dairn goede fles geef een vouwfiets! OMEGA Btonthï letten Sinterklaas arriveerde per schip in de haven vn Burghsluis 3* (Twaalf iSpofittfen d e u r I o o Algemene najaarsvergadering van V.V.V. „Renesse Vooruit" Feesl in Burgh en Haamstede BURGH-HAAMSTEDE, 28-11. De aankcmst te Haamstede en Burgh van Sinterklaas is een waar feest ge werden waaraan velen de beste her inneringen zullen bewaren. Een der hoogtepunten was de ontscheping van de goed heilig man in Burghsluis Er bestond zeer grote belangstelling vcor dit neg nooit vertoonde feit in Burghsluis, waar het erg moeilijk was om vcor auto of fiets nog een plaatsje te vinden. Voor stroom kwam de „stoomboot" uit Spanje, voor deze speciale gelegenheid „Wes- terschcuwen" gedoopt en met als ka pitein de in het zandbankengebied rondom de kop van Schouwen zeer vertrouwde rcddingbcotschipper C. Schot met loeiende „stoom"-fluit de haven van Burghsluis binnenvaren met een zwarte Piet boven in de mast! Een eerste groet werd Sinterklaas, die zich op een der hoogste punten van de brug had begeven, gebracht door een juist vertrekkende eenheid van de Outward Bound school uit Renesse die met opgeheven roeirie men hun eerbied voor de grijze bis schop demonstreerden. Op dat moment zette de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede'' het eerste Sinterklaasliedje in dat weldra uit volle borst werd meege zongen. Op de wal werd de goede Sint, die geen spoor van zeeziekte vertoonde, welkom geheten door de voorzitter der middenstandsvereni ging Burgh-Haamstede, de heer D. de Jonge, die de plaatselijke situaties in enige korte bewoordingen duide lijk maakte. De goede Sint had ken baar muzikale gevoelens want hij had dadelijk zijn hart verpand aan het muziekgezelschap en gezellig deinend op de vrolijke klanken be groette hij als kindervriend vele kleintjes en de eerste pepemoten vlogen over het havenplateau. In een open auto vertrok de goede Sint over de Steursweg naar Haam stede waar aan de Zandweg de stoet werd geformeerd die hem naar het gemeentehuis begeleidde. Tot ieders vreugde was een geluidsinstallatie aangebracht zodat een ieder de ge sproken woorden duidelijk kon ho- Officieel welkom Het was burgemeester Everwijn die de hoge bezoekers uit Spanje welkom heette en zijn bezoek op re kening van de middenstandsvereni ging schoof, die al vroeg contact op nam met de residentie in Spanje. Dat het publiek waardering had voor dit initiatief bleek wel uit de honderden die hier aanwezig waren. Het was voor de burgemeester een vreugde de Sint voor de eerste maal de nieuwe gemeentevlag te kunnen tonen, die vrolijk aan de vlaggemast wapperde. De burgemeester had graag financieel geholpen om de vele gaven te kunnen mee-financieren, doch de gemeentekas is leeg. „Zo leeg, dat u blij mag zijn dat het hoog water was, wat anders was u bij eb in de haveningang blijven steken". Als tolk van de gemeente kon de burgervader mededelen dat hij wei nig last had van zijn jeugd, doch hij vroeg wel de medewerking van de goede Sint om de jongelui die hier des zomers hun vakantie doorbren gen, wat te matigen in hun doen en laten .Dan verzocht de burgemeester verder of Sint soms een verborgen hoekje met wat geld had om het steeds toenemende toerisme en de er aan verbonden kosten te kunnen fi- ADVERTENTIE Geef surprises die beklijven: platenbonnen zwarte schyvcu (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ADVERTENTIE Geef surprises die beklyven: platenbonnen zwarte schyven nancieren. Spreker besloot met de kinderen en hun ouders een prettige tijd toe te wensen en hen op het hart te drukken niet in de vreemde te ko pen wat de eigen winkels zo ruim schoots bieden. Sinterklaas was erg dankbaar ken nis te kunnen maken met Haamste de en Burgh via de watersporthaven Burghsluis. Vol bewondering was hij voor de middenstandsvereniging en hij dankte haar en de burgemeester voor de keurige ontvangst waarna hij de gemeente veel voorspoed en geluk toewenste. Middenstands-voorzitter de heer D. de Jonge bracht een algemeen dank woord aan de burgemeester en aan de Sint en hij hoopte dat de actie van de middenstand zal mogen sla gen. Hierop begon Sinterklaas zijn rondrit door beide dorpen waarbij hij in de middenstandszaken even uitstapte om even een praatje te ma ken en een