Burgh en Haamstede zorgden voor Strafeest met veel paarden „Grote Avond" Professor Zeeman-lyceum STREEKNIEUWS Extra cultuur technische werken Een spooktrein Voor <Ie lenzen van t.v.-camera's Al was het dan niet bitter koud zoals ook wel is voorgekomen een ver warmend glas smaakte toch. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). BURGH-HAAMSTEDE. 4-2. De stra 1967 zit er weer op. De paarden zün uit de stallen gekomen, versierd met papieren rozen en hun benen zijn in het koude zeewater ontdaan van alle schadelijke winterbacteriën. Ze hebben in de optocht meegereden achter de muziek en hun berijders keerden vrolijker dan toen ze aan de rit begonnen naar huis. In deze re gels zit praktisch alles dat vroeger, en dan moeten we ver terug tot in de tijd der Kelten, uitgevoerd moest worden opdat het een vruchtbaar landbouwjaar zou worden. Nu, honderden jaren later op een stralende zaterdagmiddag is het feest met een meer folkloristische achter grond, weer gehouden. En het is een uitstekend geslaagd festijn geworden met veel paarden en evenveel be langstelling. We moeten wel goed be grijpen dat van het oorspronkelijke feest alleen de paarden, de route en het zeewater zijn overgebleven, want de juiste dag waarop de stra in Haamstede en Burgh wordt gehou den is de maandag voor het begin der vasten. En dan nog in d'e vroege morgen te beginnen, zodat de meeste paarden al in het duister de boerde rijen verlaten. De moderne tijd deed de belangstelling voor het feest zo afnemen dat besloten werci om de paarden dan maar op de zaterdag middag ervoor te laten rijden. Tot nu toe met goed succes. Door het af nemen van het aantal land bon w- paardjen werd nu al enige jaren lang een beroep gedaan op de landelijke rijvereniging „De Schouwse Ruiters" en deze vereniging deed dit graag. Dit jaar werd ook de medewerking van de paarden van manege „Bona Fide" uift Renesse zeer op prijs ge steld. Er was dit jaar nog één vertegen woordiger van het zware landbouw- paard vertegenwoordigd. Teun van Damme uit de Boumansweg had zijn trouwe viervoeter van stal gehaald en tussen de 32 rijpaarden genoot de ze bonk volcp belangstelling. Bij de steile afzink der duinen op het strand te Westenschouwen kon het dier zijn voorgangers die allen met de kop omlaag het strand op sprongen, niet volgen. Voorzichtig liet hij zich achteruit op het strand zakken. De weg terug was te hoog gegrepen voor hem en eenzaam nam hij de gemakkelijke route via de Punt. Dit jaar werd n.1. niet de ou de strandroute gereden doch de paarden reden over hetzelfde ruiter pad door de Domeinen waarover ze gekon\en waren weer terug. In Burgh werd iets dar vroeger normaal was, weer in ere hei-steld. Bij hotel Bakker kwam de eigenaar, de heer K. J. Bakker met de fles naar buiten en het gevulde glas werd door de ruiters te paard in één teug geleegd. De Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" was zoals gewoon lijk weer paraat en vele marsen wer den ten gehore gebracht. In Haam stede voor het gemeentehuis had een muzikant het ongeluk tegen een zwaar t.v.-statief op te lopen met zijn instrument. Met wat ilosse tan den en enige boze woorden liep dit verder gced af. Op het bordes van het gemeentehuis sprak burgemees ter Everwijn de ruiters toe en hen hartelijk dankend voor hun deelna me. In dit dankwoord betrok hij ook V.V.V. en een cameraploeg der N.T.S. V.V.V. ziet namelyk in dit stra feest een steeds groter wordend vroeg evenement voor de vreemde ling en dit was zaterdagmiddag al heel gced te bemerken, want tussen de eigen burgerij zaten veel vreem delingen. V.V.V.'s voorzitter de heer C. B. Blom en de administrateur de heer W. Bakker hebben veel werk verzet om dit feest zo groots te laten ver lopen. Op deze manier kan de man uit de stad eens op een gezellige ma nier zien hoe mooi of Westenschou wen ook in de winter kan zijn. De t.v.