Lonen en prijzen *&enó komt de ótra] West-Duitsland heeft een nieuw kabinet Hogere lasten in 1967 ONZE PUZZEL-RUBRIEK Tuinman Zoon Ecu ..Maltliezerkruis' De discusie over de lonen in 1967 zijn op gang gekomenHet laatste gerucht dat de ronde deed was een algemene loonronde van 4 pet., on der voorbehoud dat zij die een inko men hebben van meer dan f 20.000 alleen over de eerste f 20.000 een verhoging zouden krijgen. Het ware te wensen, dat men de loonmoeilijk- heden op deze eenvoudige wijze kon oplossen. Helaas zijn in de lang lopende con tracten ,waar minstens 30 pet. van de werknemers onder vallen, andere af spraken vastgelegd. Afspraken, die een grotere loonsverhoging inhou den. Nochtans is het zeker, dat de loonstijging in 1967 geringer zal zijn dan in de voorgaande jaren en ieder een weet dat de economie van het land hiermee op dit moment alleen maar gediend is. Onze zorg dient zich niet alleen tot de lonen maar ook tot de prijzen uit te strekken. Natuurlijk kan men de prijsstijgingen niet los zien van de loonkostenstijgingmaar met na me in de detailhandel is men grif bereid dit verband ook te leggen daar, waar het zeer discutabel is. On ze indruk is, dat bepaalde artikelen meer in prijs zijn gestegen dan strikt noodzakelijk is. Opmerkelijk is trou wens, dat er wél prijsverlagingen mogelijk zijn, als eerst een of ander bedrijf de prijzenkat de bel aanbindt. De indruk bestaat dat noodzakelijke artikelen als brood en melk enkele centen duurder zijn dan eigenlijk nodig is en voorts zijn er legio ar tikelen, waarvan de prijsvorming op zijn minst raadselachtig is. Een ri goureus prijsbeleid is ook in 1967 een zaak van hoge urgentie. In zijn regeringsverklaring heeft minister-president prof. Zijlstra dui delijk laten uitkomen dat hogere be lastingen en een voorzichtig loon- en prijsbeleid onmisbare instrumen ten zijn, wil ons land ontkomen aan de kwade keus tussen het belasting- evenwicht en werkgelegenheid. Hij heeft de Kamer gewezen op de ernst van de economische situatie, die ove rigens volgens hem reeds in 1964 duidelijk inflatoire tendensen ver toonde. Prof. Zijlstra heeft zich gelukkig gedistancieerd van degenen, die me nen dat met één bepaalde maatregel onze economie weer in goede banen is te leiden. In moeilijke omstandig heden moet het algemeen belang prevaleren boven het groepsbelang, dat al heel gauw in de verdrukking zou komen, als er aan het algemeen belang wordt getornd. Men maakt de economie niet gezond door alléén de belastingen te verhogen, door al léén de loonstijging te drukken of enkel te volstaan met een prijsstop. Een pakket van maatregelen is vereist, dat natuurlijk niet met ple zier wordt begroet maar waaraan in de huidige situatie niet valt te ont komen. Dus zal de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting worden uitgesteld, en d everhoging van de omzetbelasting naar een vroeger tijdstip worden verschoven. De loon stijging zal toch nog uitgaan boven de produktiviteitsstijging, maar be duidend minder dan in de afgelopen jaren. Prijsverhogingen zullen ten slotte zoveel mogelijk worden tegen gegaan. Een prettig geluid is dat de Mijn wet dit jaar in de Kamer zal worden behandeld. Helaas is de onduidelijk heid rondom de omroepwet gebleven terwijl wij in onzekerheid blijven verkeren over het wetsontwerp be treffende een wijziging van de ont eigeningswet, dat eindelijk een einde zou maken aan de grondspeculaties. Al met al zullen we in 1967 ge confronteerd worden met hogere las ten en dit roept de vraag op of gezien deze toestand ook niet naar enkele verlichtende maatregelen kan