WERKEN TOT INDIJKING DEEL VAN OOSTERSCHELDE „Het beste team in de kwartfinales' Ned. Hervormde Kerk niet teruggekomen op haar standpunt over de kernwapenen Medailles van trouwe dienst aan B.B. te Bruimsse h. stouten^rowershaven na*» STREEKNIEUWS Lionsactie Italië STREEKNIEUWS DE ONDERGANG VAN VHR MIDDELBURG, 14-12. Van van daag- af liggen tot en met 12 januari 1967 op de Provinciale Griffie te Middelburg en op de gemeentesecre tarie van Rilland-Bath ter inzage de stukken over de indijking van het schorren- en slikkengebied in de Ooster- en in de VVesterschelde in verband met de aanleg van de Schelde-Rjjn verbinding. In een daarna te houden bijeen komst kunnen voor een commissie uit Gedeputeerde Staten de bezwa ren mondeling worden uiteengezet. De werken tot indijking van een deel van de Oosterschelde hebben betrekking op een gebied van rond 300 ha schor en slik. Het gebied wordt aan de zuidzijde begrensd door de Kreekrakpolder en aan de zuidoostzijde door de Hogerwaard- polder. De in de Westersohelde in te dijken oppervlakte schor en slik is circa 750 ha groot. Dit gebied wordt aan de westzijde begrensd door de Reigersbergse polder en de eerste Bathpolder; aande noordzijde door de Kreekkrakpcdder en aan de oost zijde door de Völcker, de Anna Ma ria en de Vijdtpolder. De hoogwater kering, die in de Oostrschelde het in te dijken gebied zal afsluiten, kreeg een lengte van circa vijf km en een kruinhoogte van 7.50 naar 6.50 m. ter boven N.A.P., afhanke lijk van de plaatselijk te verwachten golfaanvai. De dijk zal aansluiten op de hoogwaterkeringen van de eerste Bathpolder en de Hogerwaardpolder. Er komen twee schutsluizen in, waarvan de buitenvloeddeuren in de hoogwaterkering zullen worden op genomen als de sluizen zijn voltooid. Om de sluizen te kunnen bouwen wordt in eerste aanleg een ringdijk opgeworpen. De nuttige lengte van' de volledige schutkolk van elk der sluizen wordt 320 meter. Tussen- hoofden 2ullen de schutsluizen in tweeën delen. De doorvaartwijdte van kolk en hoofden zal 24 meter bedragen. De buiten- en tussen- drempeldiepte 6,25 meter minus N. Arrestatie in moordzaak Nijmegen NIJMEGEN, 14-12. Op verzoek van de Nijmeegse politie is elders in het land een 19-jarige Nijmeegse jongen aangehouden, die ervan wordt ver dacht zondagavond de 65-jarige groentehandelaar D. Peters te heb ben doodgestoken. In verband met de stand van het onderzoek wenst de politie nog geen nadere bijzonder heden over de aanhouding te geven. SOEST. In de nacht van maandag op dinsdag terwijl de eigenaar van hotel „Eemland" in Soestdijk afwe zig was, is de brandkast wegende 125 kg. en inhoudende enige duizenden guldens aan bankbiljetten en een grote hoeveelheid zilvergeld, bene vens een gi'oot aantal gouden mun ten, ontvreemd. AP. De sluizen krijgen vloed- en ebdeuren. Aansluitend op het slui- zenccmplex binnen de indijking wordt een voorhaven met kanaal vak gemaakt, dat een onderdeel zal vor men van het bovenpand van de Schelde-Rijnverbinding. Het zal via de in Kreekrakpolder en he-t schor- rengebied van, de Westerscheide te maken kanaalvakken in open ver binding staan met de havendokken van Antwerpen. Het kanaalpeil zal 1.60 meter plus N.A.P. bedragen. In de voorhaven komen gelegenheden tot meren en toeleidingswerken naar de sluizen. Voor de afwatering van het in te dijken gebied bestaan diverse moge lijkheden: op de Oosterschelde, op het bovenpand van de Schelde-Rijn verbinding of door aansluiting op het afwateringsstelsel van 't schor ren- en slikkengebied in de Wester scheide. Aansluitend aan de hoog waterkering zullen buiten de indij king havendammen en een voorha ven, alsmede een diensthaven wor den gemaakt; de kosten van de wer ken aan de Oosterscheldekant wor den geraamd op f 120.000.000. De in de Westerscheide tussen Bath en de Belgische grens aan te leggen hoog waterkering zai een lengte krijgen van ongeveer 