S Het 100-jarig schooljubileum te Zierikzee Vietnam en de spanning tussen China ill )M KPMËi en de Sowjet-Unie i De Russische Oostzeevloot Malta en Engeland Beroering in Victoria (Australië) door voltrekking van een doodvonnis I)i' jeugd vimle feest Leeuw verwondt scholier ZIERIKZEE, 2-2. In de vorm van een feestelijke middag voor de jeugd vond donderdag de viering van het lUO-jarig bestaan van de Christelijk Nat. Schoolvereniging zijn voortzet ting. Na de herdenkingsdienst en de reeeptie was dit onderdeel voor en door de kinderen zelf en zij kregen een hele middag vrij om met elkaar dit jubileum te vieren. Met kleurige mutsen op en feeste lijke spandoeken fier omhoog gesto ken, waren ze daartoe in een bonte stoet naar de Concertzaal getrokken. Daar werden ze begroet door het hoofd van de school, de heer C. J. Verheule. Na het openingsgebed ver telde hij de kinderen iets over het waarom van het feest en gaf hen de verzekering t dat het heus wel de moeite waard was het 100-jarig be staan van de school te vieren. Het bestuur van de schoolvereniging heette hij in het bijzonder welkom temidden van de schoolkinderen, waar het tenslotte toch allemaal om begonnen is. Het programma werd ingezet met een feestlied, speciaal voor deze ge legenheid geschreven en gezongen door de kinderen van de zesde klas. Later op de middag was dit lied nog enkele malen te horen, maar dan ge zongen door alle kinderen. Dé leer lingen van de beide vijfde klassen Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Lutherse kerk: 7 uur ds. L. Schenck, rem. pred., Sommelsdijk. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Jon- gebreur, Stad aan het Haringvliet. Kerkwerve: 11 uur ds. Zonneveld. Serooskerke: 9.30 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Flink. Haamste de: 10 en 7 uur ds. L. Boer, Almkerk. Renesse: 11 uur ds. Van Liere. Noordwelle: 9.30 uur ds. Van Liere. Scharendtfke: 10.30 uur ds. Rooden- burg. Brouwershaven: 11 uur ds. Flink. Zcnnemaire: 10 uur ds. Feu- nekes. Ncordgcuwe: 11 uur ds. Seho- neveld. Dreischor: 9.30 uur ds. Scho- neveld. Ouwerkerk: 10 uur ds. Hui zing. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Wes terhof. Oosterland; 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 uur de heer Vroegindeweij. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Jagersma. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. A. Mulder, Dordrecht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger van de Herv.-Geref. evangelisatie te Wasse naar: J. Lekkerkerker, a.s. emeritus predikant, Loon op Zand. Beroepen te Leiden (vac. J. Groot): J. Korpêrshoek, IJsselstein; te Aag- tekerke en te Giessen-Oudekerk (toe zegging): J. Gebraad, kand., Utrecht; te Huizum (Fr.), (5e pred.pl.): C. D. Israël, Velp; door de Prov. Kerkver gadering van Zuid-Holland (als pred. voor buitengewone werkzaamheden): S. P. de Roos, Rotterdam; te Neder- hemert (toez.): J. Vroegindeweij, Goudswaard. Geref. Kerken Beroepen te Eindhoven (vac. dr. W. v. d. Zwaan): J. Schelhaas, Huizum (Fr.); te Oldenzaal: G. Burger, kand., Rotterdam; te Nijkerk (vac. J. Koppe) en te Zwijndrecht (vac. S. v. d. Veen): C, v. d. Woude, Dronrijp; te Helle- voetsluis: dr. H. M. Matter; Rotter- dam-Kralingseveer; te Hoorn: H. A". van Bottenburg, Noordwijk aan Zee. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Utrecht-noord: M. C. Tanis, Barendrecht en J. Keuning, Veenendaal. Geref. Gemeenten Tweetal te Rotterdam-Zuidwijk: K. de Gier, 's-Gravenhage-C. en J. van Haaren, Amersfoort. Beroepen te Rhenen en te Vlissin- gen: P. Blok, Dirksland; te Kalama zoo (Michigan, U.S.A.): J. van Haa ren, Amersfoort. Bedankt voor Tholen: A. W. Ver hoef, Barneveld; voor Lethbridge (Canada): J. C. Harinck, Utrecht. verzorgden de rest van het program- ma. Zij zongen en speelden „Daar kwam ene boer uit Zwitserland", waarbij een echte kleermaker, boer en boerin en zelfs een tweepersoons ezel aan te pas kwamen en het vro lijke liedje „Drie schuintamboers". Vervolgens brachten zij het toneel stuk „De wanhopige koning", het verhaal van een koning die wel eens iets anders wilde dan alleen maar vleierij om zich heen. De koning werd gespeeld door Ernst Bin, die er niet veel moeite mee had de bal- lorige koning uit te beelden. Het loopt natuurlijk wel goed af en hij trouwt tenslotte met een lief meisje, gespeeld door Willy van Oeveren. Het stuk werd geschreven en inge studeerd door één van de onderwij zeressen van de school, mejuffrouw C. J. Balk. In de pauze werden de kinderen getrakteerd op een ijsje en tenslotte werd nog een mooie en vrolijke die- renflim vertoond, getiteld „Een op passer gevraagd". Het slotwoord werd gesproken door de heer J. W. van den Doel, die na mens het bestuur van de schoolvere niging de kinderen hartelijk dankte voor het goed verzorgde programma dat zij deze middag te zien hadden gegeven. Bij het naar huis gaan kre gen alle kinderen nog een fijne zak snoep mee. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Nawijn. Haamstede: 10 en 5 uur dr. C. Gil huis, Den Haag. Scharendu'ke: 9 en 2.30 uur ds. Scholing (in de Ned. Herv. kerk). Brouwershaven: 10 en 2.30 uur leesdienst. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieu werkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 uur leesdienst, 6 uur dl'. Becker. Bruinisse: 10 en 5 uur de heer Musch, Breskens. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9.30 en 3 uur ds. Keizer (in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw). Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur dienst des woords. Kerkwerve: 10 uur dienst des woords, 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Weste rink. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dienst des woords. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 uur (H.A.), 2.30 uur (H. D.) en 7 uur (bev. kerkeraadsle- den), ds. Karens. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur leesdienst (in de Ned. Herv. kerk). Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur 'lees dienst. Remonstrants Ger. Gemeenten Scmmelsdyk: 10 uur ds. Schenck, 7 uur ds Schenck (gezamenlijke dienst met de Hervormden in de Lutherse kerk te Zierikzee). Léger des Heils Zierikzee: 10 uur hei'ligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 10 en 5 uur. Haamstede: Eucharis tieviering om 9.30 uur. DELFT. De zevenjarige Anthony L. Vrijenhoek uit Delft heeft een op roep ontvangen om 15 februari zijn stem uit te brengen voor de Tweede- Kamerverkiezing. Anthony vindt het prachtig. De uitvoerende raad van de Aus tralische staat Victoria heeft het ver zoek om gratie voor de wegens moord veroordeelde Ronald Ryan af gewezen. vt 'X UÊOs 1;J FF I 'jij JÉ l« Lfli ill HHiilUH Een scène uit het toneelstukje „De wanhopige koning". Hier de koning temidden van zijn vleierige dienaren (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). RECHTZAKEN Tot 1981 geen auto of bromfiets besturen BREDA, 2-2. Voor de Bredase rechtbank stond donderdagmorgen de vijfenvijftig jarige woonwagenbe woner P. N. uit Roosendaal terecht omdat hij in juni vorig jaar op een bromfiets door Roosendaal had gere- den, terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. Bij de behandeling van deze zaak bleek dat deze man al zoveel malen tot ontzegging werd veroordeeld dat hij tot 1981 geen auto of bromfiets zou mogen besturen. De verontschul diging van de verdachte luidde dit maal „mijn fiets was stuk". Hij bleek reeds vijf maal te zijn veroor deeld wegens rijden zonder rijbe voegdheid. De officier van justitie eiste een maand gevangenisstraf. Nog langere ontzegging van de rij bevoegdheid eisen achtte de officier zinloos. Uitspraak over veertien da gen. MONSTER. Het vijfjarige jongetje J. P. van der Spek uit Monster is onder een rijdende vrachtauto ge raakt en op slag gedood. Het kind liep in de Molenstraat te Monster plotseling de rijweg op. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 5 FEBRUARI. NED. I: Na Monitor nog een extra middagprogramma en wel de herha ling van Mississippi Kyrieleis, de op eerste kerstdag uitgezonden docu mentaire over het negerprobleem in de Amerikaanse staat Mississippi. Woord voor Woord opent het avond programma, gevolgd door een ker kelijk programma waarin gediscus sieerd zal worden over de vraag of het geloof wel een grondslag is voor een politieke keuze. Na de sport eerst Pierre Jansen. Hoofdschotel van de avond is het t.v.-spel De Beer, een Nederlandse bewerking van een een- acter van de grote Russische schrij ver Anton Tsjechof. In de serie Hoe ontstaatvanavond de grammo foonplaat. NED. II: Op het tweede net een NTS-programma, dat begint met het derde deel van de jeugdserie Thier ry la Fronde. Daarna de tweede af levering van Wie zijn toch die Ame rikanen. Na het korte journaal een nieuw verhaal van dokter Kïldare en vervolgens de Engelse serie The Villains. Tot slof van de avond een documentaire over het carnaval in Duitsland. MAANDAG 6 FEBRUARI. NED. 1: Na Pipo het nieuws en de reclame begint het avondprogramma met de kerkelijke actualiteitenru briek Kenmerk, die wordt gevolgd door een aflevering van Theo Eerd- mans quiz „Tel uit je winst". De politieke zendtijd na het journaal is voor de PSP. De VARA vult de rest van de avond op z'n Pools, nl. een documentaire van Milo Anstadtzelf Pool van geboorte. Verder een tele- visieproduktie uit dit land, getiteld De Meester, een stuk gebaseerd bp de Duitse bezetting. Een naar Poolse aard, nogal zwaar stuk, dat evenwel bijzonder knap is gemaakt. NED. II: D '66 krijgt de tien po litieke minuten op het tweede net. Na het journaal een nieuwe afleve ring van Liebermann en Liebermann Vervolgens brengt de NCRV een uit zending rond de Russische ballerina Galina Ulinova. Verder deze avond de laatste Nipothese voor de Twee de Kamer verkiezingen. Na het laat ste journaal volgt nog een Teleac- uitzending en wel over de automati sering. ZONDAG 5 FEBRUARI. NED. I: 15.30 Monitor; 17.00 Mis sissippi Kyrieleis; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Politieke keuze; 19.30 NTS-sport; 20.25 Journaal; 20.30 Kunstgrepen; 21.00 De Beer22.00 Sessie Bruckner 7; 22.45 Journaal. NED. II: 19.00 Thierry la Fronde; 19.25 Wie zijn toch die Amerikanen; 19.50 Het vriendelijke miertje; 20.00 Journaal; 20.05 Dokter Kildare; 20.30 The Villians; 21.25 Carnaval in Miin- chen; 22.05 journaal. MAANDAG 6 FEBRUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Jour naal; 18.55 Reclame; 19.00 Kenmerk; 19.30 Tel uit je winst; 19.56 Reclame 20.00 Journaal; 20.16 Reclame; 20.20 Verkiezingspolitiek; 20.30 Polen - niet te verslaan; 21.30 De meester; 22.40 Journaal. NED. II: 19.50 Verkiezingspolitiek; 20.00 Nieuws; 20.01 Reclame; 20.05 Liebermann en Liebermann; 20.30 Galina Oelanowa; 21.20 NlPÖ-these; 21.56 Reclame; 22.00 Journaal; 22.30 Tele ac. WASHINGTON, 2-2. Noordviet- nam houdt terdege rekening met de mogelijkheid van een militair con flict tussen China en de Sowjetunie, hetgeen het verlies van zijn twee grote bevoorradingsbrennen tenge volge zcu hebben. Dit heeft Harrison Salisbury, ad junct-hoofdredacteur van de „New York Times", donderdag verklaard voor de Amerikaanse senaatscom missie voor buitenlandse betrekkin gen. Salisbury, die zoals bekend, in Hanoi is geweest, zei, dat de gebeur tenissen in China de regering in Ha noi rijper schijnen te hebben gemaakt voor een regeling van het conflict in Vietnam. MELBOURNE, 3-2. De Australiër Ronald Ryan is vandaag in de ge vangenis van