St. Nicolaas Renniesl Nieuwe Vebutex-fabriek te Nieuwerkerk officieel geopend STREEKNIEUWS Nog 5 dagen... dan is het joed voor de huid iet gehele jaar door Beroering bij Israels kalmste buur Akkertjes Gezellige Nachtkleding 5-DECEMBER TIPS I NIEUWERKERK, 28-11. Maan dagmorgen vond de officiële opening plaats van de nieuwe Vebutex-fa briek, gelegen aan de Weststraat te Nieuwerkerk. „We kunnen zeggen, dat dit bedrijf is meegegroeid met het kind waarvoor het de kleding fabriceert" aldus mevrouw E. van Et ten-de Vries, echtgenote van de burgemeester van üuiveland, die in de vorm van een waarderend toe spraakje tct de directie van „Vebu- tex" gericht, de officiële opening verrichtte. Mevrouw Van Eeten sprak er haar verwondering over uit dat het bedrijf in 2o-n korte tijd na de vestiging reeds uitbreiding nodig had. Ze her innerde aan de bescheiden entree, nu 3 V2 jaar geleden in het houten ge bouw in de Burgemeester Bouman- straat. Zij complimenteerde de direc tie die er in is geslaagd baby-eon- fectie van het betere genre te fabri ceren met een afzetgebied tot over de grenzen. Zij prees de gave om kans te zien steeds maar weer nieu we ontwerpen te brengen met een artistieke noot die het geheel van kind en kleding completeert. Zij wenste directie en personeel een goe de tijd in het nieuwe gebouw toe en hoopte dat zij mogen bereiken wat zij er van verwachten. De directeur, de heer P. J. Ver hoert, toonde zich dankbaar dat de eerste aarzelende schreden op de Nteuwerkerkse bodem hebben geleid tot deze mooie fabriek. Hij dankte daarbij voor het vertrouwen van het gemeentebestuur van Duiveland, van de bevolking en van de clientele in de produkten. Dat het bedrijf enorm is gegroeid bewijst wel het aantal werknemers. Bü de start waren er 5 meisjes op het atelier werkzaam, thans telt het bedrijf 46 perseneelsleden. De heer Verhaert hoopte in 5 jaar dit aantal verdubbeld te zien, een verwachting die naar de mostandigheden zich la ten aanzien zeker waar gemaakt zal kunnen worden. Er zal dan, volgens spreker, heel hard gewerkt moeten Het nieuwe „Vebutex"-gebouw aan de Weststraat te Nieuwerkerk dat dinsdagmorgen officieel geopend werd door mevrouw E. van Eeten- de Vries. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). worden om al de beletten te kunnen realiseren. Voor mevrouw H. Verhaert-Bui- tendtjk, de oprichtster van het be drijf, was dit een hele belangrijke dag. Haar werk dat zij begonnen is in een éénmans-atelier in Rotterdam, zag zij nu tot deze fabriek uitge groeid. Zij dankte het personeel voor hun toewijding en in het bijzonder de heer R. J. Smits voor de grote ijver waarmee hij zijn taak als bedrijfs leider vervult Ook burgemeester A. A. van Eeten van Duiveland feliciteerde de fami lie Verhaert met het fraaie nieuwe gebouw. Ondanks de minder gunstige economische omstandigheden zag hij de toekomst voor „Vebutex" niet somber in. Het vertrouwen dat het gemeentebestuur in een vestiging van het bedrijf destijds heeft gesteld. is volgens de burgemeester volkomen gerechtvaardigd. Namens het ge meentebestuur bood hij de heer Ver haert een schilderij aan. Tenslotte haalde de bedrijfsleider, de heer R. J. Smits, nog enkele her inneringen op aan de moeilijke be ginperiode. Hij was blij dat het be drijf personeel had getroffen met hart voor de zaak en dankte hen voor het vertrouwen dat zij in het bedrijf stelden. Namens het perso neel bood hij mevrouw Verhaert een grote ingelijste foto aan, waarop de eerstesteenlegging, door haar ver richt staat afgebeeld. De foto en het schilderij kregen een plaatsje in de hal van het gebouw. De fabriek is gebouwd door Bouw bedrijf Manders uit Liessel, elektri- ciën was de firma Lievense te Nieu werkerk en firma Braai te Nieuwer kerk verrichte het loodgieters werk. Beslag gelegd op Ford fabriek in Alexandria CAIRO, 28-11. De Egyptische auto riteiten hebben maandag beslag ge legd op de Ford-fabriek in Alexan- drië wegens het niet betalen van douane-rechten tot een bedrag van 500.000 Egyptische ponden (4.000.000 gulden), aldus het persbureau voor het midden-oosten. ZIERIKZEE Geslaagde actie kinderzegels leerlingen huishoudschool De actie van de leerlingen van de landbouwhuishoudschool alhier met de verkoop van kinderzegels en -kaarten si zeer geslaagd. Er werd voor een bedrag groot f 807,50 aan tegels en kamden verkocht. ADVERTENTIE Een kijkje in de ruime fabriek, waar de modernste naaien borduurmachines staan opgesteld. Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA NV. IKERKSTR. 25. AMSTERDAM. TEL. 23 27 27* Veroordelingen in Madrid MADRID, 28-11. In Madrid zijn maandag vijf mannen en een vrouw veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van zes maanden tot tien jaar wegens een poging in de Spaan se hoofdstad een illegale politieke partij op te richten .Het zestal was in april in een Madrileens café ge arresteerd. De leider, Paulino Garcia Moya, kreeg tien jaar. Hem werd bo vendien een boete van 50.000 peseta's (ongeveer 3000 gulden) opgelegd we gens het binnenkomen van Spanje op een vals paspoort. ADVERTENTIE BLIK DOOR HET WEREIJD Koning Hoessein heeft in zijn veer tienjarig bewind al ettelijke malen onlusten in zijn land meegemaakt, zoals die nu weer woeden. Steeds bleef hij de situatie meester doorzijn vasthoudende koalbloedigheid en die heeft hij nu weer nodig. Zijn trouwe Bedoeiense troepen hebben in het vroeger Palestijnse deel van het land enige steden omsingeld en hebben demonstraties tegen de vorst de kop ingedrukt. Nogal krachtig: twee deJ monstrerende jongens vonden de dood door kogels. De onlusten van nu zijn anders dan alle vorige. Dit keer heeft de Jordaanse koning vooral te maken met de Palestijnse Bevrijdingsorga nisatie P.L.O. Dat die beweging toe gelaten werd in Jordanië stond Hoessein twee jaar geleden toe, zij het ongaarne. Het beding werd toen gemaakt dat de P.L.O. geen regering in ballingschap zou mogen vormen. Toch is juist dat gebeurd en men kan hun leider Ahmed Shukairy wel beschouwen als de president die vol gens de Palestijnen de koning moet opvolgen. Shukairy heeft vanuit Cairo - Hoessein al laten weten dat deze rekening moet houden met een gewelddadige dood. Concurrentie Het vroegere Transjordaanse ko ninkrijk kreeg na de verdeling van het Britse mandaatgebied Palestina een stuk gebied erbij en bovendien een massa vluchtelingen uit hel nu Joodsé gebied. Deze vluchtelingen blijven ijveren voor terugkeer naar hun geboortegrond, waarvoor dan natuurlijk eerst Israël moet worden verslagen. ADVERTENTIE Bij de N.M.B. is het goed sparen. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 3IM5 De bank waar u zich thuis voelt! Intussen hebben ze nu hun P.L.O., die in vele opzichten inderdaad een concurrent is geworden van Hoes seins regiem. De P.L.O. krijgt geld uit de meeste Arabische landen, de morele steun van de republieken Egypte, Syrië en Irak vooral, en heeft in de door Egypte bezette strook van Gazah recruten getraind. Hoessein echter is bepaald niet zo heftig gebrand op strijd tegen Isra ël. Weliswaar zijn er brieven van hem bekend aan president Nasser bijvoorbeeld, waarin hij deze aan maant het Jemenitisch avontuur op te geven opdat de Arabische landen eensgezind tegen Israël op kunnen trekken, maar dat is ivaarschijnlijk niet meer dan een diplomatiek spel. Hoessein kan terecht vrezen dat een eventuele islamietische repu bliek Palestina vervolgens graag ook een republiek Jordanië zou eisen En dan zit hij bepaald niet comfor tabel, al heeft, hij dan de morele steun en ook hulp aan soldaten van zijn grote buur, het koninkrijk Sa- oedie-Arabie. Verzwakt De aanleiding tot een en ander is de Israëlische aanval bij Hebron, waarvoor de veiligheidsraad in New York een vrij krachtige veroordeling uitsprak. Kort daarvoor was een Sy rische aanval op Israëlisch gebied geweestwaarop de veiligheidsraad lang niet zo fel reageerde. Een ver oordeling van Syrië werd trouwens door een Russisch veto onmogelijk. Uiteraard waren de Israëli's veront waardigd en vandaar hun represail le. Op Jordaans gebied, dat ook de Syriërs wel gebruiken voor hün aan vallen. Of dit tactisch juist is valt. bij na der inzien te betwijfelen. Israels pre mier Esjkol heeft waarschijnlijk om zijn binnenlands prestige te bevesti gen ren daad willen stellen. Maar om dan Jordanië aan te vallen, was wel licht toch