Raad Bruinisse besluit tot geldlening voor de woningbouw STREEKNIEUWS 577 ste STAATSLOTERIJ Spoedvergadering gemeenteraad BRUINISSE, 9-2. In de woens dagavond te Bruinisse gehouden ver gadering van de gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. De voorzit ter burgemeester C. H. van de Lin de zelde dat deze vergadering was belegd om enige spoedeisende zaken te leveren voornamelijk op woning bouwbeleid. Bruinisse is wellicht in de gele genheid te bouwen door de Chr. Woningbouwvereniging te 's-Gra- venhage, dezelfde stiohting die te Bruinisse al panden in de Prinses Margrietsbraat heeft gebouwd, maar c!an moeten voor 1 maart de defini tieve plannen in Middelburg zijn, met het oog op de subsidie die het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting geeft. In een bespreking met de aanne mers die deze middag werd gehou den bleek de aannemingsprijs per woning nog te liggen, boven het be drag dat deze woningen mogen kos ten, wil men komen tot een nog ver antwoorde huurprijs. Door de archi tect werden toen aanwijzingen gege ven, waardoor de aarmeemsom mo gelijk kan worden verlaagd. De ge meente zou namelijk de bouw van deze woningen graag gunnen aan de plaatselijke aannemers, maar be houdt zich het recht voor, andere aannemers in te schakelen, wanneer niet tot overeenstemming kan wor den gekomen. De raad werd uitgeno digd de geldlening die voor de bouw van deze woningen nodig is te ga randeren. De heer Van de Velde meende, dat men genoodzaakt zal zijn, grote aannemers in te schake len, maar wilde evenals alle andere leden toch de plaatselijke aannemers een kans geven. Met algemene stem men werd besloten de betreffende le ning te garanderen. Daarnaast was op korte termijn de goedkeuring nodig voor het aangaan van een vaste geldlening met de Bank van Nederlandse gemeenten, tot een bedrag van f 344.000,- tegen een rente van 6% Ook deze geld lening werd met algemene stemmen aangenomen. Ged. Staten verlangden een kleine wijziging in het ontwerp verordening op de heffing van een vermakelijk heidsbelasting. Besloten werd Ged. Staten hierin tegemoet te komen. Lichtnet Bruinisse is een van de vier ge meenten in Zeeland, waarvan het openbare verlichtingsttet nog eigen dom is van de P.Z.E.M., maar nu het oude contract is afgelopen wil de P. Z.E.M. dit verlichtingsnet overdoen aan de gemeente. De z.g. huurover eenkomst komt daardoor te verval len. Dit contract eindigt 31 december 1967, maar de P.Z.E.M. wil facilitei ten verlenen wanneer de gemeente het net vroeger overneemt in casu 1 januari 1967. Op basis van de hui dige brandstofprijzen en de con junctuur toeslagen kunnen de ex ploitatiekosten van do verlichting met 2.100,- worden verlaagd. Wil men profiteren van de voor delen. die de P.Z.E.M. in verband met het nieuwe verkeersreglement aan do gemeenten kan aanbieden, dan zal de gemeente het lichtnet moeten overnemen, dan gelden voor Bruinisse uiteraard dezelfde tarieven als die ook in overig Zeeland worden toegepast. De brandtijden van de straatverlichting werden voorheen afgestemd en aangepast bij de wet- GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over januari Geboren: 12. Erik, z. van A. H. van der Wouden en J. S. N. Boot (Burgh); 27. Pieter Jan, z. van P. J. van Damme en J. W. Straijer (Haamstede); 27. Arnoud Pieter, z. van A. P. Walhout en L. Groenleer (Haamstede). Gehuwd; 20. Marinus van Oeve- ren, 25 jr. en Anna Hart, 26 jr. (Burgh-Haamstede); 27. Louis Goed- bloed, 17 jr. en Lamberta Leende- rina Jacoba Botvliet, 17 jr. (Renesse -Zierikzee). Overleden: Dirk Verseput, 67 jr., echtg. van Marina Koopman (Re- nesse); 8. Elizabeth Marina Faasse, 78 jr., ongehuwd (Haamstede); 15. Jakob Smalheer, 84 jr., wedn. van Maria Johanna Overbeke (Haam stede); 17. Cornelis Hart, 57 jr., echtg. van Barendina Pieternella Hogerheide (Serooskerke); 22. Teun- tje Groenendaal, 74 