r MINISTER DE QUAY OVER VAARGEUL IN NOORDZEE De jeugd en „het huwelijk" Geen ontevredenheid over gang van zaken met granen in afgelopen jaar iCu. O'l WfylclfriUA (fjuHtUXTi, .c/v» /r&9- ^vrJ JÉU 'rJiMn Cffn .Cfy- vufi 11 iogj-urtn OTV'J -j "biA flu f Vi-Uvvi Man vergreep zich aan kinderen Boer even in hongerstaking 1 Nog geen regeringsstandpunt t.a.v. de finaneiering DEN HAAG, 4-1. De minister van verkeer en waterstaat, prof. De Quay, heeft woensdagmiddag in de Tweede Kamer meegedeeld dat de regering nog geen standpunt heeft bepaald ten aanzien van de financie ring van de vaargeul in de Noordzee, die moet dienen om Rotterdam be reikbaar te maken voor schepen van 200.000 ton. De minister zei dat er vele aspec ten zijn aan het probleem, onder meer van waterstaatkundige aard. Onder meer wil de minister nadere gegevens hebben over de lengte en de breedte van deze vaargeul, die naar schatting 70 a 100 miljoen zou moeten kosten. Ook staat nog niet vast hoe de kosten van het onder houd van een dergelijke vaargeul zullen zijn. Minister De Quay zei, dat hij kort na zijn optreden ais minister een ge sprek met b. en w. van Rotterdam en de vertegenwoordigers van de oliemaatschappijen heeft gehad. Kort daarna is de problematiek rond de vaargeul in de ministerraad ter sprake gekomen. In de ministerraad is toen het besluit gevallen om alle aspecten rond de vaargeul op korte termijn te behandelen in een werk groep, samengesteld uit ambtenaren van verschillende departementen. Deze werkgroep zal haast maken, al dus minister De Quay. Hij vond het onverantwoord om nu meteen maar te zeggen dat men zou moeten beginnen met het uitbaggeren van de voorgeul in de Noordzee. De minis ter was het eens met het kamerlid Joekes (WD) die bij interruptie wees op de zeer grote urgentie van de vaargeul, omdat andere havens zich ook gereed maken om de grote olie tankers van de toekomst op te van gen. Op een vraag zei de minister dat hü neg niet kan zeggen of een be slissing in deze regeringsperiode zal vallen. „Het noemen van een datum is altijd bijzender moeilijk, dat heb ik vooral cp het departement van verkeer en waterstaat geleerd". Nederlandse hulp voor Senegal DEN HAAG. 4-1. De Nederlandse regering heeft besloten om, in het kader van het wereldvoedselpro gramma, een bedrag van 30.000 gul den ter beschikking te stellen van Senegal voor het bestrijden van de gevolgen van de grote droogte waar onder men in dat land te lijden heeft Dit bedrag komt overeen met onge veer twee miljoen Senegalese francs Begin december van het vorig jaar heeft de Nederlandse regering al een hoeveelheid voedsel naar Senegal, gezonden. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over december. Géboren: 3. Leendert Dignis Pieter, z. van P. L. v. d. Panne en M. C. Zwager (Oosterland)10. Johanna, d. van L. Bakker en J. de Jonge (Oos-* terland); 19. Adolf Abraham, z. van P. Roks en E. J. Capelle (Oosterland) 21. Hendrik Johannes, z. van H. J. Capelle en C. IJzelenberg (Ooster land); 20. Hendrik Johannes, z. van L. A. Capelle en L. A. IJzelenberg (Oosterland); 20. Dirkje, d. van L. Meerman en J. Boer (Oosterland); 25. Simone Maria Jozina, d. van E. J. van Strien en W. C. Z. v. d. Cingel (Nieuwerkerk). Geboren te Zierikzee: 15. Marinus Adriaan, z. van J. Dooge en W. J. Kik (Oosterland). Overleden 'te Zierikzee: 28. Gerar- da Pieternella Klink, wed. van C. C. Sutherland, 71 jr. (Nieuwerkerk). Gehuwd: 16. Johannes van der Welle, 24 jr. (Zierikzee) en Suzanna Plonia Pieternella Bakker, 22 jr. (Oosterland); 16. Leendert Stouten, 24 j. (Oosterland) en Christina Janna Lena Folmer, 22 jr. (Nieuwerkerk); 16. Pieter Adriaan Donselaar, 20 