Resultaten van de fruitteelt in de afgelopen tien jaar Spijkenisserbrug wordt in naaste toekomst vervangen door een tuimel STREEKNIEUWS De bescherming van Venetië MAO SCHIJNT TE WINNEN „Pomona" en N.F.O. HAAMSTEDE. 1-2. „Indien een huidige fruitkweker zijn bedrijf za kelijk en gced regelt, dan zal het met zijn boterham nog best meeval len'. Met deze zin besloot de Rijks- tuinb( uwccnsulent voor Zeeland, Ir. L. Veile koop zijn dinsdagavond ge houden lezing voer de Pomona- en N.F.O.-leden. Ir. Vellekoop moest allereerst op merken dat, n.a.v. een door de voor zitter de heer J. C. de Feiter naar voren gebrachte mening waarin hij een zekere verslapping had gecon stateerd tussen het consulentschap en de kwekers, de maatschappij snel anders gestructureerd werdt dan vroeger en dat het R.T.C. zeer veel werk heeft te verzetten in verband met verkavelingen, gasbuizenaanleg, industrie enz. Over het onderwerp „Fruitteelt allerlei" had spreker een intéres sant praatje samengesteld waarin hij een overzicht gaf van de fruitresul- taten in de afgelopen tien jaar. In deze tien jaar waarin snel andere boomvormen ontstonden en meer kg per ha werden geplukt bleken de prijzen over het algemeen vrij goed met uitzonderingen der jaren '58, '60, '64 en '66 in het bijzonder. Een te langzame modernisering der bedrij ven tussen '50 en '60 had een export stagnatie tot gevolg, waarin als ver gelijking tien tomatenexporteurs evenveel kg tomaten verhandelden als 140 fruit exporteurs ditzelfde kwantum appels. Bovendien is er nog te veel versnippering in de ras sen, want productie en afzet zijn één hoofdstuk geworden. Over de prijsvorming zeide spreker dat er in eigen land te weinig goed fruit geteeld wordt. West-Duitsland had dit jaar een bijzonder grote oogst, terwijl Frankrijk 630 miljoen kg Delicious oogstte hetgeen de helft van alle daar geteelde kilo's appels betekent. De vier moderne appelras sen leveren nu zestig procent van al le aanvoer en in 1970 zal dit vijfen zeventig procent zijn. In vraag ne men Delicious en Cox toe, James Grieve iets minder en er bestaat een goede belangstelling voor Goudrei- net. In ons land ligt nog 8000 ha fruit dat vóór 1940 geplant is en dat is nog steeds in produktie. Aan deze 8000 ha zal hevig gesleuteld moeten worden via een saneringsfonds. In de fruitteelt en op de veilingen zal in opslag, sorteren, pallet-werk en wa- terdumpers veel gaan gebeuren. Zeeuws Vlaanderen is daar nu reeds een voorbeeld van. Met het zomerfruit komen we bar moeilijk te zitten met vooral augus tus als moeilijke maand. Precose, Stark Earliest en Yellow zullen geen belangstelling meer krijgen en het ds de vraag wat een Gdin en Yvette gaan doen. De rassen beconcurreer den elkaar de laatste jaren vooral een Jonathan. De conclusie van Ir. Vellekoop was dan om 'in de komende tien jaren een stevig fundament te vormen voor een levering van grote uniforme par tijen, geschikt voor super-markets. We moeten scherp op het buitenland letten en in West-Duitsland zijn dat de fruitstreken Nord-Rheinland, Bo- densee en Nieder-Elbe. Italië mikte op verkeerde rassen en Abondanza en Morgenduft zijn niet meer te ver handelen. Bij de rondvraag deelde spreker nog mede dat in ongeveer 3 jaar het aantal fruitbedrijven in ons land te rugliep van 32.000 naar 25.000. In Zeeland verdwenen slechts enige be drijven. Bij het begin der vergadering heet te de voorzitter de heer J. C. de Fei ter de heren Vellekoop, J. A. v. d. Weel, L. Hack en J. P. C. Boot spe ciaal welkom. Spreker stond even stil bij