AR 4 1IISIIIIII I9RAIFFEISENBANK STREEKNIEUWS Een solide en sociaal verantwoorde politiek Twee doden bij autobotsing spaarbank en alle bankzaken HET PORSELEINEN MASKER Magnetisch verkeersbord ZIERIKZEE ,6-2. De heren C. Verton en J. J. van Zweden van de afdeling Zierikzee van het Verbond voor Veilig Verkeer vervaardigden ten behoeve van de cursussen een zg. magnetisch verkeersbord, dat staat opgesteld in het leslokaal van de afdeling in de o.l.-school aan de Nieuwe Boogerdstraat. Magnetisch gemaakte miniatuur-voertuigjes kunnen op dit bord in variabele situaties worden gebracht, waardoor verschillende verkeersproblemen vi sueel kunnen worden toegelicht. Een wand van het lokaal wordt in beslag genomen door een staalkaart Pan vaderlandse verkeersborden. Er zijn er vooral na de nieuwe verkeerswet- geving heel wat, maar de weggebruiker moet ze kennen wil hij/zij zich vedig in het verkeer bewegen. Een nieuwe cursus 20 vernemen wij - gaal dinsdag 14 februari van start. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Biuinisse krijgt muziekconcours op Tweede Pinksterdag Naar wij vernemen zal cp de twee de Pinksterdag a.s. te Bruinisse een greet muziekconcours worden geor ganiseerd. Het concours zal gehouden werden ender auspiciën van de Kon. Nederlandse Muziekfederatie. Er zul len zowel zang- als muziekgezel schappen deelnemen van Schouwen- Duiveland, maar ook van ver daar buiten. ZIERIKZEE Stadgenoot over boord geslagen Tijdens een vaart met het scheepje „De TrekvcgelJ van Geersdijk naar de plaat in het Veerse Meer. is de 53-jarige heer J. C. Peute te Zierik zee maandagmiddag overboord gesla gen en sindsdien vermist. De heer Peute was waker bij de Puiks water staat. Gepoogd schijnt nog P..te be reiken met een reddingslijn of -haak, maar de reddingspogingen faalden, mede omdat de drenkeling lieslaar zen droeg, hetgeen hem in zijn bewe gingen belemmerde. Het stoffelijk overschot van de heer Peute - van wie moet worden aangenomen dat hij is verdronken - is nog niet gevonden. Maandagmiddag en ook vanmorgen voer een politievaartuig uit om te zoeken. Hoe het ongeluk zich heeft voorgedragen is nog niert duidelijk. Ook hiernaar wordt een onderzoek ingesteld. HAAMSTEDE Vrouwenwereldgebedsdag Op vrijdagavond 10 februari a.s. om kwart voor acht zal in de Her vormde winterkerk alhier de jaar lijkse byeenkpmst worden gehouden ter gelegenheid van de Vrouwenwe- reldgèbedsdag. De bijeenkomst wordt georganiseerd door alle vrouwenver enigingen. alle vrouwen zijn van harte welkom. OOSTERLAND Cursus Veilig Verkeer Vanwege de afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer zal er ock hier ter plaatse worden gestart met een verkeerscursus, te houden in de ..Conferentiekamer". Op donderdagavonden. Aanvang half acht. De eerste maal echter zal het op woensdagavond 8 februari zijn, eveneens aanvangende half acht. Wachtmeester J. Hoekman zal de cursus hier ter plaatse leiden. De cursus wordt gegeven aan de hand van de Verkeerssleutel, een uitgave van het Verbond. Verdere kosten zijn aan deze leergang niet verbonden. Uiteraard is deze verkeerssleutel aangepast aan de pas in werking ge treden nieuwe verkeersregels. BRUINISSE De woningen Naast de Bogaerswoning, op de heek Prins Bernhardstraat - Van Hertsbeekestraat (type Manders, twee huizen onder één dak), is vol gende week, opnieuw een verheu gende uitbreiding van de woning voorraad te wachten. Tien gezinnen hebben bericht gekregen, dat zij de hun toegewezen ratiowoningen kun nen betrekken. Scheepvaartberichten Abida, 7-2 te Singapore verwacht. Kelletia, 6-2 te Tharrteshaven. Koratia, 6-2 van Singapore naar Saigon. Tjipanas, 6-2 van Singapore naar Honk Kong. Geestland, 6-2 Barbados. ADVERTENTIE ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ EVANGELISCHE VOLKSPARTIJ Bosbranden in Tasnianië HOBART. 