I VENSTER FRANCO'S VRIJHEID(je) Jeugd Chr. U.L.O. had gezellige middag Wat biedt de BEELDBUIS? Het Continentale Plat in de Noordzee Machinist werd sneeuwman Sneeuwbaleffect uit het buitenland HET PORSELEINEN MASKER Centrale bankgirodienst in voorbereiding Toerisme, paspoort voor de vrede... BLIK DOOR HET WERELD SJ ui 1st uk van fees! week Stakingen en demonstraties heb ben in Spanje een omvang aangeno men als nog nooit, sinds Franco bij na dertig jaar geleden als overwin naar uit de burgeroorlog kwam. En dal gebeurt dan een goede maand nadat de Spanjaarden bij referen dum met ver in de negentig procent achter de bejaarde staatschef gin gen staan. Zo althans werd dat uit gelegd door de regering. Vermoede lijk hebben ze daarmee dat massale „si" iets overschat (of overdreven). Zonder meer zijn er velen die res pect hebben voor Franco als per soon: tenslotte heeft bij dertig jaar rust gehandhaafd in een verscheurd land. Anderen zullen ja gezegd heb ben voor wat ze krijgen konden, al was het hun niet genoeg. Maar uit wat nu gebeurt, dat valt niet te ca moufleren, blijkt ook dat er een gro te ontevredenheid bestaat. Oude makkers van Franco, zoals ex-minister Suner, billijken die ook: die zegt dat het de bedoeling was het land weer gezond en sterk te maken en nu dit geschied is, moet men de Spanjaarden ook de gelegen heid geven op eigen benen te staan. Maar dat is nu juist wat niet gebeurt. Te weinig Er is weliswaar in het arbeidsrecht wat meer ruimte gekomen, zelfs om te staken. Maar de vakbeweging is AMSTERDAM, 4-2. Het schijnt in de bedoeling teliggen van de geza menlijke Nederlandse banken, in sa menwerking met de beide grote landbcuwkredietcentrales ,om te ge raken tot de oprichting van een ven nootschap genaamd N.V. Bankgiro. Er zij aan herinnerd dat de eerste geruchten hierover verspreid wer den in de in maart 1S66 gehouden aandeelhoudersvergadering van een bankinstelling te Amsterdam, waar- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ALMELO. Bij een verkeersonge val is de 19-jarige J. G, J. Lucassen uit Nij verdal om het leven gekomen. De jongeman zat op de duo van een motor, die tegen een auto botste, wel'ke linksaf het fabrieksterrein van de Leeuwarder textielmaat- schappij opreed. TILBURG. De 66-jarige P. Melis kon het in zijn nieuwe kosthuis niet vinden en keorde daarom terug naar zijn oude pension aan de Korvelse- weg te Tilburg. Daar had men ech ter geen plaats meer voor hem, zo dat op zijn aandringen een bed werd geplaatst op de overloop. Dat is de man noodlottig geworden. In het holst van de nacht is hij van de trap gevallen en zodanig gewond geraakt dat hij in een ziekenhuis is overle den. UTRECHT. Wij menen dat in het algemeen de preventieve hechtenis noch de „sociale" bewaring geschikte middelen zijn om het aanpassings proces van jeugdigen aan de maat schappij te bevorderen. Dit stellen de sociologe L. F. Moens en de psy chologe A. W. Vermeul-van Muilen in een artikel in het maandblad voor berechting en reclassering. AMSTERDAM. Het Amsterdamse gerechtshof heeft de 51-jarige amb tenaar van de kamer van koophan del M. W. uit Uithoorn wegens het medeplogen van valsheid in ge schrifte overeenkomstig de eis ver oordeeld tot vier weken gevangenis straf. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft de 20-jarige W. K., zonder beroep, aangehouden, omdat hij «in het huis van zijn 18-jarige echtgenote een broodzaag op de keel van zijn een jaar oude kind heeft gezet met de bedreiging het te do den. NIJMEGEN. Een warenhuis in Nijmegen introduceert een gratis on gevallenverzekering voor vrouwelij ke cliënten, waarbij de uitkering tot maximaal 7500 gulden kan oplopen. Deze verzekering, ondergebracht bij een buitenlandse maatschappij is be doeld om op speciale wijze de aan dacht te vestigen op bepaalde arti kelen van het bedrijf. AMSTERDAM. In Amsterdam is in een modezaak ingebroken. Onge veer twintig bontjassen en suède- j asjes werden gestolen, waarde ruim drie duizend gulden. Korte tijd later is ingebroken in een loods in Amsterdam noord, waarvoor eenzelfde waarde aan rood koper is ontvreemd. TILBURG. De Nederlandse Schoenindustrie heeft besloten tot oprichting van een z.g. jeugdstatuut, waarmee de jeugdigen een eigen ar beidsovereenkomst krijgen die aan gepast is bij hun leeftijd. DELFT. Met de geboorte van Ja- comina Anthonia, dochter van de fabrieksarbeider J. van het Einde heeft Delft vrijdagmorgen 80.000 in woners gekx-egen. In het oude en het nieuwe gasthuis bood burgemeester mr. J. M. Ravesloot. vergezeld van enkele wethouders, vader en moeder van het Einde een spaarbankboekje voer de kleine met een inleg van f 250.- van de gemeente en f 100,- van de spaarbank Delft. AMSTERDAM. Tegen de 23-jarige kok H. V-, die op de Dam op de be ruchte 14e juni van het vorig jaar toen zich de ernstige ongeregeldhe den in de hoofdstad voordeden, „moordenaars" had geroepen heeft de prooureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof bij verstek 14 dagen gevangenisstraf geëist. nog steeds een door de regering op gelegd instituut, dat door de leden niet voor vol wordt aangezien als hun vertegenwoordigers. Ook niet nu het niet vlot met een nieuwg col lectieve arbeidsovereenkomst voor de metaalindustrie. Om de arbeidsvoorwaarden is het ook in de mijnen tot ongeregeldhe den en stakingen gekomen. Bij het zuivere aspect van de c.a.o.'s voegt zich hier dat van ontevredenheid over de toch nog beperkte vrijheid tot organisatie. Franco heeft de pers meer vrijheid toegestaan, maar niet de volle. Resultaat is overigens wel, dat nu bladen allerlei ongezouten kritiek uiten op de ruwe manier waarop de guardia civil tekeer is gegaan tegen demonstranten, maar ook tegèn mensen die alleen maar op straat waren. En het hardst erge ren zich aan hun halve vrijheid de studenten. Op het soort protesten als waar mee Franco zo fel wordt bestookt, stratidt zijn poging om als de vader die weet wat goed is voor zijn kin deren, langzaam en druppel uoor druppel een overgang mogelijk te maken naar wat normaal als demo cratische vrijheid wordt verstaan. De Spanjaarden tonen dat zij er ge noeg van hebben als kinderen be handeld te worden, nu ze al lang volwassen op hun eigen benen kun nen staan. in van directiezijde het volgende werd opgemerkt: De giro-afdelingen van de ver schillende handelsbanken zijn bezig terrein te verliezen in de strijd tegen de postgirodienst. De totaliteit van het Nederlandse bankwezen is zich daarom op het ogenblik aan het be raden op gezamenlijke acties. De bankiers denken hierbij aan de in stelling van een bankgirocentrale. Van de zijde van de Nederlandse Bankiersvereniging, waarbij de meeste bankinstellingen zijn aange sloten, echter niet de beide voor noemde landbouwkredietcentrales van Utrecht en Eindhoven, waren geen concrete inlichtingen over het centrale giroplan verkrijgbaar. Men beperkte zich aldaar tot de medede ling, dat de hi er o vei" verschenen pu- blikaties in algemene zin juist mo gen worden geacht, en dat de ver eniging voornemens is binnen af zienbare tijd met nadere inlichtin gen te komen. Overigens wordt, ter voorkoming van misverstand, van bankierszijde aan het A.N.P. nog meegedeeld, dat met de oprichting van de N.V. Bank giro beoogd wordt een soort inter- bancair verrekeningscentrum te stichten, dat over een colectief