Griep? Chefarine „4" doet wonderen! Vijfling te New York „Twee op wielen" bracht drs. D. Roemers naar een volle zaal L. Koster kampioen hoofdklasse libre STREEKNIEUWS Koudegolf na het zachte weer? STREEKNIEUWS 577 ste STAATSLOTERIJ Vuur woedde in kap-zolder van garage De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Mevr. G. Y. van Someren-Downer: „Eerst moet economie gezond" P.v.d.A.-vergadering: „koekuek^-beeld verduisterd" Zestig jaar getrouwd Onder zeer grote belangstelling viert vandaag donderdaghet echtpaar J. Kort K. W. Kort-de Wit te Schuddebeurs het zestigjarig huwelijksfeest. Bij al het feestelijk rumoer vanmorgen al - was er toch nog even tijd voor een plaatje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Renesse zat (als eerste) goed met het Strafeest ZIERIKZEE, 2-2. Voor de Par tij van de Arbeid te Zierikzee was het gisteren (woensdag) een drukke dag. Met de komst van de „auto trein" van de partij werd de ver- kiezirgstrcm nu eens „anders dan anders" geroerd en 's morgens om half twaalf klonken de eerste pro pagandistische woorden reeds via luidsprekers in de Zierikzeese stra ten. De met de karavaan meegeko men „prominenten" werden door en kele leden van het plaatselijk partij bestuur en de dames van de Vrou wenbond opgewacht. Even later be antwoordde lijstaanvoerder Den VUl vragen van belangstellenden. Dat deed hij staande temidden van een grcrpie nieuwsgierigen in de Beurs. Erg druk was het niet bij deze open- luchtireetfng maar toch kwam de P. v.d.A. deze dag volop in de belang stelling, vooral 's avonds teen het Tweede Kamerlid drs. Roemers, oud- voorzitter van het N.V.V. het woord voerde tijdens een zeer druk bezoch te vergadering in de bovenzaal van het Huis van Nassau. De heer Roemers wees er op dat over veertien dagen de beslissing over de samenstelling van de Twee de Kamer zal zijn gevallen. Hij schetste de politieke in-stabiliteit in ons land (drie kabinetten in één par lementaire periode). De massale aan hang van boer Koekoek is een uit vloeisel van het politieke geharre war. De kabinetswisselingen hebben geleid tot onvrede en onduidelijk heid. „Men stemde op Koekoek uit balorigheid en onbehagen over de politieke situatie in ons land". Intus sen is het beeld van Koekoek een heel eind verduisterd, aldus de heer Roemers. „De politieke democratie moet gezond gemaakt worden". Sprekend over premier Zijlstra: „hij treedt op als een vader die niets te maken wil hebben met politieke tegenstellingen". Over het binnen lands beleid: „het gaat om daden, niet om woorden". In de eerste plaats is nodig: ontspanning van de econo mie, zonder stagnatie. Dus een be hoedzaam beleid. „Schmelzer maakte brokken zonder ze te lijmen. Zijlstra SCHUDDEBEURS, 31-1. Er be stond dinsdagmiddag zeer grote be langstelling voor de demonstratie met een snoeihoutversnipperaar, ei gendom van het loonbedrijf Dorst te Oosterland. In het fruitbedrjjf Bui tenrust aan de Donkere weg waren juist een aantal percelen gesnoeid zodat er volop hout dat anders afge voerd moet worden voor de machine beschikbaar was. Het resultaat van het vertoonde werk was prima of schoon takken met een dikte van 10 cm en dikker uit de voorraad gehou den moeten worden. Overigens bljjft er van het hout niets over dan hier en daar wat splinters en hele kleine stukjes. Dit goede werk wordt na tuurlijk bereikt als met een aange paste snelheid wordt gereden. Het apparaat is van Italiaanse ma kelij en heet daar „Triturator" het geen in het Hollands o.i. het best vertaald kan worden met een hout combine. Fabrikant is de Mecc No- bïli. Het hout wordt van voren