DE ZILVERVLOOT. DE RAIFFEISENBANK Onbehagen in produktsehap voor vis en visserijprodukten M3ÜSTM MI BIJ De Zilvervloot, het voordelige spaarplan voor de jeugd! Je kunt aanmonsteren van ij tjm 20jaar. Je laatje spaargeld 6, j, 8 of 9 jaar staan. En als je dan je anker uitgooit, krijg je io% extra premie over 't gespaarde bedrag en de rente. Leg eens aan bij de Raijfeisenbank en leg eens in! HOESSEIN WANKELER Aanvullende bijdragen aan de gemeenten spaarbank en alle bankzaken Bronchi letten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 15 december 1966 Nr. 19710 (Van een medewerker). In het bestuur van het Produkt sehap vcor Vis en Visserijprodukten heerst al geruime tijd een onbehage lijke stemming over de steeds stij gende personeelslasten, die een jaar lijks tekort op de begroting veroor zaken, een tekort dat nog uit voor delige saldi van vorige jaren kan en kon worden weggewerkt, maar waarvan het bestaan als zodanig toch niet verantwoord is. Het nadelige saldo voor het jaar 1&67 bedraagt 140.600,- en hoewel 1&67 voor de deur staat is de be groting 1967 nog steeds niet goedge keurd. Zij heeft ai heel wat uren vergaderen en stof tot bespreking gekost en ook in de onlangs eind november gehouden vergadering 'kwam men niet tot overeenstem ming. De begroting van inkomsten en uitgaven is gepland tot een bedrag van f 2.-185.500,-. Op deze begroting komt als salaris van de voorzitter Drs D, J. van Dijk, een bedrag voor van f 73.400-, daarnaast vermeldt deze begroting nog f 1.485.000,- als Person eelsuitga ven". Het was vooral de heer D. J. Gouda (fa. J. C. Pre rik) die als ver tegenwoordiger van de werkgevers bedrijfsvertegenwoordigers zeer fel van leer trok tegen de jaarlijks stij gende personeelsuitgaven van het Bedrijfschap en die naar aanleiding van deze begroting sprak van het Bedrijfschap voor Vis en „Pensioen- produkten", want hij had berekend dat het gemiddeld salaris van de voorzitter inclusief de pensioenstor- tirger. komt in de buurt van „een tl V' en voor 62 personeelsleden op f inclusief f 4500,- pensioen premie. Spreker sprak van een wan hopige situatie die niet meer aan de bedrijfsgenoten is -te verkopen, zo- a.'s dat in een modem spraakgebruik wel genoemd wordt. Het „Produktsehap", kort na de oorlcg nog bedrijfschap, had van zijn oprichting af, tot 1955 zeker een omvanrrijke taak. wegens het afge ven van een menigte vergunningen en criheffingen. Maar de laatste tien jaar is dat toch wei verminderd, de taken zijn heel wat minder geworden. Er is geen relatie meer tussen de kosten van het schap en het bedrijf, want wanneer men het salaris van de di recteur van het Staatsvisserijbedrijf ad f 29.00C.- en diens taak verge lijkt met de salarissen die bij het Bedrijfschap worden betaald, komt men toch wel tot de conclusie dat' er iets scheef zit. De taak van het Bedrijfschap werd ook gedeeltelijk evergenomen door een bijzonder actieve directie der visserijen. De heer Gcuda stelde tenslotte voor, tot het insellen van een Struc- tuurcommisise, die zal moeten na gaan, hce de struktuur zal moeten worden gewijzigd. De ontwikkeling die nu al jaren aan de gang is, zal moeten werden omgebogen. Een ef- ficiëncy-onderzoek heeft geen zin. Er moet een kostenbeheersnig ko men op een niveau die voor het be drijf te dragen is. Het bedrijfsleven zal niet bereid zijn steeds hogere heffingen te gaan betalen voor een budget, dat voor 80 procent uit sala ris en pensioenlasten bestaat, met ieder jaar een loonsverhoging. Aan de discussie namen verder nog deel de heren Stevenson, Krab, Lockefeer (Zevibel) en Boelmans- Kranenburg namens het bedrijfsle ven en Buquet en Mekking namens de vakbonden. Allen waren het in hoofdzaak met de heer Gouda eens, dat de stijging van de kosten van het Produktsehap reden geeft tot