de geboortedag van prinses Beatrix en hoopte op een goede ge zondheid in de volgende jaren. De voorzitter vond het heel be langrijk dat we in het afgelopen jaar onze arbeid in gezondheid en vrede mochten verrichten. Vooral gezond heid is enorm belangrijk geworden in verband met de éénmansbedrijven Het overleden lid de heer J. W. de Vrieze werd door de voorzitter her dacht. Verder wenste hij die bijna nooit een Pomona-vergadering mis sende keer K. J. Dambruin van har te beterschap evenals de heer M. Bliek. Tenslotte releveerde de voor zitter de aangename samenwerking met de N.F.O.-afdeling. De eveneens uitgenodigde directeur der Lagere Tuinbouwschool te Zierikzee was verhinderd deze vergadering bij te wonen. Uit het jaarverslag der secre taris. de heer J. J. Dalebout teken- Scheepvaartbericliten Katsedijk, 1-2 van Antwerpen naar Rotterdam. Een postkoets rijdt in Rheden RHEDEN, 2-2. Vanaf 14 maart zal men in Rheden in de postkoets kan nen stappen, die, getrokken door vier paarden, enkele malen daags een traject door de bossen aan de oost-Veluwezoom zal afleggen. Het initiatief tOf het in ere herstellen van de postkoets is uitgegaan van twee Rhedense paardenliefhebbers, de he ren W. Groenewoud en R. A. Hoedt. Zij hebben hun exclusieve vervoer- onderneming „Greenhat" genoemd. Hun postkoets, uit het jaar 1870, zal 15 personen kunnen vervoeren. Het is de eerste postkoets ir? ons land, waarmee weer een vaste dienstrege ling zal worden uitgevoerd. Timmerman bekent moord op schoonvader TILBURG, 2-2. De 29-jarige tim merman J. M. uit Tilburg heeft na eindeloze verhoren bekend in de nacht van 8 op 9 januari van het vorig jaar zijn schoonvader, de 63- jarige bouwvakker J. van de Mierde, te hebben vermoord. den we op dat het aantal leden per I januari 85 was. De penningmeester, de heer N. Dumbruin kon de leden mededelen dat er een batig saldo was. De heer J. v. d. Zande adviseerde de rekening goed te keuren. Als intermezzo kwam de rekening der corsowagen 1966 op tafel. Uit de vele cijfers die de corso penningmeester, de heer J. Jonker, bekend maakte werd het duidelijk dat de praalwagen „Circus" onge veer f 2563,- heeft gekost. De kas- ccmmissie bij monde van de heer G. de Glopper adviseerde tot goed keuring. De voorzitter, de heer N. Dambruin gaf enige richtlijnen voor deelname 1967. Indien Goes het cor so weer op poten zet zal Wester- schouwen daaraan weer deelnemen. Over de excursies van dit jaar kon de vergadering nog niets toezeggen. In een volgende vergadering zal een accoord gevraagd worden voor een 2- of 3-daagse tocht naar Duitsland in mei en een één- of 2-daagse ex cursie naar de N.O.P. en de Flevo- polder. te houden tegen de Cox- pluktijd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. J. Boot en N. A. Dam bruin herkozen. SPORTBERICHTEN MICROKORFBAL SKN WK-Brouwershaven 2-2 Beide teams namen ieder een speel- helft voor hun rekening. In de le helft hadden de Nieuwerkerkers het beste van het spel wat zij door een doelpunt van Elly de Braai en één van Kees Radewalt in een 2-0 voor sprong tot uitdrukking wisten te brengen. Na de hervatting kwamen de Brouwenaren evenwel uitstekend terug. Kees Slager, die voor het eerst in dit seizoen weer in het le team uitkwam, bleek het nog lang niet verleerd te zijn. Met twee uitsteken de doelpunten slaagde hij er in de balans in evenwicht te brengen (2-2) wat ook de eindstand werd. WIK-DFS 1-5 Hoewel WIK uitstekend tegenstand bood schoot het toch in schotvaar digheid tegen de oranjehemden te kort. In de beginopstelling