^enó komt de ótra] Gertrud Slottke zegt van niets te weten SPORT EN WEDSTRIJDEN Flitsen uit het buitenland Bloeddruk verhogende stof Het conflict in Vietnam Het studentenverzet in Spanje Ruim 100.000 werklozen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 6 februari 1967 Nr. 19739 Het proces te Münehen VOETBAL Dreischor en Jong Ambon deelden de punten (2—2) MUNCHEN, 3-2. Bij het verhoor van de beklaagden Wilhelm Zocpï en Gertrud Slottke in het Munchen- proces, zijn verdere bijzonderheden bekend geworden ever de Jodende portaties uit Nederland. Zeearend i gesignaleerd BURGH, 5-2. Van diverse zij- 1 den werd melding gemaakt 11 van een zeearend die boven de Westhoek gevlogen zou hebben. De Vogelwacht be- 1 vestigde deze berichten en en kele bestuursleden konden de vogel goed zien. Het is de 1 grootste arendsoort met een i vleugelwijdte van ongeveer i 2.25 meter. De vogel heeft een geweldige gele haaksnavel en i houdt zich meestal op in de i kustgebieden en in de nabij- i heid van meren. Als voedsel t gebruikt de zeearend vis en (i grote watervogels en middel- grote zoogdieren die ze vanaf i grote hoogte bespiedt en dan in een suizende duikvlucht grijpt. De vogel behoort hier i tot de vrij zeldzame winter- gasten en broedt hoofdzakelijk in de Oost-Europese landen. j In Syrië is zaterdag de arrestatie bekend gemaakt vaneen aantal'men sen, die een samenzwering tegen de huidige Syrische regering op touw hadden moeten zetten. Politie-woordvoerder nodig in Nederland DEN HAAG, 4-2. De Nederlandse politie zou moeten beschikken over een woordvoerder, die direct in be paalde actuele situaties met een ge zaghebbende mening voor radio, te levisie en pers kan reageren. „Het achterwege blijven van een dergelij ke reactie wordt nog" steeds uitge legd als een vorm van onzekerheid om een politiële mening te geven. Vorming van bepaalde functionaris sen cm als televisie- en radiopreker op te treden, is dringend' gewenst". Dit wordt geconstateerd in het jaar verslag 1966, dat het bureau voor lichting van de Haagse gemeente politie heeft uitgegeven, en waarin tal van interessante aspecten zoals de mentaliteitsverandering in onze democratie, het gesprek over gezag en de uitoefening daarvan, het ver schijnsel van de provocerende jeugd, het gesprek met de jeugd en derge lijke worden besproken. Aardolieprodukten duurder ROTTERDAM, 4-2. In Rotterdam is bekend geworden dat als gevolg van gestegen aanvoerprijzen op 6 februari a.s. de verkoopprijzen in Nederland van een aantal aardolie produkten zullen worden verhoogd. Autogasolie uit pompen, gasolie voor andere doeleinden en huis brand olie I worden met 30 cent per 100 liter in prijs verhoogd. De prijs voor autogasolie uit pompen zal dan 20,8 cent per liter bedragen. De prij zen voor huisbrandolie II en dunne stookolie zullen met 20 cent per 100 liter worden verhoogd. De prijs voor petroleum - voor verlichting en Ver warming - zal met 25 cent per 100 liter worden verhoogd. MUNCHEN. De Roemeense minis ter van buitenlandse zaken Corneliu Manescu is na een bezoek van vier dagen aan de bondsrepubliek naar zijn land teruggekeerd. Men is over eengekomen diplomatieke betrekkin gen aan te knopen. BRUSSEL. Deskundigen van de ministeries van buitenlandse zaken van België en Polen hebben vorige week in de Belgische hoofdstad de problemen van de Europese veilig heid en samenwerking besproken. LOME. Bij een oproer in een dorp Ln de Westafrikaanse staat Dahomey zijn ruim tien doden en zwaargewon den gevallen. Het