AR 4 tusiEomi Burgemeester H. P. Everwijn pleit voor afdoende oplossing Alleen beginselpolitiek is duidelijke politiek Cassius Clay versloeg Terrell Grote Amerikaanse vliegtuigverliezen Russen niet meer veilig in Peking Voorlopig weinig activiteiten op gebied van industrialisatie Het rioleriugsprobleeiii van Westersehouwen ADVERTENTIE HAAMSTEDE, 6-2. In zün giste- reu (maandag)avond gehouden nieuwjaarsrede bjj de aanvang van de gemeenteraadsvergadering Wes- terschuuwen heeft burgemeester H. P. Everwijn inzake het ricleringspro- bleem er aan herinnerd dat de ge meente er in 1966 in is gestaagd Ged. Staten van Zeeland ervan te over tuigen dat een definitieve oplossing alleen kan worden bereikt door een grootse aanpak. „Geen lapmiddelen meer maar een afdoende oplossing". Ged. Staten hebben de regering ver zocht het rioleringvplan voor het overgrote deel uit rijksgelden te be talen. De technische mogelijkheden zjjn bestudeerd en het verzoek om ongezuiverd op de Oosterschelde te mogen lozen is ingediend. Met nadruk stelde burgemeester Everwijn dat het een hoogst belang rijke zaak is en dat het vlug malen van c'e ambtelijke molens daarom noodzakelijk is. Niet alleen voor de eigen inwoners maar zeker ook voor de 80.000 verblijfstoeristen die in de gemeente zo'n 1.000.000 overnachtin gen deen. Uit een oogpunt van volks gezondheid is de huidige toestand be angstigend te noemen, aldus de bur gemeester. Daarbij komt nog dat geen nieuwe terreinen meer ontslo ten kunnen worden voor kamperen of bouw van zomerwoningen omdat die terreinen thans niet op de riole ring kunnen worden aangesloten. Als het rioleringsplan niet zal worden uitgevoerd dan betekent dit dat Wes- terschouwen niet mee zal kunnen Geen vrachtbrief l' SAO PAULO, 6-2. Op kosten van de Braziliaanse staat Sao l' Paulo zullen de geestelijke l' vermogens van de belasting- ambtenaar Armando Carlos de Santos worden onderzochtDe l' autoriteiten namen dit besluit, I1 nadat Santos een begrafenis- l' stoet had aangehouden en de l' kist met het stoffelijk omhul- sel van de overledene in beslag had genomen, omdat de chauf feur geen vrachtbrief kon to- I1 nen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MUSSELKANAAL. De 72-jarige P. Heine uit Zandberg bij Musselka- naal is bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Hij reed met zijn bromfiets uit de Kerklaan de A-weg op. Op dat moment passeerde een vrachtauto. Een botsing was niet meer te vermijden. MAASTRICHT. Een onbekende heeft voor f4000 aan horloges ge stolen uit de etalage van de juwelier Knijff aan de Smedenstraat in Maas tricht. AMSTERDAM. Het hulpcomité van gedupeerden van het in staat van definitieve surseance van beta ling verkerende bankiershuis Teix- eira de Mattos heeft er in een brief bij de procureur-generaal van de hoge raad op aangedrongen het pro ces tegen Teixeira's voormalige be herend vennoot drs. F., dat op 15 fe bruari voor de Amsterdamse recht bank dient, niet te laten doorgaan en tot een later tijdstip uit te stellen. DEN HAAG. Na de ondertekening van een overeenkomst over de te ruggave van bedrijven in Indonesië aan Unilever heeft de vertegenwoor diger van Unilever, jhr. E. B. Quar- les van Ufford, maandag in Djakarta verklaard dat Unilever haar produk- tie in de Indonesische bedrijven op 6 februari van het volgend jaar zal hebben verdrievoudigd. DEN HAAG. Binnenkort zal de to tale varkensstapel in de Achterhoek tegen het mond- en klauwzeer on vatbaar zijn gemaakt. UTRECHT. De 82-jarige J. L. Ze- gers, die zaterdagochtend na de brand in zijn woning aan de Johan de Bekastraat in Utrecht om het le ven is gekomen, heeft volgens de Utrechtse politie waarschijnlijk zelf in een vlaag van verstandsverbijste ring de brand gesticht. DEN HAAG. De liberale fractie