gaven Ri- nus Kloet en Wily Mooij DFS een 2-0 voorsprong. Na de vakverwis seling slaagde Wim Berrevoets er met een uitstekend schot in tegen te scoren (2-1), met welke stand ook de le helft werd afgesloten. In de 2e helft wist DFS al spoedig de zege veilig te stellen. Mevr. Kloet-van Nieuwenhuize zorgde voor 1-3 waar na Maarten Hanse en J.anny v. d. Have de eindstand op 1-5 brachten. Brcuwershaven-NOAD 5-0 De 2e klassers schoten vooral in spelinzicht en schotvaardigheid te gen de Brouwenaren tekort. Tonny v. Beveren wist in de beginopstelling twee maal de roos te treffen (2-0). Kees Slager liet hierna nummer drie aantekenen (3-0), waarna Huib v. d. Weele en Tonny v. Beveren in de 2e helft nog ieder eenmaal de korf wis ten te doorboren (5-0). SKNWK-ZSC 1-0 Beide defensies domineerden in deze wedstrijd volledig. Hoewel er in een snel tempo werd gespeeld slaagden de aanvallers er maar zel den in zich een behoorlijke doelkans te scheppen. Een schot van Adrie Romeijn vanaf de lijn in de le helft besliste de strijd in de le helft in het voordeel van de Nieu werkerkers. Van enig krachtsverschil was er geen sprake. DFS-NOAD 17-1 Op alle onderdelen schoot NOAD in deze ongelijke strijd tekort. Uit een straf worp gaf Rinus Kloet zijn club de leiding (1-0). Panny v. d. Have, Maarten Hanse, Adrie v. d. Weele, Rinus Kloet, Joop Hanse en Willy v. d. Weele zorgden in de le helft voor een 7-0 voorsprong voor DFS. Ook na de hervatting bleef de doelpuntenmachine van DFS op vol le toeren draaien. Mevr. Kloet-van Nieuwenhuize (2 maal), Janny v. d. Have (3 maal), Willy v. d. Weele (2 maal)» Rinus Kloet, Joop Hanse en Willy Mooij (strafworp) zorgden voor de 17 doelpunten. Bij de stand 11-0 slaagde Wim Hoogerhuis er in de eer voor NOAD te redden. DFS III-ZSC II 7-4 Boukje Geleijnse en Peter Tange man gaven DFS een 2-0 voorsprong waarna Jac. de Vrieze voor ZSC wist tegen te scoren (2-1). Henk Braam maakte er uit een strafworp 3-1 van waarna ZSC door treffers van Theu- nie Kooman en Ben Louwerse keu rig terug kwam (3-3). DFS nam hierna evenwel het heft in handen. Henk Braam bezorgde zijn club met twee doelpunten een 5-3 voorsprong welke door Peter Tangeman en Kees v. Nieuwenhuize nog werd opgevoerd tot 7-3. Maarten v. d. Weel slaagde er in de slotfase nog in de eindstand op 7-4 te brengen. DFS IV-Brouwersliavcn II 4-4 Beide teams waren na aan elkaar gewaagd wat ook de eindstand tot uit drukking bracht. Lenie Verboom bezorgde DFS de leiding (1-0), wel ke voorsprong door Anet Lievense ongedaan werd gemaakt. Na de vak verwisseling kwam Brouwershaven door twee doelpunten van Kees Sla ger met 3-1 voor te staan. Nico v. d. Graaf bracht de achterstand terug tot 3-2, waarna het door J. v. d. Vel de 4-2 werd. DFS kreeg hierna het laatste woord door Henk Kooman en Leo Dijkman die nog voor een 4-4 eindstand zorgden. DEN HAAG. Het 12.807 ton me tende Liberiaanse schip „Mercanti le Trader" is vanmorgen vroeg om streeks 2 uur in de Schelde bij Hans- weert aan de grond gelopen. Indonesië en Australië hebben in Djakarta een overeenkomst getekend betreffende de grens tussen hun grondgebied in Nieuw-Guinea. Met de afbakening van de grens hoopt men in september klaar te zijn. Sinds zondag wordt bij de zuid punt van Noorwegen de Deense vis sersboot Albin met drie opvarenden vermist. Aan het opsporingswerk no men Noorse en Britse vliegtuigen deel. SCHAKEN Uitslagen voor de wintercompetitie: groep 1: C. J. M. Nolet-dr. Boerma 0-1. Groep 2: A. J. Scheele-J. M. Be velander 0-1; A. J. Rotte-M. C. Ber- man 