ernstige verontrus ting en zelfs de heer N. A. H. Boel mans Kranenburg, zelf voorzitter van het Visserij schap, deel'de die verentrusting. Een verhoging van 13procent t.o.v, de begroting 1966, waarbij er toen al ernstig op gewe zen was dat het de verkeerde kant op ging, was ook voor hem aanlei ding aan te dringen op een struc- tuurccmmissie, die dan wel vergaan de bevoegdheden zal moeten krijgen. De voorzitter, Drs. D. J. van Dijk, ken tegen de eensgezinde mening van bijna alle vertegenwoordigers, weinig inbrengen. Wel wees hij er ADVERTENTIE op, dat men moeilijk de kosten en het nut van een schap tegen elkaar kan afmeten. Het personeel bestond in 1958 nog uit 119, nu nog uit 62 personen en hij was het oneens om te spreken van een stijging van 13% procent van de uitgaven-Volgens hem was er slechts sprake van een stijging van 6 procent van de begroting, terwijl de S.E.R. een trend van 8% procent had voorzien. Spreker was wel voor het instellen van een structuurcom missie, maar wilde daarbij dan alle schappen op visser ij gebied betrek ken. Op een opmerking van de heer Stevenson, dat de voorzitter een sa larisverhoging had geweigerd, iets wat men als bedrijfsgenoten met instemming had vernomen, kon hij alleen mededelen, dat het kranten bericht enjuist was geweest, er was alleen sprake geweest van het wei- La en van een bepaalde nabetaling. Besloten werd dus een structuur- commissie als bedoeld door de heer Gouda in te stellen, die dan diep gaand zal onderzoeken, of het moge lijk is deze grandioos uit de hand lopende zaak te redresseren. Toen men zover was, werd men het echter niet eens ever de samenstelling van die structuurcommissie, die de heer Gouda wilde laten bestaan uit een drietal vertegenwoordigers van ojn. het bedrijf en drie van de vakbon den, buiten het dagelijks bestuur. Waar de handel 60 procent en de aanvoer 40 procent van de kosten van het Produktsehap betaalt, moest deze verhouding ook uitkomen in de samenstelling van de structuurcom missie. Op voorstel van de voorzitter werd besloten nog nader te over leggen over de samenstelling van de commissie en werd ook de goedkeu ring van de begroting nog uitgesteld. Plastic bloempotten AALSMEER, 14-12. De rijks- tuinbouw voorlichtingsdienst voor de bloemisterij te Aals meer verwacht dat in het ko mende jaar meer planten zvl- len worden verkocht in plastic bloempotten. De kunststof pot ten gaan steeds meer de tradi tionele aardewerk potten ver vangen. Onderzoekingen heb ben uitgewezen dat geen ga ranties kunnen worden gege ven met betrekking tot de po reusheid van de stenen potten, waardoor bij vele kwekers el veel schade is ontstaan. Daar om is het, zo heeft men op het proefstation voor de bloemis terij te Aalsmeer vastgesteld, beter de niet poreuse plastic potten te gebruiken en'dan de kweekmethode daarbij aan te passen, in de huiskamers vol doen niet poreuze potten beter dan aardewerk potten. Omdat het zoutgehalte in plastic lang blijft. In het buitenland ge- bruikt men de plastic pot'en al op grote schaal. Dit is or i een persconferentie van d c f Kon. Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouwen Plant kunde medegedeeld. BLIK DOOR HET WEREIJD VENSTER DEN HAAG. De Katwijksc hek trawler „Rijnmond 4" (Kw. 85) van de rederij Parlevliet is in de haven van Oban aan de Schotse westkust, gekapseisd en gezonken. Er hebben zich daarbij geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. DEN HAAG, 14-12. Het financi- ele-verhoudingsbesluit 1960 is bij Koninklijk Besluit van 13 december 1966 gewijzigd. Deze wijziging be treft de procedure bij het toekennen van aanvullende bedragen uit het gemeentefonds. De aanvullende bij drage met daaraan verbonden voor schriften kan pas dan volledig wer ken indien zij tijdig, d.w.z. voor nog komende