BEDBANKEN PMC-KOELKASTEN Premie van-de Maand Club ƒ58.- ƒ269- S/369- C(1 albert heijn Nieuwjaarsrede voorzitter K. van K. Midden- en Noord Zeeland Benzineperikelen in STREEKNIEUWS Zeeuws-Vlaanderen Gezellige bedbanken zijn voor moderne mensen dó oplossing: zij 'verjongen' de slaapkamer, ver ruimen kinder- en tienerkamers door de dubbel functie van bed èn bank. Afroteak Moderne vorm. Door de ca. 7 cm hoge op staande kanten zijn de PMC bedbanken ideaal. Als bed goede vaste ligging van een 190 x 80 cm. matras, waardoor ook de dekens stevig kunnen worden ingestopt. Als bank: goede 'zit', ook al door afgerond houtwerk en de ca. 37 cm. zithoogte. Oersterke constructie. De bedbanken zijn uitgevoerd in massief (22 mm dik IAfroteak, de tropische houtsoort die in korte tijd zo'n grote populariteit verkreeg. De dragende delen zijn van sterk beukehout. De iets taps toelopende poten worden door middel van een sterke metalen plaat met schroef bevestigd. Hierdoor wordt een grote sterkte en stabiliteit verkregen. Extra gezond slapen. Moderne bedden heb ben een vlakke, nagenoeg niet verende onder grond. Bij de PMC bedbanken wordt dit bereikt door Skandinavisch geperforeerd board, dat een vlakke ligging garandeert en het voordeel biedt van een goede ventilatie. Bovendien is het belangrijk voor de levensduur van uw matras. Kies uit twee typen. Naast de normale uit voering brengt de PMC ook nog een bedbank met twee laden, ideale bergruimte biedend voor sprei, sierkussen, nachtgoed, etc. Binnenmaat van elke lade 9 x 63 x 65 x cm. zonder laden Vergelijkbare x qc winkelwaardo t73.- Bestelnummer C-114 CLUB- PRIJS met laden orgelijkbare i winkelwaarde! Bestelnummer C-154 CLUB- f 7Q PRIJS J waarvan f 52.- in PMC-cheques. Bijpassende PMC-premies Ook de in de bedbanken passende matras sen kunt u bij de PMC bestellen. Zie voor gegevens en Clubprijs de PMC Catalogus. Model 1967 Sinds de oprichting van de Premie «van* de «Maand Club in mei 1962 werden regelmatig nieuwe modellen PMC koel kasten gepresenteerd. Groot is de populariteit van deze kwaliteitskoelkasten! Goed nieuws, ook voor 1967: beide compressorkoelkasten zijn nu uitgerust met krasvast, brandvrij bovenblad, een halfautomatische ontdooi- inrichting en magnetische deursluiting. Als steeds geldt een jaar volledige garantie op de kast, vijf jaar op het koelaggregaat en gespecialiseerde PMC service, ook na afloop van de garantieperiode. TAFELMQDEL (150 liter DIN) Bijzonderheden: in houd vriesvak met2J4 liter vergroot tot 8 liter. Grote lekbak met ruim te voor bewaren van vers vlees. Grote 10 liters groentelade. Bestelnummer A-666 CLUB- PRIJS, GEZINSMODEL (200 liter DIN) Bijzonderhedennog 50 gulden goedkoper. Extra 'ruimtelijke' deur. Vlak bovenblad. Vries vak met 14 liter inhoud. Dubbele groentelade: inhoud 10 liter. Bestelnummer A-677 waarvan f 52.- in PMC-cheques. TERMIJNBETALING. Indien u dit wenst is termijnbetaling mogelijk. Zie voor alle bijzonder heden over de koelkasten en de betaling, de. nieuwe folder, verkrijgbaar in elke AH-winkel.' Tegenvalleu drukte over Oostersckeldekrug tijdelijk geacht Dodelijk ongeluk door de gladheid LAREN, 4-1. Woensdagavond om streeks half acht is op de Hilver- sumse weg te Laren een personen auto bestuurd door de 37-jarige me vrouw S. Vleugels-de Bruyn uit Utrecht tijdens een hevige sneeuw bui op een slippende auto gereden, die zich dwars op de rijbaan be vond. Bij de