AH doet er wat aan Bruine Bonen Appelmoes^ n heel blik leder wenst u voorspoed maar... Winterkost voor Miniprijzen Kijk maar door de prijzenbril Kapucijners Prima Honing Spliterwten VM- TVsp Macaroni REGELING VOOR ARBEIDSBESPARENDE WONINGBOUW Fusie waterleiding-bedrijven Walcheren en de Bevelanden Ziekenhuisbrand in Tokio: vier «loden TOKIO, 4-1. Vier bejaarde pa tiënten zijn woensdag levend ver brand en 11 ernstig gewond tijdens een brand in een houten ziekenhuis te Jokobama in Japan. Arrestatie in schilderijendiefstal LONDEN, 5-1. Een 32-jarige man is donderdagmorgen vroeg beschul digd van de diefstal van acht schil derijen uit een museum in de Lon- dense voorstad Dulwich, die naar schatting een waarde van ruim 25 miljoen gulden vertegenwoordigen. De man zal vandaag (donderdag) voor de rechtbank verschijnen. Zoals gemeld zijn de schilderijen terugge vonden. Aangenomen wordt dat een tip uit de onderwereld de recher cheurs op het spoor heeft gezet van vijf van de acht doeken. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam, 4-1 te Halifax Esso Den Haag, 3-1 te Rotterdam. Kelletia, 3-1 van Punta Cardon naar New York. Tjipanas, 4-1 van Port Elizabeth naar Durban. DODELIJKE ONGELUKKEN HEERENVEEN. De 86-jarige wiel rijder Pieter Sierdsma, wonende te Heerenveen-Zuid, stak de rijksweg 32 over en lette daarbij vermoede lijk niet op het verkeer. Hij werd aangereden door een personenauto. Het bejaarde slachtoffer werd zo danig gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis te Heerenveen is overleden. DELFT. In de Ursulakliniek in Wassenaar is overleden de 18-jarige J. A. L. Moonen uit Delft. De jon geman was op 5 november jl. ernstig gewond geraakt, toen hij op de Vrij- enbanselaan in Delft met zijn fiets tegen een rijdende tram reed. DEN HAAG. De identiteit van de vrouw, die als gevolg van een onge val op de Loosduinse kade in Den Haag om het leven kwam, is vastge steld. Het is de 72-jarige mevr. wed. A. van Gelder-Groen uit de Fahren- heitstraat. W ereldkampioenschap voetbal voordelige zaak LONDEN, 5-1. Volgens het En gelse ochtendblad „Daily Mail" heeft het wereldkampioenschap voetbal 1966 een batig saldo van ruim één miljoen pond sterling (ruim tien miljoen gulden) opgeleverd. Van dit bedrag gaat vijfentwintig percent naar de Engelse voetbalbond en tien percent naar de internationa le voetbalbond (FIFA). De resteren de vijfenzestig percent worden ver deeld over de zestien landen, die aan het toernooi in Engeland deelnamen. De Engelse voetbalbond, die - dankzij het behalen van het wereld kampioenschap door het Engelse elf tal - ongeveer vier miljoen gulden zal toucheren, investeerde reeds een bedrag van ruim anderhalf miljoen gulden in de stadions waarin de wedstrijden werden gespeeld. Het resterende bedrag zal ondermeer worden besteed aan achterstallige belastingen van de Engelse clubs, die financieel achterop geraakt zijn door het moderniseren van hun stadions. Visie van Adenauer BONN, 5-1. „Ik hoop van harte dat het Frans-Duitse vriendschaps verdrag, dat wat veronachtzaamd is na mijn vertrek van de kanselarij, tot nieuw leven komt". Dit heeft oud-kanselier dr. Konrad Adenauer, die vandaag 91 jaar wordt, gezegd in een gesprek met het „Hamburger Blatt". „Ik hoop ook dat het Duitse volk intelligent genoeg zal zijn om te be grijpen dat de zon niet elke dag kan schijnen aan de politieke en econo mische hemel. Als er werklozen moe ten worden geholpen, denk ik aan de Duitse werklozen en niet aan buiten landse arbeiders Ik ben niet bang voor het gebruik dat extremisten eventueel van de toestand maken", aldus Adenauer. Soekarno gaat uiteenzetting geven SINGAPORE, 5-1. Volgens een uit zending van radio-Djakarta, in Sin gapore opgevangen, zal president Soekarno de tactiek uiteenzetten die hij de afgelopen twee jaar heeft ge volgd en ook de omstandigheden die tot de staatsgreep van oktober 