tech nisch apparaat zal kunnen beschik ken. Rekeninghouders zullen echter, evenals voorheen, hun rekening be houden bij de bankinstelling van hun keuze en dus niet met voor noemde N.V. Bankgiro, doch met hun eigen bank, het contact blijven be waren. Gevreesd wordt, dat vijf mensen om het leven zijn gekomen bij een ontploffing en brand op een boor eiland in de Golf van Mexico. Tien mensen werden gewond, van wie twee ernstig. DINSDAG 7 FEBRUARI. NED. I: Voor de KRO staat de avond in het teken van de carnaval. Dat begint al direct na het nieuws en Pipo met een kort filmpje, dat als titel meekreeg „Carnawally" en dat de geneugten van deze dagen in beeld brengt. „Batmar," is vervolgens niet in carnavalssfeer maar gaat de ze keer een bankroof oplossen. Na het journaal een polii eke uitzending van het Gereformeerd Politiek Ver bond. De uitzending „Mik" zet de vrolijkheid voort met Gait Jan Kruutmoes, Lubbert van Gortel, Bertus Bolknak en Boer Biet uit de dorpse sfeer en uit de grote stad het Cocktail Trio en de Three Jacquets. Als dat feest voorbij is, gaan Henk Neuman en Hans Bik een „Witboek" open doen. Het onderwerp is mede naar aanleiding van het proces te gen SD-clief Harster en zijn trawan ten in München de bijzondere rechtspleging na 1945. „Vanavond in Nieuwspoort" sluit de KRO uitzen dingen af. Voor de volhouders daar na nog Teleac met de cursus over Kernfysica. NED. II: De politieke tien minuten komen vanavond voor rekening van de Boerenpartij. Na het journaal start de NTS avond met een afleve ring van de Oost Europese circus filmpjes „Zirkus Uberall". Half ne gen volgt een Amerikaanse docu mentaire over de negerschrijver Ja mes Baldwin, 42 jaar oud en erkend strijder voor de negerrechten in Amerika. De wekelijkse hoofdfilm komt uit Rusland .Het is „De Vlin der", een Russische bewerking van het gelijknamige verhaal van Anton Tsjechow. Tot slot van de avond nog een korte documentaire over het werk van de Franse schilder Eugene Delacroix. DINSDAG 7 FEBRUARI. NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 12.00 Teleac; 18.45 Pipo. 18.50 Journaal; 18.55 Reclame; 19.00 Carnawally: 19.10 Batman; 19.56 Reclame; 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Ver- kiezingspolitiek; 20.30 MIK; 21.15 Witboek; 22.00 Vanavond in Nieuws poort; 22.30 Epiloog; 22.35 Journaal; 23.00 Teleac. NED. II: 19.50 Verkiezingspolitiek: 20.00 Nieuws; 20.01 Reclame; 20.05 Openlucht-circus- 20.30 Mijn kinder jaren; 21.00 De vlinder; 22.26 Eugène Delacroix; 22.41 Reclame; 22.45 Journaal. LAND- EN TUINBOUW Nieuw eiitingsgebiecl moml- en klauwzeer BARNEVELD. 4-2. De mLiister van landbouw en visserij heeft be sloten in gebieden, gelegen in de ge meenten Barneveld. Putten en Nij- kerk elk varken van twee weken of ouder kosteloos te laten inenten te gen mond- en klauwzeer. Zij die ge wetensbezwaren aannemelijk kun nen maken, kunnen ontheffing krij gen. Eveneens is een vei*voers verbod van varkens geidig in de gemeente Barneveld in verband met het in Ederveen geconstateerde geval van mond- en klauwzeer. Tuinbon wdag K.N.L.C. Op dinsdag 14 februari a.s. wordt in Krasnapolsky te Amsterdam de tuinbouwdag 1S67 gehouden van het Kon. Ned. Landbouwcomité. Deze vergadering is toegankelijk voor be drijfsgenoten/leden van de geweste lijke landbouwmaatschappijen aan gesloten bij het K.N.L.C. ,s Morgens vindt de huishoudelijke AMSTERDAM, 3-2. In 1965 is in de gehele wereld aan extern toeris me 40 miljard gulden en aan intern toerisme 200 miljard gulden uitge geven (met extern wordt dan be deeld reizen naar het buitenland, met intern vakantie in het eigen land). Deze cijfers noemde de heer J. F. van Oldenborgh, directeur K.L.M.