\MDOFKEESSlEl KOOI1 NU PHILIPS TELEVISIE HET EXTRA INRUILPREMIE 'OO: d-c-fix| L0X25, goed gezien Nederlanders gearresteerd in Denemarken De problemen van Goeree-Overflakkee De positie van de Mosselhandelaarsvereniging „Solidair" N.V. De Nederlander eet steeds meer vlees KOOP r RU onze adverteerders Zündapp '67 in prijs verlaagd! Thans in vier kleuren verkrijgbaar A. VAN HESE WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAATSEN ZATERDAG-EN ZONDAGMIDDAG 11 EN 12 FEBRUARI .jxrfia premie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE u„i»a« 7 febru„i 1967 Nr. 19:10 GEMAKKELIJKER OAN VERVEN OF LAKKEN PLAKKEN! L. C. Hoogerhuis - Renesse (»eval van spionage? KOPENHAGEN, 6-2. In Dene marken zijn drie Nederlanders aan-^ gthcuden, van wie men hei niet uit gesleten acht dat zü betrokken zijn bij een spionage/aak. De arrestatie geschiedde in eerste instantie wegens ilLegale grensover schrijding. De mannen bleken in het be/.it te zijn van ongeveer 10.000 ne gatieven van pornografische fotos en papieren die op het ogenblik worden l -.tudeerd door de Deense inlichtin gendienst. Twee van hen waren in een rub berboot de zeeengte bij Flensburg overgestoken. Zij werden aan de Deense kust opgewacht door een landgenoot in een (gehuurde) auto. Zij reden daarop naar Nyborg, maar een brievenbesteller, die de mannen had gezien, waarschuwde de politie en nog voordat zij de veerboot over de Grote Belt konden nemen werden zij zaterdagavond gearresteerd. De politie hechtte weinig geloof aan hun verklaring, dat zij de nieu we, in Nederland gekochte rubber boot wilden beproeven, omdat het zaterdag plaatselijk zeer stormachtig weer was. Later verklaarden zij op weg naar Kopenhagen te zijn om daar tijdschriften te kopen. ROTTERDAM, 6-2. „De indruk dat men Gocee en Overflakkee kan beschiuwen als een arbeidsreservoir voer het Rotterdamse havengebied en andere industriecentra moet wer den weggenomen", zo luidt een der conclusies van een commissie inge steld door de N.V.V.-bcstuurders- bond Goeree en Overflakkee. Deze commissie signaleert de ver oudering van de bevolking, het af nemen van werk in de landbouw, een te groot aantal pendelaars onder de beroepsbevolking, onvoldoende werk voor leerlingen van ulo en middelbaar onderwijs. Door gebrek aan voldoende wil en aan werkelijke visie zijn alle pogin gen om in de situatie veranderingen aan te brengen, mislukt, zo meent het rapport, opgesteld na een eerste oriëntatie. Een van de belangrijkste oorzaken van het uitblijven van maatregelen is volgens de N.V.V.- commissie de te geringe belangstel ling die op het eiland zelf bestaat van de zijde der gemeentelijke over heden. Een kentering van de con junctuur kan Goeree-Overflakkee Driejarig meisje omgekomen ALPHEN AAN DE RIJN, 6-2. De 3-jarige Ada Luyben is bij haar ou derlijk huis om het leven gekomen toen ze een zware betonnen bloem bak, waaraan zij is gaan hangen, over zich heen trok. Vermoedelijk is zij door verstikking om het leven ge komen, doordat haar mondje vol zat met aarde .en molm. - Kunstmatige ademhaling" mocht niet meer baten. tot een centrum van werkloosheid maken. Aldus het rapport, dat pleit voor een streekplan voor een beleid gericht op een harmonische ontwik keling. De commissie geeft zelf een aantal mogelijkheden aan: bevordering van tuinbouw, vestiging van een aantal industrieën met ieder ongeveer 100 werknemers in enkele kernen, woongebied voor de Rotterdamse ag glomeratie, het uitbreiden van de re creatieve functie. De commissie pleit voor een railverbinding met het Waterweggebied. Jeugd-prijsvraag Reina Prinsen Geerligs Fonds (Ingezonden). De Stichting Reina Prinsen Geer- lings Fonds heeft wederom haar jaarlijkse Jeugd-prijsvraag uitge schreven voor auteurs die op 24 no vember 1967 de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt en niet ouder zijn dan 25 jaar. De prijs bedraagt f 200. De inzendingen (proza, gedichten of toneelstukken) moeten vóór 1 juli 1967 in duplo gezonden worden naar het secretariaat van de Stichting, Koninginneweg 121 Amsterdam - Tel. 72 58 17. Voor terugzending der manuscrip ten, verzoeke porto in te sluiten. De jury bestaat uit: Willem Brandt Kees Stempels, Aya Zikken, Fernand Auwera, Ivo Michiels. Ja, dat heb je goed gezien. Ik rook tegenwoordig LGX25. Sinds ik ze ontdekte wil ik niet anders meer. Steek eens op en overtuig jezelf! Een lekkere sigaret, die niet duur is en waar je overal mee voorde dag kunt komen. Winst werd in bedrijf gehouden RRUINISSE, 4-2. De mosselhan delaarsvereniging Solidair N.V., waarin de mosselkwekers uit Brui- nisse, Zierikzee en andere vissers plaatsen verenigd zijn hield haajf al gemene aandeelhoudersvergajlfc-ing in het Ned. Herv. vcrenigingsgéBouw te Bruinisse. Door de directeur de heer L. W. Parlevliet, werd een overzicht gege ven van de aktiviteiten