Er komt parkeergelegenheid aan Beatrixstraat te Kerkwerve Amsterdam krijgt continu-garage HET L00NBELEID alles kan met EEtiEÉ VELPON vraag lijmwijzer Mêêêêêêêêêêt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 december 1966 Nr. 19703 Gemeenteraad Middenschol!weu SCHARENDIJKE, 30-11. De raad van Middengebouwen kwam woens dagmiddag j.L in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Onder de ingekomen stukken be vond zich een door de Directie Zee land van de Rijkswaterstaat toege zonden tekening van het ontwerp- tracé van de weg, welke aansluit op de dam door het Brouwershavensche Gat. De voorzitter deelde mede, dat burgemeester en wethouders ge vraagd hebben om gegevens over te maken parallelwegen ter ontsluiting van at te snijden landbouwwegen en landbouwpercelen. Een. verzoek van de Raad der Eu ropese Gemeenten om toe te treden als lid word voor kennisgeving aan genomen. Met betrekking tot het verzoek van de Groenekruisvereni- gingen op Schouwen-Duiveland een spoedige totstandkoming te bevorde ren van een verpleegtehuis voor chronisch zieke bejaarden, deelde de voorzitter mede, dat het dagelijks be stuur van het Rode Kruis Zieken huis contact heeft opgenomen met het bestuur van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Midden-Zee land ten einde gezamenlijk contact op te nemen met de minister van soc. zaken en volksgezondheid. De raad besloot het resultaat hiervan af te wachten. Aan het ministerie van verkeer en waterstaat zullen worden verkocht een drietal' percelen bouwgrond te Scharendijke, n.l. één perceel aan de Deltastraat en twee percelen aan de Elkerzeeseweg voor een totaalbedrag van f '29.250,-. Aan de heer W. Kof- f ij berg te Rotterdam zal een perceel bouwgrond aan de Deltastraat te Scharendijke worden verkocht groot 750 m- a f 17,50 per m- of totaal f 13.125,-. Hockperccel Deltastraat De heer J. Boot vroeg of het res terend hoekperceel aan de Delta straat geen moeilijkheden zal ople veren voor het bouwen van een wo ning. De voorzitter antwoordde, dat met de stedebouwkundige reeds con tact is opgenomen voor het vinden van een geschikte oplossing. Aan de heer O. van Burg te Elle- meet zal worden verkocht de erf- pachtsgrond waarop zijn gebouwen zijn-gesticht tegen de prijs van f 3,50 per m-. De raad besloot van de heer M. Hanson te Scharendijke aan te ko pen een perceel bouwland langs de Elkerzeeseweg groot 14890 ca. Met de aankoop van dit perceel is alle grond verworven binnen het bestem mingsplan. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad de prijs van de bouwgrond met ingang van 1 januari 1967 te verhogen van f 17,50 tot f 18,50, dit als compensatie voor de rentelast, welke op de ge meente drukt voor de aangekochte en bouwrijp gemaakte grond. De heer L. W. van Kooten informeerde of over een jaar weer een verho ging van de prijs zal worden voor gesteld. Burgemeester en wethouders zul len dit nog bezien. Het delegatiebe sluit volgens hetwelk de verpachting' van gronden geschiedt door burge meester en wethouders werd gewij zigd in die zin, dat een datum tot wanneer de gronden uiterlijk kun nen worden verpacht, vervalt. Bouw garageboxen B. en w. stelden voor te besluiten tot het bouwen van vier garage boxen van beton aan de Vroonstraat te Kerkwerve. De huur hiervoor is becijferd op f 5,- per week. Een vol doend aantal gegadigden heeft zich reeds als huurder aangemeld. De heer M. Boot, zou het wenselijk vinden, dat nog waterleiding wordt aangelegd voor het wassen van de auto's. Wethouder Hoogeboom was van mening, dat het de huurders voor namelijk te doen is om de auto's te stallen. Wassen van de auto's kan ook bij de woningen geschieden. De voorzitter wees er op, dat het wen selijk is om geen verdere kosten te maken om te voorkomen, dat de huur van de garageboxen hoger ge steld moet worden. De raad kon zich met algemene stemmen met het voorstel van b. en w. verenigen vier garageboxen te bouwen aan de Vroonstraat. De