1-0; J. Verkerk-R. P. Hoger- heijde 1-0; R. Huneman-O. E. Vlees houwer 0-1; O. E. Vleeshopwer-. M. C. Bei-man 0-1. Zierikzee-V.S.V. Zaterdag 4 februari a.s. speelt Zie rikzee voor de Zeeuwse competitie tegen V.S.V. uit Sluiskil, aanvang 3.00 uur. Deze belangrijke wedstrijd zal gehouden worden in het „Huis van Nassau", Zierikzee komt met het volgende tiental: J. J. v. d. Ende, dr. Westendorp Boerma, M. J. Enzlin, C. J. M. Nolet, ds. Nawijn, J. M. Beve lander, A. J. Scheele. A. J. Hendrik- se, S. Boersma en M. C. Berman. HET AUTOPARK AMSTERDAM, 2-2. Het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft becijferd dat er op l augustus 1966 in ons land 1.502.430 personenauto's wa ren. Ten opzichte van 1 augus tus 1965 betekent dit een stij ging met 18 pet. De snelle groei van het autopark blijkt aldus het C.B.S., uit de volgende reeks: 1949: 100.000; 1960: 500 duizend; 1964: 1.000.000 en 1966: 1.500.000. De dichtheid van het autopark is thans 1 personenauto op 8 inwoners. Het aantal bedrijfsauto's be stelauto's, vrachtwagens, bus sen) bedroeg op 1 augustus 1966 261.500 stuks, een stijging van 8 pet. t.o.v. 1965. Het aan tal motorrijwielen en scooters daarentegen daalde met acht pet. tot 131.300. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op de agenda van de maandag avond 6 februari te houden raads vergadering, staat als punt 11 een voorstel van b. en w. tot vaststelling van voorbereidingsbesluiten bestem mingsplannen. Het college zegt hier over: „Teneinde te voorkomen, dat tijdens de voorereiding van een be stemmingsplan vergunningen moeten worden afgegeven voor bouwwerken welke niet in overeenstemming zijn met het in voorbereiding zijnde plan, doch waarvoor overigens geen gron den tot weigering aanwezig zijn, kan krachtens artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening door de raad een voorbereidingsbesluit wor den genomen. Een dergelijk besluit maakt het b. en w. mogelijk de be slissing op een verzoek om een bouw vergunning aan te houden, tot het bestemmingsplan is vastgesteld. Het besluit vervalt echter indien niet binnen een jaar na de dagtekening daarvan het ontwerp van het plan ter inzage is gelegd. Bij een voorbe reidingsbesluit kunnen tevens voor schriften worden gegeven betreffende het gebruik van de gronden, teneinde te voorkomen dat het terrein minder geschikt wordt voor de verwezenlij king van de daaraan bij het plan te geven bestemming". B. en w. stellen voor om: I. a. Een voorbereidingsbesluit te nemen voor het gebied gelegen tus sen de Kloosterweg, de J.J. Boeijes- weg en de Breedsteweg, zoals dit na der is aangegeven op dë bij het be sluit behorend^ teken/ing; b. Voor dit gebied voorschriften vast te stellen betreffende het gebruik van de grond. II. Een voorbereidingsbesluit te nemen voor de percelen welke vol gens het bestemmingsplan „Zeebad Nicuw-Haamstede" de bestemming „horecabedrijf" hebben. ROTTERDAM, 2-2. De Spijke nisserbrug, de oeververbinding over de Oude Maas tussen Rotterdam en Vcorne-Putten zal in september van dit jaar op Rijnvaarthoogte worden gebracht. Dit wil zeggen dat de brug zes meter hoger komt te liggen. Het lot van de Spijkenisserbrug staat inmiddels wel vast zo bleek uit mededelingen van Rijnmond-gecom mitteerde de heer C. Mi 15. Rooder- mond in de vergadering van de Rijn- mondraad. Binnen acht jaar moet de Spijkenisserbrug verdwijnen, omdat dan in het noordelijke Deltagebied 's winters grote hoeveelheden ijs via de Oude Maas naar zee moeten ver dwijnen. Ijsgang tegen de