botsing werd haar naast haar zittende moeder, de 65-jarige mevr. J. de Bruyn-Dekker uit Schie dam, zwaar gewond. De vrouw over leed in het diaconessenhuis in Hil versum. Mevrouw Vleugels kreeg snij wonden aan het gelaat. De be stuurder van de slippende auto, de 44-jarige F. Oudendal uit Huizen, bleef ongedeerd. Steeds minder werkers in de mijnen DEN HAAG, 4-1. Het aantal mijn- werkers in de Europese Gemeen schap is in 1966 met bijna 40.000 man gedaald. Er zijn er nu nog 375 duizend. In Nederland liep het aantal mijn werkers terug van 24.700 tot 21.800, in België van 55.100 tot 46.800. De steenkoolproduktle in de ge meenschap daalde met 6 Vz procent, de grootste daling die de E.G.K.S. ooit heeft beleefd, ondanks het feit dat de produktie per man 6 procent groter was. Dit hogere rendement heeft het echter moeten afleggen te gen het slinkende aantal mijnwer kers. Gewapende mannen met nylon kousen voor het gelaat hebben woensdag uit een kantoortje in het Sadler's Wells-theater te Londen 70.000 gulden gestolen - de weeklo nen van 250 operazangei-s en -zange ressen en 14 leden van een ballet groep. Nieuw Brits beroep inzake Vietnam LONDEN, 4-1. Engeland heeft woensdagavond een beroep gedaan op allen die invloed hebben in Ha noi, die aan te wenden om Noord- Vietnam tot andere gedachten te brengen en in te laten stemmen met besprekingen over beëindiging van het Vietnamese conflict. Het minis terie van buitenlandse zaken in Lon den deelde mee dat de Britse rege ring teleurgesteld was door de Noord- Vietnamese afwijzing van een oproep van minister George Brown tot vre desoverleg. T.V.-reportage van liet huwelijk HILVERSUM. 4-1. De televisie reportage van het huwelijk van prin ses Margriet en mi'. Pieter van Vol lenhoven op 10 januari a.s. zal zo wel op Nederland I als op Nederland 2 worden uitgezonden. De N.T.S. heeft hiertoe besloten om het risico van een zenderstoring zo veel mo gelijk te beperken. Voor het eerst zal gebruik worden gemaakt van een rijdende camera. De N.T.S. heeft deze geleend van een Duitse televisieorganisatie. Deze ca mera zal dienst doen tussen»het huis Ten Bosch en het plein. MIDDELBURG, 4-1. „Van een te kort aan werkgelegenheid is in Zee land gelukkig nauwelijks sprake. Naar mijn mening is hier potentieel een zeer goede en blijvende werkge legenheid. Het wcrdt dan ook min der ncdig om de fabrieken naar de arbeiders te brengen dan wel om de beschikbare werknemers naar Zee land te brengen". Een en ander werd woensdag meegedeeld door de heer C A. Kamroeraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken veer midden- en ncord-Zeeland in zün nieuwjaarsrede. Een op Zeeland gericht woning- bouwprogramma, aldus vervolgde de voorzitter, en een daarbij behorende verhuizingsregeling zijn onder de SLUIS, 4-1. In West Zeeuws- Vlaanderen heeft een kandelaar in merkbenzine zijn prijs met twee cen ten per liter verlaagd. Deze verla ging, welke buiten advies van de maatschappij om is geschied, doch waarvan deze wel in kennis werd gesteld, is een gevolg van ontevre denheid in de handel in merkben zine, die is ontstaan na de recente prijsverlagingen, waarbij een deel van Zeeuws-Vlaanderen bij de ZIERIKZEE Jeugdconcert Z.V.U. Op woensdag 11 januari a.s. vindt - onder auspiciën van de Z.V.U. - in de Concertzaal een jeugdconcert plaats voor het voortgezet onder wijs. Het concert wordt verzorgd door Otto Sterman (voordracht) pn Leo