jr., wed. van Andries Klaassen Bos (Amsterdam); 28. Lijntje Pieternella Gilijamse, 70 jr., echtg. van Leendert Jacob Ver west (Burgh). Ingekomen: 2. R. U. S. A. van Oudheusden uit Papendrecht (Haam stede); 4. mej. R. M. Müller uit 's Heer Arendskerke (Haamstede); 10. mej. B. S. Asteroth uit Rotter dam (Haamstede); 13. H. W. Boogert uit Dordrecht (Burgh); 16. A. C. Kreijfelt uit Utrecht (Haamstede); 20. A. B. de Vrieze en echtg. uit Goes (Renesse); 24. mevr. M. de Meij-van den Houten uit Middenschouwen (Burgh); 31. mevr. L. J. F. Kemper man en dochter uit Tilburg (Renes se). Vertrokken: 3. mej. E. W. van Cit- ters (Burgh) naar Amsterdam; 9. G. D. Verboom en gezin (Seroos kerke) naar Duiveland; 9. H. P. Bos man Jansen en echtg. (Renesse) naar Duiveland; 11. P. Janzen en gezin (Burgh) naar Rotterdam; 18. N. Phi- lipsen (Haamstede) naar Rotterdam; 20. mej. J. W. Bouwman (Burgh) naar Valburg; 20. C. W. Landman en gezin (Haamstede) naar Midden- schouwen; 23. mej. N. C. Braber (Renesse) naar Middelburg; 20. M. van Oeveren en echtg. (Burgh) naar Breda; 24. P. J. Slootmans (Renesse) naar Rotterdam; 27. G. Schenk en gezin (Haamstede) naar Groningen; 31. J. Verboom en gezin (Seroos kerke) naar Maassluis. Aantal inwoners per 1 februari 1967: 4092. teiijke voorschriften t.a.v. voertui genverlichting. Als de straatverlich ting begon te branden betekende dat voor de weggebruikers, dat even eens verlichting moest worden ge voerd. Bij het nieuwe verkeersregle ment schijnt een andere norm te zijn aangenomen. De P.Z.E.M. is bereid het gehele verlichtingsnet aan de gemeente af te staan voor een bedrag van f 12.689 te betalen in 5 jaarlijkse termijnen van f 2931. De voorzitter' lichtte met de P.Z. E.M. af te sluiten overeenkomst na der toe, een der voordelen is dat thans de overnemingskosten op de ZIERIKZEE Stoffelijk overschot gevonden Het stoffelijk overschot van de 53- jarige J. C. Peute te Zierikzee, die maandag verdronk op het Veerse meer, is dinsdagmiddag na lang zoe ken door het politievaartuig R.P.-18 uit Wemeldinge gevonden. Verkeerscursus „nieuwe stijl" De afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer te Zierikzee gaat op zes opeenvolgende dinsdagavonden een verkeerscursus „nieuwe stijl" geven. De eerste instruktie-avond is vastgesteld op 14 februari a.s. in een lokaal van de openbare lagere school ingang Lange St. Janstraat. De cur sus is bedoeld voor alle weggebrui kers die van mening zijn dat veilig heid in het verkeer in zeer grote ma te afhankelijk is van een juiste ver- keersmentaliteit en van de kennis van de nieuwe verkeersregels. De cursusleider, de heer P. van Gees- bergen, zal aan de hand van de me thode „De Verkeerssleutel" en met behulp van een nieuw magnetisch verkeersbord de nieuwe verkeersre gels doornemen. Contactadres is: D. J. Volmer, Slalbberswerf 24, Zierikzee. BURGHSLUIS Knallen Vorige week vrijdag klonken tij dens mistig weer af en toe zware knallen. Bij een ervan sneuvelde bij de familie Overbeke een vensterruit. De oorzaak van deze knallen is niet bekend, doch waarschijnlijk zijn vliegtuigen (er vlogen vliegtuigen boven de mistlaag), door de geluids barrière gegaan. In ieder geval een schadepost. ZONNEMAIRE Meisjes van „Zonnestraaltje" bezochten Huize „Den Berg" De meisjes van de meisjesclub „Zonnestraaltje" o.l.v. mevr. Van Leeuwen-van Wijck hebben het zelf gemaakte speelgoed en de door hen aangeklede poppen weggebracht naar Huize ,D,en Bei-g" in Goes. Twee bestuursleden van het Rode Kruis, afd. Brouwershaven brach ten per auto de meisjes in Goes, waar ze door de leidinggevende zus ters hartelijk werden ontvangen. In de aula werd koffie en limonade aangeboden, waarna een rondgang door de verschillende paviljoens van het huis werd gemaakt. Onder de indruk van alles wat ze te zien kre gen, werd afscheid genomen van zusters en enkele patiënten en weer huiswaarts