#TI\ komt de ótral Noodlottige vergissing van Brusselse firma met geneesmiddelen Grote auto? Kleinere auto? Firma W. Gilijamse Wolven in dorp ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 januari 1967 Nr. 19723 (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcom fort en vering van de ,dure' wagen, maar de wend baarheid en prijs en ruimtewinst bij het parkeren van het kleine type auto! Let op de felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op 't schakelgemak, op de verbluffende lage nieuwprijs, op de hoge inruil- waarde. Waarom niet een échte auto, een ruime 4-deurs(!) Simca 1000 voor een kleine prijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395 - SIMCA NCOffllANO NV. Automobielbedrijf Lange Reke 2 - Tel. (01116) 370 - Renesse BRUSSEL, 7-1. Een vergissing van een Brusselse farmaceutische firma heeft een aantal patiënten van een kliniek in Charleroi, vnl. ouden van dagen, het leven gekost, zo mel den zaterdag verscheidene Belgische bladen. Het juiste aantal slachtof fers zou niet met zekerheid vastge steld kunnen worden. Het ziekenhuis, de Arthur Gallly Kliniek, heeft vrijdagavond in een officieel communiqué bevestigd, dat Kanü studiebeurs met wedstrijd AMSTERDAM, 7-1. De Encyclo- paedia Britannica organiseert dit jaar voor de derde maal een wed strijd, waaraan kan worden deelge nomen door de leerlingen van het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. Daarin moeten de deel nemers o.m. hun oordeel geven over de bijdrage die een encyclopedie kan leveren aan de vermindering van de spanning in de wereld. De 11 beste inzendingen worden beloond met een complete set van de Encyclopaedia Britannnica. Daarnaast bestaat voor de Nederlandse prijswinnaars de mogelijkheid t.z.t. deel te nemen aan een internationale finale, waarvoor als prijzen studie-beurzen beschik baar worden gesteld. Verleden jaar namen bijna 10.000 leerlingen uit Nederland aan de wedstrijd deel. KERKNIEUWS Ned .Herv. Kerk Beroepen te Arnhem (vac. J. Vin- kenbofg): J. Grolle, Groningen; te H.I. Ambacht: J. N. de Ruiter, Beek bergen. Aangenomen het beroep v. d. gen. syn. als stafdocent aan De Horst te Driebergen: Chr. Petri, woonachtig te Oegstgee9t. Ger. Kerken Bedankt voor Assen (vac. K. A. Firet): G. W. H. Peddemors, Nieuw- Vennep. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Voorburg: D. Ded- dens, Leeuwarden. Gei*. Gemeenten Beroepen te Lethbridge (Alta-Ca- nada): C. Harinck, Utrecht; te Zoe- termeer: P .Blok, Dirksland, die be dankte voor Ridderkerk en voor Oostkapelle. Bedankt voor Westkapelle: M. G. Mouw, Middelharnis. Visie op welvaart ROTTERDAM. 7-1. Volgens 47 procent van de Nederlandse bevolking zal er in de nabije toekomst een economische crisis met werkloosheid ont staan. Dit is een van de resul- toten van de Revu-enquête die thans in dit weekblad zijn gepubliceerd. 32 procent ver wacht een voortduren van de welvaart. Optimisme en pessi misme zijn in evenwicht bij de 17-20 en 25-34 jarigen, pessi misme overweegt bij de ove rige leeftijdsgroepen. Mannen zijn echter aanzienlijk opti mistische dan vrouwen: 44 procent der mannen en 53 pro cent der vrouwen voorziet een crisis. De enquête vond plaats in augustus en september 1966. De vraag „Kan men volgens u in het algemeen in ons land van welvaart sprekenis door 68 procent van de ge-en quêteerden met „ja" beant woord, 24 procent zegt zonder meer „neen". De jeugd over treft alle ouderen in tevreden heid: 79 procent vindt dat er in het huidige Nederland van welvaart sprake is. Z1ERIKZEE, 6-1. Vrijdagmiddag vond alhier de uitreiking plaats van een bijzondere onderscheiding, na melijk de zilveren leg-penning van de Bond van Nederlandse Schilders- patroons. De