Mantang (m/r mantano, Gevarieerde diskussies op de forumavond te Zierikzee Burgemeester C. H. v. Linde gaf exposé van Bruinisse in 1967 Politiek experiment ZIERIKZEE, 20-1. Zierikzee heeft zijn politiek forum gehad; oorspronke lijk een idee van de plaatselijke P.v.d.A.-afdeling, dat grif werd overge- ncmen door de andere vier grote partijen. A.R., C.H.U., K.V.P. en V.V.D. Politieke arena: de grote zaal van ..Concordia, vrijdagavond mudjevol met mensen, die wilden horen en iets wilden zeggen als dat zo uitkwam. Met burgemeester D. VV. Kastelein als voorzitter, had het forum achter c-e tafel op het toneel plaatsgenomen; voor de A.U.: J. van Yrliet, oud-hoofd bestuurslid van de Arjcs; voor de C.H.U.: jhr. P. A. C. Beelaerts van Blok land, burgemeester van YVclfaartsdijk en lid van Provinciale Staten; voor de K.V.P.: drs. W. Busarduyn, directeur van de Katholieke Raad voor Zee land; voor de P.v.d.A.: drs. Hans van den Doel, bekend van „Tien over Rood" en voor de V.V.D.: A. J. II. Hubert, vice-voorzitter van de V.V.D.- jongerenorganisatie J.O.V.D. ADVERTENTIE Propaganda-feestavond Volksonderwijs te Oosterland pfi Mogelijk door de meest moderne verwerking van rijpe tabakken volgens het A.CT natuurproces. Na een inleidend woord van de afdelingsvoorzitter van de P.v.d.A., de heer J. Pomper, stelde burge meester Kastelein de forumleden voor aan de stampvolle zaal, zo ge mêleerd van samenstelling als het maar kon zijn. De idee van gezamen lijk doen had de heer Pomper als een noodzaak toegelicht, teneinde de lauwheid van de kiezer te bestrijden en ook de lauwheid in de politieke partijen los te laten. De forumleden kregen - na hun presentatie - gelegenheid voor een kort praatje, waarin zij de essentie van de respektievelijke partijpro gramma's toelichtten. Nood wereldbevolking Drs. Hans van den Doel - vrij fel en agressief spreker en debater - onderlijnde in zijn praatje de nood van een groot deel der wereldbevol king, een zaak waaraan ook het wel varende Nederland te weinig tilt. Streven van zijn partij is in 1970 twee procent van het nationale in komen te bestemmen voor de ont wikkelingslanden. „Het erge van ons is, dat wij rijk zijn zonder schuld gevoel". Ook hekelde hij de verdeling van het nationale inkomen, een foute zaak, die hij met cijfers illustreerde. Het gaat er bij de P.v.d.A. niet om de lagere inkomens wat meer te ge ven, maar een inkomenspolitiek ge richt op nivellering van de te grote verschillen. Hij wees op de noodzaak - gedreven door naastenliefde - de maatschappij om te vormen tot een meer rechtvaardige en stond ten slotte stil bij de handelswijze van de oliemaatschappijen en de door ge brek aan betaalbare woningen be staande nood. Individu en gemeenschap Hel V.V.D.-forumlid de heer A. J. H. Hubert - rustig, beschaafd en nuchter spreker - merkte op dat de V.V.D. voor de komende verkiezin gen een grote winst verwacht. „Het liberalisme werkt voor ieder mens en dat is nog iets anders dan dat ab stracte geheel dat gemeenschap ge noemd wordt". Iets dat goed is voor de staat - zo meende de heer Hubert - behoeft nog niet goed te zijn voor de gemeenschap. Veel meer richt de V.V.D. zich op de groepen die werke lijk knel zitten en dat zijn - behoe ven althans niet alleen te zijn - de arbeiders. Een kabinet als van het type-Cals heeft zich vergaapt aan de spookbeelden van het jaar 2000, maar het drijfzand van het heden niet voldoende onderstut. Bezwaar bij de confessionelen is dat men niet weet met wie men samenwerkt. Praten cn luisteren Voor een fris geluid zorgde jhr. Beelaerts van Blokland, die pous seerde dat de „Unie zich niet in een hokje wil opsluiten". Opdracht is het Christendom niet voor zichzelf te houden, maar werkelijk te tonen „dat er naasten zijn". In het poli tieke spel is belangrijk het praten, maar óók het