4.3 km, een kruin hoogte van 9 meter boven N.A.P. en in het westen aansluiten op de dijk van de Reigrsbergse polder ten zuiden van Bath en in het zuidoos ten (Belgische grens) op de in Bel gië te maken hoogwaterkering. Engelse pers: ,W LIVERPOOL, 15-12. „Er is geen twijfel aan", schrijft de nog steeds „deftige" Times, „de Nederlanders wai'en superieur. Men kan natuur lijk spreken oveg de mist van Am sterdam, over paal en doellat die goals in de weg stonden, maar dat alles neemt niet weg dat de beste spelers en de bekwamere technici gewonnen hebben. In Swart, Cruijff, Nuninga, Keizer, bezit Ajax waax~- schijnlijk één van Europa's sterkste aanvalslinies. Keizer was een voort durende bedreiging. Maar Cruijff was toch de ware artiest en leider van de aanval". De Engelse pers is unaniem in zijn lof voor de ploeg die ondanks Bill Shankly's bluf Liverpool de weg naar de kwartfinales van de Europa cup versperde. Zelfs de plaatselijke kranten zeggen dat onomwonden: tegen dit Ajax was Livex-pool onder alle omstandigheden kansloos ge weest. „De eliminatie van Liverpool is een waarschuwing voor de andex-e groten in het Europese voetbal", al dus Ron Williams in een vette kop in de Daily Telegraph. „Er is slechts één winstpunt het ongeslagen record in thuiswedstrijden in een Europa- toernooi bleef behouden. Het alleen maar vaststellen dat Liverpools uit schakeling teleurstellend is, is een onderwaardering voor de mooiste prestatie ooit door een Nederlandse club geleverd. Liverpool kan geen excuses aanvoeren. Met geluk had den de „Reds" wellicht gewonnen. Doch dan ten hoogste met één of twee doelpunten verschil". DE NHAAG, 15-12. De Herv. kerk is geen stap teruggekomen op haar in 1962 ingenomen standpunt, toen in een herderlijk schrijven van de Hervormde Synode een „neen" te gen dc kernwapenen werd uitge sproken. Dat blijkt uit een beschouwing in Hervormd Nederland van ds. F. H. Landsman over ht pas vei-schenen boek „Een vuile verrader" van de leger predikant ds. H. J. Diekrhof. Ds. Landsman, die per 1 mei 1967 secretaris-generaal van de Hervonn- de kerk wordt, schrijft, dat vaker wordt beweerd, dat de Hervox*mde kerk in 1964 in haar antwoord op de reacties op het hei'derlijk schrijven van 1962 haar eigen standpunt on trouw zou zijn geworden. Ds. Lands man schrijft daarover in Hervormd Nederland o.m. „Wij hebben de indinik, dat de een daarin de ander napraat zonder in een nauwgezette analyse van beide geschriften te hebben nagegaan of dit waar is. Wij moeten onzerzijds deze bewering met grote beslistheid tegenspreken. In 1964 is geen stap teruggenomen. Wie het antwoord van 1964 slap en dubbelzinnig vindt moet ook het geschrift van 1962 op die grond ongenoegzaam vinden. Waar staat in het geschrift van 1964 dat het hebben van of dreigen met kernwapenen niet moet worden veroordeeld en dat dit geen zonde zou zijn? Wat is dan wel met het onderscheid van hebben en houden bedoeld?", aldus ds. Landsman. derhoud van de provinciale wegen op Schouwen-Duiveland gedux-ende hef. dienstjaar 1967 aanbesteed. Er werd als volgt ingeschreven: A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 124.500; M. «n Voogd, Haamstede f 122.800; fa. BRUINISSE, 14-12. In een bijeen komst met een feestelijk tintje, heeft burgemeester C. H. van de Linde te Bruinisse in de raadszaal van het gemeentehuis een aantal medailles uitgereikt wegens het verrichten van 10 jaar vrijwillige trouwe dienst als Blokploeg van de Bescherming Be volking. Onderscheiden werden de heren H. Dobbelaar (oud blokhoofd), L. E. van Popering, A. I. Schipper, S. Z. Zondervan, Chr. IJzelenberg, P. Schraver, P. J. van Popering, P. L. van der Linde, W. van der Have en Ingezonden) De Lionsclub te Zierikzee deelde mede dat een actie gevoerd zal wor den voor het verlenen van hulp aan slachtoffers van de overstromingen in Italië. Graag wek ik U op deze actie te steunen. Wij herinneren