Afzet van peulvruchten gaat niet zo vlot Produktiebeperking bij Philips STREEKNIEUWS I bij De vaderlandse economie Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 0 januari 1967 Nr. 197: Ondanks gouden erwt DEN HAAG, 5-1. Met de afzet van peulvruchten gaat het niet zo best, maar er wordt ai goud tegen aan gegooid om daar verbetering In te brengen. Dat is tenminste in Schcondijke in Zeeuws-Vlaanderen gebeurd. Ook weer niet te veel goud: niet meer dan een gouden erwt. Schoondijke beleefde peulvruch- tendagen. Boeren en andere geïnte resseerden konden er een elektroni sche sorteermachine voor bruine bo nen zien. Huishoudschoolleerlingen en plattelandsvrouwen vernamen er de uitslag van de peuivruchtenkook- wedstrijd, waar zij zich de afgelo pen dagen zo voor hebben ingespan nen. Hoofdprijs de gouden erwt, de kleinste prijs die ooit in Nederland werd uitgereikt, zegt men. De eigen stichting, die de Nederlandse land en tuinbouw er sinds enkele jaren voor zijn public relations op na houdt schijnt aan dit zoeken van het spec taculaire in het kleine niet geheel vreemd te zijn. Mevrouw De Nijs uit Kloosterzan- de heeft sinds half vijf donderdag middag het gouden kleinood in haar bezit. De jury savoureerde en loof de als met één mond haar Mexi caanse bonenschotel. De gouden erwt heeft weer een straaltje hoop gebracht in de har ten der bestuursleden van het Pro- duktschap voor Granen, Zaden en Peul vruchten, die in hun vergade ring van vandaag (vrijdag) met nog al sombere feiten geconfronteerd werden. In oktober en november van het afgelopen jaar lagen de prijzen, die de telers voor hun peulvruchten konden maken, een stuk lager dan een jaar tevoren. Voor capucijners b. Scheepvaartberichten Aagtekerk, 5-1 rede Bangkok. Esso Amsterdam, 5-1 van Halifax naar Aruba. Geaststar, pass. 5-1 Azoren naar Preston. Maasdam, 5-1 van Los Angeles naar Aeapulco. Tjipanas, 6-1 te Durban verwacht. De Australische machinist Stan ley Dixon heeft donderdag meer dan drie uur in de kabine van de loco motief van een goederentrein gele gen - na een botsing met een trein die door zijn broer Brian werd be stuurd. Stijgende Amerikaanse verliezen in Vietnam WASHINGTON, 5-1. Het Ameri- kaanse departement van defensie heeft donderdag meegeleeld, dat er in Vietnam vorig jaar driemaal zo veel Amerikanen zijn gesneuveld als in de vijf voorgaande jaren samen. Volgens het Pentagon zijn het vo rig jaar 5008 Amerikanen gedood en 30093 gewond. Waarmee de totale verliezen vanaf 1 januari 1961 op 6664 gesneuvelden en 37738 gewon den zijn gekomen. Society-scheiding in Engeland LONDEN, 5-1. Het hooggerechtshof in Londen heeft donderdag de ont vangst bevestigd van lady Hare- woods verzoek om echtscheiding van de graaf van Harewood wegens over spel van haar echtgenoot. Lady Harewood heeft het recht het hof te verzoeken een datum voor be handeling van de zaak vast te stellen. Lord Harewood heeft reeds ver klaard dat hij zich niet tegen de eis tot echtscheiding zal verzetten en dat hij, zodra de scheiding wettig is, in het huwelijk zal treden met de 38- jarige Australische Patricia Tuck- well. Voor 40 jaar.... ZIERIKZEE. In de Concertzaal bracht het Groot Toneelte Am sterdam „Yoshiwara", een Chinees liefdesdrama, in drie bedrijven. SEROOSKERKE. De Rode Kruis- collecte alhier bracht f 6,29 op. ZIERIKZEE. Vijf en zestig nieu we leden hebben zich