-opnamen De televisie maakte opnamen van het feest. Een cameraploeg ö.Lv. Hans Zoet met cameramannen Pim Kor vei- en Piet Groenevel'd hebben het feest uit alle mogelijke hoeken en kanten bekeken. Zelfs uit zee want Piet Groeneveld filmde vanuit een motorbootje en hield er een nat pak aan over. Een historisch woord je over de stra spi-ak de heer M. C. de Koster uit Burgh. In totaal werd voor 40 minuten film opgenomen, doch hierin zal nog al wat wegge knipt worden. De uitzending had niet gisteren (zondagmiddag) plaats omdat Moni tor vol zat met carnaval-opnamen. Volgende zondag is er geen Monitor omdat dan de wereldkampioenschap pen schaatsen worden uitgezonden. Doch op 19 februari zal Monitor een flinke ruimte vrijlaten voor het Westschouwse strafeest. De strd-paarden op het strand, voor lopers van vele gasten in het seizoen ZIERIKZEE, 3-2. Afgezien (even) van andere hoogtepunten in het pro gramma van de jaarlijkse „grote avond" van het prof. Zeeman-lyceum gaf ons de schlager „Het stond in de bode" momenten van verfijnde ver rukking. ook al is de essentie van de liicnt persiflerende tekst ons niet ontgaan (poesen nooit, aim- en been breuken uiterst zelden). Maar de re latie krant-(jeugdig) publiek bleek vokaal een virulente en zo iets is om aan te horen. „De „grote avond" - georganiseerd door de leerlingenvereniging „Con tact" is vrijdag in een redelijk volle Concertzaal pittig uit de verf geko men. Een vlotte voorzitter - Roel Wil- lemse - wijdde zich aan de obligate verwelkomingen en het lyceum-lied - met wijs en maat zat men vroeger altijd knel - kwam er ditmaal char mant uit, gebracht door Little David and his spiritual group. Het cabaret leeft in Nederland; d'e leerlingen hadden het ook ontdekt en lichtvoetige dingen kwamen van het toneel af de zaal inwaaien; w.o. de uitreiking van de Contact-Oscar aan de ouders, een spitse vondst, die d: jeugd gelegenheid schonk de op gevarieerde wijze bevoogdende en opvoedende „ouwelui" eens op de korrel te nemen. „Wij zijn die 7 eenzamen uit Goes" was een pittig liedje met een achtergrondbedoeling. Wat. wel. Twee meisjes, zichzelf be geleidend cp de gitaar, deden aardig werk en hun lerarentyperingen wa ren even raak als ontwapenend. Opvallend „echt" bleek op het punt gedragspatroon en „sound", de „Engelse beatgroup Hashish Ltd." Een geannonceerd balletje kon niet doorgaan, maar daarvoor in de plaats zag het tolerante publiek een gym nastiek demonstra tie van het meisje Ingrid Coventon. recentelijk gekwa lificeerd als „de beste" van alle tur nende meisjes in Zeeland en West- Brabant. De onderscheiding werd op deze avond duidelijk waar gemaakt. Voor het toneelstuk - vast punt op een schooluitvoering - had de regis seur het stof geblazen van een „ou- wetje", een reeds eerdei' opgevoerd (1938 waarschijnlijk) spel van P. J. Dorrenboom: „Het spook van Cam- brook-Castle". De tableau de la troupe van dit stuk is bont: een baron, een schilde res. een dichter, een schrijver, een typiste, een knecht, een spook en een stroper, samen met nog enkele da mes zijn ze goed voor de uitwerking van een ingewikkeld en interessant gegeven. Vaak geestige dialogen en een handvol verrassingen maken dit stuk nog volop speel- en aanhoor baar. Carola Lems (dit meisje deed ook in andere programmapunten aardig werk), Truus Hillebrand, Bertie Kas telein en Lydia Braber gaven