kosten van de gara geboxen, grondwerk en bestrating werden geraamd op f 11.737. De ga rageboxen zullen Cabrieksklaar wor den aangevoerd. De raad besloot aan het Aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland op te dragen het maken van parkeer gelegenheid aan de Beatrixstraat te Kerkwerve voor een bedrag van f 4.790,-. Een parkeerstrook ter diep te van i 6 m zal worden gemaakt voor de openbare kleuterschool. Tevens zal de parkeerruimte naast het verenigingsgebouw worden ver breed. Op deze wijze zal parkeer ruimte ontstaan voor 20 auto's. De heer M. Boot informeerde of ook achter het gem. verenigingsgebouw parkeerruimte kan worden gemaakt. Volgens de voorzitter is het terrein aldaa.r minder geschikt. Het doet dienst als opslagterrein van materi alen, tex-wijl voorts de doorgang wat nauw is in verband met een aanwe zige rijwielbergplaats. De raadbesloot tot het instellen van een ouderraad voor de gemeen te. De oudercommissies hebben hier voor de nodige leden aangewezen, t.w. S. A. van Kooten, B. Root en J. M. Neele te Kerkwerve en mevr. Giljam-Kooman, J. J. Elenbaas en K. L. Horst te Ellemeet. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven AMSTERDAM, 1-12. Als primeur voor ons land gaat een Amsterdamse garagehouder (Renault-dealer John Swaab) z(jn zaak met ingang van maandag a.s. veranderen in een con- tinu-bedrtff, waar automobilisten hun wagens behalve cverdag ook 's avonds of 's nachts kunnen laten repareren of een onderhoudsbeurt geven zonder enige tariefsverhoging. Het betreft hier een garage, die al eerder in het nieuws is geweest met een andere primeur: de „Do it your- self'-afdeLing, waar de klanten voor een luttel bedrag gebruik mogen ma ken van garage en 'gereedschap. Terwijl in Nederland het autopark in enkele jaren tijds is verdubbeld neemt het aantal auto-reparatie-in richtingen al jaren 'lang niet meer toe. Dit leidt uiteraard tot wantoe standen voor de automobilisten, die soms wekenlang moeten wachten voor zij hun wagen een bepaalde reparatie kunnen l'aten ondergaan. John Swaab gaat nu voor zijn eigen bedrijf van 1 dag 3 dagen maken door het 24 uur per etmaal aan de gang te houden. DEN HAAG, 1-12. Donderdagmid dag zijn de onderhandelingen in het bestuur van de Stichting van de Ar beid over het in 1967 te voeren loon- beJeid geschorst tot dinsdag a.s. In de periode tussen vandaag en dinsdagmiddag zullen werkgevers en werknemers zich in eigen kringen met de respectieve achterbannen be raden over de verder te volgen on- derhandelingstaktïek in het stich- tingsbestuur. Het aantal „eertejaars" studenten is toegenomen DEN HAAG, 1-12. Het aantal eer stejaarsstudenten aan de universi teiten en hogescholen in ons land is dit jaar zev enprocent groter dan vorig jaar. Afgaande op de inschrij vingen rond 25 oktober waren 12.907 studenten, van wie 2.600 vrouwelij ke, ingeschreven als eerstejaars. Elfjarige jongen 25 uur in struikgewas lag UTRECHT, 1-12. De 11-jarige A'n- toon Hamer uit de Hofstraat in Utrecht heeft 25 uur lang in het struikgewas gelegen bij de udwijker- veldstraat. Hij durfde woensdagmid dag niet meer naar huis omdat jon gens van hem geld hadden afgepakt, dat hij van zijn vader had gekregen. Vastgesteld werd de vijfjaarlijkse afrekening van de kosten, van het openbaar kleuteronderwijs over de periode 1961 t/m 1965. Conform het voorstel van burgemeester en wet houders besloot de raad te beginnen met het jaar 1S66 aan het Oecume nisch Vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand een subsidie toe te ken nen van f 2.