Bonns banden met het oosten Stijlvolle herdenkingsbijeenkomst in Chr. Gereformeerde kerk STREEKNIEUWS Televisiedebat Toxopeiis-Den Uyl SCHOOLSTRIJD Eeuw Chr. schoolvereniging Zierikzee ZIERIKZEE, 30-1. Verleden, heden en toekomst waren ten principale de themata van de maandag in een uitstekend gevulde Chr. Geref. kerk gehou den herdenkingsdienst, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Vereniging tot bevordering van het Chr. Schoolonderwijs te Zierikzee, onder de zinspreuk: „Laat de kicderkens tct Mij komen". Het was een goede ge dachte van het schoolbestuur geweest voor de te houden redevoeringen pre dikanten uit te nodigen, die voorheen te Zierikzee in het ambt stonden en zitting hadden in het chr. schoolbestuur t.w. ds. S. van der Molen (Chr. Geref.), ds. J. P. van Rcon (Ned. Herv.) en ds. Y. J. Tiemersma (Geref.), die respektievelijk refereerden over de onderwerpen: „Een blik achterwaarts", „Een blik voorwaarts" en „Een blik opwaarts". „Het is me tcch wat te blik kerig", zei da, Tiemersma, maar ook deze predikant had zich graag neer-: gelegd b(j de analogie van de onderwerpen, van nu en toen; b(j de opening van de school in 't Vrije (1922) was namelijk ook over deze onderwerpen gerefereerd. Een quiz-groepje „onder vuur" tijdens de te Zierikzee gehouden jubileum viering van de C.J.B.T.B. in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw. Men hoort ze denken(Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). BLIK DOOR HET WERELD In woord en gebaar, maar vooral ook op het punt van eigen herinne ring, bleek ds. Van der Molen de aangewezen man om als eerste spre ker, terug te zien in het verleden, met als uitgangspunt de gedachte: „gedenken is danken". Dank komt toe aan God voor ver hoorde gebeden, maar ook aan men sen, die zoveel hebben gedaan voor het chr. onderwijs in het verleden en zich daarvoor grote offers hebben getroost. De predikant dacht aan de heer A. Timmerman (41 jaar be stuurslid), de heer W. den Boer (27 jaar secretaris) en last not least de mede-oprichter der vereniging jhr. J. L. de Jonge. Ook in de rij van per soneelsleden springen namen naar voren: D. Mulder (hoofd van 1881- 1920); de heer De Groot (1920-1924) en U. Gorter (1924-1951). Vooral de heer Mulder is een man geweest, die veel voor de school heeft geofferd. In Den Haag ontmoette hij eens Groen van Prinsterer zijn grote leermees ter. Andere belangrijke punten uit de school historie zijn de splitsing tussen l.o. en u.l.o. in. 1933 en ver daarvoor (1920) uiteraard de gelijk stelling tussen openbaar en chr. on derwijs. Twee jaar later werd de nieuwe school in 't Vrije in gebruik genomen. Het was een grcotse verandering en verbetering vergeleken met het tot dusver gebruikte oude gebouw naast de Beurs. De openingsrede toen werd uitge sproken door ds. J. C. Wielenga, die sprak over de tekst: „Laat de kin- derkens tot Mij komen". Afwijzende houding Merkwaardig was te vernemen dat in de vroegere tijd Chr. Gereformeer den en Hervormden vrij afwijzend stonden tegenover de chr. school, ge volg van allerlei godsdienstige en leerstellige overwegingen met name op het punt van de Verbonds- en ge meentebeschouwing. Na 1920 veran derde die houding. Ds. Van der Mo len schetste hierna sfeer en omstan digheden uit de begintijd, die van bestuur, personeel en ouders enorme offere vergden, daar iedere vorm van subsidie ontbrak. Uitgangspunt van de pioniers was de overweging dat „opvoeding tot christelijke en maat schappelijke deugden" zonder Chris tus zelf niet wel mogelijk is. Vraag was: „moeten de kerken het onder wijs ter hand nemen of de ouders". Het werden tenslotte de ouders, die veel afstonden voor de school van een doorgaans uiterst schamel inko men. „God heeft de strijd gezegend en we leven thans in een tijd, die de schoolstrijd niet meer kent", al dus ds. Van der Molen, die er echter op wees dat