Pogingen tot fusie met de K.B.G.O. leden schipbreuk NIEUWJAARS WENSEN STREEKNIEUWS Geslaagde vogeltentoonstelling „Vogelvreugd" en „Zierikck" cDort+carnera -SU-J==s!Mg22 Ziekenfondsen blijven streven naar een abonnementstarief Najaarsvergadering S.D.K.B. In ons oudejaarsnummer van 30 december a.s, kunnen weer nieuw jaarswensen worden geplaatst tegen l een speciaal tarief. Opgaven hiervoor dienen uiterlijk 19 december a.s. in ons bezit te zijn. Dc administratie. i ZIERIKZEE, 10-12. In de najaars vergadering van de SD.K.B. welke te Zierikzee in het „Huis van Nassau" plaats vond, deelde de voorzitter, de heer J. H. v. d. Zande, mede dat de pcgingen om tot een fusie te komen met de K.B.G.O. ais mislukt kunnen worden beschouwd. Oe belangrijkste reden dat de fusieplannen schip breuk hebben geleden lag in het feit dat de S.D.K.B. een zomercompetitie bleef prefereren boven een winter competitie, dit in tegenstelling met het bestuur van de K.B.G.O. S.D.K.B.-voorzitter v. d. Zand© bracht naar voren dat 3 pet. van de bevolking op Schouwen-Duiveland de korfbalsport beoefent, een per centage dat nergens anders in Ne derland zijn weerga vindt. Als men over zou schakelen op een winter competitie zou dit tot gevolg hebben dat het aantal beoefenaars niet on aanzienlijk terug zou lopen. Pogin gen welke in samenwerking met de K.B.G.O. zijn ondernomen om ge zamenlijk een winterprogramma te organiseren hebben dit reeds duide lijk aangetoond. Waren er vorig jaar nog drie 12-taIIen van de SDKB die hier aan deelnamen, dit jaar bleef het beperkt tot één 12-tal (SKNWK). Daar de KBGO in de afgelopen zo mercompetitie met niet minder dan negen 12-tallen deelnam zag men in de kringen van de SDKB hierin de mogelijkheid geschapen om tussen beide bonden nog steviger banden te smeden. Niets is minder waar ge bleken. De KBGO heeft duidelijk la ten blijken, met alle loftuitingen aan het adres van de SDKB, dat een zo mercompetitie voor hen niet de goe de oplossing is. Op de onlangs te Oude Tonge gehouden algemene vergadering van de KBGO werd de fusie met de SDKB in stemming ge bracht, en met algemene stemmen verworpen. Het SDKB-bestuur, dat hierbij voltallig aanwezig was, had als voorwaarde gesteld dat de zo mercompetitie en de microcompeti tie in de winter zouden worden ge- hanhaafd. In het licht bezien van het stukje dat het KBGO-bestuurs- lid de heer C. Smoor in het officieel orgaan van deze bond had geschre ven, was de uitslag van de stemming ons niet vreemd, aldus de voorzitter van de SDKB. Op deze vergadering gingen er zelfs stemmen op om sa menwerking te zoeken met de Hoek se waard, waar in CKB-verband ge speeld wordt. We hadden, daar er een afgevaardigde aanwezig was, ge hoopt op een reactie van het KNKB- bestuur in het Nederlandse Korf balblad, maar niets bleek minder waar. Het SDKB-bestuur ziet het als haar plicht naar een zo groot mogelijke uitbreiding te streven, waarbij vooropgesteld moet worden SPORTBERICHTEN SCHAKEN Zierikzee—S.V.K.B. 6'-'-2(voorlopig) Zaterdag speelde de schaakvereni ging „Zierikzee" zijn eerste thuis wedstrijd en wel tegen S.V.K.B. uit Cadzand. Het begon voor Zierikzee bijzonder goed, want de eerste 6 uit gespeelde partijen eindigden allen in een overwinning. De persoonlijke uitslagen zijn: J. J. v. d. Ende-H. Steffen 1-0; dr. J. .J. Westendorp Boerma-F. de Putter 1-0; M. J. Enzlin-E. J. v. d. Waag 1-0; C. J. M. Nolet-J. Jansen afgebr.; ds. J. H. Nawijn-J. de Vlieger 1-0; J. M. Bevelander-J. A. van Es 1-0; O. E. Vleeshouwer-J. Luteyn 0-1; A. J. Hendrikse-E. Salomé Xk-Vz\ S. Boersma-P. Jansen 1-0; M, C. Ber- man-J. de Bruyne 0-1. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 11-12. De cijfers van sporttoto no. 23 van 10 en 11 decem ber zijn: aantal deelnemers 651.330. Inleg f 8S8.218,-. Eerste prijs f 163.026 tweede prijs f 88.923,-, derde prijs f 89.721,-. Zondagavond hadden zich twee deelnemers met elk 13 goede voorspellingen gemeld. AMERSFOORT, 10-12. „Hoewel de mogelijkheid tot overeenstemming vcor I januari nog niet is uitgeslo ten, moet er toch ernstig rekening mee worden gehouden dat met in gang van het komende jaar geen overeenkomst zal bestaan tussen de ziekenfondsorganisaties en de lande lijke huisartscnvcreniging. De door de huisartsen gestelde ho norarium verlangens zijn niet alleen in strijd met de belangen van de verzekerden, maar missen in hun op zet en uitwerking bovendien op veie plaatsen een onvoldoende basis van redelijkheid. Ons streven blijft ge richt op een collectief contract met de huisartsen op basis van een abon nementstarief". dit zei zaterdagmor gen de voorzitter van de federaüe van de door verzekerden cn mede werkers bestuurde ziekenfondsen (V.M.Z.), de heer A. J. J. M. Spel- eers in zijn openingswoord tijdens de algemene ledenvergadering die te Amersfoort werd gehouden. De enige hoop van de federatie blijft er op gericht dat de Landelij ke Huisartsenvercniging een over eenkomst op basis van do mfntste- dat dit niet ten koste van de eigen leden mag gaan. Naast de opvoeden de taak voor de jeugd moet men be grip blijven tonen voor de sport mensen die naast korfbal ook nog een andere tak van sport willen be oefenen. Met alle respect vooi' de zienswijze van de noorderburen kan zonder meer worden vastgesteld dat het in de afgelopen twee jaar is be wezen: dat de KBGO wel in de zo mer kan spelen maar de SDKB niet in de winter. De praktijk heeft ons geleerd, dat samenwerking vaak spontaan tot stand komt, maar dat de moeilijkheden pas aan de dag ko men, wanneer het sfreven naar een gezamenlijke oplossing wordt door kruist door het betrekken van alleen eigen voordeel. Scherpe kritiek liet de heer v. d. Zande horen over de wijze waarop in de afgelopen zomer door een be paalde vereniging is gemeend le moeten reageren op door het SDKB bestuur genomen beslissingen. In plaats van zich tot het SDKB-be stuur te wenden werd op plaatsen waar dit niet gedaan moest worden kritiek geleverd. Als men wat op zijn hart heeft kan ten allen tijde gebruik worden gemaakt van het officiële orgaan met een ingezonden stuk, terwijl als men zich tot het be stuur richt dit altijd bereid zal zijn om een vereniging in de gelegenheid te stellen haar eventuele bezwaren naar voren te brengen. De competitieleider, aldus de heer v. d. Zande, heeft naast zijn vele werk de competitie naar behoren te laten draaien, de onaangename maar toch ook noodzakelijke taak, toe te zien op de juistheid op alles wat met het spelen van een wedstrijd ver band hcudt. Dat van de ruim 50 boe tes dit afgelopen jaar één vereniging daarin het leeuwenaandeel heeft is betreurenswaardig. Dat deze vereni ging om met het SDKB-bestuur te komen praten niet aanvaardde en het liever op straat gooide, is nog betreurenswaardiger. ZIERIKZEE Vergadering Oranjevereniging Morgen (dinsdag)avond wordt in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" de algemene ledenvergade ring gehouden van de Zierikzeese Oranjevereniging. Voor de pauze wordt de huishoudelijke vergadering gehouden, waarbij o.a. verkiezing van bestuursleden aan de orde komt. In verband met de komende feest dagen worden suggesties van leden in deze vergadering zeer op prijs ge steld. Na de pauze zullen enige films worden vertoond die door de heren H. Schot en L. P. Meerman werden opgenomen van feestelijkheden in het afgelopen jaar te Zierikzee ge houden. Dagelijks bestuur gekozen Nieuwe oudercommissie De op 24 november gekozen nieu we oudercommissie der openbare la gere school koos zich op 8-12-1966 een dagelijks bestuur dat zal