gereden. Mevrouw van Leeuwen dankte de heren J. van Schelven en K. Mandemaker voor hun bereidwilligheid om de meisjes in staat te stellen hun zelf gemaakt speelgoed weg te brengen, zodat ze nu ook weten voor wie het bestemd is en hoe er mee gespeeld wordt. NOORDGOUWE Vrouwenwereldgebedsdag Op vrijdag 9 februari a.s. vindt ook hier een bijeenkomst plaats, in het. kader van de Vrouwen wereld gebedsdag. Ieder is welkom in het verenigingsgebouw (8 uur). OUWERKERK Bijstand In het pastoraat Tijdens een bijeenkomst van ge meenteleden der Ned. Herv. gemeen te, die onder leiding stond van ds. Assendorp, de consulent, is unaniem besloten, tot bijstand in het pastoraat te benoemen ds. I. Faber te Schoon oord. Deze heeft 39 jaar op deze standplaats gestaan en gaat per 1 mei a.s. met emeritaat. Biljartwedstrijden Op 10, 11 en 12 februari worden te Ouwerkerk biljartwedstrijden ge houden voor de finale 2e kl'as libre. Organisator hiervan is het gewest Bra bant-Zeel and; plaats café-restau rant P .D. Vijverberg te Ouwerkerk. kapitaaldienst kunnen worden ge boekt. Met algemene stemmen besloot de raad de door de P.Z.E.M. voorgestel de overeenkomst aan te gaan, op de gestelde voorwaarden. Wel wordt in het schrijven ter loops opgemerkt, dat de brandtijden volgens groep 3, binnen afzienbare tijd komen te vervallen en dat men alsdan zal moeten besluiten ever te gaan op de brandtijden van groep 2 of groep 4. Waar de agenda slechts 3 punten bevatte was de vergadering binnen het uur afgelopen. Voor Bruinisse betekende dat een record. Vergadering Oranjevereniging Tijdens de gehouden jaarvergade ring van de Oranjevereniging „Prin ses Beatrix" heeft voorzittèr M. de Rijke zich niet herkiesbaar gesteld; hij bleek wel bereid, deel te blijven uitmaken van het bestuur. Als voor zitter zal nu gaan fungeren de heer M. K. Romeijn, tot nog toe secreta ris. Het secretariaat wordt vervuld door de heer M. de Later. Bij de geboorte van een eventuele troonopvolger zullen er geen grote activiteiten zijn, omdat dit moeilijk te organiseren valt. Voor 29 april is een programma opgesteld, dat het bestuur zal uitwerken. De contribu- tie-1967 is f 2,50. DREISCHOR De uitvoering(en) van „Crescendo" Zoals gemeld geeft de plaatselijke harmonie „Crescendo" heden (don derdag)-avond de eerste uitvoering, die op zaterdag 11 februari a.s. her haald wordt. De uitvoering vindt plaats in de bovenzaal van „De Drie Schapen". De harmonie staat onder leiding van de heer A. Radewalt en omvat een zevental nummers, w.o. drie marsen. De eigen toneelgroep komt hierna op de planken met het kluchtige spel in drie bedrijven van R. Feenstra: „Het blondje uit het Kurhotel". Na afloop volgt bal. SIRJANSLAND Tienjarig bestaan bejaardensociëteit Maandag 27 februari hoept de be jaardensociëteit met deden en geno digden haar 10-jarig bestaan te vie ren. Deze gebeux-tenis zal met eni ge feestelijkheden worden hei-dacht. Bezoek vrouwenverenigingen Woensdag 22 'februari zullen, de leden van de vrouwenvereniging uit Bruinisse, Dreischor, Nieuwerkerk, Oosteriand en Cuwierkerk op bezoek komen bij de vrouwenvereniging „De Harten Omhoog", alhier. Een groot aantal dames wordt verwacht. Vrouwenwereldgebedsdag Vrijdagavond 10 februari- om half 8 zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk de wereldvrouwenge bedsdag worden gehouden. Alle vrouwen zijn op deze bijeenkomst hartelijk welkom. OOSTERLAND Verkoop woonhuis Door notaris Heering te Zierikzee wex-d in het café „Even Buiten" al hier publiek verkocht een woonhuis aan de Sint Joostdijk te Oosteriand, genaamd „Het Hoge Huis". Koper werd de heer M. Verhoek Az. alhier voor de som van f 3300. Verder is hier ter plaatse bij inschrijving te koop een kapitaal woonhuis aan de Molenweg no. 4, waarvan een even tuele koper na betaling der koop penningen het perceel dadelijk in vrij gebx-uik nemen mag, ook al is hij geen inwoner