1965 hebben geleid. Hij zal een schrifte lijke verklaring opstellen, die op 12 januari aan het volkscongres zal worden voorgelezen. Soekarno heeft zich daartoe bereid verklaard op een vergadering - de zesde in twee we ken - met de leden van het presidi um en de leiders van de strijdkrach ten. Een en ander is bekend gemaakt door generaal Soeharto. Mond- en klauwzeer in Overijssel DEN HAAG, 4-1. In verband met de in de provincie Overijssel opge treden gevallen van mond- en klauw zeer bij varkens heeft de minister van landbouw en visserij besloten de gebruikelijke verplichte ringen- ting van varkens om de besmette bedrijven uit te breiden tot de gehele provincie Overijssel. Met deze enting die evenals bij de ringentingen het geval was, voor rijksrekening ge schied, zal onmiddellijk worden aan gevangen. 1/1 blik 1 Gerookt Vet Spek 500 gr. Witte Bonen 1/1 blik Piccalilly 'jam' pot Hele Augurken zoetzuurliterpot Witte Bonen in tomatensaus 1/2 blik Gebraden Gebakt in jus blik 4 ballen Rode Kool gesneden Jonker Fris 1/1 blik Rolpens blik 300 gram ALBERT HEIJN Lékker, zo'n dampend heet bord soep MEI ROOK' 500 gram Wün/.uurkool 'n delicatesse 1/1 blik Zuurkoolspck 250 gram Casselerrib 100 gram AH-Knaknorst blik 10 st. Moselblümchen fles WA ÜSti .elleboogjes 500 gram 4 Macaroni snclkokcnd 500 gram Tomatenpuree Goudfazant 3 blikjes Schouderham dikke plakken 100 gram Luncheon Meat blik 200 gram nu Spaghetti 250 gram Parmcsaanse Kaas zakje 50 gram Tomatenketchup .1/1 (les Soepballetjes blikje 30 st. Rioja rood of wit Spaanse tafelwijn 1/1 fles Met dagindeling en veel ruimte om afspraken e.d. te noteren. Kleurrijk geïllustreerd Met praktische tips en een keur van recepten. Speciale uitgave van Albert Heijn Bij de boodschappen voor slechts IN ALLE AH-WINKELS AH-Af wasmiddel flacon dubbele inhoud -BIT Onvoorwaardelijke \A I Kwaliteitsgarantie Wanneer u enig bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft AH u het volle bedrag terug. Promptzonder enige bedenking 100.000 boeken beschikbaar K(Jk vrijdagavond 6.45 uur naar de TV (Nederland I) *Weekaanbiedingen geldig t/m woensdag 11 januari DEN HAAG, 4-1. De noodzake lijke beperking van de woningwet- bouw in 1967 is geheel ten laste van de centraal aangehouden reserve ge komen en dit heeft tot gevolg, dat voor dit jaar de faciliteiten ter be vordering van arbeidsbesparing in de woningbouw enigszins gewijzigd moeten worden, zo deelt het minis terie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening mede. Voor systeembouw en gerationali seerde bouw blijven de toeslagen op de gemeentelijke contingenten welis waar gehandhaafd, maar om voor de ze toeslagen in aanmerking te ko men moet thans een hoger percen tage aan arbeidsbesparing worden bereikt, zoals uit het volgende sche ma blijkt. aangetoonde arbeidsbesparing ten minste van 100 woningen worden er gebracht ten 'laste van: het gemeentelijk de centrale contingent reserve 30 45 °/o 60 °/o 40 50 60 °/o 80 60 40 20 40 60 Een arbeidsbesparing van 40 °/o wordt geacht te zijn bereikt indien de arbeidsbehoefte op de bouwplaats bij woningen met een bruto inhoud van circa 360 m3 en voorzien van een 10 meter diepe paalfundering niet meer dan 900 manuren bedraagt, ongerekend de verleturen. Voor reeds in uitvoering genomen projecten die vóór 1 januari 1967 als arbeidsbe sparend zijn aanvaard en die nog contingent behoeden in 1967 of vol gende jaren, zullen de vóór 1 janua ri 1967 geldende en aanvaarde per centages van arbeidsbesparing en de daarbij behorende contingentsfacili- teiten van kracht blijven. Voor de zgn. keuzewoningen (wo ningwetwoningen die volgens* gese lecteerde, efficiënte plannen worden gebouwd) komt de contingentstoeslag van 20 te vervallen. DEN HAAG, 5-1. De fusie tus sen de streekwaterleidingbedrüven van Walcheren en de Bevelanden Is thans een feit. De aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij „Mid den-Zeeland" hebben besloten om een eind te maken aan de zelfstan digheid van hun maatschappij door deze te ontbinden en de taken van de watervoorziening voor het gebied van Walcheren over te dragen aan de gelijktijdig te vergroten N.V. Wa terleiding Maatschappij „Zuid-Beve land". Deze laatste maatschappij be staat reeds sedert 1910 en treedt reeds geruime tijd op als leveran cier van het drinkwater vcor Wal cheren. Thans zal een waterleidingmaat schappij de watervoorziening voor het gebied van Midden Zeeland ver zorgen (echter nog met uitzondering van de gemeente Middelburg), een gebied waarin grote ontwikkelingen gaande zijn. Genoemd worden re cente vestigingen van Hoechst, Billi- ton, Hino, Hercules dn of rond het Sloegebied. Voor het gehele perso neel van beide bedrijven zijn gelijke arbeidsvoorwaarden van kracht ge- DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft vanmiddag zender hoofdelijke stemming de begroting van sociale zaken en volksgezondheid voor 1967 goedgekeurd. De CPN-fraktie kreeg aantekening te hebben tegengestemd. In Midden-Mongolië heeft zich een krachtige aardbeving voorge daan. Het epicentruru lag 290 km. ten n.w. van de hoofdstad Oelan Bator. Mensenlevens zijn niet verlox-en ge gaan door de schaarse bevolking van het betrokken gebied. b De waarnemend algemeen direc teur van de voedsel- en landbouw organisatie (FAO) van de Verenigde Naties, Oris Wells, heeft woensdag in Rome meegedeeld dat een fonds van driehonderd miljoen dollar ge vormd wordt om de landen die sterk van koffie afhankelijk zijn te helpen met verbreding van hun economi sche basis. UTRECHT. Een deputatie van het gemeenschappelijk overleg zieken fondsorganisaties heeft een gesprek gevoerd met de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. Veld kamp. DEN HAAG. Nederland beschikt in september 1967 over 57 specifieke sporthallen. 13 zgn. spelhallen en 47 hallen met medegebruik door. de' sport, dat is aan het licht gekomen in een tweede inventarisatie van de Nederlandse Sport Federatie, ver richt om een zuiver beeld te krijgen van de situatie in óns land. WASHINGTON. President John son zal waarschijnlijk deze maand het congres cm een extrabedrag van twaalf tot vijftien miljard dollar vra gen voor de financiering van de oor log in Vietnam gedurende de rest van het lopende belastingjaar, zo meent men in kringen rond de se naat. worden en er is een organisatie tot stand gekomen. De gemeenten op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland alsmede 4 Brabantse gemeenten en de provin cie Zeeland bezitten thans gezamen lijk een vennootschap ter behartiging van de belangen van drink- en indu striewatervoorziening van het gebied van westelijk Brabant en midden Zeeland is daarmee nog niet voltooid. Met de waterleiding van Tholcn waarmee reeds op technisch en admi nistratief gebied binnen een organi satie wordt samengewerkt, wordt nog overlegd over de bestuurlijke sa menvoeging. b Het persbureau „Nieuw China" meldt uit Hanoi, dat woensdag drie Amerikaanse vliegtuigen boven Noord-Vietnam zijn neergeschoten. HET VERVOER IN HET GEWEER Het openbaar vervoer is het nieuwe jaar begonnen met de actie „Geef ons ruim baan". Door middel van af fiches op het rijdend materiaal, grote posters, sluitzegels, etc. wil men zo wel piibliek als overheid wijzen op de noodzakelijkheid het openbare vervoer meer armslag te geven nu het door de toenemende motorisering zowel letterlijk als figuurlijk vaak „in de klem'' raakt. De K.N.V.T.O. de vereniging waarin vrijtuel alle openbare vervoersbedrijven zijn ge organiseerd, staat daarbij op het standpunt, dat het openbare iwrvocr in de toekomst een steeds groter rol zal gaan spelen en dat de steeds nij pender ivordende verkeerssituatie een selectief gebruik van de perso nenauto noodzakelijk zal maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 4