bestaan uit de heer J. W. Roskom, voorzitter, W. C. Broer, secretaris en J. Hoog- straate, penningmeester. In deze vergadering werd tevens afscheid genomen van de heer W. J. Smit. de voorzitter van de oude commissie. De heer Roskam over handigde hem uit waardering voor het vele goede werk dat de heer Smit voor de openbare lagere school heeft verricht een platenbon. Mevr. van Urk-Schot die ook van de com missie afscheid nam, werd met een boeketje bloemen dank gebracht. De commissie, die bestaat uit ne gen ouders, wordt aangevuld met het hoofd der school de heer J. G. Brug man, terwijl als vertegenwoordiger van het oderwijzend personeel de heer H. H. v. d. Wolf door zijn col lega's werd aangewezen. Paus Paulus zal met kerstmis de nachtmis opdragen in Florence. riële normen zal willen sluiten. De heer Speleers meende dat de eisen van de huisartsen bovendien in strijd zijn met het algemeen belang, ge zien het verband met de loonpoli tiek. De heer Speleers verklaarde dat de federatie nog altijd bereid »s mede te werken aan een goede oude dagsvoorziening voor de huisartsen, hetgeen ook gebleken is uit de te genvoorstellen van ziekenfondszijde. Eisen De vice-voorzitter van de federatie V.M.Z, de huisarts C. van der Harst uit Wormerveer, deed een felle aan val op de onderhandclingscommissie van de L.H.V., die zich zijn inziens van Goebbelsachtige propagandame thoden bedient. De eisen van de huisartsen achtte hij volstrekt im moreel .De door de minister op grond van de ziekenfondswet ingestelde commissie, die met de partijen af zonderlijk overlegt, zal omstreeks 20 december advies uitbrengen, zo deel de de heer J. G. Leibbrandt, die na mens de federatie de onderhandelin gen met de L.H.V. voert, mede. Het Het kan boeiend zijn. zei voorzit ter van de Zande, om van tneniny te verschillen, maar wees er van over tuigd dat wij proberen het goede te doen en bovenal te streven naar op rechtheid. Mensen, die belust zijn op sensatie behoren bi; onze bond niet thuis, z\j die streven naar verbete ring met nieuwe ideeën zijn van har te welkom. Bij de behandeling wijzigingen reglementen en statuten en de vast stelling hiervan waren van de ver eniging Brouwershaven een tweetal voorstellen binnengekomen. Deze vereniging wilde in de eerste plaats het afschaffen van de protesten zien, en in de tweede plaats bij het niet opkomen van een vereniging direkt de uitslag op 5-0 bepalen en deze wedstrijd niet meer opnieuw vast stellen. Voorstel 1 werd met 10 tegen 9 stemmen verworpen, terwijl voor stel nummer 2 met 17 tegen 6 stem men werd verworpen. Door het KN- KB-bestuurslid de heer J. van Driel, die op deze vergadering aanwezig was, werd een wisselbeker beschik baar gesteld voor het team dat zich in de competittie het sportiefst ge draagt, het best gekleed is, en geen of de minste boete voor onregelma tigheden krijgt. Door de competitie leider de heer N. J. Schults werd hierna aan de vertegenwoordigers van de verenigingen welke in de zo mercompetitie het kampioenschap wisten te behalen de hiervoor be schikbaar gestelde prijzen overhan digd. Bij de rondvraag informeerde de heer D. Mooij (DFS) naar het stand punt wat nu door het SDKB-bestuur wordt ingenomen tegenover de KB GO. De heer G. Poortvliet, bestuurs lid van de KBGO, zag graag dat dc 12-tallen die dat wilden de gelegen heid werd ge,boden aan de SDKB- competitie deel te nemen. De heer Mooij dankte tenslotte het bestuur voor alles wat zij in het afgelopen jaar voor de korfbalsport heeft ge daan. HAAMSTEDE BURGH Vergaderprogramma De ijsclub Haamstede-Burghver- gadert als eerste van een aantal ver enigingen, die deze week bijeen ko men op maandagavond in hotel Bak ker te Burgh. Op de agenda staan de jaarlijkse punten zoals jaaroverzicht,, financieel rapport, bestuursverkie