Gods genade bij den voortduur nodig is voor het christe lijk onderwijs. Chr. school 2067? Ds. Van Roon had het met zijn „blik voorwaarts" iets gemakkelijker; hij kon zich beperken tot een principieel woord, waarin hij de vraag stelde of er honderd jaar later - in 2067 dus - nog wel een christelijke school zal zijn. „In het besef van de verant woordelijkheid in het heden dient de mens zich te strekken naar de toe komst van de Here Jezus". Hij gaf een schets van het huidig tijdsge wricht, waarin heel vaak de mens en zijn kunnen worden vergoddelijkt en God zelf wordt dood verklaard. BURGH, 30-1. In de duinen van de Rijksdomeinen vond zaterdagmiddag een zeer geslaagde cross-coutry plaats. Na afloop vond in hotel „Het wapen van Burgh" de bekendma king plaats van de winnaars. Op de foto zien we de heer J. Sinke die een dankwoord spreekt voor de beker die hij in ontvangst mocht nemen als winnaar van de lichte cross. Hiernaast: een opname uit het „Hoe- kepitje" in de Domeinen, waar het publiek een fraai uitzicht had op de vele deelnemende ruiters. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). De vraag naar de verhouding een eeuw later wordt sterk bepaald dooi de houding van de mens van nu. Het gaat er om en zal er om gaan „te be waren wat we hebben", ten gunste van de kinderen, die leven onder de genade van Gods Verbond, maar ook apostolair. d.w.z. voor de kinderen van de ongelovigen. Om bij die op dracht te worden bepaald, is het ge denken van nu een goede zaak. Ove rigens hangt de toekomst van het christelijk onderwijs niet alleen van de mens, maar ook van God af. „Taak van de mens evenwel is blij vend de hand aan de ploeg te slaan en te werken voor het koninkrijk Gods". „Opvoeden tot verwonderen" Het „opwaarts" als kernwoord in de rede van ds. Tiemersma impli ceerde een „naar God kijken" in de geest van Ps. 25: „mijn ogen zijn be stendig op de Heer". Niet eventjes dus, maar „bestendig". In de prak tijk betekent dit „wandelen met God". Vertaald voor het christelijk onderwijs houdt dit in een betrokken zijn bij Gods daden en werken op een wereldwijd levensterrein. Voor ZIERIKZEE, 31-1. De Plattelands Jongeren Gemeenschap Schouwen- Duiveland hield vrijdag j.l. de jaar lijkse droppingsavond, welke werd voorafgegaan door een algemene vergadering. Deze vond plaats in hotel Bakker te Burgh, waar de vice-voorzitter, de heer P. Vis, een groot aantal leden kon verwelkomen. In de vergadering kwam o.a. de verkiezing aan de orde van twee nieuwe leden voor de ledenraad van de P.J.G. De heer Vis dankte de af tredende heren J. Geleijnse en L. Verburg voor hun activiteiten in de ze raad. Om de afdeling voortaan in Goes te vertegenwoordigen werden vervolgens gekozen de heren J. Klompe en J. Gaanderse. In de plaats van mej. J. de Vrieze werd in de kascommissie gekozen mej. E. de Vlieger. Uitvoerig werd stilgestaan bij de pas door de Z.L.M. georganiseerde cursus voor bedrijfsopvolging. De mogelijkheid zal worden onderzocht om over Hit onderwerp een week- DORDRECHT. In Dordrecht werd maandagmorgen de 14-jarige A. G. J. Schermers op de Mijlweg dode lijk gewond, toen hij met zijn fiets plotseling de weg overstak en door een auto werd gegrepen. Kort na het ongeluk overleed hij. HAARLEMMERMEER. Zondag avond kwart voor twaalf is de 19-ja rige J. M. C. P. uit Hillegom met zijn auto door onbekende oorzaak tegen een brugleuning op de hoofdweg in. Hoofddorp gereden. Twee vrouwelij ke passagiers werden uit de auto ge slingerd en ernstig gewond overge bracht naar het Elisabeth gatshuis in Haarlem. De 20-jarige winkelbedien de mejuffrouw L. E. M. Rusman uit Nieuw Vennep overleed enkele uren later aan de verwondingen. VENLO. De gemeentepolitie van Venlo heeft drie scholieren aange houden, die zich in de afgelopen we ken aan circa vijftien inbraken in Venlo en Blerick hebben schuldig gemaakt. de individuele mens is