hoofdprijs winnaars Dit zijn de vier in de grote yoghurt-wedstrijd: Zij wonnen elk f 1000,- Yuist:Yoghurt is steeds anders! Vorstelijk echtpaar bezocht Zierikzee Geslaagde eerste Nutsavond in 1967 Dep. Burgh-Haamstede i Zestig jaar geleden: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 januari 1967 Nr. 19724 ADVERTENTIE A. J. v.d. Steenoven, Singel 220, Vlissingen H. van Alem, Pastorielaan 31, Veldhoven Mej. E. Beretta, p/a Dr. Lemmenstraat 1, Roosendaal C. J. M. v. d. Bergh, Roerstraat 3, 's-Hertogenbosch Nog deze maand worden ook de 500 troostprijzen uitgereikt Maar altijd even lekker, slank, fris, gezond. BURGH, 9-1. De dankwoorden van de voorzitter van het „Nut" de heer N. H. Lysen, gericht tot de diepzeesportduiker de heer IL A. van Vlimmeren, „u bent een gelukkig mens, u die ons zoveel onvoorstel baar moois, als het ware uit een an dere wereld kan laten zien", gaf ge heel de inhoud weer van de op zeer hoog peil staande avond, die vrijdag j.l. in een tot cp de laatste plaats gevulde kleine zaal van hotel Bom te Haamstede werd gehouden. De inleider, die zich bij wijze van spreken in Zeeland meer thuis voelt onder, dan boven water, heeft vele Nutsleden en introducees van het dep. Haamstede-B urgh kostelijke uren bezorgd en vlot en deskundig vóór de pauze het „hoe en waarom" van het duiken besproken Dit duiken kan in 5 groepen wor den onderverdeeld: 1. militair dui ken; 2 beroepsmatig duiken (voor havenbeschoeilngswerken enz.); 3. duiken in open zee voor het oogsten van zeeprodukten; 4. het rechearch duiken o.a. voor de wetenschap en olieboringen (in Amerika 2ijn zelfs kikvorsmannen aan universiteiten verbonden en in ons land zijn drie beroepsbiologen, die hun arbeid ook onder water hebben). Tenslotte het sportduiken, waarbij vele variaties mogelijk zijn. Met veel verve vertelde de spre ker van de kennismaking in het dol finarium in Harderwijk met 3 kers ZIERIKZEE, 9-1. Bijna zestig jaar geleden, om precies te zijn op vrij dag 13 september 1907, was het groot feest in Zierikzee bij gelegenheid van het bezoek van H.M. Koningin Wilhelmina en Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden. Aan de voorberei ding van deze dag was wekenlang gewerkt. Zierikzee lag er opgepoetst bij en het feestvertoon was er niet minder oprecht als vandaag, zestig jaar later, bij het huwelijk van prin ses Margriet en mr. Pvan Vollen hoven in de residentie. verse - nog niet aan mensen gewen de-dolfijnen, die in vrij korte tijd al met hem onder water gingen stoeien en al spoedig verlangend naar hem uitkeken.' Het grote duikersmes, dat tot vaste en voorgeschreven uitrusting be hoort, doet vaak goede diensten, als de duikers blijven vastzitten aan een van de vele achtergebleven vissnoe ren, die als snaren zo strak gespan nen, bij tientallen het onderwater- verkeer bemoeilijken. Gezellig is het in clubverband in de wintermaanden gezamenlijk in el kaar zetten van een „nat" duikers- pak, een tweede lijf van gummie. Pas na strenge medische keuring en enorm veel trainen - in clubver band, wordt de adspirantduiker „te water gelaten", eerst in Prinsenbeek bij Breda, dan in Flaauwers te Schouwen en bij verdere training bij de Schelphoek en het Diepe Gat. Vooral dit laatste heeft volgens de inleider in de gehele wereld zijn weerga niet, nergens kan men zo veel mooie gekleurde wieren en vis- sensen zien, els daar. Frappant was het ook te