- per bezoekende inwo ner per vormingsdag. Aan het daarvoor in aanmerking kemend gemeentepersoneel zal een uitkering worden gedaan wegens na calculatie van de trend over 1966. Rekeningen Een commissie uit de raad heeft de rekening van het woningbedrijf en de gemeenterekening óver 1965 onderzocht. Namens de commissie verklaarde de heer L. W. van Koo ten, dat met de rekeningen akkoord gegaan kan worden, waarna de raad tot voorlopige vaststelling besloot. Wat de gemeenterekening betreft luiden de cijfers als volgt: gewone dienst: ink. f 1.324.888,86, uitg. f 12.835,95; berekend batig dienstsal- do f 246.80. Kapitaaldienst: ink f 2.606.738,39, uitg. f 2.609.053,55, nad. slot f 2.315,16 Vervolgens werd nog vastgesteld de achtste wijziging van de gemeen tebegroting voor 1966. In de rondvraag informeerde de heer M, Boot of nadere mededelin gen kunnen worden gedaan over ver koop van een kloostertafel te Kerk werve, waarover in de vorige verga dering gesproken is. Volgens de voorzitter kunnen b. en w. hiervoor nog geen voorstel deen. De heer L. W. van Kooten deelde mede, dat een persoon hem gevraagd heeft even eens een bod op de kloostertafel te mogen doen. Overigens is hij zelf te gen verkoop van de Kloostertafel. Nederlander voorzitter Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren AMSTERDAM. 1-12. Op de laatst gehouden bestuursvergadering van de Wereldfederatie tot Bescherming van Dieren is tot voorzitter dezer federatie benoemd pref. dr. S. Hof- stra uit Amsterdam, die reeds enige jaren het vice-voorzitterschap van deze organisatie had bekleed. De bedoelde bestuursvergadering werd ditmaal in Barcelona gehouden en vertoonde een zeer bevredigende opkomst. Zo waren er, behalve uit Engeland, West-Duitsland, Zwitser land, Frankrijk, België en Neder land. ook afgevaardigden aanwezig uit de Scandinavische l'anden, alsme de uit Noord- en Zuid-Amerika en uit Noord- en Zuid-Afrika. ADVERTENTIE Geef su» prises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven Tafeltje dek je" AMSTERDAM, 1-12. Voor de elfde maal zal in januari a.s. om precies te zijn van 9 tot en met 12 januari - in hetAmsterdamse RAl-gebouw een horecavatentoonstelling worden ge houden. Deze Horecava '67 heeft als motto „Tafeltje dek je". Een kreet uit een oud sprookje die omgezet wordt in harde realiteit. „Laten we het maar ronduit verklaren: het gaat om de rendabiliteit in de horecabe drijven niet zo erg best", verklaarde tijdens een voorbespreking van deze tentoonstelling de heer F. van Sloo- ten, lid van het uitvoerend comité van de Horecava '67. Het is bepaald niet juist te veronderstellen, zo zei hij, dat bij een toeneming van het inkomen de consument genegen is in evenredige mate meer te besteden in horecabedrijven. Horecabedrijven hebben grote concurrentie van het toerisme en de verkoop van duurza me consumptieartikelen. Hij sprak ook over de funeste uit werking van de verhoging van ac cijns- en omzetbelasting op gedistil leerd, ingevoerd door ex-minister Vondeling, die de handel heeft bena deeld en de regering niets heeft op gebracht. Een vermindering van 20 procent van de consumptie was na melijk het gevolg. ADVERTENTIE in de winkel Flitsen uit liet buitenland WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van justitie heeft mee gedeeld dat een onderzoek wordt in gesteld naar processen waarbij klan- destiene bandopnamen als bewijs materiaal tegen de beklaagden zijn gebruikt. SAIGON. Een Amerikaanse mili taire woordvoerder in Saigon heeft meegedeeld, dat Amerikaanse artil leristen drie Vietnamese burgers ge dood en 19 gewond hebben bij een beschieting per abuis van een dorp op 30 km. van Saigon BRUSSEL. De Belgische genie gaat twee brede baileybruggen leggen in de autoweg Antwerpen-Luik, op de plaats waar op 12 november een 112 meter lange betonnen brug over het Netekanaal is ingestort. BELGRADO. President Tito van Zuid-Slavie is donderdag per trein naar Roemenië vertrokken voor een onofficieel bezoek van drie dagen. Hij gaat waarschijnlijk niet naar Boekarest maar naar Timisoara, niet ver van de Zuidslavische grens, waar hij de Roemeense partijleider Ceau- sescu ontmoet. MADRID. Een aantal Spaanse op positiefiguren heeft van generaal Franco geëist dat tegenstanders van de constitutionele hervormingen, wel ke 14 december aan een referendum worden onderworpen, de gelegenheid krijgen