renteverhoging Algemene Bank Nederland Algemene Bank Nederland twee nieuwe spaarvormen PRINS BERNHARD RICHTTE ZICH TOT HET BRUIDSPAAR Rotterdam moet tijdig beschikking hebben over een vaargeul in de Noordzee kondigt een op al haar spaarvormen aan en introduceert Wat biedt de BEELDBUIS? Neem uw guldens mee uit sparen bij de Algemene Bank Nederland Met ingang van maandag 16 januari kunt u kiezen uit niet minder dan zeven verschillende spaarvormen: 4°/o Spaarboekje Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4°/o Spaarrekening Direct beschikbaar f 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen 4t/2°/o Spaardeposito Drie maanden opzegging 5°/o Spaardeposito Zes maanden opzegging 51/2°/o Spaardeposito Eén jaar opzegging 53/4°/o Spaardeposito Achttien maanden vast 6°/o Spaardeposito Twee jaren vast Alleen geruchten over bloedvergieten en gevechten in Rood-China ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE u.ud„dag 12 januari 1967 Nr. 19725 Dejeuner na huwelijksplechtigheid ADVERTENTIE DEN HAAG 10-1. Na de plech tigheden in verband met het huwe lijk tussen prinsen Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, werd In „Het Husi ten Bosch" een dejeuner gehouden, waarby het jonge paar werd toegesproken door prins Bern- hard. Met de volgende woorden richtte de prins zich tot dochter en schoonzoon. Bij jullie ondertrouw heeft; de va der van de bruidegom jullie toege sproken en nu is het mijn beurt, als vader van de bruid. Pieter's vader sprak onder andere over de verschillende periodes in juli- Lie Leven, sinds jullie elkaar ontmoet ten en hij bracht daarbij naar vo ren dat op die 10e december voor jullie opnieuw een periode was af gestoten en een nieuwe was begon nen. Die nieuwe periode is maar een heel korte geweest, want zij werd vandaag, één maand later, alweer beëindigd. De bruidsdagen zijn voor bij, de periode van jullie huwelijks leven gaat beginnen. Wij vieren, want ik spreek namens de ouders v^n jullio allebei, hopen van harte dat deze nieuwe periode een heel, heel lange, en vooral een heel geluk kige zal zijn. Zij zal zeker niet al tijd gemakkelijk zijn - welk huwe lijkslevens is dat wel - en door jullie betrekkelijk speciale omstandigheden zal er van ieder van jullie en van jullie gezamenlijk extra veel kracht en wijsheid worden gevraagd. Beste Pieter, Je bent nu definitief opgenomen in onze familiekring en mijn vrouw en ik heten je daarin hartelijk welkom. Er zullen misschien nogal wat mensen zijn die denken dat je door je huwelijk met Margriet in een com binatie van paradijs en luilekkerland; bent terechtgekomen. Dat je samen met Margriet een soort eigen paradijs zuLt ontdekken wil ik natuurlijk graag geloven en hoop ik ten zeerste, en hier aan deze lunch zou ik niet graag de kok willen tekort doen door te zeggen dat luilekkerland ver weg is, maar ondanks dat geloof ik te mogen stellen dat het verre van waar is dat jij zou vinden dat je nu het doel en het summum van je le vensverwachtingen hebt bereikt. Je staat nog aan het begin van je car rière. Voor het vinden van je weg in de toekomst zal je huwelijk eigen lijk enigszins een handicap zijn bij het scheppen van een eigen arbeids sfeer, die past bij je aanleg en capa citeiten en die je werk moet geven dat zowel nuttig is als jezelf bevre digt. Voor een zuivere keuze zullen de „faciliteiten" en de bekendheid die je door je huwelijk hebt gekre gen eerdei- remmend dan bevorde rend werken. Ik wens je van harte de kraaht en het doorzettingsvermo gen om ondanks dit alles de juiste richting te vinden, daarbij in de bes te zin gesteund door je vrouw, en natuurlijk door ons allemaal. Lieve Pietie, Je bent nu al de derde dochter die ons huis verlaat en je moeder en Ik zullen je erg missen. We hopen van harte dat jij en je man de weg naar Soestdijk nog heel vaak zult weten te vinden. Je hebt in ons gezin altijd een heel speciale plaats ingenomen, vooral ook als gevolg van het feit dat er tussen jou en je twee oudere zusters een tamelijk groot leeftijdsverschil was, zodat jij te klein was om veel