luisteren naar de an der. In dit opzicht kent de Unie een grote vrijheid, want de Kamerleden zitten er niet met partijmandaat, zo dat zij vrij, naar eigen eer en gewe ten, kunnen handelen". De Unie loopt ook niet achter de leuzen van de dag aan, maar zoekt - met het Evan gelie als basis - naar een verant woorde koers. „Hetkompas is goed, maar wie er op k'ijkt is vaak een domoor", aldus deze duidelijk breed- ingestelde en kritisch op zichzelf zijnde spreker. Overbodige overheidstaken afstoten Drs. W. Dusarduijn wees er op dat de K.V.P. een typisch christelijke op vatting heeft over mens en samen leving. Zij is niet louter een kerke lijk gebonden partij, maar wil men- HAAMSTEDE, 21-1. In tegenstel ling met andere verenigingen mag het Ncd. Hervormd Kerkkoor te Haamstede zich nog steeds in een g;tde belangstelling verheugen. Dit bleek weer duidelijk op de vrijdag avond in de Wintcrkerk te Haam stede gehouden jaarvergadering. Door de toetreding van een aantal nieuwe leden heeft het koor een be- ht crlijkc versterking ondergaan, hetgeen duidelijk hoorbaar was. Onder de bekwame leiding van haar dirigent, de heer J. Schouls Johz uit Zierikzee werd een aantal zangnummers ten gehore gebracht. De manier waarop dit geschiedde had aller bewondering. Het koor verleent veel medewerking aan di verse avonden, zoals aan verschil lende kerkdiensten, de interkerke lijke adventsdienst en in het Rust huis en Zweedse Roode Kruis zie kenhuis te Zierikzee. Er bleef dus niet veel tijd over om nieuwe num mers in tc studeren, doch het num mer „Als hier op aarde", in een be werking van de dirigent, was uitste kend. De korte tijd van voorberei ding was de oorzaak van het uitval len van in voorgaande jaren zo mooie duetten en kwartetten. Al met al kwamen de liefhebbers van het „vocale" toch ruim aan hun trekken. sen van verschillende groeperingen in één verband bijeen brengen. Bij de mogelijke activiteiten gaat het - als het maar mogelijk is - duidelijk om eigen initiatieven van de mensen en dit impliceert de noodzaak tot het afstoten van niet noodzakelijke over heidstaken. Bezwaar van de P.v.d.A. vond hij de over-accentuering van de economisch-sociale belangen. Hij pleitte voor opvoering van de parti- kuliere besparingen, verhoging van de indirecte belastingen en in het algemeen een houding waardoor men de inflatie maar niet machteloos over zich heen laat spoelen. Sociaal „links" De heer J. van Vliet, bescheiden type met een listig vermogen kalm weg rake dingen te zeggen, onder streepte ook - of liever juist - het politiek handelen te toetsen aan de normen van het Evangelie. Het A.R.- pregram is sociaal „links" gericht, omdat het is afgestemd op het radi- kalisme van het evangelie. Hij be streed de „burgerlijke geest", die kcud blijft voor de nood in de we reld en vond de A.R. in het huidig bestel een typische partij op de linksbinnenplaats, zij het dat zij voorhoedepartij wil zijn, maar de partij keert zich tegen de provo achtige beleving van het Christen dom in de politiek van sommigen. De A.R. wil niet raken aan het be staande inkomen, maar waken tegen onverantwoordelijke toeneming van inkomens. Typische leus is: „de over heid is er als schild voor de zwakke De afdeling Oosterland van de Ver eniging voor Volksonderwijs hield vrijdagavond een propaganda-feest avond in de Conferentiekamer, waar voor grote belangstelling bestond. Voorzitter Zeijler kon wegens ziek te niet aanwezig zijn, zodat het ope nings- en welkomstwooi-d werd ge sproken door de heer P. T. Bolken baas, hoofd van de o.l.