ons goed de gewel dige hxxlp die ons verleend werd uit binnen- en buitenland nM de ramp van 1 februari 1953. In april 1953 werd in vele ramp gebieden huis aan huis een klein ge schenk, in de vorm van een versna pering, bezorgd. Het was een gift uit Italië, die ons juist voor Pasen bereikte. Massale hulp, hoe nodig ook, heeft altüd iets onpersoonlijks. Nu juist de bewoners uit onze ialaggelegen ge bieden - zo zwaar getroffen in 1953, waar ook nu nog de dreiging van het water bekend cn gevreesd wordt - de gelegenheid krijgen in georga niseerd verband enige hulp te bie den, krijgt deze steun nog een extra accent. Ik hoop van harte, nu daarginds mensen orde trachten te scheppen in de chaos, hun huizen schoonmaken en hun kunstschatten proberen te redden, dat wü allen als Schouwen- Duivelanders op eenvoudige maar niet mis te verstane wijze zullen to nen dat wij niet vergeten, maar op recht meeleven met deze getroffenen De dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland A. M. GELUK De Lions-actic bestaat uit dc ver koop van 2 pakketten: 1. 2 liter Chianti en een doos spag hetti met pakjes voor saus cn kruiden, etc. voor f 10,00; 2. 2 liter Bisschopwijn cn ccn pak macarcnic met pakjes voor saus cn kruiden voor f 8,00. Besteladres.' Lange BJokweg Zierlkzcc, tel. (01110)~2037 (Red.) 20, P. Bal en voor de brandweer: A. M. Jumelet en C. Deurloo. Burgemeester van de Linde zeide in zijn toespraak, dat heit hern een genoegen was deze onderscheidingen uit te reiken. Van de Bruinisser B.B. ploeg is tien jaar lang heel wat ge vergd, want alles was geschoeid op vrijwillige basis en het heeft vele avonden gekost aan vrije tijd om be hoorlijk voor de dag te komen. Hij noemde de Bruse ploeg dan ook een voorbeeld voor andere gemeenten en noemde het een hoopgevend teken, dat toch nog mensen gevonden wor den, die in deze „dynamische" tijd en in deze jachtende en jagende we reld, bereid zijn zonder geldelijk voordeel dit werk te doen. Nu is jammer genoeg de taak van de B.B. ploegen veranderd. Dat betekent dat de taak van de ploegen nu alleen een voorlichtende wordt. Maar een goed onderlegd E.H.B.O.-man kan altijd nuttig werk doen als de uood aan de man komt. De H.B.B., de heer de Boer uit Zierikzee, sprak eveneens met veel waardering over de mensen van Bruinisse, die een ploeg vormden, waarop kon worden gerekend. De heer de Boer hoopte, dat door geza menlijke oefeningen van B.B. en Ro de Kruis, waaraan de deelnemex-s eventueel zouden meewerken, de op gedane kennis intact zal blijven. B. en w. Westrschouwen viagen medewerking gemeenteraad voor openstelling' deel vliegveld Naar w\j vernemen komt er tek- ning in de plannen met betrekking tot het vliegveld Haamstdc: in dc op dinsdag 20 december a.s. te houden vergadering zullpn b. en w. - blij kens een schrijven aan dc raads leden - de medewerking van dc raad vragen in de vorm van een principe besluit om te komen tot 'n beperkte openstelling van het zuidelijk gcdccl te van het vlicgvld voor motorvlic- gcrij. Het college vraagt de raad om medewerking in deze belangrijke zaak, ender voorbehoud dat b. en w. een redelijk exploitatie-schema zal kunnen overleggen. Politiebericht De groepscommandant der Rijks politie te Bruinisse maakt het vol gende bekend: Woensdagmiddag 14 december te 12.40 uur, vond ccn aanrijding plaats op Rijksweg 18, nabij dc gemeente St.-Phllipsland, tussen een personen- en een bestel auto, waarbij twee personen zwaar werden gewond. Dc groepscomman dant verzoekt ccn ieder, die inlich tingen kam geven, zich met hem in verbinding te stellen, telefoon 01113- 275 of met de plaatselijke politic. Aanbesteding provinciale wegen 1 Door de Provinciale Waterstaat in Zeeland lo Middelburg werd het o- fa. M. (L.) f 118.800; fa. J. de Ruiter en Zn., Noordgouwe f 117.480. ZIERIKZEE Kerfstviering chr. plattelandsvrouwen De Chr. Plattelandsvrouwenbond, afdeling Schouwen-Duiveland, zal op dinsdag 20 december a.s. 