HUNTER E Vijfduizendste zweefvlucht van de VZAC Ml STREEKNIEUWS Algemene vergadering van V.V.V. Burgli-Haamstede Gemeenteraadsvergadering te Bruinisse Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Chefarine.4 d e u r I o o ZIERÏTvZEESCHE NIEUWSBODE* Dinsdag 29 november 1966 Nr. 19701 Burgemeester Everwijn naar 500 meter hoogte ADVERTENTIE HAAMSTEDE, 28-11. Troosteloos, koud en kil zag het Haamsteedse vliegveld er in de late november za terdag uit, doch in de zuidoosthoek wapperde hoog aan de mast de vlag ten teken dat er bij de V.Z.A.C. (de zweefvliegclub), vreugde heerste. Bij de hangar lagen een paar toestellen en de aanblik alleen deed een bezoe ker huiveren, die eerst een blik op het loodgrijze zwerk had geworpen, waaruit elk ogenblik de eerste re gendruppels konden vallen. Bij het i bes tuur der V.Z.A.C. heer ste een koortsachtige stemming want de 5000ste vlucht was vlakbij. Daar toe had het bestuur b. en w. en de gemeenteraad uitgenodigd om deze mijlpaal een officieel tintje te geven. Dit dit gemeentebestuur zeer gema tigd was in haar opkomst; slechts de burgemeester, één wethouder (de heer v. d. Klooster) en één raadslid (de heer A. Dalebout) waren aanwe zig met hun secretaris de heer J. W. de Jonge, kon aan de afwerking van het programma geen afbreuk doen. Langzaam maar zeker naderde de vlucht, wethouder v. d. Klooster als 49996e, secretaris de Jonge 97 en 98e en een stuntvlucht door instructeur Ed Hollestelle bracht de vlucht van het jaar. Voor de zweefvliegclub een enorme dag wanneer men bedenkt dat alleen dit jaar 5000 starts wer den gemaakt. De gelukkige bestuurder was V.Z. A.C.-secretaris de heer L. Klompe die zijn passagier, goed ingepakte en in de riemen gebonden burgemeester Everwijn, weldra naar 500 meter hoogte bracht waar het toestel even in de wolkenflarden verdween. Na de landing rende een ieder naar het toestel, waar het werd gemarkeerd door een enorm bord met de bekende 4 cijfers 5000. Handen werden ge schud en opgewekt betrad een ieder het clubgebouw waar het heerlijk warm was en een uitgebreid kopje koffie wachtte. Hier richtte de vice-voorzitter, de heer A. Bom zich tot de aanwezigen. Hij dankte de heren C. A. van Oord en H. Verboom hartelijk voor het gebruik van een stukje duin in ver band met de anders te korte lier- baan. Bijzonder dankbaar was de heer Bom het gemeentebestuur voor het gebruik van het vliegveld en de prettige samenwerking. De instruc teur Hollestelle werd eveneens dank gebracht evenals de heren vliegers. Spreker liet een overzichtje zien hoe het aantal starts in de loop der jaren is omhoog gegaan. In 1960 waren dit er 990, 1962 2300, 1963 2050, 1964 3700, 1965 3740 en nu 5000. Tienjarig bestaan Burgemeester Everwijn feliciteer de de vereniging met dit resultaat en ook.met het 10-jarig bestaan dat dit jaar plaats had. Spreker zeide dat het zonder dit vliegveld nooit tot een zweefvliegclub zou zijn gekomen. Nu reeds 70 leden waarvan 40 vliegers. De levensvatbaarheid bracht deze 5000ste vlucht wel tot uiting. Onder applaus gaf spreker zich op als do nateur. Over de verdere gang met het vliegveld zeide spreker dat er lang en uitvoerig met vele instanties is gepraat en het gemeentebestuur wil naar een beslissing. Binnenkort komt de beslissing in de raad die dan uit eindelijk de beslissing heeft. „Een eventuele heropenstelling van het vliegveld zal gepaard gaan met de verzekering dat het zweefvliegen hieronder niet zal mogen lijden". Het is gemeengoed geworden in al die ja ren. De burgemeester wenste de V. Z.A.C. het beste toe aan het begin van het 3e lustrum en hij hoopte dat de kwaliteit der vliegers zal mogen wedijveren met de beste buitenland se vliegers. Tot slot dankte spreker instructeur Hollestelle nog voor het stuntnummer. In gezellige sfeer en kout bleef het gezelschap nog ge ruime tijd bijeen. Gereed voor de 5000ste vlucht (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Strijen: K. C. van Gorkum, 's-Gravenzande. Ger. Kerken Beroepen te 's-Gravenzande (vac. J. v. d. Klaauw): A. Segger, Middel- stum; te Urk (vac. H. R .Groenevelt) J. Koppe, Nijkerk. Aangenomen naar Treebeek: J. Baaijens, Leimuiden, die bedankte voor Vlissingen en voor Santpoort; naar Nijverdal: N. H. Heiner, Kla- zienaveen, die bedankte voor Bos koop. Benoemd tot half-time secretaris der Rwanda-commissie: ds. H. Rie- zebos. Hoogvliet. Beroepbaar verklaard: de heer J. v. Buuren, Den Haag. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Rotterdam-zuid: J. Plantinga, Rozenburg. LANGEDIJK. Op 'het rijwielpad langs de provinciale weg in. Lanige- dijk (N.H.) zijn twee bromfietsrs frontaal met elkaar in botsing geko men. Eén van hen, de 20-jarige W. Plakman uit Oudkarspel, was op slag dood. Twee personen liepen verwon dingen op. Het ongeluk is volgens de politie vermoedelijk te wijten ge weest aan een klapband. Drie grote Britse staalbedrijven hebben maandag meegedeeld dat zij zich zullen verenigen tot de grootste staalgroep in het land en een der grootste in de wereld. De 5200 monteurs bij de lucht vaartmaatschappij „Air Canada" hebben maandag hun staking van twee weken beëindigd na 20 procent loonsverhoging, meer vakantie en andere voordelen verkregen te heb ben. ADVERTENTIE Een houten schoolbord doet in ieder gezin vele jaren dienst. Het is een dank baar stuk speelgoed, waarmee ieder kind graag speelt en dat ongemerkt van grote waarde is voor de verschillende ontwikkelingsfasen van het kind. KING SIZE HONGKONG. De Chinese leider Mao Tse-Toeng zal tot het volgend voorjaar geen parades van de Rode Garde meer afnemen wegens het koude weer, zo is officieel in Peking bekendgemaakt. SAIGON. Een DC-3 vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht met 27 mensen aan boord is vrijwel onmid dellijk na het opstijgen van het vliegtuig van Saigon in een toegan kelijk gebied neergestort. Een zeventigtal Palestijnse Ara bieren heeft maandag de Jordaanse ambassade in Algiers bezet. ZIERIKZEE Sinterklaasmiddag voor de bejaarden Vrijdagmiddag a.s. organiseert de U.V.V. alhier een feestelijke Sint Nicola as-bij eenkomst voor alle Zie- rikzeese bej aarden. Plaats van sa menkomst is het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw aan het Vrije. Geboden wordt een programma van muziek, zang en voordracht en mogelijk zal Sinterklaas in eigen persoon de be jaarden komen bezoeken. Aanvang van het feest: om 2 uur. HAAMSTEDE, 28-11. Er was een flink aantal leden van V.V.V. Burgh- Haamstede opgekomen naar de grote zaal van hotel Bom om te horen hoe V.V.V. dit jaar had gedraaid. In zijn openingswoord betrok de voorzitter, de heer C. Blcm, speciaal burge meester H. P. Evenvün, de prov. di recteur V.V.V. de heer J. de Regt en de vertegenwoordigrs van de V.V.V.'s „Renesse Vooruit" en Ouwerkerk. Over de „Groene kust route" zei- ó.~t de heer De Regt dat dit wegge-- cbelle gaat veranderen. Zo snel de oude folders zijn verdwenen, zal de nieuwe de Grevelingendam, Zeeland door, de berijder van deze route dui delijk maken. Nieuw is de „groene" zeeweg die voor varenslui vanaf Den Helder tot Vlissingen te varen zal zijn. De nieuwe folder der Brug- maatschappij zal op 25 november be slissen of ze dan de nieuwe land- route al op zal nemen. De directeur der R.T.M. dr. H. v. Zuijlen zag lie ver een „blonde" kustroute die nog korter langs de duinenrij gaat .lopen. Het A.N.V.V. zal zorg dragen voor verspreiding in het buitenland van de Brugfolders. Voor het jaaroverzicht (eerder ge publiceerd) werd de heer Bakker dank gebracht. Over de samenwerking met Re- nesse stelde de heer Van Zuijlen een aantal vragen. Uit het antwoord van bestuurszijde bleek dat de gemeen schappelijke hoofdadministratie een voorbereidende samenvloeiing