van de N.V. in het boekjaar 1965-1966, op het ge bied van mosselen en verse vis. Het brandpunt van de mosselexpGrt is neg steeds Yerseke, waar de heer D. Schipper de belangen van Solidair in eigen schconderij van Solidair be hartigt. Machinepark en vrachtwa- genbezit werden in het bcekjaar uit gebreid en vernieuwd. In Schevenin- gen heeft de N.V. haar kantoor in het pand van de firma P. Taal N.V., waarmee Solidair is gelieerd en in welke N.V. ook een dominerende po sitie wordt ingenomen. Terwijl in de mosselsector de om zet ten opziohte van het boekjaar 1964-1965 iets daalde, ging die in verse vis met 20 °/o vooruit. De balans en verlies en winstreke ning werden met algemene stemmen goedgekeurd, de gemaakte winst wordt in het bedrijf gehouden om de N.V. innerlijk sterk te maken. De heer Chr. Schot-Stouten te Zie rikzee werd bij acclamatie als voor zitter herkozen. Het meest interes sant op deze vergadering waren de mededelingen van de directeur over UTRECHT, 6-2. Het vorig jaar heeft de Nederlandse bevolking voor ongeveer drie miljard uitgegeven aan vlees produkten. Dat is per hoofd gemiddeld f 240,- per jaar. Van deze drie miljard gulden werd 36 prccent (f 1.080.000.000,-) besteed aan rundvlees, 33 procent (f 99C.G00.ÖG0,-) aan vleeswaren en conserven en 25 procent (f 750.G00.0G0,-) aan varkensvlees. De overige zes procent gold andere vleessoorten, zcals vet, kip en kalfsvlees. De jaarlijkse toename van het vleesverbruik in ons land blijft zich in stijgende lijn ontwikkelen, hoewel er een verschuiving valt waar te nemen van vers vlees naar meer conserven. Bit zei de 38-jarige drs. J. J. G. Jonker, directeur van de eerste en enige Nederlandse slagersvakschool in Utrecht, in een gesprek met het A.N.F. In 1963 consumeerden de Nederlanders vcor 2,2 mil jard gulden aan vleesprcdukten. De verhoudingen waren toen: rund vlees 38 procent (f 836.000.000,-), vleeswaren en conserven 30 pro cent (f 660.000.000,-), varkensvlees 25 procent (f 550.000.000,-) en an dere Vleessoorten zeven procent (f 154.000.000,-). Opmerkelijk is de sterk verminderde vraag naar dierlijke vetten. In 1952 gaf de Ne derlandse bevolking hiervoor nog 38 miljoen gulden uit, nu hooguit twee miljoen gulden. Daarentegen is de „kip" sterk in populariteit gestegen: in 1954 negen miljoen gulden van het totaal, nu 54 miljoen. de huidige stand van zaken met be trekking tot de mosselhandel. „De Mosselhandel" In het afgelopen jaar trad de grootste exporteur van mosselen, uit de ..vereniging „De Mosselhandel", de vereniging te Yerseke, waarin alle handelaren tot voor kort verenigd waren. Dit voorbeeld werd door nog anderen de laatste weken en maan den gevolgd, wel -een .droevig beeld van de onenigheid die tussen de mos selexporteurs altijd geheerst heeft en nog heersft. Ook Solidair, heeft na rijp beraad, de stap gedaan, deze exporteursvere- niging de rug toe te keren, zodat na al die uittredingen genoemde vereni ging zeker niet meer representatief kan werden genoemd voor de mos selhandel, omdat de meerderheid van de handel daarin niet meer verenigd De beruchte brief, van de minister van landbouw en visserij uiit 1964, waarin op meer vrijheid werd aan gedrongen en een minder stringente binding aan een systeem dat 30 jaar uitstekend heeft gewerkt, om de mosselhandel en de kwekersbedrij- ven renderend te maken, heeft een chaos bewerkt, waardoor het kantoor voor mosselzaken in Bergen op Zoom een wankel bestaan beschoren is. De roep om meer vrijheid, is in de handel nog niet verstomd, ook al heeft niemand van de handelaren het aangedurfd, dit kantoor de gena deslag tce te brengen. Deze mogelijkheid hangt echter de laatste jaren steeds als een dreiging in de lucht. Kantoor Bergen op Zoom Solidair N.V. hoopt dat nog vele jaren de mosselexport c.q. de aan- en verkoop van mosselen zal wbrden geregeld. Mocht echter deze publiek rechtelijke organisatie wegvallen,' dan zal Solidair N.V. onmiddellijk gereed staan, het kantoor in Bergen op Zoom docr een privaatrechtelijke organisatie voor jle Solidair aandeel houders te vervangen. Nodig is dan echter dat de aandeelhouders werke lijk Solidair zullen zijn. Geen overjarige of afgekeurde modellen, maar een splinternieuwe uitvoering; nu voor jong en oud. Uw dealer WESTSTRAAT 4 ZIERIKZEE Philips super-ontvanger met 59 cm beeldbuis, met 1-2 en 2e programma f799,- Nu met extra inruilpremie van f 100,- Phllips super-ontvanger met 48 cm beeldbuis, natuurlijk met Ie en 2e programma 'f 699 Nü met extra inruilpremie van f 100,- Dit biedt u de TV in februari en maart: verkiezingen, cupvoetbal (o.a.Ajax)schaatsen,boksen,ijshocky en vele andere programma s op Ie en 2e net. Neem nu het besluit en koop die nieuwe Philips TV men een haarscherp beeld. Nu met ons praten is goud waard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7