Tonnie wil je een stnk kaas nit het vuistje Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland Geen eenheid overlegorgaan vakcentrales De maan Engelse 'Reds' door Ajax bedwonogen: 2-2 Ook in Frankrijk overstromingen Negen negers ter dood veroordeeld Betoging voor liet Witte Huis Lezing over „C.C.C. en stikstofliemesling op tarwe" ZIERIKZEE, 14-12. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen- Duiveland hield dinsdagmiddag een vergadering in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Als sprekers traden op de heer J. M. van de Weele te Goes met het onderwerp „C.C.C. en stikstofbemesting op tarwe" en de heer P. Verhage, die problemen rond „Kweek en kleinhoefbladbestryding" besprak. De voorzitter, de heer A. J. G. Doeleman, kon in zijn welkomstwoord van een goede opkomst der leden spreken. Leerlingen van de lagere landbouw school te Zierikzee met hun directeur en een leraar woonden de vergade ring eveneens by. De eerste spreker, de heer van de Weele bezag de mogelijkheden met C.C.C. en stikstofbemesting speciaal op tarwe omdat bij toepassing op an dere granen de uitwerking er van geheel andere resultaten tot gevolg heeft. Woi-dt stikstofbemesting reeds lang toegepast, C.C.C. is een geheel nieuw middel, de combinatie waar van echter niet los is te zien van stikstofbemesting. Het is steeds moeilijk, volgens de heer van de Weele, te bepalen hoeveel stikstof men in een seizoen moet toedienen. Dit hangt af van faktoren als grond soort, klimaat en ras van het tarwe. Belangrijk is ook de vraag hoeveel stikstof er in de grond achter blijft. Gebruikt men teveel stikstof dan treedt er legering op, gebruikt men te weinig dan is een kleine opbrengst het gevolg. Bij toepassing van een onvoldoende hoeveelheid is echter het voordeel verbonden dat in het voorjaar dan altijd nog wat bij ge geven kan worden. Een moeilijkheid is ook het juiste tijdstip voor de be mesting te vinden, aldus spreker. Een teveel aan stikstofbemesting kan gecorrigeerd worden met C.C.C. Verder besprak de heer v. d. Weele hoe men door middel van het „won dermiddel" C.C.C. de opbrengst kan verhogen. Proeven hiermee zijn ge nomen op de proefboerderij „Zee land" te Wilhelminapolder en de proefboerderij „De Scheldemonden" te Bruinisse. Hieruit is gebleken dat dit middel de strostevigheid ten goe de komt, terwijl het gewas korter blijft. Hef gewas wordt er, volgens spreker, niet mooier op; het krijgt een wat bruine kleur. Het tijdstip voor behandeling met C.C.C. moet gekozen worden als de tarwe een KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wageningen (vac. R. C. G. Troelstra) (toez.): J. Verburg, Didam; te Rijswijk (Geld.): R. Das, Ovezande-Driewegen. Aangenomen naar Middelharnis (wijkgem. in wording): kand. H. D. v. Hoogstraten, Utrecht, die bedank te voor Nieuwe Niedorp en voor Me- demblik. Bedankt voor Oostzaan (toez.): P. L. M. Sterrenburg, Broek op Lan- gendijk. Ger. Kerken Beroepen te Eindhoven (vac. dr. W. v. d. Zwaan): G. de Zeeuw, Den Helder; te Antwerpen (vac. D. W. Dondorp): B. ter Haar, Rotterdam; te Bergum: L. J. Wolthuis, Woerden; te Assen (vac. K. A. Firet): G. W. H. Peddemors, Nieuw Vennep. Aangenomen naar Enschedé (vac. J. P. Dondorp): A. C. Mooy, Ridder kerk; naar Wierden: W. A. Krijger, Schiedam. Bedankt voor Tiel: P. S. Veldhui zen, 't Harde; voor Leeuvvarden- Huizum (vac. B. Berends); H. Lijesen te Schonebeek. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor 's-Gravenhage- West: A. Hilbers, Zwolle. Ger. Gemeenten Beroepen te Kruiningen: C. Wisse, Elspeet. Bedankt voor Klaaswaal en voor Rilland-Bath: P. Blok, Dirksland; voor Tholen: W. Heerschap, Pa ter - son (N.J. (U.S.A.) v.h. predikant te Borssele. lengte heeft van 35 tot 40 cm. Het middel is niet giftig en is ook bij toepassing van grote hoeveelheden lonend gebleken. De heer v. d. Weele betoogde echter niet klakkeloos met C.C.C. om te gaan, doch dat door een verantwoorde toepassing mooie re sultaten met het middel te bereiken zijn. Belagwekkend was ook het oder- werp dat de heer Verhage besprak, de kweeken kleinhoefbladbestrij- ding. Bij de bestrijding van onkruid weten deze soorten zich hardnekkig te handhaven. Vooral het kleinhoef- blad begint meer en meer zijn kop op te steken. Onder gunstige omstandigheden kan één spruit kleinhoefblad zich in één seizoen over 1 tot 2 m-. uitbrei den en wortels vormen tot 1,50 m. diep. De maatregelen ter bestrijding van dit onkruid kan men splitsen in twee gedeelten, nl. die waarmee ves tiging van nieuwe plekken wordt voorkomen en in die waar sprake is van bestrijding van reeds aanwe zige planten. Ploegen in de herfst gaat bloei- en zaadbezetting in het volgend voorjaar tegen. Het bestrij den van een bestaande bezetting is alleen mogelijk door uitputting van de ondergrondse organen. Hiervoor is een samenspel van mechanische, chemische- en vruchtwisselings- maatregelen noodzakelijk. Bij be strijding van kweek kan het meeste resultaat verkregen worden bij een juiste combinatie van spuiten en grondbewerking. Vroeger kwam het bewerken van de stoppel veel alge mener voor dan de laatste jaren. Vermindering van personeel en ook de latere oogst staan een goede stop pelbewerking in de weg. Stoppelbe werking is echter voor de meeste gronden nuttig, mits onder droge omstandigheden uitgevoerd. Belang rijk bij de onkruidbestrijding is ook het oderhoud van slootkanten. Sa menvattend stelde de heer Verhage vast dat het bestrijden van onkruid niet alleen een kwestie is van spui ten, maar in de eerste plaats een kwestie van boeren is. De voorzitter dankte beide heren voor hun interessante lezingen en vestigde de aandacht op de gezamen lijke dag van studieclubs die 20 de cember in Zeeuws Vlaanderen ge houden zal worden en 't onderwerp boerdei-ijbouw zal hebben. In janu ari is de jaarvergadering waarin over. de aktualiteiten van de vereni ging voor bedrijfsvoorlichting op Schouwen-Duiveland gesproken zal worden. Raad van Brouwershaven komt 20 december bijeen De vergadering van de raad der gemeente Brouwershaven, welke zal worden gehcuden op dinsdag 20 de cember, in het Plaatsenhuis te Drci- schcr, heeft als hoofdschotel de be handeling van de begroting der ge meente en van het woningbedrijf voor het jaar 1967. Op de agenda komen vérder nog voor de aankoop van. een krotwo ning' te Zormemaire; aankoop grond te Brouwershaven van de Ned. Herv. kerk; idem van het waterschap; wij ziging controleregelen; sluiting van de haven te Zonnemaire; uitkering i.v.m. nacalculering „trend" 1966; aanwijzing burgemeester als ge meentelijke vertegenwoordiger Cen trale Werkplaats en Stichting Rode Kruisziekenhuis; benoeming Mr. J. P. Boersma tot ambtenaar van de burgerlijke stand; behandeling be zwaarschrift woonforensenbelasting; 16e wijziging der begroting 1966, welke behelst een telefoonaanslui ting in de kleuterschool' te Brou wershaven; vaststelling van de eer ste wijziging der begroting 1967 wel ke een post betreft van f 41.300,- inzake aankoop 145 ton Gobertan- gesteen bestand voor de restauratie