voor staat. De besturen zullen dikwijls ge zamenlijk bijeen komen. De toekom stige grote eilandvorm wordt hier mede niet uitgesloten. Met het voor stel om deze samenwerking op ad ministratief gebied met ingang van 1 januari te doen samengaan gaat iedereen accoord. De voorlopige begroting die in het voorjaar 1967 vervangen wordt door een definitieve sluit met een on voorzien van f 1325,bij een in- komstenpost van f 29.125,00. De con tributie gaat f 12500,bedragen, subsidie gemeente 15 ü/o hiervan, op brengst verkoop boekwerken f 5000,- en een bijdrage samenwerkingskos ten met Renesse, f 2000,In de uit gaven zien we de evenementenkos- ten op f 3000,staan, Jaarwedde administrateur f 10.000,bruto, enz. Over deze begroting is iedereen het wel eens ofschoon er diverse vragen worden gesteld over het la- Veel punten aan de orde in de rondvraag BRUINISSE, 28-11. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering van Bruinisse stelden b. en w. de raad voor een extra krediet te ver lenen van f 188,- ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Margriet, tenenide de schoolkinderen een her inneringstegel en een sinaasappel te kunnen aanbieden. Een bedrag van f 300,is al in de begroting 1967 opgenomen. De hoofden van scholen achten het on juist een filmvoorstelling te organi seren, terwijl voor buitenspelen het seizoen zich niet leent. De heer van de Velde bestreed de zienswijze van b. en w. De f 350,die op de begroting staan zijn niet voor de schooljeugd. Men moet deze laten staan en kan deze eerst gebruiken als het feest comité geen feestelijkheden organi seert. Men moet dit bedrag los zien van de traktatie ad. f 437,beno digd voor de schoolkinderen. Overeenkomstig het voorstel van de heer van de Velde werd besloten (met algemene stemmen) dat men f 437,zal geven voor de school kinderen en daarnaast (Indien ge vraagd) f 350,voor het feestcomité. Aan de firma Van den Dries te Zierikzee zal worden opgedragen het maken van een gedeeltelijke aan sluiting woningen - rioleringen bij de nieuwe ratiowoningen (f 1685,-). De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer de Koning, waarom de sleutels van de Noodwoningen die door burgemees ter van de Linde aan de kinderen waren gegeven om daarin te spelen, later weer moesten worden terug ge geven. De beide wethouders zetten uiteen waarom, men deze woningen niet als kinderspeelplaats wil vrij geven. De heer Bal vroeg naar de abri die bij de bushalte op de Noorddijk zou worden geplaatst. Toestemming Ged. Staten moet nog worden ont vangen. Verder vroeg de heer Bal wat men denkt te, doen tegen de zoutschade die zich na twee behandelingen met een bepaald praeparaat nog steeds openbaart, terwijl hij ook gezien heeft dat in het wegdek van de Dorpsweg lelijke scheuren zijn ont staan. De heer Bal wees er op, hoe van een bepaald huisje aan de Dijk- straat, een puinhoop zal worden ge maakt als men bezig blijft het te slopen zonder sloopvergunning. De heer Becu vroeg naar de plan nen voor het bungalowpark, het in structiezwembad en de jachthaven. De loco burgemeester meende dat de voorzitter in een volgende vergade ring daarover interessante medede lingen zal doen. De heer van de Velde had een aantal punten genoteerd, waarvoor hij wel een spoedeisende vergade ring zou willen beleggen. 1. De vervuiling van de Wester Schelde, door het lozen van afval water uit Noord Brabant. 2. Het aardgas (ons nationaal be zit) dat de eerste jaren nog niet naar Schouwen Duiveland komt. Waarom niet? 3. Wat doet of denkt B. en w. te doen, als straks de mosselperce len in de Grevelingen niet meer kunnen worden gebruikt, door de afsluiting van het Brouwersha- vens.e Gat. Zal men dan kunnen beschikken over een deel van de percelen in de Ooster Schelde? De heer van de Velde was tegen stander, dat ook bejaarden hun ei gen goten moeten schoonmaken, ter wijl hij evenmin te spreken was over de ontworpen douchecellen in een gedeelte van de Prinses Wilhelmi- nalaan. De kritiek hierop was voor namelijk gericht aan het adres van de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht. Van het parkeer verbod in de Prinses Irenestraat heeft hij nog niets gemerkt. De heer Bal besloot het rondvraag uurtje met een vraag over de kachel in de O.L. School, waarnaar een on derzoek zal worden ingesteld. ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet helpen snel en -doen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. MIDDELEN IN 1 TABLET HELPEN SNEL EN DOEN WONDEREN/ ge loon voor de administrateur. „Zo'n administrateur voor zo weinig geld" stelde de heer C. J. Moermond het. De heer van Zuijlen meende zich te moeten schamen voor dat salaris. Op een vraag van de heer D. Q. Mu- lock Houwer bleek dat de f 500,— bestemd voor de Contact-commissie Streek V.V.V. een oude schuld te zijn. Volgens weth. v.d. Klooster is "n man op het kantoor Haamstede in het hoogseizoen niet genoeg, het geen de heer Bakker beaamt. Voor de rest van het jaar is dit echter niet nodig zegt de administrateur dank zij de vereenvoudiging o.a. door alibifoon. Een werkstudent zo merkte de heer van Zuijlen op, kost net zo veel als de administrateur. Wethouder v.d. Klooster noemt het beschamend dat het salaris opnieuw het knelpunt blijft. Een H.B.S.-er zou beter op zijn plaats zijn zeide de heer J. Boot. De voorzitter be loofde deze zaak te onderzoeken en hij heeft goede hoop dat een dona tie van de toenaderingsbedrijven hierin kan voorzien. In het bestuur werden de heren C. B. Blom en G. A. Felius herko zen. De kascommissie wordt gevormd door de heren C. J. Moermond en D. Q. Mulock Houwer. Op vooi'stel van de heer Bakker zal in het vervolg kamerreservering op drukke dagen van achter de ba lie in het V.V.V.-kantoor mogelijk zijn met een toeslag van f 1,voor V.V.V. Het A.N.V.V. noemt dit de logies- informatiedienst waarvoor ze speciale formulieren heeft. Een ander voorstel om te proberen via een soort zegeltjesplakkerij op de campings de contributie omhoog te brengen, word niet aanvaard om dat het volgens de heer Van Zuij len bijzonder gevaarlijk is en de gast onplezierig zal zijn. Het zou volgens spreker een taak voor de gemeente zijn. Rondvraag In de rondvraag kwamen de weg- wijsborden weer eens ter sprake. De heer J. Bijl vond ze niet op zijn plaats staan en vrij onduidelijk voor de automobilist. De heer Van Zuij len was het hier niet mee eens be halve de plaatsing op een enkele hoek. Beide heren zullen een orien- tatierit rijden om te zien wat hier aan te doen is. De heer P. de Graaf breekt een lans voor een telefooncel in Haamstede, burgemeester Ever wijn zal dit verzoek steunen. De prettige samenwerking met Ouwerkerk werd nog eens geprezen door de heer M. Romeijn uit die plaats. Aandacht vroeg de heer Bijl voor reclame elders en regelmatig, het geen veel geld zal kosten, en onmo- mogelijk zal zijn. Hiermede in ver band merkte de heer Van Zuijlen nog op dat cncjanks de brugverbin- dingen 80 van het vervoer over A. J. Polder- veer is gebleven. Oorzaak hiervan zou de mogelijke weg Goes- Bergen op Zoom zijn. De heer De Regt tipte dat reclame in personeels bladen middels een artikeltje veel vrucht afwerpt. Over de A.N.V.V.