kwam tot een bot sing tussen de politie en vissers, na dat belastingontvangers een rond gang door het dorp hadden gemaakt. Onder de doden bevinden zich twee politiemannen. BERN. Het Zwiterse federale mi nisterie van justitie heeft de voor zitter van de Westduitse rechtse par tij „Nationaal Democratische Partij van Duitsland", Friedrich Thielen, en de vice-voorzitter, Adolf von Thadden, verboden Zwitserland bio- nen te komen. PEKING. De land-, lucht- en zee- strijdkrachten in Sjanghai hebben hebben hun trouw aan Mao Tse- Toeng betuigd, zo meldt het Peking- se volksdagblad. AMMAN. De regering van Jor danië heeft meegedeeld dat zij de organisatie tot bevrijding van Pa lestina niet langer erkent. De orga nisatie wordt geleid door Ahmed el Sjoekeiri. SAIGON. De regering van. Zuid- Vietnam heeft op de brug over de rivier de Ben Hai, even ten zuiden van de gedemilitariseerde zone, 28 krijgsgevangenen vrijgelaten. SYDNEY. Prof. W, N. Christian sen van d eunrversiteit te Sydney, die van een verblijf van vijf maan den uit China is teruggekeerd, heeft gezegd dat hij nergens geweldple ging heeft gezien of iets wat er op duidde dat er een burgeroorlog aan de gang zou zijn. Joden die in de eerste wereldoor log aan Duitse kant hadden gevoch ten en Joodse oorlogsweduwen wier mannen voor Duitsland waren ge sneuveld, werden desondanks voor „Axbeitseinsatz" naar het oosten ge stuurd, hoewel enkelen onder hen al omstreeks negentig jaar oud waren. Gertrud Slottke verklaarde te hebben gedacht dat ook 'in Ausch witz bejaarden hun levensavond zouden kunnen slijten. „Ik kon me helemaal niet voorstellen dat in het oosten Joden werden gedood", zo be weerde zij. Vervolgens werd een me dedeling van haar over een Joden- razzia voorgelezen waarin staat dat vrouwen in de synagoge huilbuien kregen en dat men een levensmoede arts cyaankali uit de mond had ge slagen - verder was alles rustig ver lopen. Zoepf vertelde de rechtbank dat rijke Joden met geld, diamanten of andere kostbaarheden een voorkeur behandeling konden kopen. Joden die zich lieten steriliseren beh-^efden de „Jodenster" niet meer te dragen. Het proces wordt a.s. woensdag voortgezet. TOKIO, 4-2. Onderzoekers van de universiteit van Kioesjoe in Japan hebben een substantie geïsoleerd, die bij de mens de bloeddruk verhoogt. Men hoopt nu een middel te vinden dat de invloed van de stof, angios- tensine genaamd, kan neutraliseren. Al 28 jaar lang wist men van de aanwezigheid van de stof in het bloed van sommige dieren, maar men was er nooit in geslaagd haar af te zonderen. Men wist zelfs niet of zij wel in menselijk bloed voorkwam. Thans kent. men de chemische sa menstelling en kan men angiosten- sine synthetisch vervaardigen. De stof is zo werkzaam, dat vijf gram voldoende zouden zijn om de bloed druk van alle honderd miljoen in woners van Japan aanzienlijk te ver hogen. DODELIJKE ONGELUKKEN RIJSWIJK. De zesjarige Jan Her man Jonker, die sinds vrijdagmiddag in Rijswijk (Z.H.) werd vermist, blijkt te zijn verdronken. Zijn lijk werd zondagochtend in de Vliet ge vonden. MOOK. De 84-jarige M. J. Mar tens uit Mook is bij het oversteken van de rijksweg Venlo-Nijmegen in zijn woonplaats door een ziekenauto aangereden en zwaar gewond. Kort nadien overleed hij. IffiENDE. De 22-jarige ongehuwde P. van Meijn is in zijn woonplaats Leende met zijn bromfiets tegen een boom gereden en aan de gevolgen overleden. BORKEL. Op de Luikerweg van Borkel en Schaft in Valkenswaard reed de vorige nacht de 23-jarige