Melbourne opgehan gen. Hij was ter dood veroordeeld wegens het doden van een gevan genbewaarder tydens een uitbraak- poging in 1965. Het doodvonnis tegen Ryan heeft geleid tot een storm van protesten tegen de doodstraf. DODELIJKE ONGELUKKEN ORTHEN. Donderdagmiddag is op de oude rijksweg te Orthen bij Den Bosch het 5-jarige meisje C. Beunis door een vrachtauto aangereden. Het meisje is kort daarna overleden. Ze stak van achter een stilstaande vrachtauto de weg over en werd daarbij door een passerende vracht auto gegrepen. NIEUWE PEKELA. De 17-jarige S. Mulder uit Stadskanaal is op de weg Nieuwe Pekela-Stadskanaal in de gemeente Nieuwe Pekela met zijn bromfiets door een personenauto aangereden en om het leven geko men. De jongeman sloeg vlak voor de personenauto linksaf en kwam daarbij onder de auto terecht. Hij was op slag dood. DEN HAAG. De 19-jarige dienst plichtige soldaat H. P. Witvliet uit Melisant (Zld.) is bij het zwemmen in Stoops zwembad in Overveen overleden. UTRECHT. In het academisch zie kenhuis is de 68-jarige heer G. H. Jansen uit Utrecht overleden aan de verwondingen die hij opliep bij een verkeersongeval op de Amsterdam sestraatweg in Utrecht. Het slacht offer kwam daar met zijn fiets in botsing mét een achteruit rijdende bestelwagen. VOETBAL K.N.V.B. Daar er voor a.s. zondag een inhaalprogramma is vastgesteld staat in de 4e klas G al leen de ontmoeting tussen Goes en De Schutters op het programma. Daar de Zeeuwen voor eigen publiek spelen maken zij een goede kans twee puntjes op het niet spelende Zierikzee in te lopen. AFDZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat Renesse het in de duinstreek opnemen tegen Koewacht. Als de thuisclub zich ge durende de gehele wedstrijd ten vol le geeft moet het mogelijk zijn een kleine zege te behalen. Dreischor gaat het in eigen omgeving opnemen tegen Jong Ambon dat jl. zondag nog voor een verrassing zorgde door Koe wacht te kloppen. Voor de blauw- witten zal het dan ook geen gemak kelijke taak zijn om. de puntjes, die zij zo goed kunnen gebruiken, te be machtigen. In de reserve le klas moeten de reserves van Zierikzee op hel sportpark Bannink in staat zijn om de volle buit op Goes binnen te halen. Middelburg IV heeft de beste papieren in de plaatselijke derby te gen Zeelandia II, terwijl Zeeland Sport IV favoriet is in het treffen met plaatsgenoot Vlissingen IV. RCS II staat zeker voor geen gemakkelij ke taak om Oostburg II in eigen huis de puntjes afhandig te maken. In de 2e klas B zal Zonnemaire de thuis wedstrijd t.egen Hansweertse Boys II tot een goed einde moeten brengen als het haar kansen op de titel niet geheel zal willen verspelen. SVOWK en Zierikzee III zullen in hun thuis wedstrijden tegen Lewedorpse Boys II en Kwadendamme al dik tevreden zijn als zij de helft van de inzet kun- Uit zijn peilingen in de Noordviet- namese hoofdstad was hem echter duidelijk gebleken dat de Noordviet- namlese regering de hulp van de Chi nezen zal inroepen als de Ameri kaanse troepen Noord-Viet nam zou den binnenrukken of op de Noord- vietnamese kust zouden landen. Salisbury achtte het gewenst dat de V.S. nu langs de wgg der geheime diplomatie pogingen in het werk stel len om tot een vreedzame regeling van het conflict te komen. China, zo zei de Amerikaanse jour nalist, schijnt echter gekant tegen een vreedzame oplossing. President Johnson heeft donderdag op een persconferentie verklaard zich niet bewust te zijn van een ern stige poging van de vijand in Viet nam om een eind te maken aan de Vietnamese oorlog. Het was de eerste maal in zestien jaar dat iemand in de staat Victoria wei'd terechtgesteld. In enkele an dere Australische staten is de dood straf afgeschaft. De gehele nacht hebben honderden personen gedemonstreerd tegen de terechtstelling en de doodstx'af in het algemeen. De