's avonds in het Ned. Herv. Ver .gebouw te Zie rikzee het kerstfeest' vieren. Het Chr. Gem. Zangkoor zal op deze avond haar medewerking verlenen. Kerstavond afd. Schouwen Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afd. Schouwen, zal op donderdag 22 december a.s. de kerstavond houden in „Concordia" te Zierikzee. Het programma ver meldt een optreden van mejuffrouw Nel Kars uit Amsterdam die frag menten uit bekende toneelstukken zal vooi-dragen. Verder zal het koor van de afdeling kerstliederen ten gehore brengen. OOSTERLAND Oogstcollecte Ned. Herv. kerk De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk alhier bracht dit jaar op de som van f 2071,59, waax-van f 1.652,05 voor de kei'k voogdij en f 419,54 voor de diaconie. Verder werd in de maand november gecollecteerd voor de kerkvoogdij de som van f 397,42, diaconie f 134,36, najaarszendings- collecte f 216,67 en voor de centrale verwarming de som van f 106,11. Nieuwe verkeersborden Zoals bekend komen er met in gang van 1 januari, voor wat de verkeersregeling betreft, verschil lende wijzigingen, aan te geven door nieuwe bebording, enz.; veranderin gen c.q. verbeteringen aanbrengend in de totnogtoe volgende verkeersx-e- gels. Bij de ingang van het sportter rein „De Saële" alhier is men reeds ertoe overgegaan een» bord te plaat gen van de nieuwe categorie, waar op afgebeeld een fiets en een brom fiets onder elkaar, aanduidende een verbod om een voetpad, lopende vay het sportveld tot op het kerkplein, met de genoemde voertuigen te be rijden. Na de jaarwisseling zullen er nog verschillende meer worden ge plaatst uiteraard. Actie „Schoolslag" De collecte voor de „Schoolslag" die hier ter plaatse werd gehouden ten bate van het Chr. ondexnvijs in het buitenland, etc., bracht op de som van f 206,50. Oliestook-inrcihting in brood- en banketbakkerij De brood- en banketbakkersbe- dx-ijven hier ter plaatse geven blijk met de tijd mee te gaan. Zo is er in het bedrijf van de heer A. J. Rotte aan de Kei'kstraat alhier een flinke verbetering aangebracht (wat trou wens bij enige zijner collega's hier ter plaatse ook reeds enige tijd het geval is) door het aanbrengen van een oliestookinxdchting aan de heet- wateroven, zulks ter vervanging van de tot nog toe gebezigde kolenstook. Dit betekent een enorme vooruitgang voor wat de hygiëne aangaat, daar stof van kolen, as enz. er nu niet meer bij zijn. De oliestookinstallalie werd geleverd door „Elboma" uit Gent (België) en is geheel automa tisch, doordat er een thermostaat is aangebracht, die op allerlei tempe raturen kan worden afgesteld, voor een banketbedrijf van grote beteke nis. Er zou een heel vex'haal over te schrijven zijn: Van houtoven tot heetwater-dito-met-oliestook. Bak kerij Rotte, die ongeveer 100 jaar bestaat, bakte tot even na wereld- oox'log II met de gewone houtoven, gestookt met mutserds. Omstreeks 1946 kwam in deze gemetselde bak- rüimte een oliestook, op zichzelf reeds een verbetering omdat de rom mel van hout etc. kwam te verval len. Even voor de watex*snood wex-d de oude bakoven vex'vangen door een heetwateroven, gestookt met bruin koolbriketten, en voorzien van twee bakruimen. Nu is dan deze heetwa teroven met oliestookinrichting, een belangrijke aanwinst voor dit gere nommeerd brood- en banketbedrijf. BRUINISSE M.s. „Elma" krijgt andere bestemming Het motorschip „Elma" van schip per de Bruine, dat enige weken gele den nabij Willemstad op het Helle gat is gezonken en dat na te zijn ge licht, naar de haven van Bruinisse werd gesleept, waar door de fa. L. Padmos de motor uit het schip werd gelicht, is thans naar de thuishaven te Terneuzen gesleept. Het ligt in de bedoeling het schip niet meer als binnenschip te gebruiken, maar het te bestemmen als bunkerschip of voorraadschip (tankschip), met vaste ligplaats. Rijdende kraan voor scheepswerf