STREEKNIEUWS Lionsactie Italië RENESSE Koud Siberië STREEKNIEUWS Akkertjes Muziek- en toneeluitvoering „Nu met Hope" BRUINISSE, 19-12. Bijna was het muzikale gedeelte van de uit voering van de muziekvereniging „Nu Met Hope" te Bruinisse een mislukking gewerden, omdat een aantal goede krachten, door familie omstandigheden op de avond van de uitvoering, geen medewerking kon den geven. De ontbrekende partijen konden worden aangevuld, met krachten uit andere plaatsen en zodoende kon toch ook het muzikale gedeelte nog tot zijn recht kcmen. Het bewijst echter wel hoe dringend nodig het is dat meer jongelui, daadwerkelijk de plaatselijke muziekvereniging steunen, opdat bij onverhoopte om standigheden gelijk aan die op vrij dag 16 en zaterdag 17 december nut dadelijk bij andere verenigingen be hoeft te worden aangeklopt. De zaal van hotel „Storm" was zeer goed bezet, toen de voorzitter van de vereniging de heer J. van De „eigen-krachten"-tonelisten van „Nu met Hope". der Have, de avond opende mot een korte speech en vervolgens de leden van de vereniging de gelegenheid gaf, met een 8-tal nummers, waar onder zeer bekende en populaire de muziekminnaars onder het publiek te laten genieten. De nummers werden zeer goed uit gevoerd. Toneelspel Dit was ook het geval met het to neelstuk in drie bedrijven „Het On verwoestbare". van G. Mamstra-Vos, opgevoerd zoals wij reeds eerder be richtten, door de toneelgroep die al enkele jaren, op elkaar is ingespeeld en waarvan men eigenlijk van te vo ren verzekerd is, dat iets goeds en boeiends voor het voetlicht wordt gebracht. Het stuk dat nu werd gespeeld be antwoordde aan die verwachtingen: er zat spanning in en het boeide van begin tot eind. Het verbergen van de gevolgen van een misstap, door het weven van een net van leugens en verdichtsels kan wel heel lang worden volgehou den. maar de waarheid komt toch „Zij hielpen toen - wij helpen nu" Het bestuur van de Lionselub Schouwen-Duiveland ontving naar aanleiding van de actie „Zij hielpen toen, wij helpen nu" het volgende schrijven van Z. E. G. Bcmbassei Franscani de Vettor, ambassadeur van Italië in Nederland: Zeer geachte heer, Met grote dankbaarheid heb ik kennis genomen van hetgeen u mij heeft doen weten met uw brief van 13 decemiber 1966 omtrent het edel moedige initiatief van de Lionsclubs van Goeree-Gverflakkee en Schou- wen-Duiveland ten gunste van de Italiaanse rampgebieden. Een initia tief dat des te bemoedigender is nu het voortkomt uit mensen die uit ei gen bittere ei-va ring de noodlottige kracht van het water kennen en we ten hoe troostend de blijken van menselijke solidariteit in de ogen blikken van rampspoed zijn. Met dankbare hoogachting, w.g., de Italiaanse ambassadeur. In verband met het inpakken en thuis bezorgen van de pakketten wordt er intussen cp gewezen dat de laatste bestellingen woensdagavond, morgen 21 december a.s., genoteerd kunnen worden. De Lions-actie bestaat uit de ver koop van 2 pakketten: 1. 2 liter Chianti en een doos spag hetti met pakjes voor saus en kruiden, etc. voor f 10,-; 2. 2 liter Bisschop wijn en een pak macaronie met pakjes voor saus en kruiden voor f 8,00. Besteladres: Lange Blekweg 20, Zierikzee, tel. (01110) 2037 (Red.). ZIERIKZEE Eeuwfeest Chr. Nat. School Bijzonderheden zijn bekend ge worden over het in januari 1967 te vieren eeuwfeest van de Chr. Nat. Schcol in 't Vrije. Op 30 januari vindt in de Chr. Geref. Kerk een herdenkingsdienst plaats, waarin zullen voorgaan ds. S, van der Mo len, ds. J. P. van Roon en ds. Y. J. Tiemersma. Op de 31ste wordt in „Mcndragon" een receptie gehouden. Op 2 februari vindt in de Concert zaal een feestmiddag plaats voor de leerlingen van de lagere school. Ge deeltelijk wordt het programma door „eigen krachten" verzorgd, t.w. de leerlingen van de beide 5e klassen. Op 3 februari wordt een feestmiddag georganiseerd voor de leerlingen van de u.l.o.