Stien wille een stok kaas nit het vuistje Geslaagde tentoonstelling duivensportverenigingen te Bruinisse STREEKNIEUWS Vijftien uren beat HET PORSELEINEN MASKER BRUINISSE, 7-1. De duiventen- toonstelling in „Met Centrum" te Bruinisse. georganiseerd door alle duivensportverenigingen van Schou wen- Duiveland is een groot succes gewerden. Zoals reeds werd medegedeeld wa ren 180 vogels op deze tentoonstel ling aanwezig. Len assortiment dui ven van een zo goede klasse, dat de keurmeester, de heer H. Peeman uit Middelharnis, de organisatoren daar voor complimenteerde. Dat bleek ook wol uit de punten verdeling. De mooiste duif van de gehele tentoonstelling, een oude dof fer van de heer Jan Bal, Bruinisse, behaalde 193 punten en was daardoor ook onbetwistbaar eerste, maar de nummers 2 tot en met 10 in diezelfde kLasse hadden alle resp. niet minder dan 192 of 192 punten, zodat het verschil uiterst klein was. Voor de thans 21 jaar bestaande vereniging is het een eer dat zij op nieuw werd uitgekozen om deze ten toonstelling te verzorgen. In de eer ste plaats is het wellicht wel de zaal van ..Het Centrum' die zich uitste kend leent voor deze tentoonstelling, maar daarnaast is het toch ook wel de vriendschappelijke en prettige sfeer, waarin men op Bru deze ten toonstelling houdt. Een ander mooi aspect voor „De Bruse Trekker" is wel het succes van de juniores, die nu niet in een klasse apart, maar tussen de gewone inzenders toch mooie resultaten wis ten te bereiken. De uitslag van de keuringen was als volgt: oude doffers: 1. J. Bal, Bruinisse; 2. C. Vos, Dreischor; 3. J. Verwijs, Zierikzee; 4. C. Bolle, Oos terland; 5. C. Vos, Dreischor; 6. A. J. IJzelenberg, Bruinisse; 7. H. Slag boom, Zierikzee; 8. C. Vos, Drei schor; 9. P. Flik weert, Dreischor; 10. A. Visser, Zierikzee. Klasse II (oude duivinnen): 1. J. ten Haaf. Zierikzee; 2. A. Timmer man, Zierikzee; 3. Frans Maijs, Zie rikzee; 4. L. de Hooge, Dreischor; 5. L. Fonteijne, Dreischor. Klasse III (jarige duivinnen): 1. Gebrs. de Ruiter, Bruinisse; 2. Gebrs de Ruiter, Bruinisse; 3. C. Vos, Drei schor; 4. A. S. de Koning, Bruinisse; Klasse IV (jarige doffers): 1. H. Slagboom, Zierikzee; 2. J. Verwijs, 7500 Nederlanders willen kaartje voor Dukla-Ajax PRAAG, 7-1. Ook voor de wed strijd Dukla-Ajax, die woensdag 8 maart in Praag wordt gespeeld, is de Nederlandse belangsteling overwel digend. Reisbureaus en Nederlandse particulieren vroegen in totaal 7.500 toegangskaarten aan voor de tweede ontmoeting tussen beide clubs voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. Aangezien het stadion van Dukla slechts 40.000 toeschouwers een plaats kan bieden is het zeer de vraag of aan alle Nederlandse aan vragen kan worden voldaan. ADVERTENTIE Zierikzee; 3. F. Maijs, Zierikzee; 4. F. Maijs, Zierikzee. Klasse V (jonge doffers): 1. J. ten Haaf, Zierikzee; 2. H. Slagboom, Zie rikzee; 3. F. Maijs, Zierikzee; 4. J. Jumelet, Bruinisse; 5. H. Slagboom, Zierikzee; 6. J. Verwijs, Zierikzee; 7. L. de Hooge, Dreischor; 8. J. ten Haaf. Zierikzee; 9. A. S. de Koning, Bruinisse. Klasse VI (jonge duivinnen): 1. C. Bolle, Oosterland; 2. J. J umelet, Bruinisse; 3. C. Bolle, Oosterland; 4. J Bal. Bruinisse; 5. A. S. de Koning, Sluinisse. Orleans klasse (doffers): 1. L. Foq- teine, Dreischor; 2. A. Visser-, Zierik zee. Orleans klasse (jonge duivinnen): 1. L. de