leider in de Tweede Kamer, mr. E. H. Toxopeus, heeft de voorzitter van de vaste commissie voor buitenland se zaken uit de Tweede Kamer ge vraagd deze commissie bijeen te roe pen. Aanleiding tot dit initiatief is een artikel in een weekblad (Vrij Nederland) over de NAVO-generaal von Kielmansegg. UTRECHT. De voorzitter van het gemeenschappelijk overleg van zie kenfondsorganisaties, de heer J. Ver schoor, is verheugd door de medede ling van de Landelijke Huisartsen Vereniging, dat de f 2,41 reservering per jaar voor de oudedagsvoorzie ning ven c!: ertsen, volgens de L.H. V. oen cr.dc: deel vormt van de hono rariumverhoging met 51 procent in de jaren 1968 tot en met 1970. Hier mee is een van de belangrijkste pun ten waarover bij de fondsen grote onzekerheid bestond, tot klaarheid gebracht. ROTTERDAM. Het jeugdfestival in Rotterdam, een reeks artistieke gebeurtenissen begeleid door ontmoe tingen met kunstenaars, zal zich dit jaar in dc periode tussen 7 april en 20 mei afspelen. UTRECHT. De jaarlijkse Groene Kruisdag van de Algemene Neder landse Vereniging ..Het Groene Kruis" zal dit jaar op woensdag 11 oktober in de Schouwburg in Mid delburg worden gehouden. HAELEN. De zesjarige P. van Nieuwenhoven uit Buggenum is on der een vrachtauto geraakt en om het leven gekomen. werken aan het scheppen van meer accomodatie voor toeristen terwijl toch berekend is dat het aantal slaapplaatsen langs de Nederlandse Noordzeekust de eerstvolgende jaren met 10.000 per jaar moet toenemen om aan de steeds groter wordende vraag te voldoen. „In plaats van een groei gaan we dan een teruggang te gemoet'. aldus de heer Everwijn. De burgemeester deed een klemmend beroep op alle instanties en personen die moeten adviseren of beslissen hun medewerking te verlenen ten einde tot een spoedige opslossing van deze zaak te komen. Dit voorjaar moet als het enigszins mogelijk is de ;oestemming en de financiering rond komen zodat nog in 1967 de eerste buizen de grond in kunnen. Het bevclkingsverloop Het bevolkingsverloop nam in 1966 een gunstige wending. De totale vooruitgang bedroeg 59 personen. Nu de woningbouw vrijer is geworden wordt verwacht dat het inwonertal gestaag zal blijven groeien. De o.l.-school van Burgh groeide in 1966 van 2 naar 3 leerkx-achten. In 1966 beliep het aantal afgege ven bouwvergunningen een totaal bedrag van f 5.347.329,- (in 1965 was dat f 1.680.675,-). Deze toename is het resultaat van de van kracht ge worden vrijere bepalingen t.o.v. de bouw. Er werden in 1966 267 bouw- verguningen verleend. Burgemeester Everwijn achtte deze gang van zaken een zeer gelukkige voor de gemeente en hij sprak de hoop uit dat de vrije bouw mogelijk zal blijven. De taak van de gemeente zal zijn te zorgen dat er voldoende bouwrijpe grond beschikbaar blijft. De burgemeester opperde in dit ver band de gedachte om de oprichting van een gemeentelijk grondbedrijf in studie te nemen. De bouw van 40 ratiowoningen vordert intussen gestaag. Medio 1967 zullen deze woningen betrokken kun nen worden. Nu het zo goed als zeker is dat de gemeente voorlopig geen contingent woningwetwoningen meer zal worden toegewezen, zal getracht worden tot de bouw van premiewo ningen te komen. De gemeente zelf mag echter geen premiewoningen IN.P.D. hoopt op verkiezingssteun van Bundeswehr Bonn, 6-2. Kapitein Wolfgang Ross, een vooraanstaand lid van de Westduitse Nationaal-Democratische Partij (N.P.D.), verwacht dat bij de volgende algemene verkiezingen in de bondsrepubliek, in 1969. een kwart van de 461.000 man sterke Bundeswehr op de N.P.D. zal stem men. Kapitein Ross, die in het af gelopen najaar in het parlement van de bondsstaat Beieren werd gekozen, verklaarde dit in een vraaggesprek met het weekblad „Der Spiegel". Herman Teirlinck, de zaterdag