jr. (Oosterland) en Janna Pieternella de Bruine, 19 jr. (Oosterland); 22. Johan Frederik van de Vate, 21 jr. (Woens- drecht) en Lena JJacoba Stouten, 20 jr. (Oosterland); 23. Hendrik Johan nes Dorst, 22 jr. (Oosterland) en Jannetje Cornelia Struijk, 19 jr. (Sirjansland); 23. Johannis Corne- lis Janse, 27 jr. (Renesse) en Corrie Troost, 26 jr. (Nieuwerkerk); 30. Jan den Haan, 22 jr. en Janna Neeltje de Valk, 21 jaar (beiden Nieuwer kerk); 30. Cornelis Pieter Radewalt, 24 jr. (Nieuwerkerk) en Thona Geer- truida Kraak, 22 jr. (Sirjansland); 30. Nicolaas Willem Pankow, 21 jr. (Ouwerkerk) en Lucie Hofman, 21 jr. (Vlissingen). Ingekomen: 5. W. C. Hoogerland van 's-Gravenhage (Nieuwerkerk); 7. P. Hendrikse van Breda (Ouwer kerk); 16. M. A. Meijer van Kapelle (Oosterland); 19. L. A. P. v. Oeveren van Middenschouvven (Oosterland); 23. A. J. v. d. Werf van Brouwers haven (Oosterland); 23. P. M. Zan- dijk en gezin van Zierikzee (Nieu werkerk); 16. F. M. A. Klaassen van Kortgene (Oosterland); 23. W. Flik- weert en gezin van Zierikzee( Nieu werkerk); 23. J. C. Janse van Wes- terschouwen (Nieuwerkerk); 30. J. v. d*. Welle van Zierikzee (Nieuwer kerk); 30. A. M. Leijdekkers van Zierikzee (Nieuwerkerk). Vertrokken: 5. C. P. Pols en gezin (Oosterland) naar Zierikzee; 12. C. Leendertse en gez. (Oosterland) naar Vlissingen; 12. C. Rijnberg en gezin (Oosterland) naar Middenschouwen; 21. C. H. v. d. Werf (Ouwerkerk) naar Zierikzee; 27. A. G. v. d. Zande (Oosterland) naar Zierikzee; 27. D. L. de Jonge (Oosterland) naar Brui- nisse; 27. G. de Jonge (Oosterland) naar Bruinisse); 27. L. J. Stouten (Oosterland) naar Rilland-Bath; 30. N. W. Pankow (Ouwerkerk) naar Brouwershaven (Noordgouwe). De minister wees er ook nog op, dat dit jaar een gedeelte van de kos ten van de vaargeul op de begroting zou moeten komen en dat dan ande re uitgaven van het ministerie van verkeer en waterstaat moeten wor den verminderd. Het graven van een vaargeul in de Noordzee is een ge heel nieuw terrein, aldus minister De Quay, waarover weinig ervaring bestaat. „Men kan voor de grillig heid van de woeste Noordzee komen te staan". Wel was hij van mening dat de vaargeul voor Rotterdam en voor Nederland een zeer belangrijke aangelegenheid is. Bij de replieken vroeg alleen het kamerlid Van de Heuvel (KVP) nog aandacht voor de vaargeul in de Noordzee. Hij zei dat hij door het antwoord van de minister nog niet helemaal was bevredigd. De minister moet weten, aldus de heer Van den Heuvel, dat de andere Europese zee havens en de oliemaatschappijen meeluisteren. Kan de minister niet toezeggen dat hij alles zal Czen om te zorgen dat in zijn ambtsperiode een beslissing wordt genomen. Prof. De Quay merkte op. dat als hij iets verder zou gaan, de oliemaatschap pijen zouden denken dat het in orde komt. DEN HAAG, 5-1. Over de gang van zaken met de granen in het af gelopen jaar mag men niet ontevre den zijn. Dr. C. H. J. van Beukering, voorzitter van het Produktscbap voor granen, zaden en peulvruchten, zei dit woensdagmorgen in zijn nieuw jaarsrede. Handtekeningen voor Florence NEW YORK, 4-1. De secreta- ris-generaal van de V.N., Oe Thant, heeft woensdag 400 ex emplaren getekend van een inleiding op de boodschap die paus Pok lus tot de algemene vergadering in oktober 1965 heeft gericht. De tekst van de ze rede met een inleiding van de paus en een voorwoord van Oe Thant zal in 400 exempla ren in leer en zijde gebonden voor 350 dollar per stuk wor den verkocht ten bate van het fonds voor hulpaan de door de ivatersnood geteisterde Ita liaanse stad Florence. Afvloeiing landarbeiders DEN HAAG, 4-1. De drie agrari sche bedrijfsbonden hebben het