van het stadhuis te Brouw^-shaven. vaststelling 2e wijziging der begro ting 1967 waarin opgenomen een post van f 3500,- aanbrengen slijt laag op het wegdek der Molenstraat, WASHINGTON, 14-12. Een vorige maand door de Ameri kaanse satelliet „Lunar Orbï- ter 2" gemaakte foto van de maan laat volgens het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart zien, dat dit he mellichaam gedurende lange tijd een vulkanische periode heeft gekend. De foto toont een stuk maankorst van ruim 37 duizend vierkante kilometer, waarop heuvels en scheuren zijn te zien die volgens de Nasa door vloeibaar gesteente zijn gevormd. Er komen ver der verscheidene kraters op voor, die waarschijnlijk door meteorieten zijn ontstaan. Liverpool's gevreesde wapen mocht niet baten (Van een speciale verslaggever) LIVERPOOL, 14-12. Liverpool's gevreesde wapen mocht niet baten. De Mersey Side Roar heeft de elf van mr. Bill „bluf" Shankley niet kunnen redden. Sterker nog: het nimmer versagend Ajax bracht het koer van de ruim 50.000 Liverpool- supporters dat de „Reds" de gelegen heid had mceten geven om naar een topvorm te groeien, tot zwijgen. ADVERTENTIE Toen arbiter Krnavek het lang verbeide eindsignaal gaf, klonk het „Hand in hand kameraden" (geleend van Feijenoord) vele malen harder dan de aanmoedigingen van de over volle tribunes waarop „snoever Shankley" in Liverpool maken we zeven doelpunten" gerekend had. Ajax dankte de eervolle 2-2, in een duidelijk vijandig stadion bevochten, niet aan louter verdedigende taktiek Rlnus Michels had het tevoren aan gekondigd: „Wij zullen niet met man en macht verdedigen. Wij zullen kansen scheppen en de voorsprong van Amsterdam nog vergroten". Bij na had Ajax, bijzonder gevaarlijk met zijn razend snelle aanvallen, de eerste nederlaag in een -thuiswed strijd in het tournooi om de Europa cup toegebracht. In de vierde minuuit van de twee de helft gaf Johan Cruyff uit een voorzet van Klaas Nuninga zijn. club de leiding: 1-0. Tien minuten na rust zorgde Roger Hunt voor de gelijk maker: 1-1. Johan Cruyff gaf in de 26site mi nuut uit een fraaie pass van Klaas Nuninga Ajax weer de leiding: 2-1. In de vierde minuut voor het eind signaal zorgde Roger Hunt echter voor de gelijkmaker: 2-2. Wtersnood in België stabiliseert zich BRUSSEL, 14-12. De watersnood in België begint zich te stabiliseren. Uitgestrekte gebieden langs de Schelde, Leie, Maas en Sambre staan nu onder water, doch de regen is op gehouden en sedert dinsdagavond worden vrijwel geen dijkdoorbraken of onrustbarende stijgingen van het waterpeil meer gemeld. de Nieuwstraat en Jacob Catsstraat te Brouwershaven; uitbreiding drij vende steiger in haven Brouwers haven (f 20.000,-); verbreding weg dek Schuitkade te Brouwershaven (f 2200,-) en herstel wegdek Haven- hoefddijk, Brouwershaven (f 2305,-). Boeken en brochures „Het Landbouwhuishoudonderwijs in Nederland 1908-1965" Zojuist is bij de staatsuitgeverij verschenen de uitgave van „Hec Landbouwhuishoudonderwijs in Ne derland 1908-1965". Hierin geeft de schrijfster, mej. G. G. Smit (oud-inspectrice van het nij verheidsonderwijs, speciaal belast met het toezicht op het landbouw huishoudonderwijs) met medewer king van de heer C. Wilkeshuis, oud leraar bij het landbouwhuishoudon derwijs, de ontwikkeling, ontslaan en betekenis van dit soort onderwijs weer. Bij de herdenking van het feit, in mei 1957, dat het 25 jaar geleden was dat het landbouwhuishoudon derwijs wrd erkend, kreeg mej. Smit derwijs werd erkend, kreeg mej. Smt van de toenmalige minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, mr. J. M. L. Th. Cals de opdracht een boek ever dit onderwijs te schrij ven. Mej. Smit was toen tevens 25 jaar inspectrice van het landbouw huishoudonderwijs. In deze geïllus treerde uitgave waarbij een uitvoe rig 1 iteratuuroverzicht is gevoegd wordt een goed overzicht gegeven van het leven der vrouwelijke plat telandsbevolking. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 18 december luidt: 4e klasse G: DFS-BSC (half 3), RKFC-Zierikzee; Halsteren-Goes; Nieuw Borgvliet-Vosmeer. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Het programma voor a.s. zondag 18 december luidt: le klasse: Dreischor I-Hoofdplaat I (half 3, scheidsr. A. de Willigen); Domburg I-Renesse I (half 3, J. Tho- lenaar scheidsr.); Robur I-Jong Am- bon I; Koewacht I-Luetor I. Res. le klasse: Zierikzee II-Goes III (half 3, scheidsr. J. Smid); Mid delburg IV-Zeelandia II; Vlissingen IV-RCS II; Terneuzen Hl-Zeeland Sport IV; Oostburg II-Vogel waarde II. 2e klasse B: Zierikzee II-Hans- weertse Boys II (half 3, scheidsr. P. Harinck); Renesse II-DFS II (half 3, scheidsr. J. P. van Wel); Lewedorpse Boys II-Zonnemaire I (half 3, J. van Daele scheidsr.); Luctor II-SVOWK I (half 3, scheidsr. P. v. d. Griend); Kruiningen I-Kwadendamme If Domburg II-Cortgene I. Zaterdagmiddagcompetitie Het programma voor a.s. zaterdag 17 december luidt: le klasse: MEVO I-Kloetinge I (half 3, scheidsr. J. Louwerse); Bruse Boys I-Wissenkerke I (half 3, A. de Nooijer scheidsr.); Bevelanders I- Middelburg V; VCK I-Kat® I; Spui I-Beren I; Zaamslag I-Arnemuiden II. 2e klasse A: WIK I-Duiv,eland I (half 3, scheidsr. D. Schipper); Ril- landia II-Brouwershaven I (half 3, scheidsr. J. Jacobse); Heinkenszand I-Yerseke II. 3e klasse A: SKNWK II-SKNWK I (half 3); Brouwershaven III-Brou- wershaven II (half 3); DFS IV-Bruse Boys III (half 3, scheidsr. D. v. d. Wekken). J uniorencompetitie Groep A I: Vlissingen A I-Zierik- zec A I (half 3, scheidsr. J. Nijsen); Middelburg A II-Arnemuiden A I; Vlissingen A II-Goes A I; Zeeland Sport A I-Zeelandia A I. Groep A III: Robur A I-Nieuw- dorp A I. Groep B X: SVOWK B I-Bruse Boys B I (half 3, scheidsr. R. v. d. Wateren); SKNWK B I-MEVO B I (half 2, scheidsr. J. Schouls). UTRECHT. 14-12. De drie in het cverleg samenwerkende vakcentra les zyn het onderling niet eens over hun medewerking in de Stichting van de Arbeid aan het dcor de re gering vastgestelde Ioonbeleid. Dit heeft de heer A. H. Kloos, voorzitter van het N.V.V., na een in Utrecht gehouden vergadering van het overlegorgaan medegedeeld. Het N.V.V. wenst in de Stichting van de Arbeid niet mee te wei-ken aan het door de regering vastgestelde Ioon beleid, het N.K.V. en het C.N.V. wel. Akkoord hij Werkspoor: afvloeiing 150 arbeiders UTRECHT, 14-12. De directie van Werkspoor in Utrecht wil het per soneelsbestand met ongeveer 300 be ambten en handarbeiders inkrimpen tot rond 2.000 man. De vakbondsbe stuurders hebben zaterdag jongstle den na langdurige onderhandelingen overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling. Deze resulteert in circa 150 probleemgevallen, waar voor bemiddeling van het geweste lijk arbeidsbureau noodzakelijk zal zijn. Gedeeltelijke artsenstaking in België BRUSSEL, 15-12. Een deel van de Belgische artsen, aangesloten bij de Artsenfederatie Strekking-Henrard, is vandaag voor 48 uur in staking gegaan om zijn solidariteit tegen over de overheid te bewijzen. De slaking schijnt vrij algemeen te zijn in de