Romments (bas-bariton). Het programma behelst negerverhalen en -liederen. Aantal inwoners in 1966 gestegen met 181 Het aantal inwoners van Zierikzee is in het jaar 1966 van 7.532 met 181 gestegen tot 7.713. De 7.532 inwoners per 31 december 1965 bestonden uit 3.708 mannen en 3.824 vrouwen. Dit aantal vermeerderde met 152 geboor ten, namelijk 76 mannen en 76 vrou wen. Bij het totaal van 7.532 en 152, dus 7.684 inwoners, kwamen nog eens 479 mensen die zich te Zierikzee vestigden (231 mannen en 248 vrou wen). Als er geen vermindering door overlijden en vertrek zou hebben plaats gehad dan zou Zierikzee dus per 31 december 1966 8.163 inwoners hebben gehad, en wel 4.015 mannen en 4.148 vrouwen. Er overleden in 1966 echter 67 personen, 30 mannen en 37 vrouwen, er vertrokken in to taal 383 inwoners (189 mannen en 194 vrouwen). Het aantal inwoners bedroeg dus per 31 december j.l. 7.713, namelijk 3.796 mannen en 3.917 vrouwen. Te Zierikzee werden in 1966 44 hu welijken gesloten en 7 echtscheidin gen ingeschreven. Nieuwjaarsontvangst Commissaris der Koningin Zaterdagmiddag 7 januari a.s. - van 4 tot 6 uur - hopen de commis saris der koningin in Zeeland en me vrouw Van Aartsen-Stap hun nieuw jaarsontvangst te houden in de Sta tenzaal te Middelburg. Bezoekers werden er op attent gemaakt, dat voor deze ontvangst van de ingang aan het Abdij plein gebruik gemaakt zal worden. Bejaardengymnastiek Er wordt 10 januari weer gestart met bejaardengymnastiek in het wijkgebouw van „Het Groene Kruis" De leiding berust bij den heer Zwar- tepoorte, gymnastiekleraar in Zierik zee. Bejaarden met belangstelling hier voor kunnen zich, behoudens goed keuring van de huisarts, opgeven bij de wijkzuster. SEROOSKERKE Verkeerscursus Ook te Serooskerke zal bij vol doende deelname een cursus Veilig Verkeer worden gegeven. De eerste les begint woensdag 11 januari a.s. om half acht in de zaal van, het Dorpshuis. Personen boven de 16 jaar kunnen aan deze cursus deelne men. Docent is de Wmr. der Rijks politie le kl. A. W. Koppenhol. OOSTERLAND Bepaalde bakdagen Bij wijze van proef bakken de plaatselijke broodbakkerijen hier ter plaatse deze week alleen op dinsdag, donderdag en zaterdag, brood. Het door verschillende omstandigheden steeds verminderen van broodge bruik is hiervan oorzaak. Voorheen was alleen de donderdag de dag dat er geen brood werd gebakken. Afge wacht zal worden hoe het publiek op deze genomen maatregel reageert, om dan permanent bakdagen vast te stellen in de toekomst. De dorpsfilm Op zaterdagavond 7 januari 1967 hoopt de Ned. Blindenbond in de Conferentiekamer alhier de film: „Hoe het hier reilt en zeilt" te ver tonen in een tweetal voorstelling. Het betreft hier de film die hier ter plaatse deze zooner werd opgenomen, en waar tal van dorpsbewoners op het witte doek zullen zijn te zien. In de middaguren zal er een kinder voorstelling zijn die aanvangt om 3 uur. De avondvoorstellingen vangen aan om kwart voor zeven en om 9 uur Als bij programma komt op hel. doek de komische film: „Lachen is gerzond". Ongetwijfeld zullen velen gaarne deze plaatselijke film willen gaan zien. huidige omstandigheden dubbel op hun plaats. Hier ligt een dankbai-e opgave voor de nieuwe regering. De heer Kammeraad ging vervolgens in op een mededeling van Gedeputeer de Staten dat beslissingen over nieu we vestigingen vaak in Den Haag worden genomen. Spieker kon dit wel billijken maar