Ga nooit de mist in Soekarno nauwer in de klem PONTIAC Oe «Twaalf Tweede Kamer der Staten-Generaal De salarissen an de ambtenaren Bekendmaking Grote vraag naar peren ZIF.RIKZEESC.HF. NIEUWSBODE Donderdag 5 januari 1967 Nr. 19721 BI.IK DOOR IIET WERELD Een groot militair défilé langs Soe- karno's paleis, zonder dat er enige aanleiding was voor een dergelijk vertoon, besloot in Djakarta een nieuwe fase van de ontluistering van de president. Terwijl de troepen Flitsen ilit het buitenland MADRID. De in Zwitserland wo nende schrijver Miguel Sanches Ma- zas (34) is door een rechtbank in Ma drid bij verstek veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Mazas heeft in Franse tijdschriftartikelen generaal Franco aangevallen. BONN. Bij een brand in een Do minicaner klooster bij Bonn is on der andere een speciale afdeling van het archief met werken van en over Marx aan de vlammen ten prooi ge vallen. BANGKOK. Thailand zal een ba taljon van ongeveer 1000 man naar Vietnam zenden om aan de zijde van de Zuid-Vietnamese regering te vechten. DJAKARTA. De Sowjet-Unie is bereid de levering van reserve-on derdelen aan het Indonesische leger op krediet voort te zetten ondanks het feit. dat Indonesië ook in de naaste toekomst niet in staat is om zijn enorme schuld aan Rusland te betalen. WASHINGTON. Het Witte Huis heeft met klem de geruchten tegen gesproken volgens welke president Johnson elke gedachte aan een be zoek aan Europa in het voorjaar zou hebben laten varen in verband met de internationale toestand. ROME. President Nikolai Pod- gorny van de Sowjet-Unie zal van 24 tot 31 januari een staatsbezoek aan Italië brengen, op uitnodiging van zijn ambtgenoot Saragat. Men verwacht dat de Paus het Russische staatshoofd op 29 januari in audiën tie zal ontvangen. BONN. Een vertegenwoordiger van een Amerikaanse onderneming is gearresteerd op verdenking van omkoping van een voormalige func tionaris van het Westduitse ministe rie van defensie, aldus is in Bonn bekendgemaakt. WENEN. In een Weens museum heeft men een Titiaan ontdekt. Bij het restaureren van een schilderij tje van de Italiaanse meester trof men aan de achterkant van het doek een schets aan, die de graflegging van Christus voorstelde. Volgens deskundigen is het een werk van Titiaan. MODENA. Kunstkenners in de Italiaanse stad Modena hebben mee gedeeld een schilderij te hebben ont dekt dat van Michelangelo zou kun nen zijn. MADRID. Mohammed Khider, de man die de gelden heeft beheerd van het Algerijnse bevrijdingsfront (F.L.N.) is doodgeschoten toen hij met zijn vrouw zijn woning in Ma drid verliet. De dader, een Noord- Afrikaans type, is voortvluchtig. PARAMARIBO. De verkiezingen voor de staten van Suriname zullen op woensdag 15 maart a.s. worden gehouden. MOSKOU. Het lang uitgestelde vierde congres van het verbond van Russische schrijvers zal op 22 mei in Moskou beginnen. NEW DELHI. De Indische raad voor geboorteregeling heeft op een bijeenkomst in New Delhi gepleit voor het verstrekken van premies aan vrouwen, die hun kindertal tot twee of drie beperken. HONGKONG. De Noord-Vietna- mese regering heeft verklaard, dat het jong9te Britse vredesinitiatief een „gemene en ongeoorloofde daad" is. CHICAGO. Bij verkeersongeluk ken in de V.S. in de drie vakantie dagen ter gelegenheid van de jaar wisseling zijn 460 mensen om het le ven gekomen. Het vorig jaar kwa men er in die periode 564 mensen om bij verkeersongelukken. ADVERTENTIE Herenhorloges vanaf f 60.- Dameshorloges vanaf f70.