een eigen campagne te voe ren als antwoord op de regeringspro- paganda ten gunste van de voorge stelde wijzigingen. WASHINGTON. De Amerikaanse militaire leiders in de V.S. zowel als in Vietnam zijn vrijwel unaniem te gen bestanden zoals met de kerst dagen en met nieuwjaar in acht zullen worden genomen. LAMIA. Een Libanese koopman uit Beiroet, Salim Mohammed, is in de Griekse stad Lamia tot 33 maan den gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij gepoogd zou hebben 24.900 patronen Griekenland binnen te smokkelen. LONDEN. Het doel van de Britse regering is Engeland een volledige rol te laten vervullen in de gemeen schappelijke markt, bevrijd van han delsbeperkingen tussen oost en west. Dit heeft de Britse minister-presi dent, Wilson, woensdag gezegd. PARIJS. Frankrijk is van plan te gen 1970 twee communicatiesatel lieten in een baan om de aarde te brengen welke mogelijk door de Europese organisatie voor de ont wikkeling van aandrijfraketten, de Eldo, zullen worden gelanceerd. PARIJS. Op de jongste bijeen komst van de gemeenteraad van Pa rijs hebben 90 specialisten zich ge bogen over het vraagstuk van de verkeersopstoppingen in de stad. De politieprefect Maurice Papon zette een plan uiteen dat wil voorkomen dat Parijs een „eeuwigdurende gara ge" wordt en verkeersopstoppingen wil tegengaan. PARIJS. De Russische premier Kosygin is donderdag voor een of ficieel bezoek van acht dagen in Pa rijs aangekomen. Op het vliegveld Orly werd hij verwelkomd door pre sident De Gaulle onder een eresa luut van 101 kanonschoten. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnenzwarte schijven KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Brakel B. Haver kamp te Blauwkapel-Groemekan; voor Reeuwijk J. Bos te Lunteren; voor Wierden (3e pred. pl.) J. Zwij- nenburg ite Oudewater. Geref. Kerken Beroepen te Wommels J. v. Buu- ren kand. te Den Haag. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Edmonton G. v. Doo- ren te Burlington (ont. Canada) v. h. te Enschede. Geref. Gemeenten. Tweetal te Sioux-Center, Iowa (USA) W. C. Lamain te Grand-Ra- pids, Mich. (USA) en A. Vergunst te Rotterdam-C. Beroepen te Ariesia, Californië (USA) A. Eishout te Scheveningen. Bietencampagne op Sch.-Duiveland bijna afgelopen DE ONDERGANG VAN UHR 78. Na hun eerste treffen in de brandende stad, stelden de legers van Maya en do Kan-Ur zich tegenover elkaar bij de kade op om de beslissende slag te leveren. Doch plotseling ging er een kreet op en aller hoofden wendden zich naar het vlucht- schip dat helder door de vlammen van het brandende Ur werd verlicht. Daar, op het dek, waren twee krijgers in een hevig zwaardduel gewikkeld. „Aramfluistei'de Maya, „hij vecht tegen dc Kan-Ur!" „Des te erger voor de Kan-Ur", merkte Harald op. „Ik ken de vechtkunst van Aram, daartegen zal de heerser der albino's niet opgewassen zijn". Doch Maya kon Haralds optimisme niet delen. „De oude vos kent nog de vecht- techniek, die alleen aan de edelen van het oude Ur werd onderwezen", prevelde zij, „en zijn zwaard is van een hardheid en een scherpte die de tegenwoordige wapen smeden niet meer, kunnen verkrijgen!" Maya's angsten waren niet ongegrond; het kostte Aram de grootste moeite om zich staande te houden tegen deze tegenstander, die volgens een hem onbekende, verras sende tactiek aanviel. Zijn groot reactie vermogen kon hem echter nog redden en toen hij eenmaal de tactische schijnbewe gingen van de ander doorzag, begon hij zelf langzamerhand in de aanval te komen. Doch nu deed het verschil in kwaliteit dei- beide zwaarden zich geldenStaal klet terde op staal, tot plotseling Arams zwaard het begaf, een felle slag kliefde het door midden. Uit de gelederen van de albino's steeg een gejuich op. BRUINTSSE.1-12. De bietencam pagne 1966 loopt op zijn einde. Deze campagne heeft een zeer voorspoe dig verloop gehad en is wellicht wel een record wat de afwerking in een bepaald aantal weken betreft. Een gevolg van