Hooge. Dreischor; 2. A. Schults, Bruinisse; 3. J. Verwijs, Zie rikzee; 4. L. Fonteine, Dreischor. Goese Operette Vereniging Reeds geruime tijd is de Goese Operettevereniging bezig met de voorbereiding van de operette die op 18 en 25 februari a.s. zal worden uitgevoerd, namelijk „Die Zirkus- prinzessin" van Emerich Kalman. Naast de eigen vertrouwde solisten heeft de G.O.V. zich nu het succes met de opera-comique „Le fille de madame Angot", wederom verzekerd van de medewerking van de heren Chris Reumer en Simon van Trirum van de Ned. Opera. ZIERIKZEE Feestprogramma Z.O.V. Morgen (dinsdag) 10 januari brengt de Zierikzeesche Oranje Vereniging een feestprogramma dat in hoofd zaak op de jeugd is afgestemd, en dat (uiteraard), bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Margriet en mr. P. van Vollenhoven. Op deze huwe lijksdag wordt voor de leerlingen der lagere scholen in de Graanbeurs van het Huis van Nassau een feest middag georganiseerd met het op treden van het Duo Haak en Bolle tje. Er worden drie voorstellingen gegeven en daarbij worden de prijs winnaars van de opstel- en teken- plak- en knipwedstrijden bekend ge maakt. Om zeven uur 's avonds houdt de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" een rondgang door de stad, met medewerking van de drumband en majorettes van de g.v. „Rust Roest". Daarna vindt in de Graanbeurs een Oranje-tienerbal plaats, terwijl in de foyer van Mondragon eveneens een Oranje-bal wordt gegeven. Nader wordt er op gewezen dat de muzikale rondgang door de stad al leen zal plaats vinden bij gunstig weer. De roete van „Kunst en Eer" is als volgt: Weststraat - Regenboog straat - Ravenstraat - Schuttershof straat - Breestraat - L. St. Janstraat - Krepelstraat - Nw. Boogerdstraat - St. Domusstraat - Korte Groendal - Kraanplein - Havenpark N. Z.- Ha venplein - Appelmarkt - Poststraat - Kerkplein Z.Z. Roete g.v. „Rust Roest"Meelstraat Varremarkt - Lammermarkt - Zuidwellestraat - P. D. de Vosstraat - d' Aillystraat - Hofferplein - Rode Dorp - Waterpoortstraat - Korte No- belstraat - St. Anthoniesdam - Jan- newekken - 't Vrije - Vrijpoortje - Havenpark Z.Z. - Kraanplein - Ha venpark N.Z. - Havenplein - Mol - Melkmarkt - Beddeweeg - Klokstr. - Meelstraat. Financieel gunstig jaar voor Nutsspaarbank De Nutsspaarbank te Zierikzee had in 1966 financieel een gunstig jaar. Het inleggerstegoed steeg met onge veer f 500.000 tot boven de f 7.500.000 en hèt aantal inlagen nam met pre cies 100 toe tot het aantal van 4596. Ijsbaan opengesteld Naar wij vernemen is de ijsbaan van de Zierikzeese IJsvereniging he den (maandag)middag opengesteld, uitsluitend voor leden. Over de duur van de openstelling van de baan kan uiteraard nu nog weinig worden gezegd omdat dit in de eerste plaats afhankelijk as van de vorst. Volgens de weerberichten van hedenmorgen zou echter dooi te verwachten zijn. Inzake openstelling van de baan kan men zich intussen steeds informeren door het zich in verbinding stellen met telefoonnum mer (01110> 2255. Oud-Zierikzeeënaar jubileert in Goes Op 12 januari a.s. hoopt de heer I. Nieskens, tot voor kort woonachtig te Zierikzee, thans te Goes, de dag te herdenken waarop hij 25 jaar ge leden in dienst kwam bij het Ge meentelijk Gasbedrijf te Zierikzee. In verband met de toetreding van het Gemeentelijk Gasbedrijf tot de N.V. Zeeuwsche