reliëf, aan hun rollen. Bij de jongens waren dat Bert van Sloten, Gertjan van der Hem en Dick Vermaas. De regie was in de vertrouwde handen van dr. J. C. Röhner, die met dit spel zijn zoveelste 'stuk op zijn naam schreef. Aan het slot werd hij hartelijk gehuldigd door de voorzit ter, evenals de heer W. de Vos, die voor een modern - en knap gevon den - décor had gezorgd. Grimeur C. A. Uyl bleek goed voor aardige typen dn dit spel. De dames-speel sters mochten een ruiker bloemen in ontvangst nemen. Tot slot van de feestpret volgde een bal in de Graanbeurs, waar „New Black and White" tot laat voor gezelligheid zorgde. ZIERIKZEE Jaarvergadering Bijenhoudersvereniging De afdeling Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt hield zaterdagmiddag jl. in hotel „Con cordia" alhier de jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Fasol, opende de goed bezochte vergade ring en heette de aanwezigen wel kom, inzonderheid de heer A. J. van Willigen, hoofdassistent bij het Rijks bijenteeltconsulentschap. In een terugblik op het afgelopen jaar memoreerde de voorzitter o.a. de zomerexcursie die gezamenlijk met de afdelingen Goeree en Beve land gehouden is. Het ledental bleef stabiel, enige jeugdleden traden toe en de toekomst kan wat dat betreft met vertrouwen tegemoet worden gezien. Uit het jaarverslag van de secreta ris de heer J. Fluijt bleek dat 1966 een slechte honing-opbrengst te zien heeft gegeven, mede een gevolg van de natte zomer. Wat activiteiten be treft was het afgelopen jaar voor de afdeling gunstig. Voor vergaderingen en excursies was veel belangstelling. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heren C. Fasol en A. W. Braai herkozen. De pen ningmeester werd dank gebracht voor het nauwkeurig bijhouden van de boeken. Over de jaarlijkse excur sie die door de afdeling Goeree ge organiseerd wordt kon nog geen de finitieve mededeling worden gedaan. De voorzitter verzocht de bestelling van imker-artikelen te willen opge ven bij de secretaris. Als gezamen lijk wordt besteld kan belangrijk op de vrachtkosten worden bespaard. De heer J. v. d. Velde werd aange wezen als afgevaardigde naar de al gemene vergadering te Utrecht, als zijn plaatsvervanger de heer C. O. J. Hendrikse. Bij de rondvraag werd geïnfor meerd naar bijenkasten voor jeugd leden. De heer Heijboer stelde zich beschikbaar om de leden bij het ma ken van kasten te assisteren. Nadat de heer van Willigen enige aardige films had vertoond sloot de voorzit ter de goed bezochte vergadering. Prijs in toto Eén deelnemer aan de sporttoto in de voetbalvereniging „Zierikzee" kruiste 12 goede voorspellingen aan op zijn totoformuiier nr. 30, wat hem ca. f 36,80 zal opleveren. Uienmorgen Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting „Schouwen-Duiveland" or ganiseert op maandag 13 februari a.s. een „uienmorgen" in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Het on derwerp „Aktualiteiten bij de uien- teelt" wordt behandeld door dé he ren J. L. Koert en D. Hooghiemstra, beid enfunktionarissen van d.é Ne derlandse Uienfederatie. BURGH Filmavond Nutsdepartement In samenwerking met de Vereni ging van Huisvrouwen en de Vogel wacht organiseert de Nutsafdeling Haamstede-Burgh a.s. vrijdagavond in hotel Het wapen van Burgh een filmavond. De heer Vermotcn zal een film laten zien over Oost-AXrika waarbij de nadruk hoofdzakelijk zal vallen op het dierenleven. Echt een avond waar de drie verenigingen met belangstelling op gewacht heb ben en daarom zal de opkomst groot zijn. Toneel op avond Mobilisatiekiuis De jaarlijkse bijeenkomst van de „Vereniging van