onjuist, nok al komen heel wat. raids op Israel over de Jordaan se grens. De Israëli's hebben nu de positie van Hoessein ernstig ver zwakt, juist hun redelijkste en rus tigste vijand, van wie het minst on doordachte dingen te vrezen waren. Dit temeer omdat Jordanië sterk is aangewezen op Britse en Ameri kaanse hulp en die niet graag ver speelt door tegen Israël te opereren. Uit balans De Israëlische aanval heeft niet al leen Hoessein in een moeilijke posi tie gebracht, maar bovendien de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie een prachtig propaganda-voedsel gege ven. En dan nog eens de Russen, die ijverig bezig zijn hun invloed in dit deel van de wereld uit te breiden, van goede nieuwe kansen voorzien. Er is zo lang een Arabisch com mando, dat de strijd tegen Israël moet voeren, maar daar door onder linge veten nooit aan toe komt. Bo vendien doen de Verenigde Naties nog een beetje politiewerk hier. De dreiging van een algemene oorlog lijkt dus niet zo groot. Maar opwin ding als nu is ontstaan, kan de wan kele balans wel elk moment laten doorslaan. ADVERTENTIE Let op, dat de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijnen griep! Gevecht met veedieven MEXICO, 29-11. In de Mexicaanse plaats Tunas, bij Acapulco, heeft de politie dezer dagen een hevig vuur gevecht geleverd met oen aantal vee dieven. Het resultaat van de strijd was elf dodenonder wie vijf politie mannen. Er waren zes gewonden, van wie vier vrouwen. ADVERTENTIE Ruime keus in •ssiff sf y SMÏLLEGANGE Een tip voor U, meneer, voor as. St. Nikolaas! r//////////#///////////////////////////#////i///////////#///////#///////M Wat biedt de GEMEENTE ZIERIKZEE BEELDBUIS? Bestemmingsplan Raamstraat WOENSDAG 30 NOVEMBER. NED. I: Na Pipo volgt „Mona en Mike". Mona speelt een liefdesscène en dat is Mieke eigenlijk te erg. Hij neemt wraak als hij een rol mag spe len in een film van het leger. Na „Openbaar Kunstbezit" getobd aan de kubist Juan Gris volgt nog een aflvering van de serie „My friends around te world". We maken kennis met het jongetje Jashmin uit de Li banon en zien hoe hij leeft. Na het nieuws van acht uur en het politieke praatje van het Gereformeerd Poli tiek Verbond een Amerikaanse docu mentaire. Onderwerp is de orkaan „Carla", die in 1961 de kust van Tex as teisterde. De hoofdfilm van de avond is „Botsende Jeugd", waarin de hoofdrol wordt vertolkt door de legendarische James Dean. tien jaar geleden om het leven gekomen. Schokkendgevoelig en ontroerend in :\jn realiteit, fel en hartstochte lijk in zijn aanklacht", zei de recla me indertijdVandaar dat „Botsen de Jeugd" misschien minder schok kend is geworden .Maar niettemin is het nog altijd een zeer belangwek kende film, al was het alleen maar door het prachtige spel van James Dean, Nathalie Wood en James Bac kus. NED. II: Een nieuw avontuur van Sherlock Holmes voor de NCRV. Vijftig minuten houden de beroemde speurder en dr. Watson de aandacht gespannen; dan zorgt Cobi Schreier voor ontspanning. In haar Haarlem se Waagtaverne ontvangt ze weer verschillende gasten. In „Attentie voor Sport" wordt de schijnwerper gericht op het Russische schaatspaar Ludmilla Belouskova en Oleg Proto- popov. De avond wordt besloten met een documentaire van de Oostenrijk se televisie over het leven en werk van de grote componist Joseph Haydn. DONDERDAG 1 DECEMBER. NED. I: Tussen zeven en acht uur de bekende donderdagse trits pro gramma's: Pipo, het internationaal jeugdjournaal „De Verrekijker", „Van gewest tot gewest'' en „Sport Midweeks". Na het journaal van acht uur de KRO met een concert door het Amsterdams Kunstmaandorkest o.l.v. Anton Kersjes. Als solist treedt deze keer op de pianist Daniël Wagenberg die het eerste pianocon cert van Ludwxg von Beethoven uit voert. Daniël Wagenberg is een van Nederlands toonaangevende pianis ten, die vooral in Frankrijk veel fu rore heeft gemaakt. Tussen negen en tien uur een experiment: leden van de Associatie Studenten Toneel in Utrecht spelen een eenacter van Lo- dewijk de Boer, getiteld „De Verhui zing". Het thema is ogenschijnlijk niet erg origineel, nl. dat van de driehoeksverhouding. Daarachter gaan echter heel andere