door de machine opgegaard door met de invoermuil rakelings langs de grond te schuiven. In het apparaat ligt een hoofdas met 4 kleinere assen die, aangedreven door de aftakas der trekker, met ongeveer 2800 toeren per minuut, een groot aantal beitels in een trommel doen ronddraaien. werd geroepen als redder in nood om de boel aan de gang te houden". Rcemers: „Zijlstra deed wat de P. v.d.A. vreesde - hjj heeft de indruk gewekt dat enze economie aan de rand van de afgrend staat". Het tem po van het genezingsproces ligt te hccg, met te weinig oog voor de werkgelegenheid en kans op stagna tie in de economie. De P.v.d.A. is van mening dat grotere bedragen no dig zijn al betekenen de door de re gering gencmen subsidiemaatregelen een bevestiging van het socialistische standpunt. „We betreuren dat er beetje voor beetje gewerkt wordt". Op lange termijn: nodig is een „groei"-politiek. Het Deltaplan kost miljoenen maar geeft Zeeland de kans zich in te schakelen in het in dustriële proces. Andere wensen: uitbreiding en verbetering wegen net; opheffing woningnood; maatre gelen i.v.m. luchtverontreiniging, volgsgezonciheid, onderwijs en cul tuur. Er moet veel gebeuren maar niet met geld gesmeten worden. De fensie: alleen betalen wat nuttig is. „Rood is duur"-collectieve voorzie ning blijven het belangrijkst, ieder een zal een bijdrage moeten leveren. Olie en gas „Opeens was er haast bij". Met de ze uitspraak typeerde de heer Roe mers de door het kabinet Zijlstra ge publiceerde concessie-voorwaarden gas en olie. Zijlstra heeft daarmee z'n bevoegdheden overschreden maar de stervende kamer zal niet bereid zijn een besluit te nemen. Socialis tisch standpunt: olie- en gasopbreng sten moeten bijdrage leveren om las ten van ons allen te verminderen. De heer Roemers besloot zijn be- Scheepvaartberichten Abida. 30-1 van Singapore naar Bangkok. Esso Den Haag, pass. 1-2 Gibraltar naar Fawley. Skadi, 31-1 dw. Almeria naar Malta. Dat nat hout zelfs stuiven kan be wees wel de uitmonding der ma chine waar het versnipperde, af en toe verpulverde hout soms als een wolk naar buiten komt. De Italiarien garanderen de Triturato voor het verwerken van druivenhout tot 8 cm dikte. Druivenhout is veel harder dan appel en perenhout dus hier kan dit tot 10 cm opgevoerd worden. De trekker moet een vermogen van 40-45 pk hebben dan pas is een goe de werking verzekerd. De breedte is in 3 verschillende afmetingen te verkrijgen, n.l. 1.20, 1.50 en 1.80 me ter. Indien men huiverig is om de resten in het bedrijf te krijgen dan bestaat de mogelijkheid om een op- vangbak te monteren die alles op- gaardt en op de wendakkers geleegd kan worden. Per uur kan ongeveer 1 Vz-2 ha verwerkt worden, doch dit hangt van de omstandigheden af waarin gewerkt moet worden. Naast vele fruitkwekers waaronder de beide N. F.O.-voorzitters van Schouwen-Dui- veland, de heren J. P. C. Boot en J. Stoutjesdijk was ook een technische groep van het Waterschap Schouwen Duiveland aanwezig om de machine eens in ogenschouw te nemen. Ze wordt in Zeeland verkocht door de fa. J. Meeuwse in Kloetinge. .oog met een beroep op allen: „stem niet uit balorigheid". De vele aan wezigen waren bij de aanvang van de bijeenkomst verwelkomd dooi- de heer J. Pomper. voorzitter van de afdeling Zierikzee. die dit deed na mens het gewest Zeeland en de ba lans opmaakte van de Zeeuwse toer- nee van „twee op wielen". Te Brouwershaven is L. Koster van de biljartvereniging V.O.G. te Zierikzee er in hctel „Graaf Floris V" in geslaagd beslag te leggen op de kampioenstitel hoofdklasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveiand der KNBB. Zijn clubgenoot Wim Kramer, die met drie punten achterstand op de 2e plaats beslag wist te leggen, bracht met een beurt van 122 caramboles de hoogste serie welke in het toernooi werd gescoord op zijn naam. P. D. Vijverberg nam als extra hoofdklas se-speler ook aan dit toernooi deel. Hoewel hij met 16.66 het hoogste par tijgemiddelde op zijn naam bracht degradeerde hij desondanks naar de hoofdklasse daar zijn algemeen par- Li. Koster, V.O.G., Zierikzee W. Kramer, V.O.G., Zierikzee A. Vijverberg, D.O.S., Ouwerkerk J. Berrevoets, B.V. Renesse P. D. Vijverberg, D.O.S. Ouwerkerk ZIERIKZEE, 1-2. Terwijl Zierik zee (althans voor een deel) gekluis terd was aan de monden van politie ke sprekers, gilde de sirene ten te ken dat er brand was, die bleek te woeden in de dubbele kapzolder van garage Glerum in de Nobelstraat, bo ven de doorgang naar „het plein". Op de zolder lag allerlei brandbaar materiaal opgeslagen, dat gretig voedsel vormde voor de vuurhaard die met een sterke rookontwikkeling gepaard ging. De brand moet ter plaatse zijn ont staan, naar de brandweer voorlopig ZIERIKZEE Vaste dirigent „Kunst en Eer" In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de Kon. Har monie „Kunst en Eer" is besloten de heer E. A. de Looff te Zierikzee te benoemen als vaste dirigent. Deze benoeming werd op de woensdag avond gehouden wekelijkse repetitie avond met algemene instemming dooi de leden begroet. Sloop opstallen Raamstraat aanbesteed Namens de Dienst Gemeentewer ken van Zierikzee werd het slopen aanbesteed van een drietal opstallen in de Raamstraat met bijkomende werkzaamheden. De inschrijving was als volgt: 1. C. A. van Nijnatten, Vlissingen f 3.230; J. P. Berrevoets, Renesse f 3.000; M. de Oude, Zierik zee f 2.250; J. Smalheer, Brouwers haven f 1.495. Laagste werd Gebr. Witte te Westkapelle met een bedrag van f 1.180. WESTERSCHOUWEN Raadsvergadering De raad van Westerschouwen ver gadert voor de eerste maal in 1967 op maandag 6 februari, des avonds te 19.30 uur. Op de agenda staat een 14-tal punten, waarbij weer een aan tal gewijd is aan grond-transacties. Salarismaatregelen voor het gemeen- tepersoneel zullen besproken worden met een aantal administratieve wij zigingen. B. en w. komen met een voorstel tot vaststelling voorberei- dingsbesluiten van bestemmings plannen. Tenslotte een voorstel over verkeersmaatregelen. RENESSE Onderhoud van Internaaistuin gegund Via het Tuinarchitectenbureau Meijers, Warnau, Hofmann en Kalff te Dordrecht .werd namens het be stuur van het Christelijk Internaat voor Schipperskinderen het aanleg gen van de Internaatstuin gegund aan de fa. J. C. Braber te Renesse voor een bedrag van f 10.300. Ex clusief onderhoud. BROUWERSHAVEN „Kijkavond" o.l.-school Op dinsdag 7 februari a.s. des avonds tussen 7 en 9 uur worden de ouders van de leerlingen der o.l.- school in de gelegenheid gesteld het werk van hun kinderen te bezichti gen en eventueel met het onderwij zend personeel van gedachten te wisselen. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de volgende in de maand janu ari 1967 te Bruinisse gevonden voor werpen: een blauwe nylon sjaal; een paarse want; een baco sleutel; een bos sleutels; een damesrijwiel. Lichte botsing Lichte schade ontstond aan de auto van de heer Jac. Bal te Brui nisse toen een andere auto, waar achter een karretje met bakens ge bonden was, bestuurd door de schip persknecht B. uit Zierikzee, uit de koers raakte cn tegen eerstgenoemde auto opbotste. Het ongeval had plaats op dc havoil. NEW VORK, 2-2. In New Vork heeft mevrouw Hildarene Harris. 