anderzijds leek het hem niet juist wanneer bij de be slissing over een vestiging in Zee land - de provincie en de gemeenten geen zwaar wegende stem in het ka pittel zouden hebben. Deze nieuwe vestigingen zijn welkom wanneer zij geënt zijn op de speciale mogelijkhe den die in Zeeland worden geboden. Als voorbeeld gaf de heer Kamme raad de terreinen in Vlissingen-oost die bij voorkeur uitgegeven dienen noordelijke provincies werd gevoegd en het overige deel van Zeeland in een andere zone werd geklasseerd, met een extra verlaging van twee cent. De recente verhoging van vier cent door het rijk heeft er mede toe geleid, dat het prijsverschil met het achterland België zeer klein is ge worden en het zijn voornamelijk de grensstations welke hiervan invloed zullen gaan ondervinden. Ook in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone hebben inmiddels enkele pomphouders het voorbeeld van Sluis gevolgd in de hoop dat het eingenhandig genomen besluit navolging zal vinden om zo de maatschappijen te bewegen de prijzen aan het niveau van overig Zeeland op te trekken. BRUINISSE De jeugd op Oudejaarsavond De met toestemming van burge meester Van de Linde te Bruinisse georganiseerde kerstboomverbran ding bleek geen succes. De jeugd van Bruinisse toont zich kennelijk meer aangetrokken tot vuurwerk, dat knetterend en sissend de lucht in gaat en clandestien wordt ontstoken, dan voor een „happening" waarvoor vergunning is verleend. „Oliebollenavond" meisjesclub De meisjesclub Rhodé te Bruinisse hield een zeer goed geslaagde oude- jaarsavondreprise in de vorm van een oliebollen-avond. De schalen met het dampende ge bak vonden gretig aftrek en alleen al dit programmapunt zou de avond hebben doen slagen. Toen de tafels waren afgeruimd, omdat ieder ver zadigd was, volgde nog heel wat De leidster droeg een jaarverslag over 1986 op rijm voor, waarnaar met grote aandacht werd geluisterd, Er werden diverse spelen gedaan, die alle op oudejaarsavond betrek king hadden. Een dagsluiting naar aanleiding van Mattheus 5 13-16 en dankge bed vormden het slot nadat door al len Gezang 300 was gezongen. Magazijn voor het Loodswezen Het bouwen van een magazijn voor het Loodswezen (Rijksbeton- ning) op een strook grond tussen sluisingang en gemeentehaven te Bruinisse is opgedragen aan de fir ma Gebr. van Oeveren te Bruinisse. De heer L. Becu te Bruinisse, technisch hoofdambtenaar bij de Rijkswaterstaat (Deltawerken) is be vorderd tot technisch hoofdambte naar le klasse. DEN HAAG. De officier van jus titie bij de Haagse rechtbank heeft een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist tegen de 31-ja- rige Turk S. R. die zich schuldig zou hebben gemaakt aan handel in Has- Hish. Politieke t.v.-zendtijd HILVERSUM, 4-1. De politieke partijen, die kandidatenlijsten heb ben ingediend voor alle kiesdistric ten krijgen in de verkiezingstijd tweemaal TV-zendtijd. Dit zijn in to taal 16 politieke partijen. De Staat kundig Gereformeerde Partij heeft echter te kennen gegeven van deze communicatiemogelijkheid om prin cipiële redenen geen gebruik te zul len maken. De uitzendingen zullen plaats hebben op maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag bin nen een tijdsbestek van drie weken, beginnend op 23 januari. De laatste uitzending zal plaats hebben op 10 februari. De zendtijden zullen als volgt zijn: Op Nederland 1 van tien voor half negen tot half negen, en