mee, dacht hij. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7