vernemen, dat zij - na be studering van de oorspronkelijke toe stand precies de plaats weervonden, waar in het verdronken Borrendam- me, een kasteeltje had gestaan. De ongeveer honderd kleurendia's die daarna werden vertoond, waren gedeeltelijk uit ons land en uit Zee land, of moeten we zeggen onder In het vooruitzicht dat de konin gin en haar gemaal naar hier zouden komen werd in de stad avond aan avond feest gevierd. De „Zierikzee- sche Nieuwsbode'> van 13 september 1907 meldt In dit verband o.a. dat het bestuur van de buurtvereniging de Verrenieuwstraat met al de da mes die aan de versiering van de buurt hadden meegewerkt, in enige met lampions verlichte rijtuigen een tocht door de stad maakten. De voor zitter van het bestuur, de heer J. J. v. d. Ven, reed te paard met het vaandel der Ver renieuw straat, voor op. Zeeland! de meerderheid kwam ech ter uit andere kusten, zoals Frank rijk. Middellandse zee, Israël en Ro de zee. Dank zij het prettige contact met andere diepzeeduikclubs is het toe gestaan de onc;rwaterpracht en -praal van de gekleurde zeeplanten en -dieren cok elders na te gaan. De kroon spande het streng bewaakte natuurreservaat uit Israël met z'n honderden rode - en zwarte bloedko ralen, waar we van een 50 meter diepte ook vele zelfgefotografeerd" details konden aanschouwen. Bij de meerderheid van de duikers, heeft de harpoen afgedaan en zijn de dik wijls zelfgemaakte fototoestellen er voor in de plaats gekomen. Zo werd de eerste Nutsavond in '67 een groot succes Er gaven zich ook enkele nieuwe leden op. Allen werden neg attent gemaakt op de Nutsvoorstelling in Zierikzee van vrijdag 27 januari, wiaarvoor bij vol doende deelname een extra bus uit de Westhoek zal rijden en waar het Amsteltoneel dan het blijspel „de Cactusbloem" zal spelen. Opgaven bij het bestuur. WASHINGTON. Een aantal groe pen in de V.S., die zich „vrienden van Rhodesië" noemen, zullen pogen de boycot ongedaan te maken, die pres. Johnson in werking stelde, overeenkomstig een desbetreffende V.N.-resolutie. In verband met het huwelijk van prinses Margriet kregen wij de be schikking over twee unieke opna men van het Oranjefeest dat in 1907 te Zierikzee zo spontaan werd ge vierd. De foto boven toont het met vier paarden bespannen galarijtuig, a la daumont gereden, met daarin gezeten koningin Wilhelmina. en prins Hendrik. Links daarvan (op de voorgrond) reed de eerste onder- commandant van de ere-wacht, jhr. L. M. J. Schuurbeque Boeije. De stoet passeert de fraai versierde Ver- renieuwstraat óp weg van het stad huis naar het station. Overal waar De oudejaarscollecte, in de Ned. Herv. kerk gehouden, heeft f 143 opgebracht. RENESSE Bij Koninklijk Besluit van 4 janu ari jl. is benoemd als notaris te Naarden onze oud-dorpsgenoot de heer D. D. v. d. Bout, zoon van oud notaris M. C. v. d. Bout alhier .Tot aan deze datum was de heer D. D. v. d. Bout candidaat-notaris te Naarden. BREDASDORP. Francois Erasmus, die minister van justitie was in Zuid Afrika ten tijde van het bloedbad in Sharpeville, is in de omgeving van Bredasdorp in de Kaapprovincie overleden. Hij zou deze maand 71 jaar zijn geworden. NEW YORK. Zowel oosterse als- westerse diplomaten in Hanoi heb ben bevestigd dat de Roemeense en Chinese ambassade in de Noordviet- namese hoofdstad op 13 december vorig jaar bij Amerikaanse bombar dementen zijn beschadigd. MOSKOU. De Russische kranten en