- JUWElliRSHUIS SlNOS 1825 Apostelen FIRMA C VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 6 - ZJERIKZEE - TEL. 2738 KON. JU LI AN ASTRAAT 35 - BRUINISSE langs marcheerden confereerden de militaire leiders met hun pre sident en een blik uit het raam kon Soekarno dan overtuigen dat hij ei genlijk niet had te pralen, maar al leen te luisteren. Deze behandeling kon hij tegelijk opvatten als een berisping voor zijn opmerking dat wat in Djakarta ge beurde niet toonaangevend was voor heel Indonesië. Dat heeft Soeharto trouwens ook in een officiële ver klaring even recht gezet. Het mili tair vertoon kon dan de president zelf en wie in zijn woorden hadden geloofd bovendien nog overtuigen dat, hoe dan ook, het leger wel dege lijk de dienst uitmaakt. Bovendien was het défilé een waarschuwing aan ieder die tegen het huidige gezag zou willen ageren, of dat nu de pre sident is, de met hem verbonden Partai Nasionalis, of eventueel de nu clandestiene communistische partij. Hoezeer het leger bepaalt wat ge beurt blijkt ook uit de toezegging die Soekarno heeft moeten doen om voor het Volkscongres een verklaring af te leggen over zijn houding tijdens de mislukte staatsgreep. Wat de ter dood veroordeelde generaal Omar Dhani, en voor hem de idem Soeban. drio, tijdens hun terechtzitting heb ben verklaard, is niet zo heel best voor hem geweest. Tot dusver heeft de president volstaan met enkele schriftelijke verklaringen van nogal vage inhoud. Hij zal nu klaarder taal moeten spreken, en wel voor een ge zelschap dat zich beschouwt als de hoogste insta7itie van het land en ook als zodanig handelt: het heeft tenslotte al enige van Soekarno's ti tels en voorrechten ingetrokken. De verwachting is vervolgens dat de ge neraals Soekarno weer eens op een buitenlandse reis zullen sturen, naar Egypte en Joego-Slavië waarschijn lijk. Bij zijn afwezigheid zal dan de rest van zijn ontluistering vlotter kunnen verlopen. De generaals trekken zo een lijn voort die de president zelf ook al tijd volgde: onaangename zaken werden doorgaans bij zijn afwezig heid opgeknapt door zijn kabinet. Nieuw is dan dit keer dat hij er -nu zelf de dupe van zal zijn. Weer zijn zijn duimschroeven een beetje klem mender aangedraaid. Overeenkomst tussen Russisehe en Nederlandse studenten AMSTERDAM, 4-1. De delegatie van de Nederlandse studentenvak beweging (S.V.B.), die eind decem ber in Nederland terugkeerde van een bezoek van enkele weken aan de Sowjet-Unie, deelt thans mede, dat de Nederlandse Studentenorga nisatie een overeenkomst heeft ge sloten met de studentenraad van de U.S.S.R., om te komen tot de uit wisseling van studentengroepen, de legaties, informatie, literatuur, ten toonstellingen, film- en fotomateri aal. Voorts hebben beide organisa ties zich gezamenlijk uitgesproken over enkele hedendaagse problemen. O.a. veroordelen zij de bombarde menten op Noord-Vietnam en eisen terugtrekking van de buitenlandse agressieve troepen. Zij spreken zich uit tegen pogingen van bepaalde landen een eigen kernbewapening op te bouwen en verklaren zich so lidair met de strijd tegen het fascis me van studenten en volk in Spanje en Portugal. Voor 45 jaar... BROUWERSHAVENHet Franse s.s. „Walhalla" dat van Argentinië op weg ivas naar Rotterdam is ge strand op Den Ooster (Aardappel- bult). De 49 man bemanning is gered door twee Ouddorpse vissersschepen. ZIERIKZEE. In de Concertzaal bracht het gezelschap „De Toneel vereniging", dir. Herman Heyermans het stuk „Magda" waarin mej. Rika Hopper in de titelrol triomfeerde. ELKERZEE. Zondagmiddag is er in de Ned. Herv. Kerk niemand ver schenen, zodat de aangekondigde godsdienstoefening niet gehouden kon worden. BRUINISSE. In een vergadering van mosselschippers is besloten niet meer met mossels naar Antwerpen te varen, zo er geen vaste maat bv. van 100 kg gesteld wordt. BRUINISSE. Bij het vergaan van de „Deventer'' is vermoedelijk ook omgekomen de heer W. K afk.omstig uit deze gemeente, die als kapitein op deze boot voer. ZIERIKZEE. Alle vissers van hier hebben grate schade geleden bij de laatste storm. Gehele percelen zijn totaal verzand en leeggestroomd