overleden Vlaamse letterkundige, is maandagmiddag in alle stilte begra ven op hot kerkhof van Beosol in do buurt van zijn woonplaats. bouwen Gesprekken met beleggers zijn aan de gang. Intergemeentelijk overleg heeft er toe geleid dat een eilandelijke stich ting in oprichting is - de zes burge meesters zullen voorlopig het eerste bestuur vormen - welke stichting zich de bouw van bejaardenwonin gen ten deel stelt. B. en w. zullen proberen d.m.v. deze stichting onge veer 20 bejaardenwoningen te reali seren achter het rusthuis Duinoord, in het z.g. Platbos en plm. 10 in het plen Kromme Reke te Renesse. Het aantal schepen dat de haven van Burghsluis binnenkwam bedroeg 571 tegen 550 in 1965. De aanvoer be droeg het afgelopen jaar ruim 60 miljoen kg tegen in 1965 ruim 22 miljoen kg. Deze grotere aanvoer was voornamelijk zand. Binnenkort zal Rijkswaterstaat de drempel voor de haven laten weg- bageeren en een geul baggeren naai de aanlegsteiger van de reddingboot. De middelen ontbreken om de haven zijn baggerbeurt te geven. Gehoopt wordt door middel van enkele drij vende steigertjes iets te kunnen doen aan de vraag naar meer ligplaatsac- comodatie voor jachten. In zijn nieuwjaarsrede gaf burge meester Everwi/n verder uiting aan de dringende wens dat 1967 nu ein delijk eens de oplossing zal brengen voer de financiële nood van de re creatiegemeenten in de vorm van de mogelijkheid voor de heffing van een toeristenbelasting en daarnaast een bijzondere uitkering uit 's Rijks kas voor de recreatie-gemeenten. De noodzaak is er. „Ik hoop dat de nieu we regering die na de verkiezingen van 15 februari a.s. zal worden ge vormd nu eens haast zal maken met deze zaken", aldus burgemeester Everwijn. Voor de gemeente blijft het ver der een onverteerbare zaak dat het Rijk de kosten besteed aan verwijde ring van de laag stookolie op de stranden in de gemeente niet totaal voor haar rekening heeft willen ne men. De gemeente was hieraan ruim f 30.000,- kwijt, maar heeft de be zwaren hiertegen bepaald niet onder stoelen of banken gestoken en o.a. geuit in de vereniging Contact Noordzeegem'eenten. Grammofoonplaat A. Roland Holst-fomU BERGEN (N.H.). 6-2. In de kunst- zaal van het K.C.B. (Kunstenaars Centrum Bergen) te Bergen (N.H.) heeft burgemeester L. J. de Ruiter in zijn kwaliteit van voorzitter van de Stichting A. Roland Holst-Fonds zaterdagmorgen het eerste exem plaar van een grammofoonplaat met album, bestemd voor begunstigers van het fonds, uitgereikt aan de stichter, de 78-jarige dichter wiens naam het fonds draagt. Het fonds, dat een vermogen van ongeveer f 30.000 bezit, heeft in het boekjaar- '65 een bedrag van f 3766,80 uitge keerd aan bij het K.C.B. aangesloten kunstenaars. De heer de Ruyter be toogde, dat deze aanvullende steun nog steeds nodig is, omdat de rege ling beeldende kunstenaars in de sfeer van sociale zaken een onbevre digende regeling is gebleken. HOUSTON, 7-2. Cassius Clay heeft zijn wereldtitel In het zwaargewicht behouden. De 25-jarige wereldkam pioen versloeg in het Astrodome van Hcuston zijn uitdager Ernie Terrell na een gevecht over vijftien ronden cp punten. Door zijn overwinning op Terrell is Cassius Clay nu de enige officiële erkende zwaargewichtkampioen. De World Boxing Association had Clay van zijn titel vervallen verklaard toen hij Sonny Liston een revanche toestond. De W.B.A. erkende Terrell als we reldkampioen terwijl Clay voor de overige bonden als titelhouder gold. Aan deze bijna twee jaar durende situatie is dus nu een einde gekomen. Nieuwe wijkgebouwen voor het Groene Kruis UTRECHT, 6-2. In 1966 zijn er door plaatselijke verenigingen van het Groene Kruis 42 nieuwe wijk gebouwen in gebruik genomen. Vier wijkgebouwen werden na uitbrei ding heropend. Verdeeld over de provincies