jaren wordt toegekend. He- volledige onderzoek van vele ver zoeken om een aanvullende bijdrage vex-gt echter veel tijd en vormt daar door een beletsel voor de tijdige, de finitieve vaststelling; Deze' moeilijk- Zij was rijker dan men dacht REZPOEDE (Frankrijk), 13-12. De bewoners van Rexpoede, die reeds plannen hadden ge maakt om de begrafenis van een oude vrouw in het dorp te bekostigen, hebben deze plannen schielijk laten varen nadat de politie gouden mun ten en aandelen ter gezamen lijke xoaarde van 243.000 gul den in het huis van het arnc gewaande oudje had aange troffen. SCHIEDAM. Ter gelegenheid ven het huwelijk van prinses Margriet met mr, Pieter van Vollenhoven worden in het stedelijk museum van Schiedam twee tentoonstellin gen gehouden. Burgerlijke stand Zierikzee Geboren. 12 dec. Karin Ingeborg, d. van Jantinus Hendrik Pomp en Dirkina Henderika Venema (Zierik zee); 10 dec. Arthur Emilius Peter, z. van Pieter Leendert Dalebout en Augusta Leonia Maria Blommaert (Westerschouwen). Gehuwd. 9 dec. Johannes Bode wijk Alfonsen, 31 jr. (Zierikzee) en Pieternella Wilhelmina Jansje Hille- brand, 27 jr. (Zierikzee); 9 dec. Jo hannes Kleppe, 23 jr. (Zierikzee) en Adriana Stoffelijntje van der Werve. 21 jr. (Zierikzee). Overleden. 5 dec. Willem Kommer. 89 jr. (Brouwershaven), geh. gew. met Pieternella Hage; 10 dec. Janna Dorst, 77 jr. (Bruinisse), geh, gew. met Anthonij Huisson; 12 dec. Pie ternella Jacoba Verhage, 83 jr. (Zie rikzee), geh. gew. met Cornelis An thonij Schults; 12 dec. Jacob Leistra, 64 jr. (Westerschouwen), echtg. van Taetske Kingma. Nederlandse hulp voor onderwijsprojekt Kenia DEN HAAG, 14-12, Nederland zal f 340.000, - bijdragen voor een on derwijsproject in Kenia. Op het mi nisterie van buitenlandse zaken is een ovei-eenkomst getekend tussen de Nederlandse regering en de in Kenya werkzame congregatie van de zuster Franciscanessen van Ouden bosch. Nederland zal f 340.000,- bij dragen in. de totale kosten van f 485.000,- voor de bouw van een in richting van een middelbare meis jesschool te Lwak, centraal Nyanza, Kenya. Deze school, die door de congregatie Wordt opgericht op ver zoek van de regering van Kenya, zal een capaciteit hebben van 210 leer lingen, die grotendeels intex-n zullen zijn. Het onderwijsprogramma zal in overeenstemming zijn met de eisen voor het middelbaar onderwijs van de Kenyaanse overheid en leiden tot het „Cambi'idge School Cei-tificate". De Kenyaanse regering zal bijdragen in de exploitatiekosten. heid wordt thans ondervangen door voor de gevallen, waarin op grond van een eerste onderzoek vaststaa:, dat een aanvujlende bijdx-age za] worden verleend, de mogelijkheid te scheppen het bedrag van de bijdrage reeds voorlopig vast te stellen. De definjtieve vaststelling kan dan vol gen, zodra het onderzoek voor de desbetreffende gemeente is voltooid. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95ct' KERKNIEUWS Ned. I-Ierv. Kerk Beroepen le Valbux-g-IIomoet: B. A. Do.'ikcrsgocd, St. Philipsland; te Wijk bij Heüsden: J. Zwijnenbiirg. Oudewater; te Schoonhoven (vac. J. C. Schuurman):' C. Tx-eure, Hasselt. Bedankt voor Dinxpex-lo (2e pred. pl.)(toez.)A. Meijeringh, Schoone- beck; voor Delft (wijkgém. 8) (toez.) en voor Poortvliet (toez.): J. Cals- burg, Opheusüen; voor Eibergen (vac. H. Gox-deau): T. Feenstra, Aver eest; voor 's-Gravenhage (vac. C. M. Krijger): Joh. Gx-olle, Gx-oningen; voor Oud-Beijexdand (vac. W. H. v. Kooten): J. v. d. Velden, Amersfoort. Ger. Kerken Beroepen te'Nieuwkoop: kand. J Tiersma, Schiedam; te Beekbergen H. Dijkstra, Diever; te Muiden-Mui- derberg: J'. de Waard, Oostvoorne. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Apeldoorn: J. Verkade, Groningen-Noord. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Meppel: J. Westc- rink, Haamstede-Kerkwerve. Ger. Gemeenten Beroepen te Emmeloord: A. W. Ver-hoef, Barneveld. Oud Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor ScheveningenJ. v. Prooyen, Grafhorst. MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelharnis Op de veiling was slechts een aan bod van 15 ton. waarvan 12 ton klasse I en 3 ton klasse II. De prijs beweegt zich voor alle sorteringen in dalende lijn, voor de middel ge lukkig het minst. De middel van klasse I werd in twee pax-tijtjes ver kocht, de eerste koop ging voor f 26,97, het restant voor f 25,98. De middenprijs bedroeg nog f 26,60 of f 0,20 per 100 kg. beneden de mid denprijs van jl. vrijdag. De grove daalden van f 29,50 tot f 28,96 en de drielingen van f 25,50 tot f 25,09, beide sortex'ingen dus ongeveer f 0,50 .per 100 kg. Voor de picklers bestond duidelijk minder vraag, was de no tering op de vorige veiling nog f èl,69, dinsdagmoi-gen werd deze afgemijnd voor f 28,50. Voor klasse II zijn er geen vergelijkbare prijzen met vorige week, de middel noteerde nu f 24,10 en de drielingen f 22,10. Het pi'ijsverschil tussen klasse I en II is bij de drielingen het grootst. De uitvoer blijft zich op het zelfde peil bewegen en bedroeg in de laat ste verslagweek 3565 ton. Frankrijk staat met 1513 ton ver aan de kop, tweede was West-Duitsland met 679 ton. Naar Engeland werd 524 ton uit gevoerd en naar Afrika 450 ton. Een belangrijke afnemer was tenslotte België-Luxemburg met 258 ton, de rest ging in kleine hoeveelheden naar diverse landen. UTRECHT. Inbrekers hebben uit het inlichtingenbureau in de hal van het Arnhemse station enige honder den gulden gestolen. Zij hebben ver moedelijk een ruit geforceex'd. De troon van koning Hoessein van Jordanië is weer iets wankeler ge worden. H\j heeft onder zware pres sie van de republikeinse Arabische staten er toe in moeten stemmen dat ook Iraakse en Saoedie-Arabi- sche troepen hem komen helpen bij de verdediging tegen Israël. Het was een erkenning dat hij dit in zijn eentje niet meer afkon, een er!:en- ning die hem eigenlijk is afgedwon gen door de Israëlische vergeldings- aanval enkele weken terug. Daar is het tenslotte allemaal mee begonnen. Hoessein kreeg toen al verwijten te slikken van de felste Arabische landen, waarbij Syrië de hoogste toon aansloeg, dat het niet voldoende met het Arabische opiierberel mee werkte om Israël er van af te hon den zijn troepen de grens over te laten steken. Juist doordat Syrië nu ook openlijk de Jordaniërs er be paald niet op gesteld is Syrische troepen toe te laten. Zijn zwakte dwong hem toch wel enige hulp te accepteren en dan is een Iraaks contingent nog het rede lijkst, omdat Bagdad altijd nog een vrij rustige koers vaart inzake Is raël, waarschijnlijk omdat het er ook wat verder vandaan ligt. Een Saoz- disch hulplegertje was al door de vorst geaccepteerd en dit is als ver tegenwoordiger van het voornaamste koninkrijk nog een goede tegenhan ger voor te veel republikeins gezin de troepen in het land. Ontevreden Niettemin gaat de propaganda le gen de koning door. En niet alleen met woorden. De Syriërs beloven ook wapens aan Hoesseins ontevre den onderdanen en ze zullen ze wel leveren ook. Ontevreden onderdanen heeft Hoessein er maar al te veel. In zijn eigenlijke landje ten oosten van de Jordaan uiteraard onder de fer- ventste jodenhaters, maar vooral in het ingelijfde deel van Palestina waar niet alleen cle daar al lang wo nende bevolking leeft maar boven dien een grote portie van vluchte lingen uit het huidige Israël. Zeker als het gaal om Israël zijn deze Palestijnen waarschijnlijk heel wat krijgslustiger dan hun vorst, die ze voor een goed deel trouwens be schouwen als net zo'n soort bezetter als de Israëli's dat zijn aan de an dere ka?it van de grens. Het vermoe den ligt voor