het een zich durend verwonderen over Gods werk in natuur en wereld Dat echter dic teert dan weer de paedagogische op dracht voor de school, n.l. een „op voeden tot verwonderen", dat voert tot oen blij zijn met God", aldus ds. Tiemersma. Christelijke paedagogie derhalve is opzien naar boven en on derweg - op aarde - de eerlijkheid, de trouw en de vergevingsgezindheid beoefenen en de vrede uitdelen. In een openingswoord had - na le zing van 1 Corinthe 3 - tevoren de voorzitter van het schoolbestuur de heer J. VV. v. d. Doel de aanwezi gen - en met name de genodigden - verwelkomd, inzonderheid burge meester en mevrouw Kastelein. Hij herinnerde er aan dat vooraf gaande jubilea nimmer zijn gevierd. Het eerste viel in 1917 (wereldoorlog) en het 75-jarig bestaan 1942 (wereld oorlog). Hij bracht de voormannen in herinnering, die het christelijk onderwijs voorstonden en bevorder den; Groen van Prinsterer, Kuyper, De Savomin Lohman. Tenslotte wees hij op de - in vergelijking met toen - gelijk gebleven doelstelling, nl. de bevordering van christelijk onder wijs ten dienste van het overgrote deel van ons volk. Zang Tussentijds zong een koortje van de lagere school - heel fijntjes met blokfluitbegeleiding - Ps. 98 (nieu we berijming) en een u.lo.-koortje „Alleluja, Des soll'n wir alle froh sein" (zeer devoot), maar minder goed o.i. Bach's „Wohl mir dass Ich Jesum habe". Het orgel werd be speeld door de heren J. Schouls en S. de Vlieger. Een dankgebed aan het slot sprak ds. P. op den Velde uit, waarna allen staande zongen Psalm 103 1. end-curus te organiseren. Op 17 fe bruari a.s. wordt te Bruinisse bij de heer L. de Waal een mosselavond gehouden. Op 10 maart vindt in het Dorpshuis te Nieuwerkerk de jaar lijkse uitvoering plaats. De provin ciale sportdag wordt dit jaar gehou den op 3 juni te Axel. Twee leden werden aangewezen voor de organi satie en samenstelling van de deel nemende teams. Bij de rondvraag bleek grote animo te bestaan voor een zomerreis naar Denemarken maar van bestuurszijde werd gewe zen op de waarschijnlijk hoge kos ten. Via de P.J.G. zullen nadere in lichtingen worden ingewonnen. Op tweede Paasdag zal in samenwer king met de jongerensociëteit Schou- wen-Duiveland een boottocht wor den georganiseerd. In vier groepen verdeeld werden de jongeren vervolgens gedropt er gens in de duinen achter Renesse. Met behulp van een kaart moest een bepaalde route worden gevolgd en daarbij moesten verschillende op drachten worden uitgevoerd. Het eindpunt was café Mol waar nog een gezellig samenzijn volgde. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. Oude Molen—DFS 6—2 Een bar slechte wedstrijd waarbij het bij de bezoekers in alle linies ha perde. Het liep niet en daar heeft de thuisclub wel zeer goed van gepro fiteerd door met grote cijfers de ploeg die haar op de ranglijst nog kon achterhalen te kloppen. Bij DFS speelden Theo Wessels, Jan van Nieuwenhuize en Ko Tuin man in de voorhoede doch deze ver andering mocht niet baten. Alle ver band was zoek, het plaatsen liet veel te wensen over, kortom een slechte wedstrijd. De ruststand was 3-0. De twee DFS-doelpunten werden ge scoord door Theo Wessels, één uit een vrije schop en de ander uit een goede voorzet. Zonder veel ophef doet zich een van de belangrijkste ontwikkelingen van de laatste tijd voor: in de loop van de komende weken wordt ver wacht dat de bondsrepubliek Duits land diplomatieke betrekkingen zal aanknopen met landen van achter het ijzeren gordijn, dat intussen nau welijks die naam meer mag hebben. Het eerste land zal waarschijnlijk Roemenië zijn, zonder_ meer al het eigenzinnigste van de gordel landen aan de Russische westgrens. Dat ge beurt niet in de eerste plaats uit ideële motieven. De Roemenen zijn al een hele tijd doende betere rela ties te kweken met 't westen, waar mee ze nu eenmaal meer en meer handelscontacten leggen. Voor