brugpei- lers is dan een ,te gevaarlijke situa tie. De heer Roodermond zei dat de Spijkenisserbrug moet worden ver vangen door een tunnel. De zoge naamde Zoomse tunnel die een on derdeel zal zijn van de nieuwe rijks weg 19 Den Haag-Antwerpen, is geen oplossing voor dit eiland, zo zei de heer Roodermond. Hij vertelde de le den van de Rijnmondraad dat Rijks waterstaat in principe bereid is om de Zoomsetunnel, die voor de perio de na 1971 in het rijkswegenplan staat, eerder en versneld uit te voe ren. Het dagelijks bestuur van Rijn mond heeft in besprekingen met Rijkswaterstaat er met nadruk op gewezen, dat de bouw van de Zoom setunnel geen uitstel mag betekenen voor de tunnelbouw bij Spijkenisse. ZIERIKZEE Trekker- en werktuigenshow Op het industrieterrein alhier, bij het landbouwwerktuigenbedrijf van CEBECO, zal op 9. 10 en 11 februari a.s., een grote werktuigen- en trek kershow gehouden worden. De laat ste ontwikkelingen op het gebied van de land- en tuinbouwmechanisatie zullen worden getoond en toegelicht. Naast alle typen Same-trekkers zul len o.a. Beanspuitmachines (waaron der een nieuwe landbouwspuit), Amac-aardappelrooimachines en ve le andere gangbare werktuigen wor den geëxposeerd. Voor de dames zal een diepvries- en koelkastprogramma te zien zijn. 's Middags zullen er films en dia's worden vertoond, onder meer over de aardappelteelt, de Same-trekker- fabriek en de Perfect-cirkelmaaiers. NOORDGOUWE Een „Hollandse" rijsttafel In het gebouw van volksonderwijs het „Mr. A. de Roos-Huis" te Noord- gcuwe vond een rijsttafel-kookde monstratie plaats, georganiseerd door de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Noordgouwe e.o. De presidente, mevrouw E. Mot- mans-v. d. Feen heette de dames hartelijk wel'kom en gaf het woord aan mevrouw Brückel-Beiten. Me vrouw Brückel vertelde dat de rijst tafel in Nederland populair is gewor den door het verblijf van vele In donesiërs in Nederland. Omdat vele kruiden en groenten, die voor een Indische rijsttafel nodig zijn, hier niet zijn te krijgen, is men een „Hol landse" rijsttafel gaan creëren. Mevrouw Brückel demonstreerde een „Hollandse" rijsttafel, waarvan de recepten speciaal voor Holland se huisvrouwen zijn samengesteld. Na de demonstratie volgde het ge zamenlijk rijsttafelen. Voor deze maaltijd waren ook de heren uitge nodigd, die tevoren door mevrouw Motmans waren verwelkomd. Mevrouw Brückel werd hartelijk dank gezegd door de presidente, die daarna deze geslaagde avond sloot. DREISCHOR Vrouwenwereldgebedsdag Op vrijdagavond 19 februari a.s. wordt er in de winterkerk te Drei- schor een vrouwenwereldgebedsdag gehouden. Voor deze liturgische sa menkomst bestaat elk jaar behoor lijke belangstelling. De organisatie berust ook nu weer bij de hervormde vrouwenvereniging „Dorcas". Alle vrouwen zijn welkom. De bijeen komst begint 's avonds om acht uur. DUIVELAND Het weer in januari Na alle regen, die de laatste twee maanden van 1966 bracht, was de eerste maand van 1967, de nu afge lopen januarimaand, droger dan nor- rruial. Er viel in oostelijk Duiveland, vcJigens de regenmeter op het proef bedrijf „Scheldemonden" te Bruinis- se 47 mm. neerslag, tegen 62 mm. normaal. Er waren deze maand 11 regendagen, waarvan 4 januari met 10 mm. neerslag de natste was. In 10 nachten was er vorst, 8 ja nuari was de enige echte vorstdag, dat wil zeggen dat de temperatuur een geheel etmaal lang onder nul bleef. Op 8, 9 en 10 januari toen het iedere dag minstens 7 graden C. vroor, kregen de schaatsliefhebbers moed, maar