■microfinfd' Wanfc'ASPRO'isnu Provinciale Staten van Zeeland tegen verhoging Westerschelde-tarieven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 december 1966 Nr. 19712 Ouderavond openbare lagere school te Ouwerkerk OUWERKERK, 17-12. Vorige week vond alhier de ouderavond plaats van de openbare lagere school. Da rekening 1965 van penning meester J. Dekker vermeldde aan ontvangsten f 213,47 en aan uitgaven f 164,60. Een goed slot dus van een bedrag van f 43,87. Het hoofd der school, de heer J. Barrevoets, gaf een toelichting, waaruit de oudercommissie voortaan zal moeten bestaan, n.l. 3 ouderleden het hoofd en één der onderwijzers. De hear C. Henc'.rikse stelde zich niet meer herkiesbaar en de heer D. Boogerd trad af. De gehouden stem ming wees uit, dat gekozen waren de heren M. K. Romeyn (tot nog toe voorzitter), J. Dekker en als nieuw lid J. M. Holm. De gemeente Duive- Land zal worden verzocht, een ou derraad in te stellen (een overkoe pelend orgaan, uit te werken door het gemeentebestuur). Het hoofd der school gaf daarna een overzicht van het afgelopen schooljaar. Het wettelijk aantal schooluren van 1040 is weer gege ven. In verband met vakantiesprei ding zal de zomervakantie volgend jaar ingaan op 3 juli en eindigen 14 augustus. Het gemiddeld aantal leer lingen bedroeg in 1965 40 en in 1966 38. Er is een verplicht leervak bij gekomen: verkeersonderwijs; er zijn 6 eundidaten geslaagd voor het ver- kaersexamen. In 1967 zal de school arts een algeheel onderzoek ver richten. De schooltandarts heeft op 2 september 35 van de 37 leerlin gen onderzocht. Bij het schoolsparen is f 1.000,- gespaard. Bij de opening der Raiffeisenbank te Zierikzee is een teken- en kieur- wedstrijd gehouden. Aan kinderze gels en -kaarten is verkocht f 222,50 24 kinderen zijn in de scholiere non- gevadlenverzekering. De 3e tot de 6e klas heeft een voorstelling van het jeugdtoneel bijgewoond en op 9 sep tember was er voor de kleineren een' andere voorstelling. Bij het psycho technisch onderzoek zijn 4 leerlingen getest door het arbeidsbureau en ter gelegenheid van het 100-jarig be staan der kleuterschool zijn de kin deren onthaald op een prettige mid dag. Tijdens zijn verblijf in het zie kenhuis heeft de heer Ten Haaf zijn functie waargenomen. De groteren zijn op schoolreis geweest naar Am sterdam-Schiphol, de kleineren naar Renesse-strand. Voorzitter Romeyn had de heer Berrevoets bewonderd om zijni moed en volharding na het grote verlies van zijn echtgenote. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Huizum (5e pred.- pl.) (toez.): P. Landweer, Nigtevecht; voor Sprang: M. J. G. v. d. Velden, Renkum; voor de benoeming door de synode tot visitator-generaal (vac. W. L. Tukker): J. v. d. Velden, te Amersfoort: voor Capelle a.d. IJssel (vac. B. Baks): W. Verweij, Alphen aan de Rijn. Ger. Kerken Beroepen te Uithuizen: C. v. d. Woude, Dronrijp. Ger. Gemeenten Beroepen te Paterson (N.J.) (U.S. A.) en te IJsselmonde: D .Hakken berg, Dordrecht. Het observatorium van Uppsala in Zweden heeft zondag een krach tige aardschok geregistreerd, ken nelijk veroorzaakt door een onder grondse kernexplosie in het gebied van Semipalatinsk in de Sow jet- Unie. Overleden aan gevolgen van auto-ongeluk De 41-jarige J. M. van Oorschot uit Roosendaal is vrijdagmorgen in het Burgergasthuis te Bergen op Zoem overleden als gevolg van een aanrijding op Rijksweg 18, nabij St. Philipsland. De heer Van Oorschot slipte woens dagmiddag tijdens een hagelbui met zijn auto en kwam dwars over de weg te staan, toen uit de richting veer-Zijpe een bestelwagen naderde en bestuurd door de 23-jarige J. Ma- chielse uit Souburg. De