••ft Begroting is sluitend doch de financiële situatie niet gunstig Jaarvergadering ijselub Haamstede-Burg Herstel zeewering Vlissingen Zierikzeese Oranjevereniging gereed met programma voor 10 januari „Agrarische grond moet niet alleen maar „reserve" zijn voor de anderen" ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 december 1966 Nr. 19710 BROUWERSHAVEN STAAT VOOR VELE EN GROTE KAPITAALSUITGAVEN Rt'saiiratie stadhuis te Brouwershaven en aanleg van rioleringen met zuiveringsinstallaties BROUWERSHAVEN, 14 december. De gemeentebegroting 1967 van Brou wershaven geelt voor de gewone dienst een totaal aan inkomsten en uit gaven te zien van I 1.499.790,81, met een post onvoorzien van f 4.890,-. By deze opstelling zijn de verrekenposten ad f 887.104,36 in inkomsten en uitgaven buiten aanmerking gebleven. Voor de kapitaaidienst zijn de cy/ers als volgt: totaal uitgaven f 5.350.916,30, totaal inkomsten f 5.004.425,45, na delig slot f 364.490,85. In hun aanbiedingsbrief bij deze begroting stellen b. en w. dat de uit komst van de gewone dienst van de begroting In ogenschouw genomen, men tot de conclusie zou kunnen komen, dat de financiële positie der ge meente gced te noemen is. Het tegendeel is echter het geval, omdat nog zeer vele en grote kapitaalsuitgaven gedaan moeten worden. Met name zijn te noemen de res tauratie van het stadhuis te Brou wershaven, de aanleg van riolerin gen in de kernen Brouwershaven, Noordgouwe en Zonnemaire. alsme de het maken van zuiveringsinstal laties te Brouwershaven en Noord- gouwe, de bouw van een openbare lagere school te Brouwershaven, de aanleg van een kampeerterrein te Brouwershaven en het aanleggen van een sportterrein te Noordgou we. „Het behoeft geen betoog, dat hiervoor hoge investeringen gedaan zullen moeten worden", aldus b. en w. Betreffende de restauratie en ver bouwing van het stadhuis te Brou wershaven wordt opgemerkt dat on danks het feit dat enkele malen bij de betrokken architecten is aange drongen op spoed, tot op heden nog niet aan de gemeentelijke opdracht is voldaan. Het college tekent hier bij aan voornemens te zijn om maat regelen te nemen, zodat aan de raad thans op zeer korte termijn voor stellen gedaan kunnen worden. In de loop van het komende jaar kan de raad verder een rapport tegemoet zien over de exploitatie van de bad inrichting te Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire. Dit in verband met het feit dat deze badhuizen grote na delige saldi hebben en reeds meer dere malen gesproken is om tot slui ting over te gaan. Volkshuisvesting In verband met het feit dat in de gehele gemeente Brouwershaven bij na 50 procent van de eigen wonin gen en huurwoningen in slechte staat verkeert, stellen b. en w. dat met klem aangedrongen moet wor den op toewijzing van bouwvolume, speciaal voor de kernen Brouwers haven en Noordgouwe. Voor de an dere kernen geldt dat niet zozeer, omdat daar flinke vorderingen ge- Nabestaanden slachtoffers „Iraklion"- ramp dienen klacht in ATHENE, 14-11. Overlevenden en nabestaanden van de slachtoffers van de ramp met het Griekse schip „Iraklion" hebben een gerechtelijke vervolging gevraagd van de minister van koopvaardij en de rederij. Zij beschuldigen deze van morele ver antwoordelijkheid voor hun verlie zen. De marine en de havenautori teiten van Chanea op Kreta wordt onachtzaamheid bij de reddingsope raties verweten. Slechts 47 van de 246 opvarenden werden gered van het schip, dat ten noorden van het eiland Antimilios tijdens zwaar weer naar de kelder ging. Ford Motor Company en Ameri can Motors Corporation hebben woensdag bekend gemaakt dat zij personeel moeten ontslaan omdat er zich teveel onverkochte auto's in de showrooms bevinden. Bij twee autobusongelukken in Polen zijn woensdag zeven