elementen schuil: de psychologische karakter tekening van de drie personen. Het stuk is bekroond op het internatio naal toneelfestival voor studenteii in Joegoslavië. „Brandpunt" is het laat ste programma-onderdeel van deze avond. NED. II: Twee Amerikaanse series van de AVRO, afgewisseld met het programma „Wij willen wel eens weten", waarin jonge mensen vra gen stellen aan bekende en onbe kende Nederlanders. De eerste serie is „Run, Buddy, run". De bende van Devere zit nog steeds de heer Buddy Overstreet achter de broek. Buddy, die inmiddels in een goed hotel in een badplaats zit, is echter op z'n hoede. Hij verdenkt een hotelgast van snode plannen en probeert hem te ontmaskeren. De tweede serie is Richard Crenna als „Slattery". Die meneer Slattery is niet alleen een handig advocaat, hij is bovendien wetgever belast met het uitvaardi gen van allerlei wetten en regelin gen in een Amerikaanse slaat. Hij gaat in de eerste aflevering van deze nieuwe serie „Waarom de eenzamen, waarom de misdeelden" getiteld op treden voor een jongeman, die als verrader wordt beschouwd. WOENSDAG 30 NOVEMBER. NED. I: 17.00 Kinderprogramma 18.30 De boerderij; 19.00 Nieuws; 19.01 Pipo; 19.05 Mona19.30 Open baar kunstbezit; 19.45 Mijn vrienden in de wereld; 19.55 Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Huricane; 21.00 Botsende jeugd 22.35 Jonrnaah 22.40 Uitslagen en commentaar op de Amerikaanse verkiezingen. NED. 11: 20.00 Nieuws; 20.01 Sher lock Holmes; 20.50 Een avond in de Waag; 21.15 Attentie voor sport; 21.35 Uit de kunst; 22.05 Zoals ge zegd) 22.10 Journaal. DONDERDAG 1 DECEMBER. NED. I: 19.00 Nieuws; 19.01 Pipo; 19.05 De verrekijker; 19.15 Van ge west lot gewest; 19.35 Mensen in de sport; 20.00 Journaal; 20.20 Het Am sterdam Kunstmaandorkest; 21.00 De verhuizing; 22.00 Brandpunt; 22.20 Journaal; 22.25 Brandput; 23.00 Teleac. NED. It: 20.00 Nieuws; '20.01 Run. Buddy, run20.25 WÜ willen wel eens weten; 21.15 Advocaat Slattery 22.05 Journaal. De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat ter gemeente secretarie, van 1 december 1966 af gedurende één maand ter inzage ligt het ontwerp voor een bestemmings plan bebouwde kom „Raamstraat", voor het gebied dat wordt begrensd door de zuidzijde van het Kerkhof, de Raamstraat, de Pieterseliesrtaat en de Wevershoek. Gedurende vorenbedoelde termijn van één maand kan een ieder bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indienen Zierikzee, 29 november 1966. De burgemeester van Zierikzee, D. W. KASTELEIN. ADVERTENTIE Kristallen boterdoos Kristallen asbak Kandelaars Borrelglaasjes Kristallen koekschaal Kristallen üsemmertje Fruitschalen Roomstellen Kristallen bloemvaas Kristallen suikercoupc IVaasf 's-Gravensteen Zierikzee - Tel. 01110 - 2443 SPORTBERICHTEN HOCKEY Tempo A-HSD A 3-0 In Bergen op Zoom moesten zater dagmiddag de junioren van de hoc keyclub „Schouwen-Duiveland" het opnemen tegen de junioren van Tempo. Doze junioren deden hun naam eer aan, er zat vaart, er zat tempo in. Vooral hun rechtsbuiten wist vele malen gevaarlijk tot bij de slagcirkel door te dringen. Ondanks deze nederlaag speelde DSD toch niet onverdienstelijk. Lange tijd wis ten zij dan ook de stand blanco te houden door goed verdedigen van het achter-trio E. Burck, C. Postma, Verhulst en de keeper P. Berman. In de middenlinie, alsmede in de voor hoede, waren enkele zwakke spelei's waardoor de aanval niet voldoende kracht kreeg om het Tempo erg moeilijk te maken. Een achterstand kon daardoor niet uitblijven. Het werd tenslotte 3-0. Door tot het laat ste ogenblik door te blijven vechten is het te danken dat deze achter stand niet groter werd. Met in een volgende wedstrijd harder te slaan en de eigen spelers elkaar minder in de weg te lopen kan beslist een beter resultaat bereikt worden. AMSTERDAM. Omstreeks vijf uur maandagmiddag is in Amsterdam dc 65-jarige weduwe A. D. W. Hemme- Donker bij het ramen lappen uit haar woning op de derde verdieping aan de Ceintuurbaan gevallen. Dc vrouw bleek bij aankomst in het Wilhelmina-gasthuis te zijn overle den. ADVERTENTIE Brandend maagzuur? helpen direkt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1966 | | pagina 2