- Nederland op de 13e etage van het Havengebouw in Amsterdam, bij de officiële opening van de viering van het internationale toeristische jaar 1S67. De Verenigde Naties hebben, zoals bekend, 1967 tot toeristisch jaar uitgeroepen ender het motto „Toe risme paspoort voor de vrede". Vz miljoen mensen uit Nederland gingen in 1965 hun vakantie buiten de grenzen doorbrengen. 5% mil joen bleven in het land en de rest „ging waarschijnlijk vissen". Meer dan de helft ging per auto op va kantie, een zesde per trein, een zes de per touringcar en de rest per fiets, brommer, scooter of misschien wel lopend. Slechts vijf procent koos het PER „ZEEPOST" CANBERRA, 4-2. Een brief van Marie van der Mast uit Fijnaart is na bijna drie jaar geleden in een plastic busje „gepost" te zijn op de rots achtige kust van zuidelijk Nieuw Zuid-Wales aange spoeld. De brief, waarin de schrijfster om een penvriend (in) verzocht, werd in het af gelopen weekeinde door de zusjes Heather en Judith He- stel uit Canberra gevonden tussen twee rotsen. De zusjes Kestel 14 en 12 jaar oud - hebben inmiddels een ant woord naar Fijnaart gezonden. DEN HAAG, 4-2. Te Bonn werd een Nederlands-Duits compromis ge tekend cm de kwestie van de be staande meningsverschillen inzake de grondregels, die toegepast dienen te worden bij de afbakening van het Continentale Plat in de Noordzee, aan het internationale hof van jus titie in Den Haag voor te leggen. Eveneens werd een dergelijk com promis tussen de bondsrepubliek en Denemarken in Bonn getekend. De Nederlands-Duitse en de Deens-Duitse zaken zullen dienten gevolge binnenkort voor het inter nationale hof gebracht worden en in verband met de overeenkomstige aard van de betreffende juridische problemen zullen de partijen het hof verzoeken de beide gedingen te voe ren. Zoals bekend hebben onderhande lingen plaats gevonden tussen de re geringen van de Bondsrepubliek en Nederland over de afbakening van het Continentale Plat in de Noord zee die in 1964 leidden tot een over eenkomst. Deze overeenkomst betrof slechts de afbakening in het kust gebied. Tussen Denemarken en de Bondsrepubliek werd in 1965 een vergelijkbare overeenkomst gesloten. Het was in beide gevallen niet mo gelijk overeenstemming te bereiken over de verdere afbakening. vergadering plaats en in de middag uren de openbare vergadering, waar in o.a. drs. R. Rijneveld van het LE.I. zal spreken over financiering en economische vooruitzichten van het tuinbouwbedrijf. Ondergrondse herotne-raffinaderij ROME, 4-2. De Italiaan Alberto Maraziti. verdachte in een proces te Rome tegen 43 lieden die terecht staan in verband met clandestiene handel in verdovende middelen, heeft vrijdag gezegd, dat op 20 kin. van Marseille een heroïne-raliina- derij bestond waarvan de eigenaar eert politiechef was. De installatie van het bedrijf bevond zich onder de frond. Dit grootste dergelijke be drijf in Frankrijk produceerde 30 a 40 kilo geraffineerde heroïne telkens als de produktie ter hand werd ge nomen. Wanneer dit gebeurde mocht het personeel niet weg en sliep ter plaatse. vliegtuig. En toch liep het toerisme per vliegtuig in één jaar met 35 pro cent op een totale stijging van 10 procent. „Zelfs de zakenman vliegt er in zijn vakantie graag eens uit", lijkt de conclusie. UTRECHT, 4-2. Machinist Dadema uit Den Haag stapte vrijdagmorgen in de buurt van Dordrecht als een sneeuwman uit de cabine van de sneltrein die hij van Roosendaal naar Amsterdam moest rijden. Oorzaak was een poederbrandblus-apparaat, dat in de cabine was gevallen en de hele inventaris inclusief de machi nist met e enlaag poeder had bedekt. De machinist had direct