wor den uitgezien zoals een nog verder uitstel van de huurverhoging en eventueel van de arbeidsongeschikt heidswet. Universiteit koopt het fort Rhijnauwen UTRECHT, 1-12. Het college van curatoren van de Rijksuniversiteit in Utrecht heeft van de minister van defensie toestemming gekregen, het fort Rhijnauwen (Bunnik) te kopen. Het gebied grenst aan het nieuwe Utrechtse universiteitscentrum „De Uithof", dat tussen de gemeenten Utrecht, De Bilt, Zeist en Bunnik in ligt. Het fort, dat van historische bete kenis is, zal zoveel mogelijk in tact worden gelaten. De universiteit zal er de afdelingen sterrekunde, astrofysi ca en ruimte-onderzoek in vestigen, alsmede het bouwbureau, de tele fooncentrale en de algemene huis houdelijke dienst. BONN, 1-12. Het persbureau D.P.A. geeft de nieuwe samenstelling van het Westduitse kabinet, zulks in overeenstemming met de officiële bekendmaking. De nieuwe regering ziet er als volgt uit: Bondskanselier: dr. Kurt Georg Kie- singer (62 jaar) - CDU - nieuw. Minister van buitenlandse zaken en vice-kanselier: Willy Brandt (52 - SPD - nieuw. Binnenlandse zaken: Paul Lüke (52 - CDU - oud. Binnenlandse zaken: Paul Lücke (52 - CDU - tot dusver min. van buit. zaken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het verbond van Nederlandse werkgevers zegt in een voorlopig commentaar de mening van de nieuwe regering, te onder schrijven, dat onder de huidige om standigheden de bestrijding van de inflatie centraal dient te staan in het beleid. SCHIPHOL. Naast het voorstel om de luchttarieven voor transat lantische vluchten drastisch te ver lagen, heeft Pan American Worid Airways bij monde van zijn presi dent Harold E. Gray de afschaf fing bepleit van de visa die Europe se bezoekers van de Verenigde Sta ten nu nog nodig hebben. AMSTERDAM. De 32-jarige dag bladcorrector H. S. uit de hoofdstad is door de Amsterdamse rechtbank overeenkomstig de eis wegens dief stal van 1450 boeken uit boekwinkels in de stad veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. HEILOO. Brand is uitgebroken in het café restaurant „De Oude Her berg" van mevrouw R. Janssen aan de Rijksstraatweg te Heiloo. Het café werd verwoest. UTRECHT, De Utrechtse afdeling van de jongerenorganisatie vrijheid en democratie heeft het gemeentebe stuur van Utrecht gevraagd in de binnenstad een plaats aan te wijzen, waar het iedereen vrij staat in het openbaar te spreken over politiek en andere zaken. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft een serie van onge veer zestig inbraken opgelost die in de periode begin juli tot half no vember over vrijwel de gehele stad werden gepleegd. Tien mannen, me rendeels nog minderjarig, zijn i.v.m. deze inbraken aangehouden. ARNHEM. In Doorwrth bij Arn hem is de 31-jarige ir. J. Vahner in de vorige nacht met zijn auto tegen een boom gebotst en op slag gedood. GRONINGEN. De politie te Al melo betrapte de 36-jarige J. Vanm, zonder vaste woon- en verblijfplaats, bij het verbreken van een ruit bij het warenhuis V en D. DEN HAAG. De minister van so ciale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft het par tijbestuur van de KVP medegedeeld - overeenkomstig het reeds voor de recente kabinetscrisis bij hem be staande voornemen - niet beschik- baar te zijn voor een kandidatuur voor het lidmaatschap van de Twee de Kamer der Staten-Generaal'. DEN HAAG. In oktober 1966 zijn volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statiestiek 12.168 nieuwe woningen gereedgekomen. In oktober 1965 werden 10.577 nieuwe woningen opgeleverd in de jaren 1960 tot en met 1964 kwamen in de maand