aangemeld voor „Algemene Ontwikkelingzo dat het voortbestaan der vereniging is gewaarborgd. RENESSE. De telersvereniging Noord- en Westelijk Schouwen" startte met een cursus fruitteelt. BRUINISSE. Negen en vijftig le den bezochten de vergadering van de Bond van Varkenshouders Onder linge Hulp". DREISCHOR. Voor de komende avondschool hebben zich 34 leerlin gen opgegeven. ZIERIKZEE. De toneelvereniging „Het Zierikzeesch Dilettantentoneel" nam het stuk „Z.B.B.H.H." in studie. HAAMSTEDE. De chr. meisjesver eniging Trifenaorganiseerde een bazar ten bate van het orgelfonds. ZIERIKZEE. Onder leiding van Kees Pruis, organiseerde de vereni ging D.O.Keen gemaskerd bal. RENESSE. Onder leiding van de heer M. Jonker gaf de zangvereni ging „V.Z.O.S" een geslaagde uit voering. ZIERIKZEE. De toneelvereniging Semper Crescendo'' nam het stuk „Als je nog een moeder hebt" in stu die. ZIERIKZEE. De vereniging „On derling Kunstgenot" organiseerde een cabaretvoorstelling in „Concor dia". v. t 66,45 per honderd kg. In novem ber 1966 tegen f 77,30 in november 1Ö65; voor bruine bonen f 98.05 in november 1966 tegen f 109,15 in no vember 1965. De export in de periode juli tot en met september 1966 was maar 7370 ton, ter waarde van f 4.9 miljoen, tegen 11.275 ton ter waarde van f 6,4 miljoen in dezelfde perio de een jaar eerder. Trieotagebedrijf in moeilijkheden ROERMOND, 5-1. De arrondisse mentsrechtbank te Roermond heeft donderdagmiddag een voorlopige surseance van betaling verleend aan de N.V. Tricotagefabrieken Frans Beeren en Zonen te Weert, nadat dinsdagmorgen door de directie een verzoek daartoe was ingediend. De definitieve behandeling van de aan vrage zal plaatsvinden op 13 april a.s. Zoals bekend verkeert de N.V. Tri cotagefabrieken Frans Beeren en Zonen, als ook de dochteronderne ming de handelsonderneming Bee ren N.V. in grote liquiditeitsmoeilijk- heden. EEN 105-JARIGE den' BOSCH, 5-1. De oudste in- woonster van Den Bosch en waar schijnlijk de oudste religieuze van Nederland, zuster Basilisa (Helena Heister) van de congregatie van de J.M.J., heeft donderdag in het Sint Ignatiusklooster aan de Postelstraat te 's-Hertogenbosch haar 105 de ver jaardag gevierd. Zuster Basilissa, die nog een uitstekende gezondheid geniet, heeft van haar 83-jarige kloosterleven er 60 in de missie in Indonesië doorgebracht. EINDHOVEN, 5-1. Na de bespre king, die de leiding van het Philips- concern met de betrokken vakbon den heeft gehad, heeft de onderne ming meegedeeld, dat zij de arbeids inspectie toestemming heeft gevraagd om in haar hoofdindustriegroep licht behorende bedrijven te Deurne, Maarheeze, Oss en Roosendaal, als mede in haar condensatorenfabriek te Zwolle, vanaf 23 januari 1967 ge durende enige maanden korter te werken. Het doel van deze werktijd verkorting is, door tijdelijke verla ging van het produktieniveau, een aanpassing van de voorraden te be reiken. Er zal één dag per week niet worden gewerkt; in Zwolle dooreen beperkt aantal werknemers twee da gen niet. Het verkort werken heeft betrekking op 2.275 van de 4700 per soneelsleden in deze bedrijven. De maatregelen zijn besproken met de vakorganisaties en met de onderne mingsraden. Het personeel is inmid dels ingelicht. Philips is van plan de uitkeringen krachtens de werkloosheidswet aan te vullen tot het normale inkomen van de werknemers. Aan de be drijfsvereniging is hiervoor toestem ming gevraagd. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1966 Geboren: 2. Pieternella Johanna, d. van A. M. Stoutjesdijk en C. W. Stoutjesdijk (Noordgouwe)27. Yvon ne Odette, d. van S. M. W. de Korte en C. A. Slager (Brouwershaven). Overleden: 5. Willem Kommer, wedn. van P. Hage (Dreischor) (te Zierikzee overleden). Gehuwd: 9. Rombout P. Ermen, 28 jr. {Rotterdam) en Adriana A. Nuij- ens, 16 jr. (Dreischor); 16. Marinus de Boer, 23 jr. (Brouwershaven) en Werna Kristalijn, 21 jr. (Brouwers haven); 21. Stoffel M. van de Velde, 33 jr. (Zonnemaire) en Johanna K. de Waaij, 22 jr. (Dreischor); 22. An- dries M. van Tol, 25 jr. (Boskoop) en Jannij M. Wagemaker, 21 jr. (Drei schor); 23. Cornelis P. van den Berge, 25 jr. (Oosterland) en Adriana J. van der Werf, 21 jr. (Noordgouwe); 27. Jan M. van den Bos, 23 jr. (Drei schor) en Jacoba C. Goossens, 19 jr. (Zierikzee); 29. Johannes J. Geelhoed 23 jr. (Noordgouwe) en Jannij L. Quist, 20 jr. (Noordgouwe); 30. Jacob W. Kristelijn, 21 jr. (Zonnemaire) en Maria J. van Felius, 19 jr. (Zonne maire). Ingekomen: 17. nov. D. Fonteine en gezin (Brouwershaven) van Centr. Bev. Reg.; 6 dec. A. Groot (Brou wershaven) van Hoensbroek; 9. P. Fluijt en gezin (Brouwershaven) van Bruinisse; 9. J. Dekker-Kodde (Zon nemaire) van Valkenisse; 9. J. Dek ker (Zonnemaire) van Mariekerke; 14. J. P. Boersma (Brouwershaven) van Wedde; 15. W. A. van Beveren (Brouwershaven) van Zierikzee; 30. N. W. Pankow (Noordgouwe) van Duiveland; 30. J. C. v. d. Bos-Goos- sens (Dreischor) van Zierikzee; 30. I. C. Hilleman (Noordgouwe) van Zierikzee; 30. G. L. Nieuwendijk (Noordgouwe) van Zierikzee. Vertrokken: 8. A. C. H. Wurth (Brouwershaven) naar Zierikzee; 12. N. Vertregt en echtg. (Brouwersha ven) naar Breskens; 12. E. Vertregt (Brouwershaven) naar Westerschou- wen; 12. C. M. van Rhee (Zonnemai re) naar Amersfoort; 15. A. C. van Mourik en echtg. (Noordgouwe) naar Westerschouwen; 15. L. M. A. Moer- mond (Dreischor) naar Rotterdam; 22. J. M. van Tol-Wagemaker (Drei schor) naar Boskoop; 23. A. J. v d.. Berge-v. d. Werf (Noordgouwe) naar Duiveland; 28. N. H. Verjaal (Drei schor) naar Schiedam; 29. T. Broek hoven (Dreischor) naar Kortgene. MIDDENSCHOUWEN Loop der bevolking in 1966 Het zielental van de gemeente Mid- denschouwen nam in het afgelopen jaar toe met 9. Op 31 december 1965 bedroeg het aantal ingezetenen 2110 (1129 m. en 981 vr.). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 49 (19 m. en 30 vr.) en door vestiging met 79 (39 m. en 40 vr.); het verminder de door overlijden met 11 (10 m. en 1 vr.) en door vertrek met 108 (53 m. en 55 vr.). Op 31 december 1966 be droeg het inwonertal dus 2119 (1124 m. en 995 vr.). Er werden 15 huwelijken voltrok ken. BRUINISSE Woonark in moeilijkheden Een woonark van de fa. Van Hat- tum Blankevoort, eigenaar ir. Van Hassel, is in het Slaak in. zinkende toestand geraakt. De ark werd - op weg naar Arnemuiden - gesleept door de sleepboot „Broedertrouw" (kapitein De Boer te Dordrecht). Te laat ontdekte men dat de ark via een uitlaat van het toilet water maakte. Het schip kon op de Krammerplaat worden neergezet, dwars voor de Oostkophaven. De Bru 9 deed po gingen een deel van de kostbare in boedel te redden. Veel echter bleek door het water te zijn aangetast. Thailandse vrijwilligers naar Vietnam BANGKOK, 6-1. Thailand