Kijk door de Koffie-Reclame KAflSrRABAT 9Utfgr'K0FFlE Up-Drink Ieder wenst u voorspoed, maar AH dóét er wat aan: Winterkost voor Miniprijzen Clubprijs f 65.- Donderdag 12 januari Balans-Opruiming Fa. Saman-Deurloo STREEKNIEUWS Kapucijners Vet Spek 49 Macaroni Luncheon Meat Spliterwten Rookworst Zuurkoolspek Erwtensoep Bruine Bonen _a Erwten Ontbijtworst Rijst PMC Luchtbevochtiger Welgelegen Eieren Lakenman Ochtman voor al uw drukwerk! Gasfornuizen Voor 30 jaar. NIEUWERKERK. Het openlucht- variété „Mr. Chr. Robinson'' gaf een openluchtvoorslelling. In het uitge breide programma waren de onge looflijke krachttoeren te zien van mr. Robinson en de sensatie van de vlie gende mensen Olga en Kitty OWWERKERK. Onder zeer grote belangstelling vond de vergadering plaats van de Ver. tot Ondersteuning van behoeftige Kraamvrouwen. BRUIN1SSE. De vrachtboot „Schauwen-Duiveland" is op de westelijke dam van de tramhaven van A.J. Polder gelopen. Vijf met uien geladen wagons zijn hierbij overboord geslagen. ZIERIKZEE. Alhier is opgericht een vereniging van café-restaurant- en koffiehuishouders. Zeventien le den traden onmiddellijk toe. OOSTERLAND. Door de Ger. Ver. voor Drankbestrijding werd een pro- paganda-avond belegd. Ds. J. P. lin ger van Bruinisse hield een lezing over: „De ons opgelegde strijd". HAAMSTEDE. De Geref. Jonge lingsvereniging heeft een bibliotheek geopend. Het leesgeld bedraagt 3 ct. per boek. OOSTERLAND. Alhier werd de nieuwe zendingsfilm „Papoealand" vertoond. De bekende zendeling De Neef voerde hierbij het woord. ZIERIKZEE. (Adv.). Damespull- overs 96 ct.: wollen damesrokjes f 1,95; flanellen nachtjapon 98 ct.; zijden dameskousen 40 ct.; manches ter broeken f 2,00. ZIERIKZEE. Te Zierikzee is op gericht de Arbeidersdamclub A.D.C. met aanvankelijk 20 leden. ZIERIKZEE. Er is een circulaire verschenen van de Zierikzeesche IJsvereniging, waarin de aandacht wordt gevraagd voor schoontijden, een tak van ijssport die op de baan weinig wordt beoefend. ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie alhier, groeps- bureau Meelstraat, zijn inlichtingen verkrijgbaar inzake de volgende ge vonden voorwerpen: Licht blauwe kinderwantjes; heren polshorloge; Hugenotenkruisje; rode paraplu; vulpen; kraagstuk van af voerpijp; zwarte regenbroek; een 4 meter lange plank; zilveren ring; 2 handbijltjes en pad vindersf luit; herenpolshorloge; horloge met bruin bandje; een rood zwarte sjaal; snel binder; hondenprikband; grijze re genbroek; een Fiat wieldop; rood zij den sjaal; zwarte sjaal; zwarte das; blauwe gymschoen; groene z*egen- broek; rode badhanddoek; kettinkje met 7 bedeltjes; padvinderspetje; een broodzak met inhoud; gouden broche; wollen das; sigarettenaanste ker; bril in etui; zwarte Alpinomuts; zilveren ketting met hanger; groen zwarte sjaal; fiets of bromfietsslot; kettinkje het hanger; boodschappen netje; gebloemde hoofddoek; wit nylonsjaaltje; kinderparaplu; cein tuur; diverse portemonnees; diverse geldbedragen; diverse handschoenen; diverse huissleutels; diverse auto sleutels. De Lyceumavond De jaarlijkse leerlingenavond van het Prof. Zeeman-lyceum, georgani seerd door de vereniging „Contact" en door de jeugd onveranderd „grote avond" genoemd, zal plaats vinden op vrijdag 3 februari in de Concert zaal. Het gezellig samenzijn na af loop vindt plaats in de Graanbeurs. NIEUWERKERK Bedrijfspanden M. C. D. In de periode van 16 tot en met 20 januari zal er gelegenheid zijn de bedrijfspanden van Handelsonder neming M.C.D. aan de Burgemeester Boumanstraat te bezichtigen. Zoals bekend werd het bedrijf van de heer M. C. Doeleman van de Zierikzeese binnenstad overgebracht naar Nieu- werkerk. De „Opening weekshow" heeft ten doel contact te leggen met het publiek in de nieuwe omgeving. OOSTERLAND Ijsbaan kon net niet open Nu koning Thialf reeds weer zo spoedig de aftocht heeft geblazen kon de nieuwe ijsbaan aan de Sint Joostdijk alhier nog niet in gebruik genomen worden. Bij meting door het bestuur van de ijsvereniging „Winterleven" bleek de ijslaag nog maar 4Vz cm. dik te zijn, zodat men besloot de baan nog niet vrij te ge ven. Het is te betreuren dat vooral de jeugd desondanks zich toch nog telkens op de ijsvlakte begaf, waar door de kwaliteit van de rijbanen er niet cp vooruit zou zijn gegaan wan neer de vorst nog enige tijd had aan gehouden. Gehoopt wordt dat zulks bij een nieuwe vorstperiode zich niet meer zal voordoen. Men bedenke dat het ijsverenigingsbestuur alles in het werk stelt leden en publiek een goed verzorgde rijbaan aan te kunnen bieden en alleen-zeggenschap heeft de baan al dan niet open te stellen. Inmiddels is reeds medewerking toe gezegd van gemeentebestuur en de schoolhoofden om genoemd euvel in het vervolg tegen te gaan. Ook de rijkspolitie zal in het vervolg een oogje in het zeil houden. Eerste (6) ratio-woningen klaar Dinsdagmorgen jl. zijn de eerste zes woningen van de twintig, aan de Susanna Maria Loncquestraat en Steengrachtstraat gebouwde ratio- woningen afgeleverd. Degenen, die deze woningen zijn toegewezen kun- n en vrijdag a.s. de sleutel in ont vangst nemen. Het betreft hier de eerste zes staande aan de Steen grachtstraat en te beginnen bij de Van den Albeelestraat, dus de zes oostelijke van deze rij. Wanneer de weersgesteldheid niet te veel een spaak in het wiel komt steken zul len vermoedelijk de volgende week en zie dat bij AH uw échte voordeel ligt! e\en warmen .Maar! 1/1 blik gerookt ellcboogjes 500 gr;tm ^$«9 blik 200 gr.im 500 gram 59 250 gram zwaar— «ld mager250 gram metworst1/1 blik «!rC3) even warmenklaar! 1/1 blik mei wortelen 1/1 blik vOb dikke plukken bij de warme maaltijd 250 gram £^«7 droogkokci grof gebroken droogkokend KILOpak 85 Brpngt gezonde, frisse lucht in huis Ook ideaal voor uw planten BI zeer gering stroomverbruik. Vergelijkbare winkelwaarde 1' 97.50 waarvan f 52.- in PMC-chequcs. Bestelnummer F-230 klein ÏO stuks middelgroot IC} stuks groot 1© stuks nul.5® Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet élke cent waard, acht die 'u ervoor hebt betaald, dan geeft AH u het volle bedrag terug. Prompt... zonder enige bedenking! a "IfWeekaanbiedingen geldig t/m woensdag 18 januari. Oh albert: heijn nog een viertal huizen opgeleverd kunnen worden. Dit hangt veel af van het stoken in de woningen dooi de a.s. bewoners, omdat bij een spoe dige droging, vooral in dit natte jaargetijde, het verf werk eerder klaar komt. Schooljeugd had vrij Op de huwelijksdag van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollen hoven, had de jeugd vrijaf gekregen. De vorige dag hadden allen een drinkglas gekregen ter geadchtenis aan deze huwelijksplechtigheid, ter wijl later nog versnaperingen zullen worden uitgedeeld. Verder werd er op de avond van de tiende januari een Oranjebal gegeven in de Con ferentiekamer onder auspiciën van de plaatselijke Oranjevereniging waarvoor goede belangstelling be stond. De muziek werd verzorgd door het duo Van Almenkerk-van den Berge. Vitamine-C helpt niet tegen verkoudheid LONDEN, 11-1. Vitamine-C, de po pulaire remedie tegen een gewone verkoudheid, heeft geen genees kracht, zo is woensdag door medi sche onderzoekers in dienst van de Britse regering meegedeeld. Proeven, verricht door het onder zoekingscentrum naar gewone ver koudheid, hebben uitgewezen dat warme kwast en andere vruchten