van Oosteriand c.q. Duiveland. Deze woning is te be zichtigen op vrijdag 10 dezer van 10 tot 5 uur. Tot 13 febx-uari kunnen inschrijvingsbiljetten wox-den inge leverd bij notaris Heering te Zie rikzee. De collecten in de Ned. Herv. kerk hier ter plaatse bedi'oegen over de maand januari: voor kerkvoogdij f 503,68, diaconie f 284,65 en voor de centrale verwax-ming f 120,41. BRUINISSE De in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de Internationale Diaconale Hulpver lening bracht f 822 op. Dit is be langrijk minder dan vorig jaar, maar verwacht wordt dat nagiften dit bedrag nog wel omhoog zullen brengen. Vrouwenwereldgebedsdag Ook te Bruinisse wordt jaarlijks de Vrouwen wereldgebedsdag ge houden. Dat zal nu ook het geval zijn en daarom worden de vrouwen van alle kerkelijke gezindten ver wacht op vrij dagavond* 10 febi-uari 's avonds 8 uur in de Geref. kerk (Noorddijk). Herstel mosselschip Het hei-stel van het mosselvaar tuig TH. 4, het scheepje dat enkele weken geleden op het Brabants vaarwater door een tankschip werd overvaren is opgedragen aan de fir ma D. van Duivendijk en Zonen te Bruinisse. Zoals eerder gemeld is het schip zwaar beschadigd. Dankbetuiging van bruidspaar De 8-jarige Teun de Waal Johz. te Bruinisse maakte op school een te kening van het bruidspaar piinses Margriet en Pieter van Vollenhoven Hij zond de tekening met een zelf op gesteld en geschreven briefje aan het jonge paar en hij mocht tot zijn ge noegen een hartelijke dankbetuiging aan zijn adres met een bijgevoegde bruidsfoto ontvangen. Ongelukkig ritje met andermans auto De heer van B. uit Zierikzee had van een andere inwoner uit die stad een wagen ter reparatie gekx-egen. Hij mocht er niet mee gaan rijden, maar hij kon de verleiding niet weerstaan er zondag mee naar het carnaval in Bergen op Zoom te gaan Er zou waax-schijnlijk nooit een haan naar dit plezierreisje gekraaid heb ben, maar bij het afrijden van de pont te Zijpe had B. het ongeluk eer) ijzeren paal omver te rijden op het veerplein. Dit kwam zo hard aan, ook voor de auto, dat verder rijden onmogelijk was en de x-ijkspolitie vond dan ook zondagavond de stuk gereden paal, met enkele meters verder de kapot gereden auto. Van B. deed geen aangifte van zijn ongeval, maar hij kwam wel maan dagmorgen kijken naar de schade die hij aan auto en paal gemaakt had. Een en ander zal waarschijn lijk tot gevolg hebben, dat hij drie dingen zal moeten betalen: de auto, de ijzeren paal en eventueel een boete, die hem door de rechter zal worden opgelegd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oudega-Kolderwolde (toez.): kand. D. v. Loo, 's-Gi-aven- hage; te Hoevelaken: C. Treure, Has selt; te Veendam (vac. J. H. Kap- teijn); Ph. de Hoest, Hoorn. Bedankt voor Hoog-Blokland: A. Breure, Hei- en Boeicop. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. K. Zijlstra', te Bergen (N.H.), Dr. Peltlaan 7. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Zuidhom: P. Lok, Berkel-Rodenrijs, die bedankte voor Zwijndrecht. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Franeker en te 's-Gra- vendeel: kand. A. Bx-oersma, Leeu warden en kand. H. v. Millingen, Zwolle. Beroepen te Onstwedde en teVlis- singen: kand. A. Broex-sma, Leeu warden. GEMEENTE ZIERIKZEE BESTEMMINGSPLAN RAAMSTRAAT De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat ingaande 10 fe bruari 1967, gedurende een maand ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage^ ligt het bij raads besluit van 24 januari 1967, nr. 5, vastgestelde bestemmingsplan be bouwde kom „Raamstraat", voor het gebied dat wordt begrensd door de zuidzijde van het Kerkhof, de Raam straat, de Regenboogstraat en de Wevershoek. Gedux'ende de termijn van ter-in zageligging kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren tegen het plan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland indienen. Zierikzee, 9 februari 1967. De burgemeester voornoemd, D. W. KASTELEIN. VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester der gemeente Zie rikzee herinnert in verband met de aanstaande verkiezing van de leden der Tweede Kamer aan de onder staande bepalingen der kieswet. 