politie moest enkele arx*estaties veiTichten.' Om 06.00 uur plaatselijke tijd - twee uur voor de terechtstelling - werd Ryan bediend door de gevan geniskapelaan. Een uur daarna werd hij uit de dodencel gehaald. Toen het uur van de terechtstel ling naderde, wex*d de menigte bui ten de Bluestonegevangenis stil. Na afloop van de executie ver klaarde een verslaggever, die getuige was geweest van 't gebeuren: „Ryan stierf als een man. Hij liep vastbe raden naar de galg en keek recht voor zich uit toen de beul de strop legde. Hij was asgrauw, maar ver toonde geen emoties". Nadat Ryan de dodelijke val door het luik had gemaakt, verrichtte ka pelaan Bx-osnan de laatste riten van de katholieke kerk. Buit en vrijheid kwijt SAO PAULO, 2-2. In de Brazili aanse stad Sao Paulo raakte José Nunes tegelijk zijn buit en zijn vrij heid kwijt toen hij in een bar een glaasje dronk op de goede afloop van een diefstal. Hij had een automobi list een aktentas met 3300 gulden af handig gemaakt. Drie „collega's", die in de bar zaten, ontfermden zich ver volgens over de tas. Verontwaardigd ging Nunes bij de politie aangifte doen, botste daar te gen de automobilist wiens aktentas hij had gestolen en werd meteen ge arresteerd. nen bemachtigen. Cortgene heeft voor eigen publiek de beste troeven in handen tegen Renesse II, terwijl ook DFS II voOr geen gemakkelijke taak staai bij het bezoek aan Dom burg II. Bij de ontmoeting tussen Kruiningen en Luctor II houden wij het op een zege voor eerstgenoemde. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas zien wij voor Bruse Boys weinig mogelijkheden om haar posi tie te gaan verbeteren bij het bezoek dat het bij Kats gaat afleggen. Beve landers moeten baas in eigen huis kunnen blijven tegen Beren, terwijl Arnemuiden II en Wissenkerke het niet gemakkelijk gaan krijgen bij de bezoeken aan Kloetinge en VCK. In de 2e klas A zal Brouwershaven in goede vorm moeten steken als het 's Heer Arendskerke met lege han den naar huis zal willen sturen. Bru se Boys II gaat een zekere nederlaag tegemoet tegen Heinkenszand. Dui- veland, dat momenteel de leiding heeft, zal bij Rillandia II een zware krachtsinspanning moeten leveren als zij die in handen willen houden. Ook WIK staat voor geen gemakke lijke taak bij Colijnsplaatse Boys. Krabbendijke II maakt een goede kans op de inzet b(j Yerseke III, ter wijl Wolfaartsdijk II een kleine kans maakt op een puntenverdeling tegen Kloetinge III. In de 3e klas A zien wij weinig moeilijkheden voor SKN- WK en Brouwershaven II tegen SK- NWK II en WIK II. DFS IV en Bru se Boys III zullen elkaar in de West hoek niet veel ontlopen. Op het sportpark Bannink heeft DFS III een goede kans de winst binnen te halen legen MEVO II. HILVERSUM, 2-2. lil het winter verblijf va| circus Belli aan de Jon- kerweg in Hilversum heeft een leeuw door de tralies van zijn kooi een 14- jarige jongen verwond. De jongen liep een gebroken linker a«-m en ver wendingen aan het gezicht op. In da manege van het winterver blijf was men bezig de wagens met leeuwen en tijgers klaar te maken voor transpoi"t naar Wenen, waar binnenkort een voorstelling gegeven zal worden. Ondanks herhaalde waarschuwingen van het personeel waren enkele scholieren de manege binnengegaan. Eén van de scholieren is een alleenzittende leeuw, die be zig was zijn rantsoen te verorberen, te dicht genaderd. De leeuw sloeg met een klauw door de tralies naar Een dompteur wist de jongen daarna de jongen, die daarbij wei d gewond, voor de tralies weg te trekken. Twee Marokkanen verkrachtten meisjes CULEMBORG, 2-2. De rijkspolitie, groep Jutphaas, heeft in samenwer king met de gemeentepolitie te Cu- lemborg, een tweetal in Culemborg woonachtige en werkende Marokka nen aangehouden en ingesloten, om dat de mannen ieder een meisje uit 's-Hex-togenbosch hadden