Gasmaatschappij werd de heer Nieskens overgeplaatst naar Goes, waar het hoofdkantoor der administratie is gevestigd. De jubilerende oud-Zierikzeeënaar is sedert 28 februari 1966 te Goes werk zaam als plaatsvervangend chef van de afdeling inkoop. Op 12 januari zal 's morgens een huldiging plaatsvin den, waarbij het de heer Nieskens zeker niet aan belangstelling zal ont breken Piijs in voetbaltoto Eén van de deelnemers aan de sporttoto via de voetbalvereniging „Zierikzee" startte het nieuwe jaar goed. Op zijn totoformulier nr. 26 (Engelse wedstrijden!) kruiste hij de eerste negen wedstrijden juist aan waardoor hij met 52 andere deelne mers in Nederland in aanmerking kwam voor f 35.294,85, oftewel f 666. Lezing Ver. van Rechtz. Hervormden De Vereniging van Rechtzinnig Hervormden belegt a.s. woensdag avond een bijeenkomst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, waar als spreker hoopt op te treden ds. H. S. J. Kalf, Ned. Herv. predikant te Bennebroek met als onderwerp „De engelen, bestaan ze?" Alle belang stellenden zijn hartelijk welkom. OOSTERLAND Schaatsen op schoolplein van de o.l. school te Burgh De ijsbaan Door de buitengewoon vele regens der laatste maanden bleek het dit maal niet nodig water te pompen op de enkele jaren geleden aangelegde ijsbaan achter de bejaardenwoningen alhier. Het was zelfs nog bijna nodig water af te laten, omdat men vreesde dat de dammen het zouden begeven. Een bewijs dat de aangelegde baan nu goed waterhoudend is door de laag aangebrachte plastiek onder de bodem. Vorig jaar had men nog geen succes met de door de Ned. Heide maatschappij aangelegde baan, want toen men er water inpompte bleken de nog vers aangelegde walletjes het water niet tegen te kunnen houden. Nu de vorst is ingevallen komt er een mooie ijsbaan te voorschijn door 'net zoete water, en reeds was het ijs zo sterk dat er al enige kinderen opliepen. Door de geringe diepte is hier weinig gevaar aan verbondeij. Wanneer de vorst nog enige tijd Aan houdt, en daar ziet het naar, zal er spoedig gebruik van de baan kunnen worden gemaakt, door de schaats liefhebbers. Zoals bekend werd voor dien schaats gereden op de vijvers op het voormalige jaoht slot „Het Hee renhof", waar door de ijsvereniging ook wedstrijden werden georgani seerd. Oranje-bal in „Conferentiekamer" De activiteiten, welke onder aus piciën van de plaatselijke Oranje vereniging alhier zullen plaats heb ben op dinsdag a.s. ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prin ses Margriet met de heer mr. P. van Vollenhoven zullen worden beperkt tot een Oranje-bal in de Conferen tiekamer met medewerking van de band Van Almkerk-van den Berge, die aanvangt om half acht 's avonds. Op de dag zullen de schoolkinderen worden getracteerd. HAAMSTEDE BURGH Vergaderingen Dinsdagavond vergadert de N.F.O., afd. Schouwen, samen met de ver. van oud-leerlingen „Pomona" in ho tel Bom. Na een kort huishoudelijk gedeelte zal de heer H. J. Mander- sloot, verbonden aan het R.T.C. in Goes, een lezing houden over de ziekte- en onkruidbestrijding in de fruitteelt. Een belangrijk onderwerp dat elk jaar weer met grote aandacht wordt beluisterd, omdat er financi eel voordeel in zit. Vrijdagavond in hotel „Het wapen van Burgh" de jaarlijkse feestavond der sportvereniging D.F.S. Op het programma staat het optreden der toneelgroep „De