de rem men in werking gezet en omdat hij het benauwd kreeg, zijn hoofd uit het raampje gestoken totdat de trein stil stond. Vervolgens maakte hij zo goed en zo kwaad als dat ging, de bestuurders-cabine schoon voor hij doorreed. In Rotterdam werd het voorste treinstel afgekoppeld. De trein liep een vertraging op van tien minuten. Kalk blijft onmisbaar De resultaten van het grondonder zoek tonep overduidelijk aan dat het met de kalktoestand van zeer veel percelen zandbouwland ernstig ge steld is. Deze toestand wordt verer gerd, doordat er jaarlijks grote hoe veelheden kalk verloren gaan, ener zijds door opneming door het gewast anderzijds door uitspoeling. Het gevaar voor verzuring van onze gronden is de laatste jaren nog groter geworden, doordat verschil lende meststoffen minder kalk aan voeren of zelfs zuur reageren. Door het gebruik van mengmeststoffen wordt eveneens kalk aan de grond onttrokken. Ter verbetering van de kalktoe stand kan men gebruik maken van de eigenlijke kalkmeststoffen om grote kalktekorten op te heffen. Om de pH op een gemakkelijke en goedkope wijze op peil te houden, kan men gebruik maken van Tho- masslakkenmeel. Deze meststof le vert behalve het fosforzuur nog een grote hoeveelheid werkzame kalk; Een goede kalktoestand is het fun dament voor een hoge plantenpro- duktie. Een verwaarlozing van de kalkvoorziening leidt onherroepelijk tot slechte bedrijfsresultaten. Nieuwe uitgave werken Simon Stevin AMSTERDAM, 4-2. De grote Ne derlandse geleerde Sirnon Stevin (1548-162Ö) heeft omstreeks 1600 een aantal werken geschreven over de exacte wetenschappen, werken die voor hun tijd van groot belang wa ren en die hebben bijgedragen tot de ontwikkeling van de Nederlandse vaktaal. Verscheidene daarvan zijn thans uiterst zeldzaam. In 1950 droeg de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen aan een kleine commissie op een heruit gave van de voornaamste van die verhandelingen tot stand te bren gen. Deze Stevin-commissie, onder voorzitterschap van prof. dr. E. J. Dijksterhuis, is erin geslaagd haar opdracht uit te voeren. Vijf delen van elk circa zeshonderd bladzijden zijn achtereenvolgens verschenen, het laatste werd inmiddels aan de academie aangeboden. ZIERXKZEE, 3-2. Met een gezelli ge feestmiddag in de Concertzaal, ge organiseerd voor en door de leer lingen van de Chr. U.L.O.-school is vrijdag de viering van het eeuwfeest der Vereniging tot Bevordering van Chr. Schoolonderwijs, afgesloten. Het was een feestelijk sluitstuk van een week vol gebeurtenissen voor de jubilerende schoolvereniging, alleen neg gevolgd door een intiem diner zaterdagavond, maar dat was uiter aard stevig „entre nous". Een gevarieerd programma heeft de jeugd en een aantal ouderen - w.o. uiteraard de leden van het be stuur met hun dames en het onder wijzend personeel - op prettige wij ze bezig gehouden. De opening ge schiedde in de stijl van de school en na het welkomstwoord van de voor zitter, de heer J. W. v. d. Doel, split ste het gordijn voor „De Duiven", een Zeeuwse schets gebracht dooi de leerlingen van la. Een bezinningswoord werd gespro ken door de heer K. T. Postma, die de jeugd bepaalde bij do snel ver anderde en veranderende wereld. Veel wat tegenwoordig kan en feite lijk „gewoon" is, was vroeger on denkbaar. Fout zou het echter zijn te denken, dat ook de vorige eeuw niet zijn eigen problemen en strijd heeft gekend- Er was vooral ook sprake van een geestelijke strijd, ge tuige reeds Da Costa's: „Bezwaren tegen den geest der eeuw". Op het gebied van onderwijs en opvoeding ging het tegen het „alleen maar ken nis", omdat men daardoor hoogmoe dige mensen kweekt. Ondanks aller lei moeilijkheden hebben ook te Zie- rikzee mensen volgehouden „en wij mogen aannemen, wat zij overga- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot directeur van het Herv. Streekcentrum „De Beuken hof" te Mijnsheerenland: ds. J. C. Stevense, Westmaas. Beroepen te Den Bommel (toez.): Joh. Kortleve, Klundert; te Nieuw- veen: kand. J. Gebraad, Utrecht. Aangenomen naar Nijkerkerveen: B. Haverkamp, Blauwkapel-Groene- kan. Bedankt voor Wierden (3e pred.