De rijdende kraan op de scheeps werf D. van Duivendijk en Zonen te Bruinisse is gearriveex'd en door eexi drijvende bok, gemonteerd en al op de tevoren klaargemaakte rails ge zet. Voor de scheepswerf een verbe tering van betekenis, daar nu een gewicht van 3 tot 4 ton kan worden vertransporteerd aan een arm met een reikwijdte van 16 meter. Verkoop woonhuis Het woonhuis Noorddijk 30, eige naar de heer A. Schilperoort, is verkocht aan de heer M. van Dom- mele, die het inmiddels reeds heeft betrokken. De woning Noorddijk 27, van de. heer van Dommele staat nu leeg en is uit de hand te koop. Arbeids-ongeval Een bloedende hoofdwond ontstond toen de draaier-lasser L. van der HaW, in de machinefabriek L. Pad mos en Zoon te Bruinisse een be- schexrnkap van een machine op zijn höofd kreeg. Dokter van Leeuwen die eerste hulp verleende achtte eni ge dagen rust gewenst. RENÉSSE Nieuwe oudercommissie o.l.-school In een vergadering in de openbax'e lagere school te Renesse, welke maar een zeer korte tijd in beslag nam, werd dinsdagavond de nieuwe OUD FEEST. NIEUWE STIJL Kerstfeest is niet alleen het feest van gebeier, gezangen en gebeden. Lek ker eten bij kaarslicht hoort er ook toe. Dat is al jaren zo. Toch veran dert er de laatste tijd wel iets. Wat het eten betreft, tenminste. Waar vroeger de witte damast met het rode lint de enige tafelbedekking leek, die de juiste sfeer kon oproepen, zoeken moderne mensen het nu in een an dere richting. Place mats bijvoor beeld, raken hoe langer hoe meer ir., dus waarom zouden we ze niet eens op de kersttafel leggen? Ze zijn - vooral in draion in zeer vele en prachtige kleuren en dessins te ver krijgen. Als er een stukje van de kalkoen of van het puddinkje van uw bord valt tuat licht kan gebeuren bij die overvloedige kerstdiners of als u wal morsig bent met de wijn, behoeft dat niets aan uw feestvreugde af te doen. Want ook de gekste vlekken doen draion geen kwaad! oudercommissie gekozen. Van de vijf zittende leden werden mevr. Kos- tense-de Vos, mevr. Kooman-Hart en de heren J. Braber en H. Beije herkozen. Het vijfde lid de heer L. C. Hoogerhuis was niet meer her kiesbaar. Daar de commissie tot zes led enwerd uitgebreid waren er nog twee vacatures, waarin door de be noeming van mevr. Staal en de heer P. Wandel wex'd voorzien. Van het onderwijzend personeelhebben met een adviserende stem zitting het hoofd van de school de heer J. H. Blom en de heer H. Wakkee. De heer Blom bracht de heer Hoogerhuis dank voor de wijze waax*op hij zich gedurende een groot aantal jaren van zijn taak in de oudercommissie heeft gekweten, waarop hij op de ouderavond nog nader terug hoopt te komen. BROUWERSHAVEN Tentoonstelling postduivenvereniging De postduivenvex-eniging „De Reis duif" te Brouwershaven houdt op zaterdag 17 december a.s. des mid dags en 's avonds in de oude open bare lagere school aan de Oostweg te Zonnemaire een clubtentoonstel ling. De duiven zullen worden ge keurd door de bekende keurmeester de heer H. Slagboom uit Zierikzee. Op deze show zullen weer diverse mooi vogels te bewonderen zijn, o.a. de Angoulêmevliegers van de heer L. J. Fontèine en de Chateauroux- vliegers van dé heer G. Vos. Micro-competitie SDKB DFS-SKNWK 7-4 Het treffen tussen de kampioen van de zomercompetitie, SKNWK, en de kampioen van de micro compe titie van het vorige seizoen is op overtuigende wijze door DFS gewon nen. Het team uit de Westhoek had voor een gx-oot gedeelte deze overwin ning te danken aan de wijze waarop hun aanvallers van een aantal ver- dedigings fouten van de blauw zwarten wist te profiteren. Janny v.d. Have en Joop Hansè gaven DFS in de begin opstelling een 2-0 voor sprong. Het begon er voor de Nieuwerkerkers zelfs donker uit te zien toen Jaap Rijnbex-g deze voor sprong nog opvoerde tot 3-0. Door Marjan Schoof en Jan de Jonge kwam SKNWK echter terug tot 3-2. Door Joop Hanse kan DFS de eerste