onderscheiding werd verleend aan de heer P. van Leeu wen te Zierikzee, die de fraaie pen ning in ontvangst mocht nemen uit handen van zijn werkgever, de heer P. J. Beuzenberg, in verband met zijn 25-jarig jubileum. de aandacht van zijn geneesheren ge leidelijk was gevestigd op een ver band dat scheen te bestaan tussen de toestand van sommige zieken en het toedienen van een geneesmiddel, dat door een grote Brusselse firma was geleverd. Het communiqué rept niet over slachtoffers, wel wordt ver klaard, dat zodra de twijfel rees, het gebruik van het middel was stopge zet en een onderzoek ingesteld. Daar bij was gebleken dat bij de verzen ding van het geneesmiddel in Brussel Levi Esjkol, de eerste-minister van Israël, heeft in een vraaggesprek met een Israëlisch dagblad gewaar schuwd, dat zijn land geen aanvallen zal dulden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-1. Aangevoerd: 1378 runderen. Prijzen per kg: extra kwaliteit f 4,30-4,60, le f 3,90-4,20, 2e f 3,50-3,65, 3e f 3,10-3,25; stieren f 3,95-4,50; worstkoeien f 2,95-3,20. Runderen: aanvoer groter; handel stroef; prijzen iets gedrukt. ROME, 7-1. In Rome is vrijdag de eerste sneeuw van deze winter ge vallen, terwijl het in Noord-ltalië op sommige plaatsen ruim twintig gra den vroor. In het Abruzzi-gebergte werd de burgemeester van het dorp Montefredane bij thuiskomst met zijn auto door twee hongerige ivol- ven bedreigd, waardoor hij niet uit durfde stappen om zijn garagedeur te openen. Met luid getoeter wist hij de aandacht van buren te trekken, die de dieren met geweerschoten verdreven. Ook in Scandinavië heerst op het ogenblik ijzige kou. In oost-Noorwe- gen zijn plaatselijk temperaturen van 32 graden onder nul gemeten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Bij het schoon maakbedrijf Heineken in de 1ste Van der Heistraat in Amsterdam is uit een brandkast een bedrag van 11.000 gulden gestolen. UTRECHT. De driejarige D. J. Eikelenboom uit Lopik is in een sloot langs de Wielsekade in Lopik geval len en verdronken. ROTTERDAM. De werkloosheid is in Rotterdam in de maand decem ber gestegen van 0,8 tot 1,1 procent. De vraag naar arbeidskrachten daal de van 2,8 naar 2,6 procent. Het to taal aantal werkloze mannen was per eind december in Rotterdam 6.776, dat is 581 meer dan in de voor afgaande maand. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft vrijdagmiddag de generale re petitie van de huwelijksplechtigheid in de Grote Kerk in Den Haag bij gewoond. Haar bezoek aan de kerk kwam geheel onverwacht. ROTTERDAM. Zestigduizend liter gasolie is uit de Nederlandse binnen- tanker Arnica op de Nieuwe Maas gestroomd, nadat dit schip bij een aanvaring met het Duitse binnen schip „Ernst Becker" een scheur in de romp had opgelopen. HAARLEM. Twee mannen hebben onder bedreiging uit een huis in het centrum van Haarlem een bedrag van f 720 en een aanta lsieraden ter waarde van f 10.000 meegenomen. ROTTERDAM. Ruim tachtig jon gelui hebben zaterdagmiddag in de Rotterdamse binnenstad een demon stratie tegen de politie gehouden. HEERLEN. De houwer M. J. Van- debergh uit Brunssum is op de 700 m verdieping in de kop van een peiler onder vallend gesteente geraakt en dodelijk verongelukt. De uitreiking vond plaats in aan wezigheid van de echtgenote van de jubilaris ten huize van de heer Beu zenberg, die in een kort toespraakje de verdiensten van 'de heer van Leeuwen roemde, in het bijzonder zijn vlijt en goede omgang met de cliërjtèle. De heer Beuzenberg memo reerde zijn eerste ontmoeting met de heer van Leeuwen welke plaats vond in 1939, een ontmoeting waaruit een vaste aanstelling volgde op 6 janu een vergissing was gemaakt. De tragedie begon in