het was spoedig afgelo pen, integendeel de temperatuur was deze maand hoger dan normaal. De minimum temperatuur was 1 graad hoger, de maximum temperatuur was 1% graad Celsius hoger dan nor- maal. De hoogste temperatuur werd gemeten zondag 29 januari met 12 graden Colsius. worden gerekend, dat eind maart, dus voordat het tweede jaar zal' zijn volgemaakt, de twee-miljoenste auto zal passeren. Geslaagd Deze week slaagde aan de Tech nische Hogeschool te Delft voor het examen metaalkundig-ingenieur de heer C. van Weele, geboren 1939 te Bruinisse. En de rat moet er aan geloven Twee geleerden, de chemicus dr. Ru- dolf Fried en arts dr. J. Hoeflmayer beweren een ontnuchteringsmiddel te hebben ontdekt, dat „substantie X" wordt genoemd. Het middel zou het alcoholgehalte in het bloed zeer sterk doen dalen. Bij de proeven werd een rat gebruikt, die van het goede teveel binnen kreeg en kun sten vertoonde aan een dunne stang. Na het geneesmiddel zou het beestje weer normaal zijn. ROME, 3-2. De Europese Culturele Stichting, waarvan prins Bernhard voorzitter is, wil bijdragen tot de bescherming van Venetië tegen overstromingen door de zee. Vertegenwoordigers van de slich tingen hebben meegedeeld, dat bin nenkort een groep internationale deskundigen voor enige maanden naar Venetië gezonden zal worden ter bestudering van het vraagstuk. Daarna zal een project en een finan cieringsplan uitgewerkt en aan de Italiaanse regering voorgelegd wor den. De kosten van een en ander zou den door Italiaanse en internationale organisaties gedragen moeten wor den. PEKING, 2-2. In de Chinese cul turele revolutie hebben de aanhan gers van Mao Tse-Toeng zich mees ter gemaakt van het gezag in twee nieuwe provincies, maar tegelijker tijd aangekondigd genade te laten gelden voor leidende kaders, die te kennen geven dat zij hun „fouten willen herstellen en terug willen ke ren tot de juiste partijlijn". De laatste twee provincies die zich aan de zijde der „revolutionaire re bellen" hebben geschaard zijn vol gens radio Peking Heiloenkiang in ncordoost-China en Kweitsjauw in het zuidwesten. De machten der cul turele revolutie hadden reeds eerder de overhand behaald in Sjansi, Kiangsi en Hopei. Ook in de wester se provincie Skingkiang zou een eind gemaakt zijn aan het verzet der „Bcurgeois-reactionairen", maar er bestaat grote twijfel over de „zui verheid" van het nieuwe bewind al daar. Radio Peking meldde dat de eer ste secretaris der communistische partij in Heiloengkiang, Soeng Jen- Tsjoeng, en de legercommandant. Wang Tsja-Tao, zich achter de „re volutionaire rebellen" hebben ge schaard en dat Soeng bovendien schuld bekend zou hebben en beloofd zou hebben zich te beteren. Aansluitend cp het bericht van de overwinning in Heiloengkiang riep het persbureau Nieuw China op tot matiging van de Maoïsten en verge vingsgezindheid tegenover hen die schuld bekennen. Voorts herinnerde het persbureau 'eraan dat Heiloeng- kian „een voorpost van ons land is tegen de aanvallen der moderne re visionisten (Rusland) en de Ameri kaanse en Japanse reactionairen". In tegenstelling tot in Heiloeng kiang hebben de leidende partij ka ders in Kweitsjauw zich volgens het persbureau heftig verzet tegen de re- volutionaire rebellen. m Een van president Soekarno's oudste vrienden heeft vandaag op hem een beroep gedaan, af te treden. Het is de minister voor cudstrijders- aangelegenheden, generaal Sarbini. Hij zcu de president gezegd hebben, dat zijn aftreden de enige uitweg is. BRUINISSE Het verkeer op de Gr^velingendam