-manifestaties in het buitenland zeide de heer de Regt dat er toch wel iets in zit om hierin Zeeland meer bekendheid te geven. Burgemeester Everwijn feliciteer de de vereniging met de pogingen om tot schaalvei-groting te komen. Verder dankte spreker V.V.V. voor het vele goede werk ook in dit jaar weer verricht. De heer Bakker vroeg speciale aandacht voor een aantal belang rijke cursussen die de service aan de zomergasten kunnen verbeteren. Deze cursussen, te geven aan de Prot. Chr. Huishoudschool te Haam stede omvatten: Geschiedenis en be- zienswaardigingen in de omgeving, ontvangen en verzorgen van gasten, tafeldekken, demonstratie van ge rechten, woninginrichting, bloem schikken en tafelversieren, finan cien en een excursie naar hotels en pensions. Met ongeveer 20 deelne mers zal het lesgeld rond de f 10,— bedragen. Tenslotte merkte de heer J. v.d. Berge op dat een stempel of sluitze- gel met reclame over Westerschou- wen op zijn plaats zou zijn. OUWERKERK Nieuwe gordijnen in de Herv. kerk Het interieur van de Ned. Herv. kerk is voorzien van nieuwe gordij nen; teneinde te voorkomen, dat zij worden beschadigd door doorslaand water zijn zij onderaan voorzien van een band, welke de gordijnen een eindweegs van de ramen verwijdert. Het geheel maakt een nette indruk. BURGH Boeiende nutsavond De combi-avond tussen de Nuls afdeling Haamstede-Burgh, de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland en de afd. Westerschouwen van de Nederl. Ver. van Huisvrouwen, die vrijdag avond in hotel „Het wapen van Burgh" werd gehouden, trok zeer veel belangstellenden uit geheel Schouwen-Duiveland. Uit Bruinisse, Brouwershaven, Zierikzee en verdere dorpen waren leden aanwezig, zoals de Nutsvoorzitter, de heer N. Lysen, in zijn openingswoord constateerde. Met grote aandacht hebben de be zoekers de lezing van de heer Simon de Waard gevolgd over Oostenrijk. Simon de Waard, als vanouds vol humor doch zeer gevoelig voor het land-eigen, splitste zijn optreden zo als gewoolijk in twee delen; een dia- en een filmgedeelte. Het prachtige Oostenrijk, waarvan elke vierde in woner in Wenen woont met zijn 1.700.000 inwoners, werd door de spreker systematisch „afgegraasd", waarbij hij grote aandacht besteedde aan de hoofdstd Wenen. Een zeer lu xe stad, duur, doch boordevol herin neringen aan muzikale hoogtepunten uit de nabije oudheid. De Hofburg met zijn musea, met zijn Lippizaner- paarden vormden een prachtig begin van de lezing. De oude binnenstad bleef vrij primitief. Herinneringen aan Haydn, Beethoven en Joh. Stausz zijn er legio. Een aantal dia's had spreker gewijd aan het oude hof der Habsburgers „Schöbrunn" genaamd, nu zomerparlementsgebouw der re gering. Rondom wenen zijn wijndor pen met Grinzing als het bekendste. De barók-stijl is overal in de gebou wen terug te vinden en zelfs de le venshouding der Weners zweemt er naar. Na de hoofdstad zwermde spreker door de rest van het land, zoals Bur- genland, het enige vlakke gedeelte. Stiermarken met zijn mooie hoofd stad Graz, de Wörtersee in de prov. Karinthië met als hoofdstad Klagen- furt, de Groszglockner in oost-Tirol, Sankt Anton in noord-Tirol waar het wemelt van Hollandse vakantiegan gers, Lech waar de koninklijke fa milie haar wintersportvakantie door brengt en verder een aantal minder bekende, doch buitengewoon mooie plekjes van dit fraaie land. Zoals altijd werd zijn voordracht begeleid door aangepaste achtergrondmuziek. Een prachtige avond, zoals de Vo gelwacht-voorzitter, de heer J. P. C. Boot, in zijn dankwoord opmerkte. BONN. De socialistische bonds dagfractie is voorlopig akkoord ge gaan met de plannen van de leiders van de S.P.D. om een coalitie met de christen-democraten aan te gaan. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 28-11. Aangevoerd totaal 1665 stuks vee, t.w.: 1262 vette koeien en ossen en 403 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,20-4,50, le f 3,80-4,15, 2e f 3,40-3,65, 3e f 3,10 -3,30, stieren f 3,90-4,50, worstkoeien f 2,85-3,00; varkens (levend gewicht): extra kwaliteit f 2,50-2,55, le f 2,45- 2,50, 2e f 2,40-2,45, 3e f 2,32-2,40, slachtzeugen f 1,95-2,10, zware var kens f 2,20-2,30. Vette koeien en ossen: aanvoer klein; handel vlot; prijzen hoger. Varkens: aanvoer kleiner; handel kalm; goed prijshoudend. ADVERTENTIE Eleganikleding Havenplein 11 - Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 3