mensen omgekomen en 85 gewond. ADVERTENTIE maakt worden met de bouw van de ratiowoningen (20 te Dreischor en 20 te Zonnemaire). Als deze bouw vol gens plan verloopt zullen de wo ningen in het a.s. voorjaar bewoond kunnen worden. Naar het zich thans laat aanzien moet verwacht worden dat er, afgezien van eventuele door stroming, ongeveer voldoende kandi daten zullen zijn om alle woningen te bezetten, waarbij er rekening mee gehouden wordt, dat een aantal wo ningzoekenden uit de kern Brou wershaven bereid zal zijn om de nieuwe woningen te Zonnemaire te gaan bewonen. Intussen is aan G.S. verzocht om de bouwstroom met nog 20 woningen te verlengen, wélke dan in het bestemmingsplan te Brouwershaven gebouwd zouden kunnen worden. Verder wordt opge merkt dat b. en w. voornemens zijn om te doen onderzoeken of in de Woningwetwoningen douches kun nen worden aangebracht, uiteraard voor zover die daarin nog niet aan wezig zijn. Inzake'de aanleg van rioleringen In de kernen Noordgouwe en Zon nemaire, met een gecombineerde zuiveringsinstallatie te Noordgou we, delen b. en w. mee, dat de plan nen voor deze riolering gereed zijn en dat deze ingezonden zijn aan de A.C.W., met het verzoek om deze te willen subsidiëren en in A.C.W.- verband uit te voeren. De plannen voor de zuiveringsinstallatie worden één dezer dagen verwacht. De kern Brouwershaven heeft zo als bekend nog altijd een open rio lering en er is nog geen zuiverings installatie. Vooral deze laatste is hard nodig in verband met de be zwaren van het Waterschap tegen het lozen van ongezuiverd rioolwa ter in de poldersloten. Aan het Techn. Advies Bureau der Ver. van Ned. Gemeenten is intussen op dracht gegeven om de plannen voor de aanleg van een gesloten riolering in de kern Brouwershaven, met een zuiveringsinstallatie, bestekgereed te maken om uit te kunnen voeren in A.C.W.-verband. Havens In de loop van 1967 wordt het ge reedkomen verwacht van het ver nieuwd gedeelte van de havenbe schoeiing zuidzijde haven Brou wershaven. Wat de haven van Zon nemaire betreft wordt medegedeeld dat de raad een voorstel kan ver wachten om tot sluiting over te gaan aangezien de Deltadienst bereid is om deze haven vol te spuiten met uitkomende specie van de nieuw aan te leggen haven, waar de caissons voor de afsluiting van de Grevelin- gendam gemaakt zullen worden. De ze haven komt in de nabijheid van de oude te liggen aan diep water. AFKONDIGING STRAFVERORDENING (Verordening benzinepompen) Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat gedu rende 3 maanden ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling dei- kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld de „Verordening benzinepom pen" vastgesteld bij raadsbesluit van 11 oktober 1966, nr. 8. Deze verordening treedt in wer king op 1 januari 1967. Zierikzee, 15 december 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Verzoek aan gemeente om andere ontsluiting van baan BURGH, 14-12. Dat de belangstel ling van de Westhoekse schaatsen rijders zich slechts uit in het berij den valn de gladde ijsvlakte en zich voor de interne zaken der ijselub niet interesseert, bleek maandag avond duidelijk in de zaal vau hotel Bakker, waar naast het bestuur slechts 4 personen aanwezig waren. De vereniging telt in totaal bijna 400 leden. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer M. Evert- se, die een overzicht' gaf over de toestand van de baan. De onder grond is weer van biezen en ander onkruid ontdaan, terwijl ze tevens geëgaliseerd werd door een bulldo zer van de Aannemings Mij. Schou- wen-Duiveland in samenwerking met het Aannemingsbedrijf Gebr. Boot. Er staat momenteel een goede hoeveelheid water, hetgeen niet te verwonderen valt nu de massa's ré genwater die ook over het duinge bied vielen. Bij de voorkant van de baan werd in het duin een klein stukje geëffend voor het plaatsen der kassa-wagen en de cosumptiê- tent die, indien er ijs komt, weer ge ëxploiteerd zal worden door de fam. Bakker uit Burgh. Jaarverslag Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer P. Adam konden we opmaken dat het ledental de 400 na dert. Aan de gemeenteraad werd een verzoek gedaan om een ontsluiting der baan te verkrijgen met de er nu vlak bij liggende W.G. Bootlaan. De club heeft al vanaf het begin veel moeilijkheden met het verbindings paadje langs de duinen dat de rij ders naar de Zandstraat brengt. Meestal werd dit pad een ijsbaan apart en voor brommers onberijd baar, voor de voetgangers praktisch onbegaanbaar. Op het verzoek is nog geen antwoord ontvangen. Met de heer Vasseur van de P.Z.E.M. is contact opgenomen om een eigen ondergrondse stroomkabel te krij gen die aan zal sluiten op de toe voerkabel in de W. G. Bootlaan. De secretaris merkte in zijn verslag verder op dat nog veel meer gezin nen van Haamstede en Burgh (to taal ongeveer 800) lid moesten zijn van de ijselub om voordeliger te rij den tijdens een ijsperiode. Het financieel, gedeelte, uitvoerig toegelicht door de penningmeester, de heer J. Kristelijn, gaf een batig saldo te zien. De kascommissie, be staande uit de heren C. J. Boot en J. Rademaker adviseerde tot goedkeu ring der rekening. De voorzitter dankte de heer Kristelijn voor zijn uitstekend beheer der gelden. LAND- EN TUINBOUW Garanties bij levering van plantmateriaal NAALDWIJK, 14-12. In kringen van kwekers van tuinbouwzaden zoekt men naar mogelijkheden voor het geven van garanties bij levering van plantmateriaal aan de tuinbouw. Met name houdt zich met dit pro bleem bezig een sectie van de ver eniging voor de teelt van en handel in tuinbouwzaden (N.T.A.), en wel die sectie die speciaal bemoeienis heeft met de teelt van zaden voor komkommers, tomaten en sla, de „grote- drie" van de Nederlandse tuinbouw. Voor de tuinder wordt het steeds moeilijker hét juiste ras te kiezen. Ten eerste heeft hij in vele gevallen geen rechtstreeks contact meer mot een zaadleverancier. Vijftig a zeven tig procent van de Nederlandse tuin der}; betrekt geen zaad meer van een zaadkweker of -handelaar, maar planten van een plantenkweker; daardoor is het vaak onmogelijk, de herkomst van het gebruikte zaad vast te stellen. Ten tweede is het aantal rassen enorm toegenomen; van tomaten zijn er nu al tussen de honderd en honderd vijftig. Bestuursverkiezing In het bestuur werden de heren N. Dambruin en A. v. d. Zande her kozen, terwijl in de plaats van de heer M. Evertse die de club gaat verlaten, als bestuurslid de heer Joop v. d. Zande werd benoemd. De viee-voorzitter de heer N. Dam bruin dankte de voorzitter voor zijn vele goede werk in de 10 jaren die hij de club als voorzitter diende en hoopte dat hij als tussenpersoon met de pachtheren in de vorm van het slot Haemstede de ijselub van nut zal mogen zijn, Onder applaus ont ving de heer Evertse een geschenk je en werd tot ere-lid benoemd. Ont roerd bracht de heer Evertse een dankwoord uit. Vervolgens werden renteloze aandelen uitgeloot. Het waren dit- keer de nummers 129 K .Bakker, 45 wed. den Boer-Hanse, 1 Erven Joh. Overbeke, 76 wed. Vis-Geluk, 70 Joh. Kik, 13 M. Beuvink, 101 C. A. van Oord en 81 M. C. de Koster. Deze personen kunnen bij de Raiffeisen- bank te Haamstede onder overleg van hun aandeel f 25 in ontvangst De kascommissie 1967 zal bestaan uit de heren M. Dijkman en Joh. Kik. Bij de rondvraag zag de heer Joh. Kik het bestuur gaai*ne stappen on dernemen om bij een schaatsenfa- briek een paar los te krijgen als wedstrijdprijs. De penningmeester zal deze week 2 maal zitting houden om de leden gelegenheid te geven hun