O.L-school te Burgh vol plannen voor een instructiebad Dukla won in Parijs STREEKNIEUWS aan Algemene Sportvereniging bood geslaagde feestavond Geslaagde ouderavond BURGH. 20-1. Een groot aantal ouders was vorige week aanwezig op een goede en vruchtbare ouderavond die gehouden werd in een der loka len van de c l. school aan het Duin wegje. De voorzitter der oudercommissie, de heer J. C, de Feittr verwelkomd- In het bijzonder wethouder V. d. Klooster. liet verheugde spreker zeer mej. J. Bliek te mogen begroe ten die haar plaats als derde leer kracht heeft ingenomen. Elke leer kracht onderwijst nu ongeveer twin tig leerlingen. De school is steeds groeiende en een der oorzaken daar van is dat de „waar die er verkocht wordt", goed h. Het gevolg is een groetende klandizie. Uit het financiëel beleid, geveerd c'cor mevr. Speelman-Sloof bleek dat er neg een batig saldo in kas was. De woerdvoerder van de kas- ccmmissie, de heer J. Rademaker adviseerde tct goedkeuring der re kening. De kasccmmissic vcor 1967- bestaat uit de dames Bcm-Kloet en v. Twist-Bom. Het jaarverslag en de nctulen van de secretaris, de heer K. Schoon- aard werden eveneens goedgekeurd. Voor het eerst dit jaar zullen de hoogste klassen een meerdaags schoolreisje maken. Domburg werd gekozen om aldaar 3 dagen in een jeugdherberg te vertoeven. De kin deren zullen per auto naar Kamper land vervoerd worden waar hun fiets eninmiddels door een vracht auto zijn aangevoerd. De juiste da tum is nog niet bekend. De 3e en 4e klas maken een bustocht door Wal cheren. Het hoofd der school, de heer A. Damman, bracht in zijn schoolover- zicht dan kan het gemeentebestuur voor de juiste samenwerking. Voor de belangstelling van de zijde der ouders was spreker eveneens dank baar. Daar een school zonder schoon maaksters, de schooltandarts en alle anderen die er voor zorgen dat •alles juist marcheert, niet draaien kan ontvingen deze mensen even eens de oprechte dank. De heer Damman bracht hierop nog eens de hoogtepunten uit het schoolleven in herinnering. Spreker dankte verder de oudercommUsie die zijn volle medewerking gaf aan het oplossen van altijd weerkerende vraagstuk ken. Door de komst van de schoolraad werd het aantal leden van de ouder commissie op 6 gebracht. Naast het dienstdoende 5-tal, dat collectief af- tr- d en weer werd herkozen, werd de heer A. de Bruine gekozen. Dhr. Damman legde nog eens de nadruk op deze schoolraad, waardoor de ouders meer kans krijgen om bij de gemeente iets meer over de school in te brengen, o.a. bij een benoeming van een leerkracht. Naast de heel de Bruine bestaat de oudercommissie dus nu uit de dames Kooman-Blom, Speelman-Sloof en de heren L. W. Bakker, J. C. de Feiter en K. Schoon- aard. Instructiebad Na de pauze vertoonde het hoofd der school een kort filmpje, getiteld: „Het leven in". Het beoogde na praatje over deze film werd een walk-over" voor een instructie- zwembad waarover de heer de Brui ne een korte uiteenzetting gaf. Spre ker, binnenkort tezamen met zijn echtgenote gediplomeerd instructeur (trice), zeide dat alle schoolbesturen, het Groene Kruis en de gemeente achter het plan staan om tot een dergelijk bad te komen. Het moet een verwarmd overdekt bad worden. In onze gemeente zijn ongeveer 800 gezinnen met kinderen die graag willen leren zwemmen. Een open bad is veel te koud voor instructie-zwem men, want het water moet 26 gr. zijn. Indien de gemeente een oud gebouw, zoals de voormalige tuinbouwschool of de oude o.l.-school in de Noord- straat h'ervoor zou willen afstaan, dan moet het mogelijk zijn om met medewerking van de bevolking in samenwerking voer ongeveer f 150 duizend klaar te zijn.