7-2. Grote bosbranden in het zuiden van het Australische eiland Tasmanië. hebben het leven gekost aan zeker acht personen. Ook is de vernietiging van minstens 100 woningen door het vuur gemeld, maar volgens de politie zullen zowel het aantal slachtoffers als het aantal verbrande huizen waarschijnlijk veel heger uitvallen. Door de brand zijn de verbindin gen op het eiland en die tussen Tas manië en Australië ernstig gestoord. Het bureau van de Australische om roep te Hobart wist te melden dat hele nederzet tingen op het eiland door het vuur vernield waren. Zo zou de gehele bevolking van het 700 zielen tellende Kingston, ten zuiden van Hobart, met medeneming van slechts de allernoodzakelijkste be zittingen de vlucht hebben genomen naar het strand. „Flitsen,, uit het buitenland TOKIO. Volgens een in Tokio op gevangen bericht van Radio-Peking heeft een revolutionair comité de macht overgenomen in Taiyoean, vierhonderd km ten zuid-westen van Peking. DJAKARTA. Duizenden studen ten hebben dit weekeinde in Ban doeng tegen president Soekamo ge demonstreerd en afbeeldingen van hem verbrand. KINGSTON. In Kingston, de hoofdstad van Jamaica, waar de spanning met het oog op de verkie zingen van 21 februari hoog gestegen is, zijn aanhangers van de twee grootste politieke partijen elkaar met gebroken flessen te lijf gegaan. SAN DOMINGO. In de Domini caanse republiek is onlangs een uit gebreid komplot van uiterst-links, gesteimd door Havanna en Peking, verijdeld, zo deelde zaterdagavond president Balaguer in een toespraak voor radio en televisie mee. KARATSJI. Volgens Radio-Pa kistan heeft zich aan de Pakistaans- Indische grens een incident voorge daan, doordat Indisohe troepen het vuur openden op een Pakistaanse patrouille. NASHVILLE. Een bandiet heeft vrijdagavond in de Amerikaanse stad Nashville een baby van tien maan den oiider schot gehouden om de va der van het kind, een bedrijfsleider van een supermarkt, te dwingen de brandkast te openen. Met ruim 35.000 gulden ging de bandiet er van door. HONG KCNG. Militaire afdelin gen in de provincie Weitsjou heb ben volgens het persbureau Nieuw- China hun steun betuigd aan de aan hangers van Mao, die daar kortgele den de macht over het partij- en be stuursapparaat in handen hebben genomen. BRUSSEL. België telfc onder zijn werklozen ruim 10.000 buitenlanders doch er is geen sprake van dat vreemde arbeiders, die een Belgische werkvergunning hebben, over de grens zullen worden gezet. GENEVE. Jaarlijks wordt in do wereld op onwettige wijze in totaal 1.200 ton opium verbouwd, waarvan ongeveer 12 miljard doses morfine of 24 miljard doses heroïne kunnen worden gemaakt, zo blijkt uit een rapport van het permanente comité van de Verenigde Naties inzake ver dovende middelen. DJAKARTA Het Indonesische parlement is begonnen met de be spreking van een resolutie, waarin gevraagd wordt dat president Soe- karno zal worden afgezet en berecht zal worden en dat een waarnemend president in zijn plaats wordt aange steld, zo wordt van betrouwbare zij de vernomen. MUNCHEN. De vroegere woning van Adolf Hitler op de Prinzregent- platz in München heeft een nieuwe bestemming gevonden: de politie van het district Oberbayern heeft er haar intrek genomen. SAIGON. Bij een gevecht op 35 km ten noordwesten van Saigon hebben guerrillastrijders van de Viet Cong maandag een eenheid van de Zuidvietnamese regering zware ver liezen toegebracht, zo heeft een Zuid vietnamese militaire woordvoerder meegedeeld. DJAKARTA. In Djakarta heb ben maandagochtend wederom scho lieren en studenten een betogjng ge-, houden, waarop het aftreden van Soekarno werd geëist. Aan de de monstratie namen 50.000 mensen deel1 MONTE CARLO. De Franse ac trice Martine Carol is maandag dood aangetroffen in een hotel te Monte Carlo. BARNEVELD, 7-2. Hedenmorgen is op de Rijksweg Apeldoorn-Amers- fcort in Terschuur (gemeente Barne- veld) een verkeersongeluk gebeurd, waarby twee personen om het leven kwamen. Een vrachtwagen uit België botste in dikke mist frontaal tegen een uit tegenovergestelde richting naderende personenauto. De bestuurder hier van, de 28-jarige J. A. van Kalteren uit Haarlem, was, evenals de 20-ja- rige inzittende H. G. Harms uit Hil versum, op slag dood. Een andere inzittende moest met ernstige ver wondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. De juiste toedracht van het onge val kon nog niet worden vastgesteld. Vermoedelijk is de vrachtwagen naar links uitgeweken. Voor 30 jaar.... OUWERKERK. Voor volwassen niet-bezitters van radio, bestond ge legenheid in de o.l.