Clubprijs/38.- Ri-ha VERSEPUT zelfbediening DROOGMOLEN CIuI)prijsƒ46.- Ch albert heijn Weekend-voordeel 200 gram boterhamworst NU 0,59 500 gram schoudercarbonadeNU 2,75 Een hele kilo kip NU 3,22 4 extra zware Van Houten repen van 98 NU 0,69 1V2 kilo Golden Delicious NU 0,98 1 kilo spruiten voor maar 0,79 6 grote sinaasappelen NU 0,98 4 abrikozenvlaaitjes voor maar 0,98 SUCCESJES Premie-van-de-Maand Club Draaibare 40 meter lijn Draait in de wind Aluminium HUISHOUDTRAP Zeer stabiel en veilig Licht en handig Eoopt bij onze adverteerders het Nederlandse HUISKAMER-ORGEL met de unieke GOUDEN KLANK Jaarvergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting S.-D. RENESSE STREEKNIEUWS LEKKER VOORDELIG'. VOORDEUG LEKKERS! QllIST SUPERMARKT De PMC, actief als altijd, presenteert twee nieuwe premies, twee handige hulpen voor de huisvrouw voor verrassend lage Clubprijs! Wasdag? Droogdag? Pak dc droogmolen uit schuur of garage en plaats hem in uw tuin. Met één simpele handbeweging gaan vier armen, elk 150 cm lang, vanzelf naar buiten. In een ogenblik staat dan 40 meter lijn strak gespannen tussen de armen, juist op goede reikhoogte. En zie hoe veel wasgoed aan deze droogmolen kan worden toevertrouwd. Het voetstuk, dat moet worden ingegraven in tuin of terras, is van iets smallere buis gemaakt. Bij voldoende wind draait de molen vanzelf. Dus: snellere en gelijkmatige droging. Het binnenhalen van de was gaat, ook al doordat u de molen kunt draaien, erg gemakkelijk. Het daarna weer dichtvouwen van de droogmolen is eenvoudig. Een aan winst envan-nu-af-aan geen ontsierende waslijnen meer in uw tuin! in PMC-cheques Compleet met voetstuk Vergelijkbare winkelw. f 79.- Bestelnr. JF-475 De lichtste 4-treedsirap yan heel Europa: 4250 gram licht! Uitgevoerd in glad, gaaf aluminium, zonder een enkele scherpe kant. Gcanodiseerd:zw art afgeven is dus onmogelijk. De sterke trap is voorzien van veilige anti slip doppen aan de poten, geprofileerde treden met plastic beschermers aan de zij kanten. Rubber overtrokken platform en beschermbeugel met handige emmerhaak. Zo licht is deze aluminium trap dat u hem gemakkelijk overal naar toe kunt brengen. En is er een dia- of filmenthousiast in huis? Zelden had hij een handiger projectietafel voor zo weinig geld in PMC-cheques. Vergelijkbare winkelw. f 59.- Bestelnr. F-407 Alle Ri-ha modellen bieden Uongekend volle klank, toonkarakter van kerk- en theaterorgel, enorm aantal voetmaatregisters, speciale tui- melregisters voor snelle registratie, hi-fi weer gave met regelbare nagalm. Tienduizenden klankkleuren, oneindig aantal vibrato-standen, intonatieregeling, imitatie van tientallen mu ziekinstrumenten, zeer snelle speelresultaten voor beginners, mogelijkheid tot fluisterzacht spel, kleine afmetingenRi-ha orgels passen in elke huiskamer! Ri-ha ANDANTE. Boven- kl. 5 toonhoogtes en 18 registers. Onderkl. 3 toonh. en 9 reg. Pedaal 3 toonh. en 4 reg., 13- tonig. Compl. met bank; Teak f 2375,-. Noten f 2395,-. Ri-ha ADAGIO. Zelfde registers als Andante, doch nu met 2 klavieren van elk 4 octaven én per cussion. Compl. met bankTeak f 2590,-. No ten f2610,-. Palissan der f 2645,-. Rl-ha ADAGIO MET 25- TONIG PEDAAL. Techn. uitv. geheel gelijk aan model Adagio doch nu met 25-tonig pedaal. Compl. met bank; Teak' f3150,-. Noten f 3200,-. Ri-ha ALLEGRO MET 30-TONIG POLYFOON- SPELEND PEDAAL. Bo- venkl. 