1. Volgens artikel I 10 der kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd aan de stemming deel te nemen, voor zover deze niet bui ten de tijd van zijn dienstbetrek king aan de stemming kan deel nemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werkne mers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deel nemen, of in een aangx-enzende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereen volgende ui-en verhinderd zullen zijn, hun arbeid te verrichten. 2. Op gx-ond van artikel X 9 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem op gelegde verplichting niet nakomt, gestx*aft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van ten hoogste vijf-en-ze ventig gulden. Zierikzee, 6 februari 1967. De burgemeester voornoemd, D. W. KASTELEIN. Lamlbou wcoüpera t ie in Nederland en E.E.G. DEN HAAG. 8-2. De Cogeca, het samenwerkingsorgaan van de land- bouwcoöperatiees in de zes E.E.G.- landen, gaat volgende week, donder dag 16 en vrijdag 17 februari, in Brussel vergaderen. Er zullen 750 deelnemers zijn en de verst komende delegatie, de Italiaanse, zal het grootst zijn: 230 man. De Nederlan ders zullen maar met hun veertigen zijn. Toch heeft Nederland naar ver houding het omvangrijkste land bouwcoöperatiewezen van de zes landen. De Nederlandse coöperaties gaan met hun afzet- en verwerfetngs- aktiviteiten ook veel verder dan hun zusterinstellingen elders in de ge meenschap. De Cogeca heeft in Brus sel een gemeenschappelijk secreta riaat met de C.O.P.A.. het samenwer kingsorgaan van de landbouworgani saties in de zes landen. De samen werking binnen de Cogeca is wel eens moeilijk, omdat organisatie en structuur van de landbouw in de zes landen nog zoveel verschillen verto nen en omdat het begrip coöperatie in de verschillende landen verschil lende inhouden heeft. LOOS ALARM TER AAR, S-2. Op de verkie zingsvergadering die de poli tieke groepering „Alarm" in het dorpshuis te Ter Aar had belegd waren slechts drie men sen aanwezig, te weten de lijstaanvoerder, mr, J. J. M. van Breukelen uit Woerden, die als spreker zop optreden en tweP andere kandidaten van deze partij, de lieren H. W. Versluis en J. H. Fransen, die beiden in de gemeente Ter Aar wonen. Aangezien het weinig zin had onder elkaar alarm te slaan, werd de ver gadering afgelast. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Het ledental van het Christelijk Nationaal Vakverband is in de eerste negen maanden met i*uim 3700 gestegen, waardoor het totaal per 1 oktober op 238.869 kwam DEN HAAG. Zeven jongelieden, allen 17 of 18 jaar, uit Loosduinen zijn door de Haagse politie opge pakt. Vier van hen hebben fbekend zich .aan straatroverij schuldig te hebben' gemaakt?. DEN HAAG. Het ministèrie van landbouw heeft een filmpje laten maken dat in het buitenland px-opa- ganda moet maken voor Nederland se landbouw-, tuinbouw- en visse rij produkten. AMSTERDAM. De K.N.S.M.heeft vier van haar veroudex-de en daar door niet xneer i-endabel te exploi teren schepen verkocht. WAGENINGEN. Mevr. dr. J. Dijk- stx-a, verbonden aan de afdeling vi rologie van de landbouwhogeschool, heeft in India voor een internatio naal congres over plantenziekten, waaraan door ongeveer 320 deskun digen uit 12 landen werd deelgeno men, een lezing gehouden over een bepaald aspect van tabaksmozaiek- virus. NORG. Zestien runderen zijn bij een felle boerderij brand in het ge hucht Zuidvelde in de gemeente Nox-g omgekomen. DEN HAAG. De situatie op de slachtkuikenmarkt wordt met de dag slechter. Dat vindt de heer Mul der, secretaris van de N.E.I.G., de organisatie van de