Bonn betekent het, dat daar eindelijk het onvruchtbare Halle- stein-doctrine over boord is gezet dat voorschrijft dat de bondsrepu bliek geen diplomatieke betrekkin gen onderhoudt met enig land dat het Oostduitse regiem van Ulbricht erkent. De bondsrepubliek beschouwt zich namelijk als de enige voortzet ting van het Duitse rijk van voor 1945: de D.D.R. bestaat voor haar niet als staat maar slechts als door de Russen bezet gebied. Dat is al lang een fictie, maar er werd ijverig aan vastgehouden. Tot Brandt rea listisch de knoop doorhakte. Hun zaak niet En eigenlijk is dit zuurder voor Ulbricht dan het vroegere negeren. De Roemenen van hun kant schij nen aan Bonn niet de voorgefluister- de voorwaarde gesteld te hebben dat de Westduitsers ook zonder meer het bestaan van de Oostduitse staat zou den erkennen. Alleen de kwestie Berlijn zou een beetje moeite kunnen geven, maar ook dat hoeft eigenlijk niet want formeel' is Berlijn wit een maal geen west-Duitsland, al komt het er in de praktijk wel op neer. Ulbricht had nog een paar andere eisen graag gesteld gezien, zoals af zien van kernwapens en erkenning van de Oder-Neissegrens met Polen. De Roemenen hebben kennelijk ge meend dat dit allemaal hun zaak niet is: dat moeten Pankow, War schau en Bonn onder elkaar maar uitzoeken. Zo betekent de diploma tieke band Boekarest-Bonn tevens een breuk in de veelgeroemde Oost- europese solidariteit, vooral wanneer de Hongaren, Bulgaren en Tsjechen het Roemeense voorbeeld gaan vol gen. Voor de Polen wordt het wat moeilijker natuurlijk vanwege de grens. In conservatieve kringen van west Duitsland zal wel gesputterd worden dat wat Brandt nu doet is alle hoop opgeven op de Duitse hereniging. Vele anderen zullen juist aanvoeren dat wat hij doet is redelijke betrek kingen aanknopen met de andere partijen die belang hebben bij de KERKNIEUWS Generale Synode Ned. Hervormde Kerk DRIEBERGEN, 30-1. De generale synode van de Nederlandse Her vormde Kerk, die voor 30 en 31 ja nuari '67 in Hydepark te Driebergen is bijeengekomen, is op de eerste dag van de synodezitting begonnen aan de vaststelling in eerste lezing van een groot aantal kerkordelijke wij zigingen. Een van deze wijzigingen die door het breed moderamen van de synode werd ingediend, houdt in dat aan de commissie voor het op zicht de bevoegdheid wordt gegeven een predikant medisch te laten keu ren alvorens tot de toepassing van een kerkelijke tuchtmaatregel wordt overgegaan. Werelddiakonaat ontving van Geref. Kerken in '66 2,6 miljoen gulden UTRECHT, 30-1. De Gereformeer- de Kerken hebben vorig jaar (tot en met 15 dec. in totaal f 2.628.439,76 ontvangen aan bijdragen voor het Werelddiakonaat. Ruim f 1,7 miljoen hiervan kwam binnen via de kerk- collecten en bijna f 650.000 door rechtstreekse giften op de giro, ter wijl een extra collecte voor vluchte lingenhulp ruim f 270.000 opbracht. In 1965 ontving het Werelddiakonaat in totaal f 1.844.074. VENSTER toestand in het hart van Europa. Als er ooit een Duitse hereniging komt zal dat slechts kunnen gebeuren in onderlinge overeenstemming. Brandt heeft een stap gezet op die weg, die overigens nog wel eens zeer lang zou kunnen zijn. BURGH Ongeluk Een employé van graanhandel Ge broeders Landegent, de beer J. Hart, had vorige week het ongeluk om met zijn voet in een draaiende vijzel te geraken. Het ongeluk liep nog vrij goed af. Toch moest hij voor behan deling naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis waar hij is opgenomen. BROUWERSHAVEN' Vergadering plattelandsvrouwen nam afscheid van de presidente De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen kwam dezer dagen bijeen in het Jeugdgebouw voor het houden van de jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek dat het ledental gestegen is tot 60, waarvan de meesten de verga dering trouw bezoeken. Het afgelo pen jaar was een goed