op Nederland 2 van tien voor acht tot acht uur. Amerikaanse raket vloog over Cuba heen WASHINGTON, 4-1. Een uil de koers geraakte, door de Amerikaan se luchtmacht gelanceerde oefenra ket van het type „Mace" is woens dag vermoedelijk over Cuba heen gevlogen en ongeveer 150 km. ten zuiden van de Cubaanse zuidwest kust in zee gestort. Nog tijdens de vlucht van het toestel, dat als doel wit moest gelden voor onderschep pingsvliegtuigen en niet mét een oorlogskop was uitgerust, had het ministerie van defensie in Washing ton bekend gemaakt dat de raket waarschijnlijk een baan over Cuba volgde. Kennelijk waren de Ameri kanen zo snel met deze mededeling om een eventuele Amerikaanse uit barsting van Cubaanse zijde voor te zijn. Toen het tijdstip waarop de ra ket moest neerkomen (ongeveer an derhalf uur na de lancering) was verstreken, werd in Washington meegedeèld dat kon worden aange nomen dat het toestel als aangekon digd in zee terecht was gekomen, al was dat niet geverifieerd. te worden aan bedrijven die de lig ging aan diep vaarwater intensief zullen benutten. De Zeeuwse wegen De heer Kammeraad sprak vervol gens zijn bezorgheid uit over het Zeeuwse wegennet. Er zal een extra druk op de capaciteit van het Zeeuwse wegennet door de industri ële aktiviteiten worden veroorzaakt, zo verwachtte hij. De aanvoer van de bouwmaterialen vormt hiervan reeds het begin. De noodzaak tot ver nieuwing en verbetering van vele wegen wordt steeds dringender. Te vrezen valt, dat de capaciteit van de wegen aanzienlijk achter zal blijven bij het in aantal en gewicht toene mende vervoer. Een voorbeeld daar van deed zich voor bij de laatste bie tencampagne. toen op Walcheren de bieten slechts bij de bedrijven kon den worden weggehaald door bij zondere ontheffingen voor de vracht auto's, waarvan het laadvermogen de B-wegennorm te boven ging. Een verbetering van een aantal van deze B-wegen tot A-kwaliteit lijkt het enige middel om de landbouwbedrij ven niet onbereikbaar voor het be- rc epsvervoer te maken. Sprekend over de nieuwe Ooster- scheldekrug meende de voorzitter te kunnen verwachten dat het tegenval len van de verkeersdrukte hier van tijdelijke aard zou zijn De tot nu toe gebleken voorkeur van het vracht vervoer voor de Rijksweg 58 zou voorts de oorzaak ervan kunnen zijn dat de bestuurders van personenau to's wel de route via de brug kiezen, zo meende spreker. Met betrekking tot het tolgeld dat voor dgze brug en voor de verschil lende veren betaald dient te worden toonde de voorzitter van de Kamer van Koophandel zich in principe voorstander van gratis gebruik. „Gaat men ervan uit dat het Ne derlandse motorrijtuigenbestand veel meer aan algemene middelen op brengt dan ervoor wordt uitgegeven en ziet men een veer als een ver lengstuk van de weg. dan dient het gebruik hiervan kosteloos te zijn". Ten aanzien van de Oosterschelde- brug lag de zaak echter iets anders. Hier heeft men een brug die uit le ningen is gefinancierd en waar de rente en aflossing uit de tolheffing wordt betaald. Ook op de veren was een kleine toegangsprijs als compen satie voor het comfort en om mis bruik tegen te gaan wel te billijken, naar het oordeel van de heer Kam meraad. U kunt niet alles weten Om vetvlekken uit fluweel te krij gen.neemt u een droog flanellen lapje en wrijft hiermee met ter pentijn in. Fluweel dat plat is geworden kunt u weer goed krijgen door te strijken op deze