bestelwagen botste op de personenauto en de beide bestuurders moesten door om wonenden uit de wrakstukken wor den bevrijd. ADVERTENTIE Mevrouw Den Bleyker attendeer de er op, dat bij de kinderzegelactie enkele adressen zijn vergeten. Wethouder Stoutjesdijk zei, dat de intrede in schoei een mijlpaal is in het kinderleven. Over de opvoe ding zei spreker, dat in vele geval len de leerkrachten meer ontzag hebben dan de ouders. Hij bracht dank aan de leerkrachten, hopende, dat hun werk. tot zegen mag strek- een aan kinderen en gemeente. Tijdens de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd en bestond er gelegenheid de bijdrage aan het schoolfonds te voldoen. Na de Dauze vertoonde operateur Jumelet de prachtige en boeiende kleurenfilm: „Strijd om de zuidpool" Het spoorwegverkeer in Italië is zondag vrijwel geheel verlamd ge weest als gevolg van een 24-uurs- staking van het rijdend personeel. In een dorp in Lesotho, het voor malige Basoetoland, zijn zaterdag avond veertien mensen tijdens een feest door de bliksem gedood. Ver scheidene mensen liepen verwondin gen op. In het Griekse dorp Gastoerti, in Zuid-Griekenland, zijn verschei dene mensen gewond en ongeveer 150 huizen zwaar beschadigd door een aardbeving. Twee parachutisten van de Ame rikaanse marine zijn zondag bij Ma nilla bij springkampioenschappen om het leven gekomen .Hun para chutes raakten verward, beide nood- parachutes gingen open maar bega ven het, waarop het tweetal als een geheel neerstortte. De zesenzestïgjarige Zoeleika, vrouw van de 79-jarige Beridze in een bergdrop in Russisch Georgië heeft haar negende kind gekregen, een dochter. Het oudste kind is 30 jaar en het op-een-na jongste zes jaar. DEN HAAG. Het Rijk heeft een woonhuis aan de Nieuwe Duinweg te Den Haag aangekocht, om in drin gende gevallen te kunnen voorzien in een tijdelijke huisvesting van re geringspersonen. „ARAM" In verband met de vele kopie voor dit nummer, kan „Aram" tot onze spüt vandaag niet opgenomen wor den. (Redaktic). MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 19-12. Totaal aan gevoerd 2068 stuks vee, t.w. 1488 runderen en 580 varkens. Prijzen per kg: runderen extra kwaliteit f 4,20-4,50, le f 3,80-4,15, 2e f 3,40-3,55, 3e f 3,05-3,20; stieren f 3,85-4,40; worstkceien f 2,85-2,95; varkens extra kwaliteit f 2,53-2,58, le f 2,48-2,53, 2e f 2,43-2,48, 3e f 2,38 -2,43; slachtzeugen f 2,05-2,15; zwa re varkens f 2,20-2,30. Runderen: aanvoer als vorige week, handel aanvankelijk redielijik, afloop traag, prijzen extra kwaliteit en le kwaliteit onveranderd, verder iets minder. Varkens: aanvoer gro ter, handel redelijk, afloop traag, prijzen iets lager. Scheve toren van Coevorden EMMEN, 17-12. De toren uan de hervormde kerk in Coevor den vertoont ernstige ouder- domsverschijnselen. Gebleken is dat een der balken van de draagconstructie is verrot als gevolg waarvan het bouw werk in zuidwestelijke rich ting gaat overhellen. Deslgun- digen achten het niet denk beeldig dat het 47 ton wegen de gevaarte bij stormachtig weer naar beneden komt. Om die reden heeft de kerkvoogdij besloten het uit 1641 dateren de kerkgebouw tijdelijk te sluiten, in afwachting van res tauratieplannen. Voorlopig worden de diensten elders ge houden. De toren is eigendom van de gemeente. Voor de res tauratie is een bedrag nodig van 166.500. m Australië gaat voor een waarde van 3ö miljoen gulden 150.000 ton tarwe en bloem geven aan India, ter leniging van de voedselnood in dat land. Het kabinet in Canberra heeft vrijdag daartoe besloten. Het Genootschap van Indone sische juristen „Pershai" heeft ge- eist, dat president Soekaruo oneervol wordt