sappen met vitamine-C geen uitw.er- king hebben op hoesten en niezen. Wat werkt dan wel? „Het beste is een warm bad en een aspirientje te nemen ,naar bed te gaan en jezelf warm te houden", aldus dr. David Tyrelle, directeur van het onderzoe kingscentrum. AMSTERDAM. De Amsterdamse centrale recherche is er in geslaagd een diefstal van sieraden en horlo ges, op 27 december bij een juwe lier in Antwerpen gepleegd, op te lossen en de daders aan te houden. Griepbestrijding in Rusland MOSKOU, 11-1. Binnenkort wordt in Leningrad :ëen instituut geopend, dat zich speciaal met grieponder- zoek zal bezighouden. De griepepi demie, die 'n gropt deel van Rusland in haar greep heeft, is op de terug tocht. Volgens Russische gezond heidsautoriteiten zal zij over enkele weken geheel -zijn bedwongen. De ziekte wordt1 veroorzaakt door een b-virus, niet door een a-virus zoals aanvankelijk was meegedeeld. -State of the Union' Erg koud in Zwitserland Einde van Vietnam-oorlog nog niet in zicht GENEVE, 11-1. In Zwitserland is het kouderecord gebroken. In een dorpje in het kanton Neuchatel werd een temperatuur gemeten van 41 graden onder nul. DJAKARTA. Tengevolge van zwa re regenval hebben zich in de omge ving van Kediri in oost-Java zware overstromingen voorgedaan. Er kwa men breuken in de dijken langs de Brantasrivier, waardoor meer dan 500 huizen en 300 hectare rijstvelden en groentekwekerijen onderliepen. Gevreesd wordt dat een aantal men sen is verdronken. WASHINGTON, 11-1. President Johnson heeft dinsdagavond (Ameri kaanse tijd) in zün traditionele bood schap ever de „State of the Union" de toestand van het land) verklaard dat de V.S. de militaire operatics in Vietnam zullen voortzetten tot de dag waarop de vijand zal hebben be grepen dat de oorlog hem meer ver lies dan winst brengt. Hij waarschuwde het Amerikaanse volk in zijn toespraak tot het vere- nigrie congres dat de oorlog nog meer zal gaan kosten, meer verliezen zal brengen en nog meer smart zal ver oorzaken. De Amerikanen moesten er ook op rekenen dat het einde nog niet in zicht is. De president kondigde een verho ging van de inkomstenbelasting aan. Op de huidige aanslag zal een ex tra-heffing v.an zes procent worden gelegd, welke'twee jaar van kracht zal zijn of zolang -a/lis de buitengewo ne uitgaven tengevolge van de oor log in Vietnam voortduren. In het eerste jaar krijgt de schatkist dooi de heffing ongeveer 4Vz miljard dol lar meer. Hij sprak zich opnieuw uit voor een politiek van „kanonnen en bo ter". Zijn program voor een „grote gemeenschap" mocht niet in gevaar komen en zou onverminderd moeten worden uitgevoerd. De Amerikanen zouden hun inspanningen moeten vergroten om de arme een kans te geven deel te hebben aan de voor uitgang van het land. Hij vergeleek de oorlog tegen de armoede met het conflict in Vietnam. Beide zijn niet eenvoudig tot een goed einde te brengen. Jaimewekken 11 Zierikzee Telefoon 01110-2255 Davo gashaard (demonstratiekachel] van 350,- voor 300,- Dordrecht gashaard, nieuw, van f 265,- voor f 200,- Bronco Pasja kolenconvector, iets beschadigd, nieuw van 565,- voor f 450,- Fobrux oliekachel met tank voor keuken, nieuw van f 350,- voor f 250,- Fobrux drietrapsbrander oude ontstekingsinrichting van I 565,- voor f 498,- Calmix oliehaard met elektrische ontsteking (demonslratiehaardl van f 645,- voo f 498,- Zoppas gasfonuis, compleet normgastoestel voor butaan-propaan van f 365,- voor f 250,- Seppellricke gasfornuis, compleet voor butaan van f 350,- voor f 275,- Bosch koelkast, iets beschadigd, 130 liter, voor f 210,- St. Domusstraat 43-108 - Telef. (01110) 3260 - 2087 ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 8