zo dat enkele vissers totaal zijn geruï neerd. BRUINISSE. De Nutsvereniging Eloquentiahield haar eerste win tervergadering die geheel gewijd was aan de voordrachtskunst. BRUINISSE. In hotel „Het Veer huis" werd een vergadering gehou den van de vereniging „Algemeen Schippersen Vissersbelang" om mededelingen te doen omtrent het legaat groot 3000 dat de vereniging geschonken was. DREISCHOR. De collecte hier ge houden ten bate van het noodlijdend Rusland heeft opgebracht de som van 152,15 HAAMSTEDE. Het Zierikzeesche Strijkorkest gaf een geslaagde soiree musicale in de zaal van hotel „Bom". Verkiezing le<len Deelneming aan de stemming in een andere gemeente 1. De burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van belangheb benden, dat een kiezer op zijn ver zoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter ver kiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het in dienen van dat verzoek aan te wij zen andere gemeente. 2 Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, doet daar van uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus ui terlijk op 1 februari 1967) in persoon mededeling ter secretarie ener ge meente aan de burgemeester of aan de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij o.m. op de ge meente en het adres, waar hij de verklaring welke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvan gen. 4. De verklaring wordt door de kie zer en door de burgemeester of door de door deze aangewezen ambtenaar ondertekend. Een exemplaar van de verklaring wordt aan de kiezer ver strekt. Nadere inlichtingen worden .ver strekt ter gemeente-secvretarie. Zierikzee, 3 januari 1967 De burgemeester voornoemd, D. D. J. W. KASTELEIN Verkiezing van de leden van de Tweede Kanier 1967 STEMMEN BIJ VILMACHT 1. De burgemeester van Zierikzee brengt ingevolge artikel K 3 dei- kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. verkiezingen van de leden van de tweede kamer der staten-gene raal bij volmacht te stemmen, 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen vóór de dag der stemming door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wethouders der ge meente in welker kiesregister hij op de dag van de kandidaatstelling is opgenomen. 3. Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker -is- toegestaan in een andere gemeente aan de stem ming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregis ter. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet be voegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 7. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een dei- huisgenoten van de volmachtgever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de vol machtgever. 8. Het onder 7 genoemde is niet van toepassing op de kiezer, die door zijn beroep of werkzaamheden herhaal delijk of gedurende het gedeelte van het jaar waarin de stemming valt buiten zijn woonplaats verblijft, zo als bijv. schippers enz. Dit geldt ook voor zijn echtgenote voor zover de ze in de ofwezigheid deelt. 9. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Zierikzee, 3 januari 1967 De burgemeester voornoemd, D. D. J. W. KASTELEIN Het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken heeft een coör dinerend lichaam aangewezen ter be hartiging van de belangen van zelf standige Indonesische zakenlieden op de Utrechtse voorjaarsbeurs van 5 tot 14 maart. ADVERTENTIE zonder een glas melk: het gezondste „pep-middel" voor scherpe ogen en een snel reaktierermogen. Verstandig, reilig, vurrukkulluk. Rijdt veilig met melk Mee eens Vraag gratis embleem aan liet N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk (Z-H). Nederzetting ontdekt uit 5e eeuw v. Christus AGR1GENTO. 