tijdschriften, vooral damesbladen en jeugdbladen, nemen een geweldi ge vlucht, zo deelde het Russische persbureau zaterdag mee. Het aantal abonnees op dagbladen en tijdschrif ten zal in 1967 de 25 miljoen over schrijden. de stoet voorbijtrok weergalmde het van „leve de koningin en leve de prins". De stoet kwam ook langs de Fon- teine en daar was door de buurtbe woners een bijzonder fraaie ere poort opgericht (foto onder). De buurt was verder van huis tot huis versierd met vlaggen. De gehele stad was s avonds, na het vertrek van het vorstelijk echtpaar per tram, feestelijk verlicht. Parken, pleinen, straten en tal van particu liere woningen waren schitterend geïllumineerd. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 11 JANUARI. NED. I: De start van het VPRO- programma is voor de tieners met de voortreffelijke Amerikaanse serie „Concert voor jonge mensen". Dit maal ook een concert door jonge mensen, want Leonard Bernstein in troduceert een aantal jonge mede werkers. Na het journaal en tien minuten van de PSP een gevarieerd programma dat al direct een hoog tepunt krijgt in een reportagedie Dick Verkijk maakte. De Oost-Euro pakenner trok naar Finland. Twin tig minuten voor „Ja neen geen mening", waarin enkele brandende kwesties worden behandeld. Kwart voor tien een opmerkelijk program ma dat Ernst van Altena maakte over de chansonnier Jacques De- bronckartHet sluitstuk van de avond wordt verzorgd door enkele leden van de toneelgroep Studio die twee eenacters spelen van de Fran se auteur René de Obaldia, getiteld „De Overledene" en „Eduard en Agrippien" .Twee niet zo pretenti euze verhaaltjes over mensen, die met elkaar praten. Zware kost vor men de beide stukjes overigens be slist niet. NED. II: Een première van de VARA. Direct na de reclame nl. voor voor de eerste maal een uitzending van de Engelse serie „Coronation Street". In deze familiefeuilleton worden de gebeurtenissen van alle dag behandeld in een straat. De be woners hebben allemaal pleziertjes en hun probleempjes. „Achter het Nieuws" vormt een klein intermez zo, want daarna komt weer een Brits BBC programma en wel „Door een tuinraam"waarin de camera's de vogeltjes bespieden, die rond. de huizen zijn te zien. Tot slot van de avond ook nog een Nederlands pro gramma en wel een recital van Her man Salomon (viool) en Maria Stroo (piano), die werken van Ludioig von Beethoven spelen. DONDERDAB 12 JANUARI. NED. I: Op de donderdagavond krijgen we tussen Pipo de clown en de nieuwslezer weer de bekende uit zendingen te zien nl. De Verrekij ker", het Gewestelijk Journaal en Mensen in de sport". Na het jour naal eerst nog een half uurtje met AVRO's Televizier en dan een groots opgezette show. De Duitse regisseur Michael Pfleghar van wie de AV RO in het verleden een indrukwek kende reeks Bavaria-shows uilzond - heeft twee jaar geleden een reis naar Japan gemaakt. Hij maakte daar een televisieshow van het ge heel uit meisjes bestaande revue gezelschap „Takarazuka"Ze duurt meer dan anderhalf uur. Daarna pre senteert Ilse Wessel in Dichters Dichterbij" deze keer G. K. van hel Reve, een van de favorieten van de avond, die lachers op zijn hand wist té krijgen, Gerrit Kouwenaar, die als typische „leesdichter" eigenlijk te gecompliceerd bleek en Ellen Warmond. NED. II: De KRO opent met grap pen en grollen. De onverwoestbare Bill Dana zorgt ervoor met een afle vering van zijn. show. Dan