J. van Hees wijk met zijn auto tegen een links van de weg staande boom. De heer van Heeswijk, die zich alleen in zijn wagen bevond, moet vrijwel op slag dood zijn geweest. SWALMEN. Op de rijksweg Roer- mond-Swalmen is de 46-jarige tim merman J. Cox uit Echt veronge lukt. Hij botste met zijn personen auto tegen een tegemoetkomende auto, die plotseling op het linker weggedeelte terecht kwam. LEIDERDORP. Op het kruispunt Splinterlaan-Laan Ouderzorg te Lei derdorp heeft zich een botsing voor gedaan tussen een personenauto en een bromfiets, waardoor de berijd ster van de bromfiets het leven ver loor. Het was de 49-jarige mevrouw A. J. Marks-Scheffers uit Leider dorp. BADHOEVEDORP. Bij een auto ongeluk in Badhoevedorp is de 50- jarige H. Dijkstra ujt Haarlem om het leven gekomen. Zijn drie-en- twintigjarige zoon, J. R. Dijkstra, moest ernstig gewond naar het St. Elisabethgasthuis te Haarlem wor den vervoerd. DEVENTER. De 54-jarige mevr. M. Stempher-Bosman, fietsende over de Zwolseweg te Deventer kwam, na een aanrijding met een personen auto zo ongelukkig met het hoofd op de trottoirrand te vallen, dat zij vrij wel direct overleed. ALKMAAR. In het Sint-Eliza- bethziekenhuis te Alkmaar is aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden de 19-jarige F. Kersens uit Akersloot. Hij slipte daar met zijn bromfiets en kwam onder de wielen van een auto terecht. BEEGDEN. Op de Maas te Beeg- den nabij Roermond is door de rijks politie te water het stoffelijk over schot opgedregd van de 23-jarige schipper J. Beyer uit Bemmel (Gld.). De man was sinds donderdagavond vermist. Zaterdag j.l. heeft de meisjesclub „Zonnestraaltje" uit Zonnemairc een bezoek gebracht aan de R.K. ver pleeginrichting „Huize Den Berg" te Goes. De afdeling Brouwershaven van het Nederlandse Rode Kruis had aan deze club in het kader van het .Jeugd Rode Kruis poppen beschikbaar ge steld, waarvoor allerlei poppenkleer- tjes werden gebreid, gehaakt of ge naaid. Zo werden een tiental pop pen van een uitgebreide garderobe yoorzSen. Bovendien werden tijdens de clubavonden ook plakboeken ver vaardigd. WASHINGTON. 4-2. Pogingen achter de schermen van Washington om Ncordvietnam te polsen over vredesbesprekingen zijn in „een ui terst interressant en delicaat stadi um" gekomen, zo heeft Walt Rcstow, een belangrijke adviseur van het Witte Huis, zaterdag tot een groep studenten in Washington verklaard. Nadere bijzonderheden wilde hij niet geven. Ook het ministerie van bui tenlandse zaken gaf te kennen, dat de zaak van de vrede niet zou zijn gediend met verklaringen over par ticuliere contacten tussen de twee partijen. BARCELONA, 4-2. Hoogleraren aan de faculteit der rechtsweten schappen van de universiteit van Barcelona hebben zaterdag gepro testeerd tegen de strafmaatregelen, door de overheid genomen tegen die studenten die uit solidariteit met de Madrileense studenten gestaakt heb ben. De hoogleraren vinden de straf maatregelen veel te zwaar. De stu denten zullen namelijk hun inschrijf geld kwijt zijn en dit opnieuw moe ten betalen als zij niet schriftelijk beloven zich voortaan goed te zui len gedragen. De meeste faculteiten van de universiteit van Barcelona zijn nog gesloten. Minister gaat informeren naar slachten zeehonden DEN HAAG. 4-2. Minister Luns (buitenlandse zaken) stelt een onder zoek in naar de juistheid van belich ten, volgens welke voor de Canadese kust (St. Laurensgolf) zeehonden op wrede manier zouden worden afge slacht ter verkrijging van zeehon denhuiden. Mochten