verkracht. De Marokkanen waren naar 's-Her- togenbosch gegaan en hadden vanuit een dancing twee meisjes van 20 jaar oud meegenomen in hun auto. De mann enhebben een volledige be kentenis afgelegd, nadat in hun auto een oox-bel van één der meisjes was aangetroffen. Postuum eerherstel voor Duitse majoor MÜNCHEN, 2-2. Byna 22 jaar na zün dood is donderdag de Duitse ma joor Hans Scheller, die 11 maart 1945 standrechtelijk veroordeeld en nog dezelfde dag terechtgesteld werd, door een rechtbank in de Beierse stad Landshut gerehabiliteerd. Een standgerecht van de „Wehr- macht" had Scheller er destijds voor verantwoordelijk gesteld, dat de Rijnbrug bij Remagen op 7 maart '45 vrijwel ongeschonden in handen van de Amerikanen was gevallen. Als commandant van de bewakingseen heid voor de brug had hij, zo luidde de toenmalige motivering van het vonnis, in strijd met de ordex's ge handeld en te laat het bevel gegeven de brug in de lucht te laten vliegen. De rechtbank in Landshut, die de kwestie op vex-zoek van de weduwe Scheller lieeft nagegaan, heeft het vonnis foxmeel vernietigd omdat zij het de majoor ten laste gelegde niet bewezen acht. BONN, 2-2. Een tiende van de Sowjet-vloot is in de Oostzee gesta tioneerd, aldus heeft de Westduitse staatssecretaris van defensie Kax'l Carstens dondei'dag in de bondsdag meegedeeld. Tot die Oostzeevloot behoox'den o.a. vijf kruisers, vier tor- pedobootjagers met raket wapens en twintig met conventionele bewape ning, alsmede een twintigtal geleide- boten en verder vijfenzestig met ra ketten bewapende en 130 „conven tionele" motortorpedoboten. De troe pensterkte van deze vloot zou 140 duizend man bedragen. LA VALETTA, 2-2. De regering van Malta heeft een Brits aanbod tot het zenden van een industriële mis sie naar het eiland van de hand ge wezen. Het aanbod, gedaan door de Britse premier, Wilson, was bedoeld als bij drage tot opvanging van de economi sche orisis die men vreest tengevol ge van het Britse besluit om -h van de 4300 man tellende Brtise strijd macht van het eiland tex-ug te trek ken. Op een persconferentie verklaarde Maltas minister van arbeid, Vincent Tabone, dat het Britse aanbod geen bijdrage vormt ter oplossing van het probleem dat door het verdwijnen van de Britse militaix-en ontstaat. De winlkeliers op Malta hebben vandaag twee uur gestaakt bij wijze van steun aan hun regering. FINANCIËN EN ECONOMIE Naar gemeenschappelijke markt voor latijns-Amerika? WASHINGTON, 3-2. De Vere- nigde Staten hebben de 19 leden van de Organisatie van Amerikaanse Staten (O.A.S. voorgesteld een ge meenschappelijke markt te stichten, welke reeds in 1970 vaste vorm moet krijgen en tegen 1980 volledige vrij handel moet hebben gebracht. Volgens welingelichte zegslieden in Washington is dit in een confiden tieel dokument aan de O.A.S.-leden voorgesteld. Volgens het Ameiikaansa voox-stel moet op de topconferentie van Ame rikaanse staatshoofden, die vermoe delijk in april zal worden benoemd, dei begin 1968 bijeen moet komen ter opstelling va neen ontwex-p-verdrag voor de opx*ichting van een iatijns- Ameiikaanse gemeenschappelijke markt. De zegsleiden verwachten dat de Verenigde Staten het voorstel for meel zullen indienen op de conferen tie van Amerikaanse ministex-s van buitenlandse zaken, die in febx*uari in Buenos Aix^es zal worden gehou den. In de pauze liet de jeugd zich het aangeboden ijsje goed smaken. Het werd een „ijskotide" viering van het eeuwfeest, maar wel smakelijk natuurlijk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Schouwen-Duivelandse sportspiegel Renesse neemt hef op tegen Koewacht Dreischor ontvangt Jong Ambon Zierikzee-reserves hebben goede kans tegen Goes Bruse Boys krijgt het niet gemakkelijk tegen Kats Buiveland gaat op bezoek bij Rillandia l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4