5 toonh., 18 reg. en 5 octaven. Onderkl. 5 toonh., 16 reg. en 5 oct. Pedaal 3 toonh., 7 reg. en 30 tonen. Percussion gekoppeld op alle reg. van bovenkl. met regelb. volume en tijdsduur. Aparte versterking van hoge en lage tonen d.m.v. 2 hi-fi versterkers en 4 speakers. Compleet met bank in teak- of noten- Dagelijks vrijbl. demonstr. uitv. naar keuze f 4460,-. bij WELTEVREDEN DE erkende muziekhandel Telefoon (01110) 2805 V3n Sch°"wen- ZIEKIKZEE Duiveland j Komt U vrijblijvend onze serie eens bekijken SUPERMARKT CAMPING JULIANAHOEVE" RENESSE vraagt PERSONEEL voor de winkel en snackbar: Cassières Winkelmeisjes Magazijnbedienden Huishoudelijke hulp Aanmelden; C. FENNET, dagelijks op de camping. Telefoon (01116) 415. Vrijdag en zaterdag: Alléén zaterdag wé Jonge vrouw zoekt in Schou wen (liefst Westhoek): een gedeelte van een liuis te huur, voor weekend- en vakantiebewoning, voor het gehele jaar, óf een kleine wening te koop. Brieven onder nr. 2598 aan het bureau van dit blad. Officiële publikatie Rijksstiidietoelagen De minister van onderwijs en wetenschappen brengt ter kennis, dat aan lien, die voor liet studiejaar 1967/ 1968 een rijksstudietoelage hebben aangevraagd, bin nenkort een vragenlijst zal worden toegezonden, die binnen 3 weken ingevuld bij de afdeling Rijksstiidie toelagen van het Ministe rie van Onderwijs en We tenschappen moet worden ingediend. Een deel van dc aanvragers zal de vragenlijst omstreeks 10 februari a.s. ontvangen, een kleiner deel omstreeks 10 maart a.s. Er behoeft geen vrees te bestaan, dat de behande ling van de laatste groep vertraging ondervindt. zZlERIKZEE, 31-1. In het ..Huis van Nassau" te Zierikzee kwam dins- (*»»'mcrgeu de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting Scheuwen-Duive- land in jaarvergadering bijeen. Na het welkomstweord dtor voorzitter A. J. G Doeleman uit Nieuwerkerk w:erp hij een blik terug op het voor bije jaar. Hierin is weer eens geble ken hoeveel invloed het weer heeft tp c'e resultaten van het landbouw- LcdrUf en hce belangrijk het is dat bet produkticmiddel grend in erde is. Hij wees verder ook nog nadruk kelijk cp het belang van een be- drfifsverzergiagsdienst. De animo hiervoor is tot op heden niet groot gebleken, maar de voorzitter waar schuwde, dat wat nu nog riet nood zakelijk wordt gezien, ever enkele jaren, als de kans niet meer bestaat, onontbeerlijk zal blijken te zijn. De heer Doeleman wees verder nog op het invoeren van de nieuwe kwe kers wet en het belang van een be- drijfs-economische boekhouding om een goed inzicht te krijgen in kos ten en opbrengsten. Hij eindigde zijn rede met zijn vreugde er over uit te spreken, dat het ledental van de vereniging aanzienlijk gegroeid is het laatste jaar en deed een be roep op de aanwezige leden om met de vereniging mee te leven door de verga deiningen trouw te bezoeken. Bestuursverkiezing Na de lezing van het jaarverslag en het financieel verslag volgde het punt verkiezing bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de he ren A. J. G. Doeleman en Joh. van der Bijl. De tweede had te kennen gegeven, niet meer herkozen te wil len worden. Hiervoor werd nu geko zen de heer J. A. Friderichs te Burgh Inleiding bedrijfsvccrüchters Na de pauze volgden er enkele korte inleidingen door de bedrijfs- voorlichters op Schouwen-Duive- land, t.w. de heren J. H. Zwart te Zierikzee