In de maand januari 1967 passeer den bijna 60.000 auto's, of precies 59.388 auto's, de verkeerstellingappa raten op de Grevelingendam. Bij deze tellingen is niet inbegrepen het verkeer over de langzaam-ver- keersweg.. Gemiddeld beweegt zich het dagelijks aantal passerende auto's iets beneden of iets boven de twee duizend stuks. Drukke dagen waren zaterdag 21 januari met ruim 3000 en zondag 29 januari 2686 auto's, twee dagen ook die nodigden om een ritje te maken. Mot oen totaal van 1.820.538 auto's sinds 1 april 1964 kan gemakkelijk Prinses Margaret, de zuster van koningin Elizabeth van Engeland, is voor controle in een ziekenhuis op genomen en zal daar waarschijnlijk enige dagen verblijven, zo is door het Britse hof meegedeeld. De Russische ambassade in Pe king heeft donderdag de toegang ge weigerd aan de ongeveer honderd Chinese personeelsleden, die na af loop van een staking van zes dagen het werk wilden hervatten, aldus het persbureau Nieuw-China. LONDEN. Een veertigtal Chinese studenten, die aan verscheidene uni versiteiten in Groot-Brittannië En gels studeerden, is maandag per vliegtuig naar China vertrokken. Zij reizen via Moskou. LONDEN. Bij een inbraak bij een edelsmid in de Londense wijk Hal ton Garden is het afgelopen week einde voor een waarde van 2.500.000 gulden aan goud en edelstenen ge stólen. MIDDAGJE Middagje in Rotterdam geweest; niet voor plezier, maar omdat het moest. Er moet wel eens iets. Zo is dat °°k. Autorijden in een grote stad is niet louter lastig door de drukte, maar voor een verse inkomer een zaak van de weg weten. Wie op de Statenlaan moet zijn, diént op te passen niet naar de Statenweg le worden gedirigeerd, want die ligt heel ergens anders. Een agent aan geschoten om de weg te vragen. We naderden de man van achteren en hoe ellendig het ook klinkt en we bedoelen er niets mee - maar hij schrok zichtbaar. Stond hij te dro men van een Maigret-rol, maar de realiteit hield een wat nevelig mid dagje in, met (natuurlijk) alsmaar voorbij schuivende auto's, waarmede op dat moment niets aan de hand was. Door een wirivar van gangen in een ziekenhuis een kamertje gezocht en gevonden en daar vijftien centi liter bloed geofferd aan een heel lief meisje, waaraan we overigens een niet helemaal zoete herinnering heb ben, want ze raakte een spier en daarom komt dit stukje er wat pijn lijk uit. Er kwam nog een al bejaar de verpleegster kijken of alles goed ging, maar ze keek erg boos, zodat we een grapje nog net binnen hiel den. Wat heeft dat mens gisteren misschien ook al meegemaakt. Enfin na die toestanden naar een tentje, boven de bar waarvan met reuze let ters stond geschreven: Het onmoge lijke duurt iets langer". Gedachtig aan het verloren levenssap bestelden we cake met slagroom, want deze variant op het thema koek was het enige voorradige. De geserveerde koffie was al lang koud. toen na zeer geruime tijd dc cake arriveerde. „Dat usas dus onmogelijk", zeiden we legen de ober, een op zicht toch wel aardig ventje, maar dc grap viel niet best. Hij mompelde iets dat het midden hield tussen een verweer en een excuus. Nadien maar weer naar buiten, waar het tumultcuse verkeer van het spitsuur al was losgebroken. Een bende hoor, maar we zijn levend thuis gekomen, iets waarmee we te genwoordig onszelf telkens weer die nen te feliciteren. Zo doorschuivend in het donker richting Schouwen-Duivcland ivcrd het natuurlijk opvallend stiller. Wc hadden er aardig vrede mee. schiereilandman.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2