met ze op te trekken, terwijl zij sa men een span vormden dat alles al tijd samen deed. Later was het je jongste zuster het leeftijdsverschil ook te groot om als kinderen veel aan elkaar te hebben. Je hebt die speling van het noodlot altijd moedig aanvaard. Ik zie je nog voor me als parmantige kleuter, rustig en ge concentreerd alleen spelend in dat grote huis, in een wereldje van je zelf. Ik heb je vaak in stilte bewon derd. Gedurende je gehele kinder tijd is de toestand eigenlijk zo ge bleven, want vier jaar zijn, als je zo jong bent, moeilijk te overbruggen. Sinds jullie alle vier volwassen zijn is er natuurlijk veel veranderd, maar ilk geloof toch dat de noodzaak veel alleen te hebben moeten doen een onuitwisbaar stempel op je persoon lijkheid heeft gezet. Het heeft je zelfstandig gemaakt en vastbesloten de door jou als juist geziene weg te blijven volgen - hetgeen overigens ook wel een familie-eigenschap kan worden genoemd. Je bent nu vandaag getrouwd. Je hebt in Pieter de partner gekregen, waarmee je voortaan alles samen zult kunnen doen. Je strijd om je al leen (te handhaven is voorbij. Samen ga je verder. Ik ben ervan overtuigd dat je er alles voor over zult hebben om je man gelukkig te maken en dat je jullie geluk altijd met al je krach- en zult beschermen en bevorderen. Maar vergeet daarbij één ding niet, je bent nu niet meer alleen, je hoeft nu niet meer alles zelf op te knap pen. Aan Pieter zul je met een gemist hart heel veel over kunnen laten, ook wat betreft de zeer bijzondere problemen die hem vooral in de eerstkomende jaren zullen worden gesteld. Je zult hem natuurlijk wil len helpen, maar bedenk daarbij wel dat wij mannen per slot van reke ning graag heel veel' dingen zelfstan dig doen en dat zal zeker bij jouw man ook zo zijn, Dat is alleen maar een reden tot blijdschap, want uit eindelijk wordt jullie geluk hierdoor vergroot en bestendigd. Lieve Pieter en Pietie; Jullie zijn nu man en vrouw en de „periode' van jullie huwelijk is begonnen. Tot nu toe w«aren jullie omringd door familie en vrienden, opgenomen in een algemene sfeer van vreugdevolle verwachting. Een iniljardenzaak ROTTERDAM, 11-1. Belangrijke groeikansen voor de Nederlandse economie - „Het gaat om miljarden" - zullen verloren gaan als Rotterdam niet tijdig de beschikking heeft over een vaargeul in de Noordzee, ge schikt vcor de mammoettankers die straks de Europese aardolievoorzie ning moeten verzorgen. Tilburgse man stierf onder verdachte omstandigheden TILBURG, 11-1. De dood van de 63-jarige bouwvakarbeider J. van de Mierde uit de Houtstraat te Tilburg heeft by de politie en justitie de vraag doen rijzen of hier sprake is van een ongeval, dan wel van een misdrijf. De man die inwoonde bij zijn ge huwde dochter, werd zondagnacht omstreeks drie uur door haar leven loos in de tuin aangetroffen toen zij zich naar het toilet, dat buiten op de achterplaats is gebouwd, begaf. Een eerste vermoeden, mede gelet op de hoofdwonden van haar vader, was dat hij was uitgegleden in de sneeuw en met het hoofd tegen een stapel stenen was gevallen. De poli tie nam deze veronderstelling niet zo maar aan en liet dinsdagmiddag sec tie verrichten. Daarbij is gebleken dat eerder in de richting van een misdaad dan in die van een ongeval moet worden gedacht. Brandweer boos op college van b. en w. SPIJKENISSE, 11-1. De leden van het korps van de vrijwillige brand weer in Spykenisse hebben besloten met ingang van 1 april niet meer als brandweer op te treden. Op die datum zal Spijkenisse dan zonder een brandweerapparaat zit ten. De commandant van het korps, de heer G. A. Verzijl. deelde mede dat deze beslissing te danken is aan het niet reageren door het college van burgemeester en wethouders op een verzoek van de brandweerlieden om verbetering van de verzekerings- uitkering bij ongeval en overlijden. De lage verzekerings-uitkering is de brandweerlieden bewust geworden toen op 6 juli van het vorig jaar een van de brandweerlieden bij het blussen van een boerderij brand om het leven kwam. Op 21 november van het vorig