de rationalisatie, die men op vervoersgebied heeft ingesteld. Woensdagmiddag waren de bieten zoals die regelmatig naar de fabriek te Steenbergen werden vervoerd via de haven te Bruinisse (contracten De R.K. Kerk in Spanje heeft aan geboden afstand te doen van de spe ciale rechten en voorrechten die zij van de staat geniet. De Westduitse Bondsdag heeft donderdagechtend Kurt Georg Kie- singer tot kanselier gekozen. Micro-competitie SDKB ZSC II-Velocitas 1-4 Naast een licht veldoverwicht van de gasten, legden deze een veel gro tere schotvaardigheid aan de dag. De zuiverheid van de schoten liet in de beginopstelling nog al veel te wen sen over. reden waardoor het Velo- citas pas in de tweede helft gelukte een 2-0 voorsprong te nemen. Door Elly de Rijke wist Velocitas in de eerste helft een 1-0 voorsprong te nemen. Na de hervatting werd het door Huib Bouman 0-2, waai-na in de volgende opstelling Jan Simons en Jan Hanse hun club een veilige 4-0 voorsprong gaven. In de laatste seconden gelukte het Theunie Koo- man nog de eer voor haar club te redden. SVOWK-Velocitas 3-7 De Ouwerkerkers, die niet in hun sterkste opstelling binnen de lijnen verschenen, zagen geen kans het veel produktiever spelende Velocitas van de zege af te houden. Dick de Rijke gaf de rood-witten al spoedig jen 2-0 voorsprong, waarna v. d. Werf wist tegen te scoren (1-2). Even zag het er naar uit dat SVOWK haar huid duur ging verkopen toen mej. Boot de stand weer in evenwicht bracht (2-2). In de beginopstelling gaf Velocitas echter weer de toon aan en door treffers van Dick de Rijke en Catrien Jonker werd de eerste helft afgesloten met een 2-4- stand. Door doelpunten van Jan Hanse en mevr. v. d. Wielen-Kloet liepen zij zelfs uit tot 2-6. Door A. Bolijn werd het 3-6, waarna ten slotte Dick de Rijke de eindstand op 3-7 bracht. ZSC II-DFS III 0-8 In deze wedstrijd gaf DFS volledig de toon aan. In de eerste helft na men zij reeds een 3-0 voorsprong door doelpunten van Adrie Kenters, Peter Tangeman en mevr. Hanse- Flohil. In de tweede helft werd het door Arie v. d. Zande 0-4, Peter Tan geman 0-5, Adrie Kenters 0-6, An neke Dalebout 0-7 en mevr. Hanse- Flohil 0-8. ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand november Gehuwd; 4. Andries Simon Kloet, 19 jr. (Zierikzee) en Cornelia Jaco- mina van Popering, 18 jaar; 25. Rei- nier Otte, 19 jaar en Adriana Jan netje van den Houten, 20 jaar (Zie rikzee). Overleden: 26. Stoffel Kik, 82 jaar, wedn. van Adriaantje Okkerse. Ingekomen: Anna C. Kik uit Mid- delharnis; Andries Simon Kloet uit Zierikzee; Jan Krijn Deurloo en ge zin uit Rotterdam; Jacoba Adriana de Jonge uit Goes; Matthias Cornelis de Koster en ëchtg. uit Yerseke; Ma ria Cornelia Huizer uit Nieuwe Ton- ge; Anthonie Deurloo uit Rotterdam. Vertrokken: Adriaan Cornelis de Vlieger en gezin naar Halsteren; Leendert van den Berg en gezin naar Zierikzee; Johannes van 't Leven en gezin naar Nijmegen. ADVERTENTIE Puttershoek C.S.M.) verscheept, ruim 18 miljoen kilo en donderdag begon men met het laden van een schip be stemd voor Sas van Gent. In totaal zijn er nu an twee maanden via de haven te Bruinisse veertig schepen verladen. Grootste afvoer haven voor suikerbieten blijft echter Brouwers haven, terwijl Zierikzee op de derde plaats komt. In Schouwen zijn nog wel enkele duizenden tonnen bieten op het land aanwezig en zal de aflevering no£ wel enkele dagen voortgang vinden, (via Brouwershaven). In Duiveland zijn bij een tweetal landbouwers ook nog kleine hoeveelheden bieten op het land achtergebleven, die nog niet naar de verharde weg waren ge bracht, iets wat wegens de vele re gens de laatste week van november niet meei* mogelijk was. „Angst en ellende van het Derde Rijk" AMSTERDAM, 1-12. De toneel groep Centrum heeft in het Amster damse De la Mar theater voor een bijna uitverkochte zaal, deels gevuld met jeugdig publiek, opnieuw de premiere gegeven van Berthold Brecht's toneelstuk „Angst en Ellen de