zal een contingent van duizend vrijwil ligers naar Zuid-iVetnam sturen, heeft premier Thanom Kittikatsjorn vanochtend meegedeeld. Het zijn re servisten die behoren tot de artille rie, de pantsertroepen, de geneeskun dige dienst en de intendance. De werkeloosheid in Drenthe ASSEN, 6-1. De arbeidsreserve in Drenthe nam in december 1966 met 2388 toe, zodat er aan het eind van het vorig jaar in totaal 6721 werklozen waren. In vergelijking met eind december 1965 is de ge registreerde arbeidsreserve met 2343 personen gestegen. De voornaamste oorzaak hiervan is dat de werkgelegenheid in de bouwnijverheid aanzienlijk is afge nomen, waradoor ook de uitgaande pendel naar andere provincies en naar Duitsland daalde. In Emmen en Coevorden was de toeneming van de werkloosheid het grootst. In deze beide districten staat ongeveer de helft van de totale pro vinciale arbeidsreserve geregisteerd. Emmen telde in december 3025 werk lozen (in november was dit 1962) en Coevorden 648 (in november 486). In percentages uitgedrukt heeft Emmen thans een werkloosheidscijfer van 14 procent en Coevorden 12,7 pi'ocent. Het landelijk gemiddelde bedraagt 2,8 procent. Assen telde eind decem ber 1042 werklozen, hetgeen met no vember een vermeerdering beteken de van 460 personen. Bijeenkomst oud-verzetstrijders UTRECHT, 6-1. Voor dc tweede keer zal de organisatie van gepen sioneerde oud-verzetstrijders en na gelaten betrekkingen van weduvven van verzetsstrijders een landelijke bijeenkomst houden. De tweede bij eenkomst wordt gehouden op dins dag 17 januari in het jaarbeursge bouw te Utrecht. Problemen, die de oudverzetsstrij ders hebben zijn onder meer de ach terstand der pensioenen. Verder wil len zij een verhoging van de laag ste grondslag, die thans 2345 gulden per jaar bedraagt, een verbetering van het. buitengewoon pensioen van de weduwen en een verbetering van het vaststellen van het causaal ver band tussen invaliditeit enerzijds en deelname aan het verzet anderzijds. In het kamerdebat van 18 maart 1966 heeft de toenmalige staatssecretaris, de heer C. Egas meegedeeld, dat met ingang van 1 januari van dit jaar verschillende verbeteringen zouden worden gestand gedaan. Bij de verzetsstrijders heerst nogal wat ongerustheid over de vraag of deze verbeteringen straks echter met te rugwerkende kracht tot 1 januari zullen ingaan Zo rond de jaarwisseling dwarrelen er altijd wel oude foto's op het re- daktiebureau. Aan publicatie van bo venstaande kwamen we nog niet toe, maar het loont wel. Het is een mooi antiek plaatje van Oosterland, vooral geschikt om te bewijzen hoe weer galoos fraai dit dorp vroeger in het groen zat. ADVERTENTIE "VVoninginrichting- stofl'eerderij 1 H. DE VLIEGER Mcelstraat 21 - Zierikzee voor vakkundig x werk DIVERSE BERICHTEN a De zes grotonderzoekers, die in een onderaards gebied bij Annecy werden vermist, zijn woensdagoch tend naar boven gekomen. a De Zuidslavische vice-premier Boris Krajger is woensdag bij Srem- ska Mitrovica, ten westen van Bel grado, met zijn auto geslipt. Krajger kwam hierbij om het leven. DEN HAAG. Minister Luns heeft vanochtend de ambassadeur der Verenigde Staten, de heer Tyler, ont vangen. Aangenomen kan worden, dat de kwestie-Vietnam besproken is APELDOORN Cp 16-jarige leef tijd is in het Juliana-ziekenhuis in Apeldoorn overleden J. Diekman uit Apeldoorn, die vorige week vrijdag