Hutspot" met een twee-bedrij ven-klucht „Een raar stelletje mensen" en een voorstelling der juniorenafdeling, eveneens in een klucht, getiteld „Lui van stan ding". Na afloop is er een groot bal. WESTERSCHOUWEN Zielental nam toe met 59 Het zielental van de gemeente Westerschou wen nam in het afgelo pen jaar toe met 59. Op 31 december 1965 bedroeg het aantal ingezetenen 4058 (2052 mannen en 2006 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 67 (34 m. en 33 vr.) en door vestiging met 273 (131 m. en 142 vr.); het verminderde door overlij den met 51 (25 m. en 26 vr.) en door vertrek met 163 (72 m. en 91 vr.). Op 31 december 1966 bedroeg het inwo nertal dus 4117 (2086 m. en 2031 vr.). Er werden 37 huwelijken voltrok ken. er werden geen echtscheidingen ingeschreven. SCHARENDIJKE De heer D. D. Jumelet, adj. com mies ter secretarie van de gemeente Middenschouwen, is benoemd tot commies ter secretarie, afd. algeme ne zaken, van de gemeente Olst. Start verkeeiscursus De verkeerscursus van het Ver bond voor Veilig Verkeer afd. Schou wen start donderdagavond 12 janu ari a.s. in het Ger. Jeugdgebouw te Scharendijke. Een redelijk aantal deelnemers heeft zich reeds gemeld, doch verwacht wordt, dat dit aantal nog zal toenemen. BROUWERSHAVEN Cursus „Veilig Verkeer" Het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Brouwershaven gaat even als dat in andere plaatsen op Schou- wen-Duiveland geschiedt een ver keerscursus organiseren. In een huis aan huis circulaire wijst het bestuur de inwoners er op dat per 1 januari 1967 de verkeerswetgeving in niet on belangrijke mate is gewijzigd. Wan neer men als voetganger, fietser, bromfietser of automobilist straks niet op de hoogte is van de vele ver anderingen kan één verkeerde han deling in het steeds drukker worden de vei'keer tot grote gevolgen aanlei ding geven. De cursus omvat 6 lessen en een schriftelijk examen. Wanneer iemand examenvrees heeft, aldus vervolgt de circulaire, dan behoeft dit geen beletsel te betekenen voor het deelnemen aan deze cursus. Het is de bedoeling van het afde lingsbestuur de cursist voor te lich ten over zijn gedrag in het verkeer, opdat bereikt zal worden dat het ontstellend aantal verkeersongeval len wordt teruggebracht. De cursus, welke wordt gedoceerd door de opperwachtmeester der Rijkspolitie de heer M. v. d. Vlugt, zal starten op donderdag 19 januari a.s. in hotel Ringelberg. Spoedige op gave bij de bestuursleden tot en met 10 januari is dringend gewenst. NOORDGOUWE Opening voedingsmarkt Na een ingrijpende verbouwing zal morgen (dinsdag) de opening plaats vinden van de voedingsmarkt van de heer C. Quist aan de Brouwerijstraat alhier. OUWERKERK Jaarvergadering muziekvereniging „Nu mei Hope' „Op Drift" treedt op voor Cult. Vereniging De toneelvereniging Op Drift" uit Renesse zal voor de Culturele Vere niging „Ouwerkerk" optreden op vrijdag 13 januari a.s. in het Dorps huis. Ter gelegenheid van het huwe lijk van H.K.H. prinses Margriet en mr. Pieter van Vcllenhoven zal de Oranjevereniging „Prinses Beatrix" tijdens het bal enkele leuke attracties verzorgen, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Zo maar een veearts". „Hemava"-collecte De opbrengst van de collecte voor HeMaVa bedroeg f 40,79. SIRJANSLAND Kookcursus Door de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande die op