1 Olie, dat is een rustig idee anders dan andere Buitengewone algemene vergadering van Bedrij fsstudiegroep „Sch.-Duiveland" constante kwaliteit Indeling en wedstrijdprogramma district Sch.-D. K.N.B.B. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 november 1966 Nr. 19791 ADVERTENTIE 'ZIERIKZEE, 28-11. Vorige week vergaderde in het „Huis van Nassau" te Zierikzee de bedrüïsstudiegroep „Schouwen-Duiveland" onder voor zitterschap van de heer A. J. G. Doe- leman te Nieuwerkerk. In zijn wel komstwoord heette de voorzitter in het bijzonder welkom de heer J. T. Andringa uit Goes. Volgens de heer Doelenrum staat de landbouw er op het ogenblik - geltt op de moeilijkheden Ln de industrie - er momenteel niet ongunstig voor wat betreft de mechanisatie. Een an dere opmerking welke de voorzitter in zijn welkomstwoord deed was het feit dat de arbeidsstoffen in de landbouw groter worden, doordat er minder gewassen in het bouwplan worden opgenomen, zodat er minder spreiding is. Een bestuursvoorstel tot wijziging van artikel 1 en 6 van de statuten werd zonder hoofdelijke stemmen aangenomen. Artikel 1 betreft wijzi ging van dn naam „Bedrijfsstudie groep Schouwen-Duiveland" in „Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duiveland". waardoor dit meer aangepast is aan de huidige omstandigheden. Artikel 6 had be trekking op de wijziging van volg orde van aftreden van de bestuurs leden. Een bestuursvoorstel tot toetreding tot de federatie van verenigingen voor bedrijfsvoorlichting voor de Zeeuwse Eilanden werd eveneens zonder hoofdelijke stemmen goedge keurd. Door het aannemen van laatstgenoemd bestuursvooi-stel is de vereniging toegetreden tot de fede ratie met zusterverenigingen op de overige Zeeuwse Eilanden, t.w. Wal cheren. oost-Zuid-Beveland. Noord- Beveland en Tholen en Sint Philips- land. Het is daardoor eenvoudiger geworden om kontakten te onder houden met de standsorganisaties en ook b.v. met de soortgelijke organi satie in Zeeuws-Vlaanderen. Daarna kreeg de heer J. T. An- drina uit Goes het woord die een in leiding hield over „de landelijke stro- oogstdemonstratio te Wiihelminadorp en de D.L.G., welke werd toegelicht met fraaie dia's. Veel mooie dia's kregen de aanwezigen ie zien over D.L.G. te Frankfort 1966; beelden van de vele nieuwigheden op mecha- nisatiegebied. Deze nieuwigheden zullen vermoedelijk cok in Nederland wellicht een kans krijgen. Daarna werden beelden vertoond van de stro-oogstdemonstratie in de Wilhel- minapclder op 7 augustus 1966. Hierbij werden plaatjes getoond van verschillende machines voer het per sen en opladen van stro en ook van het hnkselen en onderbrengen hier van. De heer Andringe lichtte een en ander duidelijk en uitvoerig toe. Voorlopige opbrengst aktie Schoolslag f 600.000,- UTRECHT, 28-11. De bijeenkomst in de Domkerk in Utrecht ter afslui ting van de aktie School-slag, die geld wil bijeen brengen voor het christelijk onderwijs in vijf wereld delen, is in feite te vroeg geweest. De Unie „School met den Bijbel", de initiatiefneemster van de aktie, had gehoopt de benodigde vijf miljoen gulden binnen te hebben, maar prof. dr. H. Joker uit Amsterdam kon dr. B. Rietveld, voorzitter van het be stuur van de unie, op symbolische wijze slechts f 600.000 overhandigen. Vorige week zaterdag ontvingen 800.000 protestants christelijke gezin nen enveloppen en circulaires, die betrekking hadden op de aktie. Het lag in de