maart 1965, zo weet „Le Peuple" te melden, toen de kliniek bij de Brusselse firma een hoeveelheid van 50 gram van een hormonaal middel bestelde, dat wordt gebruikt bij de behandeling van kanker en prostaat klachten. De Brusselse firma zond bij vergissing een veel giftiger stof, digitale, dat in de kliniek te Charleroi tot de nor maal voor het hormonale middel ge bruikelijke doses van 10 milligram werd verwerkt. Na enige tijd rees bij de artsen twijfel, toen bleek dat bepaalde pa tiënten overleden in klinisch onge wone omstandigheden, aldus dit blad. Het tekent hierbij nog aan, dat het veelal ouden van dagen betrof, die dikwijls aan hartzwakte lijden. Het onderzoek zou voorts aan het licht hebben gebracht, dat slechts één flesje van het gewraakte pro- dukt van de Brusselse firma met een verkeerd etiket in omloop is gebracht In april vorig jaar werd het ge bruik van het middel in de kliniek stopgezet, aldus „Le Peuple", en een monster voor nader onderzoek naar de controledienst van het Belgisch farmaceutisch genootschap gezonden. Het duurde tot december vorig jaar voor de uitslag van dat onderzoek bekend was. MARKTBERICHTEN Eierveilingen Barneveld BARNEVELD, 5-1. Coöperatieve Veluwse eierveiling Ede. Aanvoer 785.640 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks; eieren van 54-55 gram f 9,30-10,00; van 56-57 gram f 9,65-10,34; van 60-61 gram f 10,53-11,33; van 62-63 gram f 10,97- 11,80; van 64-65 gram f 11,41-11,81. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 484.020 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 4148 gram f 7,60-8,64; van 52-58 gram f 9,11-10,76; van 59-65 gram f 10,55-11,72; van 66-72 gram f 12,00- 13,38. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, handel rustig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 51-58 gram f 9,35-10,75, kg. prijs f 1,83-1,85; van 59-65 gram f 10,90- 12,00, kg. prijs f 1,85. Uienveiling Middelharnis De week voor kerst kon de uitvoer van uien maar nauwelijks de twee miljoen kg. passeren. Frankrijk bleef onze grootste af nemer met 708 ton, daarna volgde West-Duitsland met 443 ton, Enge land en Amerika importeerden elk ongeveer 300 ton. Verdere afnemers van enige betekenis waren onze Be nelux partners en West-Indië. Na nieuwjaar nam de belangstel ling voor onze uien sterk toe met als gevolg een behoorlijke stijging van de prijzen. Dinsdag noteerden de Zeeuwse veilingen reeds 33 a 34 cent per kg. voor de middel en deze op gaande lijn zet zich nog steeds vooi't. Het aanbod was vrijdag in totaal 22 ton, uitsluitend klasse I. Zowel de grove als de middel werden afge mijnd voor f 40. In één week tijd betekende dit voor de middel een verhoging van f 11 per 100 kg. of 40 pet. en voor de grove f 9. De drielingen trokken eveneens stevig aan en kwamen van f 28,10 op f 37,50. Alleen de picklers kunnen niet mee, zij vonden een koper voor f 28,41 tegen f 27 vorige week vrij dag. Ook de Zeeuwse veilingen ge ven deze noteringen. De teler, die thans nog uien heeft, staat in dubio wat hij moet doen. Sommigen hebben deze week gelijk de gelegenheid aangegrepen om hun uien in massa te verkopen, deze heb ben in ieder geval een goede prijs. Anderen blijven regelmatig ruimen, doch er zijn ook telers, die met ver koop willen wachten en dus een nog hogere prijs verwachten. Deze laatste handelwijze is echter te speculatief en daarom nimmer aan te raden. Ook nu blijft het regel matig verkopen de beste methode, men is dan verzekerd van een ge middelde prijs over het gehele sei zoen en deelt in alle prijzen mee. ari 1942. In de oorlogsjaren behoor de de jubilaris tot degenen die door de bezetter werden „gevorderd" om in Duitsland op karwei te gaan, maar toen hij