pluimveeslachte rijen en de expoi-t- en groothandel in slachtpluimvee. UTRECHT. De katholieke werken de jongeren vinden het noodzakelijk dat er een apart ministerie voor jeugdzaken in het levén wordt ge roepen, omdat de belangen van de jeugd op het ogenblik verspreid lig gen over diverse departementen. DEN HAAG. De zeventienjarige Henny (Hendrika Maria) Bood uit Den Haag is al twee weken spoor loos. De politie is gevx*aagd haar aan te houden. ROTTERDAM. De expositie Bin nenhuis '67 in Rottei-dam heeft in i-uim een week 86.545 bezoekers ge trokken. ALKMAAR. De Alkmaax'se politie heeft in samenwex-king met de poli tie van Amsterdam twee inwoners van de hoofdstad aangehouden, die er van worden verdacht de 49-jarige Alkmaarder A. R. te hebben beroofd van een bedx-ag van 6000 gulden. AMSTERDAM. Het m.s. Prins der Nederlanden" van de Koninklij- we Nedei-landsche Stoomboot Maat schappij N.V., keerde na gex-uime tijd in repax-atie te zijn geweest bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij N.V., na een geslaagde tweedaagse beproeving op de Noord zee, in de haven van Amsterdam tex*ug. HARDENBERG. Minister Bies heuvel heeft in Hai'denberg een christelijke middelbai-e landbouw school geopend. Hoofddorp en Har- denberg, zo vertelde de bewindsman, waren de eerste twee gemeenten in ons land die een dei-gelijke school op protestants-christelijke basis kx-e- gen. DEN HAAG. Ten behoeve van de slachtoffei's van de x-ecente over stromingen in Maleisië heeft de Ne derlandse regering besloten 17000 gulden beschikbaar tc stellen aan de regering van Maleisië, aldus werd van een woordvoerder van het, mi nisterie van buitenlandse zaken vernomen. „Flitsen" uit het buitenland PARIJS. Het officiële besluit is gevallen Marseille uit te bouwen tot Europoort van het zuiden. De Fran se regering heeft het plan voor de aanleg van een industrie- en haven gebied van ruim 50 vierkante kilo meter ten westen van de ,oude ha ven", bij de monding van de Rhone, goedgekeurd. ADEN. De Sowjet-Unie bouwt een marinebasis in de Yemenitische Ro de Zee-haven Mocha in samenwer king met Egypte, aldus heeft een overloper van het Yemenitische re publikeinse leger op een persconfe- rentie in Aden gezegd. JOHANNESBURG. Een rijke voor malige Duitse barones heeft ver klaard, dat zij door drie negers in haar woning is vastgebonden en be roofd van juwelen en gouden mun ten ter waarde van meer dan 50.000 x-and (250.000 gulden). BRUSSEL. In Brussel is een 41- jai-ige handelsvertegenwoordiger uit Rottex-dam tot vijf jaar gevangenis- sti-af veroordeeld. Hij was in decem ber vorig jaar geaiTesteex-d wegens beroving van twee blinde lolenver- kopérs in de Brusselse Nieuwstraat. AMMAN. Jordanië heeft een hoge officier van de Egyptische inlichtin gendienst, Riad Kamal Haggag ge-, heten, politiek asiel verleend, enkele uren nadat, deze met een vliegtuig op een Jox-daanse militaire luchtha ven was geland. OTTAWA. De Tsjechoslowaakse pi'esident Antonin Novotny zal in mei een bezoek bx-engen aan Canada zo is in Ottawa meegedeeld. De uit nodiging voor een bezoek aan de wex-eldtenloonstelling in Montreal - is uitgegaan van gouverneur-gene- raal Georges Vanier. NEW YORK. Het kleinste kind van de woensdag in New York geboren vijfling, Talitha Harris, is aan een door longontsteking veroorzaakte hartaanval overleden. Dit is meege deeld door een woordvoerder van het Joodse ziekenhuis in Brooklyn, waar de baby's zijn opgenomen. PRETORIA. De Zuidafrikaanse politie heeft in een onderzoek naar de activiteiten van een bende die il legale Chinese emigi-anten het land heeft ingesmokkeld een aantal rege- ringsfunctionax'issen en pex-sonen van Indiase en Chinese nationaliteit aangehouden, zo is dinsdag in Pre- tox-ia meegedeeld. DJAKARTA. De linksgerichte In donesische Moex-bapartij heeft zich volledig achter de voorzitter van het kabinetspi-esidium, generaal