bij een auto-ongeluk op de Hoender- loseweg te Ugchelen zwaar werd ge wond. HEERLEN. Het bestuur van het „actiecomité der werklozen in Lim burg" heeft aan de regering een pro testnota aangeboden waarin wordt geprotesteerd tegen de regering in verband met de grote werkloosheid in Limburg. DEN HAAG. Zonder hoofdelijke stemming heeft de Tweede Kamer goedkeuring gehecht aan de begro ting van het departement van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. In de Amerikaanse plaats Shrews bury is donderdag een vliegtuig neergestort dat een verbinding on derhield tussen de buitenwijken van New York en de vliegvelden van de stad. Negen inzittenden kwamen om. n Van officiële Russische zijde ds woensdag een bericht van radio-Bel grado tegengesproken, als zouden zich onlangs aan de Russisch-Chi nese grens hevige incidenten hebben voorgedaan. b Mary Garden, een beroemde Schotse operazangeres uit de jaren na de eeuwwende, is dinsdag op 89- jarige leeftijd in een plaatsje bij Aberdeen overleden. Volgens een officieel communi qué, uitgegeven door de Portugese overheid, hebben op 25 december in Agola bij een treffen tussen de op standelingen en het garnizoen van de stad Teixeira de Soesa 243 rebellen het leven gelaten. UTRECHT. De trein van Uitgeest naar Beverwijk is vanmorgen om half zeven bij Uitgeest op een wissel met één as ontspoord. De oorzaak is nog niet bekend. Veel doden ij busongeluk MANILLA, 6-1. In de Philippijn- se provincie Cavite, 50 km ten zuiden van Manilla, zijn twee autobussen met elkaar in botsing gekomen en in een 30 meter diep ravijn gestort. Ze ker 40 passagiers, onder wie veel vrouwen en kinderen, hebben hier bij bet leven verloren. Er zaten meer dan honderd mensen in de twee bus sen. Veel van de overlevenden zijn ernstig gewond. De ene bus reed de andere van achteren aan doordat de remmen weigerden. DEN HAAG, 6-1. Opvallend noem de vanechtend de voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, drs. J. W. de Pous, de overeenkomst van de driejarige periode 1964 tot en met 1966 met de periode 1955 tot en met 1957. Het economisch proces ver kopt thans naar het schijnt even wel met minder grote schokken. Oud-minister De Pous zei dit in zijn nieuwjaarsrede voor leden en geno digden van de S.E.R. Hij merkte in de loop van zijn zeer uitvoerige toespraak o.m. op dat de overbesteding in l&55-'57 van overheersend conjuncturele aard is geweest vermoedelijk. De meer ge leidelijke verslechtering van de be talingsbalans en het regelmatige r patroon in het verloop van middelen en oesieamgen in de achter ons lig gende drie jaren deen vermoeden dat meer structurele factoren hun in vloed hebben laten gelden. De vergelijking met de jaren 1955- '57 moge ons enerzijds behoeden voor paniekachtige reacties, voor het op roepen van depressie-spookbeelden, voor het treffen van beperkende maatregelen, maar de hardnekkig heid der overbesteding en de helling van de inflatie-spiraal die de jaren 1964-'66 kenmerken mogen ons an derzijds behoeden voor een te licht vaardig optimisme. JUBILEUMJAAR Romeinse bodemvondst VOOR SPAARBANKEN AMSTERDAM. 