-Reddingsploe gen voor het strand zouden ook hier hun instructies kunnen krijgen. Over dit onderwerp ontstond een uitgebereide discussie. Gc meenteprobleem Wethouder v. d. Klooster zeide dat dit zwembad naast de riolering, een gemeenteprobleem is. Mogelijk dat renteloze aandelen van minstens f 100 tot een oplossing kunnen lei-r den. Het gemeentebestuur staat ach ter het pJan, doch de financiële kraan is bijna geheel dichtgedraaid. De voorzitter memoreerde nog het instructief zwemmen van wijlen de heer Minneboo die in Burghsluis een 60-tal kinderen leerde zwemmen. In de naaste toekomst zullen nadere plannen uitgewerkt worden. De heer v. d. Klooster roemde de gang van zaken met de school en iedereen is er gelukkig mee. In het gemeentebestel zijn de scholen de laatste jaren nader tot elkaar ge komen. Alles zes scholen in de ge meente hebben de volledige aandacht van het gemeentebestuur. De nieu we schoolraad brengt de school nog dichter bij de gemeente. Spreker dankte het personeel voor hun toe wijding. Bij de rondvraag bleek het ver vroegde aanvangsuur in de middag (13.15) tegenkanting te vinden bij de ouders die in Westenschouwen wonen. Het onderwijzend personeel vond de middagpauze te lang. Een en ander zal nog eens worden bezien. Tot slot dankte de voorzitter het onderwijzend personeel, ds. Flink en allen die tot het welzijn der school medewerkten, hartelijk. MEVO (falende voorhoede!) verliest van Kats: (1—2) De lange rustperiode was vooral bij Mevo goed merkbaar en de voor hoede in het bijzonder, bracht er maar weinig van terecht. Na enkele wederzijdse aanvallen, waarbij Kats gevaarlijker bleek te zijn, namen de Noord-Bevelanders na tien minuten spelen de leiding. De achterhoede van de thuisclub was er even uit en hiervan profiteerde L. Bakker han dig, door doelman Ravia geen kans te geven. 0-1). Mevo kwam daarna bij tijden tot aardig veldspel maar de aanvallen werden bijzonder slecht afgewerkt. Wel zagen we na een kwartier spe len een treffer van Frans de Oude, maar dit doelpunt werd zeer terecht geannuleerd. Naar mate de wedstrijd vorderde namen de oranje-witten toch het initiatief in handen en voor al rechtsbuiten Lupgens stichtte her haaldelijk verwarring in de verde diging van Kats. Eenmaal was Lup gens over rechts fraai doorgebroken en had de bal als het ware maar voor het inleggen. Hij wilde het ech ter te mooi deen en ook de keeper nog omspelen, hetgeen mislukte. Via de linkervleugel was Verwijs in goe de schietconditie gekomen, doch hij schoot jammerlijk naast het doel. Toen Frans de Oude alleen voor doelman Bouwense kwam, schoot hij tegen deze doelwachter aan. On danks de goede kansen voor Mevo, zag het er naar uit dat de rust met BUItGH, 22-1. In een vrjj goed begernen wedstrijd, die later verliep in een rommelig en onsportief tref fen waarbjj bloed vlceide cn open lijk op het veld werd gevochten, won Goes verdiend. De wedstrijd werd niet uitgespeeld want vier minuten vcor tijd nam scheidsrechter Brood een juiste beslissing en staakte de strijd wegens: het niet opvolgen van scheidsrechterlijke beslissingen. Scheidsrechter Brood kreeg het vlak voor de rust te kwaad met de D. F. S.-spelers toen hij bij een vrije trap voor Goes de thuisspeler Wes- sels die volgens hem in de weg stond tegen de grond duwde een feit waar voor hij later zijn excuses aanbood. Na de rust ging het bikkelharde treffen verder. Keeper Zwartepoorte van Goes (38) werd tegen de grond gewerkt, gelukkig zonder ernstige gevolgen, doch toen zijn collega Schoonaard, eveneens op de grond Liggend, tegen het hoofd werd ge schopt, vloeide het bloed rijkelijk uit een wonde boven het hoofd die de BADMINTON Zierikzee II heeft jl. vrijdagavond in de thuiswedstrijd tegen het nog ongeslagen Vlissingen II een zeer verdienstelijk gelijk spel