oktober gemiddeld 8.618 wo ningen gereed. ADVERTENTIE Sunsilk haarversteviger .daarmee windt u ze om uw vinger Ook deze week zijn de prijzen weer verloot tussen de foutloze inzendin gen en dat betekent dus dat de be langstelling voor onze wekelijkse puzzel groot blijft. In verband met de Sinterklaaspuzzel elders in dit nummer volstaan wij deze week met het bekendmaken van de winnaars. Volgende week wordt de vaste reeks dan weer voortgezet. De eerste prijs gaat ditmaal naar: mevr. Valenttfn-Timmerman, Pauwstraat 7, Noor dg ouwe De tweede prijs is bestemd voor mevrouw Van Emmerik, Torenstraat 37, Vaassen (Gld). De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. trekt; 5. Evert; 9. ala; 10. arena; 12. een; 14. eg; 15. ge neratie; 16. os; 18. cape; 20. denkt; 21. port; 23. te; 24. ia; 26. toosten; 30. enteren; 33. eren; 34. lenig; 36. geld; 37. gnoe; 38. dog; 39. gade; 40. aera; 41. lenen; 43. leve; 45. vlotter; 47. nadelen; 49. a.g.; 51. ai; 52. nest; 55. etter; 58. oker; 60. d.d.; 61. aanwen den; 62. rm; 63. Eva; 65. derde; 66. zee; 68. allee; 69. enkel. Verticaal: 1. t.l.; 2. rage; 3. kan deel; 4. tree; 5. enak; 6. vatting; 7. reep; 8, te; 9. aga; 11. erna; 13. nor; 14. echte; 17. stand; 19. pioenroos; 22. onredelijk; 23. t.t.; 25. at; 27. orgél; 28. snoet29. neder; 30. eigen; 31. egale; 32. eleve; 35. non; 40. avond; 41. legende; 42. Naarden; 44. enorm; 46. ta; 48. d.i.; 50. ster; 53. Ede; 54. taal; 56. twee; 57. ende; 58. onze; 59. ere; 64. v.a.; 67. el. Financiën: Franz Josef Strauss (51 - CSU - nieuw. Economische zaken: prof. Karl Schil ler (55) - SPD - nieuw. Algemeen-Duitse zaken: Herbert Wehner (60) - SPD - nieuw. Arbeid: Hans Katzer (47 - CDU - oud. Justitie: dr. Gustav Heinemann (67) - SPD - nieuw. Landbouw: Hermann Hoecherl (54) - CSU - oud. Verkeer: Georg Leber (46) - SPD - nieuw. Posterijen: Werner DoIIinger (58) - CSU - tot dusver min. voor staats bezit. Volkshuisvesting: dr. Lauritz Laurit- zen (56) - SPD - nieuw. Vluchtelingenzaken: Kai-Uwe von Hassel (53) - CDU - tot dusver min. van defensie. Bondsraadzaken: prof. Carlo Schmidt (70) - SPD - nieuw. Gezinszaken: Bruno Heck (49) - CDU - oud. Wetenschappen: dr. Gerhard Stel tenberg (38) - CDU - oud. Staatsbezit: Kurt Schmückler (47) - CDU - tot dusver min. van econo mische zaken. Economische samenwerking: Hans- Jürgen Wischnewski (44) - SPD - nieuw. Gezondheid: Kate Strobel (59) - SPD - nieuw. ASSEN. Dr. A. Vondeling, oud minister van financiën heeft de nieu we lagere technische school in Oos- terwolde officieel geopend. ADVERTENTIE het inrichten van uw ivoning wordt uw nieuw tapijt, zoals: Hatéma nylontapijt Heuga bouclé naadloos tapijt door ons vakkundig met de Smoothetger spijker-werk methode gelegd. Ook uw nieuwe overgordijnen zoals: Ploegstoffen en AaBc- stoffen, alsmede Gardisette vi trages worden zowel per meter als kant en klaar geleverd door woninginrichters Mol 19 - Zierikzee - tel. 2887 OVERDENKING De bruidegom komt! De maand november is in het ker kelijk jaar 'n zeer bijzondere maand. We zijn die maand begonnen met een dankstond te houden in de kerk voor de zegen, die God ons schonk op de arbeid onzer handen. Daarna volgde een zondag, die er ons aan herinnerde dat we die zegen niet voor ons zelf mochten houden, maar dat we daarvan moesten doorgeven. Doorgeven aan anderen. Want we kregen een zendingszondag en die herinnerde ons weer aan onze op dracht: gaat heen en verkondig het evangelie en leer hen onderhouden alles, wat Ik u geboden heb. Toen, zondag 20 november, vierde de kerk haar oudejaarsdag. Was het zoals dat vroeger genoemd