en F. Vader te Oosterland. De heer Zwart ging eerst in het kort een uiteenzetting geven van het doel en de werkwijze van de voorlich tingsdienst. Er moet hierbij een nau we samenwerking en verstandhou ding zijn tussen boer en voorlich tingsman en dat wel van twee kan ten. De voorlichter heeft tot taak nieuwe ideeën en ontwikkelingen aan de praktijk mede te delen en om gekeerd moet de boer, als hij iets heeft of weet, waar zijn collega's mee gediend kunnen zijn, dit door geven. Ook de vereniging kan hierin in grote mate bijdragen.. Spreker ging verder in op enkele aktuele onderwerpen. De mechani- s.atiegraad op Schouwen-Duiveland is hoog, hoewel niet zo hoog dat van over-mechanisatie gesproken moet worden. Wel zit er een ander gevaar in. Het grootste gedeelte van het ma chinepark is in privé-bezit of in ge bruik bij combinaties en deze ont wikkeling gaat nog steeds door. Hier door blijft er voor de loonwerkers een steeds kleiner werkterrein over en wordt het voor hen moeilijker om de modernste machines aan te kun nen schaffen. Als men verder be denkt, dat 2/3 van de ondernemers zitten in de groep beneden 20 a 25 ha., die veelal op de loonwerker zijn aangewezen, zullen deze dus ook minder goed bediend kunnen wor den. Vervolgens ging de heer Zwart in op het inzaaien van suikerbieten op de zg. eindafstand. Hieraan zitten volgens spreker grote risico's en wei nig concrete voordelen. De veldop- komst kan nl. variëren van 30 tot 80 procent, zodat de kans groot is, dat een veel te dunne stand het resultaat is. De meest gewenste zaaiafstand is nog steeds 6 a 7 cm. Tenslotte be sprak de heer Zwart nog het klaar leggen van het aardappelland en het vormen van de ruggen. Aktuele zaken De tweede spreker, de heer Vader besprak enkele aktuele zaken. Hij wees in het bijzonder op het grote belang van bedrijfseconomische boekhouding om het inzicht te ver groten. Verder ging hij in op het be lang, om de grond toch vooral in goede staat te houden. Het kalkge- halte is in Duiveland praktisch over- In Algiers hebben woensdag jon ge Chinezen de auto van de eerste secretaris van de Russische ambas sade aangehouden. Zij schudden het voertuig heen en weer en riepen be ledigende leuzen. al voldoende, maar het organische stofgehalie is op veel percelen erg laag. Van de genomen grondmonsters in de afgelopen vier jaar is bij 41 pet. het organische stofgehalie lager dan 2 pel., bij slechts 25 pet, is dit 2.5 pet. of hoger. Het is dus wel no dig om hieraan door de teelt van groenbemesting e.d. alle aandacht te besteden .Hierbij zijn vooral de klei nere akkerbouwbedrijven in het na deel. Hierbij komen bouwplannen voor met 50 pet. of meer hakvruch- ten en dus minder kans op de teelt van groenbemesters en de grond heeft meer te lijden. Vervolgens besprak de heer Vader enkele aspecten van de grondbewer king in het najaar en voorjaar. Hij waarschuwde voor teveel bewerken zodat de bovengrond te fijn en de ondergrond vast gereden wordt. Een moeilijkheid op vele percelen is. dut de grondsoort sterk wisselt, dit laat ste is vooral lastig bij het gebruik van een bodemherbicide. Ieder moet daarom weten, hoe zijn grond er uit ziet en daarom gaf hij de raad mee, om zijn grond te laten onderzoeken. Aan de hand van een bedrijfs- grootte-indeling besprak de heer Vader nog enkele mogelijkheden van ontwikkeling voor verschillende groepen bedrijven. Bij