manier: een niet te hete strijkbout wordt om wikkeld met een vochtige linnen doek en daarmee zach over het fluweel gestreken. Wit fluweel wordt eerst geweekt in zeepsop-ammonia, daarna ge wassen en heel goed nagespoeld Als er zeep achter blijft wordt het fluweel geel. Fluweel mag nooit gewoon gewassen worden, daar het dan gaat plet ten. Haal het fluweel zoveel mo gelijk op en neer. Het mag niet gewrongen en niet uitgeknepen worden, haal het voorwerp drijf nat uit het water en laat het drogen op een knaapje. Plaats een teil onder het kledingstuk om het water op te vangen. Een propje watten in citroenolie ge drenkt en zonder drukken op de vlek gelegd doet harsen was- vlekken uit fluweel verdwijnen. U laat het propje watten zo lang liggen, totdat de vlek geheel is verdwenen. Ook zullen dergelijke vlekken ver dwijnen wanneer u een doekje ge dompeld in terpentijngeest voor zichtig met de streep van het fluweel meestrijkt. Naigeworden fluweel. Wrijf natge- worden fluweel af met een doek, natgemaakt in alcohol van 90 procent en houdt de stof dan 3 tot 5 minuten boven de stoom van een ketel. Dan borstelen met een fijne, stijve borstel, doch onder het fluweel wol leggen (b.v. een dunne wollen deken). Daarna laten drogen en nu het drogen met amandelolie over- borstelen. Fluweel lint kan met de achterzijde over de opening van een sto mende ketel worden getrokken. Houd het strak totdat geen stoom meer afkomt. ,i Satelliet |i van Saturnus I1 CAMBRIDGE, Massachu- setts, 4-1. De Franse sterren kundige dr. Audouin Dollfus heeft op 15 december j.l. een (I nieuwe satelliet de tiende - van de planeet Saturnus ont- I» dekt. Het hemellichaam heeft I» een doorsnee van 160 tot 320 km. Sinds 1898 was geen nieu- l> we maan van Saturnus meer l> ontdekt. Dollfus werkt aan het observatorium van Parijs. De (I mededeling van de ontdekking (l is gedaan door het Smithso nian Astrofysisch Observato- (l rium van Cambridge in de (I Amerikaanse staat Massachu- ,1 sells dat als wereldcentrum |l voor de uitwisseling van ster- (I rekundige gegevens optreedt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NIJMEGEN. De Philipsvestiging in Nijmegen werkzaam op transis- torgebied heeft voor vijftig van haar 2.200 werknemers geen arbeid meer. Voor vijf van hen wordt plaatsing bij andere bedrijven gezocht. De overige 45 zullen tot juli pendelen naar de Philipsvestiging in Hilver sum. UTRECHT. De 65-jarige mevrouw M. Bloos uit Woerden is om het leven gekomen toen zij een met au tomatische halve overwegbomen be- veilige overweg in Woerden over stak en gegrepen werd door een rei zigerstrein uit de richting Utrecht. DEN HAAG. In stilte is ter aar de besteld de op oudejaarsdag over leden oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht generaal I H. Reynders, wiens overlijden op uit drukkelijk verzoek niet eerder be kend is gemaakt, AMSTERDAM. Artis heeft in 1966 een topjaar gehad in alle opzichten. Een getal van bijna 900.000 bezoe kers is nog nooit genoteerd, zo ver telde de directeur dr. E. F. Jacobe Amsterdamse journalisten die zijn mondeling jaarverslag aanhoorden. DEN HAAG. Op een zebrapad op de Loosduinsekade te Den Haag is een dame, van wie de identiteit nog niet kon worden vastgesteld, aange reden door een combi-auto en aan de gevolgen hiervan na aankomst in het ziekenhuis Zuidwal overleden. AMSTERDAM. In het Wilhelmina- gasthuis in Amsterdam is overleden de 81-jarige K. van Raam die op 1 januari werd aangereden toen hij door het rode licht een zebrapad op liep. SCHIPHOL. Teneinde op 10 ja nuari het huwelijk van prinses Mar griet en mr. Pieter van Volenhoven bij te wonen zijn prinses Irene en haar echtgenoot, Charles Hugues van Bourbon-Parma, op Schiphol aangekomen. Zij arriveerden per K.L.M.