geschenk te overhandi gen. Dat het daarbij aan belangstel ling niet ontbrak behoeft geen be toog. ADVERTENTIE 'n echt gezinsgeschenk? In Italië wordt felle kritiek gele verd op de hoogste rechter van het land, Silvio Tavolaro, omdat deze een neo-fascistische bijeenkomst ter her denking van een vooraanstaand fas cistisch jurist heeft bijgewoond. ADVERTENTIE Geef surprises die beklyven: platenbonnen zwarte schijven ELEEMEET, 28-11. Op vrijdag 25 november werd de geheel verbouwde winkel van bakkerij O. van Burg te Ellemeet heropend. Vooral door de elk jaar nog toenemende vakantiedrukte was de verkoopruimte te klein gewor den. Een qrabbellon voor de jeugd en de vele bloemstukken gaven deze her opening een feestelijk tintje. De verbouwing werd in zeer korte tijd uit gevoerd door de firma's Leydens en van der Have. Hel fraaie winkelinterieur werd verzorgd door de firma Esme uit Groningen, terwijl de elektrische installatie en het schilderwerk uitgevoerd toerden door de firma's Vasseur en Franke. Dameshorloges vanaf f 150,- In goud vanaf f275,- Herenhorloges vanaf f 135.- FIRMA C. VAN TILBURG DEN BOER HAVENPLEIN 6 - ZIERIKZEE - TEL. 2738 KON. JULIAN ASTRAAT 35 - BRUINISSE ADVERTENTIE Geef surprises die beklyven: platenbonnenzwarte schyven MOTORSPORT Oriënteringsrit M.A.C. St. Philipsluiul Op vrijdagavond 2 december a.s. organiseert de M.A.C. St. Philipsland de laatste oriënteringsrit van dit jaar. Het gaat hier om een korte rit met als afsluiting een gezamenlijke mosselmaaltijd. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95ct LAND- EN TUINBOUW Jaarrapport Alg. Orgaan Voedsel voorziening Verschenen is het 17e jaarrapport van het Algemeen Orgaan Voedsel voorziening, betrekking hebbende op het verenigingsjaar 1 juli 1965 t.m. 30 juni 1966. Dit jaarrapport, welke is getiteld „De concurrentiepositie van de Nederlandse handel in land- bouwproduklen", is gewijd aan de problematiek, voor welke deze han del in landbouwprodukten en le vensmiddelen wordt geplaatst. Zowel de binnenlandse als de buitenlandse handel in deze sector ondervindt de direkte en indirekte gevolgen van het totstandkomen van de gemeen schappelijke markt en in het bijzon der van het gemeenschappelijk land bouwbeleid in en van de E.E.G. ADVERTENTIE Geef surprises die beklyven: platenbonnenzwarte schyven Flitsen uit het buitenland CLEVELAND. Uit het museum van Cleveland in de Amerikaanse staat Ohio zijn twee gravures van Albrecht Dürer, „Adam en Eva" en „nacht, dood en duivel" gestolen. THOUSAND OAKS. Een leeuw heeft in de Californische diei'entuin „Jungleland" het zesjarige zoontje Zoltan van de filmactrice Jayne Mansfield aangevallen en ernstige verwondingen aan het hoofd toege bracht. Het ventje is opgenomen in een ziekenhuis. TOKIO. Rond 250.000 Japanse ar beiders en hun gezinnen hebben deelgenomen aan bijeenkomsten, op circa 170 plaatsen in heel Japan ge houden uit protest tegen de stijging van de prijzen en de corruptie in de politiek. WIESBADEN. Wenzel Jaksch, voorzitter van de Duitse bond van bannelingen en sociaal-democratisch afgevaardigde in de bondsdag, is bij een auto-ongeluk in Wiesbaden- Schierstein om het leven gekomen. Jaksch was 70 jaar. AKRON. De oudste bewoner van de slaat New York, de uit Nederland afkomstige Barthold Brier, heeft in Akron zijn 112-de verjaardag ge vierd. Hij werd in 1854 te Arnhem geboren en emigreerde in 1887 naar Amerika, BOGOTA. De Nederlandse helder ziende Gerard Croiset speurt op het ogenblik in Columbia naai' de twee jaar geleden ontvoerde miljonair Oli verio Lara Borrero, die naar alge meen wordt aangenomen vermoord MOSKOU. Rusland heeft China zondag beschuldigd van pogingen, 't communistische blok in een wereld oorlog te storten en tevens ver klaard dat veel Chinezen zelf tegen Mao Tse-Toeng gekant zijn. De aan val, die als de scherpste wordt ge zien sinds meer dan twee jaar, werd gedaan in een lang hoofdartikel in het partijblad Prawda. ADVERTENTIE „Elegant" kleding Havenplein 11 - Zierikzee Administratieve samenwerking met V.V.V. Burgli-Haamstede RENESSE, 28-11. In hotel „Het Wapen van Zeeland" hield de V.V.V. „Renesse Vooruit" onder voorzitter schap van de heer J. L. Frummel vrydagavond de algemene najaars vergadering. In zyn openingswoord richtte de voorzitter een bijzonder