ontslagen wegens zijn aandeel in de mislukte staatsgreep van vorig jaar. Een lesvliegtuig is donderdag op een bus terechtgekomen in de nabij heid van de Syrisch-Iraakse grens, hetgeen de dood van 25 mensen ten gevolge had, aldus meldt radio-Bag- dad. Een 73-jarige bankbediende is woensdagavond in Luik op straat neergeslagen en beroofd van een tas met 1,2 miljoen frank (ruim 80.000 gulden). De twee overvallers wisten in auto's te ontkomen. ADVERTENTIE SPORTBERICHTEN VOLLEYBAL De competitie te Nieuwerkerk Te Nieuwerkerk werd in de afge lopen week de 3e ronde gespeeld van de dames volleybal competititie op Schouwen-Dutveland. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zien er als volgt uit: Sparta-MEVO (15-5, 12-15) 1-1; Sparta II- Plattelandsvr. (9-15, 4-15) 0-2; MEVO-Intermezzo (15-2. 15-12) 2-0; Sparta-Platte- landsvr. (12-15, 4-15) 0-2; Sparta II- Intermezzo (15-8, 15-4) 2-0; MEVO- Plattelandsvr. (15-9, 11-15) 1-1; Sparta-Sparta II (8-15, 15-4) 1-1; Plattelandsvr.-Intermezzo (15-12, 14- 16) 1-1; Sparta II-MEVO (15-13, 13- 15) 1-1; Sparta-Intermezzo (15-1, 15-4) 2-0. De stand na de 3e ronde is nu als volgt: Sparta 12 7 4 1 18 Plattelandsvr. 12 5 6 1 16 Sparta II 12 4 4 4 12 MEVO 12 4 4 4 12 Intermezzo 12 0 2 10 2 HENGELEN H.S.V. „Oosterschelde" A.s. zaterdag aanvang 9 uur zal de H.S.V. Oosterschelde een hengelwed- strijd voor haar leden organiseren. Er zullen voor deze wedstrijd toepas selijke prijzen zijn, waardoor er op een goede opkomst wordt gerekend. helpt u nu nóg sneller van uw pijn af! 30xfijner samengesteld. Dat betekent: nóg snellere opname in het lichaam i nóg sneller herstel DODELIJKE ONGELUKKEN TILBURG. De 58-jarige C. Pijnen burg is met zijn bromfiets gevallen, waarbij hij dodelijk werd gewond. Op de Spoorlaan in zijn woonplaats vergiste hij zich in de rijbaan waar door hij tegen het trottoir botste. De man overleed ter plaatse. ROTTERDAM. Een 18-jarige Rot- tei*damse jongen, Bert Visserman, opvarende van het motorschip „Su zanne V" is om het leven gekomen toen het schip op de Rijn in Duits land nabij Greffern in botsing kwam met een Belgisch binnenvaartschip. Een scheepsjongen van het Belgi sche schip sprong overboord om de drenkeling te redden, maar verdronk eveneens. WEERSELO. De 20-jarige H. J. Stoolhuis uit Weerselo is op de rijks weg Lochem-Goor met zijn perso nenauto tegen een vrachtauto ge botst welke hij raakte toen hij bij een inhaalpoging begon te slippen De man was op slag dood. MIDWOLDE. Zaterdagavond is de 73-jarige mevrouw T. van der Leest- uit Nieuw Roden aangereden door een auto en op slag gedood. ROTTERDAM. De 2-jarige Jeroen Zwiers is voor de ogen van zijn. ouders op de Willem Buijtewegh- straat in Rotterdam door een per sonenauto overreden en enkele uren later in het Dijkzigtziekenhuis aan ernstig hersenletsel overleden. UTRECHT. In het academisch zie kenhuis in Utrecht is de 31-jarige mevrouw F. Sloof-van der Ven uit Moordrecht overleden aan de ver wondingen die zij opliep bij een ver keersongeluk op de M. A. Reinalda- weg in Benschop. TUBBERGEN. Op het kruispunt in de buurtschap Fleringen is de 36- jarige automobilist G. J. Evers uit Voorburg tegen een vrachtauto ge botst. De verwondingen, die hij daarbij opliep, waren van zo ernsti ge aard, dat hij de afgelopen nacht in het Rooms-katholieke ziekenhuis in Almelo is overleden. HANSWEERT. Na een aanvaring in het Nauw van Bath bij Hansweert wordt schipper P. Schouten van het binnenschip „Op hoop van zegen" uit Dordrecht vermist. De aanvaring ge beurde zaterdagmorgen tijdens slecht zicht. GORCUM. Op de Van Heemstra- weg in Beneden-Leeuwen is de auto van de 82-jarige heer