van het Derde Rijk". Zes jaar ge leden is het stuk opgevoerd in het voormalige Amsterdamse theater „Hypo-Kri terion". Dat het de groep ernst is, blijkt uit het feit dat zij aan personen onder de 25 jaar een reduktie geeft van maar liefst 50 procent. Het stuk zelf dateert uit 1937. De wereldpremiere werd in hetzelfde jaar gehouden in Parijs. Brecht heeft zijn stuk geformeerd uit ooggetui genverslagen en krantenberichten en dit alles tot acht gave eenakters te- samen gevoegd, die ieder een ver schillend facet karakteriseren uit de periode 1932-1937 ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schijven Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 4 DECEMBER. NED. 1: Het normale zondagmid dagprogramma Monitor met allerlei over voetbal, met Flipper en ver schillende actualiteiten. Om zeven uur begint het avondprogramma, zo als gewoonlijk met de bijbelvertel ling voor de kleintjes. Daarna de tweede aflevering van Terug naar de City. Na de sport van het weekeinde voor de tweede maal Maigret in nieuwe gedaante. In „Signalement" ditmaal een „portret" van de grote Oostenrijkse schilder Kokoschka. NED. II: Deel tien van Johan en de Alverman en dan tot acht uur een aflevering van de amusements serie Septet. Na het journaal Dr. Kildare en om half negen opnieuw De goede oude tijd. Tot slot een En gelse documentaire over de slag bij Hastings. MAANDAG 5 DECEMBER. NED. I: Van vier lot vijf is het feest voor de kleintjes. Mies Bouw man ontvangt nl. in de Singer Con certzaal Sint Nicolaas en diens Pie ten laten zien, dat ze heel wat in hun mars hebben. Ze zingen, maken muziek, doen gek en goochelen. Het rnordt een echt fijn kinderfeest. Pipo de Cloion is overigens op Sinter klaasavond ook niet afwezig. Ken merk, de actualiteitenrubriek van de kerken, tot acht uur dan nog een aflevering van de Engelse reeks Sur vival. Het filmteam reisde naar het Zuidpoolgebied en maakte fascine rende opnamen van het leven van de dieren daar. Na het journaal van acht uur alleen nog maar amuse ment. De Flintstones brengen de kij kers in een goede stemming. In Piste treedt een hele reeks bekende vari été-artiesten op, onder wie een grie zelig sterke man, trapezewerkers, een Chinese goochelaar, clowns en olifantendressuurDaarmee zijn we er nog niet, want de KRO plaatste op deze sinterklaasavond ook nog een aflvering van de Duitse detective serie Havenpolitie. Ruim een half uur tenslotte nog in de sinterklazen- sfeer. De vriendelijke vreemdeling, die geacht wordt het heel druk te hebben op deze avond, belandt zo waar nog in de televisiestudio, waar hij samen met zijn gevolg er een dolle boel van maakt. De Sint blijkt meer te kunnen dan alleen maar in tochten doen en zo. NED. II: De AVRO brengt een half uurtje voor de tieners. De AV RO vult de rest van de avond voor namelijk met „verknipt amusement" Uit de Bavaria-shows van de laatste tijd (die van Michael Pfleghar) knip te de omroep de beste stukjes en maakte er een geheel nieuwe show van met o.m. de Japanse Peanuts, Gilbert Becaud, Vico Torriani en Esther en Abraham Ofarim. Tot slot van de sinterklaasavond op het tweede net een aflevering van het veertiendaagse programma van Koen Verhoef en Bob Bremer: Sportpano- rama. ZONDAG 4 DECEMBER. NED. I: 15.30 Monitor19.00 Woord voor woord; 19.05 Terug naar de city 19.30 NTS-sport; 20.25 Journaal; 20.30 Maigret; 21.55 Signalement; 22.35 Journaal. NED. II: Johan en de Alverman; 19.30 Septet; 20.00 Journaal20.05 Dr. Kildare; 20.30 De goede oude tijd; 21.15 De laatste inval; 22.05 Journaal MAANDAG 5 DECEMBER. NED. 1: 16.00 Sint Nicolaasfeest; 19.00 Nieuws; 19.01 Pipo; 19.05 Ken merk: 19.35 Naar de Zuidelijke IJs zee; '20.00 Journaal; 20.20 De Flint stones; 20.45 Piste; 21-30 Havenpolitie 21.55 Kijkt u nog? 22.30 Journaal. NED. U: 20.00 Nieuws; 20.01 The Monkees; 20.25 Hoogtepunten uit Bavaria produkties; 21.35 Sportpano- rama: 22.05 Journaal. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3