-school. Ziekenhuisconcert Orat. Vereniging Onder leiding van de dirigent de heer P. Zoomers bracht de Zierik- zeese Oratorium Vereniging maan dagavond een kerstconcert in de Corneliastichtirg. Uitgevoerd werd een aantal bekende en minder be kende kerstliederen. Hoogtepunten waren een kerstcantate en het be kende: „Wohl mir das Ich Jesum habe" van J. S. Bach. Het koor werd aan het orgel begeleid door mej. I. van Geesbergen. Heden (dinsdag)- avond brengt het koor hetzelfde pro gramma voor patiënten en personeel van het Zweedse Rode Kruis zieken huis. Na afloop werd het koor door de moeder-overste dank gebracht voor deze zo geheel in de kerstsfeer passende vokale bijdrage. Het Safomonson kwartet In de Cocertzaal treedt - gelijk reeds gemeld - op woensdag 21 de cember a.s. het Salomonson kwar tet op, onder auspiciën van de Z.V.U. Het kwartet is samengesteld uit: Channa Salomonson (le viool), Frans Hengeveld (2e viool), Joost de Jong (altivool) en Kees Melief (cello). Het volgende programma zal ten gehore worden gebracht: 4 fuga's uit „Die Kunst der Fuge", J. S. Bach (1685-1750); Kwartet no. 5: allegretto, poco adagio, W. Pijper (1894-1947); Kwartet op. 18 no. 3: allegro, andante, allegro, L. van Beethoven (1770-1827); Kwartet op. 96 (negerkwartet): allegro ma non troppo, lento, vivace, finale: vivace ma non troppo, A. Dvorak (1841- 1904). Remonstrantse kerstwijdingsdienst Zaterdagavond 24 december a.s., om half tien zal in de Lutherse kerk alhier een kerstavond-wijdingsdienst worden gehouden, uitgaande van de Remonstrantse Gemeenten. Voorgan ger is ds. L. Schenck uit Sommels- dijk. Alle belangstellenden zijn har telijk welkom. KERKWERVE Kerstavond van N.C.V.B. De kerstavond van de N.C.V.B. af deling Kerkwerve zal in verband met de ingebruikneming van de nieuwe Chr. Ger. kerk alhier niet plaats vinden op woensdag 21 de cember, maar op donderdag 22 de cember, in het Verenigingsgebouw. OUWERKERK Simon de Waard trad op voor Cult, vereniging De bekende cineast Simon de Waard heeft de eerste avond ver zorgd van het seizoen der Culturele Vereniging alhier. Aan de hand van kleurendia's hield spr. een causerie over zijn reis door bekend en onbekend Oosten rijk, door hem getiteld: „Grüsz Gott" de algemene groet in Oostenrijk. Al le gewesten werden achtereenvol gens vertoond. Wenen ,waar een kwart van de in totaal 7 miljoen Oostenrijkers woont, is een prach tige stad met charmante mensen. De keizerlijke paleizen zijn thans mu sea; het mooiste hiervan is Schön- brunn. Het Wiener Wald is zeer ge liefd. In de andere veel kleinere steden is er eveneens zeer veel te zien op het gebied van de beeldende kunst, de architectuur (schitterende bouwwerken uit de tijd van de barok en de rococo). Voorts is Oostenrijk bekend om het toneel en de muziek. De natuur is er schitterend (impo sante bergen, grote en kleine rivie ren, woeste bergbeken, liefelijke me ren, schaduwrijke bossen en zonnige bloemrijke weiden). De kleurenfilm liet zien: Boven- Oostenrijk (Salzburg), Beneden-Oos tenrijk met karakteristieke punten van Wenen: Staatsoper, Stefansdom, Hofburg, Heldenplein, ruiterstand beelden (o.a. van Maria Theresia), parlementsgebouw, stadhuis, Burg theater, waar o.a. Johann Strauss jr. optrad, Donaupark en de grote ker mis (Prater) met reuzenrad. Van Stiermarken zagen wij naast Graz ook Marjazell, een bedevaartplaats. Vervolgens kwamen aan de beurt Karinthië (warme meren), Tirol en Vorarlberg (Bregenz aan de Boden- meer). Wij zagen hier tenslotte nog de beroemde hooggelegen pas de Grossglocknerstrasse met de Hoch- tortunnel. De heer M, K. Romeijn, die de spr. ook had ingeleid, bedankte hem recht hartelijk voor het gebodene. NIEUWERKERK Vrouwenvereniging Oer. Gem. Men verzoekt ons te willen mede delen dat de vrouwenvereniging van de Ger. Gemeente donderdag(avond) 22 december a.s. vergadert ten huize van de heer P. Flikweert J.Az. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal D.V. 20 januari 1967 bjjecn ko men in openbare vergadering. Het. eerste punt is uiteraard de nieuwjaarsrede van de burgemeester daarnaast komen onder meer. als punten op de agenda voor afreke- mmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiim Mei ingang van 1 januari a.s. vragen wij voor E E Ren esse een ACTIEVE AGENT voor ons blad, die zich belast met het aannemen E van advertenties en abonnementen en het incas- E seren van kwitanties. E Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van de ZIER1K- E ZEESCHE NIEUWSBODE, Jannewekken 11, postbus 1, Zierikzee. iTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiim KERKNIEUWS Het Christendom in de wereldgeschiedenis UTRECHT, 20-12. In 1964 ver- scheen het boek „Christianity in world history", geschreven door dr. A. Th. van Leeuwen, directeur van de stichting „Kerk en Wereld" te Driebergen. Op 7 en 8 januari aanstaande zal op „De Horst" in Driebergen een weekendconferentie worden gewijd aan dit werk, dat in 1966 in Neder landse vertaling verscheen onder de titel „Hel Christendom in de wereld geschiedenis". De conferentie, waarin dr. Van Leeuwen zelf als spreker en ge sprekspartner zal fungeren, slaat open voor allen die kennis hebben genomen van dit bóek, voor voor- en tegenstanders kritici en hen die de schrijver vragen willen stellen. Som migen prezen de in het werk van dr. Van Leeuwen ontwikkelde gedach- tengang en visie als een belangrijke hulp bij het verstaan van de beteke nis van het Christendom voor de we reld. Anderen ontpopten zich als felle tegenstanders, maar allen zijn una niem van mening dat het boek van groot belang is en dat de schrijver een geheel nieuwe en boeiende bij drage heeft geleverd om klaarheid te scheppen, in de discussie over het christelijk geloof en de wereld. OUDE PEKELA. Tengevolge van een verkeersongeval in de Willem Anton Bosgrastraat te Oude Pekela is de 75-jarige G: Smit uit die plaats om het leven gekomen. De man, die op zijn fiets reed, is door onbekende oorzaak in botsing gekomen met een auto. Hij was op slag dood. LONDEN, 19-12. Siberië beleeft zÜ" koudste winter sedert dertig jaar. Radio-Moskou meldde dat de temperatuur zó laag is dat het kwik in de thermometers bevriest. Radiootje De radio biedt meer dan u dent. Het zou een variant kunnen zijn op de bekende vlieg-slogan, maar - dat moet er wel bij we horen het niet zo goed meer, want daar is niet veel tijd voor. En ons teeveetje vooral voor de schuivers) vordert ook nog al wat uren. Enfin, wat we zeggen wilden, niet elke uitzending krijgt een luisterdichtheid als Wim Kan op oudejaarsavond, maar dat toil niet zeggen dat er door de radio geen interessante en gevarieerde zaken komen. Toch ziek hebben we ons daar weer eens van kunnen overtui gen. Ver weg van de wereld en vei lig tegen de stormwind, die onop houdelijk rond het huis gierde, heb ben wy de wereld van Hilversum - diep weggedoken onder de dekens - opgevangen met een (klein) transis- tortje. Een wonder dat al die ether- golven zo maar naar zo'n groot for maat lucifersdoos komen toege waaid, Te moeilijk voor mij, maar (soms) niet voor anderen. Ik heb een vriend die over transistors een dik boek heeft, waarin hij in schaarse vrije uren zit te studeren. Hij wél. Wat we allemaal niet hebben ge hoord overigens. Alles over de „Cru- qius-hoeve" bijvoorbeeld, een enor me inrichting in de Haarlemmer meer, waar menselijk leed wordt overspoeld door optimisme, werk kracht en nog een heleboel dingen, die de sfeer in zo'n huis maar het is veel meer dan een huis - op een heel bijzondere wijze