P. J. Smeets uit Gorcutn door onbekende oorzaak uit de bocht geraakt. De heer Smeets was op slag dood. EERBEEK. Omstreeks het midder nachtelijk uur is de 26-jarige J. Rou- wenhorst uit Eerbeek bij een auto botsing in deze gemeente om het le ven gekomen. Het slachtoffer reed met zijn personenauto met grote snelheid en zonder uit te kijken een voorrangsweg op, waardoor hij in botsing kwam met een andere auto. GRONINGEN. Op de Verlengde Oosterweg in Groningen is de vier jarige Anne Visser door een perso nenauto overreden, toen hij plotse ling de rijweg ging oversteken. Het jongetje kreeg ernstig hoofdletsel en overleed terwijl het naar het acade misch ziekenhuis werd gebracht. WEZEP. De 61-jarige heer J, Haas uit Wezep (gem. Oldebroek) is om het leven gekomen, toen hij in de Voskuilersteeg in zijn woonplaats op zijn bromfiets plotseling naar links uitweek. Hij kwam in botsing met een uit de andere richting ko mende personenauto en was op slag dood. Regelmatig zijn er berichten over nieuwe gebieden, waarin de compu ter is doorgedrongen. Onlangs is door IBM een systeem ontwikkeld, waar bij een patroonsnijmachine recht streeks door een computer wordt gestuurd. Deze computer, die „ge voed" wordt met vergrotingsregels en ponskaarten, waarin alle patroon- gegevens in de vorm van numerieke informatie zijn vastgelegd, kan ook bepaalde variaties binnen een maat verwezenlijken. Het belangrijkste voordeel van deze nieuwe methode ligt in de enorme werkbesparing, aan gezien tijdrovende routinewerk zaamheden als het tekenen en knip pen van patronen nu op efficiënte wijze door een computer worden overgenomen. Afwijkingen tussen kledingstukken uan dezelfde maat zullen by gebruikmaking van deze techniek tot het verleden gaan be horen. MIDDELBURG. - De Provinciale Staten van Zeeland hebben het on aanvaardbaar uitgesproken over een verdere verhoging van de tarieven voor de veren over de Westerschelde. Zij deden dit door middel van een motie, ondertekend door de fractie voorzitters van alle party en in de Staten. De motie zal door het college van Gedeputeerde Staten ter kennis worden gebracht van de ministers van verkeer en waterstaat en van fi nanciën, alsmede van de Staten- Generaal. Met deze uitspraak namen Provin ciale Staten stelling tegen het voor nemen de veertarieven te verhogen om de exploitatie-tekorten van de Westerscheldeveren welke voor re kening van het Rijk komen en die dit jaar ongeveer zeven miljoen gul den zullen bedragen, terug te bren gen. De Staten zijn van oordeel, dat de tariefsverhoging (die per 1 januari a.s. zou moeten ingaan) in strijd is met het haven- en industriebeleid voor de provincie Zeeland. Zij past ook niet in de internationale ver- keersopzet en betekent een verzwa ring van het uitgavenbudget van de bevolking van Zeeland en in het bij zonder van Zeeuwsch-Vlaanderen, zowel in verband met de doorbere- SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 4e klas G: RKFC-Zierikzee 3-2; De Schutters-Oude Molen 2-1. Alle overige wedstrijden afgelast, last. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Uitslagen van de postduiventen- toonstelling der vereniging „De Reis duif', gehouden op zaterdag 17 dec. jl. in de o.l.