31 jaar oud, vrouw van een postbe ambte, woensdagavond het leven ge schonken aan een vijfling. Een van de kinderen kwam dood ter wereld. De andere vier, drie meisjes en een jongen, maken het goed. Het echt paar had nog geen kinderen. De vijfling is niet te vroeg geboren. Bij dergelijke geboorten komt dit zelden voor. tij-gemiddelde onder 11.0 bleef. Aan het slot van dit door de biljartvere niging „Graaf Floris V" uitstekend georganiseerde toernooi overhandig de de secretaris van het distrikt de heer J. den Haan aan de kampioen de distrikswisselbeker en de bonds- medaille, terwijl alle spelers verder nog een prijs in ontvangst mochten nemen. Namens de deelnemers sprak de heer J. Berrevoets woorden van cank tot de organisatoren voor de wijze waarop zij zich van hun taak hadden gekweten. De kampioen zal, ook deelnemen aan het gewestelijk kampioenschap hetgeen van 13 tot en met 16 april a.s. te Helmond zal worden gespeeld. De' eindstand ziet er als volgt uit: 10 1388 171 66 8.08 7 1293 158 122 8.18 3 1225 161 67 7.60 2 1229 204 36 6.00 8 1707 164 105 10.04 aanneemt als gevolg van kortsluiting De brandweer, die spoedig ter plaat se was, pakte de zolder, die :n lichter laaie stond, eerst aan met twee ho- gedrukstralen uit de tankwagen en nadien met twee volle stralen uit de waterleiding. Garage en (boven)- woonhuis konden door het snelle in grijpen worden gered en liepen ook geen waterschade op. De verwoes ting op do zolder evenwel was aan zienlijk. Een nader onderzoek naar de oorzaak van de brand zal nog worden ingesteld. De brand trok veel publieke belangstelling. Adjudant kwam kennis maken In de raadzaal van het gemeente huis te Bruinisse, daartoe welwil lend afgestaan door het gemeentebe stuur, heeft woensdagmiddag de nieuw benoemde groepscommandant van de groep Bruinisse van de rijks politie te Bruinisse, adjudant W. Vlam, kennis gemaakt met het per soneel van zijn groep. Adjudant Vlam begon zijn loop baan bij de militaire politie in 1934. Vervolgens diende hij de koninklij ke marechaussee en de rijkspolitie met als standplaatsen Nieuwersluis, Kerkrade, Apeldoorn, Millingen, Uden, Tilburg, Eersel, Kaatsheuvel, Baarle-Nassau, Chaam en sinds 1954 Fijnaart. Enige weken geleden volg de de bevordering van opperwacht meester tot adjudant, nadat hij in Fijnaart reeds geruime tijd als waar nemend adjudant had gewerkt. ZIERIKZEE, 1-2. „Het is belang rijk dat de kiezer straks ten minste weet wat er met zyn stem gebeurt. Tot nu toe is dat niet altijd duide lijk geweest. Indirect kiest u ten slotte de regering des lands cn be slist bepalend voor het beleid voor de komende vier jaar is of de P.v.d. A. of de V.V.D. in de regering komt. Belangrijk is dat het beleid van een partij wordt ingegeven door bepaalde staatkundige beginselen cn opmer kelijk is dat men in Nederland - maar ook in het buitenland - duide lijk terugkomt van te sterk dirigis tische en collcctivistischc regelin gen". Met deze opmerkingen startte woensdagavond in een volle Concor- dia-zaal mevr. G. V. van Someren - Downer, lid voor de Tweede Kamer, haar politieke rede voor de Staten- centrale van de V.V.D., na te zijn verwelkomd cn ingeleid door de voorzitter de heer H. van de Zande. Mevr. Van Someren - vlot en ge routineerd spreekster - gewaagde van de „onbehaaglijkheid in de po litiek", zoals deze zich tegenwoordig aandient. Het feit „dat de kiezers het voor het zeggen hebben", komt feite lijk niet tot uiting en een gekozen mi nister-president (zoals D-66 voor staat) brengt geen oplossing, want een premier moet tenslotte altijd weer in het kabinet samenwerken met ministers van andere