na ruim twee jaar terug keerde trad de heer van Leeuwen opnieuw in dienst bij de heer Beu zenberg. Behalve de legpenning met inscriptie kreeg de jubilaris van zijn werkgever een envelop met inhoud aangeboden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Zeilwagenrace door de Sahara ALGIERS, 8-1. Vijf landen zullen naar verwachting vertegenwoordigd zijn in een zeilwagenrace over 3000 km. dwars door de Sahara, die op 12 februari in Colomb Bechar bij Al giers begint. De landzeilers uit Ame rika, Frankrijk, West-Duitsland en Nederland zullen waarschijnlijk meer dan een maand nodig hebben voor de barre tocht naar Nouakchott in Mauretanië. Landrovers en twee vliegtuigjes .zullen de deelnemers vergezellen om te waarschuwen voor eventuele gevaren en hulp te verlenen wanneer er wagens „kap seizen". m De 55-jarige Jack Ruby, de man die in november 1963 de vermoede lijke moordenaar van president Ken nedy, Lee Oswald, doodschoot is in Chicago begraven. DODELIJKE ONGELUKKEN NULAND. In de Brabantse ge meente Nuland is het ruim tweeja rige jongetje J. M. G .M. van Nittel- rooy, dat op een door knipperlichten beveiligde overweg speelde, door een trein gegrepen en op slag gedood. DE BLESSE. Op rijksweg 32 in de bebouwde kom van De Blesse is een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 59-jarige mejuffrouw T. R. uit Leeu warden zodanig werd verwond, dat zij aan de opgelopen verwondingen is overleden. ROTTERDAM. De 17-jarige stu dent Bob J. A. Valkhoff uit Rotter dam is bij een verkeersongeluk in de Maasstad om het leven gekomen. De jongeman raakte op de Westersingel door nog onbekende oorzaak onder een zware vrachtwagen met aan hanger. HAVELTE. Op de weg Meppel- Steenwijk in de gemeente Havelte werd de 37-jarige JJ. van 't Hag uit Almelo aangereden en gedood. Waar" schijnlijk is het slachtoffer verblind geweest door de zon, zodat hij bij het oversteken het naderende ver keer niet zag aankomen. „U maakt mijn taak niet gemak kelijk, mevrouw. Ik doe slechts mijn plicht, dat wat meneer Sornee, uw man, mij heeft opgedragen. Met uw medewerking zou ik zeer zeker reke ning gehouden hebben met uw be langen. Bijvoorbeeld ten opzichte van uw huishoudgeld. En de andere noodzakelijke uitgaven. Ik heb ten deze een ruime limiet". „Desondanks scheept u me af met driehonderd gulden maandelijks. Nog geen zeventig gulden in de week. Dat heb ik beschouwd als een bele diging, meneer. Zelfs een arbeider verdient vandaag bijna dit bedrag". „Het spijt me voor u, mevrouw. Ik voorzie nieuwe moeilijkheden, waaraan ik niets zal kunnen doen". De dag voor kerstmis stond kapi tein Sornee plotseling in de kamer. Mientje had zich boven verkleed, omdat ze met Sjaantje een uurtje naar de Koperweg wilde gaan. Door dat de achterdeur overdag doorgaans los was. zag ze hem in de kamer, toen ze de trap afkwam. Met moeite weerhield ze een kreet van schrik en in stirictmatig legde ze bescher mend haar arm om Sjaantje. Hoofdstuk 5. De feestdagen waren voor Mientje Sornee een marteling. Frans was niets veranderd. De hele dag dronk hij whisky. Vpertig sigaretten dage lijks waren voor hem heel gewoon. En voor de rest luierde hij of maak te buiten een korte wandeling. Vanaf de eerste minuut, dat hij binnen was, beheerste hij de situa tie. „Ik dacht: laat ik mijn vrouw eens verrassen, door de feestdagen thuis te komen doorbrengen. Wij werken deze periode gelukkig niel. Ik heb er een paar dagen extra ver Twintig doden bij autobusongeluk KINSHASA, 7-1. Een autobus met veertig passagiers is in het Kivu- meer in Kongo gestort. Twintig men sen verloren het leven. De geredde passagiers zijn allen zwaar gewond. Voor 50 jaar.... WESTENSCHOUWEN. Er worden plannen beraamd