-school alhier. Deze was verheugd dat er zo velen waren opgekomen om de avond bij te wonen. Hij zag hierin een teken dat „Volksonderwijs" bij velen na aan het hart ligt. Een welkomst woord werd gericht tot burgemees ter Van Eeten en wethouder Stout- jesdijk en tot verschillende afge vaardigden van zusterverenigingen, federatie, oudercommissie enz. Me dedeling vond verder plaats dat de afd. Oosterland momenteel 150 leden telt. Door de heer van der Post uit Zie rikzee werd vervolgens een propa- ganda-woord gesproken waarbij spr. zich allereerst afvroeg of propagan da in deze tijd nog wel nodig was. De onderlinge verhoudingen van het openbaar met het bijzonder ondex-- wijs zijn heel wat milder geworden, aldus spr. maar niettemin worden er zo af en toe nog wel tendenzen waargenomen die er op wijzen, dat de schoolstrijd toch nog niet geheel tot het verleden behoort. Het is onze taak ei*voor te waken dat het open baar onderwijs bij het huidige wets- bestel niet wordt achtergesteld bij het bijzonder onderwijs. Er is in de 100 jaar van het bestaan van Volks- ondex-wijs heel wat veranderd, maai de hoofdzaak is in feite dezelfde ge bleven. Verder werden de activitei ten van Volksondex-wijs opgesomd, en werd gewezen op het buitencen trum te Noordgouwe, het zg. Mr. A. Rooshuis, waar vorig jaar niet min der dan 5000 overnachtingen plaats vonden. Spr. wees verder nog op eni ge uitgaven van de vexxniging, zulks in het kader van het 100-jarig be staan uitgegeven, en drong er op aan de vei'eniging ook zoveel mogelijk financieel te steunen. Werkt allen mee, aldus besloot de heer van der Toneelspel Hetzelfde kan gezegd worden van hen die goed toneel op prijs weten te stellen. De toneelgroep onder de be kwame leidLng van de heer G. B. Heutink had weer een moeilijk te vertolken stuk in studie genomen, n.l. Eenzame strijders" van Koos Rcswine. De spelers(sters) zijn er echter in geslaagd om het stuk dat zich afspeelde in hot zusterhuis van een groot ziekenhuis te laten leven voor de aanwezigen. Mime en uit spraak waren uitstekend. De wereld vei-betert men niet in een handom draai. Dat vraagt wel offex*s. Offers die vaak zo zwaar schijnen doch die, als men ze in het juiste licht ziet, tcch vruchtbaar zijn om het gestel de ideaal verder te dragen. De voorzitter van het koor. de heer W. J. v. d. Maas vond het een ge makkelijke taak een slotwooi'd te spreken. De aandacht van het pu bliek vex-sterkte zijn overtuiging dat deze avond geslaagd genoemd kon worden. Allen die op enigerlei wijze het koor behulpzaam waren geweest op deze avend dankte hij hartelijk. Aan het einde waren er weer de gebruikelijke cnveloppes met in houd voor enkele gastspelei-s en een bicemotje voor mevr. Schouls di" haar man vele avonden moei afstaan aan het koor. De verloting die werd gehouden zal de bedenkelijkr kas geld-situatie weer tot eon redelijke toestand hebben teruggebracht. Bescherming van de vrijheidssfeer van individu en groepen staat voor op. Voor de partijkeus vindt de A.R. dat er geen goede alternatieven bui ten de A.R. zijn. Bij de P.v.d.A. is er die overaccentuering van de staat en het sociaal-economisch aspect en bij de V.V.D. is er te weinig bereid heid te strijden tegen de bestaande status quo. Ovex-igens vond de heer Van Vliet het onjuist als de groten zich zo sterk afzetten tegen de klei nen. .Tot P.v.d.A. en V.V.D.: „U zult nog moeten oppassen niet beidé in de oppositie te komen". Vragen, vragen, vragen Na de toespraken „brandden' de vragen los. Zaal en fox-um pikten daarbij elkaar flink in de kuif. maar ook cle forumleden onderling zaten elkaar soms duchtig in de haren. Zo entstend een levendige politieke avond, met een beetje gekruide sfeer en doordrenkt van de overtuiging, dat er vcor het politieke steekspel nog wel belangstelling is, als men het maar goed gezamenlijk aanpakt. Uitei-aax-d kwamen de meest uit eenlopende vx-agen aan de orde als: het omroepbestel, de faits et gestes van het kabinet Cals. het bevol kingsvraagstuk, het oliebeleid, dé ontwikkelingshulp, de belastingpcli- tick enz. Een dapper meisje - in on miskenbare minirok - waagde zich ook aan het politieke debat en kreeg een hartelijk applaus van de zaal. Het was vooral zij die het „jeugd- px-obleem" aan de ox*de stelde en maatregelen vroeg van de ovex-heid te doen wat mogelijk is, om de jeugd vooral op het punt van de x-ecre- atieve outillage tegemoet te komen. Precies elf uur zette de voorzitter een punt achter de besprekingen. De voorzitter van de A.R.