partijen. RENESSE, 1-2. Als eerste heeft Renesse deze week traditiegetrouw de spits afgebeten van de rij van strafeesten in de Schouwse West hoek, welke deze maal wel onder bij zonder gunstige weersomstandighe den konden plaats vinden. Om kwart voor negen in de morgen waren er niet minder dan achttien ruiters, on der wie vier amazones, present om de gebruikelijke rondrit door de Schcuwse dreven te maken. Om half elf vertrok het fanfare corps „Luctor et Emergo" onder lei ding van direkteur J. H. Blom, vanaf het Dorpshuis om de, strarijders bij de splitsing Kabbelaarsweg-Hooge- zoom haar opwachting te maken. Met de muziek in het eerste gelid ging het, nadat de ruiters waren ge arriveerd onder de tonen van vro lijke marsmuziek op naar het cen trum van Renesse. Bij het voorma lige gemeentehuis maakte burge meester H. P. Everwijn van Westeer- schouwen zijn opwachting. Na een aubade door het fanfarekorps bood de voorzitter van „Luctor et Emer go" de heer J. A. Kouman, namens het korps en de gemeenschap van Renesse aan de burgemeester de beste wensen aan voor 1967. Dank bracht hij voor hetgeen het gemeen tebestuur in het afgelopen jaar in het belang van de kern Renesse heeft tot stand weten te brengen. Ook voor 1967 deed de heer Kouman een be roep op het gemeentebestuur om weer op haar steun te mogen reke nen. De voorzitter zei verder dat hij met genoegen het muziekkorps en de strarijders op deze dagi aan de bur gemeester presenteerde. Ondanks de ingrijpende wijzigin gen welke er in de laatste jaren te Renesse plaats vinden blijkt de ge meenschapsband hecht te zijn, ge zien de belangstelling welke er ook nu weer voor het strafeest bestaat. Woorden van dank sprak hij tot de burgemeester voor de moeite wel ke hij zich getroost had om op deze Mevr. Van Someren laakte de wijze waarop de onduidelijkheid in de po litiek door de bewindslieden zelf in de hand wordt gewerkt. In dit ver band citeerde zij tegenstrijdige ver klaringen over de economische bena- deringstaktiek in zuid-Limburg en het probleemvolle noorden des lands. Uitvoerig schetste zjj de gang van zaken met het kabinet-Cals, dat wel kwam met een ambitieus program ma, maar het eenvoudig niet waar kon maken. Het was te hoog gegrepen en de V.V.D. staat daarom absoluut op het standpunt dat eerst de economie ge zond fnoet zijn, wil men toekomen aan do collectieve voorzieningen; de nuttigheid waarvan overigens wel niemand zal willen ontkennen, ook in de politiek niet. Prestatie van liet individu „Men kan wel mooie woorden aan het jaar 2000 spenderen, maar rele vant is de vraag: „wat is vandaag goed voor het land?" Goed is een politiek die er op gericht is niet de huidige economie te ontwrichten. In dit kader dient aangetekend dat de maatschappij nog altijd drijft - dient te drijven - op de prestatie van het individu. Hel kan tenslotte alleen maar komen van do werkende ge meenschap en als de P.v.d.A. anders dag naar Renesse te komen. De bur gemeester bracht hierna dank voor de hartelijke woorden welke waren gesproken. Op oorspronkelijke dag Hij vond het bijzonder prettig dat Renesse er als enige kern in zijn ge meente het voor elkaar weel te bren gen om dit folkloristische feest op de oorspronkelijke dag te handhaven. Hier is beslist moed voor nodig aldus de burgemeester, die hierbij tevens vaststelde dat de gemeenschap te Renesse het voor elkaar weet te brengen. Voor het gemeentebestuur is het een staaltje van haar plicht ook dit jaar weer de belangen van Renesse zo goed mogelijk te beharti gen. Het streven hiernaar is nooit anders geweest, aldus de burge meester, daar Renesse reeds heeft