woord van welkom tot de burge meester van Westerschouwen de heer H. P. Everwijn, de administrateur van de provinciale V.V.V. de heer W. J. v. d. Wal en de vertegenwoordi gers van de zusterverenigingen Burgh-Haamstede en Scharendyke. Scheepvaartbericliten Ameland, 29-11 te Point Fortin. Esso Rotterdam, 26-11 van Rastanu- ra naar Bombay. Tjipanas, 26-11 te Freetown. Slamat, pass. 28-11 Minicoi naar Penang. De Westduitse „Luftwaffe" heeft maandag haar 65ste Starfighter ver loren. Het toestel, dat behoorde tot het in Büchel gestatipneerde eska der jachtbommenwerpers 33, stortte neer tijdens de landing bij slecht weer. De vlieger werd levensgevaar lijk gewond. ADVERTENTIE Naar aanleiding van de notulen der vorgie vergadering informeerde de heer N. A. Krijnse Lokker of er nog pogingen in het werk waren gesteld een kracht voor de zondagen aan te trekken. De voorzitter antwoordde hierop dat dit niet is gelukt. Het be stuur zag het ook niet beslist als een noodzaak, daar de meeste informa ties door de week worden afgehan deld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de S.V. „Renesse" waarin dank wordt gebracht voor het beschikbaar stellen van de fraaie wisselbeker voor het in de afgelopen zomer georganiseerde voetbaltoer nooi tussen de campings. De voor zitter sprak er zijn spijt over uit dat de streek-V.V.V. nog steeds in stu die is. Van vorderingen wordt niets vernomen. De heer D. v. d. Hoeven, vertegen woordiger van de vereniging in het werkcomité gaf een kort overzicht van de verrichte werkzaamheden. De statuten zijn door het werkcomi té opgesteld en aangeboden aan de oude contactcommissie. De vergade ring van de gemeente-bestuurders, waar de statuten ter beoordeling werden voorgelegd, heeft inmiddels plaats gehad, maar van de resultaten is nog niets bekend. Burgemeester Everwijn deelde mede dat de stuk ken zijn doorgestuurd naar de direc teur van de .Prov. V.V.V. waarvan zij ook waren ontvangen. De heer v. d. Hoeven gaf als zijn mening te ken nen dat het nog lang niet in kannen en kruiken is. Voorztiter Prummel zei hieraan weinig te 'kunnen toe voegen. De voorzitter van de con tactcommissie laat niets van zich ho ven; hopelijk komt het er nog eens van. De voorzitter verklaarde verder dat het bestuur niet erg gelukkig is geweest met de zgn. „voorlichtings film" van de N.C.R.V. voor de tv, „Het proces Renesse". De opzet hier van was veel te eenzijdig. Contact hierover is de volgende dag opgeno men met dé Prov. V.V.V., het ge meentebestuur en de N.C.R.V. Dc N.C.R.V. gaf els haar mening te kennen dat dit een vorm van pers vrijheid is welke in een democratisch land mogelijk is. De heer Prummel zegde zich hier moeilijk mee te kun nen verenigen. In verband met het feit dat de V.V. V. ..Renesse Vooruit" dit jaar 55 jaar bestaat kregen allo aanwezigen een consumptie aangeboden, waarvoor even werd gepauzeerd. Minder opti mistische klanken werden er hierna ook vernomen ten aanzien van de attraktiecommissie. In de in het voorjaar gehouden jaarvergadering werd een programma samengesteld wat er bijzonder hoopvol' uitzag. Van de uit drie leden bestaande commis sie bedankten er de dag na de ver gadering evenwel twee personen, waardoor er nog maar één overbleef waardoor dc plannen voor een groot gedeelte in duigen vielen. De heer W. Krijger bracht verslag uit over de plooidacliviteiten die nog konden worden ontplooid. Naast het fanfare corps „Luetor cl Emorgo" gaven nog een aantal muziekgezelschappen hun medewerking aan een aantal concer ten op die kiosk. Door de vergade ring werd geconstateerd dat de be langstelling hiervoor van de zijde der toeristen wel bijzonder gering is. In hoofdzaak zijn het nog de eigen be woners die bij de concerten van hun belangstelling blijk geven- De geplande hengelwedstrijd kon geen doorgang vinden omdat de hen gelsportvereniging niet over voldoen de controleurs de beschikking had. Het voetbaltournooi, waaraan door de S.V. Renesse medewerkriig werd verleend, kon ondanks het feit dat dit gelijktijdig met de kermis en de wereldkampioenschappen voetbal op T.V. plaats vond, een succes worden genoemd. Door een klein schoon heidsfoutje in de organisatie waren er op de laatste avond enige strub belingen, wat niet wegneemt dat het aanbeveling verdient in het volgende