-school de uitzen ding te beluisteren van de huwe lijksplechtigheid van prinses Juliana en prins Bernhard. ZIERIKZEE. Bij gelegenheid van het prinsesse-huwelijk beleefde Zie rikzee een fraaie sprookjesoptocht. De stad was fantastisch geïllumi neerd. ZIERIKZEE. Het waterschapsbe stuur kreeg een aan 's Landskamer palend pand in handen, dat bij de vaste behuizing van het waterschap zal worden gevoegd. KERKWERVE. Ds. Post hield een wijdingsdienst in verband met hei huwelijk van de kroonprinses. ELLEMEET. De kinderzangvereni ging „De Jonge Stenv hield een ge slaagde uitvoering. ZIERIKZEE. Voor de Ver. van Vrijzinnig Hervormden sprak ds. G. Westmyse te Rotterdam over het on derwerp: Wordt christelijk Europa een abattoir?" KERKWERVE. De griep heerst in sterke mate in deze gemeente. Ge hele families liggen te bed en moe ten door buren of familie geholpen xoorden. BURGH. Veertig leden waren aan wezig op de vergadering van de gei tenfokker svereniging in café Bak ker. ZIERIKZEE. De politie arresteerde twee mannen, die in plaats van gas- munten voor de meters 2Vz cent stukken gebruikten, die zi) van een inkeping voorzagen. NOORDWELLE. Onder leiding van de heer Haringman vergaderde het ziekenfonds E.M.M. ADVERTENTIE waar ruim i ,fl 5 miljard wordt gespaard Ruim 5 miljard gulden, gespaard bij de Raiffeisenbank door meer dan 2 miljoen spaarders. De studenten van vrijwel alle Spaanse universiteiten hebben beslo ten dinsdag voor 48 uur in staking te gaan bij wijze van „unaniem pro test" tegen de arrestaties welke op 3 februari in Valencia zijn verricht. b De president van Tanzania, Julius Nyerere, heeft maandagavond be kend gemaakt dat alle banken in het land genationaliseerd zijn. Nieuwzeelanders beschoten Australiërs NOEI DAT. 7-2. In Zuid-Vietnam vechtende Nieuwzeelandse artillerie heeft maandag per ongeluk het vuur op een Australische eenheid gelegd waardoor vier militairen, werden ge dood en dertien gewond. De Australiërs waren bezig een rijstveld van Vietcongstrijders te zuiveren, waarbij zij de hulp van ar tillerie hadden ingeroepen. Een aan tal voor de Vietcong bestemde gra naten kwam echter tussen de Aus traliërs terecht. De Amerikanen in Zuid-Vietnam zijn begonnen met behulp van che mische middelen in het zuidelijk deel van de gedemilitariseerde zone tus sen Noord- en Zuid-Vietnam de bo men en struiken van bladeren te ontdoen. d In Tsjecho-Slowakije zijn grote gebieden overstroomd. In midden- Bohemen heeft de Elbe zijn hoogste peil sinds 30 jaar bereikt. Welbesteed leven TWISK6-2. Het Nederlandse Rundvee Stamboek heeft de 25ste koe ingeschreven die in haar leven meer dan honderdduizend kilo melk heeft welen te produceren. Het is Trijntje 37 uil Twisk in Noord-Hol land, eigendom van de veehouder J. Groot. Zwartbonte Trijntje is zes tien jaar oud, in blijde verwachting en iji prima cpnditie. Ze is de tweede koe van de rundveefokvereniging Twisk en de veertiende in de pro vincie Noord-Holland die de honderd ton melk haalde. KERKWERVE „TOEN' Actie verwekt reactie. De publicatie van een oude foto van Serooskerke, bracht ons in het bezit van een dito van Kerkwerve. Een heel mooie prent, die men wel kan dateren, ge let op de T-Ford links op de foto. We nemen aan rond 1920, maar nog wel vroeger is ook mogelijk. Een idyllisch dorp, dat strakgetrokken na oorlog en ramp noodzakelijk veel van de oude bekoring moest verliezenHet is goed. dat er van het oude Kerkwerve tenminste nog een roto over is. 29. Over het gezicht van de kleine, dikke waard gleed een trek van verbazing en ook Pi Tai keek Aram verwonderd aan. „Niets waardige mannen hebben hoog edel heer op hoofd geslagenmompelde de waard bescheiden, doch Aram lachte breed en zei „Wees niet bang, vriend! Ik ben bij mijn volle verstand! Kijk, het is zo eenvoudig als iets!" Meteen bukte hij zich over een der slapende krijgers en begon do man van zijn uitrusting ic ontdoen. Nu ging de kluizenaar plotseling een licht op. Hij knikte instemmend en lachte: „Gij wilt in vreemde krijgsdienst ti-eden, niet waar vreemdeling?" Doch direct daarop betrok zijn gezicht. „Maar hoe wilt ge het paleis binnenkomen?" vroeg hij. Aram haalde zijn schouders op. „Dat weet ik nog niet", antwoordde hij. „Doch wanneer ik eenmaal in de stad ben. zal ik wel verder zien". Terwijl Pi Tai en de waard zwijgend toekeken, slak hij zich in de uitrusting van de krijger. Hij zette de helm op en gespte Het zwaard om en deed toen een paar pasSen achteruit. „Wel?" vroeg hij, „denkt ge dat ik hel zo kan wa gen?" Pi Tai monsterde hem langdurig van hot hoofd tot de voeten, doch de kleine waard klapte opgetogen in de handen en zei op gewonden: „Hoog edel heer groot krijger! Zijn bijna hoofd groter dan wij allen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3