ze juist blijken, dan zal de minister uit overwegin gen van dierenbescherming' ter zake stappen ondernemen bij de Canadese regering. Zo antwoordt de bewinds man, mede namens minister Bakker (economische zaken), op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid de heer van Dis (SGP). Man steekt gewezen vrouw met mes dood AMSTERDAM, 4-2. De 29-jarige soheepstuiger Ben H. C. G. W. heeft bekend, dat hij na een ruzie zijn ge wezen vrouw, de 35-jarige Tilly Pey- zel, in haar woning in de Fannius Scholtenstraat in Amsterdam met een dolkmes heeft doodgestoken. Na zijn daad vluchtte hij over het dak in de richting van de Groen van Prjnstererstraat, waar hij later door een rechercheur en een politieagent weggedoken op een zolderkamer kon worden aangehouden. Tegenover de politie verklaarde verdachte, dat hij met de vrouw, van wie hij in mei vorig jaar scheidde, ruzie had gekre gen omdat hij het niet eens was met haar leefwijze. De vrouw had op een gegeven moment de vlucht genomen en was de trap afgerend naar de eer ste etage, waar hij haar op het por taal neerstak. In de geest van B.B V erdovingsvoorsehriften in Franse slachthuizen PARIJS, 4-2. De Franse minister van landbouw, Edgar Faure, heeft verordend, dat slachtvee vóór de slacht verdoofd moet worden. Over treding zal gestraft worden. De minister voegt aan zijn be schikking toe: „het lijden van de dieren in de slachthuizen, is in strijd met het beginsel van gewone mense lijkheid. Ook op de toestand van de dieren en op de kwaliteit van het vlees is het van invloed". De minis ter zei dit op een persconferentie en wees op proeven die in het buiten land, in het bijzonder in Zweden, op dit gebied waren genomen. In dit verband wijst A.F.P. erop dat de Franse filmster Brigitte Bar dot vanaf 1962 voor radio en televi sie geijverd heeft tegen onnodige mishandeling van dieren in slachte rijen, hetgeen verscheidene Franse parlementariërs ertoe bracht het vraagstuk in de nationale vergade ring aan de orde te stellen. Russische burgers weg uit Peking PEKING, 4-2. De eerste groep Russische vrouwen en kinderen is zaterdag met het gewone lijnvlieg- tuig uit Peking naar Moskou ver trokken. Er waren voor dit vertrek 200 Rode Gardisten naar het vlieg veld gekomen, die beledigende 'kari katuren meedroegen en vijandige kreten, zoals „Weg met de Russische revisionisten" en „Hang Breznjev en Kosygin op" riepen. De complete olub heeft bij het be zoek aanwezig mogen zijn. De meis jes werden met enkele particuliere auto's naar Goes gebracht in gezed- schap van hun leidster, Iefka van Leeuwen en twee bestuursleden van de Rode Kruis-afdeling Brouwers haven. De poppen werden aan de hoofdzuster overhandigd en daarna werd een rondgang gemaakt langs de verschillende afdelingen en pa viljoens voor lichamelijk en geeste lijk gehandicapte kinderen. De meis jes konden op deze wijze met eigen ogen zien hoe hun werk met recht een zonnestraaltje bracht in het le ven van deze gestoorde kinderen. Dreischor is er zondagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Jong Ambon uit Vlissingen niel in geslaagd om de volle winst te bemachtigen en zich wet van de voorlaatste plaats op te werken. Toch standen de blauw-wit- ten vijf minuten voor het einde nog met 2-1 voor, maar deze magere voorsprong moest nog worden prijs gegeven. De blauw-witten begonnen goed en gedurende het eerste kwartier kreeg de thuisclub de beste kansen. Vooral De Vlieger was er af en toe goed door en mede door het feit dat de linksback