behaald in een op behoorlijk peil staande wed strijd. Er heeft zelfs een reële kans ingezeten dat Zierikzee II de over winning zou pakken. Immers, zowel het damesenkelspel van mevr. van Vossen alsmede het enkelspel van de heer L. de Hooge gingen beiden ver loren pas nadat in de 3e beslissende game die noodzakelijk was geworden, zij op het laatste nippertje het hoofd moesten buigen met slechts 2 punten verschil. Beiden waren overigens fraaie resultaten van Zierikzeese zij de. Winstpartijen waren voor de heer W. Wijsman (enkelpartij), de beide gemengd dubbels (Wijsman/Bal cn do Hooge'Dekker) en het herendub- bel (Wijsman/de Hooge). De overige partijen - 2 damesenkels, het dames- dubbel en één herenenkel gingen verloren. Al met al een fraai resul taat. Bijzonder spijtig is het feit dal voor Zierikzee II nu reeds de com petitie is afgelopen, mede door het terugtrekken van Ailanclia II. 0-1 zou ingaan. Drie minuten voor het verstrijken van de eerste speel- helft werd de stand toch nog gelijk. Lupgens was over rechts prima doorgebroken en liep met de bal naar binnen. Hij gaf goed door aan de toegesnelde Frans de Oude, die de bal fraai in de linkerhoek plaat ste. (1-1). Gedurende de tweede helft is Mevo voortdurend in de meerderheid geweest, zonder echter gevaarlijk te zijn. Kansen waren er voor de thuis club legio maar de afwerking liet al les te wensen over. Toen de scheids rechter wegens een overtreding van doelman Ravia aan Kats een straf schop toekende, voltrok Overbeeke het vonnis. (1-2). Af en toe moest de arbiter onderbreken voor een kleine botsing, maar Mevo kwam in de res terende tijd niet meer toe aan de fel begeerde gelijkmaker. Vooral de trapvaste verdediging van de geel zwarte Noord-Bevelanders gaf wei nig kansen meer weg. Frans de Ou de verscheen nog éénmaal vrij voor Bouwense, maar ook nu werd het weer geen doelpunt. Met slechts ge ring verschil verloor Mevo deze ont moeting. Wanneer de cranjehemdën in wat betere conditie waren ge weest, had men van een dergelijke tegenstander echter zonder al te veel moeite moeten kunnen winnen. Daarom moet het advies luiden: Me vo ga wat aan conditie-training doen! toevallig aanwezige dokter Simons met krammetjes moest hechten. Ai deze factoren werkten mede aan een steeds minder worden van de stem ming en kort voor tijd barstte de bom finaal. Bij een vrije trap tegen Goes werd de bal ver naar voren gespeeld. Terwijl zich daar de strijd om de bal verder ontwikkelde gin gen in de vrije ruimte twee tegen standers op de vuist. Publiek en spe lers holden naar de vechtenden toe om deze te scheiden en toen ver scheen ook de scheidsrechter die beide spelers van het veld stuurde. Bij Goes was dit de invaller Schip pers die na de rust de geblesseerde Groenewegen verving en bij de thuisclub aanvoerder Joop Hanse, een speler die nog nooit enige K.N.V.B.-straf opliep, doch die zich door het onsportieve spel der tegen partij niet meer kon beheersen. De ze 'laatste weigerde te gaan waarop de scheidsrechter het spel staakte. Het bleef nog lang rumoerig bij het zeer talrijke publiek doch tot onge regeldheden kwam het niet. De stand is nu: Vlissingen II 4 2 2 0 6 Zierikzee II 4 112 3 Avanti II 4 112 3 A.s. woensdagavond speelt Zierik zee I in de gymzaal Raamstraat te gen Rillandia I, terwijl zij zaterdag avond te Vlissingen uitkomt tegen Jong Ambon I, waarop dan ook de kompetitie van Zierikzee I is be ëindigd. PARIJS, 22-1. De Tsjechische voet balkampioen Dukla Praag, op 1 en 8 maart tegenstander van Ajax in het toernooi om de Europese beker, heeft de eerste serie van vier oefen wedstrijden in het buitenland ge wonnen. Zondag zegevierden de Tsjechen in Parijs met 1-0 over Sta de Paris. Het enige doelpunt werd in de 79e minuut gemaakt door Ne- derorst. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: DFS-Goes 0-4 (4 min. voor tijd gestaakt); BSC-Nw. Borg- vliet 2-2; Vosmeer-DIVO 5-1. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klas: Lewedorpse Boys-Renes- se 5-2; Robur-Dreischor 4-1; Koe- wacht-Luctor 4-1; Jong Ambon- Domburg 0-0. Res. le klas: Zierikzee II-Oostburg II 4-2; Terneuzen III-RCS II 5-0; Middelburg IV-Goes III 5-0; Vogel waarde li-Zeeland Sport IV 0-0; Zeelandia II-Vlissingen IV 0-1. Zaterdagcompetitie. le klas: MEVO-Kats 1-2; Wissen- kerke-Bevelanders 2-2. 2e klas A: Duiveland-Yerseke II 3-1; Colpl. Boys-Wolf aartsdijk II 8-2. 3e klas A: DFS III-SKNWK II 7-0 SKNWK-WIK II 5-2. Junioren. Groep B IX: Renesse B I-ZSC B I 7-1. Groep B X: Dreischor B I-Zierik- zee B II 10-1; Zierikzee B I-SKN- WK B I 12-0. Zierikzee I-Flakkee I 0-1 Zierikzee J speelde zondagmiddag op het sportpark „Bannink" een leer zame wedstrijd tegen de 3e klasser Flakkee I uit Middelhamis. Ondanks het feit, dat de rood-zwarten in de ze ontmoeting met niet minder dan 4 invallers moesten aantreden, heeft Flakkee toch hard voor de magere overwinning moeten werken. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam kort voor de rust tot stand door een kopbal van van Vliet (0-1). In de tweede helft waren de blauw gele bezoekers af en toe aardig in de meerderheid, maar doelpunten ma ken zat er niet meer in. Zierikzee was af en toe verrassend dicht bij de gelijkmaker, maar die zat er toch niet in zodat Flakkee uiteindelijk met minimaal verschil won. MEVO B I-SVOWK B I 8-0 MEVO behaalde op het zwakke SVOWK uit Ouwerkerk een ruime overwinning. Als excuus voor de Ouwerkerkertjes mag wel gelden, dat zij met 8 spelers moesten aan treden. Ben Schot opende voor ME VO de score (1-0), waarna Henk Mast de stand op 2-0 bracht. MEVO bleef de toon aangeven en de gasten konden maar weinig tegenstand bie den. Via een penalty werd het door Tonny den Boer 3-0, waarna weder om Henk Mast de voorsprong tot 4-0 verhoogde. St. Duinhouwer bracht de ruststand op 5-0. Na de rust was MEVO evenals in de eerste helft heer en meester van het terrein, maar het aantal doelpunten bleef beperkt tot drie. Maris Goudzwaard, Ben Schot en Henk Mast bepaalden de eindstand op 8-0. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 22-1. Het aantal deel- nemers aan sporttoto 29 bedroeg 645.383. De bruto inleg was f 910.685. Eerste prijs f 165.289. Tweede prijs f 90.158. Derde prijs f 45.079. Zondagavond hadden zich i*eeds vijf deelnemers met 13 goed voor spelde uitslagen gemeld. ZIERIKZEE Bouw bergplaats Het bouwen van een bergplaats voor landbouwwerktuigen voor re kening van de heer L. C. Bolijn, Gouweveer te Zierikzee, werd ge gund aan de firma M. J. Padmos Zoon te Dreischor. Inbraak bij N.V. Koophandel In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbekenden uit het kantoor van de N.V. Koophandel aan de Nieuwe Haven alhier een sta len brandkast met inhoud ont vreemd. Behalve een geldbedrag grcot dertienhonderd gulden, bevon den zich in de brandkast waardepa pieren. zoals polissen e.d. De Rijks politie alhier steide du et een cn- derzcek in en werd daarbij later ge assisteerd door de technische recher che. Le onbekende dade»-s konden zich na verbreking van een hangslot vrij eenvoudig toegang tot het kantoortje verschaffen. Bij het enderzeek wordt or rekening gehouden dat de inbraak door meer dan één onbekende is ge pleegd aangezien de brandkast een gewicht had van ongeveer 150 kg. In de dertiger jaren heeft, zo weten oude Zierikzeeënaars zich te herin neren. bij de N.V. Koophandel even eens een inbraak plaats gevonden waarbij de gehele brandkast werd buitgemaakt. Prijs in voetbaitoto Eén van de deelnemers via de voetbalvereniging „Zierikzee" kruis te op zijn totoformulier no. 28 de eerste negen wedstrijden juist aan. Hij zal hiervoor f 51,90 ontvangen. KERKYVERVE Toneelavond zangvereniging „Soli Deo Gloria" Op zaterdag 28 januari a.s. zal voor de zangvereniging ..Soli Deo Gloria" te Kerkwerve door leden van de C.B.T.B. uit Zierikzee wor den opgevoerd het toneelstuk „De poets van Akkerlust". De opvoering vindt plaats in het Verenigingsge bouw te Kerkwerve. BROUWERSHAVEN Vergadering Z.L.M.