waren het er in Gronin gen 2, Friesland 3, Drente 5, Over ijssel 1, Gelderland 5 (resp. 1), Utrecht 2 (resp. 3), Noord-Holland 8, Zuid-Holland 6, Zeeland 2 en Lim burg 8. WASHINGTON, 6-2. De V.S. heb- hen in Vietnam zoveel vliegtuigen verloren als officieel is opgegeven, zo hebben functionarissen van het Amerikaanse ministerie van defen sie maandag meegedeeld. Officieel is toegegeven dat de af gelopen vijf jaar 621 vliegtuigen ver loren zijn gegaan, in feite zijn in die periode 1.200 vliegtuigen vernietigd, zeiden zij. Opgegeven is dat er 255 hefschrcefvliegtuigen verloren gin gen, het zijn er meer dan dubbel zo veel. Burgerlijke stand en loop der bevolking GEMEENTE BROUWERSHAVEN over de maand janüari 1967 Geboren: 8. Anneke, d. van G. de Oude en A. Stoel (Brouwershaven); 18. Margax-etha Adriana (te Zierik zee), d. van A. A. Schouwenaar en A. J. G. M. Verkaart (Dreischor); 13. André Johannes (te Zierikzee), z. van B. M. de Rijke en K. P. van de Panne (Dreischor); 18. Johannes Adriaan (te Zierikzee), z. van A. M. van Leer- sum en W. P. Fondse (Zonnemaire); 26. Paulina, d. van J. v. d. Weele en P. G. Slager (Brouwershaven). LAATSTE NIEUWS PEKING, 7-2. De Russische zaak gelastigde in Peking is er vandaag (dinsdag) door het Chinese ministe rie van buitenlandse zaken telefo nisch van verwittigd, dat de „veilig heid van de Russische ambtenaren niet meer gegarandeerd kan worden" zo is uit goede bron vernomen. Dit betekent dat de Russische am bassade inu officieel in staat van be leg verkeert. De Russen die zich naar buiten begeven doen dat op eigen risico. Diplomaten uit andere Oost- Europese landen wisten dinsdag on der vijandige kreten van de me-nig- te de ambassade binnen te komen om de „belegerden" brood voor een et maal te bezorgen. Er bevinden zich nu ongeveer tweehonderd Russen binnen de vijf meter hoge muren van het ambassade-complex, dat wo ningen, kantoren, een bioscoop en tuinen omvat. De Chinese regering wenst volgens politieke waarnemers niet het initia tief te nemen tot verbreking van de diplomatieke betrekkingen met Mos kou. Kennelijk wil Peking de Russen in een positie drijven, die hun geen andere keus laat dan deze laatste dunne verbindingsdraad tussen de communistische kolossen zelf dooi- te snijden. De politie in Hongkong heeft maandag vijf ton opium, heroïne en morfine verbrand, die op de zwarte markt een waarde van 35 miljoen gulden vertegenwoordigde. Dit mate riaal was in de afgelopen drie jaar in beslag genomen. Stra Ver voor het moment dat er televisie aan te pas zou komen, is er in de Westhoek ook Stró. geweest, ieder jaar opnieuw weer, maar bij vele overeenkomsten hoe verschillend met nu toch ook weer. Men moet iets weten van de simpele en arme lijke omstandigheden, waarin ons voorgeslacht heeft geleefd, om te kunnen begrijpen welk een enorm feest Stra feitelijk wel was voor mensen, die maar zelden een uitje hadden. Met keutjesavondin no vember, was Stra het non plus ultra van genot, een soort Schouws carna val, waarop heel wat mocht, dat nor maliter niet paste in het fatsoenspa troon. Stra betekende veel geestrijk vocht. De (heel) smalle beurs vorm de ditmaal geen belemmering om flink in te nemen, want de Baander heer stond garant voor de betaling. Hij liet ieder evenveel drinken, als hij maar lustte en er waren stevige boerenarbeiders die echt een drupje konden verstouwen. Stra betekende ook optimale gastvrijheid. Soms kwamen lieden uit omringende dor pen een kijkje nemen. Hun natje en droogje vormden geen probleem, want ze stapten eenvoudigweg bij wildvreemden binnen en zeiden: „mu bluuve ma ete". Doorgaans hadden ze eerder al gastheer of gastvrouw in het dorp ontmoet, volop in Stra- roes. Velen kregen van het goede teveel en zij stonden onvast op de benen, maar er