bedoeling, dat de giften in de loop van deze week zouden wor den opgehaald, maar gebleken is, dat in vele plaatsen onmogelijk alle en veloppen op tijd binnen konden zijn. De initiatiefnemers van de aktie School-slag hopen, in de komende weken de nog ontbrekende gelden te ontvangen. Ouderavond openbare lagere school te Oosterland OOSTERLAND, 28-11. Onder voor zitterschap van de heer Jasp. Stout- icsdijk Lz. vond vorige week de jaar lijkse ouderavond van de openbare lagere school alhier plaats in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Er bestond goede belangstelling voor deze avond. Een woord van welkom werd gesproken tot wethouder Stout- jesdük van de gemeente Duiveland, tot de vertegenwoordigers van „Volksonderwijs" en tot de aanwe zige ouders en leerlingen. Dat de school een uitbreiding heeft ondergaan met een derde leerkracht stemt tot blijdschap, aldus de voor zitter in zijn openingswoord, terwijl hij verder opwekte actief te blijven om dit leerlingenaantal op peil te houden .Er bestaat op de school een prima samenwerking tussen onder wijzend personeel, leerlingen en ouders. Door medewerking van b. en w. werden aan de school een aantal verbeteringen aangebracht. Als der de leerkracht is thans aan de school verbonden de heer Troost. De voor zitter sprak de wens uit dat hij spoe dig hier zal kunnen komen wonen en zich hier thuis zal voelen. Voor het eerst op een ouderavond, bij wij ze van experiment, komen de leer lingen aan bod voor het doen van spelletjes, voordrachten, zang en muziek. De kleinsten brachten eerst het toneelstukje „De stoute klas", waarna een zanggroep uit de vijfde klas enige liederen ten gehore bracht. „Een aardje naar zijn maat je" was de titel van een toneelstukje waar de leerlingen van de zesde klas mee voor het voetlicht kwamen. Evenals het eerste, getuigde ook dit van gededen studie. Jacqueline van der Maas toode zich een meesteres op de accordeon, behalve enige soli, begeleidde zij enige meisjes bij zang. Een en ander kwam heel aardig uit de verf en het herhaald applaus be wees hoe mooi men het vond. Verkiezing Bij de gehouden verkiezing (de ge hele commissie moest thans aftreden in verband met gewijzigde bepaling van de L.O.-wet) werden alle leden herkozen en werd als lid toegevoegd mevr. van den Berge-de Vos. Bij het financieel verslag, dat werd uitge bracht door mevr. Geelhoed-Boot bleken de inkomsten te zijn f 248,36, de uitgaven f 316,33, zodat de kas sloot met een nadelig saldo van f 67,97. De voorzitter dankte mevr. Geelhoed voor het gehouden beheer, en deelde mee dat het nadelig saldo gelukkig kan worden aangezuiverd uit de reservekas. Het schoolhoofd de heer Bolkenbaas verkreeg hierna het woord en releveerde de belang rijkste gebeurtenissen op de school ns Toneelspeler en TV-acteur Jules Croiset 25 STUKS f 1.50 - EEN LAURENS in het afgelopen jaar. Er bestaat een voortreffelijke samenwerking tussen het gemeentebestuur, oudercommis sie en „Volksonderwijs". Bij de ge houden verkeersexamens slaagden alle leerlingen. De contactavond werd druk bezocht door de ouders. De schoolreisjes vielen voor wat be treft de kleinsten goed uit, doch de reis met de grootste leerlingen viel letterlijk en figuurlijk in het water, het regende bijna de gehele dag. Des ondanks bleef de stemming goed. Een proef zal dit jaar worden ge nomen met een schoolkamp inplaats van met een schoolreis, en het ligt in de bedoeling dat met