werd dodenzondag. Werden we er aan herinnerd hoe vergankelijk alles hier is. Op elk vallend boomblad stond het geschre ven Memento mori. denk er aan, de dood is maar een handbreed van je vandaan en je vliegt door de jaren heen. Toen kwam de laatste zondag van november. Een nieuw kerkelijkjaar was weer aangebroken. Neen we be gonnen niet met elkander eerst veel heil en zegen te wensen. Maar we hoorden de roep, de roep van de eer ste adventszondag: Zie de Bruide gom komt. maak u gereed om 'hem te ontmoeten. Ja het nieuwe jaar begon met ons op onze toekomst te wijzen Jezus Christus. Maak je ge reed Hem te ontmoeten. En dan worden we herinnerd aan het verhaal dat Jezus eens vertelde van tien meisjes die op weg gingen om de bruidegom in te halen, waar voor ze een brandende lamp nodig hadden. Alle tien hadden ze die. En omdat het wachten zo lang duurde, vielen ze, de een na de ander, in slaap. Allemaal gelijk dus? Neen, want vijf waren er dom geweest en vijf zeer verstandig. Die vijf wijze meisjes hadden gedacht; het kan wel eens langer duren dan we dachten, en hadden reserve olie meegenomen. De vijf andere, de domme meisjes, dachten, dat het allemaal wel mee zou vallen. Waarom moet je meer meeslepen dan nodig is. Wanneer werd het duidelijk dat vijf wijs en vijf dom waren geweest? Toen de Bruidegom kwam. Toen konden er vijf juichend met een brandende lamp, zoals dat behoorde de feestzaal betreden en vijf bleven huilend van spijt buiten staan. Nu nog even een vraag, leest u vandaag nog eens na Mattheus 25:1- 13 en vraag u dan eens eerlijk af ben ik nu wijs (in Jezus ogen) of dwaas. Jezus roept ons toe. Waakt kijk goed uit, want voor je het weet ben Ik bij u. Z. J. FEUNEKES. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Lutherse kerk: 10 en 7 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Lam (bed. H. D.), 7 uur ds. Ja- gersma. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Zonneveld. Sercoskerke: 11 uur ds. Zonneveld. Burgh: 9.30 uur ds. Flink. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. Van Liere. Ncordwelle: 11 uur ds. Van Liere. Scharendijke: 10 uur ds. Roodenburg. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Feune- kes. Zcnnemaire: 11 uur ds. Feune- kes. Noordgcuwe: 9.30 uur ds. Scho- neveld. Dreischcr: 11 uur ds. Scho- neveld. Ouwerkcrk: 11 uur ds. Flink. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groene- wegen. Sirjansland: 10 uur leesdienst 6.30 uur ds. Van Donkersgoed. Brui- nisse: 10 uur ds. Jagersma, 5 uur ds. Lam. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Navvijn. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Scholing (viering H. A.). Soharendfjke: 9 uur ds. Scholing, 2.30 uur de heer A. Vreugdenhi'l, Zwartewaab Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Wentzel. Zonnemaire: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Broer, Spijkenisse. Nieuwer kerk: 9 en 3 uur ds. J. Noordhof, Den Bommel. Oosterland: 10 en 3 uur dr. Becker (viering H. A. en na- betr.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Brcei", Spijkenisse. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 11 en 7 uur ds. Kei zer (in het Ned. Herv. verenigings gebouw). Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 11 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur dienst des woords, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 11 en 6 uur leesdienst (in de Herv. kerk). Oosterland: 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur de heer G. Willemslcin, Barendrecht. Brui nisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. Schenck. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen om 10 en 5 uur. Haamstede: Eucharistie viering cm 9.30 uur. Belgische witlofoogst wordt bedreigd BRUSSEL, 1-12. De zware regen val van de afgelopen weken heeft overstromingen veroorzaakt langs de rivier de Dijle, in de streek van Me- chelen, waar voornamelijk witlof ge teeld wordt. De meeste witlofgroe ven staan onder water en als het slechte weer aanhoudt moet worden gevreesd, dat een groot gedeelte van de teelt niet geoogst kan worden en in de grond zal verrotten. Ziekten en ongelukken in Frankrijk PARIJS, 1-12. Het vorig jaar zijn bijna 100.000 mensen- in Frankrijk aan kanker overleden 20.000 meer dan in 1955. Alleen hartziekten ei sen nog meer doden in Frankrijk, maar het aantal slachtoffers van kanker en dat van hartafwijkingen verschilt niet veel meer. Ook het verkeer vergt veel doden. Bijna 34.000 mensen kwamen verleden jaar in Frankrijk bij verkeersongeluk ken om. a De Venezolaanse regering houdt in de hoofdstad Caracas 15.000 man politie en nationale garde gereed wegens de vele terreurdaden van de laatste tijd. Verkeersplanners en wegenbouwers gaan in het algemeen door voor zeer nuchtere mensen. En toch ontstond onder hun leiding het een en ander, dat bij alle doelmatigheid toch de indruk maakt een kunstwerk te zijn. Een voorbeeld: het model van een zeer geslaagde en bovendien voor heel Europa nieuwe soort kruising van twee autosnelwegen (onze foto). Voor de uilvoering van dit verkeers technisch goed doordachte ontwerp werden 50 miljoen D.mark uitgetrok ken. Hei „Malthezerkruis", zo ge noemd omdat het zo lijkt op het kruis van de Orde der Malthe zer ridders, zal in een van de land schappelijk mooiste streken een soe pel verloop van het verkeer bij het knooppunt van de autosnelwegen Frankfurt-Neurenberg en Heilbronn -Fulda garanderen. b In Nieuw Delhi zijn Indiase en Russische functionarissen woensdag begonnen met het 'opstellen van een overeenkomst voor de hulpverlening van de Sowjet-Unie aan India. DEN HAAG. In de ouderdom van 76 jaar is dinsdagavond onverwachts in zijn woning te Amstelveen over leden prof. dr. J. Waterink, rustend hoogleraar van de Vrije Universi teit en een vooraanstaand figuur op het gebied van het onderwijs. Weekeinde ARTSENDIENSTEN Zaterdag 3 en zondag 4 december Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeindedienst vangt aan op za terdagmorgen om tien uur. Dan ben je een eind heen, meneer tje, dacht ze, doch ze antwoordde niet. Overeind komend riep ze hem naar de kamer. „Zo, een gemakke lijke stoel. Wil je nog een biertje?" „Mientje, je legt me in de watten „Heb je nodig. Ga maar in de ka mer zitten. Zeg, hoe ben je hier ei genlijk gekomen? De hele dag reed er geen bus." „Op een oude fiets. Hij moet er gens tegen de muur staan." „Ik haal hem wel binnen." Een poosje later zaten ze tegen over elkaar in de huiskamer. Max rookte en dronk af en toe van zijn bier. „Nu ben je zeker wel nieuws gierig, niet? Hoe ik zwerver werd. Mooie 'titel voor een boek." „Ja en nee. Houd je gemak maar. Rust maar lekker uit. Als je ergens ti-ek in hebt, zeg je het maar. Ik heb gehamsterd. ,t Mocht wel niet, maar er mag zoveel niet. Frans zag het aankomen, deze oorlog. Twee maanden geleden al. Hij zei: Ik zal je geld geven, koop wat je kopen kunt aan eten en drinken. Ik met de auto er op uit. Ja, we hebben sinds een jaar een wagen. Staat in de werkplaats. Naar de omliggende plaatsen. Overal kocht ik wat en bracht af en toe wat naar huis. In dozen, pakken, kisten, tassen, koffei-s en weet ik veel waarin. Nu hebben we genoeg om het een