Oud-strijders en Dragers van het Mobilisatiekruis" vrijdag in hotel „Het wapen van Burgh" gehouden, is een geslaagde avond geworden. Het toneelgezel schap van het Herv. Kerkkoor uit Haamstede had hier het leeuwen aandeel in want het voerde op su blieme wijze het toneelstuk „Een zame strijders" op. Reeds eerder oogstte dit stuk groot succes in de enige weken geleden gehouden jaar vergadering van het koor. De tone listen waren mevr. C. v. d. Bos-v. d. Bijl. mevr. C. Kloet-v. d. Weijde, mevr. F. M. Veringmeier-Gonkema. mevr. M. Zorge-v. d. Bijl, mej. C. Slager en de heren C. Oole, Joh. v. d. Bos en H. Braam. De avond stond onder leiding van de voorzitter, de heer L. C. v. d. Velde, die in zijn openingswoord de verheugende me- «eling kon doen dat het bestuur gemeester H. P. Everwijn tot ere- rzitter had benoemd. Het huis houdelijk gedeelte werd besloten met het zingen van het 1ste couplet van het Wilhelmus. Verder waren er weer. de bekende worstebroodjes en om de kas wat op peil te houden een mooie verloting. DREISCIIOR Uitvoeringen „Crescendo" De jaarlijkse uitvoeringen van het harmoniegezelschap „Crescendo" al hier zullen dit jaar plaats vinden op donderdag 9 en zaterdag 11 februari a,s. terwijl op woensdag 8 februari een generale repetitie zal worden ge geven. Opgevoerd zal worden een kluchtig spel in drie bedrijven geti teld: „Het blondje uit het Curhotel". De uitvoeringen worden gegeven in hotel-restaurant „De Drie Schapen". Derde Nutsavond Vcor de culturele vereniging „Nut en Genoegen" te Dreischor zal de oud-commissaris van politie te Rot terdam, de heer J. A. Kwast, een le zing houden over ervaringen uit zijn loopbaan als commissaris. Het be treft hier de derde en laatste avond op donderdagavond 16 februari a.s. in hotel „De Drie Schapen". Aan vang 8 uur. Scheidsrechter J. D. v. d. Linde stopt er mee Naar wij vernemen gaat de be kende voetbalscheidsrechter J. ,D. van der Linde het werk in de voet balsport neerleggen. De heer van der Linde is voornemens zich medio juni a.s .geheel uit de scheidsrech terwereld terug te trekken na een periode van ruim 12 jaar de fluit te hebben gehanteerd. Na gedurende een periode van vijf jaar in afde- lingsverband te hebben geblazen werd de heer van der Linde tot K.N. V.B.-scheidsrechter bevorderd. Be trokkene, die zowel op zaterdag als op zondag honderden voetbalwed strijden heeft geleid, heeft behalve op Schouwen-Duiveland ook buiten deze streek zijn sporen ruimschoots verdiend. Vroeger heeft de heèr van der Linde ook als aktieve voetballer bij „Dreischor" gespeeld en verschil lende jaren het doel van de blauw- witten verdedigd en later als veld spel er zijn oude voetbalclub gediend. Mede gezien in het licht van het grote scheidsrechterstekort zal men de heer van der Linde in de voetbal wereld erg missen. NIEUWERKERK Uitvoering „Oefening en Uitspanning" Vrijdag en zaterdagavond jl. gaf de muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" de jaarlijkse uitvoe ringen in „Ons Dorpshuis". Voor een niet geheel volle zaal opende de voorzitter, de heer J. van Nieuwen- huizen, de eerste avond. In 't bijzon der verwelkomde hij burgemeester en mevrouw van Eeten en de oud dirigent, de heer Jac. Heijboer. In verband met hun leeftijd zijn het af gelopen jaar enige leden uitgetreden. Dat waren de heren J. Bom die 46 jaar lid is geweest en J. Heijboer, 42 jaar lid. De vrijgekomen plaatsen rijn door nieuwe leden ingenomen en ook heeft de vereniging een paar adspirant-leden. In zijn jaarbver- zicht herinnerde de voorzitter ver der aan het afgelopen zomerconcert waarvoor te Nieuwerkerk weinig be langstelling