Landbouwschap in een brief ge vraagd, een gezamenlijk optreden van het agrarisch bedrijfsleven te willen bevorderen ter verkrijging van een afvloeiingsregeling voor landarbeidei's. In de brief wordt er aan herinnerd dat het ontwikke- lings- en saneringsfonds voor de landbouw wel faciliteiten biedt voor de afvloeiende agrarische onderne mer, maar dat voor de landarbeider, die noodgedwongen moet afvloeien, geen bijzondere maatregelen worden genomen. Een en ander wordt meegedeeld in „Samenwerking", het orgaan van de Nederlandse Christelijke Agrarische Bedrijfsbond. Deze bond heeft vorig jaar het initiatief genomen tot ge meenschappelijk overleg over deze zaak tussen de drie agrarische be drijfsbonden. ZWOLLE. Over de hele provin cie verspreid zijn thans in Overijssel 18 gevallen van mond- en klauwzeer onder varkens en jongvee bekend. SPORTBERICHTEN Voetbal K.N.V.B. District Zuid I 4e klasse G. Het programma voor a.s. zondag 8 januari luidt: D.I.V.O.-D.F.S.; Goes-R.K.F.C.; Hal- steren-Nieuw Borgvliet; Oude Mo len-Vosmeer; B.S.C.-De Schutters. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 8 januari luidt; lste klase. Renesse I-Noormannen I (half 3); Domburg I-Dreischor I( half 3); Le- wedorpse Boys I-Groede I; Luctor I- Robur I (25 minuten te beginnen met stand 1-3); Jong Ambon I-Koewacht I; Hoofdplaat I-Patrijzen I. Reserve lste klasse. Goes III-Zeelandia II; Walcheren li-Zeeland Sport IV; R.C.S. II-Mid- delburg IV; 'Oostburg II-Vlissinge IV. 2e klasse B. Zierikzee III-Kruiningen I (half 3); Zonnemaire I-Cortgene I (half 3); Kwadendamme I-Renesse II (half 3); D.F.S. II-S.V.O.W.K. I (half 3); Dom burg II-Lewedorpse Boys II; Hans- weertse Boys II-Luctor II. 3e klasse D. Kwadendamme li-Patrijzen II; 's-Heer Arendskerke Hl-Volharding II. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 7 januari luidt: Kats I-Bruse Boys I (half 3); Be velanders I-Beren I; Kloetinge I- Arnemuiden II; V.C.K. I-Arnemui- den II. 2e klasse A. Bruse Boys II-Yerseke II (half 3); Heinkenszand I-W.I.K. I (half 3, scheidsrechter H. Dattin); Wolfaarts- dijk II-'s Heer Arendskerke I; Krab- bendijke II-Rillandia II. 3e klasse A. M.E.V.O. II-W.I.K. II (half 3); Brouwershaven III-ZS.C. I (half 3); S.K.N.W.K. II-S.K.N.W.K. I (half 3); D.F.S. IV-Brouwershaven II (half 3). Halve muizen m o O' T /CXX- .vQ/n. t f %A 4 I' T p/1 i -£/>T If UU'U/ ~Uis Y i i r h*.n t De oogst viel weliswaar door het bijzonder natte weer niet mee, maar aan de andere kant kwam zij wel goed binnen Met de verkoop van voedergranen van de nieuwe oogst vlotte het aan vankelijk niet erg, maar inmiddels is een herstel opgetreden en worden redelijke prijzen gemaakt. Bijzonder verheugend achtte dr. Van Beukering het dat de afzet van inheemse tarwe zich zonder schok ken heeft voltrokken. De totale produktie van inlandse tarwe, welke in het oogstjaar 1965- 1966 ruim 690.000 ton bedroeg, zal volgens de voorlopige oogstraming in het oogstjaar 1966-1967 ruim 615.000 ton bedragen. In de maanden augustus tot en met november 1966 werd ongeveer 44 procent inlandse tarwe door de maalbedrijven in hun melange bij gemengd. Dat is ruim 11 procent meer dan in de overeenkomstige pe riode in 1965 en ongeveer 8 procent meer dan het gemiddelde ov^r het gehele oogstjaar 1965-1966. In dat gehele oogstjaar werd 174.00 ton inlandse tarwe geëxporteerd, waarvan 64.000 ton naar het Vere nigde Koninkrijk, SI.000 ton naar Oostbloklanden en 19.000 ton naar Lidstaten. In het lopende oogstjaar werd in enkele maanden, namelijk tot eind november 1966, 45.000 ton tarwe ge ëxporteerd; 27.000 ton naar derde- landen en 18000 ton naar E.E.G.