een veel ernstiger onderwerp. „In „Gamma" worden enkele wetenschappelijke noviteiten bekeken, zoals een onder zoek in Nijmegen naar het geheugen van ratten en een proefschrift over de religieuze congregaties in de ne gentiende eeuw. Aanzienlijk luchti ger is weer het programma dat hier na komt: „De Wally Show". In de eendrachtige samenwerking van tekstschrijver Elie Asser en ontwer per Joop Geesink worden actuali teiten een tikkeltje luchtig bekeken. In afwachting van het laatste nieuws als slotbijdrage van de KRO aan de ze donderdagavond „Brandpunt- Europa" .Als extra toegift na het nieuws nog „Dichterbij", de tweede aflevering van de nieuwe serie van drs. J .Bouhuys over kernbegrippen uit de bijbel. WOENSDAG 11 JANUARI. NED. I: 17.00 Kinderprogramma; 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 19.00 Con cert voor jonge mensen; 19.50 Socu- tera20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen: 20.30 Speciale berichtge ving. 20.55 Ja, neen, geen mening; 21.45 Jacques Debronckart; 22.15 Impromptu's; 22.45 Journaal. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.05 Coro nation street; 20.55 Achter het nieuws 21.20 Door een tuinraam. 21.40 Ka mermuziek; 22.15 Journaal. DONDERDAG 12 JANUARI. NED. I: 18.45 Pipo; 18.50 Journaal; 19.00 De verrekijker: 19.10 Van ge west tol geroest; 19.30 Mensen in de sport; 20.00 Journaal20.20 Televi zier; 20.50 De girls van Takarazuka; 22.25 Dichters dichterbij; 22.45 Journaal; 23.00 Teleac. NED. II: 20.00 Nieuws; 20.05 Bill Dana show: 20.30 Gamma; 20.45 De Wally-show; 21.25 Europees panora ma; 22.25 Journaal: 22.30 Dichterbij. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. President John son zal dinsdagavond plaatselijke tijd voor het congres de „State of the Union"-boodschap voorlezen, zo heeft het Witte Huis zaterdag mee gedeeld. DAMASCUS. Een bijzondere mi- litaii-e rechtbank in Damascus heeft zeven Syrische legerofficieren ter dood veroordeeld voor hun aandeel in een opstand vorig jaar. DJAKARTA. Indonesië en de Ver enigde Staten hebben een overeen komst ondertekend welke garanties geeft voor ae particuliere Ameri kaanse kapitaalinvesteringen in In donesië. BRUSSEL. De politie van Hoei (België) heeft een 86-jarige inwoner van een bejaardentehuis gearres teerd en opgesloten wegens geweld pleging tegen een ruim 80-jarige an dere kostganger van het tehuis. DJAKARTA. Dit weekeinde zijn in Djakarta en elders in west-Java pamfletten met felle kritiek op pre sident Soekarno verschenen, zo schrijft het blad „Revolusioner". Do pamfletten waren aangebracht langs de spoorweg naar Bogor. VEVEY. De befaamde dirigent Carl Schuricht is op de leeftijd van zesentachtig jaar in Corseaux-sur- Vevey overleden.- LUCHTMACHTBASIS EDWARDS (Californië). Een Amerikaans mili tair vliegtuig met geheime experi mental e instrumenten aan boord blijkt in Nevada le zijn neergestort. Van de vlieger ontbreekt echter elk spoor. LAS VEGAS. In een motel in de Amerikaanse stad Las Vegas heeft zich een ontploffing voorgedaan, waardoor zeker zes mensen het le ven hebben verloren. Ongeveer twin tig mensen werden gewond. CARACAS. De Venezolaanse kunstverzamelaar Manuel Pereria Carpio heeft de diefstal aangegeven van oen Stradivarius viool uit de ze ventiende eeuw, zijn kostbaarste be zit. De waarde van het instrument wordt geraamd op 20.000 dollar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 11