jaar heeft het brand- weerbestuur een herhaald verzoek aan het coliege van b. en w. gedaan. Het gemeentebestuur van Spijkenisse heeft nog van geen beslissing laten weten. Van nu af aan zijn jullie in principe samen alleen. Nu wordt het ernst. Jullie moeten samen in de eerste plaats een eenheid gaan vormen, maai- uiteindelijk niet een eenheid die alleen de twee componenten ge lukkig maakt, maar één die door de harmonie en de eendracht die van jullie uitstraalt een bron van geluk moet worden voor vele anderen. Pieter en Pietie, Jullie ouders hopen van ganser harte dat jullie geluk heel groot zal zijn. Zo groot dat het naar alle kan ten zal overvloeien en behalve jullie beiden heel veel anderen tot zegen zal zijn. Ik zou alle aanwezigen nu willen verzoeken te drinken op het geluk van het jonge paar. In antwoord op de toespraak van Z.K.H. prins Bernhard heeft de heer Pieter van Vollenhoven in een korte toespraak zijn schoonouders en ou ders bedankt voor alles wat zij voor prinses Margriet en voor hem, zowel voor als tijdens hun verlovingstijd hebben gedaan. Hij sprak de hoop uit dat hij het vertrouwen dat de ko ningin en de prins in hem stellen; nimmer zou teleurstellen en dat het paar in de toekomst een steun voor hen zou mogen zijn. Dit zai burgemeester Thomassen van Rotterdam in zijn nieuwjaarsre de tot de gemeenteraad. De vaargeul - twaalf kilometer lang, kosten 70 tót 100 miljoen - zal, aldus de burge meester, de aantrekkingskracht van Rotterdam (en Nederland) bepalen als vestigingsplaats van raffinade rijen en petrochemische fabrieken; als doorvoerhaven naar het achter land en als distributiehaven naar overzee. Rotterdam heeft, zoals bekend, een beroep gedaan op de rijksoverheid voor de financiering van de vaargeul voor de kust van Hoek van Holland. Een beslissing is nog niet genomen. „Het aantal bestellingen voor super tankers ligt, zo zei de burgemeester vanavond, nu tussen de tachtig en honderd. De oliemaatschappijen ver wachten dat er /tegen 1970 elke twee dagen zulk een schip in Rotterdam zal binnenkomen". Communicatiesatelliet gelanceerd KAAP KENNEDY, 11-1. De NASA heeft woensdag om 11.55 uur (Ne derlandse tijd) een nieuwe commer ciële communicatiesatelliet gelan ceerd voor een permanente verbin ding tussen de Verenigde Staten en het verre oosten. De satelliet van het type „Early Bird" - officieel Intelsat 2 geheten - werd tijdelijk in een baan om de aarde gebracht en móet vandaaruit naar zijn vaste baan 35 duizend kilometer boven de datum- grens in de pacific worden gestuwd. De lancering, is de tweede poging om te voorzien in een permanente verbinding voor het telefoon-, tele graaf- en telévisieverkeer tussen Amerika en het verre oosten. AMSTERDAM. Kapelaan J. J. Poel van de St. Agnesparochie in Am sterdam en de gereformeerde predi kant J. J. Beukenkamp hebben sa men een oecumenische huwelijks- dienst in Amsterdam geleid. AMERSFOORT. In een café aan de Bloemendaalsestraat in Amersfoort is de 51-jarige caféhouder P. van Beek met een mes neergestoken. De dader, de 48-jarige A. van de K. uit Amersfoort is in de loop van de nacht van zijn bed gelicht. Hij is nog niet gehoord. UTRECHT. In het academisch ziekenhuis in Utrecht is de 22-jarige automobilist N. W. H. Stoei uit Utrecht overleden aan de verwon dingen, die hij had opgelopen bij een verkeersongeluk. VRIJDAG 13 JANUARI. NED. I: „Fanclub" door de tie ners hoog gewaardeerd opent het V AR A-programma. Met alle rubrie ken, zoals het nieuws, het interview, de discussie en de wedstrijd. Gasten zijn o.m, „The Animals" en „Herman and his Hermits". Na het journaal en „Achter het Nieuws" de Thérèse Steinmetz-show, die een nieuwe formule heeft gekregen. Thérèse kreeg assistentie van Henk van Ulsen Samen zullen ze verschillende lied jes zingen. Bovendien staan een paar schetsjes op het programma. Twin tig minuten voor de liefhebbers van klassieke muziek vervolgens. Voor hen speelt de Bulgaarse pianist Alexis Weissenberg de balletmuziek voor Petroesjka van Igor Strawins- ky. Verder nog de geijkte vrijdag avonduitzendingen van