Uien in landbouwjaar 1966 boven het gemiddeld prijsniveau STREEKNIEUWS z.v.u. ONZE PUZZEL-RUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 december 1966 Nr. 19715 Landbouwbelang Bruinisse BRUINISSE, 22-12. De landbouw- vereniging Landbouwbelang te Brui- nis.se hield deze week de eerste ver gadering van dit jaar in hotel Storm. De voorzitter de heer P. L. Krepel, wijdde in zijn openingswoord enkele woorden aan de kabinetswisseling en gaf vervolgens een overzicht van het afgelopen jaar op landbouwge bied. Op een nat voorjaar, waarin di verse gewassen moesten worden overgezaaid volgde een natte zomer, waarin de oogst begon onder ongun stige omstandigheden. Zij die op be tere weersomstandigheden hebben gewacht hebben dit keer geboft, de graanoogst kon in de latere periode onder gunstige omstandigheden wor den binnen gehaald. Het najaar was wat de weers omstandigheden betreft, buitenge woon gunstig, aardappelen en bieten konden onder gunstige omstandighe den worden gerooid, zodat ook het winterlandwerk voornamelijk het ploegen op tijd kon klaar komen. Niet geploegde percelen zuilen wan neer straks nog wat vorst komt, toch ook nog w,el op tijd kunnen worden klaar gemaakt. De opbrengsten schetste de heer Krepel als matig evenals de prijzen, een uitzondering wordt hier gevormd door de uien, waarin bovendien wei nig koprot voorkomt. De gewassenkeuze noemde spreker beperkt, nu de graszaadteelt niet meer aantrekkelijk is en ook de peulvruchten qua opbrengst en prijs ieder jaar een zekere teleurstelling geven. Er is dan ook dit jaar buitenge woon veel wintertarwe uitgezaaid. De heer Krepel verwees verder naar de rede van de heer mr. Schlin- gemann, op de maandag te Zierik- zee gehouden Z.L.M.-vergadering waarin deze had gesproken over mo gelijkheden cn moeilijkheden in E. E.G.-verband, maar waarin deze bo vendien ook had gewezen op het Landbouwschap een veel bekritiseer de, maar voor de landbouw toch on misbare instelling. De Z.L.M. stond in Zeeland nu al zoveel jaren op de bres voor de landbouwbelangen, dat het spreker onnodig leek, nog een aanbeveling te deen om trouw aan de organisatie te blijven. Met de wens dat het de leden zou goedgaan en dat dit goedgaan niet in de eerste plaats betekende veel geld verdienen, eindigde spreker zijn ope ningsrede. De betonmortelcentrale In de notulen kwam een passage voor over de betonmortelcentrale. De heer Krepel vond er aanleiding in nog eens te wijzen, dat het niet toe laten van deze mortelcentrale op de gemeentehaven toch ongetwijfeld een goed ding is geweest gezien de recente transporten van landbouw- prudukten via deze landbouwhaven. Het woord was daarna aan de heer ir. Waaghe, secretaris van de Z.L.M. voor zijn causerie over: „Actuele la ndbou wpr oblemen" De heer Waaghe begon met een probleem, dat eigenlijk 10 jaar ge leden nog geen probleem was, dat ook op Schouwen-Duiveland nog niet zo bijzonder aktueel is, maar dat in Walcheren en de Kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen de gemoede ren verontrust en bezig houdt, de ontwikkeling van de industrialisatie. Het begint met een voorontwerp streekplan, en via een bestemmings plan, maar het einde is altijd dat kostbare landbouwgrond wordt in genomen door de industrie en spreker zag deze industrie zeker wel als een economische noodzakelijkheid, maar het brengt altijd problemen mee voor de landbouw als grond aan die land bouw wordt onttrokken. Gerekend wordt dat de aardoliein dustrie in 1980 mot 100 zal zijn toegenomen vergeleken bij 1960 en dat