contributie te betalen. DEN HAAG. 14-12. De veelheid dei- dikwijls strijdige belangen, be trokken bij de versterking van de zeewering te Vlissingen, maakt nog nader overleg over de voorgelegde verbeteringsplannen en de daarbij uitgebrachte adviezen noodzakelijk. Minister de Quay van verkeer en waterstaat zal zich daartoe binnen kort richten tot Gedeputeerde Sta ten van Zeeland en tot de polder Walcheren, teneinde zo spoedig mo gelijk tot vaststelling van een ver antwoord plan voor de krachtens de Deltawet uit te voeren werken te geraken, al zal het evenwel niet te vermijden zijn, dat hiermede nog enige tijd gemoeid zal zijn. De minister deelt dit o.m. mede in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden de he ren van Bennkom en van der Peijl, resp. A.R. en C.H.U., in verband met de stormschade, die de zeewe ring van Vlissingen op 16 november j.l. heeft geleden. Vragen aan de minister van landbouw DEN HAAG, 14-12. De vaste com- missie voor landbouw en visserij uit de Tweede Kamer heeft minister Biesheuvel een groot aantal vragen gesteld met betrekking tot de be- grotlng 1967. Op verscheidene pun ten wordt om een verduidelijking van de memorie van toelichting ge vraagd, evenals naar de voorlopige indrukken van de bewindsman om trent de economische toestand in de land- en tuinbouw. Gevraagd wordt of dc minister nog tijdens het bewind van het huidige kabinet beslissingen denkt te nemen met betrekking tot de nationale pro- duktenprijzen, of op korte termijn een wetsontwerp tot wijziging van de Visserijwet zal worden ingediend en of spoedig een regeling zal wor den getroffen voor de Zeeuwse mos selkwekers. GRONINGEN. De directie van Douma en Wolf N.V. te Groningen hei-enkleding fabriek, heeft het vol tallige personeel mededeling moe ten doen van spoedige liquidatie van het bedrijf. In totaal zijn bij deze voorgenomen bedrijfssluiting 130 mannelijke en 128, voornamelijk jeugdige, vrouwelijke personeelsle den betrokken. Deze bijzonderheden werden be kend gemaakt in de dinsdagavond gehouden algemene ledenvex-gade- ring van de Zierikzeese Oranjever eniging, die onder voorzitterschap van de heer E. P. J. Krips werd ge houden Ln het „Huis van Nassau". Er was voor deze vergadering zoals gewoonlijk, van de zijde der leden geen grote belangstelling en dat bracht de voorzitter tot de slotsom dat de belangstelling omgekeerd evenredig was aan die welke ge toond wordt voor de door de Z.O.V. georganiseerde festiviteiten. In deze vergadering brachten de secretaris, de heer J. van Urk en de penningmeester, de heer C. Lindevs, hun jaarverslag uit. Daarbij bleek uit het financiëel verslag, dat de geldmiddelen nog altijd, ondanks de steeds dankbaar aanvaarde gemeen telijke steun, een pi'oblcem vormen. Intussen heeft hot afgelopen jaar eén stijging aan contributie-ont vangsten te zien gegeven van 1400 tot 1700 gulden, maar dat is nog al tijd onvoldoende om tot een behoor lijk opgezet Oranjefeest te komen. In het voorjaar zal daarom ook de ledenwerfactie, die in 1966 van start ging. worden voortgezet. De kascontrole-commissie, be staande uit de heren J. Volkeri en C W. Verton, kon een gunstig rap- aort uitbrengen, zodat de penning meester decharge werd verleend. Bij dc bestuursverkiezing werden Gewonde toeschouwers bij Liverpool-Ajax LIVERPOOL, 14-12. Meer dan twintig toeschouwers hebben tijdens de wedstrijd Liverpool-Ajax, die in een gelijk 2-2 stand eindigde, ver wondingen opgelopen toen rookbom men op de volgepakte tribunes bij genaamd „The Kopontploften en er een paniek iLitbrak. De gewonden werden in ziekenhuizen in Liverpool opgenomen. Vlak na het begin van de wed strijd stegen er dikke rookwolken uit de tribunes achter het doel van keeper Laivrence, die paniek onder de toeschouwers zaaiden. Politie