de VARA, nl. „Mies en scène'» en Uitgerekend het consumentenprogramma van Gerrit Eerenberg en Ellis Berger. NED. II: Het NCRV programma begint met een uitzending uit de Go Go in Loosdrecht, de club van Rita Reys en Pim Jacobs. Ze spelen zelf en ontvangen wederom een Ameri kaanse gast, nl. de organist Lou Bennett, die een uitzonderlijk knap organist moet zijn. Op dezelfde avond als „Mies en scène", „Overal en Nergens", een soortgelijk magazine programma, gepresenteerd door Tanja Koen. De kijkers zelf hebben een belangrijk aandeel in de samen stelling van dit programma. Dan volgt „Liebermann en Liebermann" de serie over de oude meubelfabri kant, die in de door zijn zoon ge moderniseerde fabriek niet zo best meer op zijn gemak is. Tot slot de dagsluiting en „Attentie", vijf minu ten reclamespots en het laatste nieuws. De herhaling van de veer tiende les kernfysica is voor de stu diehoofden. ZATERDAG 14 JANUARI. NED. I: Het vooravond program ma omvat - behalve de reclame - Pipo, de avonturen van de Flintsto- nes en een half uurtje met circus- drtiesten. Na het journaal voor de vierde maal in dit seizoen een schiet partij met de handboog. Kees Schil- peroort haalt de schutters weer voor de camera's. Ter afleiding ontvangt hij als gasten het Franse zangkoor tje Les Parisiennes, Rita Cameron en Moby en Dick, twee grappenma kers uit Engeland. Na dit luchtig vermaak duiken we met elkaar de Amsterdamse onderwereld in. Er is een moord gepleegd in de Helmer straat en commissaris Oud en zijn mannen trekken er op uit om de da ders op te sporen. Martin Treffer zorgde zelf voor de bewerking van zijn boek. Tot slot van de avond „Brandpunt". NED. II: „Wie van de drie" aan vankelijk afgeschreven is terugge keerd. Op veelvuldig verzoek van de kijkers is Naiid Baert met zijn spel letje in ere hersteld. Buddy Over- street zorgt voor het tweede pro grammapunt van deze avond. Nieu- de stommiteiten van de man, die op de vlucht is voor een gevaarlijke misdadig er sbende. Om negen uur dan dfi derde uitzending en wel weer een Amerikaanse, nl. een aflevering van de „Man from Uncle". De zaak van de diplomatieke onschendbaar heid is de ondertitel. Na 50 minuten in de wereld van de spionage belan den we dank zij AVRO's Televizier weer met beide benen op de begane grond, waarmee de week om is. VRIJDAG 13 JANUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 19.00 Fanclub; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws: 20.45 Thérèse Steinmetz; 21.20 Petroesjka; 21.40 Mies en scène; 22.40 Uitgerekend; 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.05 Lie- berman Liebermann; 20.30 Overal en nergens. 21.15 Jazz met Jacobs; 21.45 Overdenking; 21.50 Attentie; 22.15 Journaal; 22.30 Teleac. ZATERDAG 14 JANUARI. NED. I: 14.15 Studievoorlichting; 15.30 Nieuws; 15.34 Journaal voor gehoorgestoorden; 16.00 Klokke vier 16.50 Narretje Notedop: 17.00 Amu let; 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 19.00 De Flintstones; 19.25 Openlucht-cir cus; 20.00 Journaal; 20.20 Het gulden schot21.20 Moord in de Helmer- straat; 22.05 Brandpunt; 22.45 Jour naal. NED .11: 20.00 Nieuws; 20.05 Wie van de drie; 20.35 Run, Buddy, run; 21.00 The man from Uncle; 21.50 Televizier22.15 Journaal. U iflEtfGlL Nadere bijzonderheden bij alle kantoren Grote schade door brand Rijwielfabriek in Maasticht MAASTRICHT, 11-1. De schade die een uitslaande brand vorige nacht heeft toegebracht aan een vleugel van het voormalige conser vatoriumgebouw aan de Lenculen- straat te Maastricht wordt geschat op f 100.000. Het verloren gaan van het instrumentarium van de Avan- tikapel betekent een schadepost van f 8000. Voorts is er ee* nog niet vast te stellen rook- en waterschade aan de requisieten en kostuums van de Zuid-Nederlandse Opera alsmede aan de uniformen en instrumenten van de Koninklijke Harmonie van Maastricht. Het vaandel en enkele pauken van dit laatste'muziekgezel schap zijn verbrand. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. WARSCHAU. De 39-jarige Poolse filmster Zbignieuw Cybulski is aan de gevolgen van een ongeluk in een ziekenhuis te Wroclaw overleden. Hij had ernstige verwondingen aan het hoofd gekregen bij een val tus sen de wielen van de express-trein Wlroclaw-Warschau, waar hij nog in wilde springen toen deze al reed. KERKNIEUWS Ontvangsten Geref. Werelddiakonaat in 1966 f 2,7 miljoen UTRECHT, 11-1, Het Werelddia- konaat van de Gereformeerde Ker ken boekte vorig jaar rond 2,7 mil joen gulden aan ontvangsten uit de 832 plaatselijke gereformeerde ker ken in ons land en aan particuliere giften. Dit is ongeveer 900.000 gul den meer dan in 1965. Vrijwel al dit geld heeft reeds een bestemming. Grote bedragen gingen voor diakpnaal werk naar Indonesië, voor opbouwwerk naar Pakistan en voor hulpverlening naar de door aardbevingen getroffen gebieden van Turkije. Hier werden onder an dere 90 eenvoudige woningen ge bouwd. Op het ogenblik zijn twaalf medewerkers in dienst van het We relddiakonaat werkzaam in Azië en Afrika. De grote centrale inzameling voor het Werelddiakonaat wordt dit jaar in vrijwel alle Nederlandse kerken op zondag 5 februari gehouden. gaat sluiten GRONINGEN, 11-1. De rijwielfa- briek Veeno te Bedum gaat sluiten. Aan het uit 28 man bestaande per soneel is ontslag aangezegd. Het per soneel heeft het ontslag niet geac cepteerd en daarom zal de ontslag kwestie via het gewestelijk arbeids bureau geregeld worden. De directie deelde mee dat het bedrijf niet meer draaiende is te houden wegens ge brek aan geld. Bij Veeno werd al geruime tijd halve kracht gedraaid. Op 27 januari zal voor de rechtbank te Groningen een verzoek om surse ance van betaling in behandeling worden genomen. Rookbomgooier in arrest DEN HAAG, 11-1. De 19-jarige monteur P. W., die een rookbom gooide tussen het eerste en tweede rijtuig van de bruidsstoet, is in ver zekerde bewaring gesteld. De 13 an dere jongelui {er zijn in totaal veer tien jongelui opgepakt) die in de loop van de dag werden aangehouden, zijn tegen de avond naar huis gezonden. MAARSSEN. Bij een ontploffing in de Nederlandse Kininefabriek N. V. in Maarssen zijn de 40-jarige ana list M. de Ridder uit Maarssen, de 27-jarige analist L. Ravestein en de 29-jarige bankwerker H. J. Dekker beiden uit Maarssen, licht gewond. Met ingang van morgen, woens dag 11 januari, sloot ook België zyn grenzen voor Nederland vee en vlees. BARNEVELD. De jaaraanvoer op de Bameveldse pluimveemarkt be droeg in 1966 1.002.000 stuks, dat is ongeveer 20.000 stuks pluimvee per wekelijkse marktdag. DEN HAAG. President Soekarno van Indonesië heeft H.M. Koningin Juliana een telegram gezonden in verband met het huwelijk van H.K. H. Prinses Margriet met mr. Pieter van Vollenhoven, aldus heeft de woordvoerder van de Indonesische ambassade meegedeeld. De overstromingen in het zuiden van Thailand en het aangrenzende Maleisië hebben tot nogtoe het leven gekost aan minstens 41 personen. LONDEN, 11-1. In de diplomatieke berichten die in Londen zün ontvan gen uit landen die vertegenwoordi gers in China hebben, is weinig of niets te vinden tot staving van de geruchten over ernstige gevechten of bloedvergieten op grote schaal. De toestand in Peking, Kanton, Nanking en Sjanghai is gespannen en onover zichtelijk, maar de kleurrijke berich ten over bloedige botsingen blijken overdreven te zün. Veelal zijn het berichten uit de tweede hand, ontleend aan aanplak biljetten en muurkranten van de ro de garde, die het met de waarheid niet al te nauw neemt zolang Mao Tse-Toeng maar verheerlijkt wordt. Zijn tegenstanders, die volgens de garde worden geleid door president Lioe Fsjao-Tsji, kunnen niet zwart genoeg afgeschilderd worden. Het nieuwste doelwit van de rode garde van Mao is de vice-premier en minister van openbare veiligheid Hsieh Foe-Tsjin. De garde vindt, dat hij moet worden verbrand. Ook pre mier Tsjoe En-Lai wordt op sommi ge aanplakbiljetten gekritiseerd, maar volgens de meeste waarnemers is zijn positie sterk. Hij is op de hand van Mao en kan wel eens een beslissende figuur in de machtsstrijd blijken te zijn. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 9