de chemische industrie in die tijd niut 500 °/o zal groeien. Hoechst vestigde zich aan het Sloe evenals Biliton en Sinclair Oil zoekt nog een plaats. Maar het gaat er over dat de nieuwe industrieën ge vestigd worden aan diep water. En waar is nog plaats als men aan neemt dat de Europoort is volge boekt, dat is in het noorden bij de Eems en dat is in Zeeland het Wes- torscheldebekken en het Oosterschel- debekken. Wat dit laatste betreft is het te kenend, dat van de zijde van de in dustrie reeds bij Rijkswaterstaat is aangedrongen de afsluitdam in de Oostersche/de wat meer landin waarts dus oostelijker te leggen, dan kan terplaatse een havengebied wor den gecreëerd buiten de dam. Maar dan gaat het gehele recreatiegebied van westelijk Schouwen door de in dustriële molen. Van Vrouwenpolder tot Vlissingen is een kuststrook gecreëerd voor de recreatie, het direct aan deze strook grenzende gebied is tot landschap pelijk waardevol agrarisch gebied verklaard. Het Landbouwschap protesteerde daartegen, want wat betekent het dat een streek landschappelijk waar devol agrarisch gebied wordt ver klaard. Dat betekent dat men op zijn bedrijf in dat gebied gelegen geen bedrijf mag uitoefenen dat niet aan de grond gebonden is. Het is heus voor een landbouwer niet zo leuk met zijn bedrijf aan de ene kant te vallen in een bestem mingsplan en aan een andere kant weer in een ander bestemmingsplan. Men mag dan geen recreatiebedrijf gaan uitoefenen of een gebouw voor de recreatie in dienst stellen, ook geen varkensmesterij opzetten enz., kortom men is aan alle kanten ge bonden Schade Veroorzaakt een chemische indu strie schade dan is die schade te clai men, de schade zal ook door de che mischs industrie worden vergoed. Komen er meer chemische bedrij ven, dan is het moeilijk uit te ma ken welke chemische fabriek de schade heeft veroorzaakt en daar komt nog bij dat soms een chemische fabriek afvalstoffen de lucht in stuwt die in de hicht een chemische reac tie veroorzaken met weer andere chemische stoffen en dan zal het heel moeilijk gaan de schade te clai men bij een bepaalde fabriek. In dat geval wordt men van het kastje naai de muur gestuurd. Wat nodig is is een provinciaal fonds, door de industrie te betalen en waaruit schadevergoedingen kun nen worden betaald, in die geval len, waarbij het moeilijk is, een be paalde fabriek voor schadevergoe ding aan te spreken. De industrialisatie is een nationaal economisch belang, maar waar de industrie de grond in beslag neemt en de laatste berichten spreken van een bepaald bedrijf, dat 4200 ha no dig heeft, daar kan geen boer meer leven. Dit geeft problemen. ZIERIKZEE Het Salomonskwartet Het optreden van het Salomons kwartet - onder auspiciën van de Z.V.U. - in de in kerstsfeer gehulde foyer van de Concertzaal, heeft de vrij talrijk aanwezige muziekliefheb bers een mooie herrinnering na ge laten. Het concert werd geopend met een viertal fuga's uit „Die Kunst der Fuge" van J. S. Bach. Met dit gaaf en exact geheel, reikte het kwartet aan de maat van de discipline, die voor een dergelijk ensemble een eerste vereiste is. Het moderne re pertoire was in dit concert verte genwoordigd met Willem Pijper's Kwartet no. 5, een niet onmiddelijk aansprekend werk, dat hoge eisen stelde aan de executanten. Het kwartet op 18 no. 3 van L. van Beethoven, kreeg een nobele vertolking, met name het andante, een technisch gecompliceerd brok muziek, dat van uitvoerenden, zo wel als van het publiek, maximale concentratie eiste. Na de pauze stond Dvorak's