-sta- ten. ixSf ir. tWC v /^i-TMYXUÜJc.s-1 Xl'-XLu Alt l-i Ifyi/itl ijl o fiiwyOAl 1UAX. SrC n. - 1 I tl l j 'ViKvi -t-i vv) r-M.t I; mm u-- /iv'/vrw u.y s- 0! f: Enkele doeken licht beschadigd de pap Gestolen kostbare schilderijen zijn terug SCHERPENZEEL, 4-1. Wethouder P. de Jonge van de gemeente Scher- penzeel (Gelderland) heeft in zijn bord karnemelksepap een halve muis aangetroffen. De andere helft van het diertje bleek nog in de fles te zit ten. Volgens de directeur van de co- operatieve melkfabriek De Vooruit gang te Woudenberg de heer H. J. Reusink, is de muis meegekomen met de lege fles die in de fabriek is gearriveerd. „De arbeider die de spoelmachine bedient heeft onvol doende opgelet", zo luidde zijn com mentaar woensdagavond. De hee,r Reusink gaf de verzekering dat het dier niet tijdens de produktie in de pap is terechtgekomen. Inmiddels hebben ook ambtenaren van de keu ringsdienst van waren de melkfa briek bezocht met de bedoeling een en ander te controleren. Washington over Vietnam WASHINGTON, 4-1. Het Witte Huis heeft woensdag bekend ge maakt dat de V.S. overleg plegen met hun bondgenoten over een even tuele verlenging van het bestand ter gelegenheid van het Vietnamese nieuwjaar. Zoals gemeld zijn Zuid- Vietnam en zijn bondgenoten bereid gedurende vier dagen de gevechts handelingen te staken, maar de Viet- cong wil een bestand van een week in acht nemen, nl. van 8 tot 15 fe bruari. Volksverhuizing SJILLONG, 4-1. Het Indische leger is woensdag begonnen met het over brengen van duizenden leden van de Mizostam uit hun dorpen in de heuvels van Assam naar twintig nieuwe nederzettingen in toeganke lijker gebied. De autoriteiten hopen op deze manier de opstandige bewe ging in deze stam de kop in te druk ken, door het de opstandelingen on mogelijk te maken om de bewoners van de oude in het oerwoud gelegen dorpen te dwingen, voedsel, geld en andere hulp te geven. De nieuwe ne derzettingen zullen een militaire be scherming krijgen. Zieke baby won het van politiepersoneel EDERVEEN, 4-1. De enkele maan den oude baby van de familie van Donkelaar te Ederveen heeft verhin derd dat de noodwoning van zijn ouders door personeel van de ge meente Ede werd afgebroken. Woensdagmorgen waren een aan tal gemeentewerklieden, geëscorteerd door zeventien politie-agenten onder leiding van hoofdcommissaris H. C. P. van der Werf naar Ederveen ge gaan om de woning, die zonder ver gunning is gebouwd, op last van hel gemeentebestuur ie slopen. Nadat er rond het houten huis wat harde woorden waren gevallen tussen le den van de Boerenpartij en verte genwoordigers van hel gezag, werd men het er over eens, dat eerst een arts moest worden geraadpleegd om dat er een baby ziek op bed lag. De ontboden dokter achtte het onverant woord om onder deze omstandighe den tot sloop van het houten huis over te gaan. Vandaag zullen b. en w. van Ede een beslissing nemen op het verzoek van de bewoner, de heer van Donkelaarhem een half jaar uitstel te geven. LONDEN, 4-1. De acht schilderij en, die in het afgelopen weekeinde uit een museum in de Londense voorstad Dulwich werden gestolen, zijn teruggevonden. Dit heeft de Britse politie woens dag bekendgemaakt. De schilderijen vertegenwoordigden een geschatte waarde van ongeveer vijfentwintig miiljoen igulden. Onslag in wolindustrie ZWOLLE, 4-1. De N.V. Wolindus trie „Hattem" te Hattem gaat de pro duktie inkrimpen. In verband hier mee heeft de directie besloten, in overleg met de ondernemingsraad, de vakbonden en het gewestelijk ar beidsbureau, voor 65 personeelsleden ontslag aan te vragen. Het gaat hoofdzakelijk om meisjes en enkele getrouwde vrouwen. „Ook (le tantiemes en dividenten matigen" UTRECHT, .4-1. Opvoering