verenigings jaar met veel aktiviteiten, zowel in als buiten de vereniging. Ook de penningmeesteresse liet een optimis tisch geluid horen daar de kas met een batig saldo afgesloten werd. Me vrouw van Putte zal mevr. Gunst op volgen als kascimmissielid. De da mes Bolier en Van Schelven werden beide herkozen. In de vakature van mevr. de Koeijer, die zich niet meer herkiesbaar stelde, zal op een vol gende vergadering voorzien worden. De presidente bracht dank aan alle dames die zich in het afgelopen jaar op enigerlei wijze voor het werk in de afdeling verdienstelijk hadden ge maakt, onder aanbieding van een strobloemcorsage. Na de pauze toon den verschillende leden hun zelfge maakte hoedjes, waarvoor zij met een gul applaus beloond werden. Vervolgens toonde mevr. Jansen mooie dia's van Schouwen-Duive- land waaraan zij een vragenwed- strijd verbonden had. Voor de laat ste maal als presidente nam mevr. de Koeijer het woord. In de korte periode van haar presidentschap was zij tot de conclusie gekomen dat de afdeling in blakende welstand ver keert. Zij wenste de vereniging een nieuw jaar vol energie, met open oog en oor voor allen en ieder, tot op bouw en bevordering van de belan gen van- de bevolking van het plat teland. Tot slot dankte mevr. Ver steeg alle bestuursleden voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor de ver eniging gedaan hebben. De volgende bijeenkomst zal ge houden worden op dinsdag 14 febr. Spreker op deze avond is de heer van Harn te Axel, die een lezing zal hou den over „Mensen van Zuid Afrika". Op deze avond zijn ook de heren hartelijk welkom, alsmede de leden van de „Landbouw Verengiing Brou wershaven" met hun dames. NOORDGOUWE Opnieuw financiële steun voor mr. A. de Roos-huis Naar wij vernemen heeft het be stuur van de miniatuurstad „Madu- rodam" te Den Haag besloten een flink bedrag in geld te schenken in de stichtingskosten van hét buiten centrum van Volksonderwijs te Noordgouwe. De stad in Nederland, waar kinderen zich „reuzen" voelen, heeft nl. op een verzoek van de Ver eniging Volksonderwijs te Amster dam gunstig beslist in die zin, dat Madurodam bereid is gevonden een schenking te doen van f 65.000 of zoveel minder als de stichtingskos ten van het Mr. A. de Rooshuis te Noordgouwe op 1 januari jl. hebben bedragen. Door de grote sympathie en waardering voor het belangrijke werk dat Volksonderwijs met de ex ploitatie van de buitenhuizen ver richt is men tot deze belangrijke fi nanciële bijdrage gekomen. Mede door deze royale financiële bijstand is Volksonderwijs nu een heel eind uit de zorgen. ZIERIKZEE Bejaarden-ontspanningsavond De U.V.V.-afdeling organiseert op donderdag 2 februari a.s. in het Ned. Hervormd verenigingsgebouw weel een entspanningsav. nd voor de be jaarden. Opgevoerd wordt het to neelstuk: „Zo maar een vee-arts" door de toneelvereniging „Op Drift" te Renesse. Alle bejaarden zijn op deze bijeenkomst hartelijk welkom. DEN HAAG, 31-1, In een brief aan de lijstaanvoerder van de Partij van de Arbeid, drs. J. M. den Uyl» heeft de liberale lijstaanvoerder mr. E. H. Tcxcpeus verklaard dat bij een uitnodiging, om voor de televi sie in debat te treden met drs. Den Uyl aanneemt, hoewel hij meent dat het „waar maken van beschuldigin gen" - met welk doel drs. Den Uyl hem voor het debat had uitgenodigd - in feite overbodig is. In zijn brief, gedateerd dertig ja nuari, herhaalt mr. Toxopeus een dec-1 van zijn televisietoespraak van 23 januari, die z.i. een „voldoende duidelijke toelichting" vormt. In deze toespraak beschuldigt de liberale lijstaanvoerder drs. Den Uyl van „schijnheiligheid" omdat deze zou hebben gesuggereerd dat het te genwoordige kabinet of de liberalen niets zouden doen om de werkloos heid te verminderen, terwijl, volgens mr. Toxopeus drs. Den Uyl als mi nister van economische zaken in ho ge mate verantwoordelijk was voor het ontstaan