verschillende plaatsen op het eiland diverse cursussen organiseert, zal alhier een kookcursus worden gege ven. De eerste avond is vastgesteld op viijdag 13 januari a.s. Schaatsen begonnen Op de uitgestrèkte plassen in het Dijkwater werd het week-end door jong en oud reeds volop geschaatst. Het ijs is van uitstekende kwaliteit, terwijl het winterzonnetje aan het geheel een fleurig gezicht gaf. a Duikers hebben zaterdag uit een met ijs bedekt meer bij de stad Co lumbus, in de Amerikaanse staat Ohio, een auto opgetakeld met de stoffelijke resten van een vrouw en vijf kinderen, die al sinds dinsdag worden vermist. Er moeten nog drie kinderen in de wagen hebben geze ten. De auto was van een brug gere den. BRUINISSE, 7-1. Donderdagavond hield de muziekvereniging „Nu mei Hope" de jaarvergadering onder leiding van de voorzitter de heer J. van der Have. Deze sprak een kort openings- en welkomstwoord, waar na de secretaris de heer H. J. Hage een zeer uitgebreid jaarverslag voor las. De vereniging telt thans 20 wer kende en 4 rustende leden. De drumband bestaat uit 15 leerlingen. Er zijn 12 leerlingen in opleiding, hiermede belast zich de heer G. van der Weele. In het kader van de uitwisselings concerten speelden te Bruinisse in de muziektent zes gezelschappen uit an dere gemeenten, twee keer ging de Zondag zijn opnieuw vuurgevech ten aan de grens tussen Syrië en Is raël uitgebroken. Van weerskanten werd gedurende anderhalf uur ge schoten. Amerikaans vliegtuig verongelukt - 7 doden ANAPOLIS, Maryland, 8-1. Een tweemotorig „Neptune"-verken- ningsvliegtuig van de Amerikaanse marine is zondag op 25 km ten oos ten van Washington verongelukt Ze ven van de negen inzittenden zijn door, de twee andere worden vermist. Twee wandelende meisjes door auto overreden DEN HAAG, 8-1. Zondag is in het begin van de avond zijn twee meis jes, de 13-jarige E. Loonen en de 14- jarige E. van Berlo, beiden uit het kerkdorp Leunen (gem. Venray) die op de Steegsepeelweg in hun dorp liepen te wandelen, door een perso nenauto overreden. De meisjes wa ren op slag dood. De personenauto werd bestuurd door een dorpsgenoot van de meisjes, die hen in het sche merdonker te laat had opgemerkt. Insluiper stal ruim tien mille AMSTERDAM, 7-1. De Amster- damse politie heeft zaterdagmiddag de 26-jarige verzekeringsagent G. B. uit de hoofdstad gearresteerd, die op heterdaad werd betrapt bij een in sluiping. De man, die al meer met de politie in aanraking is geweest wordt er van verdacht zich aan enige tien tallen insluipingen in Amsterdam, vooral in West schuldig te hebben gemaakt, waarbij hij volgens de re cherche aan geld voor meer dan 10 duizend gulden zou hebben gestolen. Tractor kantelt: Landbouwer verongelukt DUSSÊN, 7-1. Op de ruilverkave- lingsweg in Ruttesteeg (gem. Dus- si)ens zaterdagmiddag de 27-jarige landbouwer P. J. van Kleef uit Dus- sen verongelukt. Toen hij meteen landbouwtrekker aan de kant van de besneeuwde weg reed, raakte de trekker met een van de wielen in de berm. Het voertuig kantelde en kwam bovenop de man terecht. Hij was op slag dood. Een twaalfjarig jongetje, dat met de landbouwer meereed, kon tijdig van de tractor afspringen. WILDERVANK, 8-1. De Veendam- vier beatgroep „Tenleq" heeft zater dag in de zaal van hotel De Neder landen 15 uren aan een stuk beat- muziek ten gehore gebracht. De groep pretendeert