zing en uitloting van een aantal ren teloze voorschotten. Om onbegrijpelijke redenen vallen samen, nl. die van „Pomona" en „C. et C." Jammer, want voor de fruit kwekers zat er in de lezing voor C. et C. veel leerzaams. Pomona zelf heeft naast een kort huishoudelijk programma een lezing op de agenda staan die door een oude bekende uit de Westhoek, de heer A. van Oosten, verbonden aan de Z.L.M. wordt ge-, houden. Spreker behandelt de fruit teelt uit de Noord Oost Polder. De vergadering wordt gehouden in hotel Bom. De coöp. landbouwvereniging „C. et C." uit Haamstede-Burgh verga dert dinsdagavond eveneens in hotel Bom te Haamstede. C. et C. komt voor de eerste maal bijeen na de oogst 1966 en na een kort vergader gedeelte houdt de heer J. Markusse van Grond- en Pachtzaken der Z.L. M. een belangrijke lezing o.a. over Grondonteigening. De donderdagavond is voor de afd. Haamstede-Burgh van de vereniging „Het Groene Kruis", de vereniging die in de Westhoek de meeste leden telt. In het wijkgebouw zal de alge mene ledenvergadering gehouden worden met o.a. een bestuursverkie zing waarin mevr. C, Overbeke- Fondse na een groot aantal jaren het bestuur gaat verlaten. Het be stuur zou graag zien dat opnieuw een vertegenwoordigster uit Westen- schouwen in het bestuur plaats zal nemen en het zal daartoe eventuele voorstellen gaarne overwegen. Op deze bijeenkomst zal eveneens de begroting 1967 vastgesteld worden. Vrijdagavond de tweede uitvoering van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede", opnieuw in hotel „Het wapen van Burgh". Na het muzikale gevoel van onbehagen, dat bij de huisartsen bestaat, schreef de heer Leibbrandt toe aan de veranderende positie van de beoefenaars van vrije beroepen in het huidige maatschap pelijke bestel. Zorgen over een oude dagsvoorziening, het onverkoopbaar zijn van de praktijk, de heroriënte ring aangaande de beroepsuitoefe ning en de plaats die de huisarts in het bestel van de gezondheidszorg in de naaste toekomst zal innemen, spelen volgens de heer Leibbrandt daarbij een rol. Daarbij komt nog de onzekerheid omtrent de'ontwikke ling van de wettelijke voorzieningen op hel gebied van de ziekenfonds verzekering. Inmiddels is wel over eenstemming bereikt met de specia listen over een verhoging van 8 pet. (apothekers eveneens 8 pet.) en heil- gymnasten masseurs (8.34 pet.). Nog geen overeenstemming is bereikt met de tandartsen. In afwijking van hun vergaande verlangens heeft het fe deratiebestuur zich op hel stand punt gesteld, dat vóór 1967 moet worden volstaan met een trendma tige aanpassing, eveneens in de orde van grootte van 8 pet. optreden van de harmonie wordt de aanwezigen een toneelprogramma aangeboden dat vex-zorgd wordt dooi de toneelgroep „Op Drift" uit Re- nesse met het toneelspel Zo maar'n veearts". HAAMSTEDE Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie, adres opper wachtmeester Poortman. Zuidstraat te Haamstede,, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevon den voorwerpen: een lederen kap voor fototoestel (merk Kowa), een groene wollen shawl, een lederen want, een portemonnaie met inhoud, een autosleutel met erbij gevonden losgeld, een bakkers- of slagers- mand (leeg). KERKWERVE Vijf-en-twintig jaar bij de P.T.T. Donderdag 8 december 1966 was het 25 jaar geleden dat de P.T.T. ambtenaar E.M.P. 2 kantoorhouder J. de Bil te Kerkwerve als hulppost besteller te Kerkwerve in dienst trad. Door de directeur van het post- district Zierikzee, de heer H. M. van der Post, werd de jubilaris in zijn wonipg de dank overgebracht van de P.T.T. voor het werk dat hij ge durende de afgelopen 25 jaar had verricht. Dat de heer de Bil zijn dienende taak goed had verstaan bleek wel uit de woorden van de heer van der Post, die de loopbaan van de jubilaris memoreerde. Hier uit bleek dat de heer de Bil gedu rende de afgelopen 25" jaar het post- district Kerkwerve had bestreken behoudens een korte periode in de oorlog en watersnoodramp, waar hij toch weer met de P.T.T. in aanra king kwam. Door de directeur wer den de knoop en speld, verbonden aan het 25-jarig jubileum, opgespeld alsmede de gebruikelijke gratificatie aangeboden. Namens het gemeente bestuur van Middenschouwen bracht burgemeester S. Francke de jubila ris dank voor het werk als P.T.T.