bestond. Het te Renesse gegeven concert trok veel belang stelling. Getracht zal worden om dit jaar deel te nemen aan een muziek concours. Het muzikale gedeelte werd ver volgens geopend met een viertal nummers, waarvan vooral de ouver- ture Les Vikings van H. Vilette zeer goed vertolkt werd. Het concert •werd afgewisseld met de opvoering van het toneelspel „De liefde is geen spelletje" een blijmoedig spel in twee bedrijven. De uitvoering werd met drie nummers, gespeeld door de fanfare besloten, waarna de burge meester namens de burgerij een dankwoord sprak voor het gebodene. Hij zei verder verheugd te zijn over het feit dat ook in het afgelopen jaar door „N. en U." weer voor mu ziek gezorgd werd. Nadat de heer van Éeten het korps veel succes had toegewenst bij het komende con cours werd de avond besloten met het Wilhelmus. OUIVELAND Cursus Veilig Verkeer De afdeling Duiveland van het Verbond voor Veilig Verkeer gaat van start met de reeds aangekondig de verkeerscursus. Deze wordt ge houden te Nieuwerkerk, op woensdag avonden in de grote zaal van het Dorpshuis (aanvang 19.30 uur), voor de eerste maal op 8 februari a.s.. Op perwachtmeester J. v. d. Meijden zal deze cursus leiden; te Oosterland, op donderdagavon den in de conferentiekamer, (aan hang 19.30 uur), voor de eerste maal echter op woensdagavond, 8 febru ari a.s. Wachtmeester le kl. J. Hoek man zal deze cursus leiden. Beide cursussen worden gegeven aan de hand van de Verkeerssleutel, uitgegeven door het Verbond voor Veilig Verkeer, welke geheel is aan gepast aan de nieuwe verkeersre gels. Deze verkeerssleutel is een praktisch naslagwerkje en kost f 4,50 Verdere kosten zijn er voor de leden en hun gezinsleden niet aan het vol gen van de cursus verbonden*. Men kan zich voor de aanvang van de cursus nog in laten schrijven als lid. Aanmelding voor de cursus (te vens eventueel als nieuw lid) op de eerste cursusavond in de zaal. Iv.m. de in werking treding van de nieuwe verkeersregels is opwekking tot het volgen van de cursus naar de mening van het bestuur overbodig. BRUINISSE De nieuwe verkeersiegels De bevolking van Bruinisse gaf blijk, op de hoogte te willen worden gebracht van de nieuwe verkeers regels, want twee keer was het Ned. Herv. Verenigingsgebouw waar wachtmeester Helmendach, namens de afdeling Bruinisse van het Ver bond voor Veilig Verkeer voorlich ting gaf, afgeladen vol. In een tijd waarin terecht zoveel wordt ge klaagd over het afnemend vergade- ringsbezoek is dat toch wel een spre kend feit. De heer Helmendach gaf op heldere wijze verschilende ver keerssituaties weer, besprak het verschil tussen oude en nieuwe ver keersborden en veranderde ver keersregels, zodat de aanwezigen, een goed inzicht kregen in de ver anderde toestanden op verkeersge bied. Aardappelwagen sloot In De tractorchauffeur Hans van den Berge uit Bruinisse, reed vrijdag morgen met een tractor waarachter twee grote aanhangwagens vol gela den met aardappelen in de buurt van Oude Tonge op een smalle landweg, toen uit tegenovergestelde richting eveneens een tractor met twee aan hangwagens (leeg) naderde. Bij het uitwijken kwamen de wagens van Van den Berge in de zachte berm terecht en kantelden. De wagens kwamen met de aardappelen in de sloot terecht. Gelukkig brak de ver- bindingsstang met de trekker, zodat de traktor niet mee kantelde. De aardappelen, die in het bedrijf van de firma A. van den Berge moesten worden gesorteerd, werden mét de wagens door een kraan van de firma M. Meeuwsen te Bruinisse weer op de weg gebracht. Contactavond Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes Bestuur en