hiermede het Europees record, dat met 13 uren op naam van een Leeuwarder beatgroep zou staan, te hebben veroverd. De beatgroep Tenleq die in het noorden vooral bij de jongeren een grote po pulariteit geniet bestaat uit vijf jon gelui. Drie hunner studeren en twee hebben een betrekking. Zij bestaat nu ongeveer anderhalf jaar. KERKNIEUWS DE BIJBEL VATICAANSTAD, 7-1. Rooms-ka- tholieke en protestantse bijbeldes kundigen hebben verklaard, dat men op korte termijn praktische stappen kan nemen om te komen tot een ge meenschappelijke bijbel. Op een bijeenkomst in Vaticaan stad die woensdag begon heeft kar dinaal Bea, het hoofd van het Vati caanse secretariaat voor de eenheid onder de christenen, verklaard dat „men op de drempel staat van een grootse onderneming". Vertegen woordigers van de twee richtingen verkennen de mogelijkheden tot sa menwerking bij het vertalen en ver spreiden van de bijbel. vereniging zelf op reis voor een uit- wisselingsconcert. Het weer werkte de meeste zaterdagen niet mee. In 1967 zullen twee werkende le den hun militaire dienstplicht moe ten gaan vervullen, te weten de he ren L. Okkerse en A. van den Berge, de laatste is ook instructeur van de drumband. De vereniging telt 84 donateurs. Een gebeurtenis van betekenis was ook het feit dat vier leden van de vereniging een zilveren medaille ontvingen verleend wegens meer dan 40-jarig lidmaatschap (de medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau). De heren H. J. Hage en M. Dorst werden als bestuursleden herkozen. De heer L. van Strien wenste geen herkiezing. In zijn plaats werd ge kozen de heer A. Oosterboer, waar mee nu ook de drumband in het bestuur vertegen woord igd is. Op dinsdagavond 10 januari zal ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Margriet een muzikale rondgang door het dorp worden ge maakt. De bazar waarvan reeds sprake was in het najaar van 1966 zal nu najaar '67 worden gehouden. DODELIJKE ONGELUKKEN NIJKERK. De 72-jarige J. W. de Vries uit Nijkerk is zondagmiddag om het leven gekomen bij een ver keersongeval op de weg tussen Nes en Nijkerk. Hij liep op deze weg te wandelen en begon plotseling over te steken, juist toen hem een perso nenauto achterop kwam. BORNE. De 14-jarige L. G. Kolner uit Bome is zondag in de namiddag om het leven gekomen, toen hij op de fiets, met zijn negenjarig zusje achterop, de rijksweg in Borne wil de oversteken en daarbij door een personenauto werd aangereden. Zijn zusje werd levensgevaarlijk gewond. DOESBURG. Zaterdag tegen mid dernacht is op de Doesburgseweg te Angerlo een op de weg lopende voet ganger, de 18-jarige J. Schierboom uit Doesburg, door een bromfiets aangereden. De jongeman werd de volgende dag naar het ziekenhuis in Nijmegen overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De brom fietsbestuurder werd gewond. SPORTBERICHTEN Miorocompetitie SDKB Brouwershaven-W.I.K. 2-2 De puntenverdeling gaf de krachts verhouding in het veld vrij goed weer. Brouwershaven kreeg de eer ste goede scoringskansen waaruit een hiervan Tonny van Beveren haar club de leiding wist te geven (1-0). De groen-witten lieten zich door deze achterstand evenwel geenszins ont moedigen. Na enige vergeefse pogin gen slaagde Adrie Verhage erin de balans weer in evenweiht te brengen (1-1). Na de vak ver wisseling wist To ny Hart zelfs met een verrassend schot WIK de leiding te geven (1-2) met welke stand ook de le helft werd afgesloten. Na de hervatting slaagde de club uit Kerkwerve er lange tijd in haar kleine voorsprong te behouden. Kort voor tijd gelukte het Huib van der Weele toch nog de gelijkmaker in de korf te deponeren (2-2). D.F.S.