van de Ambonezen nog al eens over de bal heentrapte ont stonden vaak goede scoringskansen. Naar mate de wedstrijd wat vorder de ging het spel weer gelijk op en werd ook doelman Kees Dooge nogal eens aan de tand gevoeld. De voor hoede van de rood-witte bezoekers was zeer bewegelijk en ook technisch stonden zij hun mannetje. Bij Drei schor was echter de achterhoede in uitstekende vorm en vooral Kees van Ham ruimde kordaat op. Er was ongeveer een half uur ge speeld, toen Dreischor toch nog on verwachts de leiding nam. De Vlie ger lanceerde over rechts een uitste kende voorzet, welke door de keeper werd weggeslagen. Lodewijk kreeg de bal echter toch nog te pakken en kopte fraai in. (1-0). Tien minuten later was de stand echter weer al gelijk. Toen in de verdediging van1 de blauw-witten een overtreding werd gemaakt kregen de gasten een vrije trap toegewezen, welke door S. Mboera onberispelijk langs de te laat reagerende Dooge werd ge plaatst (1-1). Toch kon Dreischor nog met een 2-1 voorsprong de rust in gaan. De Rijke was goed doorgedron gen en forceerde een voorzet van l'inks, die Kees Lodewijk ineens op zijn schoen nam en de keeper geen kans meer gaf (2-1). Na de rust heeft het er lange tijd naar uitgezien dat men geen doel punt meer zou zien. Dreischor was af en toe dicht bij een derde doel punt, doch dat zat er niet meer voor de blauw-witten in. Een schot van De Vlieger, van grote afstand gelost, tikte de doeliman fraai over. Vijf minuten voor tijd moest Drei schor haar kleine voorsprong toch nog prijsgeven. Bij een gevaarlijke aanval over links kreeg aanvoerder E. Lawalata de bal te pakken en schoot hard in de rechterhoek (2-2). Voor zondag a.s. staait de uitwed strijd tegen Groede voor de blauw- witten op het programma. Renesse—Koewacht 1—1 Scheidsrechter de Nooijer was on betwist de beste man in het veld. Veel moeite behoefde de arbiter zich hiervoor niet te getroosten daar bei de teams er deze middag wel bijzon der weinig van terecht brachten. Bij Renesse maakte Goossens. na een lange afwezigheid zijn rentree, ter wijl Verboom de midvoorplaats be zette in plaats van Kooman. Nu is Verboom een goede verbindingsspe- ler maar zeker geen uitgesproken midvoor. Op de r.binnenplaats be zondigde Ragas zich aan veel te veel solowerk, waardoor goede kansen verloren gingen, terwijl naarnaast de l.vleugel Bakker-Bezuijen volle dig faalde. Daar ook Koewacht zijn hoge plaats op de ranglijst niet kon rechtvaardigen was het al met al een SCHAKEN Zierikzee -V.S.V. 5%-4% Zaterdag wist de schaakvereniging „Zierikzee" het bezoekende V.S.V. uit Sluiskil met de kleinst mogelij ke ne derlaag naar huis te sturen. De per soonlijke uitslagen waren: J. J. v. d. Ende-J. Gommers 0-1; dr. J. J. Westendorp-Boerma-H. de Rid der Vz-Vz; C. J. M. Nolet-A. de Ha mer 0-1; M. J. Enzlin-J. Dubbeldam l/z-Vz\ ds. J. H. Nawijn-M. Rinn 1-0; A. J. Scheele-J. de Kam Vz-Vz; J. M. Bevelander-H. Dubbeldam 0-1; A. Hendrikse-H. Destombes 1-0; S. Boersma-G. Tacq 1-0; M. C. Ber- man-W. Mariman 1-0. „Maar ehik dachtuit je brieven kreeg ik zo'n beetje de in druk, dat jullie goed met elkaar overweg konden. Dat alles weer in orde was gekomen". Mientje Sornee schudde haar hoofd „Max, er is waarschijnlijk geen tweede mens op de wereld, die ons zo goed kent als jij. Je weet, hoe Frans geworden is nana de be vrijding, toen hij plotseling weer hier was. In zijn kapiteinsuniform. Heel anders als vroeger. Ik heb me laten bepraten. Ik had immers geen keus? Als ik geweigerd had met