van de besparingen betekent óók mati ging in de tantièmes en dividenten, zo meent de heer T. Renes, onder voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Utrecht en omstreken, waarin hij werkne mersvertegenwoordiger is. Voor het eerst in de geschiedenis van deze kamer voerde een werknemersverte genwoordiger het woord na de tradi tionele nieuwjaarsrede van de voor zitter. De heer Renes was het niet eens met de zienswijze van de voorzitter van de Utrechtse K.V.K. ir. E. D. Cartier van Dissel, dat de belang rijkste oorzaak van de dalende be drijfsresultaten te vinden is in de sterke stijging van de bedrijfslasten, met name de lonen en salarissen en sociale verzekeringspremies. Hij waarschuwde voor generaliserende opmerkingen, want niet ontkend kan worden dat in ons land grote loon achterstanden bestonden ten opzich te van de overige E.E.G.-landen. On juist vond hij het wel de bedrijfs winsten te handhaven, maar niet het reëele loonpeil1' te garanderen. Uit Nederland gesmokkelde wapens kwamen in Kameroen terecht YAOUNDE, 4-1. In Yaounde, de hoofdstad van de Wcstafrikaanse staat Kameroen, zijn woensdag ge vangenisstraffen van vier tot zes maanden geëist tegen drie Amerika nen en een Italiaan, die in oktober met een omgebouwde DC-4 in Noord- Kameroen een noodlanding maak ten, toen zij met een lading wapens op weg waren van Nederland naar Oost-Nigcria. Toen het toestel bij de noodlanding ernstig werd beschadigd, liepen twee van de bemanningsleden zware ver wondingen op. De vier verdachten waren besohüldigd van onwettig vva- penvevvoer, schending van het luchtruim van Kameroen en van vliegen zonder de vereiste papieren. Dc openbare aanklager eiste een half jaar gevangenisstraf tegen de Amerikaanse gezagvoerder Henry Warton on vier maanden tegen de andere drie bemanningsleden. De politie ondekte drie van de acht schilderijen dinsdagavond achter struikgewas in een openbaar park in het westen van Londen. Zij maakte dit toen niet bekend uit vrees, dat de dièven de overige doeken zouden vernietigen. De politie was telefo nisch benaderd door een-onbekende, die de plaats noemde waar de schil derijen te vinden waren. Hoe en waai de andere vijf meesterwerken wer den teruggevonden is nog niet be kend. Volgens de politie hebben „ver scheidene personen haai* bij het on derzoek geholpen". Men maakt uit deze term op dat er arrestaties zijn verricht. HAVELTE, 5-1. Op verzoek van de rijkspolitie te Havelte heeft de politie in Roden de 41-jarige A. G. H. uit Roden aangehouden. Deze wordt er van verdacht in verschil lende plaatsen in Drente schennis van de openbare eerbaarheid en on tucht te hebben gepleegd met in to taal tien kinderen. H. heeft inmid dels bekend, dat hij zich aan kinde ren vergrepen heeft in o.a. Vries, Rolde, Havelte (drie maal) en De Wijk. Enkele gevallen van ontucht buiten de provincie Drente gepleegd heeft H., die 41 jaar en vader van twee kinderen is, eveneens toegege ven. In Havelte viel hij door zijn zonderling gedrag op, waarna de po litie hem op het spoor kwam. Begroting van liet gemeente-fonds DEN HAAG. 3-1. De begroting van het gemeentefonds is door de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de be handeling zei minister Verdam o.a. „men steke zijn hand ook eens in ei gen boezem". De gemeenteraden zul len „het nut en offers in eigen kring" hebben af te wegen, zo zei hij. Minister Zijlstra wees er o.m. op, dat in het zojuist begonnen jaar de te financieren werken zoveel moge lijk uit lang lopende middelen moe ten worden gefinancierd. Een finan ciering op korte termijn wordt z.i. in de komende maanden een „uiterst moeilijke zaak". Minister Zij is tra wees er op, dat grote behoedzaamheid geboden is en hield de kamer voor, dat het wel eens zo zou kunnen zijn, dat voor korte leningen een centrale financiering nodig zal blijken te zijn. De bewinds man noemde de werkloosheid in het gehele land nog niet verontrustend, maar wel in bepaalde gebieden. Britse treiler bij beschieting beschadigd KOPENHAGEN, 4-1. Een Deens patrouillevaartuig heeft tijdens een achtervolging de top weggeschoten van de mast van een Britse treiler, die desondank® toch wist te ontko men De Engelsen waren betrapt toen zij binnen de vicrmijlszone van de Faroer-eilanden visten. Aanvankelijk draaiden ze na waarschuwingsscho ten bij, maar toen de Denen een boot, uitzetten met een onterploeg ging ze er vandoor. Het huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. De volwassenen leven daar wel zo stil aan naar toe, maar de jeugd is er al een poos intensief mee bezig. In het kader van een door de Z.O.V. uit geschreven opstellenwedstrijd heb ben de leerlingen van de Zierikzeese scholen zich op dit onderwerp ge worpen. De resultaten zijn veelal kostelijk. Aardige tekeningen, leuke gedichtjes en opstellen wisselen el kaar af. Om een indruk te geven hoe de jeugd het allemaal ziet, pu bliceren wij hier één van de inge zonden gedichten met tekening. De publicatie impliceert uiteraard niet dat het hier al om een prijs zou gaan. De keus is willekeurig, want de jury moet deze week zijn werk nog doen. Meisje schoot haar verleider neer ROME, 4-1. In de Italiaanse plaats San Marco in Lamis heeft een 17- jarig meisje op straat de jongen doodgeschoten die haar verleid had. Volgens het meisje, Angelina Ren- dina, had de 20-jarige metselaar Mi- chele Mossuto haar verleid en ge weigerd met haar te trouwen Mossuto had voor zijn vertrek als gastarbeider naar West-Duitsiand beloofd onmiddellijk na zijn terug keer in het huwelijk te treden. Angelina Rendina kwam haar min naar op straat tegen, en toen deze weigerde zijn woord na te komen, schoot zij hem twee kogels, in de borst en in de rug. Zonder werk door moer COVENTRY, 4-1. Een loszittende moer heeft veroorzaakt, dat elfhon derd arbeiders van de Jaguar autofabriek in Coventry zonder werk kwamen. De bedrijfsleiding had een arbeider, die verzuimd had een moer in het remsysteem van een auto vast te zetten, voor een dag ge schorst. Honderd collega's van de man legden uit protest het werk neer. Duizend andere arbeiders van de fa briek kwamen als gevolg hiervan zonder werk te zitten. Zij werden naar huis gezonden. HEEREWAARDEN, 4-1. De 50-ja- nge landbouwer Willem van Hogten uit Heerewaarden in de Oost-Bom- melerwaard, die woensdagmorgen m hongerstaking ging om zijn eisen tot schadevergoeding tegen Rijks waterstaat en de Domeinen kracht bij te zetten, heeft zijn actie dezelfde ochtend moeten slaken. De man, die besloten had vol te houden ,t,ol het bittere eind", onder het motto „Het wordt een feest of een begrafenis", kwam 's morgens bij zijn werkzaam heden zo te vallen, dal zijn huisarts een lichte hersenschudding consta teerde en de man rust voorschreef. Daarmee was de hongerstaking voor lopig ten einde. In een brief aan de ministers van verkeer en waterstaat en van defen sie had boer van Hoften uiteengezet, dat z.i. Rijkswaterstaat een fout be gaan heeft bij het egaliseren van zijn gepachte grond, waardoor er nu veel water op zijn weiland staat. In 1963 ging landbouwer van Hoften eveneens in hongerstaking. Hij kreeg toen na vijf dagen bericht dat hij schadeloos zou worden gesteld, het geen in 1964 gebeurde. In 1965 kreeg hij alleen vrijstelling van de pacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1967 | | pagina 2