helft afsluiten met een 4-2 voor sprong. Snel liep DFS na de hervat ting door mevr. Kloet-van Nieuw- enhuize, Jaap Rijnberg en Joop Hanse uit tot7-2. In de slot fase gaven Jan de Jonge en Chris de Braai voor SKNWK de uitslag nog een dragelijker aanzien. WIK-NOAD 6-2 In de eerste helft wist Noad nog aardig stand te houden, maar in de tweede helft nam het achttal uit uit Kerkwerve het heft volledig in handen. Door een doelpunt van Piet Berrevoets sloot WIK de eerste helft af - met een 1-0 voosprong. Na de hervatting toonde WIK zich aan merkelijk schotvaardiger dan daar voor. Adrie Verhage, WIm Berre- voets en Rinus Kloet zox'gden voor 4g0 waarna Schouwenaar voor Noad wist tegen te scoren. Adrie Verha ge en Rinus Kloet boekten hierna weer succes 6-1 waarna ten slotte Wim Hoogerhuis de eindstand op 6-2 bracht. DFS-DFS II 7-0 Tegen het beter combinex*ende en ook aanmerkelijk schotvaardiger eerste achttal moesten de reserves van DFS op duidelijke wijze het onderspitdelven. Door twee treffers van Joop Hanse en een van Adrie v.d. Weele en mevr. Kloet- van Nieuwenhuize nam DFS in de eei'ste helft een 4-0 voorsprong. Ook in de tweede helft bleef DFS domineren waar zij in nog een drietal doelpun ten van Joop Hanse, Janny v.d. Ha ve en mevr. Kloet-van Nieuwen huize tot uitdrukking wisten te bren gen. SKNWK-WIK 3-2 Veel te hard spel ontsierde deze wedstrijd. Bij beide teams waren er enige spelers die veel te zwaar ver dedigden of als aanvaller probeerden als het ware een verdediger te door boren. Jammer genoeg trad de scheidsrechter hiertegen niet zwaar genoeg op, tot hij het moe werd en een speler het verder mede spelen ontzegde. Zo als het zo dikwijls ge beurt werd een speler die zeker niet de grootste raddraaier was hiervan de dupe. De spelers gingen hierna onderling de pot verwijten dat de ketel zwart ziet. Het moet toch niet nodig zijn dat een scheidsrechter als een politie agent moet optreden om de spelers in toom te kunnen hou den! In de eerste helft nam SKNWK een 3-0 voorsprong door Janny Struik (twee maal) en Toos Kraak welke in de tweede helft door Ri nus Kloet en Janny Fonds werd te rug gebracht 3-2. NOAD-DFS II 1-0 In deze wedstrijd waren twee on machtige aanvallen aan het werk waarover de defensies gemakkelijk de baas konden blijven. Waar het de aanvaller vooral aan ontbrak was snelheid en schotvaardigheid om zich kansen te kunnen scheppen. Het enige en beslissende doelpunt x werd half in de tweede helft door mej. C. v.d. Linde gescoord. 85. Voortgestuwd door een brullende stoomkolom joeg het vluchtschip voort, sneller en sneller, tot het zich bijna geheel uit het water verhief. De wind drong de opening van de statiehut binnen, rukte de goi'dijnen weg en vaagde tenslotte de hele hut van het dek. Schuim en zeewater ge selden op Aram neer, die met opeen ge klemde lippen aan het roer stond. Hij deed dit meer om er zich aan vast te klemmen, dan omdat hij enige invloed op de koers kon uitoefenen. Verder cn verder verwijderde het schip zich van het noodlottige eiland, dat thans in een donkere wolk gehuld was, die af en toe door vlammen van de vulkaan op lichtte. Maar langzamerhand begon de kracht van dc ontsnappende stoom te minderen en tenslotte geheel op te houden. Toen de vaart geheel uit het schip was verdwenen, wendde-Aram zich om on keck naar de donkex*e wolk, daar ver in het ver schiet, die hot stervende Ur omgaf. Plotse ling scheux-de dc wolk uiteen cn ccn vuur zuil stond even hoog boven de zee; (oen werd alles weer in stoom en mist aan hel oog onttrokken. Na enige tijd bereikte hel geluid van een rommelende donderslag Aram's oren. Het geluid werd gevolgd door een vloedgolf, die hem op een ontredderd wrak achtcx-liet. Dil was hel einde van Ur. De oude slad. met zijn geheimzinnige kennis van natuur krachten, was van de aardbodem verdwe- nen EINDE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2