-centrale de heer A. Fluijt vatte de indrukken van de averd samen en sprak van een geslaegd gemeenschappelijk ex periment. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij - namens de vertegenwoor digende partijen - elk der forumle den een trommeltje Zeeuwse specu laas aan. Het was een zoet slot van een politieke avond nieuwe stijl. Post zijn toespx-aak, dat onze begin selen niet in een. kooi woi-den ge stopt, al is dit dan een gouden kooi. Toneelspel Hiex-na werd ovex-gegaan tot de op voering van een toneelspel in drie bedrijven, getiteld „De Gouden Kooi" waaraan door een tiental spelei-s (sters) wex-d deelgenomen. Vijf da mes en vijf hei-en. Het spel genoot goed aandacht en werd gedegen ten tonele gevoerd. Met spanning wex-d, het einde tegemoet gezien, en onge dacht wex-d het nog „happy end". In de pauze wex-d een goed geslaagde verloting gehouden. Na afloop sprak de heer Bolkenbaas woorden van dank tot tonelisten en souffleuze on der aanbieding van een presentje. Verder dankte hij de plaatselijke middenstanders en pai-.ticulieren die belangeloos iets gaven voor de ver loting. Ook bui-gemeester v. Eeten sprak zijn dank uit voor de mooie opvoering en vooi'al het gebodene op deze feestavond. Er volgde hierop nog een bal, dat tot in de kleine uui-- tjes voortduurde. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMERSFOORT. Het spelen met lucifex-s van een vierjax-ig jongetje heeft een felle uitslaande brand tot gevolg gehad in de oudste buurt van Amei-sfoort, het Havik. DEN HAAG. Aan de eei-ste intei"- nationale jaarbeurs in Ghana, die van 1 t/m 9 februari a.s. wordt ge houden, zal de Economische Voor lichtingsdienst met een officiële Ne derlandse inzending deelnemen. AMSTERDAM. In Amstei*dam, in een woning in de Pieter Nieuwland- straat, is het lijk aangeti*offen van de 76-jarige heer L. Moorman. Een onderzoek wees uit dat de man cix*ca vijf weken geleden een natuurlijke dood was gestorven. Bui'en hadden gemerkt, dat bij de heer Moorman, die alleen woonde, al gexixime tijd de gordijnen dicht waren, waarna zij de politie waarschuwden. DEN HAAG. Nedei'land zal een bijdrage geven van f 184.638,— voor een opleidingscentrum Bigwa-Mogo- goro te Tanzania. Op het ministex-ie van buitenlandse zaken wex-d een overeenkomst ondertekend tussen de Nederlandse vege ring en de Neder landse stichting St. Thex*esia van Avila. De stichting dx-aagt f 78.624.— bij. EDE. Op 82-jai-ige leeftijd is in Ede overleden dr. C. N. Impeda, emei-itus predikant van de Gerefor meerde Kei-ken. ZAANDAM. Zondag is in het ge meentelijk ziekenhuis van Zaandam overleden de 19-jarige J. van Wijn gaarden uit Wormerveex-. De jonge man was de afgelopen nacht té Wor- merveer met, zijn bromfiets tegen een stoeprand gex-eden. DEN HAAG. Op de tentoonstelling World Press Photo 1966 werd zater dag de 30.000ste bezoeker geteld. ROTTERDAM. Vijf Rotterdamse politiemannen hebben die weekein de een 25-jarige los-werkman moe ten overmeestei-en, die achtex-eenvol gons zijn vrouw, een kok en de po litie met een mes heeft gedx-eigd. SITTARD. In verband met de moord op do 49-jarige H. P. te Sit- tard heeft de Sitlai'dse politie de 42- jarige echtgenote van het slachtoffer en de <>p óón na oudste zoon gear resteerd. Opgepast voor venters namens blindeninstituten ZEIST, 22-1. Bij het chxustelijk blindeninstituut Bartimeus in' Zeist komen de laatste weken weer tal van