was niemand die er zich aan stoorde. Het Schouwse carnaval bedekte alles met de mantel der lief de en die kleedt gelijk bekend - warm. Rijzadels kenden de Stra-rijders niet. Ze legden een kleedje op de brede ruggen van de paarden en dan ging het er in galop vandoor. In de Slotlaan klonk de kreet: losen dan lagen de ruiters op hun dieren, de armen rond de halzen geklemd. Onveranderd reden de paarden rond de Tempelput aan het einde van de Moolweg. In vroeger eeuwen moet daar een tempel gestaan heb ben, mogelijk met de beeltenissen er in van Minerva en Ceres, de god van de landbouw. Ook de rijders van Renesse Strafeest valt daar vroeger kwamen naar Haamstede, om hun ritje rond de Tempelpul te 'maken. De arme sloebers van rijdersge hard waren zij op de weerbarstige grond en hoe was hun behuizing - kwamen na het feest „in alle sta ten" op dc boerderij aan. Maar ze waren getraind in dc verzorging van hun dieren. Het laatste restje ener gie gold hen. Ze wisten hun paarden nog vast te zetten en waggelden dan naar de koestal. Bij de beesten was het stil en rustig. Ze ploften in het stro om lekker te pitten. Achter de koeien ronkten ze uit, zich van geen feest en kwaad bewust. De koeien vonden het maar gek en schroomden niet hun traditionele grammofoon platen te draaien. Menige boeren knecht heeft dit ?ia ontnuchtering tot zijn schade ontdekt. Ze poelsten zich wat of stro en het werk kon weer beginnen. Het ging het voor jaar tegemoet. Dan kwam de over drukke zomer, de slobber van dc herfst en drong de tijd naar .keut jesavond". Dat was een feest apart. Ze hadden zo weinig, maar als hel feest was ging het Spaans toe. SCHIER EI LAN DM AN. Gemeentebegroting 1967 Zierikzee ZIERIKZEE, 6-2. In de begelei dingsnota bü de Gemeentebegroting 1967 wordt met betrekking tot de in dustriële ontwikkeling opgemerkt, dat er van weinig aktiviteit sprake is, waarschijnlijk als gevolg van een zekere vrees voor achteruitgang in de economie. De onderhandelingen ever de vestiging van een betonmor- telcentrale zijn nog steeds niet ge heel afgerond, maar de verwachting bestaat dat de vestiging in 1967 zijn beslag zal krijgen. De werkgelegen heid bij de gevestigde bedrijven geeft - althans voorzover bekend - geen reden tot ongerustheid. Besprekingen worden gevoerd om althans het zwaaikomprojekt zo spoedig moge lijk tot een einde te brengen. In het kader van de infrastruktuur wordt gewerkt aan de voorbereiding tot verbetering van het Groeneweeg- je. Verwacht wordt dat - na goed keuring der plannen - in. 1967 met het werk kan worden begonnen. Daardoor zal een goede verbinding die wederom voor verkeer in beide richtingen kan worden opengesteld, worden verkregen. In het kader van de zg. sociaal- culturele infrastructuur is een prin cipiële subsidietoezegging voor ver betering van de Concertzaal ontvan gen. De plannen tot deze verbetering worden thans nader uitgewerkt en zullen ter goedkeuring aan de be treffende instanties worden voorge legd. Op het vereiste aankoopbesluit van de Concertzaal werd reeds goed keuring ontvangen. Voor verbetering is voorlopig op de begroting een be drag uitgetrokken van f 17.000, we gens - in hoofdzaak - kapitaalslas- ten. Het toerisme Gelet op de steeds toenemende toe- ristenstroom achten b. en w. het be droevend, dat er in de verhouding tot de plaatselijke V.V.V. geen en kele verbetering valt te constateren. De vereniging heeft zelfs nog geen goedgekeurde statuten. Dit kan aan leiding geven dat de nog onderhou den contacten tussen de plaatselijke V.V.V. en de Provinciale V.V.V. en de A.N.V.V. nog zullen worden ver broken. In de begeleidingsnota wordt derhalve de vraag gesteld of er geen V.V.V. dient te worden opgericht met goedgekeurde statuten. Veron dersteld wordt dat de raadscommis sie voor