Kwar tet op 96 geprogrammeerd, het z.g.n. negerkwartet. Deze virtuose muziek - mengsel van vuur en melancholie van de Balkan, kreeg een subtiele, zeer muzikale vertolking. Het lento uit dit kwartet werd - na een warm applaus van het publiek - gebisseerd Opvallend was de fraai uitkomende partij van de cello. Het Salomons kwartet - voor het eerst in Zierik- zee - liet een fraai muzikaal visite kaartje achter, een welkom glans punt in deze dagen voor kerstmis. Ad. Int. Bierdief betrapt Deze week vervoegde zich D. S. - die tevoren reeds had gedronken - na sluitingstijd aan de winkel van de heer v. d. W. aan de Scheeps- timmersdijk, met het verzoek bier te kunnen verkrijgen. De winkelier weigerde dit, waarop S. zich korte tijd later naar het naast de zaak ge- ZIERIKZEE, 21-12Heden (vrijdag) en morgen (zaterdag) wordt in de Graanbeurs van het Huis van Nassau alhier door hel landbouw-mechani- satie-bedrijf Steutel een grote show georganiseerd van landbouwwerktuigen cn tractoren. Op de foto zien we de tentoongestelde hydraulische kraan op hef inrichting. Daarnaast Is er een keur van werktuigen te bezichtigen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ADVERTENTIE Morgenavond De Kuyper Als U niet vergeet morgen één of meer De Kuyper's dranken in huis te halen, kunt U morgenavond al ge nieten van Neerlands beste borrel. legen schuurtje begaf, dit openbrak en poogde een krat bier weg te ne men. De heer v. d. W. ontdekte dit en viel S. aan met een bierfles, waardoor hij aan het hoofd gewond werd. Nadat de wond was gehecht werd S. overgegeven aan de politie. Reeds de volgende dag werd hij voorgeleid voor de officier tot een maand gevangenisstraf. Kerstfeestviering C.P.B. In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw alhier vond deze week de kerstfeestviering plaats van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen, on der leiding van de presidente mevr. S. P. op 't Hof-de Rijke. Begonnen werd met het zingen van de Lofzang van Zacharias en daarna las de pre sidente het kerstevangelie uit Lukas 2, gevolgd door een meditatie. Zij verwelkomde vervolgens in het bij zonder de leden van de Chr. Ger. en Herv. zangverenigingen, die deze avond kerstzang ten gehore brach ten. Nadat de koren hadden gezongen „Nu daagt het in het oosten", lazen enie bestuursleden de kerstliturgie, afgewisseld door declamatie en sa menzang. Als sluitstuk zong het koor „Stille Nacht". Na de pauze werd het programma geopend met een vertolking door het koor van Ps. 87. De presidente las vervolgens het kerstverhaal, getiteld „Een licht der lichten opgegaan" voor. Het aangrijpende verhaal werd met grote aandacht door de aanwe zigen beluisterd. Het koor zong „In Exelcis Deo". In haar slotwoord dankte de presidente allen die aan het welslagen van de avond hadden meegewerkt. Verder deelde zij mee dat zeven dames zich opgaven als nieuw lid. Tot slot werd gezongen Gezang 26 vers 1 en 4 en daarna ging de vice-presidente mevr. Van Dijke-Hoek voor in dankgebed. Kerstviering N.C.V.B. Dankbaar en blij, mochten wij als leden van de Ned. Chr. Vrouwen bond kerstfeest 1966 vieren. Dwars door alle ongeloof, onrust en span ingen in de wereld van vandaag mo gen wij getuigen van de Heiland, die voor ons geboren is in de stal van Bethlehem. De kerstliturgie werd uitstekend voorgedragen door de dames de Bruine-de Vlieger en van der Maas-de Korte. Hoogtepunt van de avond was wel de kerstcan tate „In Efrata's velden". Het koor tje, onder leiding van mevrouw van der LindenFlorisse werd