klachten binnen dat ovex-al in het land ventei-s opduiken die, al dan niet vooi-zien van officieel aandoende le gitimatiebewijzen, proberen allerlei soorten vlechtwerk, borstels, matten en dergelijke, die afkomstig zouden zijn van blindeninstituten .langs de deur te verkopen. Van de zijde van Bartimeus woi-dt uitdrukkelijk ver klaard, dat i-eeds sinds bijna twintig jaar geen vlechtwerk, borstels etc. voor de handel of anderszins wor den vei-vaai-digd. De gemeenteraad van Bruinisse was vrijdag voor het eerst sinds een half jaar weer voltallig aanwezig, omdat de heer C. Kik, zij het met het been neg in gips, voor het eerst weer in staat was de vergadering bq te wonen sinds een hem in augustus 1966 overkomen ongeluk. De voorzit ter, burgemeester C. H. vau de Linde, heette hem hartelijk welkom. In zijn nieuwjaarsrede noemde de voorzitter het afgelopen jaar 1966 een belangrijk jaar, waarin veel tot stand kwam, maar ock waarin veel nog niet kon worden bereikt. De gemeenteraad, die verschillende jax-en in meei'derheid x-echts georiën teerd was geweest, kreeg door de ge houden verkiezingen een andei-e sig natuur. In het college van b. en w. kwam een wijziging door het heen gaan van wethouder Bal (P.v.d.A.) en het plaats nemen als wethouder van de heer Jumelet (C.H.). Tevox-en was de heer Jumelet als tijdelijk wethouder opgetreden, samen met de heer M. J. van de Velde (P.v.d.A.), omdat zowel hijzelf als wethouder Bal vex-schillende weken in het zie kenhuis moesten doorbrengen. Daai-- naast kwam dan later nog het onge luk van de heer Kik (S.G.P.). Gok aan de openbare lagex-e school kwam ziekte vcor onder het pex-so- neel. Gemeente-ai'beider Both werd opgevolgd door de heer Willexnse, terwijl ook bij de bx-andweer muta ties plaatsvonden: de heer C. Deur- loo volgde als ondei-commandant de heer M., L. van den Bos op. De douches in de woningwetwo ningen kwamen niet tot stand, even min als het instructiebad. Voor plm. f 150.000,grond werd aangekocht, om in de toekomst over bouwgrond tc kunnen beschikken. Er werden 20 ratioxvoningen gebouwd cn 4 wonin gen in de particuliere sector. Het zoutschadeherstel aan 21 woningwet woningen kwam nagenoeg gereed. De ijsbaan word van eon deugde lijke verlichting vooi-zicn. Gp de ge meentelijke camping werden provi sorische voorzieningen aangebracht. Een gymnastieklokaal kwam gereed, terwijl ten behoeve van liet christe lijk lager onderwijs een vijfde les- HONGKONG. Noord-Vietnam be schuldigt de Verenigde Staten ervan dat hun luchtaanvallen op bevloei- ingsinstallaties deel uitmaken van een plan om droogte, ovex-stromingen en hongersnood te vei-oorzaken. BOCHUM. Bijna 34.000 mijnwer kers in het Ruhrgebied zullen deze week dagelijks vrijwillig het werk voor enkele uren neex-leggen, in ver band met de slechte steenkolenafzet, zo heeft hun vakbond meegedeeld. De actie strekt zich uit over zestien mijnen. b Gex-ax-d O'Brien een 19-jaxige amateur-bokser uit Finglas Dublin stierf zaterdag in het ziekenhuis zonder bij kennis te zijn gekomen, nadat hij eerder op de avond in een amateur--wedstrijd k.o. was gegaan. lokaal moest worden gebouwd. Het oude gymnastieklokaal werd speel lokaal van de kleuter-school, waax-- mee het één geheel vox*mt. De ge meentehaven werd met enkele lig plaatsen uilgebx-eid ten behoeve van de sportvisserij. Gememoi-eerd werden vex-der het tot standkomen van het nieuwe ge bouw van de boerenleenbank, de kwestie van de betonmortelcentrale, het niet-dooi*gaan van de vestiging van het atelier van Mayfair, de goed gevulde orderportefeuille van de plaatselijke industrieën en de finan ciële gang van zaken in mosselbe- dx-ijf en landbouw. Vooruitziende op 1967 was het be grotingstekort van f 25.000 een bx-on van doorlopende zorg. De toestand van de gemeentefinanciën is niet i'ooskleuxig; Afsluiting