-Dosko 6-0 Het heeft DFS in deze ontmoeting niet veel moeite gekost om beide puntjes op Dosko, dat zich ondanks haar tekortkomingen dapper weerde te bemachtigen. Janny van der Have en Joop Hanse zorgden er voor dat DFS de eerste helft met een 2-0 voorsprong kon afsluiten. In de 2e helft werd het door Adrie van der Weele "3-0 waarna Willy van der Weele voor 4-0 zorgde. In de begin opstelling wisten Janny van der Ha ve en Joop Hanse nog ieder eenmaal de korf te doorboren, waarmee zij de eindstand op 6-0 bracht. W.I.K.-S.K.N.W.K. 3-0 Op overtuigende wijze is WIK er in deze ontmoeting in geslaagd op de Ni eu werker kers revanche le ne men voor de 3-2 nederlaag welke zij in het eerste treffen te slikken had den gekregen. Vooral het tempo lag bij SKNWK bijzonder laag waardoor in hun aanvallen elk element van verrassing ontbrak. Piet Berrevoets gaf met een uitstekend schot WIK de leiding (1-0) welke voorsprong nog in de le helft door Adrie Verhage tot 2-0 werd opgevoerd. De strijd werd na de hervatting door Rinus Kloet definitief beslist toen hij de voor sprong opvoerde tot 3-0. Wat of SK NWK hierna nog ondernam, zij slaagden er niet in nog wijziging in de stand te brengen. BURGH, 7-1. De leerlingen der o.l.-school te Burgh kregen vrijdagavond een helder ogenblik. Toen de weerberichten over een flinke nachtvorst spraken, was hun plan gemaakt en met emmers water werd de school- speelplaats met een laagje water bedekt. Zaterdagmorgen kondigde een groot gejuich aan dat hun pogingen geslaagd waren. Inderdaad was het mogelijk om zich op de grillig gevormde ijskorst voort te bewegen en dat was juist het doel van de jongelui. Op schaatsen en sleden hebben ze zich deze vrije dag heerlijk vermaakt. tor. m«tat TooNota itoo.o's 12. Nieuwsgierig volgde Aram de oude man, doch hij kon niet nalaten te vragen: „Maar waarom heeft men hem dan thans het masker afgenomen? Wie is die Wang en wat heeft hij voor duistere bedoelin gen?" Dc grijsaard wendde het hoofd om cn zei: „Uw vragen zijn als de vogels boven hel graanveld. Ook zij zoeken steeds meer. Weet dan, o vreemdeling, dat vele jaren na de dood van Kwanlai een legende ont stond, dat zo ooit een vorst het grafgewelf zou ontdekken en het porseleinen masker zou dragen, een nieuwe tijd van grote voor spoed en rijkdom voor het land zou aan breken. En Wang? Wang Ho is de opperste legeraanvoerder en een invloedrijk man san het hof. doch wat zijn bedoelingen zijn? Gij hebt het juiste woord gebruikt, vreem deling. Zij zijn duister, evenals dit gewelf, dat wij thans spoedig zullen verlaten...." Met deze woorden bukte de grijsaard zich en zijn vingers beroerden een kleine on effenheid in de vloer. Aram, die was blij ven staan, zag hoe een gedeelte van de rotswand geruisloos opzij schoof, zodat een donkere opening zichtbaar werd. Zonder de minste aarzeling verdween de kluize naar in het gat en uit de duisternis klonk zijn stem Aram tegemoet: „Volg mij, vreemdeling. Spoedig zullen wij de buiten lucht inademen". 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2