hem mee te gaan, zou hij met Sjaantje vertrokken zijn en wat hadden jij en ik ertegen kunnen doen ?Ze draagt zijn naam? Nu jaje weet het immers allemaal? Hij deed alles, tij dens zijn laatste verlof, om mijn ge negenheid terug te winnen. Op zijn manier probeerde hij de vurige min naar te spelen. Het overrompelde me. Misschien dacht ik op die mo menten aan jouaan ons. Aan wat wij samen beleefd hadden in 1940. En ik had redenen om me te schamen. Tenslotte was hij mijn man. Ondanks wat er gebeurd was tijdens zijn afwezigheid, wilde hij van me houden, zei hij vaak. Ik gaf toe. In Amerika zouden we opnieuw beginnen, zei hij. En nooit zou er één woord van verwijt over zijn lippen komen. Op een avond nam hij me in zijn armen en kuste me. Hij fluister de me in het oor: Ik ga proberen je liefde terug te winnen. Althans iets in die geest. Nu jaik ben een vrouw. En ergens is iedere vrouw ijdel, nietwaar? Ik verzoende me dus met de gedachte, dat daarginds alles bijzonder slappe vertoning. De eind stand was reeds in de eerste 5 mi nuten van de wedstrijd bereikt. In de 2e minuut schoot Ragas een vrije trap onhoudbaar langs doelman Matthijs '(1-0), waarna r.binnen Jag- hels in de 5e minuut de gelijkmaker uit een hoekschop in hex net depo neerde (1-1). VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Dreischor-Jong Ambon 2-2; Renesse-Koewacht 1-1; Luctor- Robur 2-3. Res. Ie klas: Zierikzee II-Goes III 7-2; Oostburg II-RCS II 1-3; Mid delburg IV-Zeelandia II 1-1; VLis- singen IV-Zeeland Sport IV 2-3. 2e klas B: Zierikzee III-K waden- damme 2-1; Zonnemaire-Hansweert- se Boys II 2-2; SVOWK-Lewed. Boys II 0-2; Cortgene-Renesse II 3-2; Domburg II-DFS II 4-1; Kruiningen -Luctor II 5-1. Zaterdagcompetitie le klas; Kats-Bruse Boys 1-2; Be- velanders-Beren 4-3; Kloetinge-Ar- nemuiden II 2-4; VCK-Wissenkerke 0-2. 2e klas A: Brouwerhsaven-'s H. Arendskerke 1-4; Bruse Boys II- Heinkenszand 1-1; Rillandia II-Dui- veland 3-1; Colijnspl. Boys-WIK 3-2; Wolfaartsdijk II-Kloetinge III 4-4; Yerseke II-Krabbendijke II 0-4. 3e klas A: MEVO II-DFS III 2-12; SKNWK II-SKNWK 0-10; DFS IV- Bruse Boys III 2-2. Junioren Groep A III: Zierikzee A II-Goes A II 4-2. Groep B IX: Brouwershaven B I- ZSC B I 3-2. Groep B X: Bruse Boys B I-Zie- rikzee B I 0-7; MEVO B I-SKNWK B I 4-7. Zierikzee II—Goes III 7—2 De leiders uit de res. le klas slaag den er in deze wedstrijd in Goes III met duidelijke cijfers te kloppen. De bezoekers die duidelijk over heel wat minder voetbalcapaciteiten bleken te beschikken dan de thuisclub trachtte dit te compenseren door het opzetten van de buitenspelval. Hoewel de Zierikzee voorhoede, die vaak in een veel te laag tempo speelde, hier nog al eens inliep zagen zij toch nog kans om de Goese defensie zevenmaal te verschalken. In de eerste minuut kopte Moelker al op de lat. In de 5e minuut ging l.buiten Jonker door de defensie waarbij hij ook doelman v. Hese. wist te kloppen (1-0). Uit een goede pass van Jonker bracht Moel ker in de 10e minuut de stand op 2-0. De thuisclub zakte hierna dui delijk af en in de 21e minuut was het. Huissen die de achterstand wist terug te brengen tot 2-1. Een goede pass van Roskam rondde Jonker in de 35e min. op uitstekende wijze ai waarmee hij de ruststand op 3-1 bracht. Even leek het er na de her vatting op dat het nog zou gaan spannen toen Huissen in de 3e min. doelman Stoel met een ver schot wist te verschalken (3-2). Herman Meijer gaf de thuisclub in de 13e minuut weer wat meer lucht door laag in te schieten (4-2). Geruime tijd slaagde de Goes verdediging, mede dank zij de buitenspelval, er in stand te houden. In de 36e min. schoot Jonker hoog en onhoudbaar in (5-2). Nog in dezelfde minuut bracht Hendrikse de stand op 6-2, waarna tenslotte Meijer uit een voorzet van Jonker doelman v. Hese voor de ze vende maal, in de 42e min., het na kijken gaf. Premier Kosygin van de Sowjet- Unie is vandaag (maandag) naar Londen vertrokken. Hij zal daar met premier Wilson van Engeland over leg plegen over Vietnam, Europa en de ontwapening. in orde zou komen tussen ons. En ik zou immers Sjaantje bij me hebben?" „Uit je brieven meende ik te moe ten opmakenbegon hij nog maals, doch de vrouw viel hem in de rede: „Ik wou je niet alles schrijven. Het leek me zo minderwaardig om dat achter zijn rug te doen. Och, er waren heel wat pluspunten. Ik leer de autorijden en kreeg een kleine wagen van Frans. We hadden in tijd van een mum kennissen en vrienden, collega-officieren van Frans met hun vrouwen. Er waren meisjes van Sjaantje's leeftijd; ze had al gauw een paar vriendinnetjes. Alles leek goed te gaan. Alleendat ellen dige drinkendag en nacht stonk hij naar de whisky. Ze drinken het daar, zoals wij thee. Of koffie. Des morgens na het ontbijt al nam hij een glas. En iedereen drinkt daar, van hoog tot laag. In het begin zei den ze er niets van, dat ik het niet wilde. Later vonden ze het gek, ook de vrouwen. En Frans. Hij wilde me een keer dwingen een glas te drin ken. Ik heb het uit zijn handen ge slagen. Het was onze eerste ruzie daar. Nauwelijks vier maanden na dat we aangekomen waren. Toen wist ik het alweer. Het zou nooit wat worden tussen ons. Ik hield niet van hem en hij niet van mij. Bij hem was het alleen harts tocht. Op het laatst walgde ik van hem en sloot ik de slaapkamer al. Hij kwam een keer aangeschoten thuis en trapte de deur in. Sjaantje werd door zijn geschreeuw wakker en begon te huilen. Dat weerhield hem, anders had hij me geslagen. De volgende dag had hij spijt. Dan weet Baby omgekomen bij brand te Utreeht UTRECHT. 4-2. Het negeu maan den oude zoontje van de familie J. E. Gerritsen is omgekomen bij een brand in een bovenhuis aan de Utrechtse Johan de Bekastraat. Het jonge echtpaar Gerritsen woonde in bij de tachtigjar ige heer J. L. Zegers, die bij de brand ernsti ge verwondingen opliep. Hij is op genomen in het academisch zieken huis in Utrecht waar hij in de loop van de middag is overleden. De heer Gerritsen, agent van po litie, verliet het huis des morgens om kwart over zeven. Tien minuten later kreeg de brandweer de eerste brandmelding van een der buren. De heer Gerritsen reed met de poli tiewagen mee terug naai' huis en kreeg daar te horen, dat zijn zoontje niet meer leefde. Zijn vrouw had het huis nog net op het nippertje via een bal con aan de achterkant van de eerste verdieping kunnen verla ten. De heer Zegers woonde een verdieping hoger. Hij was op edgen kracht de trappen afgekomen, dwars door vuur en rook heen Een buur man. de 48-jarige chauffeur J. C. van Baaren, die beneden de voor deur had ingetrapt, vond hem hal verwege de trap naar de eerste etage Hoewel de brandweer het vuur binnen een kwartier na aankomst meester was, zijn zowel de eerste als de tweede vei-dieping volkomen uitgebrand. Ook een hond blijkt in de vlammen te zijn omgekomen. Dorpsbevolkiiig beledigd GEES, 4-2. Een inwoner van het Drentse dorpje Gees, de heer A. Lan- ting, heeft bij de rijkspolitie tegen de caféhouder Smit in deze plaats een aanklacht