-lijnvliegtuig uit Nice. AMSTERDAM. H.K.H. prinses Beatrix heeft in Amsterdam vrijwil ligers voor hulp aan ontwikkelings landen bezocht die in het koninklijk instituut voor de tropen worden op geleid. DEN HAAG. Het Nederlandse volk en andere krijgen op de huwelijks dag van prinses Margriet en de heer P. van Vollenhoven op vier plaatsen de gelegenheid om felicitatieregis- ters te tekenen. Deze gelegenheid wordt op 10 januari geboden in de paleizen aan het Lange Voorhout in Den Haag, op de Dam in Amster dam, in Soestdijk en op het Loo, van 's morgens negen tot 's middags vijf uur. UTRECHT. De ziekenfondsorga nisaties hebben de aangesloten zie kenfondsen geadviseerd de artsen schriftelijk te vragen of zij de be staande overeenkomst individueel wensen te continueren inclusief dan dé trendmatige aanpassing van acht procent. De Amsterdamse zieken fondsen hebben het verzoek inmid dels reeds gedaan. Verwacht wordt dat de overige fondsen het voorbeeld dezer dagen zullen volgen. GORREDIJK. Het filiaal van de N.V. Confectie Industrie v/h D. Kamphuis te Gorredijk wordt op 20 januari gesloten. Het personeel, 45 voor het merendeel jeugdige vrou welijke werknemers, is met ingang van die datum ontslag aangezegd. DEN HAAG. Vrijwilligers die voor minstens drie jaar worden Uitge zonden naar ontwikkelingslanden krijgen voortaan vrijstelling van mi litaire dienst, terwijl ze na hun te rugkomst tot buitengewoon dienst plichtige worden bestemd, aldus een in de Staatscourant opgenomen be schikking van de minister van de fensie, WOLVEGA Dertig van de 85 werknemers van de N.V. „Heiwo" in Wolvega gaan vijftig procent korter werken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoevelaken: G. v. Es trik te Genemuiden; te Surhuister- veen: H. E. Vegter te Borger; te Val kenburg (Z.H.) (toez.): C. L. Verbaas te Monnikendam.; le Farmsum: R. Pomp te Zwartemeer; te Nieuw-Lek- kerland en te Gameren: J. Catsburg te Opheusden; te Bozum c.a. (toez.): C. D. v. Goeverden te Finsterwolde; te Oud-Beijerland (vac. W. H. v. Kooten): J. den Besten te Huizen (N. H.); te Schoonhoven (vac. H. Jonger- den)J J. v, d. VeMen te Amersfoort. Aangenomen naar Bathmen (toez.): JG. Beerthuis 'te Oosterend (Texel). Bedankt voor Vriescheloo: L. J. v. d. Kam te Blija. Geref. Kerken Beroepen te Tholen, Poortvliet, Midwolde (Old.) en te De Wilp (Gr): T. de Boer, kand. te Bolsward, Aangenomen naar De Krim: L. Weerman <te Ezinge; naar Voorscho ten (vac. K. Smit): G. de Zeeuw te Den Helder, die bedankte voor Eind hoven (vac. dr. W. v. d. Zwaan). Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Vlaavdingen: R. Houwen te Hattem; voor London en Watford: J. W. Beekman te Hille- gersberg-Stvaatweg. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Mèppel: Joh. Prins te Rijswijk. Aangenomen naar Bunschoten: P. den Butter te Gorinchem. Geref. Gemeenten Tweetal te Tholen: A. Hof te Zeist en A. W. Verhoef te Barneveld. Beroepen te Beekbergen: H. Rijk- sen te Gouda. Bedankt voor Kruiningen: C. Wis se te Elspeet. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 5