de oudste leerlingen drie dagen zal worden vertoefd in de Koebel te Haamstede, nl. van 1-3 juli e.k. De kleinsten zullen een ris naar Roosendaal maken per bus en per trein en dan een speeltuin bezoeken. Met dank aan b. en w. wees het schoolhoofd op de verbeteringen die zijn aangebracht aan de schoolloka len, en het stemt tot voldoening dat er een derde leerkracht kon worden aangetrokken. Werd er vorig jaar begonnen met 58 leerlingen, dit jaar waren het er 68. Gespaard werd er dit jaar op de Rijkspostspaarbank de som van f 1200. Nieuwe leermiddelen Verder deelde het schoolhoofd nog mee dat er verschillende nieuwe leermiddelen zijn aangeschaft, waar door sterk verouderde konden wor den vervangen. Als vrome wensen zijn er nog: wat meer materiaal voor lichamelijke oefeningen, en gelegen heid om de jeugd praktische zwem lessen te kunnen geven. Voor het laatste bestaat het voornemen con tact op te nemen met het bestuur van het zwembad te Oude Tonge op Flakkee, en te trachten hier zwem les te kunnen nemen. Bij het zwem bad te Zierikzee schijnt men niet aan bod te kunnen komen. Nadat in de rondvraag nog enige aspecten aan de orde kwamen, dankte wethouder Stoutjesdijk voor de uitnodiging, en verder allen die aan het welslagen van deze avond hebben meegewerkt. Dat er zo'n grote belangstelling is, was een bewijs voor de wethouder dat er goed meeleven bestaat onder de ouders. Het is in de tegenwoordi ge tijd een unicum dat er op een ver gadering zo'n groot aantal mensen tegenwoordig is. Hij wenste tenslotte het openbaar onderwijs zomede het onderwijzend personeel alle goeds toe in het komende jaar. De voor zitter dankte voor de vriendelijke woorden en sloot deze goed geslaag de ouderavond. Engeland en Rhodesië Competitie viertallen seizoen 1966-1967 LONDEN, 28-11. Hebert Bowden. Engelands minister voor gemeene- bestzaken, is maandag uit Rhodesië naar Londen teruggekeerd. Hij zei tegen verslaggevers, dat premier Ian Smith van Rhodesië enkele kleine concessies had gedaan bij het over leg in Salisbury. Bowden wilde ech ter niet zeggen of beide partijen dichter tot elkaar zijn gekomen. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 28-11. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 328 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1200 tot f 1550; werkpaarden f 1000 tot f 1500; oude paarden f 850 tot f 1300; 3-jarige paarden f 825 tot f 1200; 2-jarige paarden f 700 tot f 920; veulens van f 300 tot f 625; hitten f 700 tot f 840. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht van f 2,80 tot f 3,40; jonge slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht van f 3,40 tot f 3,70. De handel was rustig Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 28-11. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Eigen heimers 40 mm opwaarts f 21,00- 23,00; Bintjes 35-50 mm f 13,00-13,50 Bintjes 40 mm opwaarts f 14,00- 15,25; Furore 40 mm opwaarts f 18,00 -19,50; Meerlander 40 mm opwaarts f 18,50-19,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintjes 35 mm opwaarts in twee ma ten gesorteerd f 14.00-15,00; Bintjes 45 mm opwaarts f 15,00-15,50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintjes - blank - 40 mm opwaarts f 10,00. Zand-aardappelen voor de export: Climax 35 mm opwaarts geen note ring; Bintjes - blank - 35 mm op waarts f 10,00. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Stemming: binnenland rustig, ex port flauw. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 28-11. Op de Rot terdamse graanbeurs werden de vol gende prijzen genoteerd franco Rot terdam: Groene erwten tot f 42,00 (42,00); Schokkers tot f 40,00 (40,00); Capu- cijners tot f 61,00 (61,50); Bruine bo nen - boerenschoon - tot f 85,00 (85,00). ZIERIKZEE, 28-11. Door de com petitieleider van het district Schou wen-Duiveland der K.N.B.B. is de indeling en het wedstrijdprogramma vastgesteld voor de competittie voor viertallen voor het seizoen 1966-1967. In de C 3 klasse libre afdeling A zijn ingedeeld: V.O.G. (Zierikzee); O.K.K. (Nieuwerkerk); De drie scha pen (Dreischor) en De Carambole (Dreischor). In de afdeling B zullen uitkomen: K.V.L. (Noordgouwe); En- tre Nous (Zierikzee); Onder Vrienden (Burgh) en V.O.G. II. In de C 4 klas se libre afdeling A zijn ingedeeld: Concordia (Zierikzee); D.O.S. (Ou- werwerk); O.K.K. II; De Carambole en Onder Vrienden II. In de C 4 klasse afdeling B komen uit: Onder Vrienden III; O.K.K. III; V.O.G. III; K.V.L. II en Entre Nous II. De teams welke aan de competitie deelnemen zien er als volgt uit: V.O.G.: W. Kra mer (318); L. Kosters (301); J. L. de Hooge (163): C. Akershoek (70). Res.: J. Hagesteijn (70). O.K.K.: K. Kort (112); M. Lems (95); W. Kesteloo (70); J. Visser (70); res. L. v. Klinken (63). De drie schapen: J. L. Braber (112); W. J. Doeleman (63); H. G. der We duwen (56); G. Vos (40); res. L. M. Moermond (48). De Carambole: P. v. Mierlo (95); A. H. de Waaij (77); K. L. v. d. Werve (63); C. M. Dooge (56) res. A. Schouwenaar (56) en A. Heij- boer (63). K.V.L.: A. Quartel (70); J. Klomp (70); J. J. Romeijn (63); L. de Munnik (56); res. J. C. Paauwe (56) en J. v. d. Sande (56). Entre Nous: A. Locker (77); A. J. Berrevoets (56); A. Berrevoets (56); J. de Jonge (48); res. J. Hagesteijn (77) en A. Ligten- dag (63). Onder Vrienden: N. v. d. Graaf (112); P. Koek (63); J. Hart (56) A. Rijnberg (48); res. J. Rijnberg (40) en Th. Wessels sr. (56). V.O.G. II: J. M. Verkaart (70); J. Hagesteijn (70); C. v. d Bos (63); C. J. Krello (56); res. Th. Kramer (48) en G. Wilbrink (40). Concordia: L. Canters (245); D. Verburg (205); G. Timmerman (48); W. Steenkist (40); res. J. Sinke (195). D.O.S.C. v. d. Werf (40); L. v. d. DEN HAAG. Suriname krijgt 1.810.000 Surinaamse guldens uit het tweede Europese ontwikkelingsfonds ten behoeve van een sociaal infras tructuurproject. De commissie van de Europese economische gemeen schap heeft daar gisteren toe beslo ten. AMSTERDAM. In de Borgerstraat in Amsterdam is de 63-jarige dak- bedekker H. Hoolthuis tijdens hijs- werkzaamheden van 15 meter hoog van een dak op een stenen binnen plaats gevallen en in het Wilhelmi- nagasthuis aan zijn opgelopen ver wondingen overleden. Maas (40); J. de Jonge (32); C. W. Bom (24); res. J. Bom (56) en J. J. Smits (24). O.K.K. II: J. C. Goud swaard (75); L. v. Klinken (64); M. Quist (64); J. C. v. Felius (48); res. A. R. Heijboer (64). De Carambole II: A. Heijboer (64); A. Schouwenaar (56); J. Dorst (48); K. Dorst (40); res. B. de Rijke (40) en J. A. Goudswaard (32). Onder Vrienden II: Th. Wessels sr. (56); A. v. d. Sande (32); L. Kik (24); J. v. d. Graaf (24); res. L. v. d. Zande (32) en P. Viergever (32). Onder Vrienden III: J. Rijnberg (40); L. v. d. Zande (32); P. Viergever (32); H. Fondse (32); res. L. Dijkman (32) en J. v. d. Graaf (24). O.K.K. Ill: A. van Felius (56); J. Lemsom (40); M. Thie- ry (24); A. Goudswaard (24); res. A. R. Heijboer (64). V.O.G. Ill: J. van Tiggelhoven (64); Th. Kramer (48); M. Krijger (48); G. Wilbrink (40); res. C. J. Krello (56) en C. v. d. Bos (64). Entre Nous II: M. v. d. Schee (48); A. J. Schiettekatte (40); M. Smits (32) A. van Dijke (32); res. P. v. d. Schee (24) en J. Snijders (75). K.V.L. II: .J. v. d. Weijde (48); J. Koopman (40); M. der Weduwen (40); L. J. A. Klom- pe (40); res. C. Stouten (40) en M. J. Wagemaker (40). De achter de spe lers geplaatste getallen zijn het aan tal caramboles dat zij in hun partij en moeten spelen. Op 6 december a.s. zal met de competitie een aan vang worden gemaakt. Voor 45 jaar... ZIERIKZEE. In de Concertzaal was het optreden te zien van Miss Hamida, de bekende telepathe en magnetiseuse. ZIERIKZEE. Door de Alg. Ned. Bond van Geheelonthouders is een propaganda-avond gehouden met medewerking van „Het Vlissingsch Toneel". ZIERIKZEE. De sigarenfabriek Het Anker", firma Hogerheijde Co., heeft haar produktie gestaakt. ZIERIKZEE. De „Neutrale Mid denstand" heeft zich in haar verga dering uitgesproken legen een wette lijk verplichte winkelsluiting, zulks n.a.v. het wetsontwerp dat inhoudt dat 's zondags en op werkdagen vóór 5 uur 's morgens en na 8 uur des avonds niet mag worden verkocht. ZIERIKZEE. In de gemeenteraads vergadering is het dagloon van de gemeentewerkman vastgesteld op f 2,50. BURGH. De collecte onder onder wijzend personeel en leerlingen der openbare school, ten behoeve van hongerend Rusland heeft f 34,28 op gebracht. NIEUWERKERK. Bij de in de „Meebaal" gehouden vergadering der Coöp. Zuivelfabriek „De Duif" werd met 65 tegen 2 stemmen beslo ten tot liquidatie. DREISCHOR. Na een bestaan van ruim twintig jaren is de Rederijkers kamer „Kunst na Arbeidontbon den. BRUINISSE. Door de orkaanachti ge storm, die hier woedde, is veel schade aangericht. Ontelbare dak pannen en ruiten sneuvelden: schoorstenen en schuttingen zijn omgewaaid, bomen ontworteld. ADVERTENTIE De Britse regering heeft de eer ste ronde gewonnen in haar gevecht kreeg het voor de Britse kust ope rerende station „Radio 390" een boe tegen de piratenzeders. Vrijdag te van ruim" 1.000 gulden wegens hel zenden zonder vergunning. De commandant van het garni zoen van Djakarta, brigadegeneraal Soetopo Djoewono, heeft bekendge maakt, dat in de komende dagen een groot offensief zal worden geopend tegen voormalige leden van de com munistische partij. De „British Motor Corporation" (BMC) heeft bekend gemaakt, dat de eigenaars van de naar schatting 750 duizend door haar vervaardigde auto's waarbij een gebrek in hel remsysteem is ontdekt, kosteloos dit defect kunnen laten verhelpen, Op de algemene conferentie van de Unesco in Parijs is maandag een resolutie aangenomen waarbij Por tugal, Zuid-Afrika en Rhodesië wor den uitgesloten van alle hulp bij on derwijs, wetenschap en cultuur. ADVERTENTIE PUBLIKATIE VAN DE STICHTING VOORLICHTINGSCENTRUM 0LIEST00K. RIOUWSTRAAT 53, DEN HAAG. Wie is de winnaar? Olie. Deoliehaard is winnaar. Want olie is schoon. (1-0) En betrouwbaar. (2-0) En makkelijk. (3-0) En efficiënt. (4-0) En stabiel-in-prijs - want u betaalt voor olie ..^#'1 nauwelijks meer dan 10 jaarterug. (5-0) En onafhankelijk - want u heeft uw eigen voorraad thuis. (6-0) .4^ Trouwens: waarom zou u niet gewoon de brandstof kiezen die u het veiligst vindt? i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 5