-school te Zonnemaire. Klasse oude doffers1. G. de Vos; 2. L. J. Fonteine; 3. idem; 4. A. de Wilde; 5. J. M. Kloet; z.e.v. G. Flik- weert. Klasse oude duiven: 1. L. J. Fon teine; 2. J. M. Kloet; 3. A. J. Flik- weert; 4. W. Blom; z.e.v. C. Wesdorp en H. Blanken. Jarige doffers: 1. G. Flikweert; 2. G. Vos; 3. J. M. Kloet. Jarige duiven: 1. A. deWilde; 2. G. Vos; 3. J. M. Kloet; 4. A.de Wilde. Jonge doffers: 1. L. J Fonteine; 2. J. M. Kloet; 3. A. de Wilde; 4. W. Blom; 5. A. J. Flikweert;6. A. de Wilde; 7. idem. Jonge duiven: l. L. J. Fonteine; 2. J. M. Kloet; 3. C. Wesdorp; 4- L. J. Fonteine; 5. W. Blom; 6. L. J. Fon teine; z.e.v. C. Wesdorp. Late jonge: 1. L. J. Fonteine. Beste doffer tentoonstelling: G. Vos. Beste duif tentoonstelling: L. J. Fonteine. BRIDGE Evenals de vorige keer namen nu ook slechts 16 personen deel (3 da mes en 13 heren). Na 28 spellen was de uitslag in de: Oneven groep: 1. Schürmann-Wie- bols 59 punt, 2. ten Haaf-Paauwe 66punt, 3. Sweere-Sweere 73% punt en 4. mevr. v. d. Valk-mevr. Volkeri 80% punt. In de even groep* 1. echtpaar Heu ser 59 punten; 2. Schaap-Schiette- katte 67 punten; 3. Goedhart-deRegt 73 punten en 4. Schot-van Urk 81 punten. De volgende drive is gepland op zaterdag 14 januari 1967. kening van de veergelden in de prij zen van de te vervoeren artikelen als door de noodzaak om van de veren gebruik te maken. Naar het oordeel van de Provin ciale Staten worden de in Zeeuwsch- Vlaanderen gevestigde industrieën extra belast door een tariefsverho ging, die ook in strijd is met een indertijd door de Tweede Kamer aangenomen motie, inhoudende, dat verdere verhoging van de veertarie ven onaanvaardbaar wordt geacht. KERKNIEUWS Hervormd koor zingt in nachtmis DEN BRIEL, 17-12. De Rooms- kathclieke Kerk van Oostvoorne zal in de kerstnacht toch een plechtige viering kunnen realiseren ondanks het ontbreken van een eigen kerk koor en een organist ondanks het feit dat het kerkkoor van Den Briel niet kan assisteren vanwege de ei gen viering. Deken Ten Have van het „H.H. Martelaren van Gorkum" te Den Briel dacht echter dat de feiten, waaraan zijn kerk haar naam ont leende lang genoeg in de geschiede nis verwijderd liggen om de oecu mene een kans te geven. Hij ging daarom eens praten met ds. H. P. Venema van het naburige Nieuwen- hoom om hem het probleem voer te leggen. Ds. Venema bleek direct bereid om zijn medewerking te geven en nam contact op met leden en diri gent van het Hervormd kerkkoor in zijn gemeente. „Wilt u in de nacht mis in de rooms katholieke kerk zingen?", vroeg de dominee. „Met al le liefde doen we dat" was de reactie van koor en dirigent. En zo zal in do komende kerstnacht het Her vormd kerkkoor in het rooms-ka- tholieke kerkje in Oostvoorne de dienst gaan opluisteren. Het wordt in feite de éérste gezongen eredienst in het kerkje. „We brengen ons or kest van violen, cello en blaasinstru menten ook mee, dat geeft extra luiister aan de nachtmis" vertelde dominee Venema nog. Omdat men echter de rooms katholieke gezangen niet kent zal de adventscantate wor den uitgevoerd met enige kerstliede ren. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis De naderende feestdagen hebben ook dit jaar weer hun schaduwzijde, o.m. is het de uienmarkt waarover deze schaduwen vallen en die daar door zeer flauw gestemd is. Geluk kig is het aanbod in het hele land betrekkelijk gering, waardoor een te ver afbrokkelen van de uienprij- zen kan worden voorkomen. De veiling had vrijdagmorgen een aanbod van 15 ton, waarvan 11 ton klasse I en 4 ton klasse II. Zoals vo rige week reeds was meegedeeld, werd van de middel klasse I 5 ton in dozen geveild. In eerste opzet is deze proef niet geheel geslaagd, want voor de gehele partij werd geen ko per gevonden. De grootste oorzaak zal ongetwijfeld de flauwe markt ge weest zijn, waarom de proef op kleine schaal zal worden voortgezet en mogelijk na nieuwjaar weer een grote kwantum zal worden aange boden. De notering voor de in dozen verpakte uien was f 25,58 en f 24,98; verkocht werd 3 ton. De rest van de middel I werd geveild voor balen verpakking