poosje te kunnen uitzingen als het moet Denk je, dat de oorlog lang zal duren?" „Heb je de radio niet aan?" „We hebben geen stroom. We zul len het vanavond met een olielamp je moeten doen. Er moet verduisterd worden, is vanmorgen rondgeroepen. Maar ik durf er niet op uit om ver duisteringspapier te halen." „Doe ik vandaag nog wel," zei hij. Waar is je vrouw?" vroeg ze plot seling, zich niet langer kunnende inhouden. Hij grinnikte even. „Heb ik niet. Heb ik nooit gehad. Na Ria bedoel ik." „Maar je zou toch trouwen mei dieHennie heette ze, niet? Had Ze was eigenares van een fa briek? Deuren, niet?" „Dat klopt. Dat is het enige, wat klopte, maar vraag niet hoe. Weet je, waar ik terecht gekomen ben? In de gevangenis. Door haar." Ze uitte een kreet van schrik. Met haar hand voor de mond keek ze hem aan. „Je hebt haar toch niet ver. Hij schudde zijn hoofd. „Ze was het waard.... Jij zei eens: iedere vrouw kan met een man doen, wat ze wil, als ze het er persé op zet. Je had gelijk, Mientje. Hennie was zo'n vrouw. Hier zit de idioot voor je, die gedurende enkele maanden haar slaaf is geweest". Mientje voelde geen triomf over deze bekentenis. Op 't moment had ze alleen maar medelijden met Max Allegers. Tevens was ze ook blij, dat ze wat voor hem kon doen. Hij kneep zijn sigaret uit. „Ik zal het je vertellen. Hennie is een knap pe vrouw, met een bijna volmaakt figuur. En le bedenken, dat ze bijna vier jaar ouder is dan ik. Enfin, ik ging bij haar in huis wonen. We zou den in september trouwen, was afge sproken. Maar eerst moest ik het fa briekje weer op poten zetten, dat was helemaal verlopen. Er waren ook niet veel orders. Na een week had ik het al bekeken: ze had alles veel mooier voorgespiegeld als 't in wer kelijkheid was. Het bedrijf zat onder de schulden, waaronder belasting schuld. Maar ik meende kans te zien het winst te laten maken. Eén man ontsloeg ik en hield er twee door To Dorssen-van Loon over. Met z'n drieën werkten we, van 's morgens vroeg tot 's avonds. Ook dat kon me niet schelen. Ik ben nooit te beroerd geweest om aan te pakken, dat weet jij ook. We pro duceerden en verkochten, ik slaagde er in nieuwe orders te krijgen en we hadden volop werk. Hennie had vroeger op kantoor gezeten en hield de boekhouding bij. Daar wist ik niets van af. Inmiddels was het sep tember geworden en iedere keer stelde ze de trouwdatum uit. Ik heb van al die dingen geen verstand en als ik wel eens protesteerde, dan wist ze me om haar vinger te win den, dat ik altijd weer toegaf. Op het lest kon ze met me doen, wat ze wilde. Ik was dol verliefd op haar en dat speelde ze tegen me uit. Mondjesmaat liet ze toe, wat ik wil de, en dan was ik gelukkig, als ik haar in m'n armen had. Meer be hoefde ik niet. Het werk was ple zierig en eens zou ik toch met Hen nie trouwen, dacht ik. Pas in de cember kreeg ik door, dat ze op zettelijk iedere keer de trouwdatum verschoof. Ze wilde helemaal niet meer trouwen. En zo had ik toch ook mijn zin, zei ze vaak. Maar ik vond het ongepast en op een gege ven ogenblik kreeg ik er genoeg van. Ik stelde een ultimatum: Of in maart trouwen en zo niet, dan ga ik er vandoor. Ze lachte me uit en zei, dat dit niet kon, omdat ik nu immers eigenaar was van de fabriek? Dat had ik toeh pas door, maar het kon me niet zoveel schelen. Tot toen had zij steeds hel geld geïnd, wat ont vangen werd voor de afgeleverde produkten, maar ik ging naar de bank en met mijn eigendomsbewijs haalde ik een streep door haar re kening en zette alles op mijn naam. (Wordt vervolgd). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4