ae mededelingen vroeg de voor zitter de aanwezigen of er belang stelling bestaat voor het instellen van één of meer gespreksgroepen. Deze kunnen bv. op het gebied van mechanisatie een wat meer gerichte studie maken. Zij die hier voor voe len kunnen zich opgeven. Daarna sloot de voorzitter de vergadering, welke slechts matig bezocht werd. ZIERIKZEE Concert Instrumentale Op donderdag 9 februari as., vindt het jaarlijks concert plaats van de Vereniging voor Instrumentale Mu ziek te Middelburg onder leiding van Jan Out. Als sopraansoliste treedt op Aafje Heynis. Uitgevoerd worden Mozart's Haffner-symfonie, het Sta- bat Mater van Vivaldi en werken van Mahler en Debussy. Afd. Ver. lol bevordering Gijenteelt De afdeling Schouwen-Duiveland van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, houdt de jaarvergadering op zaterdag 4 fe bruari a.s. in „Concordia" te Zierik zee. Bestuursverkiezing vindt plaats i.v.m. periodiek aftreden van de he ren C. Fasol en A. W. Braai. Na de pauze wordt een tweetal bijenfilms vertoond door de heer A. J. van Wil ligen van het Rijksbijenteeltconsu- lentschap. SEROOSKERKE Auto in sloot Maandagmiddag te omstreeks 12.30 uur, kwam een personenauto, be- Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te Nieuwerkerk is opgeheven en in gesteld te Oosterland. HAAMSTEDE. Door het bestuur van de polder „Westeren Ban van Schouuien" werd aanbesteed het maken van klinkerbestratingen over de Kloosterweg en over de Hogeweg naar Westenschouwen. ZIERIKZEE. Op de zeedijk bij de Val werd een stormioaarschuwings- seinplaal geplaaiSi van 18 meter hoog met bijbehorende materialen- loods. Z1JPE. Op de stoomboot „Zijpe" is een goede verbetering aangebracht, d.m.v. een houten bekapping met glazen zijwand zodat de stuurlieden niet meer aan regen en wind staan blootgesteld. HAAMSTEDE. Een Hollandse jachtclub die enige dagen in de dui nen van westelijk Schouwen heejt gejaagd schoot met vier geweren ruim 600 konijnen, een aantal dat belangrijk minder is dan in vorige jaren. ZIERIKZEE. De Rederijkerskamer Concordiagaf in de Concertzaal een uitvoering van het stuk „Het pleegkind van den matroos", een to neelspel in zes bedrijven. DREISCHOR. De zangvereniging Thaliagaf haar 20ste uitvoering m.m.v. het Zierikzeesche Strijkor kest. BRUINISSE. Een petroleummotor was door het ruwe weer genoodzaakt op de Grevelingen 100 vaten haring over boord te zetten, die door de schippers uit deze gemeente weer zijn opgevist. BROUWERSHAVENDe Rederij kerskamer „Jacob Cats" heeft de Ouwerkerk een uitvoering gegeven. ZIERIKZEE. In het Huis van Nassau" vertoonde The Regina Cine ma Cinematographe de nieuwste le vende beelden o.a. de Köpernich- scène. stuurd door mevr. M. B.-G. uit Zie rikzee, ter hoogte van het Staatsbos beheer, in de naast de rijbaan van de Serooskerkseweg gelegen sloot te recht. De bestuurster wist zich uit de auto, welke met de wielen naar boven in de sloot lag, te bevrijden. Zij liep slechts enkele lichte kwets uren op. Het ongeval gebeurde toen de bestuurster de macht over het stuur verloor. De zwaar beschadigde auto werd met behulp van een takel wagen op het droge gesleept. Toneeluitvoering voor bejaarden Dinsdagmiddag heeft een toneel- groepje, bestaande uit leden en do nateurs van de plaatselijke sportver eniging „Velocitas" een heropvoering gegeven van het blijspel „Bloemen voor Barbara" van Dick van Maas land. Voor deze middag waren be halve de bejaarden van Serooskerke ook de bejaarden van Noordwelle en Burgh utgenodigd. Na een welkomst- wooi-d door de leidster mevr. W. Lin- ders-Tangeman werd het uit drie be drijven bestaande blijspel ten tonele gebracht. De bejaarden genoten van het gebodene en waardeerden ook ten zeerste het belangeloos optreden van de spelers. Na afloop dankte de leidster de spelers en bood hun als blijk van waardering een kleine at tentie aan. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Bea trix werd deze middag besloten met het zingen van het Wilhelmus. OOSTERLAND Het „Neerbos"-werk De leidster van het Neerboschw'erk hier ter plaatse, mevr. A. L. Bouw man-van der Reest deelt mede dat in het jaar 1966 hier in de wekelijk se busjescollecte voor genoemde weesinrichting werd opgehaald de som van f 245,95. Rina Dooge, Lea Rotte en Ineke Stuy waren degenen die wekelijks met de collectebusjes gingen. De raliobouw Een tiental woningen van de ratio- bouw hier ter plaatse zijn thans de finitief bewoond, nl. een zestal in de Steengrachtstraat en vier in de Su- zanna Maria Loncquestraat. Ook de tuintjes voor en achter de blok wo ningen in de Steengrachtstraat lig gen er al keurig bij, vergeleken bij de janboel die hier voorheen heerste uiteraard tijdens de bouw. De res terende tien woningen aan de Su- zanna Maria Loncquestraat zullen dezer dagen in gebruik worden ge nomen. Zodoende zal de nieuwe wijk alhier spoedig geheel bewoond zijn, en is er weer een flink aantal wo ningen aan de markt toegevoegd. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B.-vergadering De afdeling Anna Jacobapolder van de "N.C.V.B. kwam bijeen onder leiding van de presidente mej. J. W. C. van Strien. De heer Schoenmaker iiit Zoutelande hield een lezing over „Het leven der vrouw in Marokko", met enkele dia's. De volgende vergadering wordt D. V. 23 februari gehouden; dan zal de presiden'te vertellen over haar reis naar Noord-Amerika. Ruim 1.500 Argentijnse suikerar beiders hebben woensdag in Tucu- man een suikerfabriek bezet en aan gekondigd zich daarin te verschansen totdat achterstallig loon is uitbetaald. Vrfidag en zaterdag: 500 gram magere varkenslappen 250 gram echte biefstuk 2 stuks biefstuk tartaar Gebraden rosbief - héérlijk! - 100 gram nu Alléén vrijdag: 500 gram worteltjes met gratis peterselie Alléén zaterdag: 1 kilo witlof 200 gram verse champignons KASSA KOOPJE: 4 extra zware repen - van 0,98 voor Te koop gevraagd: 1600 betontegels 30 30 cm. Aanb. L. C. Hoogerhuis, Re- nesse. Tel. (01116)-343. Personeel gevraagd: Colporteurs (trice's). Free Lance. Heel gemakkelijk goed betaald werk. Soil. Postbus 44, Eindhoven. Diversen: Bloemenhandel J. Ravia. Za terdag in de Beurs. Leraarsgezin met drie kinde ren in bosrijk Doom wil ih a.s. zomervakantie graag van woning ruilen met gezin aan Zeeuwse kust. Brieven aan: W. Kassies, Fr. v. Dijklaan 19, Doorn. Moderne seksuele voorlich ting. Vraagt u een gratis bro chure bij; Traffic - Postbus 132 - Deventer. Voor uw tuin: Tuinlurf, com post, A. S. F.-korrels, gedr. koemest., bloemaarde enz. C. Faso], tel. 450. Renesse, Sluijs en Zn., tel. 437, Haamstede. C.J.V.-bibliotheek. Visstraat 5 (naast caf. van Beverén), is elke zaterdagmiddag van 4- 5.30 uur geopend. OqK voor U, jong en oud! I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5