4-1. Amerikaanse archeologen hebben aan de zuidkust van Sicilië bij Piazza de resten ge vonden van de nederzetting Morgen- tina, die in de vijfde eeuw voor Christus een grote bloei beleefde. Men heeft de ruïnes van luxueuze villa's, markten en een amfitheaters opgegraven, alsmede 44 goudstukken uit de tweede helft van de vierde eeuw voor Christus, die waarschijn lijk waren verstopt met het oog op de zeerovers uit Carthago, die in die lijd de streek plunderden. De neder zetting was omringd met uitgebrei de versterkingen. Na de tiveede Pu nische oorlog kivam Morgantina, dat daarvoor vazal van Syracuse was, onder heerschappij van de Romei nen. Niet ver van Morgantina zijn bij Montagna di Marzo de resten ge vonden van een stad uit de zesde eeuw voor Christus. Hier heeft men een dodenstad met 1.601 graven ont dekt, alsmede bronzen wapens, aar dewerk en gouden juwelen. Burgemeester en wethouders van Zierikzee; gelet op de verordening op de hef fing en invordering ener belasting op honden in de gemeente Zierikzee; maken bekend, 1. dat, ieder, wie een aangiftebiljet is uitgereikt, verplicht is dit duide lijk, volledig en naar waarheid in te vullen en dit aangiftebiljet uiterlijk op de veertiende dag na de datum van uitreiking, ingevuld en onderte kend terug te bezorgen ter gemeen te-secretarie van Zierikzee; 2. dat, houders van honden, die in de loop van januari geen aangifte biljet hebben ontvangen, verplicht zijn vóór 15 februai-i 1967 ter ge meente-secretarie aangifte te doen door invulling en ondertekening van een aldaar kosteloos verkrijgbaar aangiftebiljet; 3. dat, de verplichting tot het doen van aangifte ter gemeente-secretarie mede bestaat voor hen, die in de loop van het belastingjaar 1967 be lastingplichtig worden; alsdan moet aangifte geschieden binnen veer tien dagen na het tijdstip waar op de belastingplicht is ontstaan; 4. dat, hij, die in de loop van het be lastingjaar door vermeerdering van het getal honden of (en) door honden te houden, waarvoor een hoger ta rief geldt, meer belasting is ver schuldigd, dan waarvoor hem een aanslag is of wordt opgelegd daar van binnen veertien dagen, nadat de genoemde omstandigheden zijn ont staan, aangifte moet doen ter ge meente-secretarie. Zierikzee, 2 januari 1967 Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN. burgemeester H. E. S. SINCK, lo. secretaris Yi DEN HAAG, 4-1. Blijkens een communiqué der afdeling voorlich ting van het ministerie van binnen landse zaken, is in de vanochtend gehouden vergadering der centrale ccmmissie voor georganiseerd over-, leg in ambtenarenzaken met de per se neelsdelegatie geen overeenstem ming bereikt over de salarismaat regelen in 1967 voor het overheids personeel. B(j de vergadering van vanochtend was de minister van bin nenlandse zaken aanwezig. De ambtenarenorganisaties hadden uitgaande van het Trend-beleid, geen bezwaar tegen het voorstel van het kabinet om met ingang van 1 januari 1967 de salarissen te verho gen met vier procent en ingaande 1 juli 1967 opnieuw met anderhalf pro cent. Zij hadden ook geen bezwaar legen de aanpassing van de mini mumlonen aan de voor het bedrijfs leven geldende bedragen van f 126,- met ingang van 1 januari 1967 en f 128,- met ingang van 1 juli 1967. Een aantal voorstellen waaraan het kabinet meende niet te kunnen tegemoet komen werd gehandhaafd: de wens tot het toekennen van een rninimumlconsverhoging en. of een minimumvakantieuitkering vermeer derd met een vast bedrag per kind waarvan de extra kosten ten Jaste zouden kunnen komen van de alge mene salarisverhoging. Het kabinet bleef echter cp het standpunt staan dat maatregelen van dit karakter thans niet passen in het algemene IcGobeleid. Dcor het overgangska rakter van het huidige kabinet is uit gesteld de bespreking der voorstel en t-1 het invoeren van een uitke ring ter compensatie van het gemis aan winstdeling, tot het verlengen der vakantieregeling voor de lage re en oudere ambtenaren, alsmede tot het verkorten van arbeidstijd. In het afgelopen jaar liep een recordaantal van 20.422 Vietcong- strijders over naar de Zuidvietna- mese regering, zo is door een Ame rikaanse woordvoerder in Saigon meegedeeld. Engeland doet nieuw beroep op N.