-afdeling De algemene vergadering van de afdeling Brouwershaven van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij wordt gehouden op dinsdagmiddag 31 januari a.s. i nhotel „Jacob Cats" alhier. D heer J. M. v. d. Weele zal spreken over „het behoud van de bodemvruchtbaarheid vraagt een goede organisatorische voorziening". NOORDGOUWE Aanleg rondweg gegund Door de Provinciale Waterstaat te Middelburg werd namens Gedepu teerde Staten van Zeeland de aanleg te Noordgouwe van een rondweg, welke deel uitmaakt van de provin ciale weg Zierikzee-Brouwershaven, ter lengte van circa 1030 meter, ge gund aan de laagste inschrijver, t.w. Aannemingsbedrijf M. C. van den Dries te Zierikzee voor f 222.700, Er waren elf inschrijvingen voor dit werk binnengekomen. OUWERKERK Plattelandsvrouwen afdeling Duiveland bijeen Op donderdag 19 januari hield de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar eerste bijeenkomst van dit jaar in het Dorpshuis te Ouwerkerk. De vice- presidente, mevr. van Oeveren- De toneeluitvoering, die de Alg. Sportvereniging „Brouwershaven" - rijdafTPArcPd in hotel „Graaf Floris X" aanbood aan haar leden, dona teurs en genodigden is een groot suc ces gewerden. De voorzitter van de vereniging de heer P. de Moor ver welkomde de stampvcllle zaal, in zenderheid de leden der zustervere niging Zonnemaire en de voorzitter en sekretaris van de S.D.K.B. resp. de heren J. H. v. d. Zande en M. v. d. Maas. In z(jn openingswoord zei de heer de Moor dat vorig jaar geen plaats beschikbaar was om een avond te geven. Op aandrang van de leden heeft het bestuur gemeend cm dit jaar in het nieuwe clubhuis een avond te organiseren o.l.v. de heer Ph. van Ast, die op toneelgebied zijn sporen reeds heeft verdiend. De voorzitter drong er bij de aan wezigen op aan deel te nemen aan de sport-toto. Hierna was het woord aan „The Zanny's" een vocal-group welke op uitnemende wijze diverse populaire liedjes ten gehore bracht, wat hun een warm applaus oplever de. De toneelgroep was hierna aan de beurt. Op sublieme wijze bracht het het blijspel „Commissaris Manus vertelt" voor het voetlicht. De di verse rollen bleken goed te zijn in gestudeerd en het waren vooral de heren A. Lievense (als pseudo-agent) Ph. van Ast ais boer en diens vrouw, mej. Tonny van Beveren die de lachers al spoedig op hun hand kre gen. Kundig gesecundeerd door de heer N. v. d. Schelde (als boef) en de dames J. SI a ger-Stou ten en E. Quist-Duinhouwer ging het stuk in vlot tempo naar een „happy end". Gaanderse, heette allen hartelijk welkom en vestigde de aandacht op het mooie kleed, dat de bestuursta fel sierde. Zij vertelde, dat drie leden i it kleed geborduurd hebben, waarin mevr. Buysse-v. d. Weele uit Nieu- werkerk wel het leeuwenaandeel ge had heeft. Alleen al het wapen van Duiveland bestaat uit 41.000 steekjes. Vervolgens kreeg mej. v. d. Leeuen, de provinciaal-secretaresse, het woord, die het onderwerp: „Wel en wee rond de t.v." behandelde. Na de pauze werden er groepjes gevormd, waarin soms heftig werd gediscussi eerd; daarna werden de resultaten van de discussie gezamenlijk bespro ken onder leiding van mej. v. d. Lee- den. Na een hartelijk dankwoord sloot de vice-presidente hierna de