Grevelingen Uitvoerig stond de voorzitter ver der stil bij de afsluiting van de Gre velingen in 1971. Als tijdelijke op lossing zal ondei-zocht woi-den of het mogelijk is mosselpexxelen te creëi-en in het Krammer en het Volkei'ak tot aan het Hellegat en in de Oostex-- schelde. Door de afsluiting van de Grevelingen zullen plm. 300 mossel pexxelen veiioxxn gaan en dat zal tot gevolg hebben dat verschillende nu bloeiende mosselbedi'ijven onrenda bel worden. Aan de x*aad zullen in de loop van het jaar voorstellen wor den aangeboden die beogen de ge volgen van die afsluiting te onder- vangen c.q. het opvangen van de klappen die aan de mosselkwekers- bedrijven en aan de Bx*use gemeen schap worden toegebi'acht, te ver zachten. Een andere kwestie, die van emi nent belang is. is die van het kunst matig verwateren van mosselen. Ook hier zullen door de overheid com penserende maatregelen tegenover moeten worden gesteld, indien de rc- gcringspoliliek er toe mocht leiden dat door hc wegvallen van de mos- selverwatcring in Zeeland ook de mosselbcdrqven naar elders vertrek ken. De compensatie zal, naast een geldelijke schadevergoeding, vooral moeten liggen op het gebied van de recreatie. b Het Amerikaanse opperbevel in Saigon heeft bekend gemaakt, dat zaterdag vijf Amerikaanse vliegtui gen door luchtdoelgeschut zijn neer gehaald, di-ie boven Noord-Vietnam en twee boven Zuid-Vietnam. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 26 januari a.s., 's avonds 7 uur ds. J. Pannekoek, Terneuzen. Scheepvaartbericliteii Kenia, 21-1 te Saigon vei-wacht. Koratia, 21-1 te Singapore verwacht. Als uitvalspoox-t naar het Delta gebied zal Bruinisse in het bezit moeten komen van jachthavens, ho tels, restaui'ants en ruimte voor dag recreatie. Het ligt in de bedoeling nog dit jaar een volledig plan te la ten ontwerpen voor het z.g. aankle den van de zuidzijde van de Gixve- lingen. Dit plan zal uitex-aard dienen te passen in het grote plan voor het Grevelingenbekken. Als gixndslag zal kunnen dienen 't reeds jaren be staande plan dat de gemeente be heert. Het ligt in het voornemen nog dit jaar contact hiei'over op te ne men met Rijkswater-staat, de Provin ciale Planologische Dienst in Zee land. Maar de geirxeente heeft aan de boorden van de Grevelingen zelf geen grond beschikbaar. Dit laatste werkt ook remmend op de reeds enige jaxxn lopende plannen om een deel van de x-ijkswerkhaven tot jachtha ven om te vonnen. Gelukkig is er na veel onder-handelen thans wel enig pex-spectief. Er zijn gunstige contac ten gelegd bij het ministerie van economische zaken om een subsidie te verkrijgen voor het inrichten van een jachthaven, met een ligplaats vcor plm. 60 grote en kleine jachten. Het aantrekken van industrie is door de inmiddels ingetreden reces sie niet eenvoudiger gewox-den; ook deze zaak heeft de aandacht van b. en w. Nu het bekend gewox-den is dat op Schouwen-Duiveland geen woningwetwoningen meer mogen ge bouwd worden, is men regionaal be zig na te gaan of het bouwen van premiewoningen tegen een ixdclijke huux-prijs te realisei-en is. De voor- bereidingen voor de bouw van een bejaax-dentehuis verlopen stroef. Het schetsontwerp bouwplan is gereed. Gehoopt wordt dat men in 1968 met de bouw zal kunnen starten. Op de agenda staat vermeld: het verbou wen van de noodwoningen lot zo- mei-woningen-park. Njx te hebben herinnerd aan de viex ing van hel 500-jai'ig beslaan van de gemeente in 1968, waarvoor een stichting in hel leven zal wox-den x-oepen. zoals men dat ook heeft gedaan in de gemeente Tholen, ein digde de vooi-zitter zijn nieuwjaax-s- rede mei hel uitspreken van do wens dal God tie Almachtige de Leidsman zul zijn in 1967. Jaarvergadering Hervormd kerkkoor te Haamtede Vergadering gemeenteraad i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2