bepalen. Ook een levensbeschrijving van Béla Bartok, die zijn laatste jaren altijd met koorts rondliep en niet of nau welijks nog zijn succes heeft mogen proeven. Een heel bijzondere noot, niemand minder dan Rachmaninof himself speelde op de piano. De grote 19e eeuwer - behalve componist ook pia novirtuoos heeft nog ver voor 1900 voor wasplaten gespeeld .Met mo derne hulpmiddelen is het geluid netjes getaped en op een schijf anno 1966 overgebracht. Ontroerend eigen lijk dat zo iets kan. En dan natuurlijk de hekseketel in Liverpool. Eerlijk, bij zo'n wed strijd mist men de bewegende plaat jes wel. De radio-verslaggevers de den hun best „de bal bij te houden", maar hun radde verslagjes deden toch terug denken aan de onverge- lijke Han Hollander, die deze kunst voor de oorlog als niemand voor en na hem heeft beheerst. Hel is met de destijds zo popu laire Han heel triest afgelopen. In de oorlog Vug Kt passerend per trein ivezen passagiers eens op een man, evenals zijn broeders in het lijden, gestoken in een zebrapak. Dat is het laatste wat.Nederland van hem heeft gezienZijn stem was toen al lang geboeid. Daaraan dachten we even bij Ajax-Liverpool. Het was een wolkje dat de twee goals overscha duwde. SCHIERE1LANDMAN. ZIERIKZEE Een scène uit het spel „Het Onverwoestbare". Kerstfeestviering jeugdclub De rij van kerstfeestvieringen werd ditmaal te Bruinisse geopend door de jeugdclub „Rhodé" op maan dag 19 december. De zaal was gezel lig versierd en met kaarsen verlicht. Het kerstevangelie werd gelezen door de leidster mej. J. C. Padmos, het kerstverhaal verteld door Anne ke de Jonge en de kerstdeclamatie verzorgd door Corrie de Koning. Aan de kerstliturgie werd door allen me degewerkt, de gezongen kerstliede ren werden op het harmonium bege leid door Ineke van der Have. Een gezellig kerstdinertje, waarvan allen zichtbaar genoten, had als achter grondmuziek een grammofoonplaat met kerstliederen. Met het zingen van Gezang 18 1 en dankzegging van de leidster werd deze zeer goed geslaagde kerstavond gesloten. Nieuw schip voor de sportvisseiij De heer G. Oomens, verhuurder van vaartuigen voor de sportvisserij alhier, heeft deze week een tweede schip gekocht en daarmee zijn sport- vissersbotenverhuurbedrijf belang rijk uitgebreid. De nieuwe aanwinst is 124 ton en uitgerust met een 100 p.k. DAF-motor, 27 m. lang en 5 m. breed, afkomstig uit Dinteloord. Kerstavond N.C.V.B. De Ned, Chr. Vrouwenbond afd. Bruinisse houdt donderdag 22 de cember 1966 haar kerstavond In het Ned. Herv. Ver.gebouw. Op deze avond zal mevr. M. van der Wekken uit Zierikzee declameren. „Zevibel"-besfuur trok naar het noorden eenmaal aan het licht. Gelukkig wanneer alles dan nog zo op zijn pootjes terecht komt. als in dit stuk het geval was. Zo behoort een goed geslaagde uitvoering van „Nu Met Hepe", met als slot het gezellig sa menzijn en de muziek van de Lejos, weer tot hot verleden. „Kijk"-avond o.l.-school In de verschillende lokalen van de openbare lagere school aan de Nieuwe Boogerdstraat alhier, vond gisteren (maandag)avond, tussen 7 en 9 uur, een druk komen en gaan plaats van vele ouders, die gebruik wilden maken van de middels een z.g.n. „kijk"-avond geschapen gele genheid het werk van hun kinderen te bezichtigen. Daarbij bestond er uiteraard, zoals gebruikelijk, volop de kans tot gesprek met het onder wijzend personeel. ning vergoeding vakonderwijs nut tige handwerken over 1966, wijziging- legesverordening in verband met de herziening van het recht inzake hu welijks voltrekking en de vaststel ling van een verordening op de drank en horeca belasting in de ge meente Bruinisse. Volgens de bepalingen van de nieuwe wet zull'en de horecabedrij ven een groter bedrag aan belasting op accijns verschuldigd zijn, dan volgens de oude regeling, maar ook de wijziging