seizoen wederom een dergelijk tour- nooi te organiseren. Doordat het kampvuur met de daaraan verbon den lampion-optocht eigenlijk 14 da gen te laat plaats vond, was de be langstelling hiervoor niet zo groot als in de voorgaande jaren. Beneeming administrateur In behandeling werd hierna geno men het punt „benoeming van een administrateur". Daar de secreta resse, mevr. Borgmijer-Mater, die in het voorjaar aftredend is, zich niet meer beschikbaar wil stellen, heeft het bestuur naar een oplossing uit gezien. Contact werd hierover opge nomen met de zustervereniging van Burgh-Haamstede, waarbij de moge lijkheid werd geschapen 'dat Renesse ook de beschikking zou kunnen krij gen over de administrateur van Burgh-Haamstede, de heer W. Bak ker. Hoewel de besturen een samen smelting niet mogelijk - en ook niet wenselijk achten - zag men hierin een gezonde en goede basis waarop verder gebouwd kan worden. Wel mo gelijk is een gedeeltelijke samen smelting van beledds- en administra tive kwesties. Op voorstel van de V.V.V. Renesse Vooruit kwamen bei de besturen tot het principe-besluit, uiteraard na goedkeuring in de alge mene vergadering, om met ingang van het jaar 1967 nauwer te gaan samenwerken door het aanstellen van één gemeenschappelijke admini strateur, die als hoofdtaken zal heb ben: 1. Samenstellen van de ver- huurlijst; 2. Het ontwerpen en doen ontwerpen van reclame- en druk werken ten dienste van de vereni ging en de toerist; 3. Het coördineren van de juiste toeristische voorlich ting; 4. Het organiseren van exeur- seis of het bemiddelen bij excursies van derden; 5. Het opnemen cn/of' verstevigen van het persoonlijke con tact. met de leden; 6. Ledenwerving; 7. Benadring van toeleveringsbe drijven. Naar aanleiding van engie vragen uit dc vrgadering gaf de voorzitter op enige punten nog nadere toelich tingen. De administrateur zal te Haamstede woonachtig blijven. Ten aanzien van de werkverdeling ziet dc voorzitter dat het werk parallel zal lopen, zodat dit weinig moeilijkheden zot opleveren. De verhuurlijst zal nu gezamenlijk groter en goedkoper kunnen worden. Waarschijnlijk zal de mogelijkheid aanwezig zijn dal de verhuurlijst ter beoordeling aan de leden zal kunnen worden voorgelegd. Ten aanzien van de gezagsverhou ding. wie de administrateur de op drachten verstrekt, zuLlen beide be sturen zich nog nader moeten bera den. De aanvragen en inlichtnigen 7Atllen door beide V.V.V.'s gescheiden blijven. Met algemene stemmen werd de heer W. Bakker hierna tot admi nistrateur benoemd. Begroting 1967 Een punt van discussie vormde ook de begrotnig 1967, waaraan een con tributie-verhoging van 25 procent voor het basis bedrag van f 10,- en van 20 procent voor de hogere be dragen was verbonden. Daar bij de inkomsten o.m. een bedrag van f 1275,- stond geboekt uit de reserve, wat 15 procent van de inkomsten was, vond de heer L. Mulder deze begroting niet juist. Riëler had het volgens hem geweest met duidelijke cijfrs op tafel te komen, daar er op deze manier voor volgend jaar weel een verhoging in zit. De voorzitter deelde hierop mede, dat het in de be doeling deze post weg te werken door middel van verkoop in de kiosk. De heer W. Bakker gaf hierop een na der toelichting. Te Burgh-Haamstede heeft men in dit seizoen door toeris tische uitgaven (boekhandel) en om zet van ruim f 4000,- kunnen berei ken. Dit is zeer zeker nog voor uit breiding vatbaar. Zo zal o.m. binnen kort een foto-pocket over de West hoek verschijnen met een oplaag van 5000 exemplaren, welke alleen dooi de V.V.V.'s zal worden verkocht. Door medewerking van mevr. Borg- meijer is het ook mogelijk te Renesse in d kiosk de verkoop t doen plaats vinden. De heer L. Mulder infor meerde verder naar de post van f 1000,- bij de uitgaven voor de eve nementen. De voorzitter deelde hier op mede, dat deze gelden ten goede kunnen komen aan een commissie die zelfstandig gaat werken. Daar de leden veelal direct bij het vreemde lingenverkeer zijn betrokken, ziet men zelf geen kans meer dit te or ganiseren. Met algemene stemmen werd de begroting, welke aan inkom sten en uitgaven een bedrag van f 13.900,- gaven te zien, aangenomen. ADVERTENTIE Een verrassende surprise? (Uw slijter adviseert u graag)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 4