5-1. De bonds- spaarbanken, zo blijkt uit het vak blad voor de Nederlandse spaarban ken, zijn een gedenkwaardig jaar in gegaan. In mei 1967 kunnen namelijk niet minder dan vier jubilea worden gevierd: 150 jaar bondsspaarbanken, 60 jaar Nederlandse spaarbankbond, 50 jaar vakblad en 20 jaar bij-embleem (het embleem de honing vergarende bij van de bond). Hiervan is het ander halve eeuwfeest van de eerste spaar banken in ons land veruit het be langrijkste. Plannen voor een waar dige feestviering zijn in een ver ge vorderd stadium. De kwestie-Gibraltar LONDEN, 5-1. De Britse regering heeft in een nota Spanje gewaar schuwd, dat zij dit land verantwoor delijk stelt voor eventuele acties te gen Britse vliegtuigen die gebruik maken van het vliegveld van Gibral tar, zo is donderdag van gezagheb bende zijde in Londen vernomen. Men voegde hieraan toe, dat de waarschuwing niet slaat op een of ander incident van de laatste tijd. Spanje betwist Engeland de soeve reiniteit over de landengte waarop het vliegveld ligt. Ook heeft het ge klaagd over herhaalde schendingen van het Spaanse luchtruim door Britse vliegtuigen. Geen goed portret van Johnson WASHINGTON, 5-1. Het Witte Huis heeft een portret van president Johnson, geschilderd door Peter Hurd in opdracht van het historisch genootschap van het Witte Huis, ge weigerd. Volgens de secretaresse van mevrouw Johnson was het portret te groot en was het schitterend ver lichte regeringsgebouw op het doek buiten proporties geschilderd, terwijl de plaats van de president in de com positie en de stijl niet in overeen stemming waren met de andere por tretten in het Witte Huis. Twee Nederlanders gedood in België BRUSSEL, 5-1. Twee Nederlan ders zijn donderdagmiddag om het leven gekomen en een derde werd ernstig gewond bjf een auto-ongeluk te Deurle, op de weg van Gent naar Kor tr ijk. Hun wagen slipte op de met sneeuw bedekte weg en botste tegen een vrachtauto, die uit de tegenover gestelde richting kwam. De 49-jarige mevrouw A. van den Ben-Remelink en de 29-jarige K. van de Graef, beiden uit Haarlem, zijn kort na hun overbrenging naar een ziekenhuis te Deinze overleden. De derde inzittende, een 41-jarige inwo ner van Alkmaar, die de auto be stuurde, is ernstig gewond. In aanbouw zijnde brug stortte in BRUSSEL, 5-1. Omstreeks zes uur donderdagavond is bij de Belgische plaats Gosselies de in aanbouw zijn de brug van de Waalse verkeersweg ingestort. Volgens de eerste berich ten is slechts 1 persoon licht ge wond. Het geraamte van de brug van voorgespannen beton ligt over 60 meter over de weg van Brussel naar Charleroi verspreid. Het ver keer over die weg is gestremd. Met de bouw van de brug is een jaar ge leden begonnen. HEERLEN. De Amerikaanse kolo nel Gordon Moon, chef van de Af- cent-voorEichtingsdienst, heeft be kend gemaakt dat naar schattingnog 600 tot 800 man Nederlands burger personeel zal worden geworven in verband met de NAVO-vestiging. op Walcheren MIDDELBURG, 5-1. Naar het A.N.P. van de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek in Amersfoort verneemt, is door de heer J. van den Berg van de archeo logische werkgroep Nederland een nieuwe Romeinse vindplaats op Wal cheren ontdekt, welke is gelegen op het nieuwe industrieterrein vlak ten oosten van Middelburg, In een profiel van een sedert kort gegraven rioleringssleuf trof hij vele fragmenten van romeins vaatwerk aan. De vondsten liggen in een dun ne cultuurlaag (van waarschijnlijk geringe uitgestrektheid) op het sub- boreale veen, op een diepte van on geveer 1.05 meter beneden het maai veld. Omdat nog niet al het gevon den schervenmateriaal