provincies Vlaanderen ,Luik en Luxemburg. De federatie heeft wachtdiensten voor noodgevallen ge organiseerd. Het N.V.V. heeft bij zijn beslissing zwaar laten wegen, dat de regering de loonindexering heeft afgewezen, evenals het voorstel van de vakbe weging om bij overschrijding van de loonnormen het meerdere om te zet ten in niet-direkt besteedbaar loon. Het N.K.V. en het C.N.V. hebben zich positief opgesteld, omdat zij zwaar hebben laten wegen, dat het minimum loon is verhoogd en dat de voorindexering plaats vindt voor enkele sociale maatregelen. PARIJS, 14-12. Door de voortdu rende regenval in het grootste deel van Frankrijk is de reeds zorgwek kende toestand in overstroomde ge bieden verergerd. Het ernstigst is de situatie In het noorden. In het gebied van Maubeuge hebben verscheidene fabrieken hun poorten moeten slui ten. Meer dan 5000 mensen zijn zon der werk. In Normandië wassen alle rivie ren. In het gehele land zijn zeer veel wegen onbruikbaar. Ongeveer 85 procent van de Spaanse kiezers heeft generaal Fran co's plan voor hun toekomst goed gekeurd, zo blijkt uit de eerste uit slagen van het woensdag gehouden referendum. Roger Bonvin, tot dusver minis ter van financiën, is woensdag tot president van Zwitserland gekozen voor het jaar 1967. HAAMSTEDE, 14-12. De schare fruitkwekers die eerst by C. et C. hun licht hadden opgestoken, trok ken zich omstreeks 21.00 uur terug naar de kleine zaal van hotel Bom,' cm aldaar in Pomona-verband te luisteren naar de heer A. van Oos ten, fruitteeltkundgie bij de Z.L.M., die sprak over: de Fruitteelt in de N.O.-polder. Spreker werd toegesproken dooi de voorzitter, de heer J. C. de Feiter, en daarna begon de heer van Oosten die een geruime tijd in de N.O.-pol der had doorgebracht, zijn wel bij zonder 'interessante lezing. Op fruit teeltgebied heeft Nederland 't neus je van de zalm en dat is ht fruit- Hoge prijzen voor oude kunst DEN HAAG, 14-12. Op de veiling van oude en moderne schilderijen, ikonen en aquarellen woensdag door Van Marie en Bignell in Den Haag gehouden, zijn hoge prijzen .geboden. Voor een 16e eeuws paneeltje van J. C. Vermeijen, portret van een non in robe met bontkraag en met flam bard, werd 19.000 gulden betaald. Een landschap met bruggetje, een van de vroegst bekende werken van Salomon van Ruijsdael, bracht 16.000 gulden op. BILJARTEN Finale tournooi 2e klasse lihre Morgen (vrij dag)avond zal in hoxel „De Meebaal" te Nieuwerkerk een aanvang worden gemaakt met het finale toernooi om het kampioen schap 2e klasse libre van het distrikt Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Het toernooi, waarin ook a.s. zater dag en zondag zal worden gespeeld, wordt georganiseerd door de Nieu- werkerkse biljartvereniging O.K.K. Aan de voorwedstrijden werd door elf spelers deelgenomen waarvan er drie naar de 3e klasse degradeerden. Voor de finale hebben de volgende spelers zich weten te plaatsen: J. L. Braber en A. Overweel, beide De Drie Schapen, Dreischor; P. v. Mier- lo, De Carambole, Dreischor; M. Lems, W. Kesteloo en K. Kort, allen O.K.K., Nieuwerkerk; J. A. Vasseur B.V. Renessè en J. den Haan, Witte van Haemstede. Gezien de kwaliteit van de deelnemers mag een span nende strijd om de titel worden ver wacht, waarbij het nog met geen mo gelijkheid valt te voorspellen wie er aan het slot als kampioen gehuldigd zal worden. De lengte van de par tijen bedraagt 150 caramboles. (Huis)vrouwen werken harder dan mannen UTRECHT, 14-12. De Nederlandse huisvrouw werkt harder dan de man. Haar gemiddelde