-Vietnam LONDEN. 4-1. De Britse regering heeft een hernieuwd beroep op de Ncordvietnamese regering gedaan cm gunstig te antwoorden op het Britse Y'oorstel voor een onmiddel lijke bijeenkomst van vertegenvvoor- drgers van Noord-, Zuid-Vietnam en de Verenigde Staten om tot een sta ken va nde vijandelijkheiden in Viet nam te komen. Dit is meegedeeld deer bet ministerie van buitenlandse zaken in Londen. LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 4-1. Het aanbod van peren cp de Nederlandse* fruitveilin gen is op het ogenblik niet bijzon der groot en er is wel een levendi ge vraag, zowel vcor de binnenland se markt als voor export. De prijzen zijn hierdoor reeds in de maand december geleidelijk aan getrokken en in het nieuwe jaar is de vaste marktstemming voor dit produkt behouden gebleven. Het grootst is het aanbod van con ference. een peer die vooral voor de binnenlandse markt en Engeland ge vraagd is. De grote en middelmaten van dit ras d?en cp de veilingen rond 75 cent per kg., de kleine maat export kwaliteit rond 65 cent. Het duurste wordt de Doyenne du Cornice be taald. Het aanbod van deze handpeer is gering. Dinsdag op de fruitvei ling in Goes liep de prijs tot f 1,79 per kg. De stoofpeer Saint Rerny wordt verkocht tegen prijzen van 45 tot 50 cent per kg. Ook hiervan is de prijs aangetrokken. België en West-Duitsland zijn de voornaamste afnemers van Neder landse handperen. Volgens de cijfers van het uitvoer controle bureau voor tuinbouwprodukten bedroeg in de w.eek voor Kerstmis de Nederlandse perenexport 494 ton handperen. Hiervan ging- 301 ton naar West- Duitsland; 115 ton naar België, 49 ton naar Engeland, 23 ton naar Frankrijk en 6 ton naar Zweden. Oostenrijk heeft bekendgemaakt dat de invoer van peren in dit land met ingang van 1 januari 1967 is ge liberaliseerd. Dit land is nooit een afnemer van betekenis van Neder landse peren. Wat biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 6 JANUARI NED. 1: Het KRO-proyramma be gint met Telixerhet tienermaga- zin, dat meer uil brengen dan al leen maar beat. In deze aflevering een discussie over het nut van pro testmarsen. Om half acht „Christus voor Alleman" met pater Lucas Grollenberg. Na het journaal „Ru Brique" met talenwonder, chanson nier, presentator, conferencier en Belg Jan Theys. Gasten zyn Albert Mol, Heintje Davids en Silvain Poons en de Wama's zijn ook pre sent. Negen uur is hel tijd voor „Bo nanza". De Cartwrighls hebben nieuwe problemen. Er komt een man opdagen, die men verdenkt van moord op zijn vader en die wel eens eventjes wraak zal nemen. Tot slot van de avond „Brandpunt", in twee- en gedeeld door het laatste journaal. NED. 11: Ook het programma op hel tweede net begint met een tie nerprogramma: „Vjoew", het open hartige programma voor vooruit strevende jongeren. De iets beza digder jeugd komt daarna aan bod en wel in „AVRO's Danstesl". De zes beste paren uil Zuid-Holland- Zeeland treden aan in het Dieren park in Den Haag. „AVRO's Televi- zier" scheidt de dansers van Dean Martin. Hij heeft wederom een groot aantal oude en jonge bekenden uit genodigd om een bijdrage te leveren aan zijn show. Daarbij is zijn zoon. die samen met o.m. de zoon van Lu cille Ball een beatorkestje heeft ge vormd. De jazz-zangeres Pearl Bai- ly, de komiek Qeorge Gobel, een paar trampolinespringers, de Seren dipity Singers met hun volksliedjes en de beeldschone Gretchin Wyler met een James Bond-persiflage, zor gen ook voor verhoging van de feeststemming. ZATERDAG 7 JANUARI. NED. 