en ziekenbroeders droegen vele toe schouwers, enkele op brancards, naar het looppad. rond het speelveld. Duizenden toeschouwers, onder uve vrouwen en kinderen, werden buiten het stadion gebracht. Het duurde 20 minuten voordal de orde weer was hersteld. De verwondingen bleken achteraf nogal mee te vallen en beperkten zich tot enkele gekneusde ribben en kleine wondjes, die sommigen aan hun handen hadden opgelopen. Musical met Joodse humor eu weemoed Vlak voor kerstmis beleeft Neder land de première van een nieuwe musical. Anatevkadie onder de titel Fiddler on the roof" al drie jaar lang op Broadway gaat en die voorlopig daar nog wel zal blijven Het is tevens de première van de enige langspeelplaat met de originele bezetting van Anatevka. Ook in Is raël en in Finland wordt het verhaal van Tevye, de joodse melkboer en zijn vijf dochters met succes ge bracht. Wat is het geheim van dit succes met „Anatevka". Het verhaal In de arme joodse gemeenschap van het plaatsje Anatevka woont de vrome en levenslustige Tevye, de melkboer met zijn vrouw Golde en hun vijf dochters. Het is 1905 en Rusland wordt geregeerd door de Tsaar, al broeit het wel van revolu tionaire plannen Met behulp van de koppelaarster Yente hoopt men de drie huwbare dochters aan een man te helpen, maar deze voelen weinig voor de ouderwetse methoden en volgen lie ver de weg van hun eigen hart. De Tsaristische politie dwingt de joodse gezinnen Anatevka te verlaten. Te- vey en de zijnen emigreren dan naar Amerika. De musical Joseph Stein schreef deze musi cal naar verhalen van de beroemde auteur Sholom Aleichem. Hij creëer de een verhaal vol joodse humor, weemoed en tragiek. Het is de be faamde choreograaf Perome Robbins de grote man achter de film „West Side Story" geweest, die door zijn mise-en-scène en choreographic „Anatevka" zijn algemeen menselijk accent gaf. Het is geen joodse musi cal geworden, maar een muzikaal verhaal over joodse mensen in een tijd, waarin de jongere generatie botst met de orthodoxe tradities var, hJSSt Diana Marlet. de ouders, waarin met weemoed af scheid wordt genomen van de oude dingen en het nieuwe leven aan vaard. De Nederlandse producers, film man Paul Kijzer en Hans Boskamp hebben de zaken stevig aangepakt. De choreograaf Tom Abbott en zijn regisseur Richard Altman, de linker en de rechterhand van Jerome Rob bins, kwamen naar Nederland om ook hier Anatevkaop de planken te brengen. Ook de Amerikaanse de cors en costuums werden voor de Nederlandse produktie gebruikt. Als de musical start voor hei publiek, zijn er al een half miljoen aan kos ten ingegaan. De hoofdrol van Tevye wordt gespeeld door Lex Goudsmit, de rol van zijn vrouw Golde door Enny Mols-de Leeuwe. De dochters zijn o.a. Jenny Arean, Diana Marlet, Louise Rettich. Lex Goudsmit is een theaterman in hart en nieren, die met de rol van Tevye bijzonder in zijn schik is. Hij heeft in zijn toneelloopbaan al heel wat uiteenlopende rollen gespeeld. De hoofdrol in Anatevka beschouwt hij zonder meer als hoogtepunt. Gevarieerde kindervoorstelling en tiener - Oranjebal ZIERIKZEE, 14 december. De Zierikzeese Oranjevereniging heeft de plannen klaar voor 10 januari a.s. de dag van het huwelijk van prin ses Margriet en mr. Pietcr van Vol lenhoven. Het programma is in het bijzonder afgesteld op de jeugd: in de middaguren worden er in dc Graanbeurs van het „Huis van Nas sau" drie voorstellingen gegeven van een gevarieerd kinderprogramma voor de leerlingen van de lagere scholen en 's avonds vindt in de zelfde zaal een groot Oranjetiener- bal plaats. Bovendien doen al de la gere scholen mee aan een opstel- en kleur/knipwedstrjjd met prijzen voor de bekroonde inzendingen. Scène uit de musical Anatevka. gekozen de heren mr. J. Ligihai't C. Berrevoets, wethouder