ingediend wegens be lediging van de bevolking van Oos- terhesselen, tot welke gemeente Gees behoort. De heer Smit zou in een in terview met een landelijk blad over de werkloosheid hebben gezegd dat minstens 50 van de 100 werklozen liever helemaal niet werken. DEN HAAG, 4-2. De geregistreer de arbeidsreserve van mannen is in januari van 82.371 tot 101.013 geste gen, zo deelt het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid mee. De bezetting op aanvullende werk- gelegenheidsobjecten nam met ruim 1300 toe tot 3802. Het aantal werk lozen gaf een stijging te zien van 79.898 tot 97.210. Het aantal openstaande aanvra gen om mannelijk personeel daalde in januari van 43.652 tot 39.385. Het voor seizoen gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeids reserve bedroeg aan het einde van de maand 64.000, hetgeen een stijging van 8.000 betekent ten opzichte van eind december van het vorige jaar. Het voor seizoen gecorrigeerde cijfer van de vraag l'iep terug van 51.000 tot 48.000. Concierge van dezelfde naam. PARIJS, 4-2. Het Parijse concier- gé-echtpaar Camuset heeft vrijdag voor een rechtbank tienduizend francs (ca, 7500 gld.) schadevergoe ding geëist van de humoristische schrijver Pierre Daninos en de uit geverij Hachette omdat in het pas verschenen boek „Snobissimo" door Daninos een Parijse huisbewaarster, ook Camuset geheten, ten tonele ge voerd wordt die vanwege haar sno bisme belang stelt in duizend-eneen bijzonderheden over het leven van de Europese vorstenhuizen. Volgens de advocaat van het echtpaar zijn de Camusets door dit boek onder zware druk komen te leven. Daar was de pleiter van de schrijver het niet mee eens. De karaktertrekken van de mevrouw Camuset uit het boek waren heus niet zo vreemd, zo betoogd hij, en zijn cliënt had toch moeilijk kunnen bevroeden dat er in de stad een concierge woonde van dezelfde naam. Over drie weken doet de rechter uitspraak. door To Dorssen-van Loor. 56 ie niet, wat hij moet doen, om het weer goed te maken. Ik ben ook geen onmens, dus neem ik hem in genade aan. We zoenen het af enne nu ja, de i-est begrijp je. Dan was ik blij, dat hij tenminste één keer niet naar whisky rook. Maar het was allemaal tijdelijk. Verleden jaar hakte ik de knoop door en maakte een der kamers gereed voor mezelf. Hij was razend, maar ik hield voet bij stuk. Ik zei: Als je een hele dag nuchter blijft, mag je bij me komen. De eerst nacht timmerde hij soms een uur achter elkaar op mijn deur, me zo uit de slaap hou dend. Maar uiteindelijk gaf hij het op. De anderen lieten we niets mer ken. Als we ergens op visite waren, wilden we niet, dat de anderen ook maar iets van onze verwijdering in de gaten hadden. Op het lest waren we beiden uitstekende toneelspelers. Maar entre nous keerde de werke lijkheid terug. Toen hij zag, dat hij bij niets meer kon bereiken, nam hij op een ver fijnde manier wraak. Sjaantje was altijd bang voor hem. Zolang Frans niet thuis was, liep het kind opge wekt door het huis, zingend en vol grappen. Want ze is een grapjas Maar zodra Frans thuiskwam, was het net of er op haar een domper werd gezet. Dan was ze stil. schuw zelfs en teruggetrokken. Als Frans haar iets vroeg, antwoordde ze met éénlettergrepige antwoorden. En zo dra het kon, ging ze weg. Naar haar kamer, of naar buiten. Of naar haar vriendinnen. In ieder geval buiten zijn nabijheid. (Wordt vervolgd) Meisjesclub uit Zonnemaire bracht bezoek aan „Huize Den Berg" te Goes

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3