bekeken en bestudeerd is, kon slechts een voor lopige datering worden gegeven: 2e en het begin van de 3e eeuw na Chr. Bang voor „oom agent" WEERT, 5-1. De 11-jarige Henk Alleman uit Weert heeft donderdag zijn ouders en de politie een moeilij ke dag bezorgd door van huis weg te lopen. De jongen was 's morgens om half negen met de fiets van huis naar school gegaan, waar hij echter niet aankwam. De politie, die gewaar schuwd werd, liet een opsporingsbe richt uitgaan, dat o.m. over de radio werd uitgezonden. De vader van de jongen, die beroepsmilitair is, kreeg van zijn kazerne hulp aangeboden, maar men had geen enkele aanwij zing, waar de jongen zich bevond. Donderdagavond zag een chauffeur de jongen in Eindhoven, maar hij verloor hem uit het oog. Later werd hij toch gevonden bij het station in Eindhoven. Hij zei dat hij van huis was weggelopen uit angst voor de politie. De politie had zelf ook al een vermoeden in die richting uitgespro ken. Woensdagavond was Henk Al leman namelijk bij de jeugdklas van de verkeerspolitie van Weert ge weest, omdat hij enige tijd geleden zonder achterlicht had gereden. De jongen was kennelijk erg onder de indruk geraakt van de toespraak, die daar werd gehouden, reden waarom hij de benen nam, toen hij 's mor gens naar school zou gaan. Dank vaii N.S. voor oplettendheid UTRECHT, .5-1. De heer en mevr. M. van Elderen uit Boxtel, die door hun snelle handelen een spoorweg ongeluk hebben weten te voorkomen gaan eind deze maand op uitnodiging van de Nederlandse Spoorwegen drie dagen naar de wintersport in Duits land. Het echtpaar van Elderen woont al elf jaar vlak bij de Boxtel- se overweg. Reeds vijfmaal heeft het door snel en kordaat handelen on gelukken voorkomen. Bolnes op een droogje BOLNES, 5-1. Bolnes is donder dagavond verstoken geweest van drinkwater. Om circa vijf uur - net vóór het avondeten - brak de hoofd leiding door onbekende oorzaak. Het water stroomde met duizenden liters via een gat in het wegdek in een sloot. Om de leiding in de loop van de nacht te kunnen repareren, moest de watertoevoer worden afgesloten. In de loop van de vroege ochtend kon men ~weer een glaasje water drinken. DODELIJKE ONGELUKKEN MDTDEN. In Muiden is het 5-ja rige jongetje M. J. P. Verschuren tij dens het spelen aan de Vechtkade te water geraakt en verdronken. Na drie kwartier dreggen werd het lijk je gevonden. NIEUWE NIEDORP. In Nieuwe Niedorp vond een frontale botsing plaats ten gevolge van de zware sneeuwval waarbij de 68-jarige R. van der Wal uit Wieringerwerf om het leven is gekomen. LAND- EN TUINBOUW Vcchouderübyeenkomst Z.L.M. De veehouderij commissie van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij belegt op donderdag 19 januari a.s. de jaarlijkse veehouderijbijeenkomst in restaurant „Wöhler" te Middel burg. Op het programma staan o.a. inleidingen te houden door ir. W. L. Harmsen en ir. A. J. Louwes. ST. MAARTENS BRUG. Donder dagmiddag om plus minus 13.30 uur is een kleine personenauto, bestuurd door de 69-jarige gepensioneerde G. Helgering uit Rotterdam tijdens een zware sneeuwbui geslipt en via de brede berm in het diepe Noordhol lands Kanaal gereden. WINTERSWIJK. De 70-jarige G. H. Koks uit Winterswijk is donder dagavond op de Steengroeveweg in zijn woonplaats door een auto aange reden. Hij was op slag dood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 3