vergadering. DUIVELAND In de plaats van tnej. L. Stouten, die wegens huwelijk eervol ontslag verkreeg, werd tct ambtenares ter gemeente-secretarie van Duiveland benoemd mej. I. Stouten Md., wo nende te Oosterland. Lenteboden in Nieuwerkerk Op zaterdagavond, 21 jannari, wer den op de boerderij van de heer L. D. Heijboer aan de Platte Capelle- dijk de eerste lammetjes geboren. Voor zover ons bekend is dit de eer ste lentebode in Duiveland. Moeder en kinderen maken het uitstekend en lopen, ondanks de wintertijd in de welde. Opbrengst busjescoliecte De busjescoliecte vcor de slich ting: „Valkenheide" te Maarsbergen, die wekelijks wordt gehouden alhier door de jonge dames Bertha van den Berg, Mieneke de Later en Mattie de Jonge, ender leiding van mevr. A. Bakker-Bal, bracht cp in het vierde kwartaal van 1966 de som van f 47,85. Een dankwoord aan diege nen, die wekelijks wat willen afzon deren voor dit mcoie en nuttige doel, en aan leiding en collectantjes, is hier zeker niet misplaatst. Vergadering Landbouw vereniging „D.E.S." Op donderdavond 26 januari a.s. hoopt de landbouwvereniging D.E.S. een algemene ledenvergadering te houden in het café „Even Buiten" van de heer Bouma. Er zal op deze vergadering kennis worden gemaakt met de heer J. A. Kooiman, het nieu we hoofd van de lagere land- en tuinbouwschool te Zierikzee. Verder zal de heer drs. J. Dijkgraaf uit Goes secretaris van het Landbouw Coöp. Centrum refereren over „De moge lijkheden van onze land- en tuin bouw in de tegenwoordige tijd". NIEUWERKERK Uitvoering „Oefening en Uifspaning" De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" te Nieuwerkerk zal op vrijdag 3 februari en zaterdag 4 fe bruari een uitvoering geven ons „Ons Sportman en -vrouw 1966 Na een tweede optreden door de Zanny's betrad de voorzitter het po dium om de sportvrouw en sport man van het jaar aan te wijzen. Dit bleken te zijn: mevr. J. Botbijl-Jon ker en de heer A. Bos, die een aan denken in ontvangst mochten nemen. In zijn dankwoord betrek de voor zitter allereerst de toneelgroep en in het bijzender de regisseur de heer Ph. van Ast voor hét gebodene dat weer op hoog peil stond. De dames ontvingen een fraai boeket, welwil lend geschonken door bloemist, de heer A. Kort uit Haamstede en de heren mochten een rokertje in ont vangst nemen. Dank werd tevens ge bracht aan mevr. Besterveld, die haar zaal spontaan beschikbaar stel de en met behulp van de leden om toverde tot een toneelzaal. Evenmin werd vergeten de middenstand, die een schat van pi-ijzen aanbood, waardoor de verloting een groot suc ces is geworden. Namens een meu belzaak uit Zonnemaire werd een bedrag van f 50,- en idem van een landbouwer uit Den Osse f 25,- aan geboden. De heer Ph. van Ast dankte voor de vriendelijke woorden en deelde mede dat hij met zijn medespelenden dit graag voor de vereniging heeft gedaan Voordat het toneelspel werd ge speeld xdchtte de heer J. H. v. d. Zande zich in zijn functie als voor zitter van de S.D.K.B. tot een vijftal personen, die 25 jaar of langer lid zijn van deze vereniging. „Vele jaren hebt U zich ingezet voor de korfbalsport" aldxxs spreker, „eerst als speler, later als bestuui*s- lid. der plaatselijke vereniging. Naast een opvoedende taak van de ouders en onderwijzend personeel hebt U Dorpshuis". Een zevental werken zullen door het gezelschap gespeeld worden, waarna een blijmoedig spel, „De liefde is geen spelletje", in twee bedrijven, zal word enopgevoerd. Vergadering IJsvereniging Voor de op vrij dagavond gehouden ledenvergadering, in Ons Dorpshuis, van de ijsvereniging Nieuwerkerk bestond maar weinig belangstelling. Nadat de voorzitter, de heer J. Eer- land. de vergadering had geopend, werden de notulen van de vorige