werktyd bedraagt 60 uur per week. Op werkdagen (maandag tot en met vrijdag) heeft zy een 9- a 10-urige werkdag Zy brengt haar vryc tijd vrijwel uitsluitend thuis door. Gemiddeld is zy maar twee uur per dag buitenshuis. Zy zit per dag zeven uur in de huiskamer en staat langer dan vier uur in de keuken. Dit deelde dr. C. J. B. J. Trimbos, hoofd van het weten schappelijk bureau van de Katholieke Centrale Vereniging voor Geestelijke Volksgezondheid mee op een in Utrecht gehouden bij eenkomst van deze vereniging, die de vorming van de vrouwelijke jeugd als thema had. Dr. Trimbos citeerde de uitkomsten van een onlangs door het N.I.P.O. uitgevoerd onderzoek. Het onderzoek leert dat de Neder landse vrouw met recht huisvrouw is. Haar leven speelt zich voor het grootste deel tussen zolder en kelder af. Dit alles - aldus dr. Trimbos - lykt op een leefpatroon uit de vorige eeuw, op dat van vier of vijf eeuwen terug en op het beeld van de. Italiaanse of Spaanse huisvrouw. Uit hetzelfde onderzoek was overigens gebleken dat maar zes procent van dc ondervraagde Nederlandse vrouwen een hekel had aan huishoudelijk werk. Meer dan de helft was er zelfs zeer enthou siast over. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons medelid JACOB LEISTRA Bestuur en leden reisvereniging „Ons Genoegen" Haamstede, 15 dec. 1966 Fruitteelt N.O.-polder belicht in Pomona-vergadering teeltgebied van de Noord Cost Pol der. Spreker merkte op dat hij als laatste nieuws van het L.E.I. had vernomen, dat de kostprijs van onze Nederlandse appelen bij een op brengst van 25 a 26.000 kg/ha nu 40 cent bedraagt. Dit fruitteeltgebied bij uitstek be zit divers percelen van 1000 meter lang en 300 breed, hetgeen enorme voordelen biedt. Weinig wendakkers en continu doorwerken met machi nes. De eerste voorwaarden voor een fruitbedrijf in de N.O.P. waren zeer zwaar, doch zijn later verlicht. 800 bunder werd uitgegeven waarvan 40 procent aan Zeeuwen, waaronder 4 Schouweiaars en 1 Duivelander. Het begin was moeilijk voor de eerste kwekers, omdat men niet wist wat er groeide en op welke onderstam. Deze mensen verrichten pionierswerk door maar te proberen en het bleek alras dat type IX het hier wonderwel deed en dat Golden Delicious een grote plus zou worden. Tot in 1959 hadden de eerste bewoners het bar zwaar met als dieptepunt het jaar '57, toen de strenge vorst 20 procent jonge bo men doodvroor. De vorst werd ge volgd door enorm veel regen. In 1959 was bekend wat er geplant kon wor den en vanaf die tijd liep alles op rolletjes. Er is nooit gebrek aan vocht; er is wel wind doch in tegen stelling met hier zonder zout. Nacht vorst deed wel wat schade, doch weinig. De grond vraagt veel stik stof. De grasstroken bestaan alle uit Engels raaigras, die overeenkomen met een stalmestgift van 25 ton/ha. Alle kwekers hebben een hoog teelt- peil en ze „jutten" elkaar op. De een wiL niet onder doen voor de ander in dit prachtige fruitland. Bij Golden Delicious is een op brengst van 40 ton normaal en de James Grieve doet daar per hectare niet voor onder. De Cox valt niet altijd mee en is op somimige perce len beslist tegengevallen. De Stark Earliest werd al gerooid of omgeënt. Door het gemakkelijk bewerken van de grond kan 1 persoon 6 ha fruit onderhouden, behalve natuurlijk tij dens de pluk. In de nieuwe Flevo-polder schijnt de grond voor fruitteelt nog beter te zijn en men wil daar 2500 ha uitge ven. De kwekers die hier een per ceel krijgen zitten ook korter bij de bewoonde wereld in