Soehar- to, geschaard, en verklaax*d ook de onmiddellijke en fox-mele ovei-dracht van het landsbestuur aan Soeharto goed te keuren. PARIJS. Al drie weken ligt het werk in de haven van Marseille vrij wel stil. Op 18 januari werden bijna 2000 havenarbeiders door hun werk gevers uitgesloten als gevolg van een arbeidsgeschil, dat op een dood punt is gekomen. De werkgevers hebben de jongste eisen van de vak bonden onaanvaax-dbaar genoemd. LONDEN. Tijdens de besprekingen in Londen hebben de Britten ver moedelijk bij premier Kosygin vap de Sowjet-Unie aangedrongen op een vergroting van de invoer van Bx-itse pi-odukten. TOKIO. De Japanse scheepsbouw- industrie kan goed voelen, dat west- Europa meer meedingt om scheeps- bouworders te krijgen, zo is uit krin gen van de industx-ie vernomen. MOSKOU. Russische arbeiders, per bus aangevoerd, hebben aan de Chinese ambassade in Moskou schx-ifteiijke protesten overhandigd tegen de behandeling van Russen in Peking. Een Chinese portier ver scheurde de papieren echter direct voor de ogen van de wachtende Rus sen. MADRID. De studenten van de meeste provinciale universiteiten in Spanje hebben gestaakt uit protest tegen de arrestatie van afgevaardig den op een illegale studentenconfe rentie die vorige week was belegd om tot oplossing van onderlinge me ningsverschillen tussen de officieel erkende verenigingen en de „vak verenigingen van vrije studenten" te komen. BONN. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Willy Brandt, is naar Washington vertrokken voor zijn eerste ontmoeting met president Johnson sinds zijn ministerschap. BOEDAPEST. In de Hongaarse stad Miskolc is maandag een proces begonnen tegen dertig Hongaren, die ex-van wox-den beschuldigd de staat door fraude en verduistex-ing voor een waarde van ongeveer 300.000 gulden te hebben benadeeld. Dit heeft dinsdag het Hongaai-se persbu- x-eau M.T.I. bekend gemaakt. BOGOTA. Te Chapai-rali in de Zuidamerikaanse staat Columbia is een gevangenismuur ingestort, waar door vier gevangenen en een be waarder zijn omgekomen. Tien ge vangenen wei-den gewond. WASHINGTON. President John son heeft de senaat gevraagd het in ternationale verdrag over het. vreed- zaam gebruik van de ruimte snel te bekrachtigen. Meer dan zestig lan den hadden het op 27 januax-i al on dertekend. BUENOS AIRES. Vijf Westduitse bergbeklimmers en geleex-den heb ben het afgelopen weekeinde de 7.035 meter hoge top van de Acon cagua, een berg in Ax-gentinië, be- reikt na op een hoogte van 6000 me ter proeven te hebben genomen om de reacties van de mens op dex-ge lijke hoogte na te gaan. WATERTOWN (Zuid-Dakota). De Vei-enigde Staten en Canada hebben een proef genomen met de verbin ding van hun elekti-iciteitsnetten om in de toekomst te voorkomen dat grote gebieden in het donker komen te liggen tengevolge van storingen. ADVERTENTIE Woensdag 8 februari 1967 VIERDE KLASSE Prijzen van: f 20 zijn gevallen op nummers eindigende op: 1 f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 20 f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 84 f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 44 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 101 f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 941 f 2.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 9964 Een prijs van I 5.000 is gevallen op nummer: 030213 Een prijs van f 5.000 is gevallen op nummer: 038436 Een prijs van f 5.000 Is gevallen op nummer: 019951 Een prijs van f 5.000 is gevallen op nummer: 011444* Een prijs van f 5.000 is gevallen op nummer: 028407 De prijs van f 10.000 is gevallen op nummer: 085958 De prijs van f 20.000 is gevallen op nummer: 085909 De prijs van f 25.000 is gevallen op nummer: 053386 De prijs van f 50.000 is gevallen op nummer: 019812 De prijs van f 100.000 is gevallen op nummer: 025115 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4