jaarvergadering door de secretaris voorgelezen. Hierna gaf de penning meester een financieel overzicht van het afgelopen jaar. waaruit bleek dat het kassaldo beduidend minder was dan vorig jaar, maar als aanwinst aangenomen moet worden, dat de baan verlicht kan worden. De kas werd gecontroleerd door een tweetal leden en in oxde bevonden. Bij de bestuursverkiezing weiden de afge treden leden herkozen. Na de pauze stelde de voorzitter de leden voor om een betonnen dam met schuif nabij de ijsbaan te laten maken op dat er in de winter als er reeds ijs op de baan ligt, geen water kan vloeien van de nabij gelegen zuive ringsinstallatie .De heer B. v. Pope- ring had een tekening van dam met schuif gemaakt die aan de aanwe zigen getoond werd. Nadat er door enige leden van gedachten was ge wisseld, over maken van betonnen dam rn.ri schuif, duiker, kosten etc.. stelde de voorzitter voor een beroep op de gemeente te doen. gezien de fi nanciële toestand van de kas, waar de leden mee instemden. Bij het punt verhoging contributie, werd besloten deze dit jaar "°g niet le verhogen. Hierna werd een verloting gehouden met enige aardige prijzen. Hierna sloot de voorzitter de vergadeinng, waarbij hij naar voi*en bracht, dat alhoewel er weinig leden waren, hei toch een aangename en belangrijke vergadering was. OOSTERLAND Vergadering comité „Passanten"-kerk Onder voox*zittei*schap van de heer A. Hartman uit Middelburg, dir. Gei*. Stichting voor Sociaal Wei'k, kwam het comité bijeen dat de „Kerk voor passanten" organiseert. Er be stond zowel van hervormde als van gereformeerde zijde goede belang stelling voor deze vergadering. Er waren predikanten en vertegen- woordigers uit Schouwen-Duiveland niet alleen, maar ook uit Noord- en Zuid-Beveland gekomen. Men be sloot ook dit jaar weer het interker kelijk werk ter hand te nemen, dat zich vorig jaar aandiende als „kerk- aan-de-weg". Zowel in Oosterland als te Kats op Noord-Beveland. Al leen zal de periode wat korter zijn dan vorig jaai*, nl. van 23 juni tot 13 augustus. De aanvang zal zijn om half tien 's zondagsmorgens in de cantine van het wex*kkamp Ooster land. veel bijgedragen tot de vorming van de opgroeiende jeugd, een heel be langrijk aspect voor het latere leven. Naast Uw dagelijkse arbeid hebt U vele uren beschikbaar gesteld voor iets, wat ook in Brouwershaven, een grote plaats heeft ingenomen n.l. Uw sportvereniging. Op vele dor pen en zelfs in Zierikzee is de korf balsport ter ziele. Door Uw aller medewerking is er hier in deze ge meente nog een grote groep, speci aal jongeren welke deze sport beoe fenen". Met gevoelvolle woorden richtte de heer v. d. Zande zich vervolgens tot de jubilarissen persoonlijk, waar bij hij van elk een stukje sportge schiedenis schilderde. Spelden certificaat De jubilai-essen en jubilarissen t.w. mevr. L. de Moor-v. d. Klooster en de heren P. de Mooi*, P. C. Male- paax*d, J. van Schelven en L. J. v. d. Wielen werden hierna het insigne van 25 jaar lidmaatschap opgespeld en het bijbehorende certifikaat over handigd. Na een algemeen dankwoord door de heer de Moor werd de vloer ont- ruimd voor de danslustigen, waarbij voox*al de jeugd bijzonder aan zijn trekken kwam. De beatgx*oep „The Sphinx", welke haar vuurdoop on derging in de Smalstad heeft haar eerste optreden tot een onvergeet- bare gemaakt, vooral bij de jeugdige bezoekers, die onvermoeid dooi-gin- gen op de tonen van de electronische beat-muziek. Speelscène uit het met zoveel succes opgevoerde toneelspel. (Foto: Ziei*ikzeesche Nieuwsbode). Onsportieve taferelen bij wedstrijd DFS-Goes (0-4) Zierikzee II speelt gelijk (44) tegen Vlissingen II Goed toneel te Brouwershaven i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5