afgewisseld met declamatie van mevr. van der Wèkken-Verbeek. De voordracht was gevoelig en duidelijk. Na de pauze in de volle, maar rustige zaal, bracht mejuffrouw Beije een goed kerstver haal. In het slotwoord dankte zuster de Ruijter allen, die meewerkten aan deze avond, een avond met en voor elkaar ,maar bovenal een avond ter ere Gods. Na het zingen van „Ere zij God in den hoge", sloot de presi dente deze feestelijke bijeenkomst met dankgebed. Stoffelijk overschot J. P. Overbeeke ter aarde besteld Woensdagmiddag vond op de al gemene begraafplaats alhier de ter aardebcstelling plaats van het stof felijk overschot van de vorige week plotseling overleden heer J. P. Over beeke. Tevoren werd in de Gasthuiskerk een rouwdienst gehouden waarin voorging ds. A. Lam. In deze dienst werd het woord gevoerd door de heren H. Uijl namens de colleges van kerkvoogden cn notabelen der Her vormde Gemeente, H. IJssel namens de Chr. Historische kiesvereniging en J. Bos uit Noordgouwe, oud-kanton nier van de Provinciale Waterstaat. Eerstgenoemdcn gaven in gevóél- volle woorden uiting aan hun dank baarheid voor het vele werk dat de heer Overbeeke resp. in zijn functie van kerkvoogd cn president-kerk voogd voor de Hervormde Gemeente cn als secretaris van dé Chr. His torische kiesvereniging zovele jaren heeft verricht. De heer Bos memo reerde met grote dankbaarheid de prettige samenwerking gedurende 30 jaren met de thans overledene, in wie hij niet alleen een rechtvaardige superieur, maai* ook een goede vriend heeft verloren. Ds. Lam hield een predikatie n.a.v. de tekst Psalm 91 vers 1. Na de pre dikatie werd de lijkkist, die overdekt met bloemen en kransen, de kerk uitgedragen terwijl de organist Ge zang 174: „Vaste rots van mijn be^ houd" ten gehore bracht. Op het kerkhof las ds. Lam de geloofsbelijdenis en bad het „Onze Vader", waarna de schoonzoon van de overledene, de heer J. Op 'tHof uit Waddinxveen woorden van dank sprak voor het grote medeleven en de betoonde belangstelling. RENESSE Toneeluitvoering „Op Drift" Voor een goed bezette zaal bracht de toneelvereniging „Op Drift" in het dorpshuis de jaarlijkse uitvoe ring van de Culturele Vereniging. Naar uit de woorden van het be stuurslid, de heer H. J. Simons die het openingswoord sprak, bleek was dit voor de laatste maal, daar de le den buiten de toneelavonden weinig belangstelling aan de dag leggen. Onder regie van de heer D. Dokman werd door de tonelisten het stuk „Zo maar een veearts" van Martin van Spaandonk op voortreffelijke wijze op de planken gebracht. Voor de door hen geleverde prestaties wer den de tonelisten door de aanwezi gen met een hartelijk applaus be loond. Aan het slot sprak de voor zitter van „Op Drift", de heer M. de Hamer de hoop uit dat de leden van de Culturele Vereniging zich onder de vanen van „Op Drift" zouden scharen. Met een geslaagd bal onder leiding van „Les Sauvages" werd de avond besloten. HAAMSTEDE Gecombineerde kerstviering De N.C.V.B. afd. Haamstede hield een kerstavond samen met de Her vormde en Gereformeerde vrouwen verenigingen van Haamstede, in de vergaderzaal van de Ger. kerk te Haamstede. De presidente mevr. den Boer- Steenland opende de avond met ge bed en een woord van welkom. De kerstliturgie werd gelezen door de dames V. d. Bijl en V. d. Sluis. Mevr. Beije, presidente van de her vormde vrouwenvereniging hield de meditatie. Hierna volgde pauze waarin kof fie werd geserveerd. Na de pauze las mevr Krijnse-Locker een kerst verhaal. Nog een korte pauze waar na de avond gesloten