leraren en leraressen- korps aan de Chr. Nijverheidsschool vcor Meisjes hadden vorige week weer hun jaarlijkse contactavond, een avond die zeker zün nut heeft omdat het voorkomt dat zij die aan de school cp verschillende tijden en dagen les geven, elkaar alleen bij bijzondere gelegenheden ontmoeten, terwül ook het contact tussen be stuur en onderwijzend personeel zijn nut heeft. De heer J. op 'tHof opende deze avond met het lezen van Prediker 5 vers 1-6 en een welkomstwoord,.' waarna enige leerlingen kpffie met zelf gebakken gebak serveerden. Bij dat eae proefje van vakbekwaam heid zou het niet blijven. De ver schillende programmanummers wer den afgewisseld met het serveren van in de praktijk gebrachte staal tjes van bak- en kookkunst. De ruimtelijke ordening in Zee land is een onderwerp, dat ook de harten en zinnen van het agrarische bevolkingsdeel beroert in ons ge west en het onderwerp: „Het plat teland en de ruimtelijke ordening" van de heer J. Mol, verbonden aan de C.B.T.B.. was dan ook een refe raat, dat toegelicht met tientallen dia's, dat actueel mag worden ge noemd. temeer omdat de heer Mol verschillende raadgevingen gaf, om in voorkomende gevallen na te le ven. Een spel en een ongedwongen onderhoud met en tussen de ver schillende aanwezigen rondde de avond af, die door de Zeeuwse C.B. T.B.-secretaris mr. S. Sijbrandij en ds. Groenewegen uit Oosterland werd gesloten. MARKTBERICHTEN Veeamrkt Rotterdam ROTTERDAM, 6-2. Aangevoerd: 1238 runderen. Prijzen per kg: slachtrunderen, ex tra kwaliteit f 4,40-4,70, le f 3,95-4,35, 2e f 3,65-3,85, "3e f 3,20-3,45; stieren f 4,00-4,55; worstkoeien f 3,15-3,40. Aanvoer: iets kleiner; handel: vlot; prijzen: even hoger. Opbrengst reclasseringscollecte DEN HAAG, 4-2. De opbrengst van de nationale reclasseringscollecte was in het afgelopen jaar f 13.572,52 meer dan in het jaar daarvoor. In totaal leverde de collecte een bedrag op van f 587.450,tegen f 573.877,48 in 1965. In Zeeland bracht de collecte netto op f 13.978,28. Robert Kennedy in Rome ROME, 3-2. Senator Robert Kenne dy heeft in Rome met leden van de Italiaanse regering gesproken over kwesties als de strijd in Vietnam, de toetreding van Engeland tot de E.E. G., de /betrekkingen tussen oost en west en de ontwapening. De 41-jarige broer van de ver moorde Amerikaanse president had afzonderlijke gesprekken met pre mier Moro en met minister vah bui tenlandse zaken Fanfani. Zaterdagochtend ontving paus Paulus de senator in particuliere audiëntie. Seheepvaartbericliten Ampenan, 3-2 te Djibouti. Caltex Amsterdam, pass. 3-2 Malta naar Bahrein. Gaasterland, 3-2 te Duinkerken. Koratia, 4-2 te Singapore verwacht. Aldabi, 5-2 te Rotterdam. Straatnamen vervangen uit koloniale tijd ALGIERS, 3-2. In Algerije rijn straatnamen die aan het koloniale tijdperk herinneren, vervangen. Zo verdwenen onder meer de namen van admiraal Nelson, de ontdek kingsreiziger David Livingstone. Na poleons maarschalk Ney en de Fran se oud-premier Georges Clemenceau, die plaats moesten maken voor Al gerijnse geschiedkundigen, schilders, theologen en juristen. Er is verder een Vietnam- en een Palestina-plein. Binnenschip gezonken ROTTER DAM, 4-2. Voor de In gang van de Waalhaven in Rotter dam is in de nacht van vrijdag op zaterdag binnen enkele minuten het Nederlandse binnenschip „Vier Ge broeders' gezonken. Het scheepje, dat geladen was met zilverband, was in aanvaring geko men met de 650-tons binnent anker „Dcrdrecht-8". De opvarenden van de „Vier Ge broeders" konden tijdig van boord werden gehaald Alleen de schip persvrouw liep bij de aanvaring ver- wendingen op. Door