- ambtenaar te Kerkwerve. De beer A. J. M. Dekker bracht namens het personeel van het district Zierilczee der P.T.T. zijn felicitaties over aan de jubilaris en sprak zijn dank uit voor de prettige verstandhouding en de gulle ontvangst. Namens het per soneel bood hij aan de jubilaris een staande asbak aan. Namens de s.v. W.I.K. bracht de heer Ooms zijn fe licitaties over namens de vereniging en dank voor het vele werk dat hij voor de s.v. W.I.K. verricht. Evenzo bracht de heer K. A. van Langeraad zijn felicitatie over namens de ver eniging het „Groene Kruis" afdeling ZIERIKZEE, 12-12. Voor de lief hebbers van duiven, maar vooral ook voor de vele vrienden van al of niet zingende kleinere „gevleugelden", waren vrijdag en zaterdag j.l. grote dagen. In de grote graanbeurs van het „Huis van Nassau" was toen de grote gezamenlijke tentoonstelling te zien van de postduivenhoudersvere- niging „Zierick" en de vogelliefheb - bersvereniging „Vcgelvreugd". Er was een groot, bont en zeer gemengd gezelschap bijeen van duiven, kana ries en tropische parkieten, bij el kaar 309 „gevederden", waarvan 200 duiven, 109 kanaries en 50 tropische parkieten. De leden van de deelnemende ver enigingen, die hun vrije tijd zo n werkelijk „levende" inhoud weten te geven, hadden voor deze twee daagse tentoonstelling hun mooiste materiaal beschikbaar gesteld. Het was niet alleen een kijkspel, want tevens vond een wedstrijd plaats waarbij de mooiste exemplaren aan gewezen werden door drie Bonds- keurmeesters. In de klasse „eigen kweek" werd als kampioen aange wezen eeh kanarie van de heer C. M. van Hekke, die voor dit fraaie vo geltje het bondskruis in ontvangst mocht nemen. De bondsmedaille in deze klasse ging naar de heer A. Blommaert, die tevens kampioen werd in de „open klasse". Bij de duiven werd bekroond de collectie van de heer Jac. Verwijs. Een pronkstuk van de tentoonstel ling vormde de midden in de zaal opgestelde grote volière met parkie ten, goud-fa zanten, Chinese dwerg kwartels, tortelduiven en zebravin- ken. De liefhebbers zien intussen terug op geslaagde dagen. Vooral za terdagmiddag en -avond bestond er veel belangstelling. De volledige uitslagen bij de dui ven zijn als volgt: Oude duiven: Jac. Verwijs 1, 2. 4; B. Visser 3, 8; J. Dalebout 5, 6 en z.e.v.; N. v. d. Wielen 7, 9; Jac. Stoutjesdijk 10; A. J. Stoutjesdijk 11. Oude duiven: H. Slagboom 1; Jac. Stoutjesdijk 2; L. de Hooge 3; A. Timmerman 4, 5, 6; B. Visser z/e.v.; P. Flikweert z.e.v. Jarige doffers: Jac. Verwijs 1; B. Visser 2; H. Slagboom 3; Fr .Maijs 4; L. de Hooge 5; J. Bakker 6. Jarige duiven: J. v. d. Sande 1, 3; A. Timmerman 2; C. Seijbel 4. Late duiven: L. de Hooge 1; A. J. Stoutjesdijk 2. Joge duiven: L. de Hooge 1 en z.e. v.; J. Dalebout 2 en z.e.v.; Jac. Ver wijs 3, 5; H. Slagboom 6, 8; C. Seij bel 4 en z.e.v.; W. Pankow 7; Jac. Stoutjesdijk 9; B. Visser z.e.v. Jonge doffers: Jac. Verwijs 1, 6, 8; A. M. Berrevoets 2, 7, 9; A. Timmer man 3; PI. Slagboom 4; L. dc Hooge 5, 12 en z.e.v.; Fr. Maijs 10; A. J. Stoutjesdijk 11 en e.v.; H. v. d. Linde 13; J. v. d. Sande ev.. Kampioen werd Jac. Verwijs met een oude doffer en had tevens de mooiste collectie duiven. Ronald Edwards, in wie de Britse politie de plannenontwerper voor de treinroof van 1963 ziet, is vrijdag veroordeeld tot vijftien jaar gevan genisstraf. Dc vijfhonderd ton metende Ne derlandse kustvaarder „Swallow" (Groningen) is zondagavond in Lon den gearriveerd mot oen lek onder dc waterlijn. Kerkwerve, waarbij de jubilaris als bode een functie bekleedt. De echt genote van de jubilaris werd mede in de felicitaties betrokken en vele bloemstukken en andere cadeaus werden aan de jubilaris door de be volking aangeboden. SCHARENDIJKE A.R.