van de leges verordening op de huwelijksvoltrekking zal er op neer komen dat de gemeente meer aan leges ontvangt, dan tot dusver. Volgens de wet moeten huwelijks voltrekkingen een dag in de week geheel kosteloos worden voltrokken. Te Bruinisse was dit tot dusver de vrijdag. Bijna alle andere gemeen ten op Schouwen-Duiv eland hebben echter de maandag als kosteloze dag en Bruinisse gaat zich daarbij aan passen; Voortaan zal alleen op maandag de huwelijksvoltrekking kosteloos zijn. Wie op een andere dag wil trouwen moet f 40,- betalen, op zaterdag is dqt bedrag zelfs f 100,-. Gevraagd wordt om een krediet voor het overnemen van 48 stenen noodwoningen aan de Molenweg, terwijl ook zal worden beslist over het subsidieverzoek van de bejaar densociëteit. een punt dat in de vo rige vergadering is aangehouden. Het bestuur van de vereniging „Zevibel" heeft vrijdag een „good will" reis gemaakt langs de vissers plaatsen in het noorden, waarmee men voortdurend te maken heeft, de verenigingen te Harlingen en Den Oever. Reeds eerder was door voorzitter A. L. S. Lockefeer gesteld, dat men als visserijgemeenten in het zuiden en in het noorden, beter eens om de tafel kon gaan zitten, dan dat men elkaar vliegen ging zitten afvangen en door een zekere animositeit een stemming kweken die de samenwer king steeds moeilijker maakte. Vandaar deze reis, die als grond slag had, dat men naast tegenstrijdi ge belangen, zeker ook een aantal punten van overeenkomst moest kunnen vinden, terwijl andere be langen parallel liepen. Problemen in de mosselsector en in de garnalen- sector werden in beide plaatsen met de verenigingsbesturen gezamenlijk besproken. Hopenlijk ontstaat er uit deze door Zevibel toegestoken hand een samenwerking op verschillende terreinen. Hoe donker vele zaken ook zijn in deze wereld, het kerstlicht wordt weer ontstoken. Uitwendige symbolen van het Grote Lichtdat in de kerstnacht is opgegaan vormen de verlichte kerstbomen, die in vele parken en op velé pleinen in de vaderlandse steden verrezen. De lichtjes vertellen... straks is het toch weer kerst keRSt naöeRt ADVERTENTIE Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! WEERT. Het elfjarig meisje M. L. Niessen uit Hunsel in Limburg is in het ziekenhuis te Weert overleden. Zij was maandagmiddag, rijdende op haar fiets, in haar wooplaats aange reden door een vrachtauto en ernstig gewond geraakt. STUTTGART. Door een geheim zinnige ontploffing in het hoofdpost kantoor van Rottweil, in de West- diutse deelstaat Baden-Württemberg, hebben twee mannen verwondingen opgelopen. De klaslokalen stonden, versierd als ze waren met vele kerst-werk stukjes, kaarsen en tekeningen, vol op in het teken van de naderende kerstdagen. Te zien waren o.a. de tekeningen van de leerlingen die ge maakt werden bij gelegenheid van het aanstaande huwelijk van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollen hoven. Zoals bekend wordt door de Zierikzeese Oranje Vereniging rond dit huwelijksfeest een tekeningen en opstelwedstrijd georganiseerd voor alle lagere scholen. De beste werk stukken zullen door de onderwijzers van de verschillende scholen worden uitgekozen en daarna zal een jury aan het werk gaan om uit de voor geselecteerde opstellen en tekenin gen de prijswinnaars aan te wijzen. Van de bezoekende ouders waren er velen die hun handtekening plaat sten op de ter ondertekening in de school aanwezige listen in het kader van de actie door het Departement Zierikzee van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen (in samenwer king met de andere Nutsafdelingen op Schcuwen-Duiveland), om mid dels een request aan het gemeente bestuur aan te dringen op handha ving van de gymnasium-afdeling aan het Professor Zeemanlyceum te Zie rikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2