- pl.) (toez.): A. Breure, Hei- en Boei- cop. Ger. Kerken Beroepbaar. De heer H. Lenters te Geldermalsen is op grond van arti kel 6 van de Kerkenorde (singuliere gaven) beroepbaar gesteld. Beroepen te Tienhoven (U.): kand. G. Burger, Rotterdam; te Hilversum (vac. prof. dr. G. P. Hartvelt): G. W. H. Peddemors, Nieuw-Vennep; te MaarnH. Riezebos, Hoogvliet, die dit beroep ook aannam. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Mariënberg: J. fibrn--' hof .Harlingen en R. Timmerman, B unschoten- Spakenb ur g. Gea\ Gemeenten Beroepen te Aagtekerke en te Bo degraven: J. Karens, Nieuwerkerk (Z.); te Amsterdam-N.: C. Molenaar, Moercapelle. Bedankt voor Amsterdam-C: J. Karens, Nieuwerkerk (Z.); voor H.I.- Ambacht en voor Zoetermeer: P. Blok, Dirksland. BUNNY, 4-2. Een defect knopje van een telefooncentrale in een fa briek in de Engelse plaats Bunny heeft tien mensen van zes vakbon den aan het werk gezet. Twee P.T.T.-beambten werden ge roepen om het knopje te herstellen, maar dit viel op de vloer en rolde onder een vaststaande kast. De hulp van twee timmerlieden werd inge roepen om de kast te verwijderen. Bij deze manoeuvre maakten zij een scheur in het linoleum. Twee vloer- bedekkers werden ijlings ontboden om de schade te herstellen. Zij be slisten dat hiervoor een elektrische verwarming -hoest worden verwij derd. Twee elektriciens waren snel ter plaatse en troffen tijdens hun werkzaamheden een gat in de vloer. Vervolgens werden twee metselaars ontboden om het gat te dichten. Hierna kon het linoleum worden ge legd. Iemand gleed er echter over uit en men besloot de vloer met te gels te bedekken. Het commentaar van een perso neelslid luidde: „Het zou goedkoper zijn geweest naar een andere fabriek te verhuizen". Het knopje is inmiddels op vak kundige wijze aan het schakelbord gerepareerd. ven", aldus de heer Postina, die zijn jeugdig gehoor verder getrouwheid en geloof voorhield.' Film - ouwetjes. Voor de gelegenheid (misschien om in een wat historische sfeer te blij ven) had men mooie film-ouwetjes op de projektor gezet en Charley draafde zelfs op uit de stomme pe riode en Oliver en Stan uit de twin tiger jaren. Een koortje van leerlin gen onder leiding van de heer A. Domburg, zong voor de gelegenheid 'veel te zwaarwichtige liederen. „Aardappelrooien in oorlogstijd" was een mager schetsje, gebracht door leerlingen van de 3e en 4e klas en behelsde een schoolscêne uit de be zettingstijd, met een ditmaal toch nog meevaUerig slot. Na nog een filmpje waren de leerlingen van lc goed voor de schets: „Huiswerk". Er zat toen al een flink gat in de middag, die werd afgesloten met een dankwoord van het schoolhoofd de heer J. C. Spaans en gemeenschap pelijk. zingen. Wat ons betreft hadden we liever een schoolrevue gezien, maar soit. Tussentijds werd de jeugd rijkelijk getracteerd. „Flitsen" IB AD AN (West-Nigeria). Het hoog gerechtshof in Ibadan heeft de voor malige minister van financiën van West-Nigeria, Oba Claudius Dosa Akran, tot zeven jaar gevangenis straf veroordeeld wegens het stelen van meer dan 5 miljoen gulden. KARATSJI. Militairen hebben in de West-Paleistaansc hoofdstad Lahore het vuur geopend op een woedende menigte van