tot het stichten van een bescheiden badhuis alhier. BROUWERSHAVEN. Door de mi nister van landbouw is op voorstel van de burgemeester de maximum prijs voor (oonsumptie) melk voor de gemeente Brouwershaven bepaald op 9 cent per liter. ZONNEMAIRE. De christelijke school alhier vierde haar 10-jarig bestaan met een kinder-schoolfeest. BRUINISSE. Het is voor velen van hier een grote tegenslag dat de uit voer van kleine sardijnen (pinnen) verboden is. De visserij op sardijnen was door de goede prijzen lonend geworden. BROUWERSHAVEN. Het herha ling sonderwijs voor jongens is be gonnen met 22 leerlingen. ZIERIKZEE. In de benedenzaal van hotel „Juliana'' trad voor een zeer talrijk publiek als spreker op dr. Frederik van Eeden. KERKWERVE. Er is hier weer een zangvereniging opgericht voor ge mengd koor met aanvankelijk 20 werkende leden. Het koor draagt de naam „Zang Veredelt". ZIERIKZEE. Medegedeeld wordt dat regeringsaardappelen niet meer zijn te bekomen. Op de aanvraag van het gemeentebestuur werd een af wijzend antwoord ontvangen. WESTENSCHOUWEN. Door de posterijen zal alhier een brievenbus worden aangebracht, welke vooral in de zomer in een behoefte zal voor zien. DUIVENDIJKE. Ook in deze ge meente zal een telefonische verbin ding voor het publieke verkeer wor den aangebracht. lof aan vastgeknoopt en hoef niet eerder -terug dan vijf januari. Heb ben we heerlijke dagen voor de boeg. Mientje. En - voegde hij er knip ogend aan toe - nachten!" De eerste avond al besloot ze op de logeerkamer te slapen, maar iets in zijn blik had haar verlamd. Er was nog iets overgebleven van het besef: hij is tenslotte altijd nog mijn echtgenoot, dus heeft hij rechten, die ik niet kan negeren. Gedwee was ze hem gevolgd naar de slaapkamer, doch passief had ze zijn liefkozingen ondergaan. Op het ogenblik, dat ze één waren wist ze zeer beslist: hij betekent niets meer voor me. En om wat hij nu weer van me verlangt ga ik hem verachten. Misschien wel ha ten. Twee koffers met geschenken pak te hij op kerstmorgen uit. Niet in het minst had hij aan Sjaantje gedacht. Speelgoed, dat in Nederland ternau wernood weer verkrijgbaar was, leg de hij voor haar neer. Terwijl ze de haar toebedeelde kado's nauwelijks een blik gunde, wist ze: Dit is een methode om het kind voor zich te winnen. En hij weet dit. Daarom kocht hij dit pompeuze, dure speel goed. Sjaantje was overdonderd door de veelheid. De armzalige poppewieg, waaraan ze dagenlang bezig was ge weest en de houten pop vielen geheel in het niet bij wal Frans meege bracht had uit Amerika. Voor het eerst begon het ijs te breken. „Pap pie" kreeg genadig een kusje als be loning. De twee pakjes, die hij meege bracht had voor Max Ellegers, be schouwde ze als de slechtste mop, die maar to bodenken was. „Helemaal GEMEENTE WESTER SCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1966 Geboren: 9. Frans Marinus. z. van M. E. de Vrieze en J. C. de Feiter (Renesse). Gehuwd: 1. Arie Jacob Leen Blom, 21 jr. en Anthonetta Maria van Be- veren, 19 jr. (Haamstede); 9. Willem Cornelis den Boer, 23 jr. en Dana Jacomina Geleijnse, 22 jr. (Haam stede-Middelburg); 16. Adrianus An- tonius Heijkoop, 24 jr. en Adriana Fredrica Jeannette Soeters, 19 jr. (Rotterdam-Haamstede). Overleden: 17. Jan Adriaan van der Weel, 85 jr. (wedn. van H. Krij ger (Haamstede); Marinus van der Wekken, 66 jr., geh. met K. bij de Vaate (Haamstede). Ingekomen: 9. A. Bosser uit Ber gen op Zoom (Burgh); 12. mej. E. Vertregt uit Brouwershaven (Burgh) 12. L. Goedbloed uit Driebergen c.a. (Renesse); 12. mevr. E. Wijnbelt-van Wilgenburg uit Amsterdam (Renes se); 12. E. J. W. Davids uit Amster dam (Renesse); 14. mevr. H. T. Jon- ker-Griekspoor uit Aalsmeer (Haam stede); 15. mevr. J. C. W. C. M. van der Hoeven-Paris uit Breda (Renes se); 16. P. G. M. van der Aa en gezin uit Spijkenisse (Haamstede); 16. A. C. van Mourik en echtg. uit Brou wershaven (Renesse); 16. L. W. Boot en gezin uit Kerkwerce (Renesse); 19. mevr. D. J. den Boer-Geleijnse uit Middelburg (Haamstede); 20. me vrouw L. V. Croon en zoons uit Rot terdam (Noordwelle); 21. G. Braam en gezin uit Rotterdam (Haamstede); 23. A. A. Heijkoop uit Rotterdam (Haamstede); 27. mej. M. J. van den Berg uit Blaricum (Haamstede); 27. mej. T. M. H. Heijens uit Zierikzee (Haamstede); 30. mevr. M. T. A. Ra- gas-ten Bulte uit Winterswijk (Re nesse). Vertrokken: 6. F .J. Slager (Haam stede) naar Cuyk en St. Agatha; 8. mevr. J. E. Paulussen en zoons (Re nesse) naar Duitsland; 16. mej. R. M. MCiller (Haamstede) naar 's Heer Arendskerke; 16. mevr. L. F. J. Kem perman en dochter (Renesse) naar Tilburg; 19. J. H. Everwijn (Haam stede) naar Goes; 23. J. C. Janse (Haamstede) naar Nieuwerkerk. Aantal inwoners per 1 januari 1967: 4117. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Valburg-Homoet: B. A. van Donkersgoed, St. Philipsland. Ger. Kerken Beroepen te Giessenburg: kand. T. de Boer, Bolsward; te Hoofddorp (vac. Z. C. Versluys): G. v. d. Veere, Hardegarijp. Benoemd tot lerend ouderling te Kolhorn: D. J. de Lange, evangelist te Ruine (Dr.) die deze benoeming ook aannam. Aangenomen naar Gorinchem (3e pred.pl.): G. -Kuypers, Boksum. Bedankt voor Alphen a.d. Rijn (vac. wijlen W. Wijma): A. Ridder bos, Zuidlaren. Ger. Gemeenten Beroepen te Wageningen: A. W. Verhoef, Barneveld. Evang. Luth. Kerk Drietal te Utrecht (vac. J. Happee) dr. C. H. Lindijer, Rotterdam, dr. C. J. Munter, Groningen en D. Solin gen, Amsterdam. In Canada is de radioactieve neerslag sterk toegenomen als gevolg van de Chinese kernproef van 28 de cember. Bij overstromingen in Maleisië zijn minstens 20 mensen omgekomen. 70.000 personen hebben hun huizen moeten verlaten. Alleen de Amerikaanse lucht macht heeft vorig jaar bijna 13.000 bombardementsvluchten op Noord- Vietnam uitgevoerd. Dit heeft gene raal William W. Momyer, de bevel hebber van de luchtmacht, meege deeld. door To Dorssen-van Loon 40 niet meer bij stilgestaan, dat hij niet meer in mijn dienst is", verontschul digde hij zich. „Overigens, hij,als oude, trouwe huisvriendik had hem op deze dag toch wel verwacht". „Je vergeet, dat hij nu een concur rent van ons is", wees ze hem te recht. Hij schudde zijn hoofd, „Zo kun je het niet noemen, he? Jij hebt de carosserie-afdeling toch geliquideerd nietwaar? Die man maakt nu ginds, wat hij eerst hier maakte. Nee, ik beschouw Max nog altijd als een goeie, ouwe vriend. Trouwens, jij toch ook? Jij was namelijk veel in tiemer met hem dan ik, dus Ze werd rood van woede. „Begin je weer met je verkapte beledigin gen?" „Belediging?" Hij keek haar stom verbaasd aan. „Maar liefje, het is toch een feit? We zijn doch geen kinderen meer? Waarom zullen we elkaar voor de gek houden? Ik heb 2i* geen bezwaar tegen dat hij je van tijd tot tijd eens opzoekt, jij kunt zelf bepalen, wanneer je dat het bes te uitkomt, niet? Jullie kunnen dat tegenwoordig zo mooi precies bere kenen. Haar stem klonk gedempt, maar trilde van woede, toen ze antwoord de: „Ga nog één stap verder, Frans, en ik gooi je iets naar je hoofd. Opnieuw keek hij de vrouw ver baasd aan. „Ga ik te ver? Sorry, vrouw, maar ik was het me niet be wust. Wat zijn" jullie in Holand in die dingen toch vreselijk gauw ge raakt. In de States bespreken we zulke aangelegenheden heel openlijk met, elkaar". (Wordt vervolgd). Schilder kreeg zilveren legpenning met inscriptie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3