-kiesvereniging Voor de A.R. kiesvereniging te Scharendijke sprak burgemeester S. Francke, Eerst besprak men de kan didatenlijst voor de a.s. verkiezin gen. Men kon hierbij de voorstellen van het centraal comité volgen. En kele leden vroegen naar het wegen plan voor Scharendijke. De burge meester deelde mee dat nog niets vaststaat, maar dat de aanvoer voor de kabelbanen wel verandering za) meebrengen. In een actueel overzicht verduidelijkte de heer Francke de politieke zaken rond de kabinets crisis. Velen van de aanwezige leden gaven een extra bijdrage voor de actie in verband met de a.s. verkie zingen. OUWERKERK Simon de Waard treedt op voor Culturele Vereniging Dinsdagavond a.s. zal de Culturele Vereniging de eerste avond van het seizoen houden. Simon de Waard, de bekende cineast uit Rotterdam, treedt dan op met zijn nieuwste pro gramma: „Grüsz Gott", een zwerf tocht door bekend en onbekend Oos tenrijk, een causerie met kleuren dia's en kleurenfilm. De heer de Waard heeft al vele prachtige avonden voor de vereni ging verzorgd en men mag dit be slist niet missen. Grüsz Gott is de al gemene groet in Oostenrijk, een charmante beleefdheidsbetuiging, die reeds iets laat vermoeden van de vriendelijkheid, de gemoedelijkheid en het godsdienstig karakter van zijn bewoners. De Oostenrijkers zijn een gezellig en hoffelijk type men sen, verzot op toneel, muziek en zang. Oostenrijk is één van de mooi ste landen van Europa, met als grootste trekpleister de natuur (berg land). Vergadering landbouwvereniging. De coöp. landbouwvereniging „Al ler Belang" zal a.s. vrijdag 16 de cember, vergaderen in het Dorps huis. Behandeld zal worden o.m.: Vraagpunt 1966 over „Bedrijfsopvol ging" en mr. E. Wage, algemeen se cretaris der Z.L.M. houdt een iniei- ding over „Actuele problemen in de landbouw" Hierop volgt dan een discussie. BRUINISSE Uitvoering muziekvereniging „Nu met Hope" Op vrijdag 16 en zaterdag 17 de cember houdt de muziekvereniging „Nu met Hope" te Bruinisse haar jaarlijkse uitvoering in hotel Storm. Ook de drumband verleent hieraan haar medewerking, zodat de liefheb bers van muziek in acht uit te voe ren nummers goed aan hun trekken kunnen komen. Maar daarnaast is de uitvoering van „Nu met Hope jaarlijks ook een toneelmanifestatie die er zijn mag. Opgevoerd wordt „Het Onverwoestbare", een toneel stuk in drie bedrijven, waaraan dooi de op elkaar zeer goed ingespeelde groep die jaarlijks hieraan mee doet, eigenlijk een garantie wordt gegeven, dat liefhebbers van goed toneel weer een goede avond zullen hebben. In Sydney zijn drie mensen om het leven gekomen, doordat een hef- schroefvliegtuig neerstortte op een reisbureau. Met een Atlasraket zijn zondag twee kunstmanen tegelijk in een baan <?m de aarde gebracht om stra lingsmetingen te verrichten. De leden van „Zierick" brachten 200 duiven het mooiste materiaal bij een in de „Graanbeurs". In de collectie kanaries was een grote verscheidenheid in kleur cn ras. Op dc voorgrond: de fraaie u-edstrijdprijzen. (Foto's: Zicrikzeeschc Nieuwsbode). ADVERTENTIE toegangskanen Medewerking verlenen: Stichting ter Bevordering van de Amatourfotografie. Nederlandse Sport Federatie. Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten k i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2