van de werkloosheid. Voorts keerde mr. Toxopeus zich tegen de beschuldiging van drs. den Uyl dal de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie had „meegeholpen Televizier om hals te brengen". De liberalen waren niet tegen behande ling van de omroepwet geweest, om dat zij de zekerheid hadden dat de V.V.D. na de verkiezingen in dezelf de positie (d.w.z. een minderheid in de Kamer) zou verkeren, en onder die omstandigheden het struikelblok van de omroepwet beter kon worden opgeruimd. Een beweerde uitlating van socia listische zijde over ontwikkelings hulp ten bedrage van twee miljai'd gulden, dat „de pap niet zo heet wordt gegeten als hij wordt opge diend" was voor mr. Toxopeus aan leiding geweest de Partij van de Ar beid „kiezersbedrog" te verwijten. 'Duizender* spoorwegmannen in Frankrijk gaan heden (dinsdag)- avond om 20 uur Ned. tijd voor 48 uur in staking. TILBURG. In het zij kanaal van de Piushaven te Tilburg is maandag middag het stoffelijk overschot ge vonden van een naar schatting 55- jarige man wiens identiteit niet be kend is. TIEL. Voorbijgangers hebben zon dagochtend in de Betuwse gemeen te Wadenoijen een auto in een sloot aangetroffen. Bij de berging vond men onder liet voertuig het stoffe lijk overschot van de bestuurder, de 23-jarige W. de Roos uit Tiel. Gisteravond geweest bij de eeuw feest-herdenking van de chr. school vereniging. Veel „van vroeger" draafde daar op. Er zijn veel men sen die zich destijds voor de „eigen school" financieel letterlijk hebben uitgekleed. In die nogal gespannen sfeer van de 19e eeuwse schoolstrijd zijn wederzijds natuurlijk niet louter lieve en aardige dingen gezegd; dat is nooit als er gestreden wordt. Nu, bij deze herdenking werd (uiteraard) gesteld dat er geen schoolstrijd meer is. Al gaan er wel waarschuwende vingers omhoog, dat er gevaren be staan voor de principes, men moet aan alle kanten toch maar blij zijn, dat die strijd voorbij is en het be dragen per leerling n'importe open baar of christelijk samen netjes op de gemeentebegroting prijken. Bij alle goeds is er natuurlijk ook stevig gezondigd. Schouwen-Duiveland is aan dat gevaar ontsnapt, maar wij kennen wel dorpen waar „ieder kerkje zijn eigen schooltje" heeft, een kwalijke zaak ,want een school heeft geen behoefte aan verwarrin gen, die op hef kerkelijk erf velen hebben gebracht tot het: „geef mijn portie maar aan Fikkie". Geen strijd dus meer en daardoor volop gelegenheid over muurtjes heen te kijken en de ander te ont dekken. Dat was vroeger beslist moeilijker. Vele lieden liepen met groepsstempels, die ze gretig opdruk ten; „die van de openbare school zijn heidenen en die van de christelijke school hebben ze achter de elleboog", een versimpeling waaruit achter docht voortvloeide, die (letterlijk) naar stenen en modder deed grijpen. Moet men nu over de heilige schoolstrijdcursief en relativerend schrijven? Dat is toch geen onder werp? Nou ,ik zou niet welen waar om niet. Er ligt een epoque achter ons, waarin tevelen zwanger waren van gewichtigheid en anderen tezeer door de strijd verkrampt. Het is een verworvenheid van deze lijd, dal de zaken wat lichtvoetiger worden ge steld en misschien zelfs toch wat liefdevoller. Men is nu al toe aan een pleidooi voor de verwondering als essentie van een evangelische paedagogie nieuwe stijl. Als dat geen winst is, dan bestaat er geen gees telijke winst. Voor alle voorstanders van dit of van dat geldt nu tenminste enig be grip van het: homo sum ,Cf nihil hu- mani a me aliénum puto(„ik ben een mens en niets menselijks acht ik in mij vreemd"). Bij louter strijd kan zo'n wijsheid geredelijk worden ver malen tussen de molensteen van het gelijk willen hebben. Zo kan er over al dankbaarheid bestaan bij zo'n ju bileum. SCH1EREILANDMAN. Ledenvergadering en „dropping" van de P.J.G.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2