tegenstelling met hen die in de N.O.P. begonnen en volkomen op elkaar aangewezen waren. De heer van Oosten bracht verder een prachtig overzicht middels een aantal kleurendia's en de kwekers waren opgetogen. Een en ander werd zo geaprecieerd, dat de voorzitter voorstelde om er a.s. zomer eens heen te gaan met de heer van Oos ten als gids, hetgeen deze gaarne toezegde. Op 13 december 1966 is jn het verpleeghuis „Ter Vakke" te Goes overleden onze lieve broer, zwager, oom, behuwd- en oud oom, de heer JOHANNES CORNELIS GOEMANS oud-gemeente-ontvanger van Serooskerke (Sch.) Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 93 jaar Serooskerke (Sch.): P. GOEMANS A. GOEMANS- KOSTEN Breda J. K. GOEMANS 's-Hertogenbosch H. VAN DE STOLPE A. VAN DE STOLPE- REITSMA J. A. JANSEN J. P. S. JANSEN- VAN DE STOLPE Leiderdorp: G. J. VAN DE STOLPE Condoleantie-adres Pettelaarseweg 55, 's-Hertogenbosch De begrafenis zal plaats hebben zaterdag 17 dcc. a.s., om 13.00 uur, op de begraafplaats te Seroos kerke, voorafgegaan door een rouwdienst voor fa milie en belangstellenden in het Dorpshuis, aanvan gende 12.30 uur. Na afloop van de begrafe nis gelegenheid tot con doleren in het Dorpshuis. Zoekt U een pand of zaak in Zierikzee of omgeving? Wij kunnen U interessante aanbiedingen doen. Makelaarskantoor A. VERMAAT - lid N.B.M. Schuithaven, Zierikzee, telef. 2173, b.g.g. 2257. Prijzen op varkensmarkl blijven hoog UTRECHT, 14-12. De prijzen op de varkensmarkt blijven hoog. De aanvoeren zijn niet erg omvangrijk: in de week van 7 tot 12 november 118.000 en in de drie daarop volgende weken respektievelijk 122.000, 127.000 en 115.000. De uitvoer blijft vlot verlopen. In de week van 5 tot 9 december bij voorbeeld werden er uitvoerformu- lieren verstrekt voor 13.000 stuks. Het ziet er naar uit dat de vraag uit het buitenland nog wel even aan houdt. Dit bleek uit het marktover- zicht dat de voorzitter van het Pro- duktschap voor Vee en vlees, mr. F. G. van Dijk, tijdens een in Utrecht gehouden vergadering van het Pro- duktschap gaf. In Kaapstad: KAAPSTAD, 14-12. In Kaapstad zijn woensdag negen negers ter dood veroordeeld voor hun aandeel in de moord op een blanke winkelier, ruim vier jaar geleden gepleegd. Twee van de elf beklaagden werden on schuldig bevonden. Ze zijn van rechtsvervolging ontslagen. WASHINGTON. 15-12. Een vijftig tal mensen heeft vannacht voor het Witte Huis betoogd tegen de Ame rikaanse bombardementen op Hanoi, die de voorzitter van de Studenten- unie voor vrede, Charles Hook, „een onmenselijke en misdadige" actie ge noemd heeft. Ook leden van de groep „Studenten voor een democratische maatschappij" van de universiteit van Mai-yland hadden zich bij de be togers aangesloten. Een militair onder de demonstran ten werd gearresteerd. DODELIJKE ONGELUKKEN ZWARTSLUIS. De 26-jarige mevr. G. Kronenberg-Voerman uit De Vel de (gem. Zwartsluis) is, na dicht bij haar huis te zijn geslipt, onder haar auto in een sloot terechtgekomen en verdronken. Zij was getrouwd en had drie kinderen. EMPEL. In Empel is op de rijks weg Utrecht-Den Bosch een perso nenauto in botsing gekomen met een vrachtwagen. Daarbij is de bestuur der van de personenwagen, de heer H. M. van Arnhem uit Kapel-Ave- zaath om het leven gekomen. GELDERMALSEN. Waarschijnlijk tengevolge van een harteverlammmg botste de 65-jarige automobilist, B. C. Quick tegen twee langs de rijksweg staande bomen. In de zwaar bescha digde auto werd de man dood aan getroffen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4