en noteerde f 25,11 en f 25,Als middenprijs kan de teler f 25,10 worden uitgekeerd of helaas f 1,50 per 100 kg minder dan jl. dins dag. De grove liepen niet zo ver terug; deze kwamen zowel voor klas se I als II van f 28,96 op f 28,50. Naar drielingen bleek nog minder vraag te zijn; klasse I werd afge mijnd voor f 23,tegen f 25,09 op de vorige veiling. Middel klasse II kwam van f 24,10 op f 23,10 en de drielingen van klasse II waren met f 22,praktisch onveranderd. De sterkste daling gaven de picklers te zien. Een week geleden was de no tering hiervoor nog f 31,69, dinsdag werd dit f 28,50 en vrijdag f 25,80. Geen synthetische voedingsmiddelen voor zuigelingen ROME, 17-12. Slechts in uiterste noodzaak zou men aan het voedsel van zuigelingen synthetische en na tuurlijke voedingsmiddelen mogen toevoegen en dan nog in zeer kleine hoeveelheden, zo heeft een gemeen schappelijke commissie van voedsel deskundigen van de landbouw, en uoedselorganisatie uan de Verenigde Naties en de Wereldgezondheidsor ganisatie verklaard. De deskundigen hebben eenstem mig aangeraden de grootste voor zichtigheid in acht te nemen als men synthetische produkten aan het voedsel toevoegt om het te bescher men tegen bederf. Zelfs natuurpro- dukten als gelatine en eipoeder, die gebruikt worden om het voedsel te gen bederf te vrijwaren of om er smaak aan te geven, zouden zo veel mogelijk geweerd moeten worden, omdat zij giftige stoffen kunnen be vatten. De deskundigen hebben er op aan gedrongen om ook de toevoeging van extra stoffen aan verse melk te ver bieden. LANDBOUW EN VEETEELT Ziektenbestrijding in de veehouderij In ons land bestaan terwille van de veehouders op het gebied van de ziektenbestrijding zeer goede gezond heidsdiensten; ze worden door de veehouders bestuurd en gefinan cierd. Door pen hechte samenwer king ook met de overheid is al veel bereikt. Wanneer wij denken aan een ziekte als rundertuberculose, abortus Bang, kan men wel zeggen dat deze kwaal thans bijna geheel is uitgeroeid. Ook de bestrijding van de runderhorzel is een prachtig voor beeld van georganiseerde dieren- ziektenbëstrijdihg, waar men trots op kan zijn. Het zo gevaarlijke mond- en klauwzeer wordt door jaarlijkse voorbehoedende enting van onze veestapel binnen de perken gehou den. Uierontsteking Maar nu de mastitis of uieront steking; de bestrijding van deze ziekte is nog lang niet opgelost en meer dan ooit zal men ook aan dit vraagstuk aandacht moeten schen ken. Uierontsteking komt nog zeer veel vuldig voor, dit tot grote schade van onze veehouderij. In hoofdzaak ontstaat mastitis door grote of kleinere wonden aan uier of tepel, maar ook zeer dikwijls als gevolg van slecht melken Het is noodzakelijk om de veehouders hier op bij voortduring te wijzen, want slecht melken veroorzaakt veel meer uierontsteking dan goed melken Ook een te hoog vacuum, versleten tepel voering zijn belangrijke factoren bij het optreden van deze ziekte. Iedere veehouder kent mastitis. Bij acute vorm vooral zien wij dat. het ontstoken kwartier vergroot is, rood van kleur en vaak hard en pijnlijk. De melk is afwijkend van samen stelling; er zitten vlokken in. Maar nu de bestrijding. Grote ver beteringen zijn vastgesteld wanneer net vóór of tijdens de droogst and, penicilline in de uier werd gebracht. Dit moet wel een langdurige wer king hebben, als het kan de gehele droogstandduur. dus wel tot twee maanden. Acute gevallen moeten door de dierenarts worden behandeld. Wil men een blijvend succes hebben, dan zal ook de melktechniek verbeterd moeten worden, maar hierover in een volgend artikel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3