C. Bij de Vaate en J. A. Rijsdijk. Voor het komende huwelijiksfeest zal het bestuur trachten nog enige suggesties van aanwezigen aan het programma toe te voegen. De pro gramma's voor Koninginnedag en bij de geboorte van de nieuwe oran jetelg moeten nog nader worden uit gewerkt. Enige naar voren gebrach te ideeën zullen worden bekeken. Tot slot van deze vergadering werden enige fraaie films vertoond over door de Z.O.V. georganiseerde feestelijkheiden. Een woord van dank door de voorzitter aan de ma kers van deze films, de heren H. Schot en Meerman, was zeker op z'n plaats. Stemmen bij volmacht door militairen DEN HAAG, 14-12. Dienstplichtige militairen die gelegerd zijn buiten de gemeente waar zij in het kiezers- register zijn ingeschreven en die re gelmatig met verlof daarheen terug keren, zijn, wanneer zij bij volmacht willen stemmen, niet uitsluitend aangewezen op familieleden of huis genoten, zo blijkt uit een brief van de minister van binnenlandse zaken, prof. mr. P. J. Verdam, aan de ge meentebesturen. Aangezien niet ge heel duidelijk was hoe de kieswet voor deze gevallen moest worden uitgelegd, vroeg de minister advies van de kiesraad, die tot genoemde conclusie kwam. De Britse burgerlijke luchtbe scherming zal met 80.000 man, 33 pet., worden ingekrompen. Dit zal een besparing opleveren van 60 mil joen gulden, gei-ekcnd over een pe riode van 2 jaar. Een straaljager van de Belgische luchtmacht, een F 104-G, is woens dagmiddag bij Bevekom, ten zuiden van Leuven, neei-gestort. De piloot kwam hierbij om. Veertien NAVO-landen stichten nieuw orgaan PARIJS. 14-12. Veertien van de vijftien Navolandcn hebben woens dag le Parijs besloten een commissie in het leven te roepen die zich zal bezig houden met het beleid ten aan zien van kernwapens. Van dit or gaan kunnen alle Navolanden die dat wensen deel gaan uitmaken. Nog voor kerstmis komt de commissie bij een om te spreken over de samen stelling van een tweede orgaan tot welks oprichting de ministers woens dag te Parijs hebben besloten. Bio-satelliet met planten, insecten, enz. KAAP KENNEDY. 14-12. Dc V.S. hebben woensdag vanaf de basis Kaap Kennedy een vliegend labora torium met aan boord insecten, plan ten, bacteriën en zaden gelanceerd om de invloed van straling en ge wichtloosheid op levende cellen na te gaan. De ..Bio-salelliet", die de eei'ste is in een serie van zes, zal drie dagen om de aarde blijven cir kelen. AMSTERDAM, 14-12. Wie de kaart van het jaar 2000 voor zich r.eemt, ziet dat er in de beide Hol landen nog heel wat ruimte over blijft, die een agrai'ische bestemming heeft. Als agrariërs en nict-agraricrs moet men naast elkaar leven. Da' vraagt wederzijds begrip. Wat do agrariërs nu willen is, dat men dc ruimte, die zij bewonen ,niet alleen maar ziet als een soort permanente reserve, waarvan men maar wille keurig kan afnemen. De heer J. Langcrcis, onder-voor zitter van de „Hollandse Maatschap pij van Landbouw", zei dit woensdag in Amsterdam. Hij presideerde daar de algemene vergadering van deze mant scha ppij. Do vooral II or, dc hoor van Nieuwenhuyzen, is herstellende van een ziekte. Er zijn streekplannen en de ge meenten hebben hun bestemmings plannen. aldus de heer Langereis, maar de ervaring heeft al geleera, dat er nites tijdclijker is dan dit soort plannen. Als de gemeente Rot terdam ten noorden van de Nieuwe Waterweg een haven projecteert in een gebied, dat in een kersvers streekplan een agrarische bestem ming heeft, dan is dat. in feite ken merkend voor dc betekenis, die men niet alleen in Rotterdam, maar in vele kringen aan dit soort plannen hecht. Maar dit. alles schept een sfeer van onzekerheid; het gevoel dat men, als hot er op aankomt, „maar doet".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3