recreatie en toerisme dit probleem nader kan bestuderen. Voor het zg. illuminatieplan is een zelfde post op de begroting geraamd als vorig jaar. Het aantal kampeerders op het terein „Kaaskenswater" steeg tot 1189, met in totaal 2425 overnach tingen. Aan kampgelden werd ont vangen f 2.447,45. Het aantal bezoe kers van het museum steeg in 1966 tot 10.532, w.o. 2.327 niet-betalende bezoekers. Aan entreegelden werd ontvangen f 3620,05. Uitbreiding jachtenaccomodatie Het aantal overnachtingen in ho tels nam belangrijk toe. In de sei zoentij d is de accomodatie lang niet voldoende om aan de vraag te vol doen. Het watertoerisme neemt even eens toe. In 1966 werd de haven van Zierikzee bezocht door 2072 jachten. Aan havengeld werd door de bin nenkomende jachten ontvangen f 4.792,95 'en aan verhuur van vaste ligplaatsen aan de jachtensteiger f 4.429,50. Verdere uitbreiding van de jachtenaccomodatie is dan ook dringend nodig. Opnieuw 2ullen de realiseringsmogelijkheden dienen te worden bestudeerd. Belangrijk zijn de aktiviteiten van de R.T.M. met de toeristische vaarten van en naar Zierikzee. Het bedrag aan subsidies voor 1967 is geraamd op f 55.572,53 voor contributies en f 2.387,22 aan lid maatschappen. In verband met de drie te verwachten feestelijke ge beurtenissen in de Koninklijke Fa milie is het subsidie aan de Z.O.V. voor 1967 geraamd op f 3500. Overleden: 16. Christina J. van Bemden, 94 jr., wed. van N. Kort (Duiveland); 25. Dirk Duinhouwer, 89 jr., wedn. van E. Matthijsse (Brou wershaven); 31. Adriaan Goedege- bure, 71 jr., echtg. van C. J. van 't Hoff (Dreischor). Gehuwd: 13. Harman Fasol, 22 jr. (Middenschouwen) en Corrij T. van Dijke, 20 jr. (Dreischor). Ingekomen: 2. C. van Eldik (Noordgouwe) van Schiedam: 4. J. P. Clement en echtg. (Noordgouwe) van Kortgene; 12. J. C .1. Hoogmoed en gez. (Noordgouwe) van Moor drecht; 13. A. C. de Vlieger (Zonne maire) van Halsteren; 16. A. Blanken en gez. (Dreischor) van Rotterdam; 17. H. Fasol (Dreischor) van Midden- schouwen; 24. J. L. Geelhoed-Quist (Noordgouwe) van Zierikzee; 30. C. C. den Boer (Zonnemaire) van Vlis- singen. Vertrokken: 16. J. van Ast en gez. (Brouwershaven) naar Zierikzee; 23. P. Kok (Noordgouwe) naar Halste ren; 30. J. J. Geelhoed en echtg. (Noordgouwe) naar Duiveland; 31. J. Lijbaart (Brouwershaven) naar Goes. ZIERIKZEE, 7 februari. De oude stad Zierikzee komt meer en meer aan te leunen tegen moderne nieuw- bouw-wijken waar het dag in dag uit gonst van werkzaamheden in het kader van de ratio-bouw, welke Schouw en-Duiveland zo'n belangrij ke stroom woningen heeft opgele verd. Zierikzee heeft in deze bouw- slag een belangrijk aandeel verwor ven, loelke z'n neerslag heeft gevon den in de bouwplannen Malta I en Malta II. Het eerstgenoemde uitbrei- Woningbouw aan De Drauwstraat dingsplan is practisch volgebouwd: de laatste gaten werden gevuld met twintig ratio-woningen. Zestig nieu we woningen zijn gereedgekomen in Malta II, waar de nieuwe bewoners zelf nog moeten wennen aan het moderne ruim opgezette stratenplan met namen als De Kanterlaan, Ockersestraat, Fokkerstraat en De Brmiwstraat. In hetzelfde uitbrei dingsplan wordt momenteel hard gewerkt aan de realisering van op nieuw zestig ratio-bouwwoningen van hetzelfde type. Deze woningen zullen worden voorzien van centrale verwarming. De bouw vordert goed. Intussen ivordt de aankleding van de nieuwe wijk niet vergeten. Het eer ste gras groent al aardig en dezer dagen is een groot aantal jonge boompjes ingeplant, o.a. langs de De Kanterlaan en de drukke grote verkeersweg, de Rijksweg naar Brui- nisse. Ook het terrein rond de twee kleuterscholen onder één kap is in middels opgeknapt. Bouwerij in Zierikzces' nieuwste nieuwbouwwijk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2