de schok van de aanvaring was zij uit bed geval len en met haar hoofd op de vloer terechtgekomen. In bewusteloze toe stand moest zij naar een ziekenhuis worden overgebracht. De gezonken „Vier Gebroeders" levert geen ge vaar op voor de scheepvaart. Premier Noord-Korea gearresteerd TOKIO, 4-2. Volgens een medede ling uit Hongkong van het voorlich tingsbureau „Jiji", dat daarvoor een blad te Hongkong aanhaalt, zou de Noordkoreaanse premier Il-Soeng door het leger gearresteerd zijn bij een opstand welke zich kortgeleden in Pjong-Yang had voorgedaan. Het bericht zou berusten op mededelin gen van een jonge Chinees die een en ander op muurkranten van de af gelopen dagen in Kwangtsjou had gelezen. ASSEN, 4-2. Minister Biesheuvel heeft op een verkiezingsbijeenkomst van de Anti-Revolutionaire Party in Assen een specificatie voor bet noor den des lands gegeven van in totaal 13 mi'joen gulden d'e uitgetrokken is vcor cultuurtechnische werken. Dit betreft dan voor d.? provincie Groningen 2 miljoen. Friesland 5,4 miljoen. Drente miljoen en Over ijssel 1,3 miljoen gulden. Voor 1 miei van dit jaar kan men - bestekken zijn gereed - met de werkzaamheden op cultuurtechnisch gebied of ruil verkavelingen en waterlossingen een aanvang nemen. Minister Biesheuvel verklaarde nadrukkelijk dat een en ander wel iswaar arbeidsintensieve'pVöjecten betreft maar dat het werk op de nor male manier met de daarvoor aan wezige machines wordt uitgevoerd. Van extra spit- en graafwerk door mankrachten is geen sprake. Anti-Franco-demonstratie te Amsterdam AMSTERDAM, 4-2. Op initiatief van de Algemene Studenten Vereni ging Amsterdam (A.S.V.A.) is zater dag in de hoofdstad tegen het mid daguur een demonstratieve tocht naar het Spaanse consulaat gehou den waaraan circa 250 personen, on der wie een honderdtal Spaanse ar beiders, sommigen met vrouw en kinderen, hebben deelgenomen. Met de tocht, waarvoor vergunning was verleend, werd geprotesteerd tegen het recente optreden der Spaanse re gering tegen studenten en arbeiders. Ex-premier Cals naar Curacao SCHIPHOL, 4-2. Ex-premier Cals is zaterdagmiddag per K.L.M. van Schiphol naar Curagao vertrokken „om er eens helemaal uit te zijn". Hij zal op Curagao vier weken va kantie houden bij vrienden, die hem en zijn vrouw daar lange tijd gele den toe hadden uitgenodigd. Mevr. Cals kon de uitnodiging echter niet aannemen: zij blijft in het nieuwe huis in Den Haag op de kinderen passen. Voor zijn vertrek heeft mr. Cals er voor gezorgd, dat zijn eega op 15 februari bij volmacht voor hem kan stemmen. „Ik wil niet dat mijn stem verloren gaat", aldus mr. Cals, die nu alleen nog minister van staat is en voorlopig niet in de Kamer wil terugkeren. WINDSOR (Canada), 4-2. In de Canadese provincie Quebec hebben vrijdagavond twintig treinpassagiers angstige minuten doorgemaakt, toen de remmen van hun stilstaande trein per ongeluk losschoten en de trein zonder bestuurder begon te rijden. Na elf kilometer stopte de trein van zelf. Niemand werd gewond. De bestuurder had de trein na een botsing met een vrachtwagen op een spoorwegovergang stilgezet en was daarna uitgestapt om de schade op te nemen. Plotseling zette de trein zich toen in beweging. Ex-leider Leger des Heils Osborn overleden BOURNEMOUTH, 4-2. Generaal Albert Osborn. de voormalige leider van het Leger des Heils. is zaterdag in een ziekenhuis in de Zuidengelse plaats Bournemouth op tachtigjari ge leeftijd overleden. In 1946 werd hij tot generaal benoemd en tijdens de moeilijke na-oorlogse periode stond hij aan het hoofd van de be weging. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2