de hand dat de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie hier meer aanhang en invloed heeft dan de regering in Amman. Eigen bollig Hoessein heeft nu ook een soort dienstplicht beloofd en ook dat hij de Palestijnen in het westen van zijn rijk wapens zal geven. Om zich te verdedigen. Maar ivie zegt dat ze niet eerst legen hem gebruikt zullen worden? Israël moet deze ontwikkeling wel met ongenoegen zién Hoesseinwa§ juist de buur die het minst behoefte had om strijd te hebben aan zijn grenzen .Vandaar ook dat Hoessein geen Palestijns bevrijdingsleger in zijn land duldde. Dat is geen vriend- Flitsen uit het buitenland AMMAN. De Verenigde Stalen zullen Jordanië 3,3 miljoen dollar le nen voor de financiering van de uit breiding van het vliegveld van Je- xnxzalem. BRUSSEL. Het aantal generaals in het Belgische leger is dit jaar aanzienlijk gedaald, en wel van 54 in maart tot 43 op dit ogenblik, zo meldt het Brusselse blad „Le Soir." NEW YORK. Mevrouw Jacqueli ne Kennedy is voornemens een pro ces te beginnen tegen de uitgeve- rij Har-per and Row en het blad „Look" om te pogen de publikatie te verhinderen van het boek van William Manchester „De dood van een president." KEULEN. Een 23-jarige jongeman, oud-leerling van de toneelschool in Keulen, heeft de automatische brand blusinrichting van het Keulse thea ter in werking gesteld, waardoor het theater vol liep. Uit elk van de 120 kranen loopt 12 liter water per mi nuut. De schade wordt op 90.000 gulden geraamd. De jongeman is ge- arx-esteerd. HAMBURG. De Duitse Esso heefi benzineprijsverlagingen voor het grootste deel van haar Westduitse net van pompstations aangekondigd. De verlagingen zullen x-egionaal zijn en uiteenlopen van 0,5 tot 4 pfen nig per liter. PHILADELPHIA. Het tweede meisje van de Siamese tweeling van twintig dagen, die met box-st en buik waren vergx'oeid en in het Sint Christopher kinderziekenhuis in Philadelphia waren gescheiden, is overleden. Het andere meisje was reeds kort na de operatie gestorven. Volgens de chirurgen waren de har ten van de meisjes nog niet sterk genoeg om een dergelijke zware ope- ratie te doox-staan. SAIGON. Een bom uit een Amexi- kaans vliegtuig die te vroeg was uitgewox*pen is op een dorp ten zuid oosten van Hoë in Zuid-Vietnam te recht gekomen waai'door twee men sen werden gedood en een gewond. LONDEN. Een Jamaicaanse vrouw en drie van haar zes kinderen zijn bij een bi*and in hun woning in het zuiden van Londen om het le ven gekomen. Drie kinderen van het gezin redden zich door een sprong uit een raam op de eerste verdie ping. WASHINGTON. Generaal Dwight D. Eisenhower blijft goed vooruit gaan na zijn geslaagde galblaasope ratie, zo heeft de directeur van het Walter Reed-ziekenhuis, brigade-ge neraal Mallory, gezegd. schap van de jonge vorst, maar dood simpel eigenbelang. Ieder gevecht kan gemakkelijk ontaarden in een opstand tegen de Jordaanse koning, die daarom maar liever rust heeft. De vergeldingsaanval der Israëli's die eigenlijk tegen Syrische infil tranten gericht tvas maar op Jor daans gebied werd gestreden, heeft nu tot gevolg dat Israël langs zijn eigenlijk tot dusver rustigste grens nu ineens een grote hoeveelheid wa pens meer ziet in handen van men sen die ze maar al te graag gebrui ken. Het is voor hen een beetje on aangenamer uitgepakt dan ivas voor zien. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In Amsterdam, Den Haag en Utrecht is het initia tief genomen tot de oprichting te ge raken van een alg. Nederlandse ver eniging van docenten in de naald- vakken. DOESBURG. Op de Rivierweg te Angerlo is de 79-jarige heer J. Bernds uit Angerlo, toen hij op zijn fiets de weg ovex'stak, aangereden door een personenauto en op slag gedood. Het slachtoffer was onge huwd. VRIEZEN VEEN. De zestienjarige Bernard Neurink uil Geesteren (ge meente Tubbergexi) is donderdag- morgen bij een verkeei-songeluk in Vriezen veen om het leven gekomen. DE WIJK. De wegenbouw- en aannemingsmaatschappij N.V. A. Broekert te De Wijk heeft ontslag aangezegd aan 15 werknemers. Het bedrijf, waar enkele maanden gele den 100 arbeidei-s werkten, heeft dc personeelssterkte nu ingekrompen tot rpinder dan 40 man. DOESBURG. De directie van het gerenommeerde restaurant ,,Dc Waag" te Doesburg heeft het plan opgevat om t.g.v. het huwlijk van H.K.H. prinses Margriet met dc heer Pieter van Vollenhoven le doen de len door hun een gratis „etentje aan te bieden. ROTTERDAM. De gemeente Rot terdam heeft een teveel aan amb tenaren. Dit is onder meer een ge volg van een ondexvoek naar betore werkmethoden, die een aantal men sen overbodig heeft gemaakt. Verder speelt een rol de automatisering van de loonadministratie. DEN HAAG. Hot tweede-kamer lid Portheine (V.V.D.) heeft een amendement ingediend op het wets ontwerp tot verlaging van de loon- cn inkomstenbelasting voor onge- huwden. Volgens het ontwerp van wol zou dc verlaging gelden voor ongchuwdcn van 40 tol 65 jaar. De heer Portheine wil dc onderste leef tijdsgrens verlagen tot 35 jaax\ ROTTERDAM. In Rotterdam is bij de bouw van een nieuw ver pleeghuis voor chronische rheuma- patienten aan de Molenlaan-hoek van Bcethovcnsingcl het hoogste punt bereikt. Het tehuis - dat plaats zal bieden aan 140 patiënten - zal eind 1967 gereed zijn. UTRECHT. De Utrechtse politic heeft elf jongens aangehouden, die in leeftijd varieren van 12 tot 17 jaar. Tezamen hebben zij 14 brom fietsen - die een totale waarde van ongeveer f 4.000,vertegenwoordi gen - gestolen. Daaxmaast hebben zij ook allerlei voorwerpen uit wa renhuizen en winkels gestolen. ARNHEM. De vrij recente slui- 'engen van twee steenfabrieken wer den veroorzaakt door structurele en niet door conjuncturele moeilijkhe den. Dit is dc mening van bestuurs leden van de vereniging „De Nedex-- landse Baksteenindustrie", welke vereniging de bakstcendag 1966 in Arnhem hield. MEPPEL. De 14-jarige Klaas Kooiker uit Staphox-st is vanmoirgen bij het oversteken van de rijksweg Meppel-Zwolle in zijn woonplaats door een auto aangereden en ern stig gewond. In een ziekenhuis in Meppel is hij aan zijn verwondingen bezweken. ROTTERDAM. B. en W. van Rot terdam zullen binnenkort bij de raad oen voorstel, indienen om af te stappen van het pxikkloksysteem, dal bij een aantal gemeentediensten de werktijden van gemeen teperso- neel registreert. AMSTERDAM. De Amstei'damse ccnti-ale rechei'che heeft de 38-ja- rigc bordenwasser J. A. uit Menado (Indonesië) en de 43-jarige barkeeper E A. F. uit Suriname aangehouden op verdenking van handel in vex-do- vendc middelen. In de woning van de bordenwasser werd bij huiszoeking zeven pond marihuana in beslagge nomen. Dc partij zou op de zwarte- markt ca. f 35.000 hebben opgebracht. OLDEBROEK. De 15-jarige P. J. van Hoorn uit Hattemerbroek (ge meente Oldebx-oek) is hedenavond op dc Zuiderzeestraatweg in Olde- broek dodelijk gewond, toen hij ach ter een busje om de rijweg wilde ovex'steken. Hij overleed ter plaatse. AMSTERDAM. De 77-jarige heer H. Kuster heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat hij de afgelopen nacht in zijn woning aan de Hout mankade in Amsterdam is neerge slagen en beroofd van zijn porle- monnaie met f 100, BAARN. In Amersfoort heeft de politie de 24-jarige huisschilder C.R. gearx'esteerd. De man zou, na bij een verkeesongeluk op de Liendert- seweg in Amersfoort betrokken te zijn geweest, waarbij een moeder van elf kinderen om het leven kwam, met gedoofde lichten zijn weggere den en zich verder niet meer om zijn slachtoffer hebben bekommerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5