bewezen evenveel levensvatbaar heid te hebben als de kern Burgh- Haamstede. De strarijders bracht hij dank voor de grote opkomst op deze dag. Na de feestvierders nog een ge zellige dag te hebben toegewenst deelde de burgemeester nog aan het slot mede dat door de gemeente een microfoon met versterker is besteld zodat het hopelijk een volgende maal zo zal zijn dat een ieder in de gele genheid zal zijn het gesprokene te verstaan. In beide café's werd het feest hierna voortgezet. BRUSSEL, 2-2. Als de weerkundi ge dienst van de Belgische lucht macht, die gespecialiseerd is in weersvoorspellingen op lange ter mijn, gelijk krijgt, dreigt de uitzon derlijke zachte januarimaand ge volgd te worden door een langduri ge koudeperiode. BRUINISSE Auto sloot in Dinsdagmiddag reed de heer C. van Bragt uit Breda met een V.W.- busje op de rijweg Grevelingensluis- rijksweg 18 in de richting rijksweg 18. Hij wilde een voor hem rijdende auto passeren, maar bedacht zich toen hij zag dat uit tegenovergestel de richting verkeer naderde. Hij minderde vaart maar raakte daar door in de slip, met het gevolg dat de auto honderd meter verder in een sloot terecht kwam, na achtereen volgens de beide rijbanen en beide bermen gepasseerd te zijn. De be stuurders kwam met de schrki vrij, maar de auto werd tamelijk zwaar beschadigd. Kustvaarder in haven De wekelijkse gezellige drukte van met aardappelen aanrijdende vracht auto's op de haven te Bruinisse werd ook deze week weer gecontinueerd, nu de kustvaarder „Prinsenborg" uit Delfzijl langs de loswal meerde om aardappelen te laden. beweert, dan miskent zij - ondanks alle idealisme - het karakter van de mens. De mens heeft nu eenmaal een bepaalde prikkel nodig om tot een prestatie te komen en in de absurde nivelleringspolitiek van drs. Hans van den Doel - nog kortelings be pleit op een forum te Zierikzee - vindt ik daar niets van terug", aldus mevr. Van Someren, die verder op merkte dat alleen van een progres sief liberalisme heil is te verwach ten. De confessionele partijen Opmerkelijke feit is verder dat de nuttigste voorzieningen voor de ar beidende klasse geldend zijn gewor den onder een liberaal bewind „en ik wil dan ook wel afrekenen met het sprookje dat de V.V.D. een partij van louter werkgevers zou zijn", zo zei mevr. aVn Someren. die haar praktische bezwaren tegen de con fessionele partijen illustreerde mei het feit dat deze partijen dan weer met een regering van samenstelling zus en dan weer met een regering van samenstelling zó in zee gaan. waardoor hun eigen politieke idealen noodgedwongen in de knel komen en ook alweer de „politieke duidelijk heid" voor de kiezer er niet beter op wordt. Op de rede volgde een zeer geani- mceerde diskussie, waarop wij nog met een enkel woord terugkomen. ADVERTENTIE Donderdag 2 februari 1967 DERDE KLASSE Prijzen van: f 15 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: f 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 4 250 148 454 023 4080 gevallen op het nummer: 097410 gevallen op het nummer: 036065 gevallen op het nummer: 027568 gevallen op het nummer: 020164* gevallen op het nummer: 098385 gevallen op het nummer: 049750 Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 2.000 is Een prijs van f 5.000 is De prijs van f 30,000 is gevallen op het nummer: 015775 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Geslaagde demonstratie met snoeihoutversnipperaar Brandweer voorkwam erger ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet helpen elkaar en... doen Vjpnderen! Statencentrale V.V.D.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2