zeshonderd spoorwegarbeiders, die een oproep negeerden van hun vakbondsleiders om na een staking van drie dagen weer aan het werk te gaan. ROME. De Italiaanse minister van binnenlandse zaken, Paolo Taviani, heeft in de senaat" te Rome meege deeld, dat er een extra contingent van 1.000 politiemannen naar Sar dinië is gezonden ter bestrijding van de misdaad aldaar. NEW DELHI. De Noordvietname- se regering zal geleidelijk een aan tal buitenlandse verslaggevers uit nodigen een bezoek aan het land te brengen om zelf een beeld te krijgen van de toestand daar. NEW YORK. Zweden wil dit jaar zijn bijdrage aan het kinderfonds der Verenigde Naties (Unicef) ver hogen tot 6.060.000 gulden, zo heeft de permanente Zweedse vertegen woordiger Sverker Astrom vrijdag aangekondigd. SAIGON. Een deel van een reus achtige Amerikaanse munitie~pslag- plaats 21 km. ten noord-oosten van Saigon is zaterdag de lucht ingegaan. MADRID. Van het honderdtal stu denten, dat tijdens de incidenten in Madrid van 27 januari tot 1 febru ari is gearresteerd, zullen er tien te rechtstaan, aldus is van welingelich te zijde vernomen. BOGOR. President Soekarno heeft in zijn zomerverblijf te Bogor in west-Java een bespreking gehad met hoge legerofficieren uit oost-Java. In oost- en midden-Java zou de pre sident nog aanzienlijke steun genie ten onder het volk. PEKING. Blijkens in Peking aan- wusteloos langs de weg gevonden, die volksleger alle graanvoorraden on der rijn beheer. Alle onwettige dis tributie zal streng worden gestraft. RCME. In de omgeving van R^me heeft men een werkloze arbeider be wusteloos lags de weg gevonden, die talrijke malen bloed bleek te heb ben afgestaan om eten te kunnen kopen voor zijn gezin. Hij is naar een ziekenhuis overgebracht om op zijn verhaal te komen, MOSKOU. President Johnson heeft in een boodschap aan de Sowjet-lei- ders geoleit voor een overeenkomst, waarbij Amerika en Rusland afzien van de aanleg van een anti-raket verdediging. BONN. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Willy Brandt zal van 7 tot 11 februari een bezoek aan Amerika brengen, zo is vrijdag offi cieel in Bonn bekend gemaakt. MOSKOU. Russische kinderen, die aan de grens tussen de Sowjet-Unie en China wonen, krijgen in hun va kantie onderricht in het gebruik van wapens, zo is in Moskou meegedeeld. 28. Natuurlijk, natuurlijk!" verzekerde de dikzak. „Vergeef mij mijn onvergeeflijke onachtzaamheid!" Met een kort mes had hij in een ogenblik hun riemen doorgesne den. „Heb dank, goede vriend!" sprak Pi Tai, terwijl hij met een pijnlijk gezicht zijn pol sen wreef „Ik wist dat ge ons niet in de steek zoudt laten! Alleen kunt ge thans niet langer hier blijven Het lijkt mij beter dat deze lieden niemand vinden wanneer zij ontwaken!" Aram knikte instemmend „Wat zijt gij thans van plan?" vroeg hij. Peinzend staarde de grijsaard een ogen blik voor zich uit. „Wij moeten trachten in het paleis door te dringen, wanneer wij willen weten wat er gebeurt", sprak hij. „Doch men zou mij direct herkennen, daar ik als raadgever van de keizer bijna da gelijks bij hem kwam. En ook u zal men nimmer toelaten! Nee, ik vrees dat wij een andere oplossing moeten zoekenhoe wel. ik zie er geen. Eén der krijgers bewoog in zijn slaap en onmiddellijk tastte Aram naar de plek waar zijn zwaard gehangen had. Doch de aanvallers hadden het hem afgenomen voordat zij hem bonden en zoekend ging Aram's blik over de sluimerende krijgers om te zien of hij het ergens kon ontdekken. Maar plotseling hief hij met een ruk het hoofd. „Maar ik wel!" riep hij uit. „Niets is eènvotldiger dan in het paleis te komen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4