werd met sa menzang en dankgebed uitgespro ken door mevr. Geltof, presidente van de geref. vrouwenvereniging van Haamstede. SEROOSKERKE Kerstfeest zondagsschool De kerstfeestviering van de zon dagsschool zal plaats vinden op maandag 26 december (Tweede Kerstdag, 6.30 uur). Vergadering sportvereniging „Velocitas" Woensdagavond hield de sport vereniging „Velocitas" de najaars vergadering in de zaal van het dorpshuis. In zijn openingswoord zei de voorzitter de heer A. W. Koppen- hol, dat de vereniging op een goed sportjaar mag terug zien. Na voor lezing van de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag dooi de secretaris, de heer J. Hanse, volg de het financieel verslag van de penningmeester, de heer J. de Meij. Uit dit verslag bleek dat het af gelopen jaar meer is uitgegeven dan is ontvangen, zodat een nadelig sal do in kas is. Besloten werd op enkele posten te bezuinigen. Tot leden van de kascommissie werden gekozen de heer G. Fennet en mej. J. Bod bijl. Bij de bestuursverkiezing wer den de heer J. de Meij en mevr. M. Baardse-Kaaisteker, herkozen. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld. De jaarlijkse feestavond zal plaats vinden op zaterdag 14 janu- ZONNEMAIRE Gezamenlijke kerstviering De kerstfeestviering te Zonnemai- re zal gehouden worden zondag 25 december in de Ned. Herv. kerk. De ze kerstfeestviering zal weer samen met de Ger. Kerk worden gehouden en alle dorpsgenoten worden uitge nodigd dit mee te vieren. Ds. Jansma zal in deze dienst de predikatie ver zorgen en ds. Feunekes de liturgie. Ook zal een aantal leden van „Nut en Uitspanning" muzikale medewer king verlenen, o.l.v. de heer L. C. Braber. Organiste is mevr. A. W. van 's Veer-van Dijke. De dienst begint 's morgens om 10 uur. Des avonds om 6 uur wordt het kerstfeest van de zortdagsschool ge houden, waarop ook alle kinderen van Zonnemaire welkom zijn, even als de ouders en verdere belang stellenden. OOSTERLAND Kerstviering zondagsschool Op maandag 26 december (tweede kerstdag) hoopt de zondagsschool der Ned. Herv. gemeente „In dienst der Kerk" alhier het gewone jaarlijkse kerstfeest te houden in de Ned. Her vormde kerk alhier. De aanvang van deze feestviering is gesteld op 4 uur. Kerstfeestviering Chr. Kleuterschool Deze week vierde de chr. kleuter school „Riidda Barnen" alhier het kerstfeest in de school aan de Sint Joostdijk. Het schoolhoofd, mej. M. K. Beije, sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid tot de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. Bal. Nadat mej. Beije was voorgegaan in gebed, zongen de kleuters met pianobegeleiding door het schoolhoofd enige kerstliederen, waarop tractatie volgde. Mej. Beije vertelde op de haar eigen wijze het kerstverhaal en de vragen, die naar aanleiding hiervan aan de kleuters werden gesteld, werden vlot beant woord. Nadat chocolade met kerst krans was rondgedeeld volgde een vrij verhaal door de leidster, mevr. Dalebout-van Dijke, met als titel: „Peters Kerstfeest". Zang door enige kleuters werd gevolgd door geza menlijk zingen het „Ere zij God". Bij het beëindigen van dit goed geslaagd kerstfeest werden de kinderen ver rast met een sinaasappel en een prachtige kerstkaart. SIRJANSLAND Kerstviering bejaarden In het voor deze gelegenheid met dennegroen en kaarsen versierde verenigingsgebouw hebben de be jaarden het kerstfeest gevierd. Be stuur en serveersters waren mede aanwezig. Mevrouw de Ronde-Bolijn heette allen hartelijk welkom, waar na de kerstliturgie werd gelezen door de dames de