1. De NCRV start om ze ven uur als Pipo en de stille verlei ders al aan bod zijn geweest met nieuwe avonturen van Swiebertje „Zeg hei met bloemen", aldus Swieb, die het maar weer best voor heeft met die lieve Saar. Het tweede programma is van geheel andere aard: indrukken van de conferentie over oecumenische evangelisatie, uitgaande van de rooms-katholieke en protestantse groeperingen. Na het journaal van acht uur en tien minu ien Attentieopnieuw tijd voor de lolbroeken. Vader en zoon Stiefbeen beleven n.lhun voorlaatste avon tuur. Vader Toon met. zijn rijpe er varingen is zoon Dirk met zijn we tenschappelijke vorming weer te glad af, als er ontmoetingen met buitenlanders op het spel staan. Ver volgens „I-Iët blijft Hollands", waar in Ab Hofstee en zijn jongens en meisjes weer zingen, springen en dansen, waarin de kijkers het woord van de maand moeten zien op te sporen en veel muziek wortd ge maakt. In „„Close Up'' vertellen een sUindwerker en een reclamedeskun dige over hun werk. Daarna komt „Farce Majeur" met de bekende ge moedelijke satire. Tot besluit leidt ds. S. A. Boonstra cle zondag in in de Messiaskerk in Rijswijk. NED. II. De VARA op het twee de net. De serie „Mrs. Thursday" over de werkster, die een miljoenen-' bedrijf erft brengt de lachers in de goede stemming. Een klein half uurtje hierna met de „Achter het Nieuws"-ploeg van Herman Wigbold alvorens het klapstuk van de avond aan bod komt: een opname van het concert dat Lionel Hamilton deze zo mer gaf in Amsterdam. Hampton is een omstreden figuur in de jazzwe- reld. Hij wordt algemeen een knap drummer en jiog beter inbrafonist ge acht. Van het concert wordt bijna een uur uitgezonden. VRIJDAG 6 JANUARI. NED. I: 18.45 Pipo: 18.50 jour naal; 19.00 telixer19.30 Christus voor Alleman; 20.00 journaal20.20 Rue Brique: 21.00 Bonanza; 21.50 brandpunt; 22.45 journaal. NED. II: 20.00 nieuws: 20.05 Vjoew 20.30 danstest '67; 21.10 televizier; 21.20 The Dean Martin Show22.15 journaal. ZATERDAG 7 JANUARI. NED. 1: 15.30 nieuws; 15.35 jour naal voor gehoorgestoorden; 16.00 onder de loup; 16.20 de gouden brug: 16.45 kijk op de wereld16.55 Las sie; 17.20 het koerhuis van papa; 18.45 Pipo; 18.50 journaal; 19.00 aap, snor, Swiep; 19.45 het evangelie van de toekomst van Europa: 20.00 jour naal; 20.20 attentie20.30 Stiefbeen en zoon; 21.05 het blijft Hollands: 21.15 close up; 22.20 farce majeure; 22.40 morgen is het zondag; 22.45 journaal. NED. 11: 20.00 nieuws20.05 Mrs. Thursday; 20.55 achter het nieuivs; 21.20 Lionel Hampton concerteert; 22.15 journaal. HET PORSELEINEN MASKER 10. De oude man haalde een mes tevoor schijn en sneed met enkele forse rukken de leren banden om Aram's polsen door. „Ziezo", sprak hij, „thans zult ge u waar schijnlijk prettiger voelen". Aram, die tot nu toe sprakeloos geweest was, vond eindelijk woorden. „Ik dank u", sprak hij bitter, „doch prettig kan ik hel hier nog steeds niet vinden! Maar wie zijt ge en hoe kunt ge zo opgewekt doen in deze dodenkelder, die ons graf zal wor den?" „De wanhoop is een slechte metgezel, mijn zoon!" antwoordde de grijsaard, „en wij stervelingen weten nimmer waar ons graf zal zijn. Maar ik kan mij uw gemoeds toestand indenken. Mijn naam is Pi Tai en ik ben, evenals gij, een slachtoffer van de gewetenloze Wang geworden!" „Wang?" herhaalde Aram, ,wie is hij? Waar zijn wij? Wat heeft dit alles te be tekenen?" Weer gleed een lachje over het gezicht van de oude man. „Aha", zei hij vriende lijk, „de nieuwsgierigheid verjaagt dc angst. De vonk is dus nog niet gedoofd! Weet dan, mijn zoon. dat gc u bevindt in de geheime grafkelder van Kwanlai Kan, één der grootste keizers die ooit over dit land geregeerd hebben!" En vol eerbied neeg de oude man hot hoofd naar het ge opende graf. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 7