Ronde, Mol en Fluijt, afgewiseld door zang. Het orgel werd bespeeld door mevrouw Heijboer. In de pauze werden enige verversingen aangeboden. Daarna las mevrouw de Ronde-Bolle het verhaal „Kerstwonder voor Mario" voor. Hierop zongen de bejaarden gezamenlijk enkele kerstliederen. De serveersters presenteerden vervol gens koffie met gebak. Mevrouw de Ronde sprak nog enkele dankwoor den, waarna de bijeenkomst werd besloten met het zingen van het be kende „Ere zij God". BRUINISSE Kerstavond Geref. Vrouwenvereniging In een stemmig versierd zaaltje van de Gereformeerde kerk hield de, Vrouwenvereniging „Tot Arbeid Ge roepen" haar Kerstavond. De leiding was in handen van de presidente mevrouw A. Steketee-van Zweeden. Na het zingen van Psalm 98 vers 2, gebed en een openings woord van de presidente schikte men zich aan een heerlijk dinertje. Om dit te kunnen serveren hadden alle leden meegewerkt en het resul taat was subliem.. Tussen de diverse gangen door, las mevrouw Van Dijke-van der Sluis een mooi kerstverhaal, terwijl enke le andere dames declameerden. Na afloop van dit buitengewoon gezellig etentje las de presidente het kerstevangelie uit Lucas 2 vers 1-20. Aan de daarop volgende Kerstwij ding werkten weer verschillende da mes mee. Een kopje koffie sloot het culinaire gedeelte af. terwijl met het zingen van de Engelenzang en dank gebed van mevrouw IJzelenberg-Ol- ree de Kerstavond 1966 gesloten werd. „Diplome Haute Coiffure" Mejuffrouw Frida Kik, dochter van dames- en herenkapper W. Kik te Bruinisse, trok enige jaren dage lijks heen en weer naar Rotterdam om daar het vak te leren. Haar po gingen werden met succes bekroond want dezer dagen deed zij te Rotter dam examen en behaalde het Di plome Haute Coiffure van de Ecole Internationale Academie de .Coiffure. Zij slaagde voor de vakken kapster, manicure en make up. Kerstwijdingsavond Vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" te Bruinisse vierde haar Kerstwijdingsavond volgens de liturgie afgedrukt in het bondsblad „De Fakkel". De presidente me vrouw Jagersma-Riemers heette ech ter allereerst een groot aantal leden en gasten voor deze avond welkom. Nadat de liturgie door de presi dente en de bestuursleden gezamen lijk was afgewerkt, waarbij door de leden afwisselend werd gezongen, waren er nog enkele leden die een gedicht declameerden, terwijl me vrouw Jagersma ook nog een kerst vertelling las. Ook hier weer een geslaagde avond. Indrukwekkend was de stroom inzendingen op de SINT NICOLAAS- PUZZEL. Het uitzoeken was een „puzzel apart", maar daarvoor waren uiter aard geen prijzen beschikbaar gesteld. De beschikbaar gestelde waarde bonnen, die de winnaars en winnaressen ten deel vallen, dienen besteed bij de adverteerders in onze krant. Hieronder volgen de namen der gelukkigen: De prijs van 25,gaat naar: mevr. G. C. Priemus-Geuzc, El- kerzeeseweg 8, Scharendijke. De prijs van 10,— is bestemd voor: mevr. T. Cashoek-v. d Bout, Mu- lockstraat 50, Zierikzee. Prijzen van 2,50 gaan naar: mevr. A. Japenga-Woldekker, Heereweg 26, Noordgouwe; mevr. J. M. Over-Hendrikse, Prinsesseweg 87, Groningen; mevr. J. J. v. d. Zande-Jonker, Stoofvveg 11, Renesse; de heer C. J. Oole, Brabersweg 1, Haamstede; de heer C. L. Boot, Lagezoom 10, Noordwclle. Minder groot - maar toch nog al tijd ruim - was het aantal inzendin gen van de 16 december j.l. gepu bliceerde puzzel. De eerste prijs hiervoor valt ten deel aan: de heer J. A. H. Haeck, Prins Bernhardlaan 38, Middelharnis De tweede prijs gaat naar: de heer D. v. ,cL Slikke, Sanatorium „De Klokkenberg" Breda. De oplossing van de puzzel ia de vol gende: Horizontaal: 1. marmot6. kwarts; 11. antoori; 13. ko; 15. siteels; 18. re; De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. stang; 6. taal; 10. two; 12. spaniel; 13. jargon; 15. aap; 16. sr; 18. rk; 19. koen; 21. Ld.; 22. stier; 23. elk; 24. del; 26. o.t.; 27. ar; 29. l.n.; 30. eli; 31. ets; 32. ems; 33. nl; 34. hl; 35 r.p.; 37. nu; 38. ka; 40. tarwe; 41. r.i.; 42. re; 44. t.t.; 45. ge; 47. o.a.; 47. dien; 49. alk; 50. end; 52. e.k.; 53. of; 55. a.m.; 56. elp; 58. opaal; 59. ur; 61. s.l.; 62. Ie; 64. rio; 65. kinds; 67. rente; 60. idee; 71. egoïst; 72. erkennen; 75. ans. Verticaal: 1. spade; 2. tap; 3. an; 4. nis; 5. gerst; 6. tarra; 7. ark; 8. a.g.; 9. lok; 11. winkel; 12. saldo; 14. noen; 17. sinterklaas; 20. el; 25. lel; 26. oir; 28. reu; 29. l.s.k.; 34. her der; 36. p.t.t.; 37. neg; 39. ara; 43. eik; 44. t.n.o.; 46. eem; 47. ode; 51. sproet; 54. folder; 55. alleen; 57. lui; 60. ski; 61. snee; 63. enge; 64. rei; 66. id; 68. ton; 70. ben; 73. ka; 74. n.s. 20. ore; 21. pij; 22. lt; 23. kaliber; 25. tsaar; 27. enter; 29. co; 31. van; 33. me; 34. set; 35. trien; 37. tumult; 40. na; 41. ade; 42. ee; 43. is; 44. rad; 46. l.k.; 47. terras; 50. kales; 52. oer; 54. s.g.; 55. esp; 57. ra; 58. glans; 61. egaal; 63. krenten; 65. v.n.; 66. mi; 67. eek; 68. ur; 69. botter; 71. eg; 73. aderen; 75. gratie; 76. aldaar. Verticaal: 2. are; 3. malta; 4. ons; 5. t.t.; 6. koele; 7. wti; 8. r.k.; 9. toorts; 10. aspect; 12. ora; 14. beer- ta; 16. tij; 17. Elspeet; 19. abeel; 23. krater; 24. en; 26. a.v.; 28. eender; 30. orakel; 32. nu; 33. mus; 36. id; 38. missen; 39. trawant; 42. erg; 45. al; 46. logger; 48. essen; 49. a:e.; 51. sa tire; 53. rakker; 56. p.g.; 59. nr; 60. etude; 62. avond; 64. ere; 66. me; 69. bel; 70. tra; 72. ga; 73. ai; 74. ra. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel duidt als volgt. Horizontaal1. rustig; 4. nagerecht; 6. dun; 8. Frans pers. voornaamw.; 10. Inhoudsmaat (afk.); 11. liefkozing 12. kloosterzuster; 13. tijdperk; 15. nakomelingschap; 17. vogel; 19. ka rakter; 21. bijzonder begaafd per- soo; 23. water in Utrecht; 24. verte genwoordiger; 26. insectcnwerende stof; 28. voor; 29. sportterm; 31. mas ker; 32. reinigingsplaats; 33. meisjes- haam; 35. mannelijk insect; 37. kier; 38. oosterse titel; 40. dans; 41. baardje; 43. ontvangstbewijs; 45. kle dingstuk; 47. bevel; 49. soort paard; 50. geneesmiddel; 51. rekenkundige opgave; 53. vreemde munt; 54. plak ken; 56. soort stof; 58. herkauwer; 59. vogel; 61. deel v.c. blad; 63. film maatschappij; 65. steen; 66. verzoek; 68. drank; 69. Engels telwoord; 70. en andere (afk.); 72. N.V. (Duitse afk.); 73. bedorven; 74. water in Ne derland; fa. groot stuk steen. Verticaal1 .afstandsmaat (afk.); 2. uitheemse plant; 3. meisjesnaam; 4. langs; 5. bevestigingsmiddel; 6. meisjesnaam; 7. muziekvorm; 8. titel (afk.); 9. druk; 14. plaats o.d. Velu- we; 16. schrijfgerei; 18. grondsoort; 20. hemellichaam; 21. ijle stof; 22. meisjesnaam; 25. ontkenning; 27. groot kapitaal; 28. geestige bewer king; 30. nauw; 33. Ned. Televisie Stichting (afk.); 34. vernis; 36. ge wicht; 38. lokspijs; 39. vogel; 42. we reldtaal